Springplank-kleuters maakten „wereldreis" Geloogd Massief Eiken Meubelfabriek Oisterwijk jaaps Baarnse Avondvierdaagse deed Soest aan FOTO STRIP. VER- Benoeming nieuwe gemeentesecretaris Ruim iy3 miljoen voor aanleg zes hockeyvelden van de Gemeentehof Openbare Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Openbare Bekendmaking Openbare Bekendmaking Verkoop uitsluitend in onze eigen 10 toonzalen „Stap eens op" onder deskundige leiding J5°v 100.000 geforceerde deuren per jaar. Dat is alarmerend! Andriessen Alarmerings Apparatuur! Jj Andriessen De alarmeringsmensen. Tijdelijke afsluiting Kampweg Knip dit uit! Dokter Lucas in bestuur Stichting Zwembaden Soester Courant van donderdag 9 juni 1977 Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 203 der gemeente wet, dat vanaf 8 juni 1977 gedurende drie maanden, ter secretarie, voor ieder ter inzage ligt de, door de gemeenteraad van Soest in zijn openbare vergadering d.d. 17 februari 1977 vastgestelde, taxi verordening van de gemeente Soest 1977. Soest, 8 juni 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, t De burgemeester," Mr. J. M. Corver-van Haaften. De secretaris, l.s., J. L. van Dommelen. De burgemeester van de gemeente Soest maakt ter uitvoering van artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 10 juni 1977 ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken en stadsontwikkeling (ge opend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter ipzage ligt het raadsbesluit van 16 september 1976, afdeling I, nummer 9789, strekkende tot wijziging van de op de bedrijfsterreinen betrekking hebbende voorschriften van de bestemmingsplannen ,,Soestdijk-'t Hart", ..Amersfoortsestraat", „Rijks weg" en „Soesterberg-Dorp". Dit besluit is goedgekeurd door gedepu teerde staten van Utrecht bij besluit van 23 maart 1977, afdeling 5, nummer 1838' 76RO/547, welke goedkeuring onher roepelijk is geworden. Soest, 8 juni 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt ter uitvoering van artikel 9 van de Verordening voor de Commissie voorde Beroepschriften be kend, dat op donderdag 23 juni 1977 om 15.30 uur in het gebouw van de afdeling Welzijn, Lange Brinkweg79 te Soest, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgen de beroepschriften worden behandeld: 1. het beroepschrift van de heer J. H. Westemeijer, Mariastraat 2 te Soest, tegen de weigering van een bouwvergun ning tot het uitbreiden van een woonhuis en een garage met berging op een terrein gelegen aan de Mariastraat 2; 2. het beroepschrift van Mr. L. J. H. de Vink te Utrecht namens Brandsma Glas en Verf B.V., Industrieweg 34 te Soest, tegen het aanhouden van een aanvraag om vergunning tot het verbouwen van een winkel/woonhuis tot winkelpand op een terrein, gelegen aan de Soesterberg- sestraat 52 3. het beroepschrift van de heer J. Harts, Bosstraat 90 te Soest, tegen de weigering van een bouwvergunning tot het verbou wen van een loods tot garage met hobbyruimte op een terrein gelegen aan de Bosstraat 90. Soest, 8 juni 1977 De voorzitter voornoemd, J. J. J. M. Festen. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen aan: 1. F. I. Toorman, Prins Bernhardlaan 29 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Prins Bernhardlaan 29, kada straal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 1872. 2. G. A. M. Tiggeloven, Beatrixlaan 47 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Beatrixlaan 47, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie K, nummer 1448. 3. Mejuffrouw E. M. van Buiten, Stad houderslaan 22 te Utrecht, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Beatrixlaan 37, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 1453. 4. Mevrouw A. C. Verhoeks-Schoemaker, Rembrandtlaan 21 te Soest, ten behoeve van het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Rembrandtlaan 22, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 1947. 5. H. Wijnmalen, Oude Utrechtseweg 25 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis en het vernieuwen van een garage met berging op een terrein, gelegen aan de Oude Utrechtseweg 25, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie D, nummer 3841. 6. A. van Dam, Vondellaan 27 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Vondellaan 27, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie C, nummer 3573. 7. A. Donselaar, Schoutenkampweg 18 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Schoutenkampweg 18, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, num mer 3740. 8. E. Lenarduzzi, Birkstraat 41 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Birkstraat 41, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie D, nummer 3587. 9. T. van Foeken, Colenso 162 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis met berging op een terrein, gelegen aan Colenso 162 kadastraal be kend gemeente Soest, sectie A, nummer 4134. 10. A. W. Craenen, Colenso 41 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan Colenso 41, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3951. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 10 juni 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 8 juni 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften. Wet autovervoer personen Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat bij hun besluit d.d. 24 mei 1977 de ten name van de firma Klomp te Soest staande vergun ning voor vervoer van personen met huurauto's is gewijzigd in dier voege, dat voortaan acht taxi's mogen worden ge bruikt. Soest, 8 juni 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen Wet autovervoer personen Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 24 mei 1977 aan de volgende personen vergunning is gewei gerd voor het vervoer van personen met taxi's: 1. L. R. van Hees, Beetzlaan 66 te Soest. 2. A. B. Andreas, Smitsweg 153 te Soest. 3. J. L. van Leeuwen, Amersfoortse straat 100 te Soesterberg. Soest, 8 juni 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen Foto Herman van Dam Het „bruidspaar van de dag" in de kleuterschool de Springplank, tijdens de speldag. In de plaats van het traditionele schoolreisje organiseerde de Chr. kleuterschool „De Springplank" dinsdag j.1. een speldag voor de pl.m. 75 kleuters, die deze school bezoeken. Wekenlang hadden ze naar dit feest uitgezien en eindelijk was het dan zover. De kleuters werden om half tien op school verwacht en ze gingen een reis maken door tien verschillende landen. Met vereende krachten waren door de ouders en leidsters 10 stands ingericht, waar de kinderen een spelletje konden doen en waar ze iets te horen kregen over het desbetreffende land. Ze gingen naar Nederland, België, Duitsland, Frank rijk, Zwitserland, Italië, Joegoslavië, Spanje, Canada en Engeland. In de stands werd de kleuters iets aan geboden van de traditionele gerechten, wat wel erg gewaardeerd werd. Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. Exposities in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 98-99 (hoek Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21.30 uur. Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E 36, Utrecht) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21 uur. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen ge- maakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toon- IjV zalen# 12 jaar garantie# ongekende service# gratis thuisbezorgd fly door geheel Nederland l|ll Juni, zomermaand, bekend door de lang ste dag, biedt in de natuur allerlei schoons. Vele mensen weten hiervan te genieten en zoeken hun eigen weg. Ande ren zouden het graag willen, maar weten geen snars van wat de natuur te bieden heeft. Zij zien wel de bloemen, planten, vogels in hun vele variëteiten en kleuren, maar van namen, hebben zij geen kaas gegeten. Welnu, zoals voor vele dingen, ligt ook hier de oplossing voor het grijpen Wederom komt het (Instituut Voor Natuurbeschermings educatie) afdeling Eemland de helpende hand reiken. In Baarn voor kasteel Groeneveld staat de informatiebus van (Staats Bos Be heer). Rondleidingen op donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 juni - deze week dus - zullen onder leiding van I.V.N.-na- tuurgidsen in het park worden gehouden. Starttijd: twee uur. Ook groepen school kinderen worden wegwijs gemaakt. Trouwens iedere tweede zondag van de maand, deze keer op zondag 12 juni, wordt door de werkgroep „maandelijkse wandelingen" een wandeling georgani seerd. De nadruk leggen wij wel op wandelen, hoewel'tis meer drentelen. Er wordt n.1. vele malen stil gehouden om te wijzen op een bijzonderheid in de natuur. Er wordt u dan verteld over de planten en vogels en vanzelfsprekend op de gestelde vragen een antwoord gege ven. Kortom een schat aan natuurkennis kan u eigen worden. Weer een ander aspect van het I.V.N werk is het houden van een cursus op natuurgebied. Zo organiseert de afd. Eemland een mini-cursus, waarvoor eenmaal per veertien dagen een paar uur dient te worden vrijgehouden. Zo ligt het in de bedoeling in augustus een aanvang te maken met een eerste pro ject, dat in november afgesloten wordt. Bij grote deelneming (vorig jaar 160, waaruit er zo'n 60 werden geselecteerd) zal een tweede periode worden gepro grammeerd. Let hiervoor op de aankon diging in de bladen. Om op de wandelingen terug te komen, wij memoreerden reeds Baarn maar gaarne willen wij wijzen op Soest. Op zondag 12 juni is er een wandeling uitgestippeld door de Eempolders. Er zal gestapt worden langs o.m. het overal bloeiende fluitekruid, akkerhoornbloem, klimopwaterranonkel, waterweegbree enz. Zondag dus tussen 14.00-14.30 uur verza melen bij de Oude Kerk aan de Toren straat in Soest (aan de achterzijde bevindt zich een parkeerterrein). Mocht u wat aan de vroege kant zijn, geen nood, want opnieuw aan de achter zijde van de kerk, treft u een beeldig plekje gerestaureerd oud-Soest. U zult daaronder meer een galerie vinden, die vroeger bekendheid genoot als de her berg „De Drie Ringen". Het is een laag huis met een zgn. zadeldak. Het originele uithangbord is aanwezig. Grote bekend heid verkreeg dit pand door Jacob van Lennep, die in zijn roman Ferdinand Huyck hierover verhaalt. De oude lindeboom is wellicht de oudste boom in Soest, vandaar dat deze „inge pakt" werd, na behandeld te zijn door boomchirurgen. RITA, I.V.N.-afd. Eemland. Voor de aanleg van zes nieuwe hockey velden op het complex aan de Konings weg-hoek Dorresteinweg is 1.389.300 gul den nodig. Volgens de begroting van de Heidemij kost de aanleg van zes velden 1.283.800 gulden; daarbij komt voor de aanleg van nutsleidingen 20.000 gulden, terwijl voor de omslag, voorbereiding en toezicht van gemeentewerken nog eens 85.500 gulden betaald moet worden. De raad wordt gevraagd het gevraagde krediet te verlenen. In het raadsvoorstel zetten b. en w. uiteen waarom niet overgegaan wordt tot de aanleg van acht velden, hoewel de grond daar reeds beschikbaar voor is. Deze twee extra velden zullen over vijf jaar vermoedelijk wel nodig zijn, maar het nu niet aanleggen, geeft een bespa ring van 58.791 gulden netto. De aanlegkosten van de twee extra velden bedragen nu 165.500 gulden; de aanleg-kosten over vijf jaar zijn 232.283 gulden (dit is inclusief een prijsstijging van 5% per jaar). Over vijf jaar moet derhalve (vergeleken met nu) 66.783 gulden méér betaald worden. De gemeente heeft echter becijferd dat niet aanleggen nu een totale rentebespa ring gaf over de uitgestelde investering van 125.574 gulden en dat resulteert dan weer in een netto besparing van 58.791. Het krediet voor het kleed/clubgebouw wordt aangevraagd wanneer het bouw plan en de kosten bekend zijn. Uitgaande van normale, niet overdreven eisen, wordt een kantine- c.q. verblijfsruimte, berging, garderobe, toiletten en be stuurskamer met een oppervlakte van totaal 200 m2. als een aanvaardbare en maximale voorziening beschouwd. De kosten, ten laste van de gemeente, worden voorlopig geschat op 420.000 gulden. Dat bedrag moet weer verhoogd worden met kosten nutsleidingen, om slag, voorbereidingen en toezicht van gemeentewerken. 'flOEERS bluedenim Loop géén blauwtje bij Jaaps. Hij heeft ook witte. BezoekJaaps Vrije-tijdsBroekenhoek! Kledingcentrum AMERSFOORT HILVERSUM ZEIST Het weer was niet zo aantrekkelijk voor een buitengebeuren, waardoor het feest, dat oorspronkelijk buiten plaats zou vin den, naar binnen verhuisde. Alleen de barbecue-stand bleef noodgedwongen buiten en zocht een veilig onderkomen in het fietsenhok Tussen de middag werd patat met worstjes geserveerd voor de kinderen, terwijl de ouderen zich te goed deden aan de saté met toebehoren. Het onderwijzend personeel van „De Springplank" rende regelend van hot naar her. De firma Schoemaker zorgde voor toepasselijke muziek en de vro lijk verklede kinderen voor de stem ming. De fa. Dasselaar zorgde voor het materiaal van de stands en de fa. Mets leverde een gedeelte van de entourage. Dank zij de goede oerganisatie, de uit gebreide voorbereidingen van het oa. derwijzend personeel, mej. Van Slooten, mevr. Mulder en mej. Van Amerongen, alsmede de vrijwillige medewerking van een groepje moeders, werd deze dag tot een groot succes. De kleuters gingen tevreden maar moe naar huis. Deze dag is zeer zeker voor herhaling vatbaar. tja, wie kan er nou overal tegelijk zijn Vraag eens dokumentatie aan. Voor dc veiligheid. Y ^Y Geregistreerd bij hot TBBS. C.H.J. ANDRIESSEN ZN. B.V. EMMASTRAAT 47, HILVERSUM, TEL. 035-13822. Volgende week donderdag zal de gemeenteraad overgaan tot de benoeming van een nieuwe gemeentesecretaris. Er is een aanbeveling van twee kandidaten: 1. mr. J. W. Kruitwagen (51), thans gemeentesecretaris van Heemstede; 2. G. van Malkenhorst (40), thans gemeentesecretaris van Houten. Voor de vacature ontstaan door het plotseling overlijden, begin januari, van de heer H. Borreman, werden 71 sollici tatiebrieven ontvangen. Deze brieven werden door drie groeperingen beoor deeld: door drie gemeenteraadsleden; door het college van burgemeester en wethouders en door vier medewerkers van de secretarie, gekozen door alle medewerkers. In gezamenlijk overleg (van de drie groepen) werden negen sollicitanten op geroepen voor een gesprek. De gesprek ken werden door de drie groeperingen afzonderlijk gevoerd. Daaruit volgde een selectie van vier personen, die na een psychologische test voor een tweede gesprek werden uitgenodigd. Dat resul teerde in de bovenvermelde aanbeve ling. Mr. Kruitwagen werd op 10 mei 1926 in Oss geboren. Hij is iri het bezit van het diploma gymnasium A en deed in Nijme gen doktoraal examen rechten. Van 1947 tot 1954 was hij medewerker van het Economisch Technologisch Instituut in Gelderlandvan 1954 tot 1959 chef van de afdeling algemene zaken, onderwijs en personeelszaken, tevens loco-secretaris van de Gelderse gemeente Didam; van 1959 tot 1964 gemeentesecretaris te Haaksbergen (Geld.) en sinds 1964 ge meentesecretaris van Heemstede (bij Haarlem). De heer Kruitwagen is R.K. en lid van het C.D.A. De heer Van Malkenhorst werd op 4 april 1937 te Barneveld geboren. Hij is in het bezit van het diploma H.B.S.-A en van de diploma's gemeente-administratie 1 en gemeente financiën. Hij was als ambte naar van 1959 tot 1962 werkzaam in Rotterdam; van 1962tot 1965 in Moerka- pelle (Z.H.van 1965 tot 1969 in Benthui zen (Z.H.) als chef van de afdeling financiën, onderwijs en personeels zaken; van 1969 tot 1973 in Houten (Utrecht) als chef van de afdeling finan ciën en bedrijven en tevens loco-secreta ris en vanaf 1973 gemeentesecretaris van de gemeente. De heer Van Malken horst is lid van de Gereformeerde Ge meente. In verband met de festiviteiten ter gelegenheid van de komst van de Ameri kaanse gezinnen in Soesterberg wordt woensdag 8 en zaterdag 11 juni een gedeelte van de Kampweg, tussen Moer- bessenberg en Rademakerstraat, voor al het verkeer afgesloten. Dat zal woens dag zijn van 13.30 tot 14.30 uur en van 19.30 tot 21 uur en zaterdag van 11.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.15 uur. Klachten omtrent bezorging kunt U doorgeven via tel. 14152 op donderdagavond tussen 17.30 en 18.30 uur en vrijdagmorgen voor 12.30 uur. Gewoontegetrouw hebben de deelne mers aan de Baarnse Avondvierdaagse ook Soest aangedaan. Dat gebeurt steeds op de tweede wandeldag. Ook het par koers door Soest blijft al jaren onge wijzigd en zo liepen er 2275 wandelaars, 14 minder dan de eerste avond, via de Stadhouderslaan, Korte Brinkweg, Korte Melmweg, Prins Bernhardlaan, Julianalaan, Korte Bergstraat en Hel- lingweg, Soest weer uit. De jeugd, die in die vier dagen vier maal tien kilometer loopt, verliet Soest via de Van Straelenlaan en de Regen- tesselaan; de 15 k.m.lopers maakten een ommetje via de Beckeringhstraat. Aan de 34ste editie van de avondvier daagse, voor de 33ste keer door Baarn georganiseerd, namen weer meerdere groepen uit Soest deel. Zo was er een groep van totaal zestig man met rol stoelpatiënten uit Soest. Een andere op vallende groep van „Eemeroord" uit Baarn, die in totaal 290 personen pupil len, leiders en leidsters groot was. Vanavond vindt in Baarn op het sport park „Ter Eem" het slotdefilé plaats, dat wordt opgeluisterd door vijf mu ziekkorpsen. Net als bij de Nijmeegse vierdaagse worden de deelnemers met bloemen ingehaald. De doorkomst van de deelnemers aan de Baarnse avondvierdaagse op de Van Straelenlaan. Foto Herman van Dam Tot lid van het bestuur van de Stichting Zwembaden Soest is benoemd de Soes- terbergse huisarts, dokter J. C. Lucas. praktische tips voor fotografen in de vorm van eenfoto-drieluik Maak het niet te bont! Ineens herinner ik me dat advies van mijn fotohandelaar, nu ik vriendin Nora in een vrolijk gekleurde jurk zie staan tegen een gebloemd gordijn in m'n kamer. Een kleurig geheel, dat wel. Maar erg geslaagd is het desondanks niet en dat was het ook waar mijn foto-adviseur me voor waarschuwde: "te veel kleur maakt een foto bont. Kleurenfoto's worden meestal het beste als je er niet te veel kleur in stopt". Hij heeft gelijk, want als ik die drukke patronen zie tegen die wat wilde achtergrond, dan zie je zelfs aan deze zwart/wit foto, dat zoiets gewoon niet kan. Hier is het resultaat van mijn bonte fotowerk: "Nora voor een gebloemd gordijn". Het is eigenlijk te bont om hier af te drukken. Natuurlijk heb ik ook een tweede foto gemaakt. Een fotowaarop de op zichzelf leuke jurk èn de draagster volledig tot hun recht komen. Tegen een rustige, lichte achtergrond staat Nora er nu wel flatteus op. Waarbij je tot de ontdekking komt, dat het bij het maken van foto's belangrijk is om vooral op de ach tergrond te letten. Wie alleen naar zijn onderwerp kijkt, kan straks, als de foto klaar is, door een niet geschikte achtergrond onaangenaam worden verrast. Maar dan is het te laat. Ja maar, zegt u misschien, ik vind die gordijnen zo mooi, dat ik ze eigenlijk ook op de foto zou willen zetten. Nou, dat is geen probleem, want een ander bloesje doet in zo'n geval wonderen, zoals de derde foto aantoont. Vooral in kleur is deze plaat een ju weeltje en het bewijst, dat fotograferen vaak een kwestie is van: durven experimenteren met de moge lijkheden. En dat is nu juist de reden waardoor het maken van foto's zo boeiend wordt; je raakt er eigen lijk nooit op uit gekeken!

Soester Courant | 1977 | | pagina 13