SPORT - SPORT - SPORT - SPORT Om de Renault Europa, Geerlof Stam werd in Monaco dupe van crash van andere Nederlander 3erE:hof Zonnig SVV toernooi weer goed geslaagd rebo Ondanks autoschade toch nog veertiende van oosten fotografie Jeugdplan V.V.Z.'49 moet leiden tot betere resultaten Dames SVV en heren Delta- Lloyd/AMVJ winnen wisselbekers Hees Junioren A behalen op eigen tournooi le prijs VVZ'49 - 5 kampioen Schoölvoetbaltoernooi gewonnen door Da Costaschool en Openbare Mavo Wedvlucht vanaf Noyon ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN VAN ALLE KLEUREN- EN ZWART WIT FILMS. I» Jt VOOR AL UW SPORTEN Soest-atleten aan de start in Amsterdam Ledenvergadering Volleybalvereni ging „Olympia" Olympianen wandelden in Heerde Soester Courant van donderdag 26 mei 1977 Geerlof Stam op het circuit in Monaco. Rechts de pitoreske haven. De twintig beste rijders uit Europa dus, die de strijd aanbonden op het schitte rend gelegen circuit waar de toeschou wers op de hellingen van het Prinsdom, de tribunes, vanaf in de haven dob berende boten en op propvolle balkons Het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi, georganiseerd door de Soester Politie Sport vereniging is bij de lagere scholen gewonnen door het elftal van de Da Costaschool en bij de middelbare scholen door het team van de Openbare Mavo. De prijzen werden uitgereikt door SPSV's voorzitter de heer A. KJok. AUe scholen kregen een herinneringsmedaille. Bij de middelbare scholen was de eerste prijs voor de Openbare Mavo. Strafschoppen brachten hier de beslis sing. Tweede werd de R.K. Mavo; derde de Christelijke Mavo; vierde de LTS Eemland en vijfde de Van der Hucht Ivo-Mavo. Aan het toernooi deden 23 scholen mee, met in totaal ongeveer driehonderd voetballertjes. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden ver liep de dag vlekkeloos. De elftallen waren ingedeeld in vier poules; drie van zes elftallen van de lagere scholen en een poule van vijf elf tallen van de middelbare scholen. Poule winnaars werden de Ingenhof- school, de Da Costaschool en de Prof. Waterinkschool. Daarvan won de Da Costaschool de eerste prijs; tweede werd de Ingenhofschool en derde de Prof. Waterinkschool. De wedstrijd om de vierde tot en met de zesde plaats werd gewonnen door de Ludgerusschool; vijfde de Carolus- school uit Soesterberg en zesde de St. Bonif aciusschool De postduivenhoudersvereniging ,,De Zwaluw" nam het afgelopen weekeinde deel aan de wedvlucht vanaf Noyon, een afstand van 331 km. In concours waren 401 duiven, de lossing vond plaats om 7.05 uur. bij Noord-Oosten wind. Aankomst eerste duif om 12.47.19 uur. Snelheid 966.73 m. Uitslag: Th. Wigtman 1 46 51 60 62 64 73. G. Rijksen 2 4 8 9 18 23 26 31 35 36 44 47 49 52 54 69 71 76 78 79 80. A. v. Dorresteyn 3 25 28. H. de Bree 5 1214 15 17 22 30 32 34 48 56 57 61. R. Voskuilen 6 21 27 40 55 63 68 70 75. J. v.d. Brakel 7 11 16 24 29 38. A. v. Riet 10. J. v.d. Belt 13 39 58. H. Woudstra Zn. 19 65. J. v. Blokland 20 43. A. v. Ginkel 37 74. C. v.d. Hoek 40. C. v. Veen 42. C. Bokma 45. A. de Bes 50. L. v. 't Klooster 53. H. Bosman 59. H. Smit 66. G. Zeypveld 67 77. H. den Dekker 72. Ook de P.V. De Vriendschap nam deel aan de wedvlucht vanaf Noyon. In con- cours waren 444 duiven. Aankomst eerste duif 12.05 uur. Aankomst laatste prijsduif 13.28.08 uur. Uitslag: J. Ruttenberg 1 38. Sukel van Klooster 2 11 16 40 72 82. C. Vaessen 3 22 26 27 30 44 45 50 80 81. J. Kamerbeek 4 6 7 14 17 37 48 55 62 67 74. Altenaar-Reijerse 5 68 84. D. de Zoete 8 9 23 25 76. F. Limburg 1052. P. Rauch 1215 51 58 71. A. de Kruijf 13. E. Veerman 18 33. J. v. Klooster 19. H. Rauch 20 32. B. Schimmel 21 24 49 59 70. J. Koster 28 35 66. J. Schimmel 29 53 65 77. Z.K.H. Prins Bernhard 31 85. H. v.d. Broek 34 60 64. A. Grift 36. J. van Dijk 39. A. Kok 41 69. Comb. Westerveld 42. A. Meesters 43 57 61 86. W. van Veenendaal 46. J. den Blanken 47 73 87. Mevr. Ottens 54 75. T. Kok 56. C. Kaats 63. Foekens- Diepgrond 78 89. J. Stalenhoef 79 83. A. Stolker 88. De eerste ronde om de Europa Cup Renault 5 Alpine is zaterdag op het beroemde stratencircuit van Monaco onder schitterende weersomstandigheden een volledig Italiaanse aangelegenheid geworden. De overwinning ging naar Giancarlo Naddeo die na tien ronden, halverwege de leiding overnam van zijn landgenoot Mauro Baldi. Vooraan werd een verwoede strijd geleverd door het kwartet Naddeo-Ricci-Baldi- Sigala, een kopgroep die verbazingwekkend ver weg liep van het overige veld dat bestond uit twintig gekwalificeerde rijders uit de trainingen. het spektakel bekeken van deze eerste Renault-merkenrace die dit jaar meetelt voor de Europa Gup Van de Benelux-afvaardiging slaagden vier rijders er in zich te kwalificeren voor de start van de race over twintig ronden. Dat waren John Vos, Geerlof Stam en Cees Glansdorp, terwijl Albert Vanierschot de Belgische vertegenwoor diger was. John Vos, die vanuit tiende positie ver trok, werd snel uitgeschakeld. In de be faamde bocht bij het Casino kreeg hij een tikje van een Duitse deelnemer, hetgeen het begin betekende van een- aanzienlijke chaos. Geerlof Stam was de dupe van deze chaos. Op een kansvolle 11de plaats moest hij voluit remmen, met als ge volg dat 7 deelnemers hem konden pas seren. Bij de inhaalrace werd hij aan gereden door de Fransman Quazine, waardoor het rechter achterwiel tegen het spatbord kwam aan te lopen. Dit kostte zoveel van zijn snelheid dat hij geen aansluiting meer met de kopgroep kon krijgen. De band waarop aan de zij kant, na het einde van de race, geen rubber meer aanwezig was hield het uit, zodat Geerlof als 14de kon eindigen van de totaal 20 deelnemers die in de finale race, na de eliminatieraces, mochten starten. De enige overgebleven Neder lander. Geen succesvolle race voor de Benelux-afvaardiging in Monaco. Maar zoals alle rijders toegaven, het circuit van Monaco is mooi, maar moeilijk. Het helecircuit is voorzien van vang rails aan beide kanten, waardoor bij de geringste slip reeds een kans bestaat hiertegen terecht te komen, (zie foto). Maar het blijft een uitdaging om in Monaco te rijden. Om wat van de snel heid te zeggen: race-monsters uit de be ginjaren dertig, zoals de befaamde Bugatti's, reden toen enkele kilometers langzamer dan nu de Renault-Alpine. UW FIAT AGENT AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 15963 reclame fotografie/technische fotografie/reportages/luchtfotogratie oude utrechtseweg 36 - soest - tel. 13109 Tot voor kort, ongeveer een half jaar terug, was er nog geen sprake van een plan, dat zich over meerdere jaren uitstrekte. Er werd van seizoen tot seizoen gekeken. Wil men echter van een duidelijke jeugdopbouw uitgaan, dan zal men verder moeten kijken dan één seizoen. Door 't niet beschikbaar zijn van een jeugd-hoofdtrainer was dit ook begrijpelijk. Het bestuur heeft zich ingespannen en veel goede dingen tot stand gebracht. Nu zij wel de beschikking heeft over zo'n trainer en er genoeg, en wat meer zegt, vooral bereidwillige en enthousiaste hulptrainers zijn uit eigen vereniging, is men tot de konklusie gekomen, dat het nu tijd is om samen tot een gerichte aanpak te komen. Bovendien is het de hoogste tijd, dat men erg zorgvuldig aan de jeugd gaat werken, om de doorstro ming naar de senioren goed te laten verlopen, zonder verlies van niveau, maar juist handhaving of verbeteren van dit niveau. Daarvoor is het nodig dat men aan de basis begint en wei bij de pupillen. Goede leiding en medewerking van de ouders is noodzakelijk. Het gedrag in deze groep kan mee werken het karakter te vormen en zal een beroep op het aanpassingsvermogen van het kind doen. Hierdoor zal het kind aktief het groepsgebeuren kunnen mee beleven. Er moet goed vormingswerk Een van de tientallen volleybalwedstrij den van S.V.V.'s-Hemelvaartsdagtoer- nooi. Foto Herman van Dam SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi De senior Frans van der Eist en de junioren Lenny Kievit, Hanna Toussaint, Brigitte van Kouwen, Julliette Wilden burg, Dennis Pereboom, Jim Hazenaar en Joost Kok nemen a.s. zondag 29 mei in Amsterdam deel aan door de Atletiek vereniging A.D.A. georganiseerde wed strijden. De onderdelen waarop uitgekomen wordt zijn 100, 400. 800 en 3000 meter; verspringen, discuswerpen en speerwer pen. Op 16 mei j.1. werd in „Beukendal" door de Volleybalvereniging ..Olympia" haar algemene ledenvergadering gehouden. In aanwezigheid van 41 leden en het voltallige bestuur opende de voorzitter Frans van Dusschoten deze vergade ring waarna in snel tempo de notulen van de vorige ledenvergadering, het jaarverslag van het sekretariaat, het jaarverslag van de penningmeester en het jaarverslag van de wedstrijdleiding door de vergadering werden goedgekeurd. Genoemde verslagen waren 2 weken tevoren 'reeds aan de leden aangeboden via het eigen blad ..Kootsj". Van het bestuur waren Jan Lokhoff en Max Neus aftredend en helaas niet herkiesbaar. De voorzitter dankte beide heren voor het vele werk, dat zij de afgelopen jaren voor de vereniging heb ben verricht en liet deze dank vergezeld gaan van een envelop met geschenken bon. De gestelde candidaten Hans van Brenk en Jacques Koole werden hierna met instemming van alle aanwezige leden in het bestuur gekozen, zodat het bestuur er voor het komende verenigingsjaar als volgt uitziet: Frans van Dusschoten, voorzitter; Henk Neijsen, penningmees ter; Sjefke de Pijper, sekretaresse en de leden: Dinie van der Wal, Paul Hilhorst, Hans van Brenk en Jacques Koole. Daarna kwam een belangrijk punt van bespreking aan de orde, n.1. goedkeuring door de leden van de gewijzigde statuten HARTMANLAAN 30 SOEST TEL OPIES-lSSAl voor lichtdrukwerk magn. autoborden en stickers. en huishoudelijk reglement i.v.m. het nieuwe verenigingsrecht. Ieder lid had van de inhoud reeds kennis kunnen nemen via publikatie in Kootsj". zodat de discussie hierover vlot kon verlopen. Na doornemening en bespreking hiervan machtigden de leden met algemene stemmen het bestuur om de nodige stappen te verrichten om tot de officiële statutenwijziging te komen en hiervoor alle nodige handelingen te verrichten. Tot slot kwam een voorstel van het bestuur ter sprake om de algemene leden vergadering in het gevolg naar het najaar te verschuiven, dit om een betere verantwoording na het verenigingsjaar te kunnen geven. Dit voorstel werd met algemene stemmen aangenomen. Na rondvraag en sluiting door de voorzit ter. bleven de leden nog enige uurtjes gezellig bijeen. De weergoden zijn de SVV-organisatoren zeer goed gezind geweest dit jaar. Nadat 3 jaar lang de regen uit de hemel kwam, was er dit jaar een stralende zon aan de hemel. Het organisatie-komité, bestaande uit de heren Bosboom, Grift, van Herwaarden, Lijkedijk en Stam hadden de gehele dag-alles goed in de hand. Alle wedstrijden konden op tijd beginnen en de reservevelden, die waren uitgelegd behoefden de gehele dag niet gebruikt te worden voor de wedstrijden. Vooral bij de heren bleek er een sterk deelnemersveld te zijn. Delta Lloyd, Ovra, Olympia, Valkenberg/Martinus en ook SVV waren zeer goed tegen elkaar opgewassen. Uiteindelijk werd De winnaars waren Dames Ere-klasse: SVV1, A-klasse SVV 3, B-klasse SVV 4', C-klasse Wilhelmina 2, D-klasse SVC 4, Jeugd A Klasse Delta Delta Lloyd winnaar van het toernooi, Lloyd/AMVJ, B-klasse OVRA. dit met gebuikmaking van 2 internatio nals, waaronder Geert Trompetter. Bij de dames bleken de SVV-teams zeer sterk te spelen op het eigen toernooi. In bijna alle klassen waarin ze uitkwa men, werden de Soester dames winnaar. Dames SW 1 wist weer beslag te leggen op de wisselbekér door winnaar te wor den van de Ereklasse. Na een verwoede strijd zag ook SVV 3 kans nummer 1 te worden van haar klasse, dit nog wel ten koste van het 2e damesteam. Ook de jeugd kwam dit jaar weer goed aan zijn trekken. In de verschillende klassen zoals junioren, aspiranten en mini waren interessante poules inge richt. Ook daar werd verwoed gestreden om een van de drie prijzen die in elke poule te winnen was. Impala uit Leusden wist beslag te leggen op de beker voor het best spelende miniteam. Exact op de geplande tijd werden de prijzen uitgereikt door de heer H.Stam. Heren Ere-klasse: AMVJ, A-klasse Vono B-klasse Wilhelmina, C-klasse AMVJ 2, D-klasse OVRA, Jeugd A-klasse OVRA, Jeugd B-klasse TOVO '67. Het blijkt ook dit jaar weer dat buiten- toernooien nog steeds aanslaan, want er werd in Soest op niet minder dan 35 velden gespeeld. Volgend jaar zal onge twijfeld het 24ste toernooi worden ge houden. Begunstigd door mooi voetbalwecr werd zaterdag j.1. op het knusse Hees torrein een Junioren a I tournooi verspeeld, waaraan de navolgende verenigingen deel-namen: Hoogland-Achterveld, VVV '49-Laren, Bloemenkwartier en Eemnes. Er werd in 2 poules gestreden, met als resultaat dat in poule 1 Hees en in poule 2 Hoogland, ieder 6 punten behaalden. In de finale, waarin weinig krachtsver schil te constateren viel, werd Hees, geholpen door een eigen inzet van een Hooglandspeler, met 1-0 de overwinnaar en behaalde daardoor de le prijs. Over het geheel was het een goed en sportief tournooi, waarin vele jeugdvoetbal lers" voor de laatste maal deel konden nemen aan jeugdvoetbal, omdat zij het komend seizoen i.v.m. met hun leeftijd bij de senioren zijn ingedeeld. De uitstekende leiding van de aanwezige scheidsrechters hebben bijgedragen dat het een prettige sportdag ls geworden. Het ijverige jeugdbestuur van Hees ver dient zeker een pluim voor de goede organisatie en een herhaling van dit festijn is volgend jaar aan te bevelen. worden gedaan en denk vooraan jon gens in hun puberteit. Alles wordt niet door de jeugd als zoete koek geslikt en niet iedere aanwijzing of opdracht wordt direkt uitgevoerd. Door goede samen werking bereikt men uiteindelijk een goed resultaat. Ook de ouders kunnen helpen door regelmatig blijk te geven van hun interesse, door regelmatig wed strijden bij te wonen van hun kinderen. Als men dit allemaal wil verwezenlijken, dan moet men met z'n allen daar nu aan gaan werken, met de volgende doe len voor ogen. A. Te komen tot een goede trainings- opzet en mogelijkheden. B. Door een gerichte training per groep tot een zo goed mogelijk resultaat te komen. C. Het jeugdvoetbal bij VVZ op een hoog plan te brengen. D. Een jeugdafdeling te hebben die goed georganiseerd een ste vige basis kan vormen voor een gezond voortbestaan van VVZ in z'n totaliteit. Om dit te bereiken moet tweemaal per week getraind worden voor D 1, C 2, B 1 en A 1. De oefenstof moet afgestemd worden op leeftijd enz. De selectiegroepen moeten niet groter zijn dan zestien personen, waarbij de studie niet in het gedrang mag komen. Eens per maand de leiders, trainers en jeugdbestuur bijeen laten komen om ervaringen uit te wisselen en de selecties opnieuw te bezien. Men verwacht, dat de prestaties op een hoger plan zullen ko men en dat de ouders hun kinderen aan de zorgen van WZ zullen toevertrouwen. Als iedereen zich voor de jeugd en VVZ inzet, dan gaat WZ een goede toe komst tegemoet. In het Gelderse dorpje Heerde versche nen zaterdag bijna 500 wandelaars aan de start voor de tiende Bos- en Heide- tocht, georganiseerd door de wandelver eniging Jong Heerde. Onder hen bevon den zich de drie groepen van de chr. wandelsportveréniging Olympia. Prij zen werden er dit keer niet gewonnen maar opvallend was wel dat de jury met de grootste moeite de punten kon verde len. Zowel de adspiranten, de junioren als de senioren van Olympia bezetten ieder de zesde plaats. Drie senioren werden na afloop van de tocht gehuldigd. Voordat aan de wandeling werd meege daan kregen de leden een konsumptie bij een restaurant in Eerbeek en konden daar ook de speeltuin in. Op de terugweg naar Soest herhaalde dit zich in Leusden. 's Middags startten bijna 500 deelnemers met gunstig weer. Bovendien had Jong Heerde o.a. in het bos Heerderhorst en het natuurreservaat de Renderklippen voor prachtige route's gezorgd. Uit de geringe verschillen van de punten aantallen van de wandelgroepen onder ling, nul tot ten hoogste zes, kon worden opgemaakt dat de jury erg veel moeite heeft gehad met de toekenning van de prijzen. De veertien adspiranten liepen met leid ster mevr. J. Veldhuizen vijf kilometer en kregen 625 punten, terwijl de eerste prijswinnaar slechts zes punten meer kreeg. De twaalf junioren wandelden met hun leider, de heer D. W. Brood, tien kilometer en verzamelden 630 punten hetgeen een verschil bleek van vier punten met de eerste prijs. Dertien senioren volgden de vijftien kilometer met de heer W. van Steende- laar als leider. Zij verdienden 629 punten tegen 634 voor de eerste prijswinnaar. Zowel op de vijf als de vijftien kilometer waren acht groepen vertegenwoordigd. Op de tien waren dat er twaalf. De heer W. A. Suman, algemeen leider van Olympia, reikte na afloop drie bekers uit. Ter herinnering aan haar tienjarig lidmaatschap ontving mevr. L. Vogel het kleinood terwijl haar man, de heer J. Vogel al vijf jaar langer bij Olympia wandelt. Ook de heer W. van Steendelaar kreeg een beker voor vijftien jaar lid maatschap. Het vijfde elftal van WZ is er dit jaar na een tot op de laatste wedstrijddag span nende competitie in geslaagd de kam pioenstitel te grijpen. Werd men de voorafgaande competities net geen kampioen; dit jaar lukte het wel. Met nog een wedstrijd te spelen hadden de mannen van aanvoerder Ton van Wijk een gelijk aantal punten met Altius 3. Deze Hilversumse ploeg was echter al uitgespeeld, dit betekende dat een gelijk spel voor VVZ voldoende was. De tegen stander van het vijfde, D.V.S.'33 uit Ermelo, had in de thuiswedstrijden nog geen enkel punt verloren, zodat het binnenhalen van het kampioenschap nog lang niet zeker was. De uitwedstrijd van VVZ 5 in Ermelo verliep tot groot genoegen van de Soeste- naren zonder dat er gescoord werd, zodat het benodigde punt veroverd werd. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd zag het er nog niet naar uit dat de kampioenstitel bereikt zou worden, want D.V.S. kreeg een penalty toegewe zen. Deze werd echter zeer vakkundig gestopt door keeper Jan van Eijk, die daarmee een beslissingswedstrijd tegen Altius voorkwam. Het kampioenselftal VVZ 5. L

Soester Courant | 1977 | | pagina 14