«F Voorkom zonnebrand bij baby en kleuter „Nieuw centrum in Soest wordt onder valse voorwendselen gerealiseerd" Vink van verdienste" voor voorzitter tennisvereniging „Soest-Zuid" Sterk uitgebreide occasion-garantie bij Renault dealer autobedrijf Stam Drie Delftse studenten: Wereldtijd voor Piet Majoor Gouden garantie: Parachutisten daalden op de Laanstraat I Restaurant van de Brink ja, mevrouw, vaderdag moet meneer een beetje verwend worden? Dat kan. Weet U de hoofdschotel soms al? geeft niet. Bepraten we zondag wel ja, graag tot dan U sprak met 127063 h Soester atleten naar Arnhem en Utrecht 59 Met de tennisvereniging „Soest-Zuid" op (het fiets) pad Eenvoudig maar noodzakelijk Vergadering kulturele kommissie CDA-raadsfractie stelt opnieuw vragen krotten Brutale diefstal van damestas Soester Courant van donderdag 16iunJl97T^ „Wij zijn niet bij voorbaat tegen een centrum, dat moet de bevolking van Soest en, voor haar, de gemeenteraad zelf uitmaken. Maar wij zijn er wèl tegen dat zo'n centrum onder valse voorwendselen gerealiseerd wordt. U mag van ons zelf beoordelen wie er de schuld van zijn dat er nog steeds, na zeventien jaar, geen centrum gekomen is: diegenen, die gesteund door een (nog steeds) rijpend besef van de waarde van onze natuur, in staat zijn geweest de plannen tegen te houden, óf de vooruitstrevende kolleges van b. en w., die halsstarrig vast blijven houden aan een prestige-objekt dat niet te motiveren valt en daarom tot in lengte van dagen op weerstand zal stui ten", aldus de afstudeergroep „een centrum voor Soest" van de Techniese Hogeschool te Delft, in een open-brief aan de inwoners van Soest. Reeds eerder liet de afstudeergroep, die bestaat uit de heren J. de Ruiter en F. Gennisse uit Utrecht en de Soester J. Schutte, alle drie studenten aan de af deling bouwkunde te Delft, van zich horen. Nu doen zij dat nog eens naar aanleiding van het „raadsbesluit onder voorbehoud" over het Soester ontwik kelingsplan. Zij zeggen dat temeer te doen, omdat de inwoners van Soest nu hun recht teruggekregen hebben om hun mening te geven over de gemeentelijke plannen. „Wij hopen", aldus de drie studenten, „dat iedereen de moeite wil nemen om zich in de rapporten van de gemeente te verdiepen en de moed durft op te brengen om dan gemotiveerd een bezwaarschrift in te dienen tegen de plannen". Zij vinden dat er beslist moed voor nodig is, nu van de zijde van de plannenmakers en voorstanders de in druk gewekt wordt „dat degenen die tégen zijn, hun kans gehad hebben en deze hebben laten liggen". Dat is naar hun mening beslist niet waar. Achtereenvolgens behandelen zij in hun open-brief de winkelvoorziening en het centrumplan; de openbare voorziening en en „een hart voor Soest"; de bevol kingsgroei en woningbouw en de groei- wensen van burgemeester en wethou ders. Tenslotte wordt gesteld dat de inspraak in feite in Soest weinig zin gehad heeft. Dat is dan niet te wijten aan de insprekers maar aan de opzet. B. en w. verstaan er onder, meepraten ovèr plannen, die zij bedacht hebben, terwijl het moet zijn het naar voren brengen van eigen ideeën en wensen van de bevolking zelf. Kwalijk noemen zij het in dit verband, dat de overheid de schijn wekt, als zou de oppositie tegen de (gemeentelijke)plannen, be staan uit een gering deel van de bevol king, een deel bovendien dat overal tégen zou zijn. De oppositie bestaat juist voor een deel uit mensen, die vol komen ontgoocheld uit de inspraak stap ten, omdat zij niet langer tegen beter weten in, aan de gemeenteplannen konden meewerken. Centrum De drie studenten vechten opnieuw de noodzaak en de plaats van het centrum aan. De gemeente zegt dat Soest een tweede centrum nodig heeft; ziet daarbij over het hoofd dat de winkeliers tevre den zijn „en er van hun kant geen reden bestaat om het startschot voor het centrum te geven" (citaat uit een C.I.M.K.-rapport) en dat in de huidige situatie de winkels aan de Soesterberg- sestraat en bij het busstation In feite de funktie van het „tweede centrum" al vervullen. Een groot vraagteken zetten zij daarom bij het beleid van de gemeente, waarin de winkeliers in de uitoefening van hun beroep beknot worden door ondermeer uitbreidingsmogelijkheden te beperken of onmogelijk te maken. Een vraagteken zetten zij ook bij de bereikbaarheid van het nieuwe centrum. Het idee is goed, maar dan moet die bereikbaarheid (ook van het bestuurlijk centrum) voor de gehele bevolking gel den. Voor de situatie aan de Parklaan is dat helemaal niet zo goed, laat staan optimaal. Door de voorgestelde ligging wordt de bestaande wegenstruktuur af gesneden, met alle komplikaties van dien voor de bereikbaarheid vanuit Soest-Zuid. Het centrum wordt naar hun mening ook beslist niet in het zwaartepunt van de be volkingsconcentraties gelegd en de ruimtelijke mogelijkheden zijn ter - Groot was de belangstelling afgelopen zaterdag voor de stunt waarmee Auto- bedrijf Berkhof het eerste lustrum van de vestiging aan de Laanstraat vierde. Er kwamen vijf parachutisten van een vereniging uit Lelystad bij het pand neer; de een wat meer „doelgericht" dan de ander. Duidelijk maakten zij, zoals op de foto te zien is, dat Berkhof Fiat-dealer Is en zij vestigden daarmee de aandacht op de gelijktijdig gehouden Fiat show. En voor wie de parachutisten dan niet zag, was er ook nog een reklame- vliegtuig in de lucht. En dat alles bij elkaar en het grote bezoek aan de show, zorgde ervoor, dat Berkhof en Soest nog lang met plezier terugdenken aan de lustrum vierin g. Foto Herman van Dam plaatse zeer beperkt. Een eventuele uit breiding van het winkelcentrum moet straks gaan ten koste van de Eng. „Wij gelovèn", aldus do groep, „dat veleq het met een centrum in de bete kenis van openbare en kulturele voor zieningen wèl zouden kunnen vinden, maar dat wordt hen moeilijk, zo niet onmogelijk gemaakt door de voorgestel de situering onderaan de Eng. Een plaats die kwetsbaar is maar bovendien, en dat geldt voor openbare voorzie ningen, ook helemaal niet centraal. Waarom dan toch deze plaats gekozen?". Naar hun mening blijft de omgeving bij de (doorgetrokken) Dalweg de meest ideale plaats. Woningbouw Ook op het punt van de woningbouw en bevolkingsgroei gaan b. en w. naar het oordeel van de studenten, hun eigen weg. Zij wijzen er op dat volgens het provinciaal streekplan. Soest niet meer dan 41.300 inwoners krijgt; Soest geen rol hoeft te vervullen bij de opvang van regionale werkzoekenden en de plaatselijke overheid er van blijft uit gaan dat méér woningen, méér inwo ners betekent en dus betere financiële mogelijkheden voor de realisatie van het centrum. „Wij vinden het een vreemde zaak, dat de wensen van de bevolking en de gemeenteraad (het minimumgroeimo del) genegeerd worden ten behoeve van mensen van buiten, die wij beslist niet hoeven op te vangen". Nog vreemder vinden rij het dat de wachtlijst van mensen uit Soest niet snel afneemt, terwijl in de laatste jaren Wèl grote aantallen mensen van buiten de gemeente, een woning in Soest ge kregen hebben. „Soest bouwt dus in feite voor de mensen van buiten". „Nee", zeggen zij tenslotte, „wanneer de burgemeester zegt dat de plannen zijn vastgesteld na inspraak van de bevolking, dan is dit ons inziens niets meer dan een dooddoener om diezelfde bevolking het gevoel te geven dat ze de kans om wat te zeggen gehad heeft, en dat zij nu verder maar haar mond moet houden. Wij hopen natuurlijk dat dit niet een vooropgesteld doel van de inspraakmogelijkheden is geweest, al zou het niet de eerste keer zijn dat dit gebeurd is". Jeugdleden van de atletiekafdeling van de Sport Organisatie Soest nemen vol gend weekend, 25 en 26 juni, deel aan de in Arnhem georganiseerde Nederlandse kampioenschappen. A.s. zondag komt een ploeg van drie meisjes en drie jongens uit op wedstrijden van de Utrechtse Atletiek Vereniging. Voor de Nederlandse kampioenschap pen zijn ingeschreven Lenny Kievit (vijfkamp, Arja Greefhorst en Pauline Groen, beiden vierkamp; Marcel Kla- renbeek en Robert van 't Wout, beiden achtkamp en Menno Liever (100-400 en 800 meter). PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN - Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten Foto Herman van Dam Tijdens de viering van het tweede lustrum werd de voorzitter van de tennisvereniging „Soest-Zuid", de heer H. Vink (rechts) door de oprichters van de club, onderscheiden met de „Vink van Verdienste". Links de mede-oprichter de heer v.d. Molen. Tijdens de-jubileumreceptie van de tennisvereniging „Soest-Zuid", die j.i. za- de naar de tweede klasse, terwijl het terdag in het clubhuis aan de Bosstraat gehouden werd, is aan de huidige B-team de promotiewedstrijd tegen voorzitter, de heer H. Vink, de kersverse onderscheiding „Vink van Verdien* Iduna-E verloor. Ook het Junioren-A ste" uitgereikt. De heer Vink kreeg de onderscheiding in verband met zijn team degradeerde door de wedstrijd grote inzet voor het wel en wee van de vereniging In de afgelopen jaren. Het ligt tegen Randenbroek-D met 4-1 te verlie- in de bedoeling in de toekomst „de Vink" zo mogelijk jaarlijks uit te reiken, zen. Na dit min of meer officiële gedeelte ?uk?eBS!? weI:d?n be5aald °P ging de receptie over in een onderons je voor de leden dat tot laat werd voort gezet. Wat de tennisprestaties van de leden betreft handhaafde zich het dames-B team door winst op „de Kuil-C" in de eerste klasse. Het senioren-A team degradeer- De receptie ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de vereniging werd druk bezocht. Mevrouw T. Felix- Schut bracht de felicitaties over namens de sportstichting en verder waren er af vaardigingen van ondermeer de L. T.C.-Soest en andere bevriende tennis verenigingen. De „Vink van Verdienste", een vinkje op een houten voetstukje, werd door de heer v.d. Molen, namens de vier oprichters van de vereniging, de heren Abbring, Calkoen, Hasenaar en v.d. Mo len uitgereikt. Eenparig waren zij van mening dat de huidige voorzitter voor de onderscheiding in aanmerking kwam. nooi in Hoevelaken. De heren D-finale was een Soester aangelegenheid tussen de heren Hoekstra en Van Hofwegen. In de D-dubbel finale speelden Edwin Abbring en Kees Kijzer tegen de heren Nimmerdor en Van7 Wolferen uit Nij- kerk. Ook hier was de zege voor de Soesters. In het kader van de festiviteiten rond haar 10-jarig bestaan, heeft de T.V. „Soest-Zuid" afgelopen Zondag, onder de meest ideale weersomstandigheden, een fietsrally georganiseerd. Onder het motto: „blij dat ik fiets", hebben een lOOtal leden van de ver eniging de rackets in de hoezen gelaten en een brok gezondheid opgedaan tij dens een route van ca. 40 KM, die door de evenementencommissie professio neel was uitgezet in de bossen rondom Soest. Om half elf werd gestart vanaf het Park aan de Bosstraat. Om rond half drie werden de laatste deelnemers, we derom aan de Bosstraat, „afgevlagd". Halverwege het parcours werd gerust. De cantinedienst van de club zorgde daar voor drank en spijs. De bezemwagen kwam er niet aan te pas en organisatoren mogen terugzien op een geslaagd evenement, dat zeker mag worden herhaald. Prijzen voor dit fletsfeest werden be schikbaar gesteld door de bekende Motor- en Rijwielhandel „Ben Nijhuis". Goede prestaties Soester atleten Afgelopen zondag namen drie Soester^atleten deel aan avondwedstrijden, die georganiseerd werden op Papendal door de bond van steeplelaars waarvan de Soester René van Zee voorzitter is. René van Zee nam zelf deel aan de 3000 m. steeple chase. Het betekende zijn* vierde race van dit jaar op dit nummer: wedstrijden waarin hij iedere keer wei nig van de limiet voor deelname aan de Nederlandse kampioenschappen verwij derd bleef. Maar deze keer ging het formidabel. Met een goede techniek wist hij zich uitstekend in het sterke veld te handhaven. Met een sterke laatste ronde wist hij zich als zevende te klasseren. Belangrijker was zijn tijd van 9.36.5, ruim binnen de limiet van 9.40.0. A-junior Menno Lievers nam deel aan de 1500 m. voor heren. Hij finishte ook als zevende in 4.06.6, een nieuw persoonlijk - en clubrecord. Het klapstuk van de avond was de 1500 m. van Piet Majoor. De Soester veteraan die voor de Amsterdamse atletiekclub A.A.C. uitkomt, liep een geweldige race. Met een erg sterke laatste 300 m. in 46 sec. finishte hij in 4.03.2. Een prestatie, die over de hele wereld nog nooit door een veteraan van de leeftijd van Majoor gerealiseerd is. Komende dinsdag start hij in Den Haag voor een 800 m. Hij zal dan een aanval doen op zijn eigen wereldtijd van 2.00.0. Afgelopen zondag leverde B-junior Peter Klooster een opvallend goede pres tatie op de 1500 m. in Edam. In zijn eerste 1500 m. van dit seizoen liep hij ondanks een onregelmatig tempo van de concurrentie 4.28.2. Een erg goede tijd, vooral gezien het feit dat dit op een 300 m. baan gerealiseerd is i.p.v. op een gebruikelijke 400 m. baan. Hij werd hiermee tweede echter vooral door het trek en duwwerk van de uiteindelijke winnaar. Menno Lievers evenaarde bij de jongens A zijn persoonlijk en clubrecord hoog springen met 1.70 m., waarmee hij eerste werd. De zonovergoten zomer van 1976 bezorgde veel zonaanbidders een „bruin" leven, maar had ook tot gevolg dat veel (vooral kleine) kinderen onnodige en pijnlijke huidverbrandingen opliepen. Die werden veroorzaakt doordat de kleintjes te lang achtereen en te weinig be schermd in de volle zon ronddartelden. Nu de dagen weer langer worden en de zon heter, is het goed om even stil te staan bij dit vervelende vakantie-bijverschijn sel. Wat gebeurt er met de huid bij langdurige bloötstelling aan de zon? Drie dingen: binnen korte tijd neemt de dikte van de huid toe; tegelijkertijd ontstaan wijzigingen in de pigment structuur, terwijl in de onderste huid- lagen melanine (een donker pigment) wordt geproduceerd. De verdikte huid biedt samen met het zweet al enige bescherming tegen zonlicht, maar een huid die voldoende melanine heeft aan gemaakt en daardoor „mooi" bruin is, biedt de beste bescherming tegen ultra violette stralen. Het zijn deze stralen waartegen de huid haar weerstand moet opbouwen. Hoe gevaarlijk deze straling is, blijkt wel uit het feit dat „zonnebrand" in feite precies hetzelfde is als een „ge wone" verbranding, als gevolg van vuur dus. De beschadigingen en de gevol gen zijn dezelfde. Zelfs compleet met le, 2e of 3e graads verbrandingen. Kleine kinderen hebben te wei nig melanine De bruine kleur die de huid behoedt voor zonne-verbrandingen ontstaat dus door het melanine. Mensen met een blanke huid zijn slechts in één huid- laag van deze pigmentsoort voorzien, negroïde rassen hebben melanine in alle drie de huidlagen. Pasgeborenen bezitten in 't geheel nog geen melanine en moeten dus absoluut uit de zon wor den gehouden. Kinderen die onbe schermd aan ultraviolette stralen wor den blootgesteld verbranden veel snel ler dan volwassenen, doordat ze nog te weinig melanine in hun huid produceren. Een zonnebrandmiddel met een z.g. ul tra vlolet-filter biedt wèl bescherming. Zes belangrijke punten in en na het zonnetje Denk op tijd - met name in het vroege voorjaar - aan een goed zonnebrand middel dat het tere huidje van uw klei ne straks goed beschermt (en vergeet ook uw eigen huid niet). Regels die voor uzelf gelden bij ver blijf in de zon, zijn in nog sterkere ma te van toepassing op de gevoelige kin derhuid, die minder ingebouwde weer stand heeft. Hier zijn zes belangrijke dingen waar u op moet letten als u met uw kinderen de zon opzoekt: - Begin tijdig (een paar weken voor de vakantie) met op de kinderhuid een vochtinbrengende lotion aan te brengen. Deze voorkomt dat het tere huidje straks binnen korte tijd uitdroogt. Bij goede bescherming onder de zon blijft het vel letje dan zacht en soepel. - Begin voorzichtig en laat uw kinderen de eerste dagen nooit te lange tijd ach tereen in de zon - overigens is dat voor uw eigen huid ook beter. - Zon zoveel mogelijk in de ochtend en namiddag-uren. Ga in de tijd daar tussenin, als de zon op z'n hoogst staat en dus het gevaarlijkst is, met uw kin deren iets anders doen. Of trek ze lichte, beschermende kleding aan. - Een goede methode om verbranding van de baby- of kinderhuid te voorko men is, naast de hierboven genoemde voorzorgsmaatregelen, de huid steeds maar weer opnieuw in te blijven sme ren met een zonnebrandmiddel dat een sterk beschermingsfilter tegen ultravlo- lette stralen bevat. Zwitsal In 't Zon netje is bijvoorbeeld zo'n produkt. Het bevat een zo hoge dosis „beschermer" dat bij intensief gebruik de menselijke huid minder geforceerd bruin wordt en dus ook het verbrandingsrisico ver kleint. - Laat u nooit misleiden door de helder heid waarmee de zon schijnt. Lichte bewolking lijkt weliswaar fel zonlicht tegen te houden, maar de gevaarlijke ultraviolette stralen gaan er dwars doorheen. Zodoende kan zelfs op een tamelijk som bere dag zonnebrand optreden. Ook kan ultraviolette straling die reflecteert op zand en water verbranding veroor zaken. - Pas na elke zonnedag een vochtin brengende lotion toe. Eigenlijk is dat voor iedere huid noodzakelijk. Kijk maar eens hoe snel een druppeltje wa ter op uw huid in de zon verdampt! Om het huid-vochtgehalte op peil te hou den en daarmee de gevoelige huid soe pel en zacht, is Na 't Zonnetje van Zwit sal bij uitstek geschikt. Deze lotion is tevens een goed middel dat „lekker bruin" mooier maakt en langer in stand houdt. A.s. maandag, aanvang 20,00 uur, wordt in het gebouw Welzijn aan de Lange Brinkweg een vergadering gehouden van de kommissie kulturele zaken. Gesproken wordt ondermeer over de ge plande kunstaankopen voor de wijk Overhees; het scholencomplex in Over- hees; in de Soesterbergse wijk Eggher- mondede gymnastiekzaal aan de Pau- lus Potterlaan. Verder zal mevrouw M. Muurling verslag doen van de werk zaamheden van de werkgroep, die zich bezig houdt met de inventarisatie van oude gebouwen en objekten in de ge meente Soest. De vergadering in open baar. Opnieuw, bijna een jaar nadat het voor de eerste keer gebeurde, heeft de CDA- raadsfractie vragen gestold over het zogenaamde „Krottenplan voor kleine kernen" van het ministerie van Volks huisvesting. Reeds tweemaal ook werd aan de vragen herinnerd, maar toege zegde plannen bleven uit. De fractie vraagt nu of het juist is dat een eigenaar (van een krot) extra rijks bedragen kan krijgen in de vorm van een jaarlijkse premie gedurende 10 jaren, te beginnen in het eerste jaar met 4700 gulden plus 50% extra per jaar. Ook wordt geïnformeerd of het juist is dat de kosten van de bouw in ieder geval beneden de 123.000 gulden (per woning) moeten blijven. „Ongeveer een half jaar geleden", zo zegt de fractie, „hebt u een lijst met 27 adressen opgesteld, waarvoor de moge lijkheden in dit kader zouden worden nagegaan. Een gedeelte van deze wonin gen zijn onbewoond. Hebt u intussen met de bewoners en/of eigenaars overleg gepleegd en zo ja welke resultaten heeft dat overleg opgeleverd?" De fractie wil weten binnen welke ter mijn de plannen worden voorgelegd. Op wel zeer brutale wijze is mevrouw H.P. haar tas kwijtgeraakt. Na bood schappen gedaan te hebben, plaatste zij haar tas in een mandje voor op haar fiets. Op weg naar huis, werd de tas door een passerende bromfietser uit de mand gegrist; de bromfietser ver dween. In de tas zaten ondermeer autopapieren, het rijbewijs en paspoort van mevrouw P. en een bedrag van 250 gulden. In Amersfoort werd de dader, de 16-jari ge H. V. aangehouden in verband met een poging tot inbraak. Bij het verhoor bekende hij de diefstal van de tas. Van het geld is 180 gulden terecht. Renault dealer Autobedijf Stam zal met ingang van 1 juni van dit jaar een uitgebreide garantie verlenen bij de ver koop van gebruikte auto's. Deze uitge-. breide garantie op de z.g. Renault Dea ler Occasions heet Gouden Garantie en is opgezet naar Frans voorbeeld: de Garantie d'Or. De Gouden Garantie is geldig gedurende zes of drie maanden; het aantal te rijden kilometers binnen deze termijn is gebonden aan een maxi mum van 10.000 km. De koper van een auto met een Gouden Garantie betaalt bij reparaties geen eigen bijdrage; hij heeft bovendien het recht de auto binnen veertien dagen om te ruilen. Los van de voorwaarden welke van kracht zijn bij de BOVAG-garantie, is bepaald dat ten aanzien van de Gouden Garantie de Renault-importeur desge vraagd een bindend advies kan uitbreng en Inzake geschillen t.a.v. de toepassing van deze uitgebreide Renault Dealer Occasion garantie. Uitgebreide garantie Voor de Gouden Garantie vormt de BOVAG de basis; deze BOVAG-garantie wordt echter bij aankoop van een occa sion bij een Renault dealer sterk uitge breid; n.1. de verlenging van de duur van de garantietermijn van drie naar zes maanden. Van groot belang bij de Gouden Garantie is het feit dat de koper van de gebruik te auto in het geheel geen eigen bijdrage behoeft te betalen wanneer tijdens de duur van de garantie een reparatie moet worden uitgevoerd. Deze eigen bijdrage is evenmin van toepassing bij in het buitenland uitgevoerde reparaties. Omruil Onder bepaalde voorwaarden staat de Gouden Garantie het omruilen toe van de gekochte occasion tegen een andere auto van gelijke of, tegen bijbetaling, van een hogere waarde. Wel moet een dergelijke omruil binnen veertien dagen na aankoop plaats vinden en voor er ten hoogste 1500 km. met de wagen is gereden. Mocht op het moment van om- ruilen-geen vervangende occasion voor handen zijn dan staat de Gouden Garan tie een nieuwe afspraak tussen de koper en de Renault dealer toe. Wel betaalt de koper bij omruil een vast bedrag van 250,- voor het gebruik van de occasion gedurende veertien dagen met ten hoogste 1500 km. Schriftelijke garantie Voor het bieden van voldoende zekerheid aan de koper van de Renault Dealer Occasion is een speciale garantiepolis samengesteld waarin de voorwaarden van de Gouden Garantie schriftelijk zijn vastgelegd. In deze polis zijn opgenomen het standaard BOVAG-garantiebewijs, coupons voor de zes of drie maanden geldige Gouden Garantie, een overzicht van die situaties welke buiten de ga rantie vallen en bepalingen ten aanzien van pech onderweg in Nederland en in het buitenland. Onderhoud De Gouden Garantie biedt niet alleen een volkomen zekerheid rondom de aan koop van een gebruikte auto, maar be werkstelligt ook een voldoende onder houd van de gekochte wagen gedurende tenminste de looptijd van de garantie. Dit onderhoud dient verplicht te worden uitgevoerd volgens de richtlijnen van de fabrikant van het betrokken merk en dient te worden uitgevoerd door een door de leverancier aan te wijzen auto bedrijf. In de Gouden Garantie polis zijn daartoe onderhoudscoupons opge- noïnen. Niet alleen Renaults De Gouden Garantie wordt toegepast door de Renault dealer op alle door hem verkochte occasions, ongeacht het merk van de auto. Het zijn daarom niet alleen Renault personenauto's die van de Gouden Garantie profiteren. Evenals de BOVAG-garantie heeft de Gouden Garantie alleen betrekking op gebruikte auto's met een verkoopprijs van 4000,- en hoger en een km-stand lager dan 35000. Bij hogere kilometer- ages kan de Renault dealer onder hand having van alle andere voorwaarden alleen de termijn van de geldigheids duur terugbrengen van zes tot drie maanden; voor een dergelijke situatie is in de polis een speciale coupon op genomen waardoor ook in dit geval de koper exact op de hoogte is van de hem geboden zekerheid.

Soester Courant | 1977 | | pagina 11