OOR HAAR Veel liefs in katoen Blijf aktief Vloeibare wimper make-up Schoenen om mee weg te lopen KWARK: veelzijdig, lekker en gezond Koel in katoen in een doorknoopjurk met tunnelceintuur van elastiek. In frisse kleuren nog geen negentig gulden. Een pakje van Fins bedrukt katoen, prachtige zware kwaliteit. uitstekende basiskleuren voor een garde robe. Heel nieuw en erg apart om deze kleuren te kombineren met pasteltinten, zoals hya- cintrose en -blauw. Dan is er ook ivoorwit, parelmoer, bijna wit, een prachtige tere tint, betoverend, vooral ook tegen de ge bruinde zomerhuid. Van katoenen trikot zijn er lange bloezende truien met inge- breide gouden strepen, gebreide coördina ties met plissérokken. India-katoenen ki- monopakken met pofbroek of wat rustiger met een rechte rok. Heel natuurlijk hierbij zijn accessoires van touw. Voor de lange zomeravonden zijn er prachtige dunne In dia-katoenen jurken, rijkelijk met kant bestikt. Let op de „bijna witte" mode in de 'kollektie vcor romantische tieners, de meer damesachtigen, maar óók voor de meest modebewuste mannen. Misschien waren het die twee lange hete zomers die de pluspunten van het .natuur- produkt katoen nóg meer naar voren heb ben geschoven en geaccentueerd. De na tuurlijke koelte van katoen, dat ademt, fris blijft en fris houdt. Er is steeds meer vraag naar katoen. Blue denim werd opgevolgd door het frisse blauw met een streepje, of kakiegroen met witte streep. Jurkjes en rokken, salopettes, jeans eh bermuda's die er erg attraktief uitzien, vooral met hel derwitte katoenen bloesjes en gekleurde T-shirts. Tussen haakjes, wit en kakie zijn Ook deze bloesonszijn van koele katoen. Ze hebben kleine boordjes en elastieken taille. Verkrijgbaar in écru met zwarte strepen voor nog geen vier tientjes. (Alle bij dit artikeltje getoonde modellen behoren tot dezomerkollektie van C&A) Wanneer we de veertig gepas- serd zijn, kunnen we met het bewuste gerijpte leven begin nen. We leren onszelf beter kennen en leven daardoor ver- diepter, met grotere levens vreugde en inzicht in onze pro blemen. Aldus Liselott Diem in haar nieuwe boek „Blijf Ak tief", dat is geschreven voor hen, die van hun leven van na de veertig iets willen maken. De ouderen worden vaak als afgedaan beschouwd. Uit mis plaatste bezorgdheid probeert men hen te ontlasten, te sparen en maakt men hen steeds on mondiger. Oud worden hoeft echter noch aftakeling noch nutteloosheid in te houden. De ouderdom kan daarentegen verdieping en levenswaarden ontwikkelen, wanneer men zich er bewust toe aanzet. Dit geldt ook voor de mobiliteit en flexi biliteit van het lichaam. Het is voor iedereen van het grootste belang ook na het veertigste jaar zowel geestelijk als licha melijk aktief te willen blijven. Velen van ons willen dat ook wel, maar weten niet hoe ze dat moeten bewerkstelligen. Vandaar de grote waarde van Liselott Diems boek, waarin ze duidelijk vertelt en laat zien (met honderden illustraties) hoe men zich op de ouderdom kan (en moet) voorbereiden, en hoe de ouder wordende mens het meeste profijt van die le vensperiode kan hebben. „Blijf Aktief" leert de lezeres en lezer zijn persoonlijke moge lijkheden kennen, maar ook hoe hij die mogelijkheden het best kan ontwikkelen. Het boek houdt zich bezig met alle gebie den van gezond en prettig le ven: met oefeningen voor spie ren en gewrichten, de juiste voeding, ontspanning, adem- techniek, training van het reaktievermogen, lichaams houding en fitness-program- ma's. Wij zijn van mening dat dit boek van harte kan worden aanbevolen. Gottmer in Haar lem heeft het uitgegeven; me vrouw M. de Wit-Ravensberg zorgde voor een goede vertaling (uit het Duits). U kunt gezond en ontspannen leven als u dit boek als handleiding gebruikt. (Prijs/19.90) Jeugd en schoonheid zijn voor ons zulke onscheidbare begrip pen, dat we bij jong-zijn van zelf denken aan mooi-zijn. In hetzelfde raam bezien sugge reert schoonheid eeuwige jeugd. Wie de kunst verstaat de ideale dosis te vinden van schoonheid en geest, behoort tot degenen, die tot op hoge leeftijd altijd jong blijven. De schoon heid van de vrouw is al ontel bare malen in alle toonaarden bezongen en evenzovele keren door dichters verwoord. Het mysterie van de vrouw impli ceert een verwevenheid van charme en lentebloesem, over goten met een waas van na tuurlijke vrouwelijkheid. Een vrouw vraagt van nature ook aandacht en hoe meer er met bewonderende blikken naar haar wordt gekeken, des te spontaner zal haar schoonheid opbloeien. Toch is het de vraag of er ooit een vrouw heeft be staan, die haar jeugdig uiterlijk heeft behouden zonder daar moeite voor te doen. Ze weet bijvoorbeeld, dat al het geluk en al het verdriet uit de ogen kan worden gelezen. Wat er met behulp van kosmetika om die ogen wordt aangebracht, is mede bepalend voor de uitstra ling van haar ogen. Helaas weet lang niet elke vrouw hoe ze haar ogen moet verzorgen. Vandaar dat wij graag even een nieuwtje op de voorgrond zou den willen schuiven, dat we de ze dagen ontdekten bij onze le verancier van kosmetika. Het gaat om de vloeibare wimper make-up, de maskara waarmee de oog make-up wordt afgeslo ten: het laatste beslissende ac-\ cent wordt gelegd. De nieuwe Ultralucent mascara bevat een uniek spiraalvormig borsteltje, dat de wimpers in een han domdraai kleurt en krult. Door een geheel nieuwe samenstel- U kent het nieuwe schoenen- verhaal intussen wel. Maar er zijn nu eenmaal onderwerpen, waarvan men nooit te veel kan weten. Schoenen zijn belan grijker dan velen wel denken. Het gaat er niet alléén om mo dieus mee te doen met de nieu we mode. Even belangrijk, ei genlijk nóg belangrijker is, dat u goed op uw nieuwe schoenen kunt lopen. Dat u uw voeten er niet mee verknoeit. Al is de mode nog zo spits en al valt u eigenlijk uw hele leven al op schoenen met spitse punten, als u een brede voet hebt, is zo'n mode voor u taboe. Nu loopt u nog zó weg met schoenen die een makkelijke leest hebben. Maar wie haar voeten eens goed heeft bedorven, zal haar hele leven daarvoor moeten boeten. Op bijgaande foto's kunt u dui delijk zien wat de nieuwe schoenenmode allemaal te bie den heeft. Gebruik dus vooral ook uw verstand bij het doen van een verantwoorde keuze. En laten we eerlijk zijn, ook voor moeilijke voeten is er wel een modieus modelletje bij. Al had u misschien net iets anders gehad willen hebben. Voor haar v.l.n.r. (boven begin nen): Een half sportieve zomersan- daa l van natuurleer en voorzien van een hoge, uit zoolleer opgebouwde hak. Vervolgens een effen pump (2), in zomerse uitvoering met open zij kanten, meteen fragielenkelbandje als sluiting en meer nog als versie ring. Vervolgens (3) een zomer-san- dalette met zeer hoge hak; een gele genheids- of cocktailschoentje, een kombinatie van zwart lak met goud (sexg-look). Als nummer4 ziet u een elegante muil van natuurleer in echte leerkleur en met een tamelijk hoge. uit zoolleer opgebouwde hak. SMAKELIJK De smaak van kwark is aange naam fris en lichtzuur, maar komt pas goed tot zijn recht als de kwark wordt losgeroerd met melk, yoghurt, room, karne melk of vruchtensap. Door er zoete ingrediënten aan toe te voegen kan mer er allerlei ver rukkelijke, gezonde en calo riearme toetjes van maken. Ook bij de bereiding van gebak biedt kwark allerlei mogelijk heden, zowel als grondstof voor het deeg als voor de vullingen. Met even weinig moeite kan men van kwark een heerlijke hartige hap maken, een fris dip- of slasausje, smakelijke boterhambeleg, salade, een hoofdschotel, of zelfs soep. GROTE TOEKOMST Onder invloed van het streven naar gezonde eetgewoonten en naar minder vetrijke maaltij den gaat kwark ongetwijfeld een nog grotere toekomst tege moet. Er wordt van verschil lende kanten naar gestreefd het produkt en de vele toepassings mogelijkheden ervan beter on der de aandacht te brengen. Het Nederlands Zuivelbureau wil hier graag bij helpen o.m. door het ter beschikking stellen van kwarkrecepten, waarvan wij er in de toekomst op uw pagina zeer zeker ook een aantal zullen geven. Want: kw^rk is veelzijdig, lek keren gezond! ling blijft deze mascara 24 uur lang op uw wimpers zitten, zonder hard of bros te worden, zonder door te lopen. Want deze mascare is bestand tegen warmte en vocht. Nummer 5 is een zomersandaal met sportief karakter en lage hak, geheel van leer vervaardigd. Bij nummer 6 kunt u zien, dat de ballerina's uit stekend bij de folklore-elementen Dit is het Kwarkmeisje van het Ned. Zuivelbureau dat bij diverse evenementen aanwezig zal zijn, met als doel de vele gebruiksmogelijk heden van kwark onder de aandacht te brengen. (Foto:. Max Factor) in de huidige mode passen. Een mo del uit de goldrush-kollektie. (Foto: Modecentrum voor de Schoen- en Lederbranche/Stichting Schoen) Kwark" is waarschijnlijk de eerste, primitiefste vorm van kaas die de mensheid heeft ge maakt. Kwark ontstaat min of meer vanzelf wanneer melk zuur wordt, doordat de vaste bestanddelen, de zogenaamde droge stof, zich afscheiden van het vocht oftewel de wei. Laat men de wei weglopen, dan blijft er wrongel over. Die wrongel wordt kwark of verse kaas ge noemd, maar verschilt aan zienlijk in smaak van de houd bare kaassoorten, zoals Edam mer en Goudse. In de eerste plaats wordt bij de bereiding van kwark weinig of geen stremsel gebruikt. En in de tweede plaats ondergaat de wrongel, waarvan houdbare kaas wordt gemaakt, nóg een aantal bewerkingen. Wrongel krijgt eerst een pekelbad en moet daarna rijpen voordat hij wordt gekonsumeerd. VOEDINGSSTOFFEN Kwark is licht verteerbaar en bevat dezelfde gezonde voe dingsstoffen als kaas; melkei- wit, vitaminen, mineralen (vooral calcium) en lactose. Een prettige bijkomstigheid is, dat kwark per 100 g slechts 75 Kcal. bevat. Melkeiwit is een dierlijk eiwit met een hoge biologische waarde. Calcium speelt een be langrijke rol bij de opbouw van ons beender stelsel en ons gebit. Speciaal voor opgroeiende kin deren en zwangere vrouwen is calciumrijke voeding van zeer groot belang. Botontkalking (osteoporose), die op hogere leeftijd optreedt doordat dan meer kalk ons lichaam verlaat dan er weer bijkomt, wordt door een goede calciumvoorzie- ning in de jeugd aanzienlijk vertraagd. Osteoporose leidt er o.m. toe, dat oudere mensen eerder een beenfraktuur oplo pen dan jonge.

Soester Courant | 1977 | | pagina 19