,,De mens in het heelal" 50 jaar geleden in Soest BOEK VAN DE MAAND. NU R8,50. Commissie maatschappelijk werk akkoord metwelzijnsnota's f<2n<2 Bekendmaking Verkeers ongevallen Boek van de Maand van Chriet Titulaer: Absurde mentaliteit SOESTER COURANT RECLAME KRANT Dit is maar één voorbeeld... Doel en nut van gemeentelijke voorschriften niet voor iedereen begrijpelijk Soesterbergsestraat 53 Tel. 12419 3 Juni 1927 Meisje zwaar gewond bij verkeersongeval Nieuw lid wijkraad Soesterberg J uni-aktiviteiten vanl.V.N. „Kernland" en fietsrally Auto SVV Loonzakjes gestolen Soester Courant van donderdag 2 juni 1977 2155-14311/16251 van de Gemeentehof. De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen aan mevrouw A. P. Blok, Kerkpad Z.Z. 80 te Soest, ten behoeve van het verbouwen en uitbreiden van een woon huis op een terrein, gelegen aan het Kerkpad Z.Z. 80, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 4532. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 3 juni 1977, even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 1 juni 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften. Op de Soesterbergsestraat reed de Amerikaan F. S. met zijn motor tegen een links van de weg staande boom. Zijn duo-passagiere brak daarbij haar been. S. kwam aan de linkerzijde van de weg terecht, toen hij in een bocht ging inhalen en moest uitwijken voor tege moetkomend verkeer. Op de kruising van de Stadhouderslaan/ Korte Brinkweg verleende de 67-jarige wielrijder B. F. H. geen voorrang aan de motorrijder M. B. (20). H. werd met een hoofdwond naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht. Op de Birkstraat zag de 19-jarige brom fietser Th. van der Z. uit Amersfoort een geparkeerde brommer over het hoofd. Hij kwam te vallen en werd met een gebroken been en een hersenschudding naar Zonnegloren vervoerd. Op de Van Weedestraat verleende de automobiliste mevrouw I. P. (22) geen voorrang aan de bromfietser H. S. (54) uit Amersfoort. Ook S. werd voor onder zoek naar Zonnegloren gebracht. Me vrouw P. reed rechtsaf de Prins Bern- hardlaan in en zag de bromfietser over het hoofd. Nieuweweg 37 Soest Telefoon 02155-19152 Vandaag, donderdag 2 juni is in de boekhandel het nieuwe „boek van de maand" verkrijgbaar. Het is het door Chriet Titulaer geschreven boek „De Mens in het Heelal". Het telt 152 pagina's, waarvan 76 in kleur en 76 in zwart/wit. De oplage is 99.000 exemplaren en de prijs tot en met 2 juli 18,50; daarna 31,50. Het boek verschijnt net èén dag voor een nieuw nationaal evenement: de Nationale Sterrenkijkdag. Daaraan zullen zowel radio als t.v. de nodige aandacht wijden. De auteur Chriet Titulaer geniet lande lijke bekendheid door zijn televisiecom mentaren bij alles wat met ruimtevaart te maken heeft. Hij studeerde wis- en natuurkunde met als hoofdvak sterren kunde, aan de Rijksuniversiteit te U- trecht. Zijn boek gaat derhalve niet alleen over de ruimtevaart, maar over het heelal in zijn totaliteit; over de zon, de aarde en de sterren en daarvan alle spectu- culaire gegevens, die thans daarover bekend zijn. De moderne ontwikkelingen in de sterrenkunde zijn fascinerend en de belangstelling van het grote publiek is enorm toegenomen. Dat komt omdat de mens enig werkelijk idee had van de structuur van het heelal; van het ontstaan, de afmetingen en van de evo lutie. De kennis daarvan is door Titu laer gepopulariseerd in dit boek. Hij verwijst daarin overigens de Ufo- verhalen over buitenaards bezoek aan Wethouder drs. G. Plomp (WD) heeft in de commissie maatschappelijk werk de kritiek van de onderwijscommissie op de jeugdwelzijnsnota gerelativeerd door te stellen, dat deze nota geen eindstadium is in het beleid, maar een tussenfase. De heer Plomp zat de vergadering voor in plaats van mevrouw Van Stiphout (PvdA), die een bespreking had in verband met het wijkdienstencentrum De Borg in Overhees. Mevrouw Van Gelder (PvdA) vond de nota jeugdwelzijn zeker niet verwar rend, maar wel aan de vage kant voor wat betreft de punten die in de toekomst gerealiseerd moeten worden. Er moet naar haar mening een plan komen, waarin duidelijk staat hoe dit moet. De heer Stam (CDA) meende, dat het aan pakken van de jeugdwerkloosheid in Soest de hoogste prioriteit verdient. Wethouder Plomp zei, dat de nota be wust in het vage was gehouden, om de werkers in het veld de gelegenheid te geven het geheel zelf in te vullen, overigens in overleg met de gemeente lijke overheid, die waar mogelijk stimu lerend moet optreden. Een goed onder ling overleg bevordert ook een goede verdeling van de financiële middelen binnen de gemeente, want in Den Haag staat de subsidiekraan niet bepaald ver open. De heer Plomp vond, dat ook Soesterberg goed in de gaten gehouden moest worden. Aan de jeugdwerkloosheid wordt volgens de wethouder alles gedaan wat mogelijk is. Op de vraag van de heer Lange (WDof er ook een nota met regelingen voor de sport in Soest te verwachten is, antwoordde de heer Plomp dat drie commissies hier momenteel aan wer ken: de commissie die zich bezighoudt met het bekijken van de basisvoorzie ningen; de commissie tarifering gebruik sportvoorzieningen en de commissie subsidiëring. Omdat er op dit gebied nog maar weinig bekend is, moet zo'n nota grondig worden voorbereid, omdat uit spraken in deze direct bindend zijn. Ten aanzien van de jongerenhuisvesting deelde de later binnengekomen wethou der mevrouw Van Stiphout mee, dat een stuurgroep advies heeft gevraagd aan B. en W. over de mogelijkheid in Over hees 2 een aantal huizen te bouwen voor één- en tweepersoonshuishoudens in de leeftijdscategorie van 18 tot 30 jaar. Het college staat hier positief tegenover. De commissie maatschappelijk werk behandelde vervolgens de nota „Laten we wel wezen", die een aanzet is voor het welzijnsbeleid van de gemeente. Om tot een beleidsplan te komen is een commis sie bezig met het uitwerken van een procedureplan. Dit zal ter discussie wor den voorgelegd aan verenigingen en instellingen. Hieruit wordt dan een werk groep geformeerd, die aangevuld met particulieren een vierjarenplan met be trekking tot het welzijn gaat maken. Mevrouw Greefhorst (CDA) vond de inleiding veel te lang; ze vroeg zich af wie dergelijke lange verhalen nog leest. Mevrouw Van Stiphout zag dë inleiding als het resultaat van het al stude rend komen tot het formuleren van de doelstellingen. Ten aanzien van het be- jaardenwerk werd opgemerkt, dat de instellingen voor bejaarden zoals deze nu functioneren, een te grote drempel voor de andere wijkbewoners vor men. Men kwam tot de conclusie dat er meer gedaan zou moeten worden aan voorlichting en het duidelijker richten van de activiteiten op mensen buiten de instelling. De sociaal raadsman en de opbouwwer ker, waar in veel vergaderingen al heel wat over te doen is geweest, komen er niet in Soest. Men kan hun salaris beter besteden aan andere welzijnsvoorzie ningen. Bovendien zijn er in Soest geen duidelijke achterstandgebieden waar een opbouwwerker eventueel zou kunnen functioneren. Over de zinsnede, dat in Soest al enige jaren een wijkagent functioneert, was Jan Visser (Progres sief Soest) hogelijk verbaasd. Hij wist dit helemaal niet. Mevrouw Greefhorst zei, dat ze laatst nog een agent op de fiets had zien rijden en ze had er vreselijk om moeten lachen. Onduidelijkheid bestond er over de vraag of de wijkagent inderdaad een man op de fiets is of dat hij in een auto door de wijk patrouilleert. Overigens hadden de commissieleden niet zoveel moeite met de jeugdwelzijnsnota en de nota „Laten we wel wezen". de aarde naar het rijk der fabelen en ten aanzien van de astrologie wijst hij erop dat sterrenkundigen geen redenen hebben er waarde aan te hechten. „Het lezen van een horoscoop als tijd verdrijf is prima, maar het is erg griezelig als iemand bij zijn daginde ling zich serieus laat leiden door de horoscoop", aldus Titulair. De aanpak van dit boek is „recht op de man af" en het is door de vele afbeeldingen begrijpelijk voor iedereen. In zijn voorwoord zegt prof.dr, C. de Jager: „Men zou mogen stellen dat de vlucht der wetenschap begon, toen de mens voor het eerst het woord „waar om" uitsprak; een vlucht die met val len en opstaan, vergissingen, misgrepen maar daarnaast grandioze ontdekkingen heeft geleid tot het huidige inzicht in de gevarieerde rijkdom van de kos mische ruimte en tot het begrijpen van de wetmatigheden die daarin gelden". En„Het is medé de taak van de professionele wetenschapsbeoefenaars het inzicht te verbreiden over het grote publiek". Het verschijnen van dit boek noemt prof. de Jager daarom „een grote ge beurtenis voor het Nederlandse taalge bied" en daarmee wenst hij niet al leen de auteur, maar ook de belang stellende leek en de vakastronoom geluk. Wat de inhoud betreft is er bijvoor beeld een hoofdstuk gewijd aan de „planeten en hun namen"; aan „kome ten en meteoren" (daarbij vallende ster ren, meteoren en meteorieten en in slagen); een hoofdstuk aan „sterren"; aan de „Melkweg", het „heelal" en ook aan „zelf hemelfoto's maken". Tenslotte is er dan ook nog een „verklarende woordenlijst". Een van de medewerkers van de ge meentelijke plantsoenendienst meende op de Tweede Pinksterdag in het donker in het plantsoen bij het busstation een zieke man gevonden te hebben. Bij nader inzien was het echter een soort kerel die op handen en voeten door het plantsoen bewoog om er planten weg te halen. Een opmerking van de man van plantsoenendienst bracht de „kruiperd" in een verzetshouding, waarbij hij dreig de met al wat mooi en lelijk was. Hij had vijftien salvia's nodig; vandaar. '.|i' '.I Ml,HIT Hii'Wltft"; r-rn, van de vele klasse-keukens, die U bi) de meest vooraan staande keukenspecialisten van Midden-Nederland kunt komen uitkiezen 5 topmerken leverbaar in meer dan 50 modellen staan opgesteld in onze royale 500 m' showroom. Wat u ook zoekt een eenvoudige kunststof keuken ol zon massief eiken luxe uitvoering de Keukenbeurs heeft in iedere prijsklasse kwaliteit Bovendien: Voor elke hele duizend gulden keuken-aanschaf ontvangt U voor f200,- premie aan GRATIS inbouw-apparatuur. de Kpukenbeurs ^^^oudenberg Laat U in ieder geval het rustig kijken en vergeleken, voordat U uw keus maakt niet ontgaan' Wi| zijn gemakkelijk bereikbaar en gastvrij voor U en uw kinderen (maar ook voor uw auto)/en wij hebben de grootste keus in Midden-Nederland Voorstraat 39-41 Tel (03498) 28 24' Dinsdag t/m vrijdag 9-18 uur zaterdags van 10-17 uur vrijdagavond 19 t/m 21 uur maandags gesloten liflliHlllii'. 'I.» ril 7ÏÏKT Beroepencommissie: In een niet-officicle vergadering van de beroepencommissie, de meerderheid van de commissie kwam eenvoudig niet opdagen, is opnieuw duidelijk geworden dat het voor de individuele burger dikwijls moeilijk is te begrijpen, dat de overheid haar voorschriften wil en moet handhaven. In het ene geval ging het om de hoogte van een schutting en in het andere geval om de begrenzing van een bestemmingsplan. In beide gevallen vonden de bezwaarden dat voor hun geval maar de hand gelicht moest worden met die voorschriften. Het bezwaarschrift van de Soesterber- ger yan Dongen betrof een weigering voor de bouw van een schutting bij zijn woning in Egghermonde aan de Brik. Van Dongen bouwde een schutting van 1.80 meter, terwijl de hoogte niet meer dan-één meter mag zijn. Hij verweerde zich met het argument dat coniferen of andere begroeiing van drie meter hoogte wel toegestaan waren. Namens de gemeente verklaarde de heer J. Hullegie dat bij'de opzet van de wijk bewust veel aandacht aan de woon omgeving was besteed. Die visie wilde men handhaven, al werd overwogen een schutting van circa twee meter, direct tegen de gevel gebouv/d wel toe te staan, om de bewoner enige privacy te geven. Voor een zo hoge schutting rondom de tuin zou evenwel nooit toestemming gegeven worden. En in dit geval ging het om een schutting, die niet tegen de gevel stond. Omdat de schutting opgetrokken was om zicht op een parkeerplaats weg te ne men, toonde voorzitter Festen alle be grip. Toch stelde hij zich, evenals het commissie lid mevrouw Oranje op het standpunt dat er weinig anders op zat, dan de voorschriften te handhaven. De weigering van een bouwvergunning omdat de bestemmingsplangrens werd overschreden, was voor de incomplete commissie een veel simpelere zaak, al had men moeilijkheden de heer P. van Dijk van de Koninginnelaan 44 van zijn ongelijk te overtuigen. De heer Van Dijk kwam enkele jaren geleden voor het zelfde geval ook al, zonder sukses overigens, in beroep. Commissievoorzitter Festen wees hem daarop, maar de heer Van Dijk verweer de zich -dat anderen, in zijn directe omgeving, inmiddels wel vergunningen kregen. Hij was er evenwel niet zeker van of de bedoelde percelen dezelfde (agrarische)bestemming hadden. Gemeente-vertegenwoordiger Hullegie meende met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid van niet. Dat zal eerst uitgezocht v/orden en Van Dijk kreeg het advies zijn licht daarover eerst maar eens bij de gemeente op te steken. "De mens in het heelal" is een boeiend beeldverhaal met kleurrijke foto's en illustraties om een beter in zicht te geven in het doolhof van vragen die ons bestaan in het heelal oproept. bij: Na 7 juli f 31.50. Café „Soestdijk" op de hoek van de Vredehofstraat en de Noorderweg, zoals het er vroeger uitzag. FOTO-ONDERSCHRIFT: De Spirit of St. Louis opnieuw in de lucht. Het vertrek van het vliegveld le Bourget voor den tocht naar Brussel en Londen. NAAR ENDIË: Naar wij vernemen zal de Luit.-vlie- genier Koppen, van de Luchtv.-afd. alhier, 1 October a.s. de reis per vliegtuig naar Indië aanvaarden. PLEZIERVLUCHTEN K.L.M.: Naar wij vernemen staat thans vast, dat van Maandag 20 tot en met Zaterdag 25 Juni a.s. door de voetbalvereeniging te Soesterberg een groote kermis-détè wordt georgani seerd, met medewerking van de K.L.M., die gedu rende die dagen pleziervluchten zal organiseren. UITBREIDING SCHOOL BEETZLAAN: Het bij bouwen van één lokaal aan de school aan de Beetzlaan, is na gehouden aanbesteding door B. en W. opgedragen aan J. Mets, alhier, voor de som van 6890,-. MARKTPLANNENIn een adres aan de Kamer van Koophandel is door de Pluimveevereeniging alhier verzocht, hare medewerking te willen verlee- nen tot stichting van markt voor Pluimvee, eieren enz. 2e VERLOTING TEN BATE DER NIEUWE R.K. KERK TE SOESTDIJK: De commissie voor de verloting deelt mede, dat de trekking van boven staande verloting is vastgesteld op Donderdag 30 Juni a.s. Verder deelen wij nog mede, dat nog enkele loten a 25 ct. verkrijgbaar zijn bij de bestuursleden. 2200 Loten en 150.prijzen. BELANGRIJKE VONDST: Onder leiding van den heer La'nting van het museum te Groningen werden de vorige week te Lage Vuursche oudheidkundige opgravingen gedaan. Nabij de z.g. „Grot" op het landgoed, „Groot Drakestein" werd een grafplaats uit den tijd vóór Christus blootgelegd. In het graf werd een groote rood gekleurden aarden pot of urn gevonden met nog - menschelijke overblijfselen, benevens eenig gereedschap uit het steenen tijd perk, als hamer, beitel en een scherp hoornachtig mesje. Alles bevindt zich nog in vrij gaven toestand. Het gevondene is opgezonden naar het Museum van oudheden voor de provincie en de stad Groningen. DE ROMAN VAN ALI SMEDING: Het geheele boek is geschreven met een vrijmoedigheid, die zoover wij ons herinneren, geen weerga heeft in onze litteratuur. Dirk en Diet zijn grof zinnelijke naturen en hun gedachten en gedragingen, niet door de geringste kieschheid getemperd, niet door de minste liefde gelouterd, zijn natuurlijk zoo, dat zij ook een geharden lezer den adem benemen, wanneer hij ze nuchter zwart op wit beschreven vindt. In de Literaire Gids zegt L.V.: „De kunstenaar is een schepper van mooie dingen. Er bestaan eenvoudig geen zedelijke of onzedelijke boeken. Boeken zijn goed geschreven of slecht geschreven. Dat is alles. Voor den kunstenaar zijn gedachte en taal het materiaal voor kunst. We kunnen het iemand vergeven, dat hij iets nuttigs maakt, mits hij het niet bewondert. Alle kunst is volkomen onnut". „Dat een boek alleen naar een artistieken standaard moet beoordeeld worden, is een dogma dat tegenwoordig door ieder beschaafd mensch wordt gehuldigd - in theorie. In praktijk laat nagenoeg iedereen andere overwegingen meegelden bij het vaststellen van zijn oordeel". Er zijn talrijke voorbeelden In de letterkundige geschiedenis van romans, die zonder het te beoogen, hebben aangezet tot maatschappelijke daden en allerlei hartstochten hebben losgebonden. Behalve doktoren weten niemand zoo goed als leeraars, hoe heilloos zinneprikkelende lectuur op de jeugd in werkt en tenslotte: „Een roman als de laatste van Ali Smeding is een kunstwerk en toch wilden wij, dat hij ongeschreven was gebleven". We zouden zeggen, daarmede is die roman dan ook geoordeeld als vies en geschikt voor hienschen. Bij het lezen van dit boek kregen we de gewaarwording, of we langzaam in een stinksloot zakten. En dat wordt ons aangeprezen als artistiek. Als kunst. Volgens dat systeem hebben dan een beerput en een stinksloot, de hoogste kunstwaarde. De christenen hebben een andere moraal. EERBIED VOOR DE PRESTATIE, NIET VOOR DE MOTIEVEN: Er zijn van die tijden, dat verschillende menschen hun leven in de waagschaal stellen, om iets te bereiken, dat wel niet altijd geheel nutteloos is, maar waarvan toch de waarde dikwerf fictief is. Zoo hebben we, om maar iets te noemen, den tijd gekend, dat tientallen probeerden over het Engel- sche kanaal te zwemmen. Op een anderen tijd moest en zou men over het kanaal vliegen. Nu zijn er zeker een dozijn menschen, die zich voorgenomen hebben over den Atlantische Oceaan te vliegen. Namen ze nu de kortste route, van New-York bijv. tot aan New-Foundland en vandaar naar de kust van Ierland, dan zou men nog kunnen zeggen: 't is in 't belang yan het wereldverkeer en het verkeer door het luchtruim. Maar 't geldt hier meestal het maken van een record. Nog zijn de lijken van de twee Franschen die voor een 14 dagen geleden het waagstuk ondernamen, niet gevonden en hoopt men zelfs nog hen levend te vinden, of een Amerikaan onderneemt de tocht op z'n eentje. Trots allerlei waarschuwingen, dat het weer niet goed was, dat z'n navigatie-toestelien niet deugden, dat z'n vliegtuig er niet voor geschikt was enz., heeft hij toch z'n voornemen doorgezet en den grooten sprong gewaagd. En - hij is geslaagd ook. Ongetwijfeld is dit een sterk staaltje van moed, doorzettingsvermogen en doodsverachting. En voor die gewéldige prestatie hebben wij diepen eerbied. f't Is geen kleinigheid, ruim 33 uren in groote spanning achter het stuur van een vliegtuig te zitten, waarbij de minste verkeerde manouvre omlaagstor- ten tot gevolg kan hebben. Ruim 33 uren zonder slaap, zonder voedsel bijna, met onder zich een eentonige waterwoestijn, boven en om zich hagel jacht en sneeuwstorm en aldoor het daverend geronk van de motor. Men moet zich dit indenken, om de omstandigheden te kunnen begrijpen, waarin de vlieger verkeerde. Alles scheen mede te werken om het slagen te voorkomen. Edoch - hij is geslaagd, het is hem gelukt. En voor heldenmoed en durf heeft het publiek achting. Toch achten we 't van die menschen spelen met hun leven, om de eer van het verste in één stuk, het hoogste, het langste te hebben gevlogen, 't Is spelen met het leven, dat God hun schonk om toch maar een ccord te vestigen. We hebben eerbied voorde prestatie, maarniet voor de motieven. UIT DE ADVERTENTIËN: KELNER gevraagd voor vast net persoon, bekend met tafeldienen. Persoonlijke aanbieding Hotel „Bosch en Duin", Koudhoornweg 2, Soest. BOERENWERKMAN biedt zich aan voor den hooitijd of vast. Goed kunnende melken. MET HONING IN DE MAAG IS NIEMAND TRAAG: heide- of bloemenhoning 1,- per flacon, bij Haremaker, Confiseur, Soestdijk. We hebben toch gelijk gekregen; Het mooie weer is er. Nog niet erop gekleed??? Hindert niet!!! Kom maar eens kijken of we hiermee ook gelijk hebben. De 16-jarige Yvonne T. uit Hoogland is zondagmorgen zwaar gewönd geraakt bij een verkeersongeval. Zij kwam met haar bromfiets op de kruising Albert Cuyplaan/Dalweg in botsing met een personenauto, bestuurd door de Soester W. H. (30). Toen men haar opnam bleek haar rech tervoet nagenoeg geheel van het been te zijn gescheiden. Via het ziekenhuis Zon negloren werd zij naar De Lichtenberg in Amersfoort gebracht. Het meisje verleende op het kruispunt geen voor rang aan de automobilist die op de Dalweg, richting Soesterengweg reed. In de vakature ontstaan door het vertrek van het PvdA-wijkraadslid mevrouw A. J. Jalving-Koetsier zal tijdens de eerst volgende wijkraadsvergadering worden voorzien door de benoeming van de heer H. van der Wal (29). De heer v.d. Wal woont aan de Vliegtuiglaan en is bouw kundig tekenaar. In samenwerking met het instituut voor Natuurbeschermingseducatie, afdeling „Eemland" zal de grote informatiebus van Staatsbosbeheer op Donderdag 9. Vrijdag 10 en Zaterdag 11 juni een standplaats hebben bij kasteel „Groene- veld" te Baarn; het I.V.N. „Eemland" zal naast de bus een stand hebben met natuurpublikaties. Op Zaterdag wordt om 14 uur, onder leiding van natuur- gidsen, een wandeling gehouden op het mooie landgoed. Zondag 12 juni is er een interessante wandeling, onder leiding van natuur- gidsen, door onze onvolprezen Eem- polders. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 vanaf de Oude Kerk aan de Kerkstraat te Soest. Voor de excursie naar het veenplassengebied bij Giethoorn op zaterdag 11 juni, zijn nog enkele bus- en bootplaatsen beschikbaar. Omgaande opgave is gewenst bij mevr. Pidowe, Jac.Catslaan 15, Soest (telef.02155-16487). De evenementenkommissie van de Soes ter Volleybal Vereniging organiseert a.s. zondag 5 juni a.s. voor zijn leden en hun introducés een puzzelrit, zowel voor de auto als voor de fiets door Soest e.o. Het vertrekpunt is dit jaar de Peters' Baan aan de Eemstraat in Soest. De inschrij ving is open vanaf 12.30 uur. terwijl de eerste ploeg vanaf 13.00 uur start. Ook dit jaar weer rekent de evenemen tenkommissie op een groot aantal deel nemers, daar dit nog altijd één van de evenementen is die befaamd zijn binnen SVV en daardoor de meeste leden wel aantrekt. Bij een inbraak in de Gemar werden twee loonzakjes a tweehonderd gulden en zeventien losse guldens uit een kassa weggenomen. De onbekende dader ver schafte zich toegang tot het pand, door het wegnemen van een ruit. Uit de berging onder de flat aan de Weegbreestraat van de heer J. S. werden kampeerspullen ontvreemd. Toen de heer S. kampeerbenodigdheden bij el kaar zocht miste hij zijn uitklapbare kampeerkeuken alsmede een gaslamp. Vermoedelijk werd voor de inbraak gebruik gemaakt van een valse sleutel. Ingebroken werd ook in het bedrijf van Chemco aan de Beaufortlaan. Er werd een brandvrije kast opengebroken en diverse bureau's doorzocht. Zo ver men kon nagaan, wordt er niets vermist. Teruggevonden werd de vorige maand gestolen Mercedes van de heer P. K., wonend aan de Middelwijkstraat. De wagen werd gisteren in Amersfoort aan getroffen; de papieren lagen er nog in.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3