-b? [Ml M Meubelfabriek Oisterwijk RPF lijst 20 'tBINNENHUIS IMÊfls Cassandra Filmavond voor amateurfilmers Dierenparkdagen „Zonnebloem"-Soest S> nnen dragen ;chillende ten pakken- wl korrekt- moet- er zijn ook en,datke pak'ns mde 'ehoefte aan liet naai de Hjke sfeer van kostuum Maar wel t,wél l. Dat is het k alternatie nen -pak- i-moaei- Hemetoai geopendva interieur adviseurs STUDIO k. de boer zn bv Nieuw meubilair voor Mariaschool mode 100.000 geforceerde deuren per jaar. Dat is alarmerend! Andriessen De alarmeringsmensen. We zijn weer terug uit Engeland: MODE VOOR AKTIEVE MANNEN ,,Don Bosco" opende nieuw clubhuis Vandalen houden huis in R.K. Mavo Autoportier onvoorzichtig geopend Vier Soester atleten in districtsploeg foor een meuiven ander Nederland JAN P.M. RIETKERK 40% Rijkssubsidie voor verbeter- Fluitje von een cent: kosten eigen woning C.P.N.-Soest niet aansprakelijk Afsluiting Prins Bernhardlaan malfilmen staat, helaas, bij velen nog in de reuk van 'duur en technisch'. Spreken wij dan over 'filmen met geluid', dan trekt men hele maal een gezicht van 'denk jij dat ik Onassis ben Soester Courant van vrijdag 20 mei 1977 aan een 20 jaar die het ntuele verdere ing op MAVO- wis- en natuur- d salaris, >rwaarden, liekosten- een gezellige zaken, Den Dolder. Iaan8traat22 baarn telefoon (0215411 27 97 mollerusstraat7 Het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs te Soest heeft aan de gemeen te medewerking gevraagd voor de aan schaf van nieuw meubllairvoor de Maria school. Het betreft 32 leerlingensets voor leerlingen van de zesde klas; borden voor alle lokalen, leermiddelen-kasten voor vijf lokalen en meubilair voor de hoofdenkamer. Het aanwezige meubilair is verouderd en versleten. Met de aan vraag is een bedrag gemoeid van 37.000 gulden. tja, wie kan er nou overal tegelijk zijn Andriessen Alarmerings Apparatuur! Vraag eens dokumentatie aan. Voor de veiligheid. Goragistraord bij ht C.H.J. ANDRIESSEN ZN. B.V. EMMASTRAAT 47, HILVERSUM. TEL. 035-13822. Damesjurkjes, overgooiersv.a. f 39,00 Nog enkele spijkerbroekenv.a. f 39,00 Kinderspijkerbroeken nog steedsv.a .f 29,00 Stuntaanbieding: blouses diverse soorten en T-shirts met kraag - één prijs - Koninginnelaan 24b Tel. 11338 Doe het zelf Bouwmarkt en Keukencentrum Bezoek onze Keukenshowroom Veldweg 4, Soest Telefoon 02155-1 4878 Eetkamers, slaapkamers, woonkamers en vele kleinmeubelen. waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Geloogd Massief Eiken Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. I eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toonzalen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland int wtKCK. Verkoop uitsluitend in onze eigen 10 toonzalen Exposities in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 98-99 (hoek Leidseplein) tel. 020:233917. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21.30 uur. Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E 36, Utrecht) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21 uur. J.l. zaterdag heeft de wethouder voor jeugdzaken, drs. G. Plomp, het clubhuis van de verkennersgroep Don Bosco, achter de Sint Bonifaciusschool aan de Steenhoffstraat heropend. Hij deed dat met het doorhakken van de laatste touwknoop. Na de opening werd het gebouw bezich tigd en was er voor alle belangstellenden gelegenheid de expositie ,,47 jaar Don Bosco" te bezichtigen. Vandalen hebben het afgelopen weekend huisgehouden in de R.K. Mavoschool aan de Steenhoffstraat. Er werden ramen vernield en in de school werd een poeder blusser leeggespoten. In een lokaal werd het klasseboek in stukken gescheurd en boeken rondgesmeten. Ook van het clubgebouw van de duiven sportvereniging „De Zwaluw" aan de Schrikslaan werden vijf ruiten inge gooid. De heer G. A. K. deed aangifte van vernieling van een afscheidings muurtje bij zijn woning aan het Min streelpad. MOBE SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST Op de Koninginnelaan botste mevrouw H.van H.(49) met haar fiets tegen een autoportier, dat plotseling opengezwaaid werd. Aan de val hield zij een vleeswond aan haar been en een gescheurd bot aan de rechterpols over, terwijl zij ook enkele tanden verloor. Zij werd met de ambu lanceauto naar het ziekenhuis Zonneglo ren gebracht. De auto werd bestuurd door de 28-jarige J.van C., die zijn voer- tüig parkeerde, maar bij het uitstappen niet lette op achterop komend verkeer. naai' bijbelse normen Door het CDA dakloos geworden? RPF biedt u een vernieuwd dak! Maandag 23 mei a.s. zal spreken in de OPENBARE BIBLIOTHEEK Alb. Cuyplaan te Soest ds. J. SCHELHAAS docent Reformatorische Bijbel- school te Zwolle. Aanvang 20 uur Hartelijk welkom Wilt u meer weten over de RPF? Bestel het verkiezingsprogramma: postbus 87 Mijdrecht. Lijstverbinding met SGP en GPV. Reformatorische Politieke Federatie Vier Soester atleten, Pauline Groen, Marcel Klarenbeek, Robert van 't Wout en Menno Lievers hebben de eervolle uitnodiging gehad om a.s. Hemelvaarts dag in Steenbergen het district West 1 (Noord-Holland/Utrecht) te vertegen woordigen. Deze uitnodiging wint nog aan waarde als men bedenkt dat West 1 in het algemeen als het sterkste K.N.A.U. district bekend staat. Overi gens is het niet de eerste keer dat een Soester in de districtsploeg opgesteld staat. Voor Marcel Klarenbeek is het de tweede en voor Menno Lievers de derde maal, dat hun dit te beurt valt. Dat het aantal Soesters in de ploeg elk jaar tot nu toe verdubbeld is moet vooral op het conto van hun trainer E. J. Wijers geschreven worden. Zonder zijn tech nische capiciteiten was de afvaardiging in de districtsploeg zeker niet zo groot geweest. Het enige meisje uit Soest dat uitgeno digd is, is Pauline Groen. Zij zal op het nummer discuswerpen meedoen. Robert van 't Wout, die vorig jaar op het vèrspringen het sterkst voor de dag kwam, breekt dit seizoen volledig op de sprintnummers door. Hij is dan ook uitgekozen om de 100 m. én de 200 m. te lopen: Marcel Klarenbeek zal voor de tweede maal dit seizoen de 400 m. lopen. Hopelijk is het voor hem in het zeer sterke veld mogelijk om de 50 sec.- barrière te doorbreken, waardoor hij meteen in aanmerking komt voor de nationale 4 maal 400 m. estafetteploeg. Menno Lievers komt op de 400 m. horden en de 2000 m. steeple uit. Mede aan de hand van deze wedstrijd 'stelt de K.N.A.U. de Nederlandse A- jeugd ploeg samen. Om zich hiervoor te plaatsen moeten de Soesters zich tijdens deze wedstrijd als eerste of tweede weten te plaatsen. Een Soester in deze ploeg zou wel een fraai hoogtepunt van het seizoen betekenen. Misschien is deze massale vertegenwoordiging in de di strictsploeg het sein om de eerste spade voor de Soester sintelbaan in de grond te steken. Frans van der Eist wint 100 m. De Soester atleet Frans van der Eist, die in zijn nog jonge atletiekloopbaan zich al nadrukkelijk als een rassprinter geken merkt heeft, liep afgelopen woensdag avond in Utrecht een 100 m. Regen en tegenwind tartten de lopers, maar Van der Eist bleek er het minste moeite mee te hebben. Freewheelend won hij zijn serie in de fraaie tijd van 11.9 sec. In de finale bleek andermaal hoe snel Van der Eist is. Ondanks de tegenwind won hij in een zeer scherpe 11.7 sec. Een geweldige tijd voor dit nog jonge seizoen, waarmee hij meteen twee klasses gepromoveerd is. Ook in die hogere B-klasse lijken succes sen verzekerd, want Frans van Der Elst's winnende tijd was net zo snel als de tijd van de winnaar van de B-klasse. Naast deze 100 m. stootte hij de kogel met 7.48 m. net buiten de prijzen. Goede start competitie Het afgelopen weekend organiseerde de Utrechtse atletiekvereniging Hellas de le van een serie van 4 competitie-wed strijddagen. De meisjes C zorgden voor enige goede prestaties. Op de 4 x 80 meter legden zij beslag op de le plaats in de tijd van 44.2 sec. Jacintha van Kou wen werd le óp de 600 meter in de tijd van 1.51.7 sec. en werd 2e op het nummer vèrspringen met een sprong van 4,54 meter. Winny Beers deed niet voor haar onder en werd le op het nummer discus werpen (26,80 meter) en le op het nummer verspringen (4,58 meter). Ook Ardi Brouwer behaalde goede resultaten. Zij won het nummer hoogspringen met een sprong van 1,50 meter en werd 2e op het nummer discuswerpen (18,16 meter). Bij de jongens C was het Quinten van Stiphout die beslag wist te leggen op twee tweede plaatsen. Op de 800 meter verbeterde hij zijn persoonlijke record en wel in de tijd van 2.12.2 sec. Bij het kogelstoten kwam hij tot 11,13 meter hetgeen een nieuw clubrecord beteken de. Arnoud Klarenbeek werd 3e met hoogspringen (1,50 meter). Rolf van Kouwen werd met zijn sprong van 4,83 meter 3e. In de estafette 4 x 100 meter werden de jongens C le in de tijd van 54,8 sec. Overige uitslagen: Meisjes C, kogelsto ten: Mitzy Renooy 7,02 meter en Flosje Khalil 5,30 meter. 80 meter: Flosje Khalil 12.7 sec. en Mitzy Renooy 11.4 sec. Jongens C: 100 meter Arnoud Klaren beek 14.1 sec.; vèrspringen Onno van Velzen 4,34 meter; 800 meter Onno van Velzen 2.38.8 sec. Discuswerpen Rolf van Kouwen 22.45 meter. ..Ishet juist", vraagt de CDA-gemeente- I I ÊL A V I raadsfractie aan B. en W. van Soest, H Hl BB BB II dat sinds 1 januari 1.1. de mogelijkheid M I BB ffl BBB l^^l voor de inwoners van Soest en Soester- H H B Vf I I ^H berg aanmerkelijk zijn vergroot om in H I Bhb B jB B Im I aanmerking te komen voor een subsidie van 40% ineens of een jaarlijkse bij drage, in de verbeterkosten van hun A A E9H9 IBi particuliere woningen?" BB l j De fractie informeert ook bij het college vl BB §5259 I of het juist is dat deze subsidie geheel ten m H laste komt van het Rijk en of het waar is B BB B I-' dat het ministerie van volkshuisvesting W zes maanden geleden al aan alle ge meenten in Nederland medewerking ge- HHB vraagd heeft bij de uitvoering van deze B B I I nieuwe regeling. M I I H H Het CDA vraagt, als dat allemaal zo is, H HIH K*"- I H I H H H dan meer bekendheid te geven aan de BI H Hn B Tw i nv ■k Beeldsnelheid ge tuid 18 bid. per se- konde, bij stom fil men 20 bid. per se- konde. PROBLEEMLOOS Een robuuste handgreep en een microfoon met windkap voltooien dit handige toestel, dat iedereen probleemloos films laat maken van 'zingende kinderen', 'blaffen de honden', 'het ja-woord bij het huwelijk', 'het startschot' bij sportgebeurtenissen. Voor wie ook nog zoomen wil, is er behalve deze GAF XL Sound, ook nog een type met 2 x zoomlens, eveneens de eenvoud zelve. De adviesprijs van de hier getoon de GAF Soundcamera is 599,—. Hierbij viel op dat deze verblijven, gelukkig maar, steeds meer aangepast worden aan de behoeften van de dieren. Na een lichte maaltijd tussen de middag, kwamen op maandagmiddag de leer lingen van de Ludgerusschool te Soest- Zuid met „Tophits". Woensdagmiddag waren dit leerlingen van de Theresia- school, Soestdijk, met „Volksdansen". Van beide ontspanningsmiddagen werd door de gasten en hun begeleidsters, welfare-helpsters en vrijwilligsters via de oproep in deze krant, volop geno ten. Alsnog, ook namens de gasten, de hartelijke Zonnebloem-dank aan deze vrijwilligsters en de chauffeurs/chauf- feuses met hun auto's, welke om 4 uur weer klaarstonden voor de terugtocht. Van één van de trouwe gasten ontvingen wij het volgende verslag: Woensdag 11 mei, zijn we met de Zonne bloem uit geweest. Naar de dierentuin in Amersfoort. We werden allemaal op tijd gehaald. Het was nog al aardig goed weer. Toen we aankwamen kregen we eerst koffie met een plak cake. Daarna gingen we met de wagentjes naar alle soorten dieren in de dierentuin. Er waren kamelen met van die bulten op hun lijf. De apen die er waren gingen heel vlug langs het hek van hun kooi. En er waren apen die met zand naar de mensen gooiden. Ik had een hele aardige dame die me reed. Buiten op een tafeltje was ook een dier (een geitje). Er waren hele mooie pauwen en andere dieren, 's Middags was er een school uit Soest - het waren 5de en 6de klassers - die mooie volksdansen deden. We hebben ook broodjes gehad. We kregen zoveel brood jes als we wilden hebben. En we kregen ook een ijsje. Vlak voor we weer naar huis gingen kregen we nog een krente- brood je. O Ja en er was een zuster die een versje van de dag heeft gezongen. En wij met z'n allen het refrein. Het was een hele fijne dag! S. (FIETJE) DE VISSER De afdeling Soest van de Communis tische Partij Nederland zegt niet aan sprakelijk te zijn voor het plakken van CPN-verkiezingsbiljetten op ramen en deuren van de woningen van wijk- en gemeenteraadsleden, alsmede het poli- tie-bureau te Soesterberg. Dat gebeurde vorige week. De afdeling Soest betreurt deze gang van zaken, waardoor ten onrechte de partij in dlscrediet gebracht is. Zij spreekt haar afkeuring uit over deze wijze van aktievoeren. Vanaf woensdag 25 mei zal gedurende ongeveer 4 weken de Prins Bernhard laan, tussen de Margrietlaan en de Albert Cuyplaan, voor alle verkeer we gens herstelwerkzaamheden worden afgesloten. 1. Houdt uw camera doodstil tijdens de opname, gebruik hem niet als tuin- spuit. Het onder werp beweegt, de camera staat stil. 2. Houdt de micro foon, bij geluidsop namen, zo dicht mo gelijk bij de geluids bron, bijvoorbeeld zingende kinderen, sprekers enz. 3. De scherpste beel den maakt u met een statief. Op donderdag 26 mei komt de bekende publicist redacteur van het tijdschrift „Smalfilmen als Hobby" in onze plaats in zaal „Eltheto" aan de „Driftje" in Soest, aanvang 8 uur n.m. Jan A. Kleyn staat bekend als een vlot spreker die de soms wat lastige zaken rond de smalfilm eenvoudig weet uit te leggen. Samen met zijn zoon Onno, eveneens een verwoed amateurfilmer, zal hij een boei ende avond verzorgen, waarbij een gees tig praatje wordt afgewisseld met het vertonen van een reeks 8 mm. films. Deze films zijn deels instructief, deels ook voorbeelden van „hoe een leuke speelfilm of documentaire te vervaar digen." Op deze avond wordt „in een notedop" alles behandeld wat samenhangt met goed filmen - het filmen van kinderen - filmen met kunstlicht - maken van titels etc. Tevens demonstreert hij hoe men, zon der veel kopzorg, geluid bij de eigen film kan maken en wat allemaal komt kijken bij het filmen met geluld. Door de grote variatie ln de motleven en de speelse aanpak is de avond zowel voor gevorder den als beginners Interessant. Informaties kan men verkrijgen bij: Fotohandel Van Essen, Birkstraat 2, Soest, onder wiens auspiciën de avond wordt gehouden. Telefoon 02155-12874. Uiteraard is deze avond gratis toeganke lijk. Op 9 en 11 mei waren weer de bekende „Dierenparkdagen", waarop ca. 100 rolstoel patiënten van een dagje uit in de Dierentuin te Amersfoort genoten hebben. De „gasten", die tussen half 10 en 10.00 uur aankwamen in auto's van vrijwilligers (hiervoor hadden zich gelukkig voldoende chauffeurs aangemeld) genoten eerst van koffie met toebehoren, waarna de verschillende dierenverblijven bezocht werden. Toch is het filmen, ook met lipsyn chroon geluid, niet moeilijk en zeker ook niet duur meer. Een goedkope geluidscamera die perfect werkt is de nieuwe GAF camera op de foto; die heeft alles wat de pasbegonnen smalfilmer zich kan wensen: een vol-automati- sche belichting een haarscherp ob jectief, dat nooit be hoeft te worde inge steld (Fixfocus) een automatische re geling van de op te nemen geluidssterk te, die wel is in te stellen op 'hoog' of 'laag', naar gelang de omgeving waar- men filmt te gebruiken met zo wel gewone (stomme filmcassettes Super 8 of met geluidsfilm cassettes k XL objectief licht sterkte f 1,1! Aange paste KL-vlinder, zodat men zonder filmzon binnenshuis kan filmen en ook in kerken, trouwzalen of sporthallen enzo voorts

Soester Courant | 1977 | | pagina 7