SPORT - SPORT - SPORT - SPORT Procar wint bedrijfsvoetbalcompetitie HENSERGER JE NIET L.T.C. Soest sluit competitie af met 4 kampioenschappen MET RAAD EN DAAD Goede prestaties Soester atleten in districtsploeg Nijmegenaar Marcus wint opnieuw Hemelvaartsschaaktoernooi Eerste plaats voor Marcel Klarenbeek FOTO-KOPIEËN Vanavond laatste competitiewedstrijd voor Hees Inbraakjes en diefstallen Soester lopers actief Duinkikkers-Dames voor de tweede maal in successie gepromoveerd V.V.Z.'49 - veteranen bereikten 4e plaats in internationaal tournooi te Parijs Schaken: GESLAAGD Houdt de krant bij de hand Honkbalmateriaal gestolen 1e monteur en 2e monteur leerling monteur diagnose monteur leerling spuiter Autobedrijf Stam Soestdijk Autobedrijf Stam Amersfoort b.v Soest»'r Courant van donderdag 26 mei 1977 Spelmoment uit de finalewedstrijd Procar - Koks/Gesto. Hemelvaartsdag vond in Steenbergen de jaarlijkse vijfdistrictenontmoeting plaats. In de ploeg van West 1 (Noord-Holland/Utrecht) zorgden de Soester atleten voor geweldige prestaties. Uitblinker was Marcel Klarenbeek, die de 400 m. won. nog een voorsprong van verscheidene meters op. Hij won zo zijn serie in de tijd 49.9 sec. Voor de eerste keer in zijn loopbaan doorbrak hij de 50 sec. bar rière. Een enorme prestatie, die ook goed was voor de eerste plaats in het totaal klassement. Het betekende na tuurlijk ook een nieuw persoonlijk en clubrecord. Meteen na aankomst moest Menno Lie- vers aan de start voor de 400 m. horden, niet zijn specialiteit. Hij finishte als vijfde in zijn serie in 62.2 sec. In totaal werd hij hiermee negende. Robert van 't Wout maakte een opval lend goed debuut in de districtsploeg. Op de 100 m. eindigde hij als tweede in zijn serie met 11.5 sec., een evenaring van zijn persoonlijk record. In het totaal klassement was hij hiermee gedeelde zesde. Nog beter was hij op de 200 m. Hij ging erg goed met de overige lopers mee en finishte na spannende strijd als twee de in zijn serie met 23.2 sec. Een nieuw scherp persoonlijk record, waarmee hij uiteindelijk zesde werd. Het enige meisje in de Soester afvaardi ging, Pauline Groen, maakte eveneens een sterk debuut. Ook zij is nog B-meis je. Op het nummer discuswerpen werd zij derde. De discus slingerde zij maar liefst 35.26 m. ver, net geen persoonlijk record. Met respect voor de overige prestaties van de Soester atleten, kwam Marcel Klarenbeek het sterkste voor de dag. Bij de loting kreeg hij baan twee toegewe zen. waardoor hij langer last van de hinderlijke wind had. Langzaam maar zeker vocht Marcel Klarenbeek zich naar de zeer snelle loper op baan drie toe en op het laatste rechte eind haalde hij hem niet alleen in, maar bouwde hij ook VAN WEEDEStRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 Vanavond, donderdag 26 mei, wordt op het Heesterrein aan de Kooiweg in het landgoed Pijnenburg de voetbalwedstrijd gespeeld Hees-Hoevelaken. De wedstrijd is voor Hoevelaken nog belangrijk in verband met een theoretische kans op het kampioenschap. Om 19.30 uur wordt begonnen. Ingebroken werd in de kantine van de voetbalvereniging SEC aan de Bos straat. De onbekende daders verwijder den zowel een binnendeur als de buiten deur. Hun buit, bestaande uit de comple te geluidsinstallatie, zetten zij bij de buitendeur klaar, maar toen werden zij vermoedelijk in hun bezigheden ge stoord. Alles werd daar aangetroffen. Uit een vakantiebungalow achter een woning aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg werd een rubberboot, twee windschermen, een voetpomp en wat klein spul. meteen gezamenlijke waarde van 350 gulden, weggenomen. Vermoed wordt dat de dader ook de nacht in de bungalow doorbracht. Uit de winkel van Radio S. aan de Soesterbergse Rademakerstraat werd door een onbekende klant een cassette deck ter waarde van 639 gulden wegge nomen. Diefstal van een Mercedes personenauto werd gemeld door garage P. K. aan de Middelwijkstraat. De garage werd open gebroken en uit het kantoortje werd een pakje kentekenbewijzen weggehaald Die kentekenbewijzen zijn inmiddels te recht: ze werden gevonden in Dedems- vaart. Snel opgelost werd de door de heer M. O. (79) uit Woudenberg gemelde diefstal van zijn auto. O. vertelde dat het in Soestdijk gebeurd was, maar daar werd het voertuig aangetroffen op de plaats waar O. de wagen parkeerde. Tijdens de internationale Campari- marathon in Amsterdam zaterdag j.1. behaalde de Soester lange afstandloper Cor Koster in zijn klasse veteranen 2 een zeer goede derde plaats. Vooral zijn tijd was van een hoog niveau, n.1. 3.08.46. Koster was hiermee slechts zes minuten verwijderd van zijn persoonlijk record, dat hij vorig jaar in Sneek vestigde. Dit, ondanks de hevige wind die de lo pers onderweg danig parten speelde. Bin nenkort hoopt Koster zijn 50e marathon te lopen, een gebeurtenis die de Soester sportwereld en zijn vereniging in het bijzonder niet onopgemerkt voorbij mag laten gaan. Eveneens zaterdag liep de Soester steep- le-chase loper René van Zee een 3000 m. hindernisloop in Sittard. Te midden van vele cracks liep Van Zee èen sterke wedstrijd en hij finishte in 9.48.8, daar mee zijn snelste seizoentijd op de klok ken brengen. Hij finishte in dit zware veld als 14e. De komende maanden hoopt de Soester fysiotherapeut het jarenoude record van Gerjo Spans op de 3000 m. steeple-chase te verbeteren. Dit record staat op 9.27.4. René van Zee's beste tijd is tot nu toe 9.28.6. Zondag liep Menno Lievers in Den Haag een 2000 m. steeple-chase, voor junioren A. Dit was een zogenaamde testwed strijd voor de samenstelling van de landen ploeg. De eerste ronde ging Menno Lievers nog goed mee, maar toen zakte hij terug om na een relatief snelle laatste ronde betrekkelijk fris te finishen in 6.22.4 als vierde. Een gebrek aan vechtlust en juiste wedstrijdmentaliteit kan -niet toege schreven worden aan de Soester atleet Piet Majoor, die uitkomend voor de Amsterdamse atletiek club AAC, een 800 m. 'iep. Met een geweldige eindsprint finishte de veteraan.als tweede in 2.01.0. Aanstaande dinsdagavond gaan René van Zee en Piet Majoor naar Roosendaal om daar een 800 m. te lopen. Hun streven is om onder de twee minutengrens te duiken en als dit niet lukt toch in iéder geval de snelste Soester 800 m. loper te worden. Tot nu toe staat de snelste tijd van dit seizoen op naam van Menno Lievers, nog A-junior, die al 2.00.4 gelo pen heeft. Goede start van jongens pupillen lï in de competitie Door de Baarnse Atletiek Vereniging werd de eerste van een serie van vier. wedstrijden georganiseerd om het kam pioenschap pupillen afdeling Gooi en Eemland. Op de 4 x 40 meter estafette behaalden Seymoer Bos, Eelco Moree, Ronald Mol en Dennis Esselman een le plaats. In de le serie 40 meter legde Eelco Moree beslag op de le plaats, in de tijd van 7.3 sec. Seymoer Bos werd goede 2e in de tijd van 8.1 sec. en Kamil Insi 3e in 8.6 sec. In de 2e serie legde Dennis Essel man beslag op de le plaats in de tijd van 8.0 sec. en Ronald Mol werd hier 2e in de tijd van 8.3 sec. Op de 1000 meter was het weer Eelco Moree die hier le werd in de zeer goede tijd van 3.52.7 sec. Bij het balworpen werd Eelco Moree 2e met een worp van 24.50 meter. In de eindrangschikking werden de jongens pupillen B in, totaal eerst. Aan de 2000 m. steeple-chase nam Menno Lievers deel. Voor hem het tweede zware nummer van de dag. desondanks kwam hij nog tot een redelijke vierde plaats in het nieuwe persoonlijke en clubrecord van 6.21.6. Mede door deze prestaties won het district west 1 de vijfdistrictenontmoeting. De eerstvolgende grote wedstrijd voor de .Soester atleten is 30 mei op Papendal. Daar worden dan z.g. testwedstrijden gehouden, Aan de hand van de resultaten behaald ti jdens deze wedstrijden stelt de K.N.A.U. de jeugdinterlandploeg samen. Het team van Procar heeft de 15e be drijfsvoetbalcompetitie gewonnen, die jaarlijks georganiseerd wordt onder au spiciën van de Soester Zakenkring. De Dr. van Driel-wisselbeker werd door de heer J. Elderman aan de aanvoerder van het team uitgereikt. Procar-direc- teur A. v.d.Dijssel onderstreepte de vreugde door een gift van tweeduizend gulden aan de afdeling Soest/Soester- berg van het Rode Kruis. In de finale-poule streden tegen elkaar de teams van Interlas, Koks-Gesto en Procar. Interlas won met 1-0 van Koks- Gesto, maar speelde met 0-0 gelijk tegen Procar. Nadat Procar met 1-0 Koks- Gesto verslagen had, moest de winnaar aangewezen worden door het nemen van strafschoppen. Na twee rondes" rhët totaal 28 strafschoppen, zegevierde ten slotte Procar. Vanavond worden in Beukendal de fi nales gespeeld in de bedrijfsvolleybal- competitie en volgende week zaterdag wordt de competitie afgesloten met vis wedstrijden bij de Grote Melm. Veilig Verkeer Nederland Dankzij het goedé spel dat de dames tentoonspreiden, niet alleen in deze wedstrijd tegen de IJsseiduikers uit Montfoort, maar in de gehele competitie, onder leiding van de heer Jan Vrakking, hebben de dames van de Duinkikkers ook deze laatste wedstrijd in hun voordeel beslist. Om te promoveren hadden de dames maar één punt nodig, maar de coach gaf de opdracht voor alle zekerheid op winst te spelen. Na een wat moeilijk begin kwamen de Duinkikkers toch los van hun tegen standsters. Zij wisten dat IJsseiduikers een team is dat thuis moeilijk te ver slaan is, maar tegen een zo goed en hecht team als dat van De Duinkikkers waren ze niet opgewassen. De beide eerste perioden eindigden in een gelijke stand, 1-1 en 2-2. Daarna werd het een eenzijdige strijd. De Soes ter dames kwamen in aktie. Het werd een éénheid, die naar later bleek, de enige juiste was. Zelfs toen ze met twee speelsters minder in het water lagen (goed werk van Karin Koehof, Goli, Van Doorn en Elvira Wiersema) werd geen tegendoelpunt gescoord. Duin- kikkers scoorden echter wel en de eind stand werd 2-5 voor de Soester dames. Coach Jan Vrakking ging natuurlijk ge kleed te water. ,Zo werd een succesvol jaar afgesloten. De dames gaan nu een districtscompetitie spelen. Alweer een Afgelopen weekend, hebben nog 2 teams van de L.T.C. Soest kans gezien het kampioenschap te behalen. Op zaterdag was dat Soest F, bestaande uit de dames van Markesteyn en De Vries en de heren Schimmel en Heemskerk, die mede met hulp van invalster Anniek Hubert een 3-2 overwinning op Randenbroek B behaalden. Een dag later was Soest VI in de landelijke competitie ook zeker van de titel. Anneloes Jongepier, Wietske Tromp, Ellen Dam, Harry Berg, Ron Kuiphof en Rob Goedegebuure waren in De Bilt triomfatoren na een klinkende 6-2 overwinning. Vorige week zaterdag werd Soest A al kampioen; op de laatste competitiedag laars. Het invallen van Joop Dooper was daar zeker van belang, maar ook sterk werd met 4-1 gewonnen van ULTC doorzetten van Anita Verstegen en Iduna. waarbij met name de overwin. T¥ 1 ning van Ton Geldens in de herensingle bewondering afdwong. Op de thuisbasis streed Soest C tegen HLTC, ondanks dubbeie winst van Mary Blokpoel in de DD met Marga Kamlag en in de GD met Frits Jellema, werd in totaal toch met 3-2 verloren. Eveneens in de districtscompetitie won Soest G opvallend ruim van de Hakke- Op 18, 19, 20 en 21 mei speelden de WZ veteranen in een internationaal tournooi te Parijs. De organiserende vereniging Choisy Le Roi had 5 veteranenelftallen uitgenodigd. Uit Duitsland, F.C. Dudweiler, uit Zwitserland F.C. Lausanne, uit Zuid-Frankrijk Albertville en Avignon en uit Nederland w. VVZ. Na de nacht doorgebracht te hebben in de jeugdherberg Auberge de Jeunesse werd donderdagmorgen een bezoek ge bracht aan de Eiffeltoren. In de middag moesten de veteranen aantreden tegen FC Lausanne. Deze wedstrijd werd met 3-1 gewonnen door de Hollanders. Een uitstekende prestatie, omdat deze vete- ranenploeg kampioen van Zwitserland was geworden F.C. Dudweiler was de tweede tegenstander. Deze ploeg, uit eindelijk ook de winnaar van dit tour nooi, bleek veel te sterk voor VVZ en de andere ploegen. De Duitsers hadden 8 a 9 oud profspelers van de le FC Saar- brucken uit de Bundesliga in hun mid den. 's Avonds werd de nachtclub ,,Pi- galle" bezocht, wat zeer veel hilariteit opleverde. Vrijdagsmorgens werd een bezoek gebracht aan Versailles en een rondrit door Parijs, waar het Louvre en het nieuwe voetbalstadion de Paris werd bezocht. Zaterdagmorgen werden alle spelers met hun vrouwen uitgenodigd door de burgemeester en wethouders van Choisy, waar een glaasje wijn werd gedronken. Na de gezamenlijke lunch, begonnen om 13.00 uur de finale wed strijden. VVZ'speelde om 14.00 uur om de 3e en 4e plaats tegen Avignon. Helaas werd deze wedstrijd verloren met 3-1. 's Avonds kreeg men een diner aangebo den. waar 293 mensen aan deel namen. Dit uitstekend verzorgd en groots opge zette diner, werd besloten met een groots dansfeest, dat tot ver over de kleine uurtjes duurde. De volgende morgen, na een stevig ontbijt vertrok men naar Holland. In de avonduren werd nog wat nagebabbeld over dit grandioos georga niseerde tournooi, dat voorlopig nog niet vergeten zal zijn. De Nijmeegse hoofdklasseschaker Joost Marcus heeft voor het tweede achter eenvolgende jaar de hoofdgroep van het traditionele Hemelvaartsschaaktoer nooi van de Soester schaakclub gewonnen. De speler van VAS/ASC was na de voorlaatste ronde al zeker van de eindoverwinning. Aan een verminderde belangstelling was het waarschijnlijk dan ook te wijten dat Marcus zijn laatste - en ook enige - wedstrijd verloor van Seeleman uit Brouwershaven. Niet deze speler maar de voor het Bussums schaakgenootschap uitkomende Van de Poel uit Huizen werd op een halve punt afstand van Marcus een goede tweede prijswinnaar Voor rijbewijs A-B/E-C/E D/E slaag den onderstaande dames en heren. Voor rijbewijs A: J. B. van de Boon en B. A. Onwezen. Voor rijbewijs B/E:-J. Admiraal. R. I. Apon. A. van Bemmelen, S. Bloember gen. M. J. G. de Bruin, J. L. van Brink. H. Cetin, J. Christiaanse, L. H. J. Detmar. P. A. van de Eijnden, H. T. J. Ferkranus. I. Fennema-Doorduijn, M. G. M. Hartman. C. M. J. Heeremans, E. C. P. M. Holleman, R. H. Ibsen, E. de Jong. T. J. de Jong-Bruinsma, L. J. van de Kraats-Blom, P. Kramer, A. J. van 't Klooster. W. van Leerdam. W. C. M. van Logtestijn, A. L. Menkveld, H. A. Mul der. J. van Overeem, M. G. de Ruiter. T. A. Ruiter. J. van Rees, A. G. M. Stroo- mer, A. C. M. van Senten. M. W. Spies, A. VV'van Schaik-VVesteneng, S. Smelt. M. Tschur. A. M. Thijssen-van Oostveen. A. M. Timmers, F, van Tuinen, R. J. van Vugl. H \T. Vonk, W. van Vulpen, S. W. van de Veen-Bónestroo. M. A. Voets, M. A. van de Wetering. G. Wallenburg- Terpsint en J. C. Werkhoven. Voort' E D/E: F. W, Luinenburg, E. J Leertouwer. J. Littel en G. Smit. Zij werden opgeleid door Autorijschool M. Los. Van Lenneplaan 47, tel. 16621. in dit halfuurstoernooi waarvoor 84 scha kers naar de openbare leesbibliotheek aan de AlbertCuyplaan waren gekomen. Weliswaar waren dat er een kleine twin tig minder dan in het jaar daarvoor maar dat kon toch niet verhinderen dat de organisatoren ook nu weer terug kunnen zien op een geslaagd toernooi. Het toernooi werd 's morgens om tien uur officieel geopend door wethouder Plomp. Ruim zeven uur later kon voor zitter Vegter het toernooi besluiten met de prijsuitreiking. De weinige Soester deelnemers bleven buiten de prijzen. De resultaten: Hoofdgroep: i. Marcus, Nijmegen; 2.Van de Poel, Huizen; 3. Smit, Amsterdam. Groep 1: De Vilder, Santpoort; 2. Mastenbroek, Amsterdam; 3. Hoekstra, Zeist. Groep 2. Weijerstrass, Blaricum; 2. Van Gorcum, Velp; 3. Houtman, Weesp. Groep 3. Cuipers, As ten; 2. Kooy, Bilthoven; 3. Thorig, U- trecht. Groep4; Wortelboer, Hilversum; 2. Van Spengen, Weesp; 3. Akkerman, Utrecht. Groep 5: Pruys, Bunschoten 2. Van Alphen, Culemborg; 3. Roeda. Weesp. Groep 6: Dullen, Weesp; 2. Vis ser, Culemborg; 3. Van Aurich, Hilver sum. Groep 7: De Groot, Weesp; 2. Van de Burch, Hoogland; 3. Pieterse, Ermelo. Groep 8: Gemert, Zeist; 2. Versteeg, Hilversum; 3. Schaefer. Weesp. Groep 9: 1. Milort, Hilversum, 2. Kwik. Bunnik; 3. Aalbers, Utrecht. Groep 10: Peperkamp. Amersfoort; 2. Busbach, Zeist; 3. Els- hout, Tilburg. Groep 1U Vernetten, Ut recht; 2. Tissink. Amersfoort; 3. Verwey. Baarn. Groep 12: Siks, Hilversum; 2. Hofstra, Amersfoort; 3. Brouwer. A- mersfoort. Groep 13: Wallenburg, Hil versum; 2. Bims, Hilversum; 3. «win kels, Baarn. Michiel Hoppenbrouwers (9-7 derde set) bracht Soest winstpunten. Soest H tot zaterdag zonder winstpunten, redde de eer door een overwinning in de herendubbel van Tjaard v. Löbensels en Erik van Dort. Het eerste herenteam dat een zeer eervolle tweede plaats haalde won ook deze keer, een 5-1 overwinning voor Ed Derksen, Pim de Haan, Jos Holthaus en Joop van Dort op Groen- vliet, was voor hen net niet genoeg voor een kampioenschap. Het veteranenteam had tot zaterdag nog kansen op de titel, maaV doordat alleen Max Haal kans zag zijn single te winnen werd de hoogste plaats toch niet gehaald. Juniorencompetitie Door een sterke doorstroming van geta lenteerde jeugd naar de senioren compe titie waren de jeugdteams dit jaar toch niet zo sterk als voorheen. Men was aanvankelijk nogal pessimistisch ge stemd over de* kansen van deze tea ms, maar na de laatste competitiedag bleek dat 3 van de 4 teams zich gehandhaafd hadden. Alleen het eerste team zal ondanks het verrassend sterke spel van Peter Jongepier een degradatiewed strijd moeten spelen. Landelijke competitie Het eerste team van de LTC Soest dat uitkomt in de Overgangsklasse B moest afgelopen zondag winnen om zich uit de degradatiezone te werken. Om dit te bereiken werd er voor deze wedstrijd een beroep gedaan op Pim Sten (ex Bilthoven) en Astrid van Vugt (2e team). De enkelspelen van Maria Schothuis en Jeroen Heidoorn werden zeer over tuigend gewonnen, terwijl ook de lange en uiteindelijk succesvolle strijd van Jeanet Luten (8-6 derde set) bewonde ring oogstte. Door verlies van het enkel spel van Gerrie ter Meulen en de heren- dubbel van Jeroen Heidoorn en Pim Steen kwam de stand op 4-2 voor Soest. Een 5-3 overwinning was nodig, wat dus betekende dat één van de gemengd dubbels gewonnen moest worden. Wel, er waren zelfs twee overwinningen, zo dat Soest met een knappe 6-2 overwin ning de overgangsklasse B-positie be hield. Soest 3, dat kans op het kampioenschap had, werd versterkt met Jaap Laman Trip, die echter geenszins succesvol was. Ondanks twee overwinningen van Yvonne Hofman werd er met 5-3 verlo ren. Soest IV handhaafde zich in de vierde klasse door een 5-3 overwinning STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155- 18252 Elke zaterdag om 3 uur 's middags geopend. Uit een houten keet op het sportcomplex van de Sportorganisatie Soest werd honk balmateriaal van de vereniging The Knickerbockers gestolen. De onbekende dader kwam het gebouwtje binnen door wat planken te verwijderen. Hij ver dween met medeneming van drie hel men, negen knuppels, twintig ballen, een honkbalhandschoen en beenbescher mers. De totale waarde is ongeveer ƒ.750.--. op Wilskracht. Maja Heemskerk bleef ook op de laatste competitiedag ongesla gen. Achttien winstpartijen voor het jeugdigde kampioensteam, Soest V. Andere uitslagen Zaterdag: 't Sticht B - Soest B 4-1 Soest D - 't Schilt B 0-5 't Laer - Soest E 5-0 JeugdSoest A - Spieghel A 0-5 Griffensteyn - Soest B 2-3 Soest C - Randenbroek B 3-2 Gooiland p - Soest D 2-3 Zondag: Forescate III - Soest II 6-2 Soest V - Hilverheide VI 6-2 klasse hoger. Met de klasse van dit team moet dat zeker te doen zijn. Het team bestond uit: Elvira Wiersema, Ans Egbers, Jolanda van Doorn, Karin Uijland, Marina v.d. Maas, Karin Koe- hof, Andrea Koehof, Els Wijnmalen, Settie Spetter. Carry v.d. Maas en Meta Vreeken. Op Hemelvaartsdag hebben De Duin kikkers in Den Haag met vier teams deelgenomen aan een waterpolotoer- nooi, georganiseerd door De Water- vrienden uit Zoetermeer. Door De Duin kikkers werd deelgenomen met dames 1, heren 1, heren II en jongens-adspiranten. Door De Duinkikkers werd dit toernooi beschouwd als een oefening met het oog op de nieuwe competitie om nieuwe spelers(sters) in de teams aan te passen en in te lijven. De Duinkikkersdames en heren II zorgden voor de beste prestatie, door in hun poule als tweede te eindigen. De dames wonnen van ZCR (Den Haag) met 7-0. Daarna met 7-0 van WVZ (Zoetermeer) maar verloren met 2-1 van De Futen uit Amstelveen. Heren II won maar liefst met 8-1 van WVZ (Zoeter meer). Met 5-1 werd van ZCR (Den Haag) gewonnen en evenals de dames ging heren II ten onder tegen De Futen uit Amstelveen, met als uitslag 6-2 voor De Futen. Heren I kwam in hun poule op de derde plaats. Zij verloren met 6-5 van ZCR en met 3-0 van De Fu ten, maar van de organiserende ver eniging WVZ (Zoetermeer) werd met 10-1 gewonnen. De adspiranten van Duinkikkers werden vierde in hun poule. Zij verloren achter eenvolgens met 7-0 van ZCR, met 13-1 van de Futen en met 6-3 van WVZ. In de totaalstand werden De Duinkik kers derde mpt 10 punten. Eerste werden De Futen met 24 punten. Tweede werd ZCR met 11 punten en het organiserende WVZ werd laatste met slechts 3 punten. Tijdens de Pinksterdagen zal dames I van Duinkikkers deelnemen aan een waterpolotoernooi in Soest (Duitsland). Hieraan nemen verder deel Soest (DLD) Wuppertal en Berlijn. Garage Stam is een bloeiend en snelgroeiend bedrijf met een team van enthousiaste medewerkers en medewerksters. Voor mensen die graag een goed salaris willen ver dienen en van aanpakken weten zijn er bij onze garagebedrijven in Soest, Baarn en Amersfoort de volgende mogelijkheden: en een Heeft U belangstelling voor een van de bovenstaande functies in Amersfoort, bel dan 033-14841, of in Soestdijk, bel dan 02155-18850. Een afspraak voor een sollicitatiegesprek kan dan worden gemaakt. iHUIS NAAR DE KINDEREN - Ik kan het huis niet aan één van mijn kinderen schenken zonder de andere te benadelen. Kan ik het nu in gedeelten aan mijn kin deren geven, of elk jaar een deel zodat zij er geen successierechten over behoe ven te betalen? Antwoord: U kunt niet jaarlijks een stukje van een huis weggeven. En als u ieder een part geeft, dus de één de keuken, een tweede de woonkamer en een derde een slaapkamer, ontstaan de grootste verwikkelingen en onenigheid over gebruik en /of verkoop. Een op lossing is. dat u de eigen woning ver koopt aan uw kinderen gezamenlijk en dat zij u de koopprijs schuldig blijven. Van de vorderingen die u dan hebt, kunt u jaarlijks aan elk kind ƒ2.000.- kwijt schelden bij onderhandse akte. Het pand kan dan verkocht worden bij voorlopi ge koopakte, waarbij de levering kan worden uitgesteld, bijvoorbeeld tot over lijden. Wanneer dan die leveringsplicht in de boedelscheiding wordt betrokken, kan het onroerend goed bovendien zon der 5'7r overdrachtsbelasting overgaan. Wel is het zaak goed te regelen wie het onderhoud betaalt, huur geniet enz., want is de economische eigendom bij de verkoper gebleven, dan gaat het hele grapje niet door. Zo goed als het uw recht is de maasjes in de wet te zoeken om een niet door de wetgever bedoeld gevolg te bereiken, zo goed kan de inspecteur der belastingen u vangen op een puntje waar u het niet goed gedaan hebt. Neem eerst de moeite om alles met de notaris door te praten. DIEPVRIES MISLUKT De groenten, het vlees en het brood die ik uit mijn diepvrieskast haal. zien er allemaal gek uit en hebben een rare smaak. De kast is nieuw, daar kan het niet aan liggen. AntwoordZo te zien aan de toegezonden monsters zijn de produkten niet op de juiste manier, of tweemaal ingevroren. Het vlees dat u bij de slager haalde, is waarschijnlijk al uit de diepvries afkomstig geweest. De groenten waren blijkbaar niet vers van het land, maar hebben enkele dagen transport of sta- peltijd achter de rug. Het brood is eerder bij de bakker of bij u ingevroren, ont dooid voor gebruik en nadien weer in de diepvrieskast geplaatst. U kunt alleen verse waren diepvriezen en dan ineens met een temperatuur van minstens -20 tot -40 graden C. Gebeurt dat niet, of propt u teveel in een diepvrieskast zodat de motor het niet trekken kan en de tem peratuur niet onder de -20 graden C komt, dan treden wijzigingen op in de structuur en zal ook de smaak verande ren. Veel produkten worden dan oneet baar of ongenietbaar. Bovendien is er voor een aantal producten nog een bepaalde verpakking nodig om de juiste smaak te behouden. Leest u eens een goed boek over diepvriezen. Dat kost een paar tientjes, maar het bespaart u kostbare teleurstellingen. VETEKAN ENZIEKTE Is er al uitge maakt aan welke geheimzinnige ziekte die oud-strijders zijn gestorven, die bij een waren in dat hotel in Philadelphia? Antwoord: Ja, intussen is uitgemaakt dat de dood van die 28 veteranen, die in de zomer van 1976 bijeenkwamen in het Bellevue Stratford hotel, niet te wijten was aan de air-conditioning of het voed sel of een bekende besmettelijke ziekte. Na eindeloos speurwerk heeft het Cen trum voor besmettelijke ziekten (C.D. C.in de Ver. Staten de ziekteverwek kers gevonden in de vorm van micro organismen. die wat de grootte betreft tussen de bacteriën en de rickettsia's in staan. De rickettsia's zijn weer iets forser dan de virussen. Met de vondst van deze nu ontdekte beestjes konden meer raadselachtige gevallen van dode lijke ziektegevallen bij groepen perso nen worden opgehelderd.

Soester Courant | 1977 | | pagina 17