MD FtKER Bikini naar maat kan nu Koelte op vaderdag Jachtschotel tn de IEND >STER kenhuis "IUS ers Met vader geuren mag ES ATIE(NEC) evr. De Jong. 99 cent. 102 cent. 40 - Soest i -14289 idige SOEST >5-19544 werkzaam r invoer- 'karton in het i 'in en 9rd. ing Perso- organisatie jven en wel its voor een 1 p, adjunkt- 3RDERING-J Dank zij het uitzonderlijk mooie weer in de zo mer van '76 konden de fabrikanten van bad- en strandkleding verleden jaar maar nauwelijks aan de vraag voldoen. Enthousiaster dan ooit zijn de ontwerpers van die luchtige vakantie- kleding dan ook, al lang voordat het seizoen ten einde liep aan het werk gegaan om nieuwe, nog geraffineerder, nog funktioneler en nog aparter modellen op papier te zetten. Ze zijn daarin o.i. uitstekend geslaagd. Een van de grootste fabrikanten van dit artikel is weer met iets heel nieuws op de markt gekomen. Behal ve een uitgebreide kollektie badpakken en tweedelige modellen ook voor de volslanken bikini's en tanga's met daarbij behorende strandkleding, is er naast de reeds bestaande Combini-set (broekjes en beha's los in ver schillende maten verkrijgbaar) nu ook de One- Size-Swim bijgekomen. Deze benaming slaat op een zeer elastische superlichte bikini die vrijwel iedere vrouw in de maten 36-42 met cups A en B feilloos past. Geen moeilijkheden dus meer mét matenverschil in beha en broek je, maar door de elasticiteit in lengte en breed te, een tweedelig badpak, dat zonder passen altijd past. Deze nouveauté is uitgevoerd in drie originele dessins, elk in twee kleurstellingen. De One-Size-Swim modellen zijn te koop in alle speciaalzaken en goede modemagazijnen. Geraffineerd en aantrekkelijk van materiaal is de sirandmode '76-77, zowel de elegante party kleding als de vrolijke strandmodellen. Deze betoverend gedessineerde strandjurk draagt de toepasselijke naam "Flower". Dit aparte en zeer elegante badpak van elasthan-jersey voegt zich volkomen naar de lichaamsvormen van de draagster. Model "Sièsta" uit de serie Exclusiv is gemaakt voor alle jonge en niet zo jonge vrouwen die elegant, chic en kwaliteit als een drieëenheid zien. "Ozeana", een opwindende bikini voor slanke figuur' tjes. Materiaal:,elasthan-crêpe. (Alle modellen behoren tot de kollektie 77 van Triumph.) Hebben er niet alleen tu-.ee plezier - vader zelf en degene, die t - maar bovendien iedereen die toevallig in zijn nabijheid De vrouw is mannelijker en de man vrouwelijker gewor den. Zegt men. Misschien brengen we dit verschijnsel juister onder woorden, door te stellen, dat vrouw en man door de voortschrijdende emancipatie in vele uiter lijkheden en gewoonten meer naar elkaar zijn toe gegroeid. Vrouwen in pan- talon trekken nergens meer de aandacht; mannen die kosmetika gebruiken wor den overal en door iedereen voor vol aangezien. In En geland werden er een jaar of tien geleden al "beau ty-cases" voor meneer op de markt gebracht. Vooral ook de laatste jaren heeft er een extra opleving plaats gevonden met betrekking tot de kosmetika voor he ren. Het gaat nu al lang niet alleen meer om pre- en af tershave-lotion, maar ook de bodylotion en alle soor ten crèmes vinden steeds meer de weg naar de man. Opmerkelijk is, dat in negen van dètien gevallen de man niet zo:maar een geurtje koopt, maar wel degelijk een bewuste keus doet. Het moet een geur zijn die over dag sportief en vooral niet opdringerig is, maar 's avonds tijdens uitgangetjes gerust even de aandacht mag trekken, in mannetaal gezegd: best wat sensueel mag werken. Op zoek naar een dergelijk geurtje, kwa men we in aanraking met After Shave Royal Regi ment, bovendien een flacon verpakt in een aantrekke lijke doos, echt iets om ca- Van een goed gekozen after sHaue Hebben er niet alleen tu-.ee plezier - vader zelf en degene, die het meest met hem in kontakt komt - maar bovendien iedereen die toevallig in zijn nabijheid komt. (Foto: max Factor) deau te geven op Vaderdag. Er is ook Dry Lime Cologne Van hetzelfde merk verkrijg baar. Beide geurige specia- lité's worden geleverd in normale verpakking (ca. 110 g) en groot-verpakking (ca. 200 g), voor resp. 16 en 25 gulden per fles. Dit was dan zo-maar een ideetje om te kunnen geuren met vader op Vaderdag. of dikke plak boterhamworst, rest gare bruine bonen, 1 grote zoet zure augurk, boter of margarine, paneermeel, zout, peper, laurier blad De uien klèinsnijden en fruiten in de boter of margarine. Het vlees of de worst in blokjes snijden, bij de uien voegen en ca. 10 min. laten smoren. De aardappelen in plak ken snijden en de augurk(en) in schijfjes. De appels schillen, ont doen van klokhuizen en in dunne plakjes snijden. Een vuurvaste schotel dun besmeren met boter of margarine en vullen met een laag aardappelen, bonen, uien, worst, augurken en appel. Het ge heel met wat bonennat overgieten en afdekken met een laag aard appelen. De schotel afwerken met paneermeel en boter of margari ne, en midden in een matig hete oven gedurende ca. drie kwartier verhitten. Hier is dan een van de eerste ideeën voor de komende Vader dag; de tweede koelbox. Hebt u (o, wat bent vlot) misschien al wat voor hem gekocht, geen nood. Zo'n tweede koelbox is ook uit stekend geschikt als verjaardags cadeau, als huwelijksgeschenk of voor de kersvers geslaagde zoon of dochter. Neem er een van kunststof, dan hebt u een flinke keus. U kunt ze kopen van 23,50 af (17 liter met draagriem) t/m 63.75 (36 liter met twee metalen beugels). En de kleur? U kunt ze krijgen in stralende kleuren oran je, geel, groen en rood, èn afge dekt met een bruin of ivoorkleurig deksel. Een stuk voorpret op va kantiegeneugten is dit cadeau voor Vaderdag. U kunt er trou wens zelf óók van proditeren; hij kan voor het gehele gezin een funktie vervullen. Maar we zouden u nóg een tip willen geven, een tip betreffende dezelfde tweede koel box. Hebt u er wel eens aan ge dacht dat een goed isolerende koelbox ook dienst kan doen als "warmhouder?" Denkt u bijv. eens aan babyvoeding, aan flessen met soep, bouillon, koffie of thee. Goed sluitende diepvriesdozen of een in een theedoek gewikkeld pannetje met stamppot, pap of een ander gemakkelijk en vlug te bereiden gerecht kan ideaal in zo'n tweede koelbox worden meegenomen. Het is wèl zaak dat een warme pan of fles die in di- rekte aanraking komt met de koelboxwanden niet warmer is dan 80 graden Celsius. Kortom, de "hooikist" van grootmoeder is, zij het ook in een andere vorm, ge makkelijk draagbaar en in een universele uitvoering weer tot de familie toegetreden. De tweede koelbox, een ideaal cadeau voor Vaderdag. Om vader gelegenheid te geven het hoofd óók koel te houden, laat u de box niet op deze manier aanbieden. (Foto: Curver Kunstoff abrieken) Het gaat niet om een recept voor het op een speciale manier berei den van een fazante-, patrijze- of hazemaaltijd. En we gaan ook niet uit de doeken doen hoe u hoogst persoonlijk een wild zwijn aan het spit kunt roosteren als u gasten krijgt. De jachtschotel waarvan wij u hier hetrecept geven, heeft al leen wat de naam betreft iets met de jacht te maken. De ingrediën ten zoals een zoetzure augurk, uien en zelfs een dikke plak bo- terhammeworst hoeft u niet met het geweer in de aanslag te be machtigen, maar kunt u gewoon gaan kopen. Voor de hier be schreven "Jachtschotel" hebt u de volgende ingrediënten nodig; Een rest gekookte aardappelen, 3 appelen, 1 2 uien, een rest vlees

Soester Courant | 1977 | | pagina 9