Vaderdag: waarom geen wijn? Geerlof Stam 4e in tweede race om Europacup f /frUDIO Geslaagde stereo-combinaties Agenda Soester Gemeenschap De gelukkige Winkelkringklant van deze week Korenmolen „De Windhond" komt terug op de Eng 498.- OPENLUCHTTHEATER ZONDAG 10.30 UUR. hypotheken assurantiën financieringen van der lans denkt vérder met u mee Honderd gulden in de Van Weedestraat eF «van Zal 698.- tel.02155-16267 Duinkikkers-dames winnen Pinkstertoernooi in Soest (Duitsland) Dit jaar nog naar Berlijn en Keulen Ledenvergadering PvdA-Soest Kerkmuziek Utrechtse Dom bij de Schouwburg Soester Courant van donderdag 2 juni 1977 *n.'let ïaar >s het vaderdag: maar hoeveel vaders weten dan toch Z n kunnen vragen? Een origineel en bovendien erg lekker cadeau is 5® Bovend»en bestaat wijn in zó veel verschillende soorten dat er voor elke vader wel een passende fles valt te vinden. Enkele suggesties volgen hier. De mannelijks te Erg geschikt als vaderdagcadeau - zeker ook in deze tijd van het jaar - zijn de wijnen uit de Rhöne-vallei. Men noemt ze wel ,,vins du soleil", zonnewijnen. En ze zijn uitstekend geschikt als begeleider van bijvoorbeeld een barbecue-festijn. Geroosterd vlees vraagt immers om een vrij stoere wijn en, zoals bekend, mag ook de dorst van de kok niet worden vergeten! Bij uw slijter liggen tal van verschillende Rhöne-wijnen. Tot de meer betaalbare soorten behoren Cötes du Rhöne en.Cötes du Ventoux. Wil men het wat hogerop zoeken - en waarom niet, deze ene keer? - dan biedt deze streek ook daarin volop keus. Een zeer toepasselijke wijn voor vaderdag is Her mitage. Deze stevige, gloedvolle wijn werd namelijk ooit omschreven als ,,de mannelijkste wijn ter wereld'Mocht de slijter Hermitage onverhoopt niet voor- Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraatu Tel. 11018 radig hebben, dan zou men kunnen volstaan met de iets lichtere en ook vriendelijker geprijsde Crozes-Hermi- tage. Verwenners Als men vader nu eens écht goed wil verwennen, dan zou men ook eens kun nen gaan neuzen bij de nobele rode wijnen uit Bordeaux en Bourgogne. Vooral als vader die zelf al af en toe eens koopt of bestelt in een restaurant. Zeker bij Bordeaux bestaat er een overvloe dige keus: laat u daarom voorlichten door uw slijter. Het spreekt vanzelf dat wijnen die nu goed drinkbaar zijn de voorkeur moeten hebben. De volle, uit bundige wijnen van de Bourgogne kun nen erg kostbaar zijn - duurder dikwijls dan Bordeaux - maar worden misschien daarom wel extra gewaardeerd. Een prachtige Bourgogne komt uit het dorp Pommard, maar ook Beaune, Savigny- les-Beaune, Gevrey-Chambertin en an dere gemeenten leveren uitstekende wijn. Een mooie Bourgogne met een knap stuk vlees of een belegen kaas vormt een belevenis die vader niet gauw zal vergeten! Voor koningen Een heel ander hoofdstuk betreft port. Iemand zei eens: ,,Port geeft rust". En dat is volkomen terecht. Na een drukke werkdag zijn maar weinig dingen zo ontspannend als een glas rode port, voor het eten of 's avonds laat. Daarom is port ook een ideaal vaderdaggeschenk. Be denk ook dat een fles port beslist niet in één keer helemaal leeg hoeft: men heeft er dagenlang plezier van. Welke soorten rode port in aanmerking komen? Uw slijter voert diverse soorten. De meest gevraagde ports - ook vanwege hun prijs - zijn ruby en tawny. Van de twee heeft ruby port het meeste karak ter. Een stapje hoger komt men bij rijpe ports, soms zelfs ports van één enkel oogstjaar, de zogeheten vintage ports. Die vormen werkelijk het summum van wat men aan port kan krijgen, maar helaas ook in prijs. Vintage port noemt men niet voor niets: ,,De koning der wijnen, een wijn voor koningen". Een stereo radio en platen- speler-kombinatie met twee luidsprekerboxen. De radio heeft middengolf en FM en het vermogen is 2x15 Watt. De draaitafel heeft een 30 cm. plateau en de naald- druk is instelbaar. Dezelfde combinatie als 3 in 1, met cassette-recorder voor KERKSTRAAT3 SOEST TEL. 15677 De kerkdienst in het bos is verschoven naar a.s. De wandeling vooraf start om 9 uur vanaf de zij-ingang van het Openluchttheater. t/m 12 juni: Expositie in het Artishock- gebouw met de kursistententoonstelling: ..Werk van Kursisten", Steenhoffstraat 46; dagelijks geopend 'van 14 tot 17 uur. 9 juni: Jaarvergadering Soester Ge meenschap in hotel van de Brink, Soes- terbergsestraat; aanvang 20.15 uur. 10 juniZomerfestival 1977 in het Open luchttheater met de Soester Boerendans, groep, Balletgroep Soest Zuid en een uniek optreden van de muziekgroepen van P.V.O. en Odeon; aanvang 20 uur. Bingo-avond Soester Vogelvrienden voor leden en donateurs, in gebouw Middel- wijk, Parallelweg; aanvang 20 uur. 13 juni: Kontaktmiddag U.V.V. in het Oranje Hotel, Burg. Grothestraat 70; aanvang 14 uur. 14 juni: Politiek café „Proest" in De Rode Haan, Birkstraat 32; aanvang 20 uur, met als spreekster de wethouder van culturele zaken, mevr. Milly van Stiphout. 15 juni. Snoei-avond Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde met een snoei- demonstratie van vroegbloeiende hees ters door de heer Smit. Op het terrein van de Gemeentelijke Plantsoenendienst aan de Molenstraat: aanvang 19.30 uur. ;16 juni: Schrijfavond door de Schrijf- groep van Amnesty International, in het Amnesty-centrum, Middelwijkstraat 72 (zij-ingang)aanvang 20 uur. 17 juni: Zomerfestival 1977 in het Open luchttheater met de Joegoslavische dansgroep „Kolo", kinderen van de Sint Carolusschool, die een musical opvoeren en de toneelvereniging Utile Dulci; aan vang 20 uur. Toegang 3,-. Algemene ledenvergadering Artishock in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46: aanvang 20.30 uur. veenbesstraat462, soest, Gedurende de beide Pinksterdagen hebben de dames van De Duinkikkers deelgenomen aan een waterpolotoernooi, georganiseerd door de zwemvereniging .Wasserfreunde" uit Soest (Duitsland). Als derde vereniging had ingeschreven de S.V. „Poseidon" uit Berlijn, met welke vereniging zulke goede contacten werden gelegd, dat de Duinkikkers- dames dit jaar zullen worden uitgeno digd voor een waterpolotoernooi in Ber lijn. Tijdens het toernooi in Soest (Dld.) waren de Soester dames al vanaf het ■Bh begin de meerdere van hun Duitse tegen standsters. De eerste wedstrijd tegen Wasserfreunde werd met 1-12 gewonnen en daarna versloegen de Soester dames de Berlijnse dames met 1-16. Zondag avond wonnen de Duinkikkers-dames met 1-7 van de Berlijnse meisjes en Wasserfreunde ging met 0-6 ten onder. De wedstrijden tussen de Duitse dames- ploegen brachten eenmaal winst voor Poseidon uit Berlijn, 7-1 en eenmaal winst voor Wasserfreunde 1-0, zodat de totaaluitslag werd: 1. Duinkikkers. 2. Poseidon, 3. Wasserfreunde. Gedurende het gehele toernooi heeft de nieuwe Duinkikkers-damescoach, de heer Henk Wijnmalen, van de gelegen heid gebruik gemaakt de in de basis spelende dames in te zetten en nieuwe spelsituaties te proberen. Hij had daar toe de navolgende speelsters tot zijn beschikking: doelverdedigsters Elvera Wiersma en Carry v.d. Maas. Verder de veldspeelsters: Yolanda van Doorn, Ka rin Uijland, Ans Egbers, Marma v.d. Maas, Els Wijnmalen, Andrea Koehof, Meta Vreeken en Karin Koehof. In de tweede ronde van de Europacup Renault 5 Alpine, die zondag j.1. werd verre den op het Belgische circuit van Zolder is Geerlof Stam op de vierde plaats geëin digd. In het totaal klassement, na de races van Monaco en van Zolder, bezet hij nu de zevende plaats. Hij is daarmee de eerste Nederlander. Voor hem staan vijf Italianen en een Belg. De eerstvolgende Nederlander, Bolten, staat op de vijftiende plaats. Hoofdrolspeler was afgelopen zondag de Belg Albert Vanierschot, die na de start aanvankelijk als derde doorkwam. Na vijf ronden was hij tweede achter de onaantastbare koploper Baldl. In de eindfase werd Vanierschoten nog ge klopt door de Italiaap Bruno Rapini. In het keiharde gevecht kon Stam goed mee. Na lange tijd zesde gelegen te hebben, kwam hij verrassend terug. „Ik moest er heel erg voor vechten. Eerst maakte ik een foutje door te dwars te gaan bij een inhaalpoging van de Ita liaan Sigala. Daarna hielp de Duitser Wicks me een handje, door in de chicane achter de pits in de fout te gaan". Stam haakte aan bij de Italiaan Ricci, die hem nog wel enkele keren in het gras drukte, maar Stam bleef hem de baas en werd vierde in de tijd 32.37.0 minuten. De tijd van de winnaar Baldi was 32.23.9 minu ten. De overige Nederlanders klasseerden zich als volgt: 9e John Bolten; 12 Jaap van der Ende; 13 Jacques Cleutjens, 18 Joop Boerkamp en 21 Joop Bodt. Geerlof Stam in aktie tijdens de race te Zolder in België. De snelste ronde ging naar Geerlof Stam met de tijd van 2.08.4 minuten. Devolgende Europacup ronde wordt zondag 31 juli verreden op het Duitse circuit van Hockenheim ter gelegenheid van de Grote Prijs van Duitsland. In de Coupe Benelux komen de rijders weer in aktie op zondag 19 juni a.s. op het circuit van Zandvoort. Het totaal klassement wordt aangevoerd door Baldi met 26 punten; 2. Ricci, 17 pnt.3. Naddeo, 15 pnt.4. Rip (It.), 12 pnt.: 5. Sigala. 12 pnt.: 6. Vanierschot (Belg.), 10 pnt. en 7. Geerlof Stam, 9 punten. Vanavond donderdag 9 juni, aanvang 20.00 uur, vergadert in Restaurant v.d. Brink aan de Soesterbergsestraat de afdeling Soest van de Partij van de Arbeid. De agenda vermeld ondermeer een spreekbeurt van het Tweede Kamer lid Sonja van der Gaast en een nabespre king van het) raadsbesluit over het Soes ter Ontwikkelingsplan. Het programma van de zaterdagmid- dagmuziek in de Utrechtse Domkerk voor 11 juni a.s. om 3.30 uur ziet er als volgt uit: suite nr. 2 (orkest), van J. S. Bach en Cantate „Ich ha.be genug", van J. S. Bach, (solist: Peter Kooy). De Domcantorij staat weer o.l.v. Maar ten Kooy. De toegang is vrij. Modieus naar strand en boulevard een elegante en modieuze badkollektie exclusief bij uw modehuis. Nachtegaalstraat 16-16 - Utrecht Telefoon (030) 332242' Een „handig" geschenk ter waarde van viermaal 25 gulden ligt bij Gielen Van Weedestraat 9, te wachten op de gelukkige winkelkringklant van deze week. 't Mogen ook vier geschenken van 25 gulden worden Foto Swager Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25, elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. U kunt ze direct of later besteden. (als de Soestenaren dat samen écht wüöfen) SJ Is de herbouw van „De Windhond" al zo ver gevorderd als op bijgaande foto is aangegeven? Aan een dergelijke voortvarendheid kan niemand geloven. Het is de herbouwde molen te Nijeveen bij Meppel. Daar heeft de attente burgemeester er voor gezorgd dat de omstreeks 1933 verdwenen molen zijn plaatsje in het karakteristieke aanzien van het dorp weer is gaan innemen. Hiervoor heeft hij vier jaren geijverd en is geslaagd. De uit Duitsland afkomstige,stelling-korenmolen, herplaatst in Nijeveen. Toegegeven, hij heeft geluk gehad toen hij een molen uit Duitsland voor l,« aangeboden kreeg, die daar kennelijk in de weg stond. Afbraak en vervoer kwamen natuurlijk voor eigen rekening c.q. voor rekening van de gemeente. Ook op andere wijze werd nog wat geld gevonden, maar die molen kwam er en daarvoor zijn de Nijeveners hem erkentelijk. Natuurlijk werd met deze burge meester kontakt gezocht en hij heeft toegezegd zijn opgedane ervaring om die herbouw finan cieel rond te krijgen gaarne te onzer beschikking te willen stellen. Willen we iets weten dan kunnen we bij hem terecht. Bedankt, Burgemeester, we komen zeer beslist naar U toe. Bij de twee „tentoonstellingen" van fotomateriaal en bodemvondsten werden leuke kontakte opge daan. Veel kijkers, niet zo veel „doeners". Het schijnt nog geen alom ingeburgerde gedachte te zijn om zo'n molen door middel van veel actieve medewerkers van- en uit de grond te krijgen. Of is men er al zo aan gewend dat alles in deze tijd gesubsidieerd moet worden? Dat zou velen een leuke vrijetijdspassering, een stuk samenwer king en een stuk voldoening ontnemen. Overigens, de foto-amateurclubASTRA'wordt hiermede har telijk bedankt voor de gratis aangeboden tentoon stellingsruimte in het stationsgebouw Soest. Mocht de mogelijkheid tot samenwerking in de nabije toekomst zich voordoen dan kan die vereniging op ons rekenen. Vanuit België meldde zich een oud- Soestenaar met veel belangstelling voor ons stre ven. Met een vriend had hij in het recent ver leden nogal wat historisch materiaal over „De Windhond" verzameld. In overleg met die vriend wordt nu nagegaan of dit materiaal ter beschik king kan worden gesteld. Dat zou een royale basis kunnen betekenen om ons onderzoek daar naar te kunnen voortzetten. Naar alle delen van het land, maar ook naar hen, die tot op heden hun belangstelling hebben ge toond voor de herbouw van „De Windhond" is een geschriftje verzonden, waarin het hoe en waar om van de Stichting en de op te richten vereni ging „Vrinden van de Windhond" wordt uiteen gezet. Dit 6-bladig stencil wordt afgesloten met een aanmeldingsformulier dat ingezonden kan worden als men practisch wil meedoen aan de diverse werkzaamheden, die ten slotte moeten leiden tot die herbouw. Wie geïnteresseerd is, kan zonder verplichting dit geschriftje opvragen op het be kende adres: Kooiweg 4 te Soest. Een ieder wordt vriendelijk verzocht niet te lang te willen wachten met de inzending van het aanmeldingsformulier. Als de deelname dat rechtvaardigt, wordt op de 3e woensdagavond iii September a.s. een verga dering belegd om te komen tot de oprichting van de vpreniging (of werkgemeenschap of genoot schap o.i.d.) „Vrinden van „De Windhond". Allen die in onze huidige administratie reeds bekend zijn, krijgen automatisch een uitnodiging met agenda thuis. Een en ander wordt tijdig toege zonden zodat men zijn gedachten over die agenda kan bepalen om zodoende in staat te zijn op die avond eigen ideeën in te brengen. Wie nog niet bij ons bekend is en toch aan die vergadering wil deelnemen, kan op laatstgenoemd adres zijn naam opgeven, zodat toezending van uitnodiging en agenda kan volgen. I.v.m. de komende vacantieperiode zullen er tot einde september a.s. geen stukjes m.b.t. de her bouw van ,,de Windhond" in deze krant verschij nen. Na die vergadering zien we vprder. En U weet„De Windhond" kan terugkeren als de Soestenaren dat echt samen willen! Verantwoording der ontvangen bedragen (periode 21/4-1/6) De Hr. P.S. te S. ƒ.10,-; De Hr. J.L.A. te S. ƒ.25,-; De Hr. A.N.B. te S. ƒ.50,-; De Hr. H. te S. ƒ.10,-De Hr. G.v.O. te S. ƒ.25,--; De Hr. F.E. te A. ƒ.25,--' Stichting tot herbouw van de korenmolen „De Windhond". Kontactadres: J. H. van Doorne, Kooi weg 4 te Soest. Bankrekening: Rabobank Soest nr. 35.99.40.277 t.n.v. „De Windhond". Girorekening Rabobank Soest: 212775.

Soester Courant | 1977 | | pagina 7