Het Tolkencentrum Utrecht MENS ERGER JE NIET Hoog niveau Soester jeugdatletiek Uitmuntende prestaties L.T.C. Soest teams in promotiewedstrijden Oneenigheid rond ,,De Borg" gesust Duinkikkers heren II leverden geweldige prestatie Spijker automobielen en Gouden Koets staan te kijk in Drunen Een nieuw soort hulpverlenende instelling: Kersverse inwoonster aangehouden Boormachine gestolen SOESTER COURANT RECLAME KRANT Eerste lustrum Lips Autotron: De S.P.S.V.'ers gingen vissen Bij 15e winkeldiefstal tegen de lamp gelopen Wedvlucht vanaf Corbeil trouwcirculaires trouwkaarten Met Raad en Daad Robert van 't Wout honderd meter in 11 seconden Drukkerij Smit Soester Courant van donderdag 9 juni 1977 De competitieleidsters van de L.T.C. Soest Mary Blokpoel en Marga Kamlag konden zondag buitengewoon tevreden zijn, Soest 5 en Soest 6 wonnen toen namelijk beide hun promotiewedstrijden en promoveerden daardoor naar de vierde klasse. Ook zaterdag werden er overigens uitstekende resultaten geboekt. Soest A en Soest F wonnen'hun kampioenswedstrijden met grote overmacht. In de landelijke competitie speelde Soest 5 thuis tegen Delftse T.B.9. Mark Schaatsbergen, in de competitie ongesla gen, kwam in zijn single met 5-1 achter, maar kwam briljant terug zodat hij uiteindelijk met 7-5 de eerste set pakte. In de tweede set kende hij geen genade (6-1). Maja Heemskerk, ook al ongesla gen in de competitie stond in haar enkelspel slechts 1 game af. Een vlekkeloze start dus, in de andere enkelspelen veegden zowel aanvoerder Martin als zus Ellen Luten hun respec tievelijke tegenstanders van de baan. Nadat de damesdubbel van Maja en Ellen ook al met 6-0, 6-1 gewonnen was met overmacht, was Soest 5 zeker van promotie. Leendert Heemskerk won toen nog een herendubbel en een gemengd- dubbel en Maja en Mark bepaalden door winst in hun gemengddubbel de einduit slag op 8-0. Bloemen en een toespraak van voorzitter Ben Dooper vormden de Op verzoek van de Rijkspolitie te Bunnik werd in Soest aangehouden de 29-jarige mevrouw M. V. Zij woonde pas enkele dagen in Soest. Uit de woning, die zij in Bunnik verliet, nam ze goederen mee, die niet haar eigendom waren. In verband met deze diefstal werd ook aangehouden A. P. (30) en R. K. (23). Bij huiszoe king werden de meegenomen goederen aangetroffen alsook een revolver met patronen en een kleine hoeveelheid hash. Uit een afgesloten kar bij de in aanbouw zijnde noodschool in Overhees werd een A.E.G.-boormachine weggenomen. Het slot van de wagen was geforceerd. Aan gifte deed de 28-jarige H. V. uit Leek. Aangifte van diefstal van campingspullen deed H. L. W. De goederen waren op geslagen in een box onder de flat aan de Smitsweg. De problemen rond het wijkdienstencentrum „De Borg" leken deze week ver groot te worden, doordat het bestuur van de wijkvereniging plotseling de mede werking opschortte. Inmiddels is de zaak echter enigszins gesust. De reden voor deze stap, die per cir culaire aan een geselecteerde groep bewoners van de wijk werd meege deeld, was een ongenoegen, dat bij enkele bestuursleden leefde, dat het R.K. pastoraat iedere zaterdag van 19.00 tot 20.00 uur over de grote zaal kon beschikken. Dat werd niet genomen en „geëist" werd dat er een verandering moest woeden aangebracht, onder het motto: „Wanneer wij een avond willen organi seren, moeten wij ruim van te voren de zaal in orde kunnen maken en niet pas om 20.00 uur". In afwachting van de regeling, werd de medewerking om geld in te zamelen, opgeschort. Aan de genen die een circulaire ontvingen werd gevraagd een strookje terug te zenden, indien zij het niet met dat standpunt eens waren. „Als wij niets van u horen, bent u het met de be» slissing van het bestuur eens", zo ver ordonneerden de bestuursleden die de vergadering bijwoonden. Dinsdagavond werd met spoed op nieuw een bestuursvergadering belegd, waar alle bestuursleden aanwezig waren en daar heeft men besloten tot een wat vriendelijker standpunt ten opzichte van het R.K. pastoraat. Er wordt nu overlegd op welke wijze men elkaar tegemoet kan komen. Aan de plaatselijke overheid is in middels bericht dat de eerder genoem de circulaire wat „voorbarig" werd rondgestuurd en dat men verzoekt haar als „niet geschreven" te be schouwen. Ook werd weer „volledige medewerking" toegezegd. beloning voor een uiterst goed gespeelde competitie, die afgesloten werd met een verdiende promotie. Soest 6 had het in Castricum aanzienlijk moeilijker. De enkelspelen van Harry Berg en Wietske Tromp werden welis waar gewonnen, maar doordat Ron Kuiphof en Ellen Dam hun enkelspelen in 3 sets verloren was de stand na de enkelspelen gelijk. Vervolgens ging de herendubbel verloren, maar werd de damesdubbel gewonnen en stond men andermaal gelijk. De gemengddubbels moesten dus de beslissing brengen, maar ook bij dit onderdeel werden de punten broederlijk gedeeld. Een 4-4 eindstand en dat bete kende dat men gewonnen sets ging tellen, waarbij bleek dat Soest 6 hierdoor promoveerde naar de vierde klasse. Districtscompetitie In de districtscompetitie speelden 3 teams, Soest A en F om zo mogelijk een plaats bij de promotiewedstrijden te veroveren, terwijl Soest D moest probe ren de 4e klasse positie te handhaven. Soest D moest dat doen door winst op Spieghel C, dat heeft er echter geen moment ingezeten zodat Soest D volgend jaar in de 3e klasse zal uitkomen. Soest A speelde in Utrecht tegen Vecht lust B. Ton Geldens verloor zijn single, maar won met Ton Schneider de heren dubbel. Jos Heemskerk, Margreet Alex- ander wonnen al hun partijen zodat de uitslag 4-1 in het voordeel van Soest werd. Zaterdag speelt Soest A thuis tegén de Kuil C waarbij promotie naar de le klasse inzet van de strijd zal zijn. Soest F speelde in Amerongen tegen het eerste team van die naam. Zij wonnen uiteindelijk met dezelfde cijfers als Soest A, zodat ook zij zaterdag thuis een promotiewedstrijd mogen spelen en wel tegen Vleuten de Meern D de degradatie kandidaat uit de 2e klasse. Onder leiding van hun coach, de heer R. Nichting, heeft het waterpoloteam van Duinkikkers heren II grote successen geboekt. Het team is kampioen geworden in de wintercompetitie, wat een pracht resultaat is. Ook op het waterpolotoernooi in Den Haag, waaraan heren II deelnam, wisten de Duinkikkers goed partij te geven en eindigden op de tweede plaats, wat zeer goed is te noemen. En in de zomercompetitie heeft coach Nichting niet te klagen, want daar hebben de jongens tot nu toe nog maar één wedstrijd verloren. Dus weer een goed begin. Vrijdagavond speelde het tweede heren team van Duinkikkers uit tegen Z.C. Zeist, in het zwembad Dijnselburg in Zeist. Zij kregen de opdracht direkt flink aan te pakken, omdat deze wedstrijd beslissend kon zijn voor het verloop van de zomercompetitie. De eerste periode ging moeilijk, maar toch wist Cees Thie er voor te zorgen, dat de tweede periode inging met een 0-1 voorsprong. De tweede periode ging veel beter. W. Hengeveld scoorde tweemaal achter el kaar en Han Vreeken eenmaal, zodat Duinkikkers met 0-4 leidde. Juist voor het verstrijken van de tweede periode kreeg Zeist een strafworp te nemen, die in een doelpunt werd omgezet: 1-4. In de derde periode werd een Duinkikker uit het water gestuurd, maar ondanks deze handicap scoorde W. Hengeveld toch nog twee doelpunten en bracht de stand op 1-6. Zeist gaf zich nog niet gewonnen en verkleinde de achterstand tot 3-6. De vierde en laatste periode waren de Duinkikkers niet meer te houden en Zeist werd geheel overspeeld. W. Hengeveld maakt er 3-7 van en E. Teunisse scoorde ook nog tweemaal, zodat de eindstand 3-10 werd. De opstelling was: doel: R. Timmer; achter E. Teunisse, Jan Vrakking, E. J. v.d. Hulst (R. Sloos enE. Nijstad)voor: Cees Thie, Han Vreeken en W. Henge veld. Coach de heer R. Nichting. Op 1 juli 1972 opende de toenmalige minister van C.R.M. Hare Excelentie Mej. Drs. M. Klompé Lips Autotron. Het museum verwacht in 1077 haar 1.000.000 bezoeker. Dit betekent, dat Lips Autotron niet alleen voor de technisch geïnteresseerden en liefhebbers van antieke automobielen interessant is, maar ook bezocht wordt als gezellig familieuitstapje met een terugblik naar het verleden. Dit eerste lustrum wordt gevierd met een herinneringstentoonstelling aan Ne derlands beroemdste automobielmerk „Spijker". Nooit eerder deed 'n automobielmuseum zoveel aan industriële archeologie. Ruim 2 jaar kostte het om een zo duidelijk en kompleet mogelijk beeld over de op gang, de produktie en de ondergang van de Spijker automobiel te geven. Veel documentatie is echter verloren gegaan door de eerste en de tweede wereldoorlog en het feit, dat men er toentertijd nog geen waarde aan hechtte gegevens en voorwerpen voor het nage slacht te bewaren. De gebroeders Spijker hadden rond de eeuwwisseling en eigelijk tot 1924 een enorme naam in de automobielindustrie. Niet alleen deden zij een groot aantal uitvindingen (zij maakten o.a. de eerste auto met 6 cylinders en vierwielaan- drijving reeds in 1903) maar ook op het gebied van industrialisatie en sociaal beleid stonden hun bedrijven als uitste kend te boek. In totaal zijn er nog 14 „hele" Spijkers bekend van een totale produktie rond de 5.000. Elf ervan worden op deze tentoonstelling ten toon gesteld, waaronder de eerste 6-cylinder ter wereld, een zelfde Spijker als die welke in 1907 tweede werd in de race Peking-Parijs. Deze automobiel werd bestuurd door de Fransman Jean Godard, die voor hij in Peking was ge arriveerd alle reserve onderdelen, ba gage en fourrage verkocht had om zijn speelschulden te kunnen betalen. Godard was dankzij een enorm doorzet tingsvermogen uiteindelijk toch zeer succesvol en kwam als tweede na Graaf de Borghese met een Itala in Parijs aan. De Spijker was rood-wit-blauw geschil derd en voorzien van een oranje huif. Natuurlijk maakt deze geschiedenis een belangrijk onderdeel van de tentoonstel ling uit. Naast de 2 Spijker tonneau's, waarmee Spijker internationaal veel succes ver wierf met de kreet „aanslingeren en wegwezen", is er ook de Spijker Landau- lette aanwezig, welk type door het Ko ninklijk Huis nog gebruikt is. Enkele technische gegevens van de Landaulette zijn: Bouwjaar: 1908, 15/22 PK, 4 cylin- der, 2800 cc, achterwielremmen en drie versnellingen. De Landaulette was het eerste model na het faillissement van Spijker in 1907. De wagen wordt geëx poseerd in een nagemaakte stand, die door de autofabrieken was opgebouwd voor de tentoonstelling in 1906 in het eens zo roemruchte paleis van Volks vlijt te Amsterdam. Spijkers laatste model werd de 30/40 PK, alias de ,,C4". Dit model kreeg al spoedig de naam „Rolls Royce van het vaste land" vanwege zijn enorme kwaliteit, degelijkheid en levensduur. Tussen 26 november 1920 en 1 januari 1921 reed een fabrieksteam op het trajekt Nij- megen-Gennep-Arcen-Venlo-Roermond en terug: een afstand van 30.000 'kilo meter, een toen nooit vertoond staaltje van uithoudingsvermogen. Met de tot „Tenax" gedoopte Spijker haalde men daarom terecht een wereldrecord, on danks 13 gebroken klepveren, een kapotte magneet-ontsteking en 22 vervangen banden. De gebroeders Spijker waren van origine rijtuigbouwers. Hoogtepunt was de bouw van de Gouden Koets, die in 1899 door de Amsterdamse bevolking werd geschon ken aan Hare Majesteit Koningin Wil- helmina ter gelegenheid van haar huwe lijk. Sparen door middel van „kwartjes bonnen" was hieraan voorafgegaan. De Gouden Koets zal in Lips Autotron wor den opgesteld in een speciaal daarvoor ontworpen aluminium vitrine, waarin zich een bepaalde konstante warmte en vochtigheidsgraad bevindt. Hij weegt ongeveer 1700 kilogram, is rondom beschilderd met taferelen uit Nederland en de toenmalige kolonieén en werd gedeeltelijk door meisjes van een Amsterdamse huishoudschool van borduurwerk voorzien. De kleine schijfremmen op de achter wielen werden enkele jaren geleden aan gebracht, nadat ooit een van de paar den op hol sloeg en de koets niet meer kon worden afgeremd. De Spijkertentoonstelling is geopend van 5 april t/m 31 augustus 1977: dinsdag t/m zaterdag van 10.00-18.00 uur, zondag van 12.00-18.00 uur. In de maanden juni, juli en augustus ook op maandag van 10.00-18.00 uur. De entreeprijs bedraagt 6,- voor vol wassenen en 3,- voor kinderen t/m 13 jaar. Groepen groter dan 25 personen ge nieten een reduktie van 10%. Speciale 65+ prijs: 4,-. Ruim twintig leden van de Soester Po- litie Sport Vereniging gingen maandag middag vissen in de waai van Hooi- werf aan de Eemdijk. Het zou een be langrijke visdag worden, want een paar leden hadden reeds viermaal de wissel beker, in 1962 beschikbaar gesteld door het erelid C. van Wijngaarden, in hun bezit gehad. Om definitief in het bezit te komen van deze beker, waarop reeds diverse namen prijken, moet men hem driemaal achtereen of vijf keer in to taal winnen. Ditmaal werd W. den Har- tog winnaar, zodat nog een wedstrijd moet volgen, want Kaspers en C. de Bruin liggen op de loer. Om 13 uur begon de strijd, maar zoals ook het weer, want het begon tegen het einde te regenen, liet ook de vis verstek gaan. Er werd niet dikwijls om een controleur geroepen, zodat deze he ren een gemakkelijke middag hadden. In de pauze werden de vissers getrak teerd op koffie met een stukje worst. E.J. van Reemst ving maar een visje (zeg maar. vis), want de brasem had een lengte van precies 53 centimeter. Om 17 uur weerklonk het eindsignaal, maar toen hadden enkelen het strijd toneel reeds verlaten. Aan het politiebureau werd de prijsuit reiking gehouden en toen bleek, dat van de ruim twintig vissers, slechts zeven voor een prijs in aanmerking kwamen. Dat waren: 1. W. den Hartog. 65 cm.; 2. J. W. Kaspers, 54 c.m.; 3. E. J. van Reemst. 53 c.m.; 4. S.v.d.Klashorst, 40 c.m.; 5. C.van Dijk, 37 c.m.; 6. C. van Stam, 20 c.m.; 7. C. de Bruin, 17 c.m. Sinds 1 februari van dit jaar is de taalbarrière tussen de buitenlandse werknemers en Nederlandse instellingen en personen weer voor een goed deel verkleind. Vanaf deze datum namelijk verleent het Tolkencentrum Utrecht, gevestigd aan de Oudegracht 46 bis, tweede etage, tolkdiensten ten behoeve van deze groeperingen in onze samenleving. De werkwijze komt in het kort op het volgende neer: huisartsen, wijkver pleegsters, ziekenhuizen,personeels chefs van bedrijven, kantoren als het GAK of de GMD, buurthuizen of wie dan ook die in een situatie vastloopt vanwege de vreemde taal van de gesprekspart ner, kan een beroep doen op het Tolken centrum Men belt hiervoor nummer (030) 331199 of 315033 (maandag t/m vrijdag van 8.15 -16.30 uur) en vraagt om! een tolk voor de desbetreffende taal. Tolken per telefoon Het nieuwe nu aan deze dienstverlening is, dat in hoofdzaak telefonisch getolkt wordt. Dit spaart enorm veel reistijden en -kosten. De ideale situatie is bereikt wanneer de Nederlander en zijn buiten landse gesprekspartner samen voor een luidsprekend telefoontoestel zitten en zo beiden met de tolk kunnen praten (zie foto). Als noodoplossing kan uiteraard ook met een gewone telefoon worden gewerkt; in dat geval zullen de twee gesprekspart ners de hoorn telkens aan elkaar moeten overgeven. Wanneer het om erg langdu rige of ingewikkelde gevallen gaat, kan een tolk ook persoonlijk bij het gesprek aanwezig zijn. Het Tolkencentrum Utrecht is - zoals de vijf andere Stichtingen Tolkencentra in ons land - een door de Ministeries van C.R.M. en Volksgezondheid en Milieu hygiëne gesubsidieërd experiment met op dit ogenblik de volgende mogelijkhe den: 4 tolken in vaste dienst (2 full-time, 2 part-time waarvan 2 voor Turks en 2 voor Marokkaans-Arabisch; voor elke taal is er zowel een mannelijke als een vrouwelijke tolk). Voor dezelfde en nog elf andere talen zijn ongeveer 30 free lancers op afroep beschikbaar. Het werkgebied omvat de gehele provincie Utrecht, het Gooi- en Eemland en de Flevo-polders. In verband met de - voorlopig - beperkte mankracht kunnen persoonlijke tolkdiensten praktisch uit sluitend in de stad Utrecht worden verleend. Ook in de medische sector De tolkdiensten zijn voor Turks en Ma rokkaans-Arabisch tijdens de kantoor uren voor de medische sector, die de genezing van de patiënt ten doel heeft, gratis, alle andere instellingen er per sonen ontvangen nota's voor verleende tolkdiensten. De tarieven bedragen 4,- per 5 minuten (telefonisch) of 20,- per half uur (persoonlijk). C.R.M.-instellingen kunnen tegen een verlaagd tarief 2,50 per 5 minuten telefonisch of 12,90 per half uur per soonlijk) van de diensten gebruik ma ken. Op verzoek wordt u een folder toege stuurd, die volledig informatie ver schaft. U kunt zich hiervoor en uiteraard voor alle andere vragen richten tot de koördinator van het Tolkencentrum Utrecht, de heer Chr. Bouthhillier. Wij herhalen hier adres en telefoonnum mers: Tolkencentrum Utrecht, Oudegracht 46 bis, telefoonnrs. (030) 331199 of 315033. De twee meisjes in de Soester afvaar diging, Arja Greefhorst en Pauline Groen, verschenen in de discusring te midden van oudere A-junioren. Deson danks waren hun klasseringen niet on verdienstelijk door de vrij goede pres taties. Pauline Groen wierp het verst n.1. 33.28 m„ gevolgd door Arja Greef horst, die voor het eerst weer in een wedstrijd de 30 m. grens passeerde met 30,30 m. Een belangrijke steun kan voor hen de extra training bete kenen die zij wekelijks gaan krijgen van de internationaal bekende trainer ir. C. Tissot van Patot. Bij het hoogspringen overbrugde In verband met winkeldiefstal werd door de politie aangehouden de 26-jarige me vrouw E. K. Zij bekende sinds vorig jaar augustus, en in totaal zo'n vijf tien keer, voor kleine bedragen te hebben weggenomen bij een supermarkt aart de Schrikslaan. Ze werd nu betrapt bij het meenemen van goederen ter waarde van ƒ5,50. De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" nam het afgelopen weekeinde deel aan de wedvlucht vanaf Corbeil, over een afstand van 444 km. In concours waren 270 duiven. De lossing vond plaats om 9.10 uur bij N.W. wind. Aankomst eerste duif 15.46.39 uur. Snel heid 11.17.65 m. Gedetailleerde uitslag: G. Rijksen 1 7 17 23 35 36 38 46 47 56 59. J. v.d, Brakel 2 19 43 44 57. A. v. Riet 3 34 40. H. de Bree 4 10 18 21 22 30 51. C. Bokma 5 8 11 42 61. R. Voskuilen 6 45 60 63 64 66. J. v.d. Belt 9 25 29 37 67. A. v. Dorresteyn 12 48 49 50 52. B. Roest 13. A. de Bes 14. A. v. Ginkel 15 39 55 65. C, v.d. Hoek 16 20 24 58. J. Rams 26. C. de Goede 27 54. Th. Wigtman 28 31 41 62. G. Zeypveld 32. H. Woudstra Zn. 33 57. J. v. Blokland 68. Pauline Groen met opvallend gemak de 1.65 m. Op een hoogte van 1.70 m. liggend wed de lat helaas driemaal afgeworpen. Arja Greefhorst kwam bij het kogel stoten voor meisjes B met de 3 kg. kogel tot een zesde plaats door 10.98 m. te stoten. Bij het speerwerpen voor jongens B leverde Berry Ruiter een goede prestatie door 44.72 m. te werpen. In het sterke veld werd hij hiermee 8e. Via 'een serieoverwinning plaatste Ro- bert van 't Wout zich voor de finale op de 100 m. horden jongens B. Hier in finishte'hij als 5e in 14.8 sec. Zijn serietijd was beter, n.1. het nieuwe per- -soonlijke record van 14.7 sec. Op de 100 m. kwapa hij als sterkste Soester sprinter te voorschijn. En dit wil toch wel wat zeggen want er kwa men nog twee Soester atleten in de finale. Via een tweede plaats in de se rie plaatsten Robert van 't Wout en Marcel Klarenbeek zich in 11.3 sec. allebei voor de halve finale. Berry Ruiter deed dit door zijn serie in 11.4 sec. te winnen. De halve finale overleef den zij eveneens. Marcel Klarenbeek door weer 11.3 sec. te lopen, Berry Ruiter door een zeer goede 11.2 sec. op de klokken te brengen en Robert van 't Wout door 11.1 sec. te lopen, een zeer sterke prestatie. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie! In de finale dus drie Soesters en hier in kwam Robert van 't Wout tot de haast ongelooflijk snelle tijd van 11.0 sec. Hij staat hiermee op een gedeel de vierde plaats op de seizoenranglijst van geheel Nederland. In deze wed strijd werd hij derde. Marcel Klaren beek verbeterde eveneens zijn per soonlijk record en kwam tot de zeer goede tijd van 11.1 sec. Berry Ruiter moest door een trainingsachterstand in de finale wat toegeven en finishte in 11.5 sec. als 5e. Marcel Klarenbeek werkte weer een zwaar programma af. Naast de 100 m. liep hij zijn specialiteit de 400 m. Het lag in de bedoeling om al in de serie een snelle tijd te lopen en dit gebeurde ook. Na een eerste 200 m. in 23.8 sec. finishte hij in 49.5 sec. ver voor de con currentie uit. Een nieuw persoonlijk èn clubrecord. Opmerkelijk aan de 400 m. van Klarenbeek is dat hij het tweede deel haast even snel als het eerste deel loopt. In de finale won hij freewheelend in 51.0 sec. Op de 800 m. voor jongens A kwam Menno Lievers tot een 4e plaats. Be langrijker was de tijd n.1. 1.59.5. Hier mee is Lievers de eerste Soester junior die de twee minuten grens doorbreekt. Dezelfde dag liep René van Zee een 3000 m. steeple chase op Papendal. Hij finishte als derde nog binnen de 10 minuten barrière in 9.58.8. De aandacht van heel atletiekmlnnend Soest zal de komende zondag op Mar cel Klarenbeek gericht zijn, die dan Nederland op Papendal in de interland tegen de Westduitse deel staat Nord- rhein/Westfalen op de 400 m. verte genwoordigt. HAARTRANSPLANTATIE - Bestaat er in de omgeving van mijn nieuwe woon plaats een mogelijkheid voor haartrans- plantatie voor mannen? Antwoord: Het dichtstbijzijnde adres voor uw nieuwe woonplaats is: D. van Nooijen, Claes de Vrieselaan 158, Rotter dam. Van de kapper die met Frank Sinatra sprak tijdens zijn concert in Amsterdam vernamen wij evenwel, dat het deze Amerikaanse zanger niet be valt. Het kost duizenden guldens (Sina tra heeft er tienduizenden voor uitgege ven), het is een hele ingreep omdat haar voor haar in de hoofdhuid moet worden ingeplant, en - mocht uw haar een keer verkeerd behandeld worden - dan moet het er allemaal weer af VERZAMELING DELEN Wij zijn met twee broers in het bezit gekomen van een kostbare postzegelcollectie van onze overleden vader. Wij verzamelen beiden en hebben al zegel voor zegel getaxeerd. Maar wij kunnen niet tot een goede verdeling komen. Wat raadt u ons aan? Antwoord: Beslist niet gaan verkopen en met het geld ieder voor de helft een nieuwe verzameling aanleggen, zoals u oppert. Nieuwe kopen is altijd onvoorde liger en gedwongen verkopen zou een strop worden. Het beste is, dat één van beiden de bestaande collectie gaat split sen in twee delen, dié beiden evenveel waarde hebben. En de ander krijgt daarna de eerste keus. U zult zien, dat ieder dan gelijke kans heeft op de fraaiste en zeldzaamste exemplaren en daar een gelijk aantal van kan verwer ven. Telefoon 02155 - 14152 Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Tijdens de wedstrijden om de Coupe de Nationale Nederlanden jongstleden zaterdag is opnieuw duidelijk geworden dat de jeugdatleten van S.O. Soest lande lijk op het hoogst niveau mee kunnen strijden. Opnieuw werden persoonlijke en clubrecords verbeterd. Ditmaal zes persoonlijke en drie clubrecords. P. V. de Vriendschap gelost in Corbeil om 9.10 uur met n.w. wind. In concours 279 duiven. Aankomst eerste duif 15.51.55. Uitslag: J. Kamerbeek 118 58. Sukel van Klooster 2 6 10 35 39 48 68. C. Vaessen 3 8 37 55. A. Stolker 4 24. J. van Klooster 5 14 28. Comb. Westerveld 7 17. A. Meesters 9 38 67. A. Kok 11 27. Fr. Limburg 12 23 36. J. Schimmel 13 16 20 30 54. E. van Daatselaar 15. J. den Blanken 19 26 69. E. Veerman 21 56 57 64 66. Altenaar/Reijer- se 22 32 61. B. Schimmel 25 40 46. J. Stalenhoef 29. H. Rauch 31. J. berg 33 42. Foekens/Diepgrond 34 52 63. J. van Dijk 41 49. W. Roest 43 60. D. de Zoete 44 51 59. Mevr. Ottens 45 50. H. v.d. Broek 47. J. Koster 53. P. JR*"ch Z.K.H. Prins Bernhard 65. A. Snijders 70.

Soester Courant | 1977 | | pagina 15