4 Eerste avond zomerfestival Uniek bezoekerscentrum bij kasteel Amerongen De gelukkige Winkelkringklant van deze week Hondje terug Hondje weg Ofte, Honderd aulden in de Van Weedestraat foto heRimn van öam Onderzoek naar reden fout ingenieursbureau Raadslid De Wilde tegen gemeentelijk perfectionisme Honkbalspullen terecht 100.000 geforceerde deuren per jaar. Dat is alarmerend! Andriessen Alarmerings Apparatuur! aa Andriessen De alarmeringsmensen. A.s. vrijdaa: Voetbaltoernooi bij Soest Feest op de Kinderboerderij Tijdens week van het landschap: Twee Soest-atleten in Papendal Soester Courant van donderdag 2" juni 1977 VOOR UW: BRuiösRepoRtaqe filmRepoRt>\c,e kinOCRseRie siuöio-, peRS- en oeöRijFsfotoQHAfie; i lennepla&n telefoon 021 'HARTMANLAAN 30 SOEST 'TEL 02155-16941 voor lichtdrukwerk magn. autoborden en stickers. Ook de vogelbeschermers krijgen van van Kas teel Amerongen. Week van het Landschap Programma van de viering van het 50-jarig bestaan van de Stichting Het Utrechts Landschap in de week van 4 tot en met 11 juni 1977. zaterdag 4 juni 1977 10.00 uur: opening bezoekerscentrum „Toekomst van een Heerlijkheid" in de bijgebouwen van Kasteel Amerongen. Expositie van de meest waarschijnlijke toekomst van de Heerlijkheid Ameron gen. Dagelijks geopend van 10.00' uur 18.00 uur. Opening natuurtentoonstelling bij 't Berghuis in het Amerongse Bos. Dage lijks geopend van 10.00 - 21.00 uur. Opening expositie in verf en foto „Ame- rongers zien Amerongen" in de raads zaal van het Gemeentehuis van Ameron gen. Dagelijks geopend van 10.00 uur tot 18.00 uur. zaterdag4 juni 1977 12.00 uur: jubileum-promenadeconcert voor leden/begunstigers van de Stich ting Het Utrechts Landschap voor Kas teel Renswoude. Uit te voeren door het Utrechts Symfonie Orkest onder leiding van Kees Bakels. dinsdag 7 juni 1977 21.30 uur: grootbeeld dia-projectie met stereofonische muziek „Landschap in kleur en muziek" op De Hof tegenover het Gemeentehuis van Amerongen. woensdag 8 juni 1977 19.00 uur: openlucht barbecue met exoti sche achtergrondmuziek van Antilliaan se Harmonie Steelband op De Hof tegen over het Gemeentehuis van Amerongen. donderdag 9 juni 1977 21.00 uur: openluchtconcert bij 't Berg huis in het Amerongse Bos. Uit te voeren door de Koninklijke Biltse Harmonie. vrijdag 11 juni 1977 12.00 uur: boerenkoffietafel voor het personeel van het Utrechts Landschap op de boerderij Beerschoten te De Bilt. 14.00 uur: aanvang braderie met kunst en antiekmarkt in het dorp Amerongen. 21.00uur: start Wampex-dropping (Wee kend Amphibie Expeditie) bij Dorpshuis Amerongen. zaterdag 11 juni 1977 Buitendag Utrechts Landschap 10.00 uur opening buitendag met koraal- muziek vanaf de kerktoren van Ameron gen. 10.00 uur: aanvang folkloristische markt op de Laarv voor de poort van Kasteel Amerongen. Oude ambachten afgewis seld met volksdansen en wagenspelen. 11.00 uur: aanvang fanfare festival op het Hof, tegenover het Gemeentehuis van expositie-inrichter De Heus een plaatsje in het bezoekers-centrum Doe het zelf Bouwmarkt en Keukencentrum Alles voor de Doe-het-zelver Veldweg 4, Soest Telefoon 02155 1 48 78 De leden van de financiële commissie zijn nog niet akkoord gegaan met het voorstel ruim 6Vé ton beschikbaar te stellen voor dc bouw van een rioolge maal en een bergingsriool aan de Dorre- steinweg. Naa r aanleiding van de discus sie in de commissie openbare werken, waarbij het Amersfoortse ingenieurs bureau Dwars Hecderik en Verhey het maken van een ernstige fout werd ver weten willen de financiële experts eerst de werkelijke oorzaak weten. Is het werkelijk een fout van het bureau of ligt het aan verkeerde opdrachten? Zowel de heer W. Bla'auw (VVD) als de heer K. de Wilde (PvdA) meenden dat het ook in het belang van het bureau was, als er meer duidelijkheid kwam. Men besloot daarom het voorstel aan te houden tot een volgende vergadering, waarin de wethouder van openbare wer ken een nadere uiteenzetting moet ge- Amerongen. Deelname van fanfarekorp sen uit Rhenen, Amersfoort, Veenen- daal, Utrecht en Amerongen. 11.00 uur: aanvang bui ten ge beuren op het weiland bij de Kromme Hoek in Amerongen met ringsteken te paard door landelijke ruiters. 12.00 uur: Schaken van de baker, een historische uitdaging voor boerenjon gens op een ongezadeld paard. 13.00 uur: doortocht antieke rijtuigen door Amerongen. Verzorgd door de Stichtse Aanspanning uit Doorn. 15.00 uur: Highland Games in Holland, optreden van Schotse Hooglanders: doe- delzakspelend, dansend, steenwerpend, worstelend, hamerslingerend, gewicht- hoogwerpend en „tossing the caber": een boom van ruim zes meter optillend en zó wegwerpend, dat deze recht standig doorkantelt... 19.00 uur: sluiting Week van het Land schap met optreden op het Hof van internationaal bekende dans- en ritme- groep uit Schinfeld. Alle niet-besloten evenementen zijn voor iedereen geheel gratis toegankelijk. Tijdens de Week van het Landschap zullen op de bezittingen Over-Holland bij Nieuwersluis, Ridderoord bij Bilthoven en Maartensdijk, Houdringe en Beer schoten bij De Bilt, Hoog-Moersbergen bij Doorn, B ree veen en De Hoge Ginkel bij Leersum, Vijverbos bij Harmeien, Grebbeberg bij Rhenen, Heidestein bij Driebergen en Amerongse Bos bij Ame rongen jubileumroutes worden aangege ven. Door gastheren en -vrouwen worden op de bezittingen wandelboekjes en in formaties over het betreffende natuurge bied verstrekt. Voor nadere inlichtingen over de Week van het Landschap: Stichting Het U- trechts Landschap, Poortgebouw Huis Doorn, Postbus 121 te Doom, telefoon (03430 4616. Toekomst van een Heerlijkheid „Toekomst van een Heerlijkheid" is de titel van een expositie, die gehouden wordt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Stichting Het Utrechts Landschap. In het eerste koetshuis van Kasteel Amerongen wordt dagelijks een dia-klankbeeld gegeven over de historie van het gebied rond Amerongen met een visie op de toekomst. Want zoals planologisch woonkernen in de provincie hun bestemming hebben, zo zijn voor de toekomst ook beschermde open groene ruimten geprojecteerd: een nationaal park rond de Amerongse Berg en een nationaal landschapspark rond de Lang- broeker Wetering. Het kasteel Ame rongen met bijgebouwen kan daarbij een uitstekende rol vervullen: uitleg en aanwijzing geven hoe leder op zijn ma nier „natuurlijk" kan genieten. Dat ge beurt dan in een bezoekerscentrum, waarvan er eigenlijk nog maar enkele experimenteel in Nederland te vinden zijn, zoals de Aanschouw op de Hoge Veluwe. Deskundig Groot deskundige op het gebied van be zoekerscentra is de heer C. de Heus van de afdeling Recreatie bij Staatsbosbe heer. Reeds 20 jaar verzamelt hij in formatie over alle vergelijkbare bezoe kerscentra in de gehele wereld. De beste voorbeelden, in Engeland en Schotland, heeft hij vele malen bezocht. Op verzoek van de Stichting Het Utrechts Land schap heeft de heer De Heus de leiding en inrichting op zich genomen van de expositie „Toekomst van een Heerlijk heid". In de stallen van het Kasteel heeft hij een tien meter brede schilder achtige doorsnede laten vervaardigen, waarop de Heerlijkheid Amerongen in volle glorie, ingedeeld in vijf gebieden, wordt toegelicht: het agrarisch gebied De Gelderse Vallei, het bosgebied de Amerongse Berg, de cultuurgronden tussen berg en dorp, het beschermd dorpsgezicht van Amerongen en Kasteel en het agrarisch en vogelgebied de uiter waarden van de Rijn. Maar één week.... Deze zowel voor kinderen als volwas senen unieke uitleg voor de toekomt van dit gebied, is slechts één week geopend.„U moet het zien als een eerste vorm van samenwerking van bij een toekomstig bezoekerscentrum betrok ken instanties: Utrechtse Kastelenstich ting, Utrechts Landschap, CRM, Staats bosbeheer en de Provincie Utrecht. Ho pelijk leidt dit tot de realisatie van een permanent bezoekerscentrum", aldus de heer De Heus.,,Juist in goede samen werking van particuliere, gemeentelijke, provinciale en overheidsinstanties zie ik de kans op realisatie van een echt be zoekerscentrum in de nieuwe Heerlijk heid Amerongen het best aanwezig' Het bezoekerscentrum bij Kasteel Ame rongen is van 4 tot en met 11 juni dagelijks geopend, kosteloos en uitste kend te combineren met een jubileum- wandeling met natuurtentoonstelling over de Amerongse Berg. Voor nadere inlichtingen kan men de Stichting Het Utrechts Landschap in Doorn bellen: (03430) 4616. Het voorstel voor tienduizendgulden een perceel grond aan te kopen van de heer J. Pastunink te Soesterberg, is op ver zoek van de financiële commissie aange houden. De heer K. de Wilde (PvdA) vroeg de wethouder van financiën tij dens de gisteren gehouden vergadering, waarom het college zo star aan de aankoop vasthield, terwijl de directeur van gemeentewerken tot twee keer toe betoogd had, dat de aankoop van het perceel niet nodig was. Vooral het feit dat het college zijn motieven niet bekend maakte, noemde de heer De Wilde kwalijk. Hij sprak van een „perfectionisme" waar hij geen bewondering voor had. De heer Menne (CDA) vond de prijs die voor het stuk grond gegeven zou worden, bijzonder hoog. „Als wij zouden moeten verkopen, kregen we dat er nooit voor". De financiële experts wachten nu op het standpunt van de commissie Ruimte lijke Ordening, waar de noodzaak van de aankoop'aangetoond zal moeten worden. STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 Elke zaterdag om 3 uur 's middags geopend. Een zoet geschenk ter waarde van honderd gulden is voor de gelukkige winkelkringklant van deze week. Net nog vóór zijn vakantie kan banketbakker Verkley deze klant nog blij maken. Zijn banketzaak in de Van Weede'straat blijft wel geopend. Foto Swager Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25,—elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document., De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. U kunt ze direct of later besteden. De vorige week gestolen honkbalspullen van de vereniging The Knickerbockers zijn terecht. Ze werden terug bezorgd door het bestuur van de voetbalvereni ging Haarlem. Jeugd van deze voetbal vereniging' bezocht een door de voet balvereniging Soest georganiseerd toer nooi. De jeugd van Haarlem hield zich tussen de bedrijven door bezig met het wegnemen van het honkbalmateriaal. Het bestuur van Haarlem heeft uitvoe rige excuses aangeboden: de jeugd is mogelijk binnenkort „ongeorganiseerd". Doe het zelf Bouwmarkt en Keukencentrum Grote sortering rolgordijnen Veldweg 4, Soest Telefoon 02155-148 78 ven. De wethouder van financiën de heer J. Ebbers, deed een poging dit aanhou den te voorkomen, door te wijzen op de aanbesteding, die voor de zomervakan ties rond moest zijn. Die poging bleek vrij overbodig toen aangetoond werd, dat de advertenties voor de aanbeste ding inmiddels reeds geplaatst waren. Desondanks hield de financiële commis sie het voorstel aan, omdat men vooral de gelegenheid wil hebben het ingé nieursbureau eventueel van een slechte naam te zuiveren. ZEIST- Het wagenpark van busbedrijf Centraal Nederland is sinds kort verrijkt met twee vrolijk beschilderde bussen, die op fleurige wijze de inwoners van de Provincie Utrecht uitnodigen om eens met de bus naar bulten te gaan. De naar-buiteftbussen worden vooral ingezet op de lijnen 50, 58, 80 en 81 passend in het kader van de Week van het Landschap, die van 4 tot en met 11 juni 1977 in Midden-Nederland wordt gehouden. Ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de Stichting Het Utrechts Landschap zijn 10 wandelroutes uitgezet, die in gedrukte vorm tijdens de week bij de chauffeur in de CN-bus gratis worden uitgereikt. Bij Amerongen mocht de CN-chauffeur een veldboeketje bloemen in ontvangst nemen van boswachter Veldhuizen. Doe het zelf Bouwmarkt en Keukencentrum Bezoek onze Keukenshowroom Veldweg 4, Soest Telefoon 02155-148 78 tja, wie kan er nou overal tegelijk zijn Vraag eens dokunicntatie aan. Voor dc \ciliglicid. f Corcgislroprd bij hetTBOS. C.H.J. ANDRIESSEN ZN. B.V. EMMASTRAAT 47. HILVERSUM. TEL. 035-13822. Komende vrijdagavond, 3 juni, is de eerste avond van het ZomerfestivaM977 in het Openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. Om 20 uur precies wordt het programma geopend met een optreden van de drumband van A.G.A.V.S, gevolgd om 20.20 uur door turndemonstraties door de gymnastiekvereniging A.G.A.V.S. Van 20.35 tot 20.50 uur treedt het Kinderkoor „De Schellebellen" op, waarna tot 21-15 uur A.G.A.V.S. voor rytmische en jazzgymnastiek zorgt. Vanaf 21.15 tot de sluiting om 22.00 uur neemt de Gospelgroup „The Mes- sengers" een programmaonderdeel voor haar rekening. Entreebewijzen waarop tevens het pro gramma uitgebreid is vermeld zijn ver krijgbaar aan de kassa van het open luchttheater. De kassa is geopend yanaf 19.30 uur. De prijs bedraagt 3,00 per persoon. Het jeugdbestuur van de voetbalvereni ging Soest organiseert a.s. weekend twee toernooien. A.s. zaterdag spelen drie pupselftallen van de verenigingen Baarn, DCG uit Amsterdam en Hermes DVS uit Schiedam. Soest zet zes elftal len in. Zondag wordt gespeeld om de trofee „'t Lieverdje". Daaraan nemen deel drie jeugdelftallen van Ajax, Feye- noord, Hermes DVS, Volendam en Soest. VERMIST: 22-5. Kater, zwart/wit, nogal groot. Andoorn, van Staringlaan 26, Soest, tel. 02155-18750. 23-5. Kater, grijs, witte poten en witte neus. Van Kerk, Jullanalaan 8, Soest, tel. 02155-17155. 24-5. Kater, gecastreerd, grijs, witte poten en bef,. 1 jaar. Ester, Korte Berg- str, 2, Soest, tel. 02155-14060. 27-5. Twee Siamese katers, gecastreerd, 7 jaar oud. Eén heeft een knik in de staart. Addens, Birkstraat 90, Soest, tel. 02155-13384. 28-5. Poes, 8 weken oud, bruin, grijze rug, enigszins streepachtig op buik. De staart is zwart en dun. Heeft iets van een Siamees, v.d. Poll, Colenso 10, Soest, tel. 02155-17065. GEVONDEN 26-5. Poes, rood/wit. Gevonden in Soest en is naar Soester Dierentehuis ge bracht. 27-5. Kater, zwart met witte bef, onge veer 3 maanden oud. Gevonden in Baarn en is in Soester Dierentehuis. 29-5. Bastaard herder, reu, zwart/bruin, heeft flaporen en lange staart en een bruine halsband om. Gevonden in Soest ter hoogte van de Middelwijkstr. Is in het Soester Dierentehuis. 28-5. D. Staander, reu, bruine halsband om met penning Nr. Norden 990258. Gevonden te Baarn. Inlichtingen bij: Mevr. M. Trip, tel. 030-784995 en het Soester Dierentehuis, tel. 02155-13583. Zoals gezegd wordt het programma vrijdagavond geopend door de drum band van de in 1930 opgerichte gymna stiek- en atletiekvereniging A.G.A.V.S. uit Soesterberg. Deze vereniging is zeer aktief op vele terreinen van de sport beoefening. De drumband staat onder leiding van de heer J. van Loveren. Een groep meisjes en jongens zullen die avond turnen onder leiding van Maarten Pieren en Hans Oostveen. Onder de bekwame leiding van mevrouw Kruyt zal een groep meisjes zorgen voor het programma-onderdeel rytmiek en jazz gymnastiek. Het kinderkoor „De Schellebellen" brengt onder leiding van Ellen Lusten- houwer een zestal gezellige kinderlied jes ten gehore. Het kinderkoor bestaat uit vier groepen „De Belletjes" vanaf 4 jaar, „De Schellebellen I" vanaf 7 jaar, „De Schellebellen II" vanaf 10 jaar en „The Big Bells" vanaf 13 jaar. Van deze groepen werken de „Schellebellen I en II" eens per maand mee aan de produc tie van grammofoonplaten welke op de scholen gebruikt worden. De Gospelgroup „The Messengers", opgericht in 1968, bestaat uit 45 zange ressen en zangers en worden onder steund door een combo van vijf musici. De groep beschikt over een uitgebreid repertoire van liederen. Al duidt de naam „Gospelgroup" op het zingen in de Engelse taal, het repertoire omvat ook vele liederen in andere talen: Nederlands, Duits, Frans, Nieuw He breeuws en Russisch. De Gospelgroup is reeds meerdere malen in het Openluchttheater te belui steren geweest. De muzikale leiding berust 1 ij dirigent Peter J. Houtzagers. De organisatiecommissie van het Zo merfestival 1977 wil de bezoekers nog gaarne herinneren aan het meenemen van een zitkussentje op vrijdagavond. Op de Kinderboerderij „De Vrije Teu gel" aan het Vedelaarpad in de wijk Overhees wordt zaterdag 4 juni a.s. feest gevierd, 't Is er voor de kinderen altijd wel feest, maar dit keer wordt het feit gevierd dat de gracht, die rondom de boerderij gegraven is. klaar is. Daarbij sluit aan dat alle ruimtes op de boerderij nu een eigen bestemming hebben gekre gen en dat is in het bewogen leven van de kinderboerderij ook wel een mijlpaal. Daarom op 4 juni feest: voor de kinderen vanaf 12.00 uur met ouderwetse spelen. Omstreeks 15.00 uur zal de „Dwars- band" optreden en kan er onder leiding van de dansgroep van de Molensoos het volksdansen beoefend worden. Ouders zijn vanal 14.00 uur welkom. Er is koffie en tiiee; een hapje en een drankje. Siersmeedwerk voor dc tuin. Wij hebben een uitgebreide kollektie tuinhekken en afschei dingshekken in onze expositietuin. Van strak modern tot sierlijk bewerkt.. Met de hand gemaakt van kwalitatief hoogwaardig stalen profielen, eventueel volblad verzinkt. In standaardmaten en op maat lever baar. Komt u eens kijken naar onze permanente expositietuin, of vraag onze folder aan bij Hel Sierhek, De Meern, Zandweg 82, Ut. 03406-2583. Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 9-00 lot 17.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. René van Zee en Menno Lievers komen woensdag 8 juni a.s. uit op atletiekwed strijden welke in het Arnhemse Papen dal worden georganiseerd door de atle tiekvereniging Rapiditas te Groningen. Van Zee loopt de 3000 meter steeple chase en Lievers de 2000 meter steeple chase. AMERONGEN Wie in de tweede week van juni een paar uurtjes over heeft, mag zich een unieke kans niet laten ontgaan: in de koetshuizen van het onlangs door de Utrechtse Kastelenstichting aangekochte Kasteel Ame rongen wordt in de Week van het Landschap een tijdelijk bezoekerscentrum ingericht, dat op toepasselijke wijze uitleg geeft van de toekomst van al het landelijk schoon in Zuid-Oost Utrecht.

Soester Courant | 1977 | | pagina 11