^root mmhïin Zomervakantieprogramma kinderboerderij prijs boekhandel Bolex5122 Sound Macro-Zoom Groot Rijnboek" van Jaap Willems Goede prestaties van Soester atleten op Papendal Zomerfeest De Narre Knollen Jaap Willems Belangrijke bijdrage voor een schone Rijn Jvan Zal Autobanden maniak weer aktief Trapveldje Egghermonde II Grondruil ten behoeve van Centrumplan Brand in container Spreekuur wethouder Hoekstra Illegale Chinezen aangehouden Coloradokever in Soest gesignaleerd VOORDEEL BOEKENKRANT boekhandel Specialisten in filmen met geluid Auto uit de bocht bij Zonnegloren Janwillem van de Wetering Geestelijke vader van "Heer Koot en Heer Bie van de misdaad" ZO'N PUIK VAKANTIEBOEK! KOM EVEN LANGS VOOR Buitelkruid De dood van een marktkoopman Het lijk in de Haarlemmer houttuinen De Gelaarsde Kater Soester Courant van donderdag 30 juni 1977 /illa metc.v.-gasen ie als een kleine boom- jeeft. e woonkamer met serre, e openslaande tuin- etkeuken 6.75 x 2.75 met en smaakvolle toilet en kleine hal. ers alsmede luxe ad, aparte doucheruimte .000,-. huis metc.v.-gas, achtertuin. ligging trekt het volledig nale vrijheid en plezierig er, keuken, toilet en hal. apkamers, badkamer ilet, alsmede overloop, ale zolder met kamer. 00,-. met c.v.-gas, aan s, dattesamen met de •ijen en weilanden een lijke gedeelte van Soest nkamer met balken- ilet, kelderkast en hal. ners, badkamer met lig- :rloop. Vaste trap naar ner. 100,-. 'rijstaand woonhuis met tuin. gebouwd huis aan >oest-Zuid, dat ook ïname manier uit de :r ensuite, parketvloer, jren, moderne keuken. ipkamers, badkamer met teruimte en overloop, .amertje. «O,-. aest/02155-14311/16251 Gedroomd van verre landen met de vakantie? Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 Tel. 1 10 18 KLEURENFOTO'S VAN OOSTEN FOTOGRAFIE O.Utr.weg 38 - Soest 13109 ALLE KLEDING UIT India Wij kunnen de helft waarmaken. In het afgelopen weekend heeft een onbekende maniak in de wijk 't Hart 42 autobanden lek gestoken. Bij de po litie zijn veertien aangiften binnenge komen. Een van de ernstigst gedupeer den was het bedrijf Mercurius, waarvan zeven opleggers in totaal veertien ban den sneuvelden. De opleggers stonden geladen gereed. Nog afgezien van de bedrijfsschade, wordt de schadepost aan de banden geschat op circa 10.000 gulden. De andere aangevers wonen aan de Beetzlaan, de Hartweg, Krommeweg, Schaepmanstraat, Energieweg en In- drustrieweg. Enkele maanden geleden werden in dezelfde omgeving ook tien tallen banden lek gestoken. Er waren twee daders, die toen door de politie konden worden aangehouden. Zij wer den veroordeeld tot een vrijheidsstraf. De gemeentelijke plantsoenendienst is thans bezig in Egghermonde II een trap veldje aan te leggen voor de jeugd uit de wijk Egghermonde. Tegenover de Vliegtuiglaan komt op de Kamerlingh Onneslaan een ingang naar dit trapveld je dat de afmeting krijgt van 50 bij 80 meter. Over twee a drie weken kan de jeugd bezit nemen van dit terrein- tje waarop twee verplaatsbare doelen komen. Met de heer J. Zwartkruis uit Amers foort heeft de gemeente overeenstem ming bereikt voor ruiling van een per ceel grond aan de Bosstraat tegen een perceel aan de Vliegtuiglaan te Soester- berg. De heer Zwartkruis krijgt een toegift van 55.000 gulden. De gemeente heeft het perceel van 1000 vierkante meter aan de Bosstraat nodig in verband met het Centrumplan. Kwajongens stichtten brand in een af valcontainer, die stond op de hoek Nas- sauplantsoen-Van Weedestraat. De po litie doofde de vlammen met een brand- blusapparaat. De brandweer werd ge waarschuwd, maar hoefde niet op te treden. De spreekuren van wethouder Hoekstra zowel op dinsdag 5 juli in Soesterberg als op woensdag 6 juli in Soest, worden komende week samen gehouden op dins dag 5 juli van 15 tot 16 uur in Soest. Bij controle in de vijf Chinees-Indische restaurants, die Soest rijk is, werden in drie eethuizen totaal vier Chinezen aangehouden, die niet in het bezit waren van de benodigde verblijfspapieren. Zij zullen worden uitgewezen. Bij de boekhandel is sinds een dag of tien in de verkoop het „Groot Rijnboek" van de auteur Jaap Hfiliems. heel kort samen gevat kan hei boek een onmisbare gids genoemd worden voor allen die zich be zig houden met milieu-problematiek, maar zeker ook voor al die mensen, die dage lijks het water drinken, dat door de Rijn aangevoerd wordt. In het voorwoord zegt Jan Terlouw, voor zitter van de Tweede Kamerfractie van D '66, initiatiefnemer van de onlangs in ons land gehouden Rijn-conferentie, dat de Rijn een belangrijke, interessante en treurige rivier is. Belangrijk vanwege de scheepvaart c.q. de aan- en afvoerroute voor de industrie; interessant omdat de rivier door vier landen stroomt en het stroomgebied zelfs zeven landen beslaat en treurig omdat de eertijds prachtige Rijn een .openbaar riool" geworden is, misbruikt door de ze ven landen. Jaap Willems begint zijn verhaal over de „mooie Rijn"; over de „romantische Rijn", de zijrivieren, maar loopt dan al vlot vast in de „vuile Rijn" - het open riool". Op mdnngenae wijze geeft hij een ob jectief beeld van alle facetten van de ri vier; ruim honderdvijftig foto's onder steunen de tekst. Hij vertelt van de wa tervervuiling, maar ook van de water zuivering; van de akties en van het in ternationaal overleg. Daarvan zegt Terlouw Men kan slechts vrezen voor dè tijd die voor zulk over leg nodig is. Zou er tijd genoeg zijn? Dat is een realistische vraag. Politieke molens malen langzaam. Ze kunnen wor den versneld door de druk van het pu bliek. De mensen krijgen er genoeg van dat ze moeten leven aan de oevers van een riool, in plaats van in de nabijheid van een levende, rijke rivier, waarin de vis niet naar olie smaakt en recreatie geen gevaar oplevert voor de gezondheid' Zo denken er inderdaad velen over en om èr wat gefundeerd over te kunnen (mee) praten, draagt Jaap Willems' boek heel wat materiaal aan. Daarvan kennis nemen is mogelijk een belangrijke stap voor de verbetering van het Rijnwater, want de opinie van het publiek weegt zwaar voor alle over heden. met alle informatie over uitgeversrestanten en lichtbeschadigde boeken tegen spotprijzen. Gedurende vier weken organiseert het sociaal-kultureel centrum kinderboerderij „De Vrije Teugel" in samenwerking met de kunstenaarsvereniging Artishock een groot opgezet vakantieprogramma. Per week, per gezin, zijn de kosten vier gulden en er zijn ook dagkaarten te koop a één gulden. De aktiviteiten starten dinsdag 5 juli en duren tot zaterdag 30 juli. Alle zon- en maandagen is de boerderij evenwel gesloten. Het programma is bestemd voor kinde ren van 4 tot en met 12 jaar. De eerste week, 5 tot en met 9 juli wordt er gewerkt aan- en gespeeld met vliegapparaten. Gebouwd wordt ondermeer een teletijd- machine, een vliegveld en meer derge lijke toestanden. De tweede week, van 12 tot en met 16 juli wordt er „gereisd". Het wordt een reis in de toekomst en er worden bezoeken gebracht aan „andere" volken. De derde week gaat de reis in de tegenovergestel de richting. Dan gaat men terug In de tijd; naar de middeleeuwen, met kaste len, jonkvrouwen en ridders. De laatste week, van 26 tot en met 30 juli staat het programma in het teken van „vakantielanden en weer terug naar huis". Vorig jaar werd op de kinderboerderij een reis per schip gemaakt. De twee laatste dagen, vrijdag 29 en zaterdag 30 juli bestaat er voor de kinderen gelegenheid om op de boerderij te kamperen. Dan wordt er ook een kampvuur aangelegd en veel muziek gemaakt. De laatste dag wordt dan ook gebruikt om alles weer af te breken. Op te ruimen en de boerderij schoon te maken. De openingstijden zijn: dinsdags,donder dags en zaterdags van 10.30 tot 13.00 uur en van 14,00 tot 17.30 uur; woensdags en vrijdags van 14.00 tot 17.30 uur. Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Dealer vano.a. BOLEX en EUMIG Birkstraat 2 (bij stoplichten) - Tel.: 02155-12874 Inruil tegen billijke prijzen. Komend uit de richting Soesterberg slip te mej. M. C. van G. (19) uit Zeist in de bocht voor Zonnegloren met haar personenauto. De wagen schoot de weg over en kwam aan de andere zijde tegen een boom tot stilstand. Het voertuig werd totaal vernield, maar de bestuur ster kwam er zonder een schrammetje af. De wagen moest worden weggesleept. De auto die bij Zonnegloren uit de bocht reed. Tijdens de Nederlandse meerkamp-kampioenschappen op het nationale sport centrum Papendal bij Arnhem heeft de Soester afvaardiging redelijke pres taties geleverd. Zij waren echter van mening dat aanzienlijk hogere klasse ringen bereikt zouden zijn, indien men in Soest over betere train in gsmogelijk heden kon beschikken. Ondermeer bij het hoogspringen, discuswerpen en speer worpen komt het ontbreken van goede oefenaccomodatie duidelijk naar voren Desondanks waren de prestaties goed en sneuvelden zelfs heel wat clubrecords. De resultaten waren Meisjes B Arja Greefhorst Pauline Groen 80 m. horden 13.3 sec. 12.6 sec clubrecord hoogspringen 1.35 m. 1.60 m. kogelstoten 10.76 m. 11.91 m. 100 meter 14.2 sec. 14.0 sec. Eindklassering 22e 8e Jongens B Robert van 't Wout Marcel Klarenbeek 100 meter 11.2 sec. 11.4 sec. verspringen 6.57 m. (cl.ree.) 6.16 m. kogelstoten 9.24 m. 11.53 m. hoogspringen 1.55 m. 1.65 m. 100 m horden 14.5sec. (cl.ree.) 14.6 sec. discus 25.02 m. 30.22 rn. speerwerpen 22.76 m. 39.58 rn. 1500 meter 5.57.9 min. 4.27.9 min. Eindklassering 13e 6e Meisjes A Lenny Kievit 100 meter horden 18.0 sec. kogelstoten 8.94 m. speerwerpen 36.76 m. hoogspringen 1.50 m. verspringen 4.80m. (cl.ree.) 800 meter 2.28.8min. (cl.ree.) Eindklassering 8e In het tussenprogramma liep Menno Lievers de 100 meter in 12.3 sec.de 400 meter in 52.9 sec, en de 800 meter in 2.00.5 min. René van Zee kwam uit op de 3000 meter steeple chase die hij liep in 9.40.6 min. (Peter Bulthuis in Hollands Diep) Janwillem van de Wetering, gewezen lid van het Amster dams Politiecorps, heeft zich met zijn 4 politieromans „nieuwe stijl" al een vaste plaats bij 's werelds meest succesvolle „speur ders-auteurs" veroverd. Tien-tegen-één dat zijn anti-helden Grijpstra en De Gier na enkele bladzijden dI uw helden worden. Zijn werk werd reeds in 12 talen vertaald. Om de filmrechten wordt gevochten en particulieren moeten dus vanaf het eerste optreden deze kevers en eventu ele nakomelingen bestrijden en verdelgen. Dit moet worden voortgezet zolang er nog kevers of aardappelen op het veld aanwezig zijn. Het is niet moeilijk het gewas vrij te houden, als men maar zorgvuldig en regelmatig controleert en de nodige bestrijdingen uitvoert. Bij de erkende handel kan men de volgende bestrijdingsmiddelen tegen de colorado kever verkrijgen: thiodan, undeen of lindaan. De coloradokever is ongeveer 10 mm lang en 7 mm breed en is elliptisch van vorm. De dekschilden zijn opval lend gekleurd, heldergeel met vijf over- langse zwarte strepen (dus totaal tien zwarte strepen). Ook het voorborststuk is geel gekleurd, met aan dé voor- en achterkant een zwart randje en verder onregelmatige zwarte vlekjes. De poten zijn geel met zwarte vlekken. Als men de kever omdraait ziet men aan de onderzijde de eigenlijke lichaamskleur, die vuil-geel is met roodachtige weer schijn. De eieren van de coloradoke ver zijn oranje van kleur, 2 tot 3 mm lang en worden in groepjes van 15 tot 80 aan de onderzijde van de aardappel- bladeren gelegd. Na ongeveer zes dagen komen daaruit de larven, die eerst don kerrood zijn; later wordt de kléur meer oranje-rood. Kop, borststuk en poten zijn zwart. Het achterlijf van de lar ven is gezwollen en voelt week aan. Als men de kever zelf nog niet gevon den heeft kan men de aanwezigheid van de coloradokever toch wel vast stellen aan de grijze vlekken van zijn uitwerpselen die hij op de bladeren achterlaat. Foto Herman van Dam Zaterdagavond was er voor de Soester Carnavalsvereniging „De Narre Knol len" weer een bijeenkomst in het Res taurant van het Soester Natuurbad. Door het bestuur van de vereniging was weer het traditionele zomerfeest geor ganiseerd, dat dit jaar eveneens als vorig jaar. bestond uit een grote bar becue, waaraan zeker door een kleine 300 mensen, allen lid van de vereni ging, werd deelgenomen. Buiten op het terras stond het grote vuur opgesteld, waarbij twee koks de gehele avond handen vol werk hadden, om de eetlustigen behulpzaam te zijn.. Naast deze barbecue stonden ook een franse kaasstand en een duitse wijn stand, waar de fijnproevers tevens hun hart konden ophalen. Bij dit alles speelde het draaiorgel van de heer Gossling uit Hilversum vrolijke wijsjes. Na het etentje verplaatste het feest zich naar de zaal van het res taurant, waar het onder leiding van een orkestje tot laat in de nacht bijzonder gezellig toeging. Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 De. eerste coloradokevers zijn weer in Soest gesignaleerd. Men heeft in ons land de plicht deze voor de landbouw en met name de aardappelteelt zeer scha delijke kever te bestrijden. De aardap peltelers en vooral ook de volkstuinders „Heldere taal. verfrissende lectuur, oermenselijk, zeer geestig, /onder een enkele maal gezocht humoristisch te willen zijn". (Dagblad voorde Zaanstreek) „Elisabeth keek lief. Ze was gestorven toen ze op de stem van de commissaris wachtte. De plotselinge pijn van het mes dat haar rug binnen drong had de uitdrukking niet kunnen veranderen. Lief, begerig lief. „Commis saris", had ze willen zeggen, „ik heb een signalement „Wat dit boek uitheft boven het gemiddelde Nederlandse produkt is de uitstekende stijl, de laconieke humor en de satirische karakterisering van de politiemensen". (Utrechts Nieuwsblad) „Wat een sfeer zit er in dit boek.' Ik ken geen detective schrijver die hem dat na doel, behalve Simenon". (Telegraaf)

Soester Courant | 1977 | | pagina 3