Polaroid M Meubelfabriek Oisterwijk Een Polaroid zonnebril heeft alles mee. Tussentijds rapport centrumplan-insprekers mogelijk al eindverslag De gelukkige Winkelkrinffklant van deze week Schrijven van bezwaarschriften aan niemand vóórbehouden Honderd aulden in de Vo.n Weedestraat Hondje terug Hondje weg Haarproblemen KAPSALON HANS WEWER Jjrillemaaker Kompostbedri j f weer in gebruik Kerkmuziek Utrechtse Domkerk t'Jfef S/f'ci/c/i Q)ee. l/eeïtt Bekendmaking Openbare bekendmaking Verkoop uitsluitend in onze eigen 10 toonzalen Nieuwe bestuursleden voor bibliotheek en sportstichting Hond bijt jongen Teveel vragen liet gemeente onbeantwoord Geslaagden Scholengemeen schap „Eemland", Soest Geslaagden Gunstige arbeidsmarkt in gewest Amersfoort VVV N Snelhe Soester Courant van donderdag 16 juni 1977 de Gemeentehof J Laat het onze zorg zijn I KONINGINNELAAN 9 SOEST - TELEFOON 12882 Outdoor Girl Cosmetica Manicure Coyon en Barber artikelen Dinsdags gesloten. De monturen zijn rqodieus, de kwaliteit van de lenzen is uniek. Ze zorgen voor een optimale oog bescherming. Ze zijn krasbestendig en vederlicht. Ze zijn optisch korrekt. Daarom is een Polaroid zonnebril een gewaardeerd geschenk. Kies bij ons uit mee^^i honderd modellen. Winkelcentrum „SMITSHOF" Tel-18626 De(^ (J.A. Donker) Siersmeedwerk voor de tuin. Wij hebben een uitgebreide kollektie tuinhekken en atschei- dingshekken in onze expositietuin. Van strak modern rot sierlijk bewerkt. Met de hand gemaakt van kwalitatief hoogwaardig stalen profielen, eventueel volblad verzinkt. In standaardmaten en op maat lever baar. Komt u eens kijken naar onze permanente expositietuin, of vraag onze tolder aan bij Hel Sierhek. De Meer». Zandueg 82. let. 0.U06-2583. Openingstijden maandag tot en mei vrijdag van 9.Q0 lot 17.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. -Mede gelet op het gestelde is het cen trum moeilijk bereikbaar voor de huis vrouw met kinderen en voor bejaarden, als beide categoriën geen vervoer heb ben. Juist voor deze groepen is het zgn. recreatief winkelen, één van de doel stellingen van het centrum, erg belang rijk. Deelt het college deze opvatting? -Kan het college een opgave verstrekken van aangevraagde verbouwingen in de afgelopen vijf jaar door ondernemers van winkelbedrijven? Is er aan een aan tal vergunningen geweigerd en in hoe veel gevallen; zo ja, wat waren de voor naamste redenen? -Volgens het C.I.H.K. rapport staat er voor 4000 m2 aan individuele uitbrei- dingsplannen op stapel. Welk beleid kan in deze van het college verwacht worden? De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verdoeken op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningweg, vergunning te verle nen aan: 1. M. Schaafsma, Prof. Lorentzlaan 80 te Soesterberg, ten behoeve van het uitbrei den van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Prof. Lorentzlaan 80, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie E, nummer 2890; 2. J. Klok, Fuuthof 3 te Purmerend, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de van der Griendtlaan 26, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E, nummer 1688. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 17 juni 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 15 juni 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens; maken bekend, dat hun college heeft besloten door plaatsing van borden vol gens model 59 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens het fietspad langs de zuid-west zijde van de Koningsweg als verplicht fietspad aan te duiden. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht; het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur- direkteur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Ko ninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Konink-' lijke Nederlandse Toeristenbond A.N. W.B. te 's-Gravenhage, de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging te Arnhem, de commissaris van politie te Soest en de direkteur van gemeentewer ken te Soest. Soest, 15 juni 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen Eetkamers, slaapkamers, woonkamers en vele kleinmeubelen. waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Geloogd Massief Eken Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toonzalen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Exposities in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 98-99 (hoek leidseplein) te. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur. donderdagavond tot 21.30 uur. Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E 36. Utrecht) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur. donderdagavond tot 21 uur. Vanavond moet de raad zowel voor het bestuur van de bibliotheek als van de sportstichting een nieuw lid benoe men. Bij de bibliotheek treedt de heer D. v.d; Pol af en bij de sportstich ting de heer F. J. Hagmeijer. Kandidaten voor het bestuur van de bibliotheek zijn de heer G. H. de Jong (30). hoofd van de openbare lagere school in Overhees en mevrouw M. K. Nieuwaal-Ruitenbeek (34). Voor een plaats in het bestuur van de sportstich ting de heren J. J. Dreef (29) leraar lichamelijke opvoeding en de heer J. Kanters (61) bestuurslid en voorzitter van de technische commissie van de gymnastiekvereniging De Springbokken. Op de Veldweg werd de 15-jarige Turkse jongen M. O. in zijn been gebeten door een hond. Hij hield er een gescheurde broek aan over. De hond ontsnapte uit de geparkeerde auto van de heer W. B. De twee inspraakgroepen. die sinds 9 maart van dit jaar, zich bezighouden met de invulling van het centrumplan, achten op het moment, bij de hui dige stand van zaken, een doelmatig verder functioneren onmogelijk. Als niet snel tegemoet gekomen wordt aan de dringende wens van de groepen om de benodigde informatie te verschaffen, zal het tussentijds uitgebrachte verslag tevens dienst moeten doen als eindverslag. Aldus schrijven de insprekers in hun brief aan de plaatselijke overheid. Zij spreken van de schamele inhoud van dit tussentijds verslag", maar wijten dat voornamelijk aan de zeer gebrek kige Informatie die zij kregen. Een aantal in de verslagen van de verga deringen van de groepen gesignaleerde verzoeken om aanvulling van kennis, leidde niet tot opvulling van leemten. Ook een brief aan het college van bur gemeester en wethouders, dat ook de verslagen kreeg toegezonden, mocht niet baten. De groepen waren het van het begin af aan niet eens met de opmerking van de burgemeester, dat best eerst keuzes konden worden gemaakt, alvorens be keken werd wat het allemaal ging kos ten. De groepen vinden dat het kosten- aspekt principieel eerst moest worden bekeken: welke financiële ruimte is er en daarna - hoe kan deze benut worden. Zonder deze informatie leidt de inspraak tot een soort wensenlijstje zoals men dat pleegt over te leggen voor St. Ni- colaasavond", zeggen de insprekers in hun brief. Toch werd er een soort wensenlijstje opgesteld van wat er zou kunnen komen. Dat zag er alsvolgt uit: politiebureau, postkantoor, gemeentehuis (multifunc- tioneelgebruik), cultureel centrum, V.V. V., sporthal, hotelaccomodatie, biblio theek, openbaar toilet, bioscoop, markt plein, busstation en overdekt zwembad. Afgestreept werd er niet, omdat inzicht in de consequenties ontbrak; financieel, invloed op de verkeersstromen, beïn vloeding van koopkracht van de Van Weedestraat en zelfs het al dan niet doorgaan van het (nieuwe) winkelcen trum. Wel stelde men vast dat de Parklaan zelf, en niet de achtertuinen aan de Engzijde, de uiterste grens van het cen trum moest worden. Ook bleken een aantal insprekers van mening te zijn, dat het bestuurlijk centrum tegen de Parklaan aan moet komen en het winkel centrum op het terrein aan de Bos straat. De min of meer teleurgestelde groepen leggen tenslotte een tiental vragen voor: •is het college bereid om, voor de be stemmingsplanfase is bereikt, de te ver wachten brancheverdeling van het win kelcentrum aan te geven, alsmede de bedrijfsvloeroppervlakte per winkeleen heid? -Is het college bereid een vesti gingsplaatsonderzoek per branche in te stellen t.b.v. de winkeliers, die zich voor het winkelcentrum aanmelden? -Overweegt het college het vaststellen van inschrijfgeld bijvoorbeeld van ƒ.50,- per ml b.v.o. aan serieuze gegadigden, waarvan bij vestiging 50% wordt gere tourneerd? Wordt aldus geen fonds ge vormd voor het onder punt 2 genoemde vestigingsplaatsonderzoek? Is het college bereid een onderzoek in te stellen naar de invloed van het win kelcentrum op de rendementen van de winkelbedrijven aan de Soesterbergse- straatweg, De Smitshof, Honsbergen en het mogelijke buurtwinkelcentrum Over hees? -In de toelichting concept-ontwerp be stemmingsplancentrum blad 14 noemt men als maximale huisvestingslasten van 2.3 van de omzet c.q. 160,- per ingerichte m2 per jaar. Het per- centage is een goed gemiddelde van een bepaalde bron uit 1975. Aangezien echter voor supermarkten de energie kosten 30-35 van de huisvestingslasten bedragen, zou dus een huurprijs van 90,- gehaald moeten worden. Dit lijkt alleen haalbaar bij een uiterst lage grondprijs en een zeer sobere bouw. Wat verstaat men in dit verband dan ook onder huisvestingslasten per ingerichte m2? (Grote misverstanden zijn moge lijk). -Er is een straal van circa 1000 meter rondom het winkelcentrum, voordat het eigenlijke marktgebied begint, terwijl voor de V.G.M. sector alleen een ren dabele exploitatie is te verwachten als het marktgebied binnen deze straal ligt. Wat vindt het college hiervan? -In de conclusies C.I.H.K.rapport „Zicht op Soest" maart 1975, wordt vooral in de V.G.M. sector overcapaciteit gecon stateerd (54 Aangezien de super markten in het directe marktgebied van het winkelcentrum redelijk modern zijn zullen daar slachtoffers vallen. Dit kan toch nooit doel van beleid zijn. De koopkracht afvloeiing uit Soest zal v.n.1. in de D.O.G. sector plaatsvinden. Dit tegen te gaan in de driehoek Utrecht - Hilversum - Amersfoort is alleen te re aliseren met een centrum met landelijk bekende winkelbedrijven en zeer ruime parkeergelegenheid. Wat vindt het col lege van deze opmerkingen? Een welkom geschenk, zo vlak voor de vakantie, ter waarde van honderd gulden aan vleeswaren, ligt voor deze winkelkringklant te wachten bij Slager Van Asch. Foto Swager Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25,-elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. U kunt ze direct of later besteden. Een dezer dagen werden de lascursus sen weer afgesloten met een examen. Voor het diploma Elektrisch lassen be ginners slaagden: T. van Foeken, J. C. M. van Hengstum, G. Jacobs, J. Leber, G. J. M. Mertens, J. C. Werkoven, en G. W. Willemse allen te Soest en R. G. van Mierlo en P. J. Peters beiden te Hilver sum. Voor het diploma Elektrisch lassen ge- vorderden slaagden: N. Galikei te Soest, E. M. G. van Gent te Soest, J. B. Geytenbeek te Soest, B. v.d. Pol te Nijkerk, A. Seip te Laren (NH), J. C. Smeekes te Baarn, M. v.d. Akker te Soest en A. de Graaf te Baarn. Evenals zo vaak in het verleden was het percentage geslaagden weer 100. Een mooi succes voor leraren en leerlingen. De uitslagen van de examens voor het Gronddiploma N.I.L. en de Vak diploma's zijn nog niet bekend. Aan de Christelijke Middelbare Econo mische school (M.E.A.O.) te Amersfoort slaagden voor het eindexamen onze plaatsgenoten R. K. Jetten en E. W. van Schaik. In Utrecht beëindigde mevrouw J. M. Egtberts-Kwint met sukses de cursus „lesgeven bejaardengymna- stiek". De daling van de werkloosheid van mannen zette ook in de maand mei door. Het aantal ingeschreven werkzoekenden daalde met 77 en kwam daardoor op 645. Ook het aanbod van jeugdigen [jonger dan 23 jaar] daalde met 18 en is nu in totaal 151. Daar komt dan nog bij dat de vraag met 122 steeg. Anders is de arbeidsmarkt voor vrou wen. Daar steeg het aanbod met 10 en kwam op 289. Ook hier steeg de vraag evenwel flink met 63. Het aanbod van beneden 23-jarigen is bij de vrouwen 117. Landelijk blijft het gewest Amersfoort een laag werkloosheidspercentage hou den. Was het hier eind mei 1,4; provin ciaal was dat 2,3 en voor Nederland 4.3. Wat Soest betreft steeg in mei het aantal werkzoekende mannen met 3 tot 130 (vorig jaar mei 170) en bij vrouwen van 50 naar 60 (vorig jaar 58). VERMIST: 26-5. Kater, Siamees, gecastreerd. 4 jaar oud. Weggelopen in Bunschoten. Meulen- belt, van Ghendtlaan 22, Woudenberg, tel. 03498-2603. Sinds 3 mnd. vermist. Kater, Siamees, beschadigde oren en gebroken staart Vermeulen, Waldeck Piermontlaan 67, Soest, tel. 13430. Sinds eind mei vermist. Poes, wit, ge- steril. 4 jaar. De Jong, Ereprijslaan 30, Woudenberg, tel. 03497-1909. 31-5. Kater, rood, cypers, geen wit. Walma, Nassaulaan 22, Baarn, tel. 02154- 15711. Schildpad poes. 7 jaar oud. Spoor, Wiek- sloterweg-Oost 63, Soest. tel. 02155-18292. Poes, zwart. Feiken, Wilhelminalaan 2, Soest, tel. 02155-15335. Is een logé-poes uit Groningen 8-6. Dwergkonijn, zandkleurig. Otto, Walraven van Hallhof 24, Soest, tel. 02155-16390. 9-6. Wit konijn met rode ogen (een Pooltje). Keizer, Steenhofstr. 12B, Soest, tel. 02155-18588. 9-6. Yorkshire terrier, reu. Heeft li la/paarse halsband om. Egberts, Hoofd straat 9, Baarn, tel. 02154-15768. GEVONDEN: 5-6. Grote hond, vermoedelijk een her der zwart, helemaal kaalgeschoren, be halve staart die langharig en zwart is. Is gevonden tussen Oranjeboom (Baarn) en Kievitsdal (H'sum) op de Hilversum- se-straatweg. Is een reu en ziet er goed verzorgd uit. 9-6. Bastaard tekkel, teef, zwart. Gevon den op de Genestetl. in Soest. Is in het Soester Dierentehuis. 11-6. In Baarn. een zwarte kat met wat wit. Is in Soester Dierentehuis. Het op 18 mei 1.1. door een brand ge teisterde kompostbedrijf aan de Maat- weg is deze week weer in gebruik ge nomen. De vernielde transportband is vervangen door een nieuwe en het interieur is hersteld. De directe brandschade is inmiddels vastgesteld op 150.000 gulden. Hoe hoog het bedrag van de indirecte schade is, valt nog niet te zeggen. De indirecte schade, waarvoor men niet verzekerd was, bestaat uit vervoerskosten naar Hilversum en de afvoer per trein naar een stortplaats in Drenthe. Het programma van de zaterdagmid- dagmuziek in de Domkerk te Utrecht op 18 juni a.s. om 3.30 uur ziet er als volgt uit: Suite no. 3 van J. S. Bach, door het orkest van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy Orgelbespeling door Stoffel van Viegen t.g.v. zijn 40-jarig jubileum. Hij zal van J. S. Bach de volgende werken ten gehoren brengen: Koraalvoorspel,Wir glauben all' an einen Gott'; Fantasie et Fuga (c-moll); Toccata et Fuga (F- dur). De toegang is vrij. „In geen enkel opzicht is het schrijven van bezwaarschriften, wat mij betreft, aan welke groep ook, voorbehouden", schrijft ons het PvdA-raadsiid De Wilde naar aanleiding van ons commentaar bij de raadsvergadering over het ontwikke lingsplan. „Dat het alleen aan notabelen gegeven zou zijn, met kracht van overtuiging te spreken, is natuurlijk niet waar. De gewone man kan evengoed en vaak nog beter zijn mening gefundeerd naar voren brengen", aldus de heer De Wilde. zwaarschrift) zo goed te formuleren als bijvoorbeeld de heer De Wilde". Daar is de heer De Wilde het niet mee eens. „Niet de bewoording", zegt hii. „waarin het bezwaarschrift is op gesteld is daarbij belangrijk. Wél de kracht van overtuiging welke uit de brieven spreekt". Doorslaggevend is naar zijn mening de vraag of men, zonder overigens zelf een mening te hebben, zonder meer de ander napraat. Als men zelf een mening heeft, daar is hij van overtuigd, dan zal daar beter naar geluisterd worden, waarbij de vorm waarin, bepaald niet beslissend is. De Wilde vindt dat de opstellers van het plan, waaraan belangrijke studies ten grondslag liggen, er recht op hebben, dat de tegenstanders zich inspannen om de argumenten, op grond waarvan zij het met het plan niet eens zijn, duide lijk voor het voetlicht brengen. „Soms", aldus de heer De Wilde," zal dat een al dan niet door velen onder tekend bezwaarschrift zijn. Dan is het een brief, door de bezwaarde persoon lijk opgesteld". Wij zijn het daarmee volkomen eens, wat evenwel niet wegneemt dat velen (soms uit onmacht) blij zijn gebruik te kunnen maken van een „uniform" bezwaarschrift. De PvdA-fractievoorzitter reageerde daarmee op ons commentaar dat hij „uniforme" bezwaarschriften (naar aanleiding van de ter-visielegging van het ontwikkelingsplan) niet op prijs stel de. „De heer De Wilde bedoelde echter", zo schreven wij, „dat er hout-snijdende argumenten aangedragen moeten wor den. Het zal er misschien op neer moeten komen, dat onze notabelen moeten gaan protesteren". Verder schreven wij dat het de gewone man lang niet altijd ge geven is (vandaar dat hij uit onmacht gebruik maakt van een, uniform be- STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 Op 17 en 18 ju foort de 28e b gewandeld ove ties hierover 1 no. 033-16176. Op 16 en 17 ju) kunstmarkt ii nade. In het Zonneh juni t/m 14 aui uur en zondag: ties: Ernest SI en Blik op bil foort. Vanaf 20 juni vertrekt elke i dag om 10 ui Elburg weer Rederij Randn IJsselmeer na plm. 1% uur. A Voor volw. kos ren van 3-12 ja Vanuit de Elb een rondvaan maken en wel Duur van de ro ƒ3,50; kind. Hoewel de zon deur staan, m: op attent, dat 1 kest ons haar komende wint den. U kunt boekje gratis 1 keus vroegtijd bekende „Uit ben er een pla U vóór 20 jun wordt Uw plaa het seizoen 197 Abonnees die ren, kunnen d telefonisch aa doorgeven. Nie 8/8 - 4/9 aan oi De Oud-Veluw (een mengelm van boeren en plaats op 30 ju Op 22 juni a.! Raadhuis van om 8 uur weer 1 wenconcert g Max Collie's E tot dit concert In de Tagrijn t weg 44 is op 17; van: Gruppo S Postzegelliefh» om 20 uur na Amersfoort d Amershof aan gehouden. Vanavond woi concert uit de door het Utre gebouw Tivoli o.l.v. Christop] het vierde piar ven is Jeremy het programrr schöpfe des I symfonie. Kaa sa Tivoli. In het Openluc juni, wanneer het toelaten, oi ling zijn. Het de Soesterberj Wanneer U zal naar Utrecht1 hande dingen is in „De Ossel een antiekmai lithodrukken. Van 10.45-11.1 markt een Bic openlucht doe Gert Oost (drs in Theater K Belaardbespel Domtoren. Tu: Puzzeltocht d< stad. Startpla Prijs: volw. Van 14-16 uur i stad Tenderfo» Avonds om 2C Jong op in de S Show: Jozefiei In Loosdrechl vrijbuiter, Oi worden zonda gehouden (ge» jaarklassemer beginnen om 3 In de Spakenb Kerkstraat wc weer ongeveei in klederdrac schilderijen ei king hebbend Deze tentoon: maandag t/m Vakantie? Be foortse O.L.V. wekerkhof eer T/m 5 juli o: bezichtiging t onder deskund 2,50, kind. to Wij hebben tw vangen, die z Amersfoort/E beide routes i achter het resl afstanden van 40 km. Ze kos Bent U goed tie? Wij hebbe ten van de lar U. Ook stree kopen. Maakt hand van een eens een keus routes. We hc voorradig. Een suksesvo naar een volj dag? Een k: kadoprobleerr den 5,-; 10 Tijdens een Burg. Groth voertuigen d« politie. 67 bes zij kregen eei

Soester Courant | 1977 | | pagina 4