Marathonloper Cor Koster gehuldigd VER HAAL Gidsen door fotogeniek Nederland Einde dames midweekcompetitie brengt L.T.C. Soest vijfde kampioensteam SUUREN'S Geslaagde stereo-combinaties SEC junioren A winnen 3 toernooien achtereen 'anHl'üREN lUITENLAND Drukkerij Smit Bouw noodlokalen in Overhees gestart De fotoroute-folders trouwcirculaires trouwkaarten Snelheidscontrole Spreekuur wethouder Ebbers Bidden voor 498.- 698.- gegijzelden Vergaderingen in Baarn Doorrij der s Zolderbrand Vernielingen Tennis: Goede prestaties Soester atleten Flakt voetbaltoernooi in Soest Wedvlucht vanaf Compiègne Pogingen tot inbraak Met bierglas in gezicht geslagen GESLAAGD Met Raad en Daad fats voor inboedels kingen voor overzee n Gemeenteambtenaren- 3 volgens verplaatsingskosten- al piano-, vleugel-, antiek- en rverhuizingen idige emballeurs BEDRIJF telefoon 15063 ilefoon 02155-12424 Soester Courant van donderdag 2 juni 1977 Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155- 14152 Foto Herman van en Snelle en correcte levering en tot in cfepuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie! KERKSTRAAT3 SOEST TEL. 15677 Op de Amersfoortsestraat te Soester- berg werd j.1. dinsdag snelheidscontrole gehouden. Er passeerden 5351 voertui gen, waarvan 44 bestuurders harder reden dan de toegestane 80 km. per uur. De hoogst gemeten snelheid was 120 km. Het spreekuur van wethouder J. J. Ebbers van maandag 6 juni in Soester- berg wordt verplaatst naar dinsdag 7 juni van 3 tot 3.30 uur. Een stereo radio en platen- speler-kombinatie met twee luidsprekerboxen. De radio heeft middengolf en FM en het vermogen is 2x15 Watt. De draaitafel heeft een 30 cm. plateau en de naald- druk is instelbaar. Dezelfde combinatie als 3 in 1, met cassette-recorder voor incl. boxen. Sinds vorige week vrijdag wordt er, uitgaande van de gezamenlijke kerken in Soest iedere avond in de Oude Kerk aan de Torenstraat een gebedssamen komst gehouden in verband met de gijzelingen. Deze korte samenkomsten beginnen om 10.30 uur. A.s. maandag 6 juni, aanvang 13.30 uur, worden in het gemeentehuis te Baarn de vergaderingen gehouden van de schoolpsychologische dienst en van de schoolartsendienst. Huldiging van de marathonloper Cor Koster; v.l.n.r de heer C- Kniest van hetatletiekbestuur; Cor Koster; de heer W. Greefhorst en mevrouw Klarenbeek beiden ook van het a tletiekbestuur. Veel mensen willen graag foto's maken, maar ze hebben één probleem: ze weten niet wat ze moeten fotograferen. Ze hebben moeite om leuke plekjes en mo tieven te vinden en laten daarom de kamera thuis. Voor die mensen is er goed nieuws. De Stichting Amateurfoto; grafie heeft een serie folders gemaakt, speciaal voor mensen, die een mooie tocht willen maken en die daarbij graag de kamera aan het werk zetten. Dat zijn de fotoroutefolders, waarvan er nu al acht verschillende zijn verschenen. Er komen er dit jaar nog drie. Vooral voor de automobilist De fotoroutes zijn vooral geschreven voor automobilisten, al is er ook een, waarin een fotowandeling wordt beschre ven. Een aantal routes kan trouwens ook geheel of gedeeltelijk per fiets worden, gemaakt - eventueel in twee dagen.' Maar de routes zijn toch wel in de eerste plaats bestemd voor de mensen, die met de auto op een vrije dag of in het weekend een interessant gebied willen bezoeken met de kamera bij de hand. De aan de Haverweerd geparkeerde personenauto van de heer B. de G. werd door een onbekende chauffeur aan gereden. De personenauto kreeg aan zienlijke schade; de onbekende coureur verdween. De onbekend gebleven bestuurder van een bestelauto vernielde bij de wonin gen Soesterbergsestraat 12 en 12a over een afstand van dertien meter het tuin hek en de beplanting. Het nummer van de auto werd genoteerd, maar het voer tuig bleek al Vijf keer te zijn door verkocht. De inhoud van de folders De inhoud van de folders is altijd zo, dat er allereerst algemene informatie wordt gegeven over het te bezoeken gebied onder de titel: zwerven met de kamera. Daarna volgen een aantal praktische tips om goede foto's te maken. En als derde element is er dan de eigenlijke fotoroutebeschrijving met daarbij een handig kaartje, waarop de route is aan gegeven. In de folder zelf zijn enkele foto's opgenomen, die een indruk geven van de boeiende motieven die er in dit gebied voor de kamera te vinden zijn. Welke fotoroutes zijn er? De volgende fotoroutefolders zijn reeds verschenen: fotowandeling Wedde (Z.O- Groningen); fotoroute Drenthe (in het zuid-oosten van deze provincie); Boer derijen-fotoroute Salland (in Over ijssel); fotoroute Hoge Veluwe (Gelder land); fotoroute Tussen de Rivieren (in Gelderland, Zuid-Holland en Utrecht); fotoroute Hollands Glorie (in de drie hoek Hoorn-Enkhuizen-Medemblik)fo toroute West Zeeuws-Vlaanderen (Zee land) en fotoroute Hart van Brabant (ten noorden van Tilburg). Binnenkort zal nog uitkomen de fótoroute Fries land (de negende in de serie). En in de loop van dit jaar volgen nog de foto routes door de provincies Zuid-Holland en Limburg. Zo bestellen De fotoroutefolders zijn verkrijgbaar bij de grote VV V-kan toren in het gebied van de betreffende fotoroute. Ook vele ANWB-kantoren hebben de folders in voorraad. Bij de reeds genoemde Stich ting Amateurfotografie (adres: Singel 32 in Amsterdam), kunnen ze eveneens wórden aangevraagd. De prijs bedraagt (inkl.portokosten) voor de eerste Het was, zoals de eerste foto laat zien, niet veel bijzonders. De foto is wel scherp, maar er ontbreekt duidelijk iets aan. Dan valtjeoogopeen vliegden met wat berkeboompjes. Als we die eens op de voorgrond nemen. Dat ziet er al heel wat beter uit zo door de zoeker. En ook de foto valt beslist niet tegen. Hoe wel... als je eerlijk bent, danmoetjetoegeven.dat het toch nog een wat gewoon plaatje is. En dan heb je ge luk, want plots loopt je dochtertje door het beeld. En als je even, in een flits, dat kind op de voorgrond hebt gezien, ga je voor de derde keer die foto maken. Op de achtergrond het bos, daarboven de takken van de den, die zorgen voor een omlijsting. En dat vro-. lijke kind op de voorgrond. Omdat je de lens moet scherpstellen op het kind dichtbij, worden de takken en het bos in de verte wat onscherp. Maar dat is geen bezwaar. En zo ontstond deze toch wel geslaagde foto: toevallig omdat dat meisje door het beeld liep. Afgelopen zondag heeft de Soester atleet Cor Koster voor de vijftigste maal in zijn atletiekcarrière een marathon gelopen. Voor deze vrij unieke pres tatie, werd hij dinsdagavond door het bestuur van de atletiek-afdeling van de Sport Organisatie Soest gehuldigd. Secretaris Bob Greefhorst overhandigde namens de vereniging een beeldhouwwerkje „de loper", terwijl mevrouw Koster bloemen kreeg aangeboden. Koster begon pas eind van de jaren zestig met atletiek. In de jaren die volgden heeft hij een geweldige staat van dienst opgebouwd. Indruk maken daarbij vooral zijn persoonlijke records op de lange afstanden; op ,de 20 km - 1 uur 23 min.; op de 25 km. - 1 uur 43 min.; op de 30 km. - 2 uur 5 min. Het verst in het geheugen liggen zijn geweldige marathontijd van vorig jaar in Sneek en de 100 km. van Winschoten die hij in 9 uur 44 min. en 27 sec. liep. Op deze afstand is hij Nederlands snelste veteraan „2". Opvallend is iedere keer hoe fris hij finisht en het is een verklaring waarom hij, in tegenstelling tot veel andere atleten, aan meerdere marathons per jaar deelneemt. Dat hij niet alleen nationale bekendheid geniet moge blijken uit een uitnodiging die hij ook dit jaar weer ontving om in Hongarije aan de start te komen. Zijn grootste wens is de marathon nog eens binnen de drie uur af te leggen. Het zou de kroon zijn op een unieke carrière. Het bedrijf Jarino uit Roden is gisteren in de wijk Overhees gestart met de bouw van vier noodschoollokalen. De lokalen kunnen met ingang van het nieuwe schooljaar in gebruik genomen worden. In de woning van de heer J. K. aan de Rumpler in de wijk Egghermonde te Soesterberg ontstond brand op zolder. De brandweer doofde de vlammen met een straal. De schade bedroeg evenwel toch nog circa 20.000 gulden. Het vuur is vermoedelijk ontstaan toen de heer K. met een brandende sigaret op zolder zocht naar een doosje. M.O. deed bij de politie aangifte van vernielingen aan zijn vrachtwagen, die hij aan de Koningsweg parkeerde. De linker koplamp was stukgeslagen en de antenne afgebroken. Afgelopen weekend is andermaal aange toond dat de Soester atletiekjeugd in de Nederlandse atletiek-wereld behoor lijk meedraait. Ereplaatsen werden be haald op diverse wedstrijden op Papen dal en in Amsterdam. De senior René van Zee behaalde in Goes op de 3000 meter steeple chase de eerste plaats in de goede tijd 9.58.9 min. In Roosen daal liep hij de 800 meter in 1.59.5 min. Ook op Papendal kwam hij aan de start, daar liep hij de 400 meter in 61.2 sec. Wat de jeugd betreft waren de tijden en afstanden als volgt: Pauline Groen, hoogspringen 1.65 m. - discus 31.06 meter; Arja Greefhorst, discus 28.94 meter, kogelstoten 9.94 meter; Menno Lievers, 1500 meter 4.13.8 min.(nieuw clubrecord); Robert van 't Wout, verspringen 6.29 meter, 100 meter 11,4 sec.; Marcel Klarenbeek, 400 meter 49.6 sec.(nieuw clubrecord), 100 meter 11.4 sec. In Amsterdam liep de senior Frans v.d.Elst de 100 meter eveneens in 11.4 sec. Bij de jeugd waren de resultaten: Leny Kievit, 100 m. 13 sec., 200 m. 27.3 sec.(beiden nieuwe clubrecords), speerwerpen 29.9 meter; Hanna Toussaint, verspringen 4.22 meter; Juliette Wildenburg, ver springen 4.02 mëter, 800 meter 2.49 min. Brigitte van Kouwen, 800 rr). 2.34 min., 100 m. 13.4 sec.; Joost Kok, 100 meter 12.8 sec., 400 meter 57.7 sec.; Jim Hazenaar, 100 m. 13 sec., speerwerpen 25.02 m., 300 meter 12.18.6 min.; Peter Klooster 3000 meter 9.35.8 min.(nieuw clubrecord). Zaterdag 4 juni a.s. organiseert Flakt Luchttechniek B.V. voor de 8e maal zijn traditionele voetbaltournooi tussen 10 Amersfoortse bedrijfselftallen. Het toumooi, dat wordt gespeeld in 2 poules, zal gaan tussen de elftallen van: Jeugdleiders VVZA, Asbesta, Bakker, Centropa, Flakt, Haceka, Chemco, Pon, Ruitenbeek en Verhoeven. Het evenement vindt plaats op de terreinen van V.V. Hees aan de Kooi weg te Soest en vangt aan om 09.30 uur. De finalewedstrijd om de 3e en 4e plaats begint om 16.00 uur en de wed strijd om de le en 2e plaats om 16.45 uur. De Postduivenhoudersverenlging ,.De Zwaluw" nam het afgelopen weekeinde deel aan de wedvlucht vanaf Compiègne, over een afstand van 355 km. In concours waren 300 duiven. De lossing vond plaats om 6.45 uur bij N.O. wind. Aankomst eerste duif 11.47.46 uur. Snel heid 1165.27 meter. Gedetailleerde uitslag: H. de Bree 14 7 101218 32 36 47 52. G. Rijksen 2 5 6 9 13 14 19 25 35 44 45 49 53 60. R. Voskuilen 3 15 17 23 24 34 37 50 51 59. L. v. 't Klooster 11 54. J. v.d. Brakel 16 20 22 27 48. Th. Wigtman 21 38 55. A. v. Dorresteyn 26 30 40. A. de Bes 28 31 33 41 42. H. Woudstra Zn. 29 39. J. v.d. Belt 43 58. A. V. Riet 46. J. Bloland 56. A. v. Ginkel 57. Op de laatste speeldag in de dames Midweekcompetitie heeft het derde team van de L.T.C. Soest in een beslissende wedstrijd tegen het eerste team van Be Fair, de titel veroverd in de 3e klasse. Bep Pronk, Annik Hubert, Wil de Haas en Greet Zaremba, invalster voor Ger Okkerse, moesten in Hilver sum winnen van hun naaste concurrent terwijl die op hun beurt voldoende hadden aan een gelijk spel. Greet Zaremba zag geen kans haar enkelspel te winnen, maar Annik Hubert streed in haar single enorm hard-en lang- en mocht zich uiteindelijk winna res noemen. De damesdubbels zouden beide gewonnen moeten worden om het kampioenschap binnen te halen. Dit luk te, waarbij de tweede damesdubbel van Bep Pronk en Annik Hubert opvallend moeizamer werd gewonnen, dan de dub bel van Bep Pronk en Wilde Haas. Promotie en degradatiewedstrijden Aanstaande zaterdag zullen Soest A en Soest F kampioenswedstrijden spelen tegen respectievelijk Vechtlust en Ame- rongen A. Bij eventuele winst in deze uitwedstrijden zal daarna nog gestreden moeten worden voor promotie. Soest D zal zaterdag moeten winnen om degra datie naar de derde klasse te voorko men. Zondag speelt Soest 5, het voornamelijk uit junioren bestaande team dat uitkomt in de landelijke seniorencompetitie, thuis een wedstrijd die hun promotie naar de vierde klasse kan opleveren. Gespeeld zal worden tegen de degrada tie-kandidaat uit die 4e klasse, Delftse T.B.9. Soest 6 zal om te promoveren in Blaricum moeten winnen van het achtste team van de T.C. Bakkum. Het damesmidweekteam van Bep Pronk tenslotte zal dinsdag thuis aantreden tegen Mijdrecht B. Winst geeft hun dan het recht de week daarop een promo tiewedstrijd te spelen. Voetbal Het is de junioren van SEC gelukt ook na Zaterdag 11 juni zal het seizoen voor SEC de competitie ongeslagen te blijven. Het worden afgesloten met een toernooi ge- eerste toeriiooi werd door SEC zelf organiseerd door de v.v. Woudenberg, georganiseerd op 14 mei en had als inzet De verwachtingen op een vierde beker de „P. Schrijvers Beker". De deelne- zijn hoog gespannen, mende verenigingen waren: Blauw wit, ASV, SDO, Lelystad, Huizen, de Vesting, S.O.Soest en SEC. SEC werd poule-winnaar na een zeer spannende ontknoping. Omdat er 3 ploe gen; Blauw Wit, SDO en SEC, met evenveel punten bovenaan waren geëin digd moesten er strafschoppen genomen worden. SEC deed dit het beste en kwam zo in de finale en wel tegen Huizen die in poule 2 winnaar was geworden. Deze finale wedstrijd werd door SEC met 1-0 gewonnen dooreen doelpunt van Jos van Rouwendaal. Het tweede toernooi, op 19 mei, werd georganiseerd door de v.v. Zeist. Ook hier werd SEC eerste in poule 1 en won de finale van DWSV met 2-1. Andere deelnemende verenigingen waren o.a. Jonatan, Zeist, Minerva en Buren. Het derde tournooi werd gespeeld op 2e Pinksterdag in Baarn bij de V.V. Baarn. De inzet was hier de „Ter Eem Trofee", deel namen o.a. BZS, Holland, Freulin- gen (Duitsland), Limvio, Baarn en SEC. SEC werd ongeslagen poule-winnaar o.a.. door de overwinning met 1-0 op de Duitsers met Frank Masrheyer als enige doelpuntenmaker. Baarn werd winnaar In de andere poule; finale dus tussen Baarn en SEC. On danks het niet meespelen wegens blessu res van de aanvallers Jos van Rouwen daal en Wim Altenaar wist SEC de stand op 0-0 te houden. Ook na de verlenging was die stand niet veranderd, zodat er 2x5 strafschoppen genomen moesten worden. Dit werd wederom door SEC gewonnen, mede door Evert Holleman die de laatste en beslissende strafschop koelbloedig benutte en zeer goed kee perswerk van Peter Heemskerk. Zodat de aanvoerder van SEC, deze keer René Ribberink omdat de vaste aanvoerder geblesseerd was, voor de derde maal de eerste prijs in ontvangst mocht nemen. Op een bouwwerk aan het Zeister Spoor te Soesterberg werden uit een bouwkeet potten met verf weggenomen, waarna de inhoud op het terrein werd leeggegoten. Bovendien werd er met de schiethamer gespeeld; een laars aan een tas stenen vastgeniet en hamers en beitels wegge nomen. Een poging tot inbraak in een apparte ment van het verzorgingsflat Soesterdui- nen werd aangegeven bij de politie door mevrouw D.Z. Bij een doorgeefluik wer den afdrukken van een schroevedraaier ontdekt. Een poging tot inbraak werd ook gedaan in de zaak van Radio Schoemaker te Soesterberg. Daar werd de filiaalhouder wakker midden in de nacht door getik met een hamer. Toen hij licht maakte, hoorde hij een auto wegrijden. De vol gende morgen constateerde hij dat op de etalageruit met krijt een vierkant was getekend, groot genoeg om er radio-ap- paratuur door naar buiten te halen. De 20-jarige A. de B. werd tijdens een bezoek aan een bar aan de Burg. Gro- thestraat zonder enige directe aanlei ding, door de 18-jarige J.S. uit Baarn met een gebroken bierglas in het ge zicht geslagen. De B. kreeg in het zieken huis Zonnegloren een bloedtransfusie en werd geopereerd. Late* werd duidelijk dat S. op deze manier verhaal haalde op een vorig jaar door De B. gedane uitlating dat „S's gezicht hem niet aan stond". S. was pas vrij na een veroor deling wegens enige diefstallen. Hij is nu weer in Utrecht voorgeleid. Voor het eindexamen van de pedago gische akademie St. Agnes te Amers foort (het onderwijzersdiploma) slaag den onze plaatsgenoten Marcia v.d. Breemer, Arnoud Brouwer, Bert Schalkx, Helma Schunselaar, Els van Hees en Stef Stalenhoef. Uit Soesterberg slaagden Marcel van As en Frits Hag- meijer. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Wandelen in de zandverstuiving. Natuurlijk gaat dan de kamera mee, wantje weet nooit, watje tegenkomt. Het zat me ditmaal niet erg mee, want er waren tijdens die wandeling weinig interessante onderwerpen voor de kamera. Zodat die rustig opgeborgen bleef in de plastic zak, die ik altijd gebruik als ik de kamera meeneem naar een zanderig oord. Je kunt namelijk zo'n toestel beter niet met zand in aanraking brengen. En dan kijkje, tijdens een korte rustpauze, eens rustig door de zoeker en je denkt: de zandvlakte met op de achtergrond die bomen, dat lijkt eigen lijk niet eens zo'n slechte plaat. En je maakt een foto. Nederland heeft nog vele mooie plekjes, die een foto waard zijn. Dat bewijst ook deze fraaie tegenlichtfoto, die geno men is in het gebied van de fotoroute Zuid-Holland, waarvan deze zomer de folder zal verschijnen. Het is dan de tiende in een serie fotoroutes, gemaakt voor mensen die een mooie tocht willen maken door ons land en daarbij graag de kamera hanteren. folder. Voor elke folder méér behoeft slechts 30 ct extra te worden betaald. Bestellingen kunnen uitsluitend per brief worden opgegeven, waarbij het ver schuldigde bedrag in de vorm van post zegels dient te worden voldaan. Deze postzegels moeten in de envelop worden bijgesloten. OP WIENS NAAM? - Mijn dochter is getrouwd met een minderjarige jongen. We kopen een huis, kan dat nu op haar naam en later op zijn naam worden ge zet als hij meerderjarig wordt? Antwoord: Uw schoonzoon is door zijn huwelijk meerderjarig geworden en het huis kan dus gelijk bij aankoop op zijn naam worden gezet, anders moeten zij later bij overschrijving overdracht belasting (registratierecht) voldoen. Is hij echter in de handel, of heeft hij een bedrijf(je), dan is het verstandiger het huis op de naam van uw dochter te kopen, vooral omdat ook de boedel enz. In de huwelijkse voorwaarden op haar naam zijn gesteld. Gaat er dan later evt. iets fout met de zaak, dan hebben zij het huis en de inboedel nog over.

Soester Courant | 1977 | | pagina 15