THENDSHDP adOMA Nieuwe partij RPF voor een nieuw en ander Nederland Delegatie gemeentebestuurders Soest-Duitsland op bezoek De gelukkige Winkelkringklant van deze week Nieuw inspectievaartuig voor de Eem Honderd gulden in de Van Weedestraat „Soest" opnieuw slachtoffer van sportstichting Meningen van Lezers Uitslag Verkiezinasspel Samen verantwoordelijk stem CDA1 van agt Verdeling opbrengst staangelden kermis Bromfietsers gewond Onderhoud Vliegbasis Voorjaarsaanbieding I MODE „Open Dag" peuterspeelzaal Nachtegaalweg Kulturele kommissie vergadert in Artishockgebouw Rijbewijs verlopen Milieubelasting en de verkiezingen Soes ter Courant van vrijdag 30 mei 1977 De programma's van de tien politieke Eartijen die momenteel zitting hebben de Tweede Kamer hebben wij vorige week in spelvorm zeer compact afge drukt. Door het weglaten van de namen der partijen (in één zinnetje was dit vergeten, waarvoor onze excuses), hebben wij geprobeerd u onbevooroordeeld tegen de partijen aan te laten kijken. Uiteraard was de volgorde ook niet gelijk aan de nummering van de lijsten bij de verkiezingen. Als u het spel goed gespeeld heeft dan bent u terecht gekomen bij één van de nummers van 1 tot en met 10. De volgorde die wij aanhielden was als volgt: 1. P.P.R. 2. V.V.D. 3. S.G.P. 4. P.S.P. 5. P.v.d.A. 6. D '66 7. C.D.A. 8. DS '70 9. G.P.V. 10. C.P.N. Het CDA ziet niets in het opblazen van tegenstellingen, zoals andere politieke partijen dat doen. Een politiek van vechten voor het eigen belang, schaadt uiteindelijk de samen leving. Samen onze schouders onder de problemen van van daag. Dóórvoor kiest het CDA. Want we zijn samen verant woordelijk. Kies bewust. Het college van burgemeester en wethouders is akkoord gegaan met het voorstel van de Stichting Kermissen Soest aangaande de verdeling van de opbrengst van de staangelden. Zo'n 30 verenigingen werkzaam op sociaal-cultureel en charitatief gebied in Soest en Soesterberg krijgen dit jaar samen 33.450,-. Dat is beduidend meer dan vorig jaar toen 32.700,- uitgekeerd werd. In 1075 was dat 15.600,-, in 1974 11.800,- en in 1973 10.500,-. De Stichting heeft nu in zijn 5-jarig bestaan in totaal 90.000,- aan instellingen uitge keerd. De begroeting van de Duitse gasten; burgemeester Corver schudt haar collega mevrouw I.Kipper de hand. Naast mevrouw Kipper de Duitse loco-burgemeester de heer J.Koch. Foto Hermaivvan Da"1 Een delegatie van het gemeentebestuur van Soest-Duitsland heeft een tweedaags werkbezoek gebracht aan onze gemeente. Tot nu toe bestonden de contacten in de tweejaarlijkse sportuitwisselingen en sinds enkele jaren ook in wederzijdse visites van de plaatselijke Gilden. JVIet dit bezoek beoogde men ook de culturele banden wat te verstevigen. Het Duitse gezelschap, bestaande uit burgemeester mevrouw I.Kipper, haar plaatsvervanger de heer J. Koch, de C.D.U. afgevaardigde Hans Grothe, de S.P.D.- vertegenwoordiger Günther Miener en het F.D.P.-raadslid de heer Manfred Spital, werd op vrijdagmiddag in de kantine van het kantoor van gemeente werken door onze burgemeester verwel komd. Vervolgens vertelde de adjunct-direc teur van gemeentewerken, de heer J. Poelstra. aan de hand van overzichts kaarten, hoe de uitbreiding van onze ge meente zich voltrokken had en wat er nog te gebeuren stond. Het duitse gezelschap stelde daarna vra gen, waarbij duidelijk werd dat men ook in Duitsland niet geheel probleemloos kan besturen. Naast woningbouw ging de interesse van de Duitse gasten ook uit naar het onderwijs en verkeerssituaties. Aansluitend werd per autobus een rit door Soest gemaakt, die het gezelschap, waarin ook onze wethouders mevrouw Van Stiphout en de heren Plomp en Ebbers, voerde naar de Oude Kerk waar de toren beklommen werd, langs het instructiebad De Turf, door het indu strieterrein. de wijk Overhees, langs ,de scholen in het Smitsveen, naar het na tuurbad. Dat werd uitgebreid bezichtigd, waarna de tocht onderbroken werd in het theehuis ,,'t Soester Hoogt". Vervol gens werd nog een wandeling gemaakt door de wijk Egghermonde in Soesterberg. 's Avonds bood ons gemeentebestuur haar Duitse 'gasten een diner aan in res taurant „De Hoefslag" hvBosch en Duin. Het bezoek werd zaterdag besloten met een wandeling door de Soester Duinen. Op de kruising Weegbreestraat-Eigen domweg, verleende de bromfietser G.C. uit Amersfoort, geen voorrang aan de automobilist J.W. uit Soest. G. en zijn 24-jarige passagier J.H. liepen wonden op aan hoofd en benen. Zij werden met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De auto werd licht-, de brommer zwaar beschadigd. Gedurende de maanden mei t/m septem ber 1977 zullen er op de beide voor luchtverdediging in gebruik zijnde vlieg basis Soesterberg en Leeuwarden om vangrijke onderhoudswerkzaamheden worden uitgevoerd. Deze zijn voor de Vliegbasis Soesterberg bepaald voor de periode 16 mei - 30 juni en voor de Vliegbasis Leeuwarden van 25 juli 16 september. Tijdens de periode 16 mei - 30 juni zal de Vliegbasis Soesterberg alleen in de late namiddag en vroege avond open zijn voor het verkeer met straalvliegtuigen en zullen de Amerikaanse Phantoms ln het buitenland worden gestationeerd. Ook de aard van de werkzaamheden op de Vliegbasis Leeuwarden brengt met zich mede dat gedurende die periode dat onderdeel alleen beperkt kan worden gebruikt voor straalvliegtuigen. De luchtmachtleiding heeft bepaald dat tijdens de werkzaamheden op Leeuwar den een aantal Starfighters van die basis zal worden ondergebracht op de Vliegba sis Soesterberg. Tegelijkertijd wordt het squadron helicopters gedetacheerd op de Vliegbasis Leeuwarden. Globaal genomen zal het aantal vlieg tuigbewegingen met straalvliegtuigen van eind juli - half september daardoor worden verdubbeld. Hiertegenover st^at echter dat gedurende eenzelfde tijds duur van half mei - eind juni er op de vliegbasis geen noemenswaardig straal- jagerverkeer zal plaatsvinden zodat er dus van een verschuiving kan worden gesproken waardoor over een langere periode de geluidshinder gemiddeld zo wel op Leeuwarden als op Soesterb,erg ongeveer gelijk blijft. 10 dagen lang geven wij TIEN GULDEN korting op al onze spijkerbroeken. SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST Het uit 1964 daterende inspectievaartuig voor de rivier de Eem is aan vervanging toe. Voor de aanschaf van een nieuw vaartuig wordt aan provinciale staten een bedrag gevraagd van 125.000 gulden, inclusief btw en naar het prijspeil van voor jaar 1977. Het vaartuig dat thans dienst doet ls een motorvlet met een gering motor vermogen zonder apparatuur en acco- modatie. De keus is nu gevallen op een standaardcasco van circa 8*6 10 me ter, dat naar behoeven kan worden uit- gebreid. Dat kan gebeuren bij een langs de Eem gelegen jachtwerf. Voor het bedrag wordt aangeschaft het casco met een eenvoudige accomoda- tie, reddingsmiddelen e.d. en verbin- dingsapparatuur. Daarmee wil men volstaan. T.z.t. in 1979, zal nog een werkvaartuig moeten worden aango- schaft, voorzien van een kleine kraan. Om ouders van kinderen die mogelijk volgend Jaar hun kind naar een speelzaal willen brengen, gelegenheid te geven iets^meer te weten te komen over de gang van zaken, organiseert de peuter speelzaal aan de Nachtegaalweg donder dag 26 mei a.s. een „Open Dag". De speelzaal is dan volop „in bedrijf". Er is een bazar aan verbonden én er wordteen film vertoond over het werk in de speelzaal. Die filmvertoningen begin nen om 10.00 en om 14.00 uur. Iedere belangstellende is welkom. Dinsdag 24 mei. aanvang 19.00 uur, houdt de kommissie Kulturele Zaken een (korte) vergadering in het Artishockge- bouw. Aan de orde komt ondermeer het punt „kunstaankopen". Die aankopen betreffen een kunstwerk voor de Soester- bergse wijk Egghermonde; voor het scholencomplex in de wijk Overhees; een wandplastiek voor het gymnastiek lokaal aan de Paulus Potterlaan; de ets van de kunstenaar Toon de Jong, voor stellende „De Overhaal bij de Eem" 1915) en het kunstwerk bestemd voor de mavo-scholen aan de Varenstraat in de wijk Smitsveen. Artishock heeft inmiddels reeds 800,- ge kregen voar het inrichten van een on langs gehouden tentoonstelling. De Soester Hulpcentrale krijgt 1000,- voor stimulering van het werk. De mu ziekvereniging „Odeon" ontvangt 1.500,- voor het bouwfonds. De muziek vereniging P.V.O. kan 2000,- tegemoet zien voor het instrumentenfonds. Ook de Soester Orkestvereniging en de Show band „De Springbokken" krijgen gelden voor het instrumentenfonds. Zij krijgen elk 500,-. De jeugdcommissie van de voetbalver. Soesterberg krijgt 1000,- voor het organiseren van een jeugdtoer- nooi ter gelegenheid van de opening van haar nieuwe sportcomplex. 't Nut. afdeling Soest ontvangt 1.500,- voor het organiseren van een toneel avond voor de Soester bevolking. De Werkgroep Buitenlandse Werknemers ontvangt 1.000,- voor het inrichten van een Turkse bibliotheek en voor de aan schaf van een schrijfmachine. De Gos- pelgroup The Messengers krijgt 500,-, voor de aanschaf van een electronische accordeon. A.G.A.V.S. Soesterberg kan 500,- tegemoet zien voor de aanschaf van een tennistafel. De Balletvereniging Soest krijgt 600,- voor de aanschaf van een barre. De Stichting Jeugdzorg Soest krijgt 1.200,- voor de aanschaf van een voortent voor het rijdend clubhuis. De „Zonnebloem" kan 1.500,- tegemoet zien als bijdrage voor het huren van de boot „Alex van Wayenburg". 500,- gaat naar de AROS voor de vervanging van uitzendapparatuur. Het Groot Gaesbee- ker Gilde krijgt 2.400,- voor de aankoop van uniformen en uitrusting. Zij hebben met de tent op de kermis van 1975 een grote strop geleden. De Stichting Ben- tinck Fonds ontvangt 1.500,- als alge mene bijdrage. Voor de aanschaf van een schrijfmachine ontvangt de Stuur groep instuif buitenlandse werknemers van de Raad van Kerken 700,-. De Tafeltennisver. Shot krijgt 500,- voor aanschaf materiaal. Het Van Arkelinsti- tuut ziet 1.Ö00,- op haar rekening bijgeschreven voor de aanschaf van recreatiemateriaal voor de tijdens de vakanties overblijvende jeugd. Ter gelegenheid van de eerste lustrum- kermis ontvangen alle in Soest gevestig- de zangkoren een waarderingsbij drage van 250,-. Het zijn de volgende zangko ren: Chr. Gem. Zangver. „Euterpe", Mannenkoor Apollo, Muziekkring Ned. Cantorij, Hervormd Kerkkoor, R.K. Zangkoor St. Cecilla, Kerkkoor parochie Ó.L. Vrouw, Chr_ Gem. koor Juliana, Chr. Zangver. Sursum Corda, Kinderkoor „de Schellebellen", Ger. zangkoor Wilhel- minakerk, Soester Bejaardenkoor. „Vreugd door Zang" en het „N.P.B.- koor". Tevens krijgt de Stichting Dorps huis „De Borg" 5000,- als bijdragen in de stichtingskosten. Zoals bekend wordt aanstaande woens dag 18 maart om 13.00 uur de kermis weer geopend op het terrein Talmalaan- Soester Engweg. De kermis duurt tot en met zaterdag 21 mei. Foto: Swager De gelukkige Winkelkring-klant van deze week stapt deze week binnen bij Van Hall om de waardebonnen in ontvangst te nemen. De besteding bij Van Hall zal wel geen problemen geven. Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25,—elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. IJ kunt ze direct of later besteden. Na alle geharrewar rond de terugbetaling van een bedrag van circa 4600 gulden, dat de Sport Organisatie Soest jaren geleden uitgaf voor noodzakelijke verbeteringen aan kleedkamers, beeft de vereniging opnieuw problemen met de stichting. In „de Spetter" het clubblad van de voetbalvereniging wordt in dit verband gesproken over een verlies van 10.000 gulden over het seizoen 1976-1977. Dit verlies-werd veroorzaakt door het feit dat de hélden begin van het seizoen nog niet bespeeld konden worden van wege de lange, hete zomer en zoals Soest zegt: het ontbreken van een spuit- installatie. Begin 1977 krijgt Soest bericht van de sportstichting dat de velden niet, zoals andere jaren, gebruikt mogen worden voor het schoolvoetbaltoernooi „in ver band met de slechte toestand van de velden". „Plotseling", zo staat nu in „de Spetter", terwijl het voetbalseizoen niet ten einde is, moetfen de velden met zand opge spoten worden". Het gevolg is dat een gepland toernooi slechts door mocht gaan, indien het droog weer was. Maar het regende enige dagen en vrijdag avond moest het jeugdbestuur de jaar lijkse toernooien „de Rammelaar", „Stokoud" en „het Lieverdje" afgelas ten. „Noodlot dit alles?", vraagt het bestuur in „de Spetter". Dat weigeren wij te ge loven. Falen door gebrek aan coördina tie tussen plantsoenendienst en sport stichting gaat iets in de juiste richting. Wat rest: 10.000 gulden verlies voor een amateurklubje Het hoofd van de plantsoenendienst, de heer A.v.d.Broek, spreekt echter van een soort van overmacht. In deze tijd van het jaar wordt altijd veel gedaan aan het onderhoud van de sportvelden. Was het weer normaal geweest, dan had Soest niets van deze onderhoudsbeurt gemerkt; dan had men het weekend vol op kunnen spelen. „Maar wie", aldus de heer v.d.Broek, „kon begin van de week vermoeden dat het zo lang en zo hard zou regenen?" Daardoor werden de werkzaamheden vertraagd. Van dwars zitten laat staan van bewust dwarszitten, is uiteraard geen sprake. Alle jaren gebeurt dit; dit jaar mogelijk \yat ex tra's om de velden, die vorig jaar zóveel geleden hebben, volgens seizoen in zo optimaal mogelijke toestand te brengen. „Alles wat wij doen, is ten gerieve van de vereniging", aldus de heer v.d.Broek. Nu; 2 jaar na de officiële oprichting van de Reformatorische Politieke Federatie (RPF) telt de federatie reeds meer dan 100 kiesverenigingen en verder verschei dene comité's. De RPF kan zich voor stellen, dat men zich afvraagt, waarom nu weer een nieuwe christelijke partij? Verdeeldheid is immers een verschrik king? Christenen kunnen toch allemaal aansluiten bij een groot Christen De mocratisch Appèl (CDA)? Velen zijn vanwege het CDA juist politiek dakloos geworden en hier zit kennelijk een enorme tragiek achter, want de gesta dige groei van het aantal kiesverenigin gen in ons land spreekt toch wel boekde len. Waarom de Reformatorische Politieke Federatie? Sterk ziet de RPF tot haar leedwezen in ons volksleven de ont kerstening toenemen. Velen gaan leven Zonder God. De bijbelse normen voor denken en handelen worden steeds meer terzijde gezet en in twijfel getrokken. Normen ontleend aan de mens worden er voor in de plaats gezet, waardoor de bijbelse visie uit het gezicht verdwijnt en het hele leven slechts uit het menselijk standpunt bekeken wordt. Terwijl juist ln deze tijd een krachtig geluid zo hard nodig is, ziet de Reformatorische Poli tieke Federatie (RPF) de ARP en de CHU zichzelf principieel verzwakken en opheffen, mede onder invloed van de moderne theologie. Zij verlaten de oude grondslag en verbinden zich tot een vaag en innerlijk tegenstrijdig CDA met een basis-formule, die voor velerlei uitleg vatbaar is. Gezien deze ontwikkelingen werd de RPF opgericht. Wat wil de RPF? Oók in de politiek blijven wij de beginse len der Reformatie en dus de Bijbel centraal blijven stellen tegen ongeloof en revolutie. Niet meegaan met de gedach ten van de zogenaamde evangelische inóplratie. De RPF wil op deze vaste grondslag alle christenen bundelen, dus ook SGP en GPV waarmee zij een lijstverbinding heeft. Hoe dit practisch uitgewerkt wordt, vindt men in haar verkiezingsprogramma, waarin o.a. wordt genoemd: le. De Overheid moet als Gods dienares er.voor zorgen dat de eigen huishouding op Orde is - ervoor zorgen dat de samenlevingsverbanden (zoals b.v. het gezin) niet worden aangetast - ervoor zorgen dat krachtiger wordt Opgetreden tegen organisaties en personen die de veiligheid van de burger aantasten. 2e. Abortus, euthanasie en drugs. Abortus als het moedwillig doden van mensenkinderen is daarom onaanvaard baar, tenzij het leven van de moeder in gevaar is. Aktieve euthanasie is even eens in strijd met Gods Woord. De overheid moet er op toezien dat de bestaande wetgeving metterdaad wordt gehandhaafd. De Overheid moet optre den tegen de handel in en het gebruik van drugs. Goede opvangcentra voor drugsverslaafden moeten worden uitge breid. 3e. Rechtop vrijheid van onderwijs moet gehandhaafd blijven. Grote waakzaam heid is geboden nu de overheid zich toelegt op de begeleiding van de scholen. 4e. Ontwikkelingswerk. Steun aan de naasten veraf en dichtbij is een bijbelse opdracht. Ontwlkkellngs» samenwerking mag geen sluitpost op de begroting worden. Particuliere en kerke lijke instanties moeten meer ingescha keld worden bij dit werk. Geen hulp mag gegeven worden aan landen waar ver volging heerst op grond van geloof of ras, of waar de verkondiging van het evangelie wordt tegengegaan. 5e. Werkgelegenheid. Werkeloosheid moet worden bestreden door het verbeteren van het onderne mingsklimaat. Krachtige bestrijding van de inflatie. Geen nationalisatie van grond of bedrijven, maar de burgers wijzen op hun rentmeesterschap over al het geschapene. 6e. Defensie en Politie. De Overheid heeft de opdracht de vrede en de veiligheid te bevorderen. Daarom mag op de defensie niet bezuinigd wor den. De politie moet beter georganiseerd en bewapend worden om de toenemende misdaad te bestrijden o.a. straatterreur. 7e. Internationale verhoudingen. De Overheid moet opkomen voor de vervolgden en verdrukten om der ge rechtigheid wil. Afwijziging van iedere rechtse of linkse dictatuur. Verdediging van het bestaansrecht van de Staat Israël. Kritische houding tegenover de Ver. Naties en de Europese Gemeen schap in verband met het mogelijk aantasten van de souvereiniteit en eigen identiteit. Geen boycot van janden waar mee wij vele contacten hebben. 8e. Sociale Zaken. De kosten van allérlej sociale wetten zijn zo hoog geworden, dat zij bijna niet meer kunnen worden gedragen. Er moet ko men een vereenvoudiging van het stelsel van de sociale wetten, waardoor verla ging van de premies zou kunnen plaats vinden. RPF hoopt daarbij allereerst op de zegen van Gods genade, die ons héle volk ten goede komt. In verband met de komende verkiezin gen wil RPF (meer dan 100 kiesvereni gingen) een openbare vergadering hou den op maandag 23 mei a.s. in de Openbare Bibliotheek, Albert Cuyplaan te Soest. Aanvang 08.00 uur. Als spreker ls uitgenodigd de bij velen bekende Ds. J. Schelhaas, docent Reformatorische Bijbelschool te Zwolle. Na de pauze ls er mogelijkheid tot beantwoording van vra gen en discusseren. In het forum o.a. heer Rietveld uit Harderwijk, propagan dist voor Utrecht. Zo mogelijk wil PRF ook in Soest-Baarn e.o. een kiesvereniging oprichten. Steeds meerderen is het opgevallen, dat de RPF van alle nieuw opgekomen partijen de enige serieuze is: Het Alge meen Dagblad, Rotterdams Nieuwsblad, de AVRO, de E.O. en het reformato rische blad KOERS geven naast vele bladen de volle aandacht aan het werk van de RPF. Er is een lijstverbinding met SGP en GPV en samenwerking met deze partij en wordt in elk geval op prijs gesteld. M. PAASSE. Gezien het tijdstip van plaatsing van deze Mening van Lezers, hebben wij een reaktle gevraagd van het CDA-Soest. Die reaktie volgt hieronder: Voor eon nieuw en ander Nederland. Dat zijn geen geringe pretenties. Zonder twijfel de moeite waard om voor te ijveren. Blijkens het artikel van de heer Paasse is de R.P.F. zich bewust dat men zich af zal vragen waarom er zo nodig weer een reformatorische partij bij moest komen. De R.P.F. doet het daar bij voorkomen of deze partij opgericht is om onderdak te verlenen aan de „velen" die door het tot stand komen van het CDA-politiek dakloos zijn geworden. De R.P F. moest er dus zo nodig komen, omdat het CDA „vaak en innerlijk tegen strijdig is". Laten we als reformatorische christenen vooral dichtbij huis blijven, want ver deeldheid is, zoals de heer Paasse te recht stelt, een verschrikking. Een ver schrikking die niet op te lossen is door er van uit te gaan dat een ander maar moet beginnen te denken zoals ik denk. Laten we vooral begrijpen dat een lijst verbinding niet meer is dan een reken kundig foefje bij de zeteltoewijzing, iets waarvan de herenKoekoekenBeukerook al'op de hoogte zijn. De reformatorische verdeeldheid blijft ook bij een lijstver binding helaas in zijn volle consequentie bestaan, tenzij we bereid zijn naar elkander te luisteren en na te gaan wat we in deze ontkerstende wereld toch nog gemeen hebben. Alleen als we deze bereidheid werkelijk hebben, kunnen we „in deze tijd een krachtig geluid laten horen". K. BUWALDA Voorzitter GDA-Soest Bij een normale verkeerscontrole werd mevrouw A. M. S.(48) aangehouden. Het bleek dat zij met een rijbewijs reed, dat al ruim anderhalf jaar verlopen was. Mevrouw S. zal nu opnieuw rijexamen moeten doen. Ja, beste mensen, nog steeds weigeren 50.000 gezinnen ln de provincie Utrecht om milieubelasting te betalen. Ook in Soest weigeren heel veel families mee. Waarom doen al die mensen dat, vragen sommigen zich af. Welnu, omdat zij vinden dat de gevaarlijke vervuiling van de industrièn moet worden bestreden. En natuurlijk omdat zij van mening zijn, dat de milieubelasting onrechtvaardig is. Alleen al dat ieder gezin evenveel moet betalen, of het nu veel water verbruikt of weinig, of het nu rijk is of het niet te breed heeft, dan zou via de loonbelasting, naar draagkracht toch eerlijker zijn. Daarom eisen de weigeraars: „Afschaf- fing van de onrechtvaardige milieube lasting en Bestrijding van de giftige (industriële) vervuiling". En mensen, nu staan de verkiezingen weer voor de deur. En dan willen veel weigeraars wel eens weten wat de poli tieke partijen van de milieubelasting zeggen. In de eerste plaats kan dan gezegd worden dat mensen uit allerlei politieke partijen meeweigeren. Het is een aktie van allerlei gewone mensen, ongeacht hun politiek of godsdienst. In de tweede plaats moet ook wel gezegd worden dat de politieke partijen zelf weinig doen aan de milieubelasting. Sommige partijen eisen de afschaffing ervan in hun programma (bijv. PvdA) en andere houden hun mond erover (bijv. WD en CDA). Maar de ervaring heeft ons geleerd dat de grote partijen er verder weinig aan doen. Sommige kleine partijen zijn tegen de milieubelasting. Het felst is de Socialistische Partij (de SP). Veel leden daarvan zetten zich aktief in voor het milieu. De lijsttrekker van deze partij ls Remy Poppe en hij werkt mee in het Man-aktiekomité in Rotterdam. Ik wil niemand aanraden om op een bepaalde partij te gaan stemmen, want dat moet iedereen zelf uitzoeken. Maar toch wou ik bovenstaand verhaaltjes even kwijt, omdat er veel naar gevraagd wordt. Het belangrijkste ls en blijft dat mensen van allerlei partijen mee blijven weigeren en opkomen voor een goede zaak. De aktie „Weiger de milieubelasting" vecht niet voor een partij, maar voor de genoemde eisen. Tenslotte wil ik voor de duidelijkheid nog mededeleiLdat deze brief van mijzelf is. Er is namelijk in het Man-aktiekomité Soest niet over de verkiezingen gepraat. J. v.d. VEEN Albert Cuyplaón 40, Soest (tel. 14963).

Soester Courant | 1977 | | pagina 9