geled 5® Soest jaar en foto VAN ESSEN in schoolfeest Rinke Tolmanschool Afsluiting rij-seizoen manege „ELDORADO" een eclatant succes Unieke glasexpositie in Museum Flehite Bolex 5122 Sound Macro-Zoom Zwaargewonde man in politiecel Tip v. d. Week VOOR AL UW SPORTEN 24 Juni 1927 Wijs op Reis -Touristenkaarten boekhandel Meilof Sukking 33 sikkens cetaliiMiir 7 Brandsma Specialisten in filmen met geluid Rontgenologisch borst- en urineonderzoek De Cinzano glasverzameling De geschiedenis van het drinkglas Jeugdige fietser breekt pols Vleesverkoop Soester Courant van donderdag 28 juni 1977 fffHUIS. Dat Renéis wist U natuurlijk al! Alleen z'n prijzen zijn nog gekker. Keekie rokken SPORTHUIS I. D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi Het Christelijk Gereformeerd Weeshuis aan de Waldeck Pyrmontlaan; nu verborgen achter het instructiebad De Turf en allang geen weeshuis meer. GAAT ER BIJ ZITTENLangs het vliegterrein te Soesterberg zijn, evenals op andere punten in de gemeente, vijf mooie banken geplaatst, wat voor die plaats een groote verbetering genoemd mag worden en een groot gemak is voor de vele wandelaars, die daar dagelijks naar het vliegen komen zien. VLIEGTUIG OMLAAG: Woensdagmiddag moest sergeant-majoor vliegenier P.v.d. Griendt, van de Luchtvaart-afd. Soesterberg met een vliegtuig, vlak naast het kermisterrein te Soesterberg een noodlan ding maken wegens defect aan de motor. Het vliegtuig kwam hierbij op den kop in een greppel terecht, waarbij de schroef brak en de vleugels ernstig werden beschadigd. De beide inzittenden kwamen met den schrik vrij. KERMESSE D'ÉTÈ: DeKermesse d'été te Soester berg mag zich in een druk bezoek verheugen. Een bezoek van gemiddeld 2000 personen per dag mag worden geboekt. Naar wij verder vernemen heeft zich te Utrecht in verband met deze attractie een eigenaardig geval voorgedaan. Terwijl men boven Utrecht bezig was uiteen vliegmachine reclame-bil jetten rond te strooien, zou een pak, inhoudende een groote hoeveelheid van deze biljetten, uit de vlieg machine zijn gevallen en terecht zijn gekomen op een huis, waarvan een gat in het dak zou zijn geslagen en waardoor genoemd pak op den zolder van bedoeld huis een plaats zou hebben gezocht. ONGEVAL: Toen de dierenarts A. W. Zondagmid dag een paard van den landbouwer W. H. in de Birkt alhier aan één der pooten opereerde, sloeg het beest plotseling van zich af en trapte Dr. W. voor het hoofd. Alhoewel deze hevige pijn had, behandelde deze het dier eerst af, waarna hij zich onder medische behandeling stelde. Dr. W. was ernstig in het gezicht verwond en kreeg verbloedingen in het hoofd. VANDALISME: Zooals algemeen bekend zijn in één der nachten van de vorige week verschillende straten en panden, waaronder ook kerken, op schandelijke wijze beschilderd met opschriften tot vrijlating van Sacco en Vanzetü. De politie heeft deze zaak direct in onderzoek genomen en naar wij vernemen, thans tegen de vermoedelijke daders proces-verbaal opgemaakt. STORMRAMPCOMM. SOESTERBERG: Op een dezer dagen gehouden vergadering van „Soester- berg's Bloei" werd besloten zelf een commissie te vormen, voor inzameling van gelden, voor de slachtoffers van den stormramp, daar geen enkele Soesterberger zitting kreeg in de te Soest ingesteld commissie. Tevens zullen stappen gedaan worden tot oprichting van een badhuis en een gymnastieklo kaal. UIT DE RONDVRAAG VAN DE RAADSVERGA DERING: Bij de rondvraag vraagt de heer Bessel- sen of van gemeentewege niet een gelegenheid kan worden gemaakt bij het zwemmen aan de Eem. Thans wordt het zwemmen daar geheel onmogelijk gemaakt, doordat de eigenaars van de gronden aldaar verboden hebben op deze gronden te loopen. De heer Van Eek informeert of het juist is dat ten gemeentehuize aan zekere Z. een bewijs van onver mogen is ter hand gesteld voor het voeren van een procedure, terwijl bekend is, dat bedoelde Z. vijf woningen bezit. Spr. protesteert tevens tegen het feit, dat bij het Gasbedrijf personen van buiten de gemeente zijn aangesteld. Wanneer een oproep in de bladen was geplaatst, zouden de gemeentenaren hiermee gebaat zijn geweest. Verder uit spr. nogmaals de wensch tot het instellen van een commissie, die tot taak heeft de financieele zijde van de werkzaamheden aan de gasgebouwen te onderzoeken. De heer Van Doorne vraagt steun voor den stormramp. Mag niet worden gegeven. De heer Scheffer betreurt het dat met betrekking tot de classificatie B. en W. niet meer actief zijn geweest, waardoor zeer zeker zou zijn verkregen, dat Soest, evenals Soesterberg, in de tweede klasse zou zijn opgenomen. UIT DE ADVERTENTEËN: UITVERKOOP nieuwe collectie Lampenkappen a 3,50. Aan hetzelfde adres kloeken met kuikens en tandem voor Heer en Dame a 30,-. Beukenlaan 35, Soest. HEDEN PRIMA LAMSVLEESCH voorradig vanaf 50 cent per pond. Ant. Beemer, Nieuwerhoek. Elke kooper'ontvangt vanaf heden, gedurende de a.s. week, een aardige verrassing. Aan hetzelfde adres nette leerling of halfwas gevraagd. TE KOOP AANGEBODEN flinke woning, 8 kamers, electr. verl., keuken, bijkeuken, kelder, hal, schuren etc., met 1.83 H.A. rijkdragende boomgaard met onderbepl. bessen en aardbeien, ruime verdienste. Koopprijs 15000. Hypotheek aanwezig. Br. onder no. 170. Donderdag j.I. hield de Rinke Tolmanschool haar jaarlijks schoolfeest, 's Morgens was er een spel-circuit uitgezet in en rond de Soesterduinen, waar alle klassen hun krachten konden meten, 's Middags werd door het schoolteam en de oudercommissie een blijspel in vier bedrijven, getiteld „De Geldmolen", op de planken gezet. Ademloos keken de leerlingen van de Rinke Tolmanschool en van de kleuterschool De Kievit toe en een daverend applaus na afloop was een welverdiende beloning voor de toneelspelers en alle anderen die aan dit evenement hadden meegewerkt. Ter gelegenheid van de afsluiting van het seizoen 1976/77 waren er op vrijdag 17 en zaterdag 18 juni in manege „Eldorado" aan de Bosstraat diverse wed strijden en spelen georganiseerd. Op vrijdagavond werd er gestart met de dressuurproeven N en BI voor de manege- en de eigen paarden. Voor de N-proef eigen paarden wisten zich vier combinaties te plaatsen en wel: 1. Sylvia Koopman op Ranger, 137 pnt. 2. Mevr. Tönhauser op Ricky, 117 pnt. 3. Mevr. Voort op Prince, 116 pnt. 4. Stefany van Putten op Patricia, 113 pnt. De daarvoor bestemde beker ging naar Sylvia Koopman. De N-proef manege-paarden leverde de volgende uitslag op: 1. Han de Groot op Lorenza, 134 pnt. die hiermee de gouden medaille verwierf. 2. Joyce Pietersen op Ethel, 130 pnt. 3. Mevr. Voort op Ethel, 122% pnt. De vierde plaats werd ex equo bezet door Arthur de Bie en J. Rietema met ieder 122 pnt. Voor de B-l proef manege-paarden was de uitslag als volgt: 1. Mevr. de Graaf op Lorenza, 130% pnt. 2. Mevr. Uitenbroek op Lorenza, 127% pnt. 3. Hr. J. Kooiman op Ajax, 127 pnt. 4. Mevr. Meesters op Alex, 118% pnt. Mevrouw de Graaf zag haar succes beloond met een beker. De B-l proef eigen paarden leverde het volgende beeld op: 1. Nico van Beek op Mascha, 135 pnt. 2. Sylvia Koopman op Ranger, 130 pnt. 3. Claudia de Borst op Taiga, 129 pnt. 4. Hr. A. van 't Net op Oran, 127 pnt. Hier ging de beker uiteraard naar flico van Beek. Zaterdag 18 juni was hoofdzakelijk bestemd voor de jeugdige ruiters. Om 10 uur werd er met de pony's gestart met de N-proef manege-pony's, waaraan zeven combinaties deelnamen. Allen wisten het vereiste aantal punten te behalen en wel in de onderstaande volgorde: 1. Frouke Ringenöldus op Diana, 126% pnt 2. Fred Kraay op Zilla, 126 pnt. 3. Mischa Ringenöldus op Ronald, 125% pnt 4. Barbara Holderbush op Kobus, 122pnt 5. Johanna v.d.Werf op Clement 121% pnt. 6. Louise van Eijk op Clement, 121 pnt. 7. Babs Snijders op Clement, 120% pnt. Klasse N-proef eigen pony's: 1. Renée van Elk op Zilla met handi cap L-l, 131 pnt. 2. Oscar Tönhauser op Fabiola, 129% pnt. 3. Jan Kraay op Michel, 120 pnt. Klasse B-l manege-pony's: 1. Renée van Elk op Clement, 132 pnt. 2. Fiona van Elk op Zilla, 129% pnt. 3. Tanja van Waarden op Ronald, 129 pnt. Vooral bij deze groepen bleek, dat ver geleken bij de voorgaande wedstrijden het peil belangrijk was verbeterd. Een mening, die door de jury volkomen werd gedeeld. Ter afwisseling van de dres- suur-wedstrijden werden er spelletjes op de pony's gehouden, waaraan ruim 30 kinderen met veel enthousiasme deel namen. De uitslag hiervan was: Ringsteken: 1. Daphny Tiedeman, 2. José van Wijland, 3. Monique Engelse, 4. AngelicaLuijten. Ballenspel: 1. Yvonne van Lierop, 2. Alwin van Breukelen, 3. Rudy van Deursen, 4. Daphny Tiedeman. Om half vier kwamen de jeugd-ruiters op de manegepaarden aan bod. Aan de B-l proef namen 15 combinaties deel, waarvan er acht het vereiste aantal punten wisten te behalen. Eén werd Kim van de Pol op Ajax, met 128% punt, hetgeen hem een gouden medaille op leverde. 2. Ruby Hensen op Alex, 127 pnt. De 8e en de 4e plaats werd gedeeld door Jolanda de Man op Ajax en An- nette Prinz, die beiden 126% pnt. behaal den. 5. Linda Eikelboom op Lorenza 124 pnt. 6. Kyra Labordie op Alex, 120% pnt. 7. Carolien Vleghert op Ajax, 120 pnt. 8. Petra v.d.Heijden op Ajax, 120 pnt. Om zeven uur kwamen de viertallen pony's aan de beurt. Met alle inzet werd er gestreden om de door de heer Buys beschikbaar gestelde wisselbeker. Na een spannende wedstrijd kende de jury, die beslist geen makkelijke taak had, de beker toe aan het viertal bestaande uit: Renée van Elk op Clement, Nathalie de Pijper op Ronald, Tanja van Waarden op Diana en Jan Kraay op Radja. De tweede plaats werd door het volgende viertal bezet: Fiona van Elk op Clement, Maud van Vuren op Ronald, Remco van Waarden op Kobus en Fred Kraay op Zilla. Direct na het bekend worden van deze uitslag werd namens de heer Buys door met onze grote kollektie Nu ook A.N.W.B. reisgidsen Soesterbergsestraat 53 - Telefoon 12419 Renée van Elk, op pony Zilla Foto Herman van Dam de voorzitter, de heer Detmar, de wissel beker uitgereikt. Deze beker zal, nadat de namen van het winnende viertal er in gegraveerd zijn, een waardige plaats in de foyer krijgen. Als herinnering werd aan dit viertal een verkleind model van de wisselbeker ter hand gesteld. Tenslotte streden vijf viertallen paarden om de „Eldorado" wisselbeker. In de overvolle foyer werd intens met de deel nemers meegeleefd en genoot men van het prachtige schouwspel van de veelal fraai uitgedoste amazones en ruiters. Ook hier stond de jury voor een zeer moeilijke taak, hetgeen in de punten waardering tot uitdrukking kwam. Het winnende viertal, bestaande uit: Ruby Hensen op Alex, Dominique van Eijk op Lorenza, Geraldien Koen op Ethel en Margreet van Brummelen op Ajax wist met 120 punten beslag op de wissel beker te leggen. Ook deze beker zal, voorzien van de namen van dit viertal, t.z.t. in de prijzenkast in de foyer een plaatsje krijgen. De deelnemers ont vingen eveneens een verkleind model van de wisselbeker. De groep werd op de hielen gezeten door het viertal be staande uit: Sylvia Koopman op Ranger, Inge Glas op Taiga, Thea Zeegers op Medley en A. van 't Net op Oran die met 119 punten de tweede plaats bezetten en hiermede allen een gouden medaille veroverden. Tussen het optreden van deze viertallen in werd door Thea Zeegers op Oran en Pim van Nimwegen op Medley een „pas de deux" uitgevoerd, welke dooi de perfecte uitvoering met èen warm applaus beloond werd. Dat er op rij- kunstig gebied voor allen nog heel veel te leren valt liet de instructeur, de heer J. Kraay, ons zien op het paard Medley met zijn demonstratie hogere dressuur, waarbij zijgangen etc. getoond werden. Naar dit optreden werd met grote be langstelling en vooral met bewondering gekeken. Een langdurig applaus was zijn beloning. Na de prijsuitreiking besloot de voor zitter dit zeer geslaagde ruiterfeest met een dankwoord aan allen die tot het slagen hiervan hadden bijgedragen. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de jury, de heer v.d. Brink, voor de prettige en vooral deskundige wijze waarop hij met zijn opbouwende kritiek gejureerd heeft en hij sprak de wens uit, dat v.d. Brink nog dikwijls in manege Eldorado aanwezig zal willen zijn. Na mens het bestuur bood hij hem een boe- kenbon aan, terwijl Mevr. v.d.Brink, die al het schrijfwerk had verricht, een bouquet bloemen ontving. Ook Mevrouw Voort kreeg voor al haar administra tieve hulp een extra woord van dank en ook zij werd in de bloemetjes gezet. Al met al was deze afsluiting een groot succes, hetgeen vooral te danken is aan de deskundigheid van de heer Kraay, die in betrekkelijk korte tijd het niveau tot deze hoogte heeft weten op te werken. Burg. Grothestraat 19 Soest Rademakerstraat 5 Soesterberg Sikkens heeft ons als dealer erkend. Dat betekent dat wij bekende produkten van Sikkens voeren, zoals Flexa verf, Redpoint behang, Ceta-Bever beitsen en lijmen, Servant verf- gereedschap. Neem nu Ceta-Bever beitsen: Alle beitssoorten in tientallen kleuren. Te zien bij: Verf Behang B.V. Soesterbergsestraat 52 Soest Meer dan 130 stukken tonen de ontwikke ling van het drinkglas van de tijd rond het begin van onze jaartelling tot in de 19de eeuw. Geen „gewone" glazen, maar glazen waaraan de opdrachtgevers en kopers de hoogste kwaliteitseisen stel den. Zo is er op deze tentoonstelling een 18de eeuws Engels glas, waarvan nog slechts twee andere soortgelijke exem plaren bekend zijn. Een eerste afdeling op de expositie wordt gevormd door glazen uit de Ro meinse en vroeg Christelijke tijd. Daar naast wordt een belangrijk deel van de tentoonstelling ingenomen door glascen trum - en hun Westeuropese navolgers. Het is fascinerend te zien hoe men steeds weer wist te variëren in de vormen. Maar ook de versieringen op de glazen vormen als het ware een hoofdstuk apart. Jachttafrelen, familiewapens, spreuken en afbeeldingen ter gelegen heid van geboorte, huwelijk of andere feestelijke gebeurtenissen. En daar naast weer glazen met een duidelijke politieke boodschap. Er is ook een grote verscheidendheid in herkomst. Drinkglazen uit de Neder landen, Engeland, Oost-Europa en nog vele andere landen. De tentoonstelling, die momenteel een rondreis door Duits land maakt, zal in ons land alleen in Amersfoort te zien zijn. De tentoonstelling is in het Museum Flehite te Amersfoort, Westsingel 50 en is geopend van 26 juni t/m 7 augustus. Het museum is dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 14-17 uur en 's maandags gesloten. Dealer van o.a. BOLEXen EUMIG Birkstraat 2 (bij stoplichten) - Tel.: 02155 -12874 Inruil tegen billijke prijzen. In de maanden september en oktober wordt in onze gemeente weer een rontgenologisch borstonderzoek ge houden onder de inwoners van 40 jaar en ouder. De bijdrage aan dit onderzoek was reeds vastgesteld op zeven gulden. Het borstonderzoek zal dit jaar gecom bineerd worden met een urine-onder- zoek, waarbij op suiker en eiwit gelet kan worden. Sinds enige tijd wordt met sukses een dergelijk onderzoek elders in ons land verricht. De kosten van het gecombineerd onderzoek zijn vastge steld op 10 gulden per deelnemer/deel neemster. Glas is een zeer gewild verzamelobject. De fraaie vorm en vaak boeiende versieringen tonen het technisch en artistiek kunnen van de glasblazer. Een vakmanschap dat vaak meesterschap is. Ondanks de schaarste en vaak uitzonder lijke hoge prijzen van glas van topkwaliteit is de firma Cinzano er de laatste jaren toch in geslaagd een collectie op te bouwen van een uitzonderlijke aUure.. Bij een val met zijn fiets op de Kolonie- weg brak de tienjarige Wim van L. zijn pols. Het ongeluk gebeurde doordat de jongen jeuk aan een van zijn handen kreeg en met de andere hand ging krab ben. Hij verloor de macht over het stuur en kwam te vallen. Naast een gebroken pols hield hij aan de val ook een hoofd wond over. Met de ambulanceauto werd hij naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan alle houders van groene kaarten. Een, naar achteraf bleek, zwaargewonde man, die betrokken was bij een frontale autobotsing in Hooglanderveen, heeft in Soest enige uren in de cel doorgebracht om zijn roes uit te slapen. Toen hij daaruit niet ontwaakte is hij alsnog naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort gebracht en vandaar, nadat men een hersenbloeding geconstateerd had, naar het Academisch ziekenhuis in Utrecht. De man, de 23-jarige E. M. W. uit Soesterberg reed in de nacht van zater dag op zondag onder Hooglanderveen op de linkerrijbaan. Daar botste hij met zijn auto frontaal tegen een hem tege moetkomende personenauto. W. werd naar het St. Elisabethziekenhuis in Amersfoort gebracht, waar de dienst doende dokter, na hem tweemaal onder zocht te hebben, slechts overmatig drankgebruik constateerde. De man werd op zijn aanraden ingesloten. Dat gebeurde op verzoek van de Amersfoort- se politie in Soest. Zondagmorgen om acht uur informeerde de arts uit Amersfoort naar de gezond heidstoestand van W. De wachtcomman dant vertelde hem, dat de man nog steeds niet bij kennis was. De arts zegde toe iemand te zullen sturen. Toen er om tien uur nog steeds niemand gearriveerd was, nam de politie opnieuw contact met de arts op. Om elf uur kwam daarop dokter Van B. van de Amersfoortse G.G.D. Hij achtte overbrenging naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" noodzake lijk. Vandaar werd de man later naar Utrecht gebracht. Naar men ons verklaarde is het mogelijk dat onder dergelijke omstandigheden zich pas in een later stadium de hersen bloeding manifesteert.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3