Feest bii autobedrijf BERKHOF bi foto VAN ESSEN Cassandra Mannenkoor Apollo le prijs 8 MN Wisselprijs Provinciaal Anjerfonds naar Soest Peko B.V. naar het Industrieterrein Kampioenen Soest-Zuid promoveren Nauwelijks belangstelling voor het Zomerfestival Tennisvereniging Soest- Zuid'f viert 2e lustrum ^yiry yvvyyyv Kampioen Groen haalt 199 cm vis boven water Slotavond klaverjassen van de S.P.S.V. Specialisten in filmen met geluid Schrijfavond Amnesty twinkelen waard Geslaagden voor zwemdiploma Crossers bekeurd Soester atleetjes naar Hilversum „Zwarte-band" voor Soester judo-ers Wielerronde in de wijk Klaarwater BERKHOF lanbi-hartog mode Nieuwe collectie ui* Engeland: li KLEUR PASFOTO Vleesverkoop Bedrijfssportcompetitie: Echtpaar Den Hartog deelde de hoofdprijzen VOOR AL UW SPORTEN Vechtpartij met gewonde Soester Courant van donderdag 9 juni 1977 De Fiatdealer van Soest, het Autobedrijf Berkhof, viert op zaterdag 11 juni feest. Dit doet zij vanwege het leit, dat dit garagebedrijf reeds vijf jaar in het pand aan de Laanstraat 82 gevestigd is. Tij dens deze feestelijke aangelegenheid zullen vijf parachutisten landen en zal de entertainer Billy Clausen optreden. Dertig jaar geleden begon de heer J. Berkhof een automobielbedrijf. Als gevolg van de snelle groei van dit bedrijf liet hij in 1972 een nieuwe gara ge bouwen aan de Laanstraat nummer 82. In de toekomst hoopt deze ambitieuze automan zijn be drijf nóg verder te kunnen uitbouwen. Tijdens de jubileumshow, die de garage speciaal voor haar 5-jarig jubileum heeft georganiseerd, zullen alle Fiat-modellen worden geshowd. Primeu ren tijdens deze tentoonstelling zullen zijn de nieuwe Fiat 127 .,1050" en de grote Fiat 132 ..2000". De eerstgenoemde wagen is een vernieuwde uit voering van de welbekende Fiat 127. Deze auto heeft een geheel nieuw uiterlijk gekregen. Zo heeft het o.a. een 1050 cc motor, een nieuw model stoe len en een opnieuw gestyleerde achterruit. De tweede Fiat-primeur, de Fiat 132 ..2000" is door de Italiaanse autofabriek van een krachtige 2 liter motor voorzien. Beide auto's zullen tijdens de ju bileumshow worden gedemonstreerd. Geïnteres seerde bezoekers zullen tevens in de gelegenheid worden gesteld met de beide wagens een proef rit te maken, Eén van de hoogtepunten van de show zal waar schijnlijk zijn het landen van een vijftal parachu tisten bij de garage. Deze parachutisten behoren tot de vliegclub uit Lelystad. Eenmaal op de grond aangekomen zullen zij de belangstellenden inlich tingen geven over de sport, die zij beoefenen. Deze parachutespringers hopen om 14.00 uur te landen. Van half twee tot vier uur verzorgt de pianist en organist Billy Clausen de muziek. In de showroom zal hij gedurende 2H uur het muzikale gedeelte bij de show verzorgen. De Fiatgarage Berkhof hoopt veel belangstellenden welkom te kunnen heten. Voor elke bezoeker heeft ze een leuke attentie. .Daarnaast staat er voor iedere geïnteresseerde een „lekker bakkie koffie" klaar. Birkstraat 2 (bij stoplichten) - Tel.: 02155 -12874 Donderdagavond 16 juni om 20.00 uur wordt door de werkgroep Soest en om streken van Amnesty International weer de maandelijkse schrijfavond gehouden in het Amnesty Centrum, Middelwijk straat 72 (zij-ingang). Deze zesde schrijfavond van dit jaar is de laatste voor de aanstaande vakantieperiode. In september zullen dan de schrijfavonden weer worden voortgezet. In het afgelopen halfjaar is er veel belangstelling voor deze avonden ge weest met als resultaat dat er honderden brieven en kaarten ten behoeve van hen die om hun huidkleur, godsdienst, ras of overtuiging gevangen zitten, verzonden zijn. Belangstellenden kunnen informeren bij de heer B. van Vliet, Stadhouderslaan 142, Soest tel. 02155-13879. In het instructiebad De Turf aan de Waldeck Pyrmontlaan werd op 28 mei 1.1. afgezwommen voor de diploma's A en B. Voor het diploma A waren er 94 kandidaten en voor het diploma B 20. Allen slaagden. Voor A: M. P. van den Akker, M. J. Alkema, J. Allard-Knol, M. J. van Asch, M. Baart, M. Th. A. van Bakel, Y. P. van Barneveld, R, W. van Bemmel, M. M. H. Bestman, C. V. Bisschop, H. Blokpoel, J. P. Boelhouwer, J. P. R. Bolland, A. G. Borreman, M. Bosman, D. F. E. I. van den Breul, Th. F. H. Briels, T. J. Brusse, B. C. van Brussel, C. van Buuren, M. A. Cakir, D. V. van Coevorden. R. M. van Dalen, D. A. O. Démètriadis, F. N. Ch. Démètriadis, E. P. van Doorn, A. P. W. van Dorrestein, A. A. C. van Elteren, R. Ch. Foekens, J. A. J. van Gent, A. C. van de Goede, A. A. de Graaf, M. J* Grefte, A. R. Haringsma, J. van den Hengel, B. M. van Hengstum, C. E. A. van den Heuvel, R. v.d. Heijden, A. C. Hoekze- ma, J. H. W. Hulsdouw, M. H. J. de Jong, E. Juisting-de Baan, D. W. Kok, H. P. van Kooy, I. C. Landaal, R. A. R. Laros, M. J. van Leeuwen, N. H. Lilien, M. R. Manders, I. M. Meijer, A. M. Midden dorp, S. J. W. de Mooij, D. Moree, A. E. T. Mostert, R. M. van 't Pad, R. B. N. Pels, N. D. w. M. Peters, A. Plug, M. L. Prent, B. G. Prins, G. M. H. Pronk, M. K. Ringenoldus, T. J. Roest, M. M. Rond hout. A. van Rouwendaal, E. M. van Ruth, J. H. M. M. Ruijer, W. J. Schake laar, H. A. F. Schalkwijk, E. C. Schaper, A. J. van Scharrenburg, P. E. Schle- baum, M. B. Scholten, D. Ch. Staal, I. Strumpel, M. Süskind, A. Tak, A. Ter louw, H. J. M. Tolboom, R. v.d. Velden, U. E. Visch, S. P. A. Vissers, M. P. W. de Voer, R. F. Voortman. A. J. Vreden- bregt. M. van Vulpen, F. Wagner, R. Wagner, N. S. Weerdenburg, R. Wester- veld, M. G. Th. Wigtman, I. F. Wind, K. F. Witpaard en Ch. M. A. Wooning. Voor B slaagden: P. W. de Ble, E. V. Dirkse, H. C. Gori, M. H. W. Groenen- stijn, B. Groeneveld, C. van Gullk, D. G. Hols, R. C. A. B. Kohier, A. M. van de Laar, L. v.d. Most-van Kuijk, N. A. Ch. Mulder, Y. van de Munt, C. J. van de Pol, A. J. Rondhout, A. M. E. M. Schimmel, M. Veenhuizen, R. Veenstra, M. H. M. J. Wooning, N. I. C. Boeve en R. L. de Haan. De Soesters Kees H. (17) en Theo van D. (17) kregen een proces verbaal in ver band met het crossen met auto's door het bos nabij De Zoom. Ze werden daar maandagavond op betrapt door de bos- politie. A.s. zaterdag 11 juni neemt een ploegvan dertien jongens deel aan wedstrijden in de pupillen-competitie, door de Gooise Atletiek Club te Hilversum. Op de wed strijdonderdelen 60 meter hardlopen, balwerpen, hoogspringen en estafette viermaal 60 meter komen uit Maarten Diks, Guido Does, Vincent Klarenbeek, Cham Wildenburg, Richard Pennock, Harold Veen en Edwin de Vries. De eerste vier lopen ook nog de 1000 meter. Voor de onderdelen 40 meter hardlopen, kogelstoten, verspringen en 4 maal 40 meter zijn ingeschreven Seymour Bos, Eelco Moree, Dennis Esselman, Ronald Mol, Arnoud Banda en Arnold Vonk. Ook hier lopen de eerste vier tevens de 1000 meter. Afgelopen zaterdag zijn in „Den Hom mel" te Utrecht Dangraad examens voor judo afgenomen, voor het distrikt Midden-Nederland. Vier Soester judoka's. Paul van Manen 14 jaar, Robin Renooy 15 jaar, Bas de Haas 16 jaar en Lidy van Diermen, zijn geslaagd voor de „zwarte-band". De examens voor Taekwondo waren reeds op 12 februari van dit jaar gehou den. De heren Constance Richardson en Eddy Klein behaalden toen eveneens de „zwar te-band". VERMIST: 28-5. Bouvier, teef, getatoueerd. Roet hof, Soesterkwartier, Soest, tel. 02155- 12251. 29-5. Poes, blauw/grijs, 1% jaar oud, witte poten en witte bef. Van Koperen, Weegbreestraat. 361, Soest, tel. 02155- 14543. 5-6. Poes, zandkleurig, heeft zwartach tige rug. is 2»£ jaar, is zwanger* Mobach, Ereprijsstr. 66, Soest, tel. 02155- 19389. 2-6. Sheltie (klein soort Lassiehond), teef, erg schuw. De naam is „Beauty". Is weggelopen van logeeradres op de Braamweg en sindsdien spoorloos. De eigenaar was op weg naar z'n vakantie bestemming en is onmiddellijk terugge komen om z'n hond weer terug te vinden. Wie deze hond heeft gezien, gaarne onmiddellijk contact opnemen met de heer Rikhof, Dalweg 60, te Soest, tel. 02155-19511. Indien geen gehoor s.v.p. Mevr. Glas bellen, Soest, tel. 02156-16882. Jonge herdershond, teef, zwart dek, luisterend naar de naam Cita, Van Goyenlaan 205, tel. 17649. GEVONDEN: 5-6. Grijze papegaai. Jong. Vinder: De Gier. Luitenaarspad 27, Soest, tel. 02155-10616. Inlichtingen bij: Mevr. Trip, tel. 030- 784995 en Soester Dierentehuis, Engen- daalweg. Soest, tel. 02155-13583. Dankzij grote medewerking van het college van burgemeester en wethou ders, de bewoners van Honsbergen en de bewonerscommissie van de KLM-wo ningen en Patrimoniumwoningen, kan de Soester Ren- en Toervereniging Tem po op donderdagavond 16 juni een wieler ronde door de wijk Klaarwater organise ren. De start van deze race, uitsluitend voor amateurs, is om 18.45 uur. De aanleiding voor deze extra wielerron de is de „Franse week", welke Super markt Van Dam (onder Honsbergen) die week organiseert. De toegang tot het parkoers is geheel gratis, maar ieder die het programmaboekje koopt, steunt een goed doel: de opbrengst komt geheel ten goede aan het Bentinckfonds. Het parkoers heeft een lengte van 1700 meter en wordt gevormd door de Wiardi Beckmanstraat, Johannes Poststraat, Klaarwaterweg en Titus Brandsma- straat. Start en finish zijn bij Honsber gen. De aanwonenden worden allen, middels een folder van het hoe en waarom en de tijdsduur op de hoogte gesteld. Bewoners, die aan het parkoers wonen, dienen er rekening mee te hou den, dat zij gedurende de tijd gelegen tussen 18.30 uur en 21.00 uur, niet meer met'hun auto van of naar hun woningen kunnen. Voetgangers worden erop gewe zen, dat oversteken van de wegen, waar over de renners komen, gevaar kan opleveren, zowel voor henzelf als voor de deelnemende amateurs. Onder de deelnemers bevinden zich Bert en Jaap v.d. Broek, de vier gebroeders Nederlof uit Maarssen, de gebroeders Noy, de winnaar van de Ronde van Soest Eric Geserick, Jan Sandbrink uit Amers foort, Henny Dijkstra en J. Klomp uit Giesenburg. De jury staat onder leiding van de KNWU-consul, de heer J. Oskam; speaker is de bekende Ton Rademaker uit Maartensdijk. AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 -15963 AL DEALER\_ __/6fficial dealer^ U3ASAPPARATUUR, Zonnejurkjes v.a f 39,00 Witte damespantalon v.a. f 39,00 Div. kleuren korte strandbroekjes v.a. f 19,00 Verder nieuwe voorraad T-shirts, India-blouses, jurkjes en tuinpakken tegen inbraakprijzen. Koninginneiaan 24b Tel. 11338 Gistermiddag heeft de voorzitter van het Provinciaal Anjerfonds, de Commissa ris der Koningin in de provincie Utrecht, Mr. P. J. Verdam tijdens een bijeen komst in Paushuize twee wisseiprijzen en drie premies uitgereikt naar aanlei ding van opbrengsten van de Anjercol lecte 1976. Eén van de wisseiprijzen was voor Soest, waar de opbrengst ruim zes keer hoger was (626%) dan in 1975. In totaal werd hier 3781,63 ingezameld. Voor deze prestatie ontving de Soester af vaardiging een beeldje van de beeld houwster Willy Blees, voorstellende een vrouwenfiguur. De andere wisselprijs ging naar Bun schoten terwijl de drie premies van elk 500 gulden uitgereikt werden aan de plaatselijke comité's van de gemeenten Nigtevecht, Benschop en Leersum. Dankzij de medewerking van de directie van Menning Coating Ind. B.V. zal het bedrijf van de firma Peko B.V. uit de woonwijk aan de Van Lenneplaan over geplaatst kunnen worden naar een ter- Zoals gebruikelijk nam ook dit jaar het Soester Mannenkoor Apollo deel aan een Het mannenkoor Apollo zangconcours, dat gehouden werd in de Buitensociëteit te Zwolle. Omdat dit jaar het koor 55 jaar bestaat werden de dames van de leden uitgenodigd mee te gaan en konden zij getuige zijn van het optreden. Onder de bezielende leiding van diri- .gent Gerard van der Schepop zong het koor in de ere-afdeling (de op één na hoogste) twee werken tw. „Rader rollen" van Lüderitz en „Gesang der Freude", een bewerking van de bekende melodie uit de 9desymfonie van Beethoven. Zij zongen 343 punten bij elkaar, goed voor een eerste prijs. Eén van de juryleden sprak in zijn rapport over „Een prachtig zingend mannenkoor onder zeer muzikale lei ding". In een unieke sfeer werd nadien samen gedineerd in hotel „De Faam" te Hoog land. Voorzitter Piet Lüschen dankte al len die er toe hadden bijgedragen deze dae te doen slagen. Met name zette hij de heren Jan en Joop de Bruin en Aart Ebing (erelid) in het zonnetje, omdat zij 55 jaar geleden het koor mede hebben opgericht. Vanwege dit elfde lustrum hoopt Apollo dit jaar een concert te geven, waaraan zullen medewerken de zangeres Caroli ne van Hemert, de gebroeders Brouwer, trompettisten en Gert Muts, de orga nist die Apollo altijd begeleid. Afgelopen weekend werden onder grote belangstelling door Tennisvereniging Soest-Zuid de promotiewedstrijden gespeeld. Hierbij slaagden 2 teams erin om naar de 4e klasse zondagcompetitie van de K.N.L.T.B. te promoveren. Het gemengde team onder aanvoering van Truus Tourn'e behaalde een grandio ze overwinning op Montfoort. Zij wonnen met 8-0. De single's resp. gespeeld door Otto Zoetelief, Ad Vreeswijk, Truus Tourné en Jet Visser werden gewonnen in 2 sets, met uitzondering van Jet Visser die hiervoor 3 sets nodig had. De herendubbel Otto Zoetelief tezamen met Ad Vreeswijk werd beslist in 3 sets. De eerste avond van bet Soester Zomerfestival in het Openluchttheater heeft nauwelijks belangstelling getrokken. Niet meer dan honderd mensen, waaronder dan nog heel wat min of meer bij de gebeurtenis betrokkenen, maakten de tocht naar het theater aan de Soesterbergsestraat. Er waren deze eerste van de drie avon den wat organisatorische schoonheids foutjes. Zo werd vergeten de deelnemers van de Soesterbergse atletiekvereniging AGAVS op te halen. Met enig improvisa tietalent kwam echter alles toch goed. De prestaties van de deelnemers stonden op een behoorlijk niveau. Zij verdienden daardoor toch wel een wat grótere be langstelling. Het optreden van het kinderkoor „De Schellebellen" was, zo als verwacht kon worden, uitstekend. Niet minder waren de prestaties van AGAVS met een drumband, de ritmische gymnastiekgroep en de jonge turners. Voor een indrukwekkende afsluiting zorgde de gospelgroup „The Messen- gers" met prachtige gospelsongs. In drukwekkend, al blijven wij erbij, dat de zang in een zaal beter tot haar recht komt. Morgenavond wordt de tweede avond van dit Zomerfestival verzorgd door de muziekvereniging Odeon uit Soester- berg; de muziekvereniging PVO uit Soest: de Soester Boerendansgroep en door de Balletgroep „Soest-Zuid". Als het weer een beetje zomers wil zijn, dan is het programma de moeite van de tocht naar het Openluchttheater meer dan waard. De oprichters van de Tennisvereniging Soest-Zuid hadden 10 jaar geleden in hun stoutste dromen niet kunnen denken, dat zij een vereniging aan het oprichten waren, welke thans tot één van de grootste van ons land is uitgegroeid. Met hun ca. 900 enthousiaste leden en hun geheel vernieuwde tennispark, Is de T.V. Soest-Zuid niet meer uit het sportieve leven van de Gemeente Soest weg te denken. Reden te over om aan dit 10-jarlg bestaan ruime aandacht te besteden. Op de receptie, welke op zaterdag 11 juni a.s. vanaf 18.30 uur zal plaatsvinden in het clubgebouw aan de Bosstraat, is er ruime gelegenheid voor leden en vrien den van de T.V. Soest-Zuid om nog eens na te praten over de zeer bewogen afgelopen 10 verenigingsjaren. In het kader van het lustrum wordt er voorts op zondag, 12 juni a.s. een fietsen- rally georganiseerd. Ongetwijfeld zal evenals voorgaande jaren, deze toeris tische rally een van de hoogtepunten van het seizoen worden. Daarnaast zal het Midzomernachtfeest op zaterdag, 18 juni a.s. volledig ln het teken van het lustrum staan. Voor deze gelegenheid wordt het verenigingsge bouw aan de Bosstraat omgetoverd tot een feeërieke zomertuin. De muzikale omlijsting op deze avond zal worden verzorgd door de van radio en televisie bekende show- en dlxlland orkest „The Animal Crackers" en door het kwartet o.l.v. Piet Daalhuizen. Voor de junioren wordt van 27 juni t/m 3 juli a.s. een open jeugdtournooi gehou den aan de Bosstraat. Inschrijvingen voor dit open tournooi worden gaarne ingewacht bij Mevr. Vink, Colenso 130, Soestdijk. tel. 14639. Truus Tourné met Jet Visser wonnen de damesdubbel. De twee mixedpartijen van resp. Truus Tourné tezamen met Adse Ros en Jet Visser met Frlts Gerth werden gewonnen in twee sets: 6-1/7-6 en 6-4/6-2. Erg leuke, spannende, maar vooral sportieve partijen. Groots was ook de prestatie van het 2e team, dat vorig jaar nog junioren-com petitie speelde. Zij versloegen met jeug dig elan de zeer geroutineerde equipe „Vechtlust" uit Utrecht met 5-3. De dames Bea Smit en Marjolein Vink moesten in hun single-partijen belden het onderspit delven. Edwin Abbring en Kees Kijzer daarentegen toonden door hun hoge spelpeil, geraffineerde passes en verrassende dropshots, dat zij niet ten onrechte volgend seizoen met hun team een klasse hoger mogen uitkomen. De damesdubbel en de beide mixed-partijen brachten de uiteindelijke overwinning op het zeer sportief spelende Vechtlust. Het herenteam met als captain Ruud Blok verloor in Hoorn van Juliana, onder wel zeer slechte weersomstandigheden. Óndanks het feit dat er meerdere halba- nen beschikbaar waren, wilden de Hoornse spelers liever buiten speleh, wat ln de druilerige regen toch onplezie rig was. De tegenstand was echter van dien aard, dat de uitslag 5-1 voor Hoorn zeer terecht was. Ook het senioren B-team dat zaterdag competitie speelt, leverde een goede prestatie met hun overwinning op Bos- heim. A.s. zaterdag moeten de dames Riny Wilhelm. Helma van Klooster, Laura Paling en de heren Peter en Paul Blomberg nog eens hun kunnen tonen. Op de banen van Soest-Zuid spelen zij dan hun promotiewedstrijden tegen Induna-F uit Utrecht SOESTERBERGSESTRAAT2 rein aan de Nijverheldsweg/Industrie- weg. Dit terrein is eigendom van Menning. Het is ongeveer 12.000 vierkante meter groot en op het moment voor ongeveer de helft ln gebruik bij Menning. Van de resterende 6000 vierkante meter kan Peko de helft huren voor ëfen jaar met een opzegtermijn van drie maanden. Burgemeester en wethouders vragen de raad medewerking te verlenen voor de noodzakelijke hinderwetvergunning. Op het terreih moet een nissenhut geplaatst worden, waarin een smeer/werkkuil komt en een autogeen- en electrisch lasapparaat voor het uitvoeren van repa raties. Verder zullen geplaatst worden een 12.000 litertank met dieselolie en een 4000 litertank voor afgewerkte olie. De nissenhut heeft een oppervlakte van 3 a 400 meter. Het rollend materieel zal op het terrein gestald worden. Eén en ander is van tijdelijke aard, omdat Peko ter zijner tijd definitief een plaats zal krijgen op het nieuwe indus trieterrein. Wij brengen in uw VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 I zaterdagmorgen 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan de houders van groene kaarten, genummerd van 221 tot en met 270. Dankzij het tijdig aanwijzen van een ander visstekje is het laatste onderdeel van de 15e bedrijfssportcompetitie van de Soester Zakenkring dit jaar ook een sukses geworden. Kampioen werd de heer Groen van het bedrijf Chemco, die in totaal 199 cm. vis boven water haalde. De bedrijfsprijs, als die er geweest was, zou gewon nen zijn door Lindner, dat de zes volgende plaatsen op de eindstand innam. Evenals vorig jaar was de wedstrijd uitgeschreven in de waai bij de Grote Me lm, maar ook nu weer bleek er geen vis te zitten. Na een uur had de jury, be staande uit Marjet Rietveld, Gijsbert van Dijk en Dirk van Essen, nog niet in aktie hoeven te komen. Omdat meerdere vissers al op eigen gezag een ander nabijgelegen vis- watertje opzochten, besloot de wed- STEENHOFFSTRAAT 4T TELEFOON 02155-18252 strijdleiding, met toestemming van de heer Van Roomen de wedstrijd voort te zetten aan de oever van de Eem. Daar ging het direct al beter en de re sultaten bleven nu niet uit. In totaal werd er door dertien van de veertig deelnemers ruim tien .meter vis ge vangen. De heer Klashorst van de Soes ter Politie ving de grootste vis (van 40 centimeter) terwijl de visploeg van Lindner bij elkaar 7,44 meter vis op de kant bracht. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de leden van de evenementen commissie van de Zakenkring, de he ren J. C. van Essen, A. J. Brink en J. Elderman. De prijzen gingen naar: 1. Groen-Chemco, 199 cm; 2. Van Keu- len-Lindner, 171 cm.; 3. v.d. Broek- Lindner, 136 cm.; 4. Th. Bosman-Lind- ner, 119 cm.; 5. v.d. Kraats-Lindner, 102 cm.; 6. van Riet-Lindner, 70 cm.; 7. E. Bijl-Lindner, 69 cm.; 8. Klashorst- politie, 68 cm.; 9. Wolf-Lindner, 30 cm.; 10. v.d. Linden-Lindner, 21 cm.; 11. Rademaker-Brandweer, i7 cm.; 12. Vermond-Lindner. 13 cm. en 13. Fr. Bosman-Lindner, 13 cm. De slotavond van het klavorjastoernooi van de Soester Politie Sport Vereniging, zowel voor dames als voor heren, werd donderdagavond ln de bovenzaal van de dependance gehouden. SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi In de nacht van zaterdag op zondag hebben twee Soester, de 19-jarige T. V. en. de 20-jarige J. W. een oude ruzie uitgevochten op de hoek van de Burg. Grothestraat en de Emmalaan. V. be landde uiteindelijk in het ziekenhuis Zonnegloren, vanwaar hij later weer naar huis mocht. Omwonenden waar schuwden de politie, die de vechters bazen tot de orde riep. Doordat de beide koplopers n.I. W. le Clercq en C. van Wijngaarden verstek moesten laten gaan, stond de strijd om het kampioenschap geheel open. Wanneer de heer R. ten Hove de vorige maal had kunnen meedoen, was hij beslist de winnaar van de grote wisselbe ker geworden, daar hij ditmaal het hoogst scoorde, n.1.7247 uit vier partijen. Deze avond waren twintig dames en heren aanwezig en er ontspon zich een levendige, maar sportieve strijd om de bekers. Er werd verplicht gespeeld en na twee partijen was er nog oordeel te vellen over wie de eindzege zou behalen. Tegen middernacht was het zover en kon de voorzitter van de S.P.S.V., de heer A. Klok, de uitslag bekend maken. Mevrouw Den Hartog was met ln totaal 11.525 punten winnares geworden van de dames-kampioensbeker en haar echtge noot, de heer W. den Hartog, mocht voor één jaar de grote wisselbeker 1977 in bezit nemen. Beide bekers gaan dus naar de Pelikaanweg 24., Individuele prijswinnaars waren deze avond 1. R. ten Hove, 7247 p. 2. J. H. Hoogma, 6676 p. 3. T. v.d. Meulen, 6619 p. 4. W. ter Haar, 6483 p. 5. W. den Hartog, 6433 p. 6. Chr. Kerens. 6423 p. 7. A. Klok. 6389 p. 8. Mevrouw Jehee, 6340 p. 9. Mevrouw den Hartog, 6099 p. 10. W. v.d. Brink, 6080 punten. De heer A. Klok reikte met een dank woord aan de deelnemers de prijzen uit. Hij hoopte het volgend seizoen op meer belangstelling, vooral bij de jongeren.

Soester Courant | 1977 | | pagina 11