oJh&Mfa VAN ESSEN^ optiek Tennisvereniging Soest-Zuid telde 4 kampioensteams FOTO VER- F Bestuur „Soester Ondernemer" passeert leden en verweert zich tegen „rapport Zweers" 25,- INRUILAKTIE soest Opwinding bij aanhouding vijf Molukkers Derde lagere school in Overhees niet aan drukke straat Wedstrijd manege Eldorado" weer succes VVV NIEUWS Auto met aanhanger gestolen 7 Brandsma Meilof Sukking Voorjaarsaanbieding 1 MODE Moderne Zonnebrillen ruime keuze: Christian Dior Yves Saint Laurent Jacques Fath Polaroid Zeiss Umbral Rodenstock Alle zonnebrillen worden door ons anatomisch pasgemaakt. Harde Kontaktlenzen Profiteer Nu!!! Maak meteen een afspraak. Bekendmaking Geen voorrang Soes tor Courant van donderdag 26 mei 1677 De gemeente Leusden viert van 4 tot en met 11 juni 1977 op gzxiotse wijze haar 1200 jarig bestaan met o.a. op 4 juni opvoering van ,,Die lustige Witwe" door opera Forum, 7 t/m 11 juni Van Lisiduna tot Leusden, ontwikkeling van een plat telandsgemeente (tentoonstelling), 7 juni grote feestmarkt, 8 juni reconstruc tie Rijksdag, terugblik in de tijd van Karei de Grote. Burgermaaltijd, Taptoe, Jubileumconcert en vuurwerk. Luna park van 8 t/m 11 juni; eveneens 11 juni braderie kunst- en curiosamarkt, grote historische optocht enz. enz. Zie voor het volledige programma het affiche in de etalage WV. Woensdag 1 juni, om 19.00 uur, zal weer een treffen plaatsvinden tussen de dokto ren en de politie van Soest. Deze voet balwedstrijd is ten bate van Stichting Bentinck Fonds en zal plaatsvinden op' het VVZ sportpark aan de Eemweg. Entree volwassenen 2,50, jeugd 1.-. De „Veluwsche" rijdt weer! De stoom trein rijdt deze zomer weer tussen Apel doorn en Dieren met opstapmogelijkheid in Apeldoorn, Beekbergen, Loenen, Eer beek en Dieren. Van 19 mei t/m 12 jüni op donderdag, zaterdag en zondag, als mede op de 2e Pinksterdag. Van 14 juni t/m 14 aug., dagelijks, behalve maandag en van 18 augustus t/m 18 september weer op donderdag, zaterdag en zondag. U kunt ook een trein kiezen met aanslui ting op de boot van Rederij Heymen naar Zutphen, resp. Arnhem of in Laag Soe- ren aan een huifkartocht meedoen. Voor de juiste vertrek-/aankomsttijden kunt U een dienstregeling aan ons kantoor afhalen. Ook is een dagje uit: Apeldoorn niet te versmaden. Enige suggesties voor zo'n dag zijn: Koningin Julianatoren, Rijks museum Paleis Het Loo, Kinderboerde rij Malkenschoten. Natuurpark Berg en Bos. De Echoput, Apenheul. Koninklijke Houtvesterij, tochtje per Veluwse Stoomtrein en bezoek aan het Staats- wildreservaat. Ook hiervan is een gratis folder voorradig. Voor het Pink-pop festival te Geleen op 30 mei a.s. kunt U tot en met zaterdag 12 uur nog kaarten aan ons kantoor komen bestellen. Ze kosten 15,- per stuk. Braderie in Huizen op 26 en 27 mei in het Centrum van de stad. Op de Ginkelse Heide te Ede is op woensdag 1 juni a.s. ook een Schaaps- scheerdersfeest. Tijdens het scheerders- feest valt er op het terrein rond de schaapskooi van alles te beleven. Er is een VW-kraam voor scheerderskaar- ten, enz., spinnen, weven, verkoop van vachten, boerenkapel, houtsnijden, go tisch tekenen, portrettekenen, poffertjes bakken, kaarsen maken, kinderspelen en manden vlechten. De scheerders beginnen om 9 uur met hun werk. Genoeg te zien om een fijne dag door te brengen. De Stichting Op Wielen organiseert op 28 mei een Elfdorpentocht. De afstand is 65 km. U kunt om 9 uur beginnen. Er wordt vanaf diverse plaatsen gestart. Inlich tingen hierover kunt U krijgen bij het WV Ede. tel. 08380-14444. Deze tocht is één van de fietstochten die in 1977 rond de Zuidwest-Veluwe en de Gelderse Val lei georganiseerd zijn. Een volledig pro gramma hebben wij voor U. Herten bespieden in Ede kan ook. Toe-, gangskaarten hiervoor kunt U uitslui tend krijgen bij VW Ede, Achterdoelen. De toegangsprijs bedraagt 2,50 (incl. plattegrond). Kind. tot 12 jaar 1,50. Men dient uiterlijk 18.15 uur aanwezig te zijn^Op de wildkansel is een verrekijker aanwezig. De wildkansel is geopend in de periode juni t/m augustus van maan dag- tot en met vrijdagavond. Op zater dag en zondag dus gesloten. Bezienswaardige Ambachten in „Res tauratieatelier Uilenburg". Aan de Nieuwe Uilenburgerstraat 91 te Amster dam is een fraaie synagoge te vinden uit 1766, die tegenwoordig echter onder dak biedt aan een uitzonderlijke werk plaats: Restauratieatelier Uilenburg. Hier werken vele kunstenaars/am bachtslieden aan het vervaardigen en herstellen van historische bouwfrag- menten. U ziet er houtbewerkers, koper slagers, stucadoors, smeden en beeld houwers. Het atelier is te vinden tussen het Waterlooplein en de Prins Hendrik kade en is op werkdagen gratis toegan kelijk tussen 10 en 16 uur. Naast de permanente tentoonstellingen op Flevohof. die voor een belangrijk deel betrekking hebben op het agrarische gebeuren in Nederland, heeft Flevohof dit seizoen een aantal exposities binnen haar poorten, die niet direkt iets te maken hebben met de landbouw: o.a. Een exp. van Ad. Cameron over ,,De wereld van de vogels" met vogelteke- ningen; het Nat. Zwitsers Verkeers bureau heefteen expositie ingericht over het kanton „Wallis", expositie van de amateur fotografenwedstrijd „In en om het IJsselmeer" en de aquarellen van Rien Poortvliet, gebruikt voor zijn boek „Te hooi en te gras". Een goede reden om Flevohof nog eens te bezoeken. U kunt dan meteen zien hoe prachtig de koolzaadvelden in de polder bloeien. Mocht U toch nog naar het theater willen. De programma's van de Stads schouwburg te Utrecht voor mei/juni liggen voor U klaar. Wij hebben binnengekregen het handige boekje a 1,- met evenementen, toeris tische attrakties, musea en oud stede- schoon voor 1977/1978. Het is een goede wegwijzer voor dit jaar voor een klein prijsje. Zonder medeweten van haar leden en ondanks de verdaagde ledenvergadering van 13 april j.1. heeft het bestuur van de belangenvereniging „De Soester Ondernemer" in een vrij uitvoerig rapport stelling genomen tegen de visie van de heer Zweers ten aanzien van de buurtwinkels. Het bestuur van de S.O. verwijt de heer Zweers dat hij niet met economische argumenten is aan gekomen; economische argumenten die juist naar de mening van het bestuur het voortbestaan van de buurtwinkels in de weg staan. Dat is een lande lijk gegeven en wat de Soester situatie betreft zegt het S.O.-bestuur dat het onverantwoord is om de mogelijkheden die eindelijk na jaren en jaren van praten en plannen maken, met alle financiële offers vandien, „van de baan te schuiven door een kleine groep van de bevolking". In het rapport stelt het bestuur dat ook wanneer er geen concentraties op di verse plaatsen in Soest zouden komen, de buurtwinkels toch „ten óndergang" gedoemd zijn. Daarbij zouden vooral de veranderde koopgewoonten van de kon- sument een rol spelen. „Het is ook een onbegrijpelijke gedach- tengang van de heer Zweers", aldus het S.O.bestuur, „dat hij het centrum plan blijft torpederen en een lans blijft breken voor de buurtwinkels". Jammer, want economisch is het geen haalbare zaak meer. Dit heeft niets te maken met een bepaald beleid van het gemeente bestuur dat zou Streven naar opheffing van 177 winkels. De sanering, die reeds lang bezig is zich te voltrekken als gevolg van bovengenoemde feiten, is dan voor ieder een duidelijke zaak". In een korte historische terugblik zegt het bestuur dat „een aantal winkeliers al 10 tot 15 jaar in een bestemmings plan zitten en zodoende geen enkele mogelijkheid hebben om uit të breiden". Aan hen werd steeds gevraagd even geduld te hebben omdat er een nieuw plan zou komen. Eerste aanzet daartoe was dan het raamstruktuurplan, dat vorig jaar juni door de gemeenteraad werd aangeno men. In dit plan is een plaats gereser veerd voor een aantal „Soester winke liers", aldus het S.O.-bestuur, „om zich daar te vestigen en te koncentreren en zodoende een beter winkelklimaat te scheppen, zowel voor de konsument als voor de winkelier". Het S.O.-bestuur vindt het begrijpelijk dat niet iedereen de gang van zaken kon volgen „vanwege de vele verwar rende en onjuiste publikaties". Na nog maals gezegd te hebben, „dat het win keltje om de hoek, het „gezellige buurt- winkeltje" geen bestaansmogelijkheid meer heeft", wordt opgemerkt dat in het nieuwe centrum „de brancheverdeling zodanig moet zijn, dat hierdoor de huidige branche-indeling van het gehele winkelbestand verbeterd wordt". „Het moet voor de desbetreffende, geïnteres seerde winkelier dan ook een zeer droevige zaak zijn, te vernemen, dat een kleine groep van de bevolking zich tegen deze winkelconcentratie keert. Veelal met het onredelijke argument „dat het financieel niet haalbaar is". Het moet toch duidelijk zijn dat de beslissing bij de betreffende ondernemer thuishoort en bij niemand anders", aldus het S.O.- bestuur. Uit de winkelinventaris blijkt, zegt het bestuur, dat er in 1973 nog 264 winkels waren ins Soest en dat er dit jaar april nog 213 over waren; er zijn er derhalve in vier jaar tijd 51 opgeheven. Dat er van de 213 nogeens 177 moeten verdwijnen, noemt het S.O.bestuur „een sprookje", alhoewel de natuurlijke sa nering van de buurtwinkels doorgaat. „Gezien de achteruitgang van de buurt winkels is het noodzakelijk, dat er in Soest een beleid gevoerd dient te wor den, zodanig, dat de in financieel moei lijk verkerende positie verspreid liggen de bedrijven, tijdig de kans krijgen zich te concentreren; dat in de nu be staande winkelcentra een aantal voor zieningen komen, zodanig dat het win kelklimaat per verzorgingsgebied ver beterd wordt". Het rapport besluit: „Velen zien in de ondernemer de boze wolf, die men gauw dood moet slaan. Anderen zien in hem de eeuwige melkkoe die nooit uitgemolken komt. Slechts weinigen zien in hem het paard dat de wagen trekt". Garagehouder W. K. deed aangifte van diefstal van een „lelijke eend" met aanhanger. Het voertuig stond gepar keerd aan de Korte Brinkweg. Aangifte van diefstal van zijn porte feuille en portemonnee deed de heer G. A. uit Harderwijk. De spullen zaten in zijn colbert dat hij achterliet in de kleedkamer van het clubgebouw van Tempo aan de Kostverlorenweg. In de portefeuille zat zijn rijbewijs en het kentekenbewijs van zijn auto, terwijl de inhoud van de portemonnee 30 gulden was. Naar de mening van de leden van de onderwijscommissie moet bij de bouw van de derde lagere school in de wijk Overhees vooral aandacht besteed wor den aan de verkeerssituatie ter plaatse. Voorkomen moet in ieder geval worden, dat er, zoals de commissie dat noemde, „Smitsweg-situaties" ontstaan. De Smitsweg is een normale verkeers weg in de wijk Smitsveen, waaraan zes scholen liggen. Al jaren wordt door oudercommissies en verkeersdeskundi- gen in de gemeente gezocht naar een op lossing voor de veiligheid van de school gaande kinderen. De derde lagere school in Overhees zal achter de nieuwe r.k.MAVO gebouwd worden op de grens van de wijkdelen 2 en 4. Omdat het wegenplan niet be kend is, maken de onderwijsdeskun digen uit de gemeenteraad, een voorbe houd ten aanzien van de bouwplaats. Nogal wat opwinding baarden maandag avond een colonne van twaalf politie wagens, die met gillende sirenes door Soest reden op weg naar het bureau aan de Van Weedestraat. Oorzaak van één en ander was een melding over het regionaal mobilofoon net dat bij een vermeende overval op een benzine-pompstation vijf man betrokken waren, die in een witte Volvo vertrokken waren. Die auto werd in Soesterberg aangehou den, waarna de vijf inzittenden naar Soest gebracht werden. Later bleek dat er Van een overval geen sprake geweest was, zodat de vijf Molukkers wat dat betreft vrijuit gingen. Drie van hen werden echter toch inge sloten in verband met het in bezit hebben van drugs. fc sikkens Sikkens heeft ons als dealer erkend. Dat betekent dat wij bekende produkten van Sikkens voeren, zoals Flexa verf, Redpoint behang, Ceta-Bever beitsen en lijmen, Servant verf- gereedschap. Neem nu Redpoint behang: Keuze uit honderden dessins en kleuren. Te zien bij; Verf Behang B.V. Soesterbergsestraat 52 Soest Burg, Grothestraat 19 Soest Rademakerstraat 5 Soesterberg 10 dagen lang geven wij TIEN GULDEN korting op al onze spijkerbroeken. SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST Vrijdag 20 mei j.1. was er weer een onderlinge wedstrijd georganiseerd bij de Stichting Ruitersportcentrum „Eldorado". Getuige het aantal bezoekers kan men wel aannemen dat „Eldorado" bezig is een reputatie op te bouwen die wel respectabel genoemd mag worden. Dit is overigens ook af te leiden uit het feit dat er zich veel nieuwkomers ingeschreven hebben om de eerste beginselen van het paardrijden onder de knie te krijgen. Maar vrijdag was het dan de beurtman de gevorderde ruiters om hun kunnen aan de jury te tonen. Er werd gereden in de klassen N-, B- en L-dressuur. De resultaten waren als volgt: Manegepaarden (Klasse N): 1. Mevr. Uijtenbroek op Lorenza, 140'pnt; 2. J. Kooiman op Sir Ajax, 136 pnt; 3. Mevr. Walraven opEthel, 133pnt; 4. Mevr. van Elk op Ethel, 130 pnt; 5. Mevr. Meesters op Alex, 120% pnt. Manegepaarden (Klasse B); 1. G. J. Groenendijk op Sir Ajax, 133% pnt; 2. Mevr. de Graaf op Ethel 128% pnt; 3. J. J. van Gijn op Lorenza I28pn"t. Pensionpaarden1. Mej. I. Glas op Taiga 133 pnt. (L-proef2. A. van 't Net op Oran 128% pnt. (N-proef)3. Mevr. Heijbroek op Prince 126% pnt. (B- proef4. Mej. I. Glas op Prince 126 pnt. (N-proef). Na afloop van de prijsuitreiking sprak de heerH. Barnstijn, vice-voorzitter van de Stichting, een dankwoord tot de jury die op een zeer prettige en deskundige wijze hun taak hadden vervuld. De manier waarop zij de B-ruiters direct na hun proef te woord hadden gestaan, om hen te wijzen op bepaalde „schoonheids- en technische" foutjes, viel bij de betrok kenen erg in de smaak. „Dan hoor je 't ook eens van een ander" was het com mentaar van de instrukteur de heer J. Kraaij, die overigens zeer terecht door de heer Barnstijn geprezen werd voor zijn inzet om de avond zo soepel mogelijk te laten verlopen. Ook het feit dat de ruiters in vergelijking met de vorige wedstrijd kwalitatief zo vooruit"waren gegaan, was (aldus de heer Barnstijnniet alleen te danken aan hun eigen inzet, maar ook aan de deskun dige begeleiding van de heer Kraaij. De ruiters lieten door middel van een ap plaus duidelijk blijken dat ze achter de woorden van de heer Barnstijn stonden. STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 Elke zaterdag om 3 uur 's middags geopend. vanaf Ruil nu Uw harde lenzen in tegen die COMFORTABELE ZACHTE LENZEN en U krijgt f 70,- voor Uw oude lenzen terug. Inruilaktietot 1 juli 1977. Gediplomeerd Kontaktlensspecialist Opticien Optometrist Birkstraat 2, (bij stoplichten Soesterbergsestr.) Tel. 12874 De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. H. Kroon, Van Lenneplaan 20 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden en ver bouwen van een woonhuis op een ter rein, gelegen aan de Van Lenneplaan 20, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 2228; 2. J. H. Ansinger, Van Goyenlaan 11 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, ge legen aan de Van Goyenlaan 11, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 2041; 3. H. v.d. Steeg, Lange Brinkweg 94 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gele gen aan de Lange Brinkweg 94, kada straal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4298; 4. W. M. van Bergen, Dr. s' Jacobstraat 26 te Soest, ten behoeve van het aan bouwen van een keuken en het aanbren gen van een dakkapel op een woonhuis aan de Dr. s' Jacobstraat 26, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, num mer 2924; 5. F. J. H. v.d. Zande, Dr. s' Jacob straat 27 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Dr. s' Jacob straat 27, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 4091. 6. A. F. v.d. Meer, Duinweg 16 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Duinweg 16, kaóastraal bekend ge meente Soest, sectie D, nummer 2864. Alvorèns een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 27 mei 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00- 12.00 uur) ter gemeentesecretarie, af deling I, ter inzage. Soest, 25 mei 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften Aan het eind van de competitie kunnen we de balans opmaken. Na vorig jaar maar een herenteam in de zondagcompetitie te hebben gehad, heeft men het nu weer eens met meer teams èeprobeerd. Met drie gemengde teams in de 5e klasse, waarvan twee teams vorig jaar nog in de juniorencompetitie speelden, een herenteam in de 4e klasse en een heren team in de 5e klasse. De vier kampioensteams van de tennis vereniging Soest-Zuid. Foto Herman van Dam Van de gemengde teams werden het eerste en tweede ongeslagen kampioen. Het derde team eindigde op de tweede plaats. Van de herenteams werd team I ook ongeslagen kampioen en het tweede team verloor één maal waardoor ze het net niet haalden. De zaterdagcompetitie gaf een nogal afwijkend beeld. Het eerste gemengde team eindigde in de eerste klas op de laatste plaats en het tweede team werd in de derde klas wel kampioen, dit is dan ook het enige team in de districtscompetitie. Wat de herenteams betreft geen gewel dige prestaties. Team-A eindigde als laatste in de 2e klasse, de drie andere teams in de derde klas eindigden tweede, derde en laatste. Het Veteranen- team won en verloor. De damescompe titie op dinsdag gaf op geen stukken na dezelfde resultaten als in 1976, maar dat was ook niet te verwachten, want alle gepromoveerde teams kregen het dit jaar heel wat moeilijker. Van de twee teams in de eerste klas zal het tweede wel onderaan eindigen, drie teams in de derde klas blijven in de midden moot en de twee teams in de vierde klas hebben ook geen kampioenaspira ties. De teams die promotiewedstrijden gaan spelen wensen we vast veel succes, de onderaanstaanden, die zich willen handhaven ook; zo kunnen ze het 10- jarig bestaan van de vereniging wat opluisteren. De junioren op zaterdag konden dit jaar geen hoge ogen gooien. Het A-team eindigde op de laatste plaats in de derde klas, het B-en C- team eindigden in de middenmoot. Op het kruispunt Prins Hendriklaan- Nassauplantsoen verleende de automo bilist G.R.(61) geen voorrang aan de autobestuurster mevrouw L.Z.-van W. (55). Bij de botsing werden beide auto's zwaar beschadigd. De echtgenote van R„ die bij hem in de auto zat, werd voor onderzoek naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Op het kruispunt Beukenlaan-Beetzlaan reed de bromfietser S.T.(24) tegen de personenauto bestuurd door mevrouw J. (75). T. werd met een flinke wond aan zijn kin en een hersenschudding naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De auto werd licht beschadigd; de brom fiets ontzet. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Laat ik maar eerlijk toegeven: ook al heb ik nogal wat gelezen over het maken van foto's, toch mislukt er echt wel eens wat. Dat komt waar schijnlijk, omdat je bij het fotograferen jezelf vaak koncentreert op één onderdeel. Je vergeet dan wat anders en dat is soms iets heel simpels. - Het verhaal begint bij een tip, die ik las in een blad. Daarin stónd: een goeie foto heeft vaak een voorgrond, een middenpartij en een achter grond. Zó'n foto wilde ik op een zaterdagmorgen gaan maken. En ergens in de polder rond ons dorp vond ik een uitstekend motief: een inham van een riviertje met wat meerpalen en een boot. Dat was het! Dan ga je aan het zoeken: de juiste lichtval, de goede opname-plaats en op een gegeven moment heb je het: je staat op het punt om 'n klein kunstwerkje te maken. Dat denk je op zo'n moment. Het resultaat is te zien op de eerste foto. Het is - met permissie - een flop. In mijn enthousiasme om alles goed te doen had ik een vinger voor de lens gehouden tijdens het afdrukken. En ook de tweede opname mislukte omdat ik de kamera bewoog, waardoor er trillingsonscherpte is ontstaan. Gelukkig maak ik - zeker van zo'n foto - als regel meer opnamen. Zodat ik toch de foto kan laten zien, die ik had verwacht. Een foto, die diepte en een goede beeldopbouw heeft (dank zij die voorgrond rechts, de middenpartij met de boot en een achtergrond). Wat ik er mee wil zeggen is: vergeet bij het maken van een foto vóór alles de basisregels niet. Want zelfs de mooiste vfoto mislukt als je een vinger voor de lens houdt of per ongeluk de kamera beweegt bij het af drukken.

Soester Courant | 1977 | | pagina 11