Schoemaker vestigt zich in Soesterbergsestraat Thans 3 vestigingen in gemeente Soest Nieuw Philips Telespel biedt zes eigentijdse gezelschapsspelletjes Nachtwaker houdt veelbelovend jongetje aan scltocmsiker Schoemaker brengt haar Schoemaker- service voor de bewoners van Soest-Zuid dichter bij huis Personeel van Frans Bosman blijft in dienst bij Schoemaker Wijkraad Soesterberg wil vergadering met gemeenteraad over ontwikkelingsplan Jongen mishandeld Grondverkoöp voor Medisch Centrum in Soesterberg Andere sluitingstijd stortplaatsen grof vuil Orgelconcert in Utrechtse Domkerk Nog meer plezier van Uw t.v. vanaf 169,- v Soesfer Courant van donderdag 30 juni 1977 $Ps£e :v drf- Vanaf morgen, vrijdag 1 juli, is Radio Schoemaker ook in Soest-Zuid, in het winkelcentrum aan de Soesterbergsestraat, gevestigd. Vanaf morgen is de haast spreekwoordelijke Schoemaker-service dichter bij de bewoners van Soest-Zuid. Dat is mogelijk geworden door de overname van het pand van Frans Bosman Soesterbergsestraat nummer 20a. Bosman stoot het winkelgedeelte af en gaat zich geheel op „installatie" toeleggen; Schoemaker van zijn kant laat de in stallatie varen en neemt de winkelverkoop van Bosman over. Bij dat overnemen hoort ook het personeel, zodat de klant de „vertrouwde" gezichten terugziet. „Radio Schoemaker" is in de loop der jaren een begrip in Soest geworden. In 1945 vestigde de heer H. C. Schoe maker zich in Soest in het pand Van Weedestraat 72. De totale bedrijfsvloer- oppervlakte nam niet meer dan onge veer 15 vierkante meter in beslag. Verkoop, reparatie en administratie; alles gebeurde in dat pand. Geleidelijk aan groeide de zaak. Eerst werd een werkplaats aan de Korte Brinkweg erbij in gebruik genomen. Daarna werd een nieuwe werkplaats gebouwd achter het pand Van Weedestraat 72 en werd op het terrein waar de werkplaats aan de Korte Brinkweg stond, het woonhuis gebouwd. Van Weedestraat 72 kon daar door geheel vrij gemaakt worden voor het bedrijf. De uitbreiding ging door. In Soester- berg werd aan het Dorpsplein een filiaal geopend. De vloeroppervlakte daar was circa 30 vierkante meter. Dat was al vlug te klein en verhuisd werd naar de Rademakerstraat: de vloerop pervlakte daar is viermaal zo groot. Ook aan de Van Weedestraat kampte men met gebrek aan ruimte. Daar kwam een oplossing voor, zij het een tijdelijke, toen tussen het pand van de firma Van Hall en het nieuwe kantoor van onze krant, ons oude kantoor leeg kwam te staan. Schoemaker trok er in en dat was in 1971. Een definitieve oplossing kwam in zicht toen de heer J. Veenendaal zijn meubel zaak (Van Weedestraat 78) te koop aan bood en bijna gelijktijdig Modezaak Hoppenbrouwers (Van Weedestraat 80) vrij kwam. Schoemaker trok in beide panden, nadat zij via een rigoureuze verbouwing met elkaar verbonden wa ren. Daarmee kwam in totaal 1000 vierkante meter vloeroppervlakte beschikbaar; dat was in 1975. In 30 jaar tijd van 15 vierkante meter naar 1000 vierkante meter. Voorwaar een prestatie van een middenstander die zich happy voelt in het Winkelcentrum Van Weedestraat en zich daar ook door niemand zal laten wegpraten. In '75 zei de heer Schoe maker ons; „Hoe de ontwikkeling van Soest ook wordt, de hoofdvestiging van Schoemaker blijft aan de Van Weede straat. Dat is voor geen enkele klant een probleem, want voor de aanschaf van duurdere artikelen, gaat iedereen zich her en der oriënteren. De afstand naar de Van Weedestraat maakt dan niets uit". Dat standpunt is niet gewijzigd: óók niet door de overname van het pand van de firma Bosman. Bij'overname van zaken speelt het toeval altijd een grote rol. Dan wordt de kans gegrepen om de komst van een mogelijke concurrent tegen te houden en bovendien om de serviceverlening op te voeren. Schoemaker jr., inmiddels met schoon zoon Hans van Rensen in de „firma" opgenomen, is er heilig van overtuigd, dat juist de angst dat er concurrenten zouden kunnen komen, veel Soester mid denstanders heeft doen besluiten; de to taal niets verbindende optie te nemen op vierkante meters in het nieuwe centrum. Schoemaker deed dat ook, al wordt vurig gehoopt (en er veel voor gedaan) dat dit nieuwe centrum er niet komt. 't Is niet nodig, zeker niet als de raad durft terug te komen op de ondoor dachte stap, de winkels aan de Soester bergsestraat weg te bestemmen. Zonder aarzelen neemt Schoemaker dan ook de verkoop van Bosman over. Er wordt geld en werkkracht geïnvesteerd ten gerieve van de vele klanten van Bosman en de klanten, die Schoemaker reeds in Soest-Zuid had. Het winkelper soneel blijft; wordt door Schoemaker als het ware ook „overgenomen", evenals het personeel van de technische dienst. In totaal heeft Schoemaker dan 16 man in dienst. De zaak krijgt het „Schoe- maker-gezicht"dat betekent dat het interieur naar de Schoemaker-visie aan gepast zal worden. Ook wordt er het complete assortiment gebracht: televisie en video; radio en hi-fiMstereo; electrische huishoudelijke apparaten; wasmachines, koelkasten en diepvriezers; grammofoonplaten en af speelapparatuur. Om wat merken te noemen: Philips; Bang en Olufsen; Akai en Sony. Dat alles mèt de bekende Schoemaker-service vanaf -morgen - in Soest-Zuid. In de omgeving van het kindertehuis Kinabu aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg werd door nachtwaker J. uit Soest een jongetje aangetroffen dat een zielig verhaal vertelde over ruzie met vriendjes, die zijn tent verniel den. De politie haalde het knaapje op en verleende hem voor die nacht onderdak. voor de trein vertrok. Van gestolen geld kocht hij een tent en hij zette zijn aktiviteiten in Soester berg voort. Aan de Soester politie be kende ,hij ook in het afgelopen jaar zo'n vijftiental inbraken in Lelystad; volgens de politie in Lelystad zou dat aantal wel eens verdrievoudigd moeten worden. Hij vertrok op 19 juni uit zijn ouderlijke woonplaats na ingebroken te hebben in twee scholen. Toen de poli tie in de nabijheid van zijn woning kwam met een politiehond, nam hij de benen. Via Enkhuizen en Harderwijk, belandde hij in Soesterberg, waar hij dankzij de opmerkzaamheid van nachtwaker J. werd aangehouden. Tijdens een gesprek met het knaapje, de 14-jarige Martin P. uit Lelystad, kwam aan het licht dat hij zich had schuldig gemaakt aan inbraken bij Kinabu en bij het bedrijf Jongerius te Soesterberg. Bij Kinabu was zijn buit 500 gulden. Nader aan de tand gevoeld vertelde hij bij Kinabu ingebroken te hebben samen met zijn vriendje Alex B. (14). Alex was inmiddels op verzoek van de poli tie te Leusden, die de knapen op Leus der grondgebied aanhield, al door zijn ouders opgehaald. De ouders van Martin voelden daar niet voor, waarop de po litie van Leusden hem in Amersfoort op de trein zette. Martin stapte echter uit, In Soesterberg heeft de wijkraad besloten de gemeenteraad te verzoeken een speciale vergadering aan Soesterberg te wijden. Deze vergadering dient dan geheel in het teken te staan van de toekomst van Soesterberg zoals opgenomen in het ontwikke lingsplan. De leden van de wijkraad waren niet gerust op de Soester houding en met name het PvdA-lid mevrouw J. van Dijk-van Staveren vond dat burgemeester en wet houders een wat vaag beleid voerden, zonder met konkrete voorstellen te komen. Ook de in de gemeenteraad ter discussie gestelde afslag van de (nieuwe) rijksweg 28 kwam aan bod. Volgens mevrouw Van Dijk is deze afslag slechts van belang voor Soest en Defensie, maar zeker niet voor Soesterberg. Het dorp zou opgeza deld worden met veel ongewenst verkeer. Mej. Lensink (CDA) noemde het vreemd dat de gemeenteraadsleden te kennen gaven het niet eens te zijn met de Soes- térbergse paragraaf van het ontwikke lingsplan en dan toch het plan vaststel den. De VVD-er Hagmeijer stelde voor de raadsvergadering over Soesterberg, in Soesterberg te houden; een voorstel waar voorzitter Pieren zich mee verenigen kon. De wijkraad behandelde verder wat klei nere zaken, waar evenwel toch ingewik keld over gediscussieerd werd. Zo kwam het zelfs tot een stemming over een Hulpverlening aan een jongetje dat doo;* zes knapen geplaagd werd, is de zoon van de familie K. duur te staan ge komen. Hij werd door de zes jongens in de sloot langs de Jachthuislaan ge deponeerd. Met zijn ouders kwam hij aangifte van mishandeling doen bij de politie. parkeerplaats, waarbij alleen de VVD het college-standpunt over nam en de andere fracties (CDA en PvdA) tegen waren. Daarmee werd ook het standpunt van de eigen verkeerscommissie ver worpen. Hoofdelijk gestemd werd er ook nog over een aan te leggen trapveldje. De CDA- er Sluis wilde het niet in Egghermonde, zoals het college voorstelde, maar op het terrein van de ijsbaan. Sluis redeneerde dat de gehele Soesterbergse bevolking er dan wat aan had, maar behalve zijn fractie dacht niemand er zo over. De wijkraad wil ook graag op de hoogte gehouden worden van de ontwikkelingen tussen gemeentewerken en de Stichting Samenwerkende Woningbouwcorporaties (SSW). Men heeft het gevoel buiten spel gezet te worden en nu de verhoudingen tussen gemeente en SSW niet optimaal blijken te zijn, wil men wel „bij" blij ven. Bij het college van b. en w. zal aangedrongen worden haast te maken met de aanleg van de tunnel onder rijks weg 223. Dit temeer omdat spoedig de ingebruikneming van de sportvelden aan de andere zijde van de weg, te verwach ten is. Tenslotte besloot de wijkraad bezwaar aan te tekenen tegen het voornemen op de grens van Soesterberg en Zeist de asfaltfabriek van de firma Almere te bouwen. Voorzitter Pieren wees daarbij op het belang van het indienen van be zwaren door inwoners van Soesterberg. SCHOEMAKER VAN WEEDESTRAAT Voor 92.625 gulden, exclusief btw, biedt de gemeente een perceel grond van 1040 vierkante meter aan de Stichting Gezondheidsbevordering Soest aan voor de bouw van een Medisch Centrum in Soesterberg. De grond is gelegen aan de Rademakerstraat. Met deze vestigings plaats heeft de wijkraad zich akkoord verklaard. Met ingang van a.s. zaterdag 2 juli, worden de sluitingstijden van de ge meentelijke grof-vuil stortplaatsen aan de Schans te Soest en aan de Ant. van Leeuwenhoeklaan te Soesterberg gebracht op 16.00 uur. Dat betekent dus, dat men in het vervolg op de zater dagen na vier uur 's middags daar niet meer terecht kan. Met ingang van zaterdag 1 oktober gaan de beide stortplaatsen voor wat betreft de zaterdagen 's middags om twee uur dicht. De reden van deze maatregel is, dat inwoners van omliggende gemeen ten op de zaterdagen veelvuldig gebruik maken van de Soester stortplaatsen, omdat in hun woonplaats de stortplaats op zaterdagmiddag gesloten is. De laatste tijd kwam het in Soest en Soesterberg vrij vaak voor, dat ruim voor sluitingstijd de containers vol waren, zodat er problemen ontstonden. Men hoopt met de nieuwe sluitingstijd de iriensen uit de omliggende gemeen ten te kunnen weren. A.s. zaterdag 2 juli, aanvang 15.30 uur, geeft de organist Stoffel Van Vliegen een concert op het orgel van de Utrechtse Domkerk. Uitgevoerd zullen worden „Praeludium und Fuge"; „Cia- cona"; „nun bitten wir den heiligen Geist"; „Nun lob', mein Seel, den Her ren" en „Herr Christ, der einig Gottes Sohn" van Dietrich Buxtehude. De toegang is vrij. SCHOEMAKER-SOESTERBERGSESTRAAT Zes mogelijkheden Zes verschillende mogelijkheden zijn bekwaam opgeborgen in een speels ogend kastje van 13 bij 17 cm die één of twee spelers de kans bieden reactiesnel heid en concentratievermogen in wed strijdsfeer te testen of zelfs op te voeren. Een duidelijke vervolmaking steekt in het feit dat Las Vegas de spelletjes in kleur op het scherm brengt en dat men niet alleen ziet maar ook hoort wat men doet. De"trefwoorden trainingswand, squash, ijshockey, tennis, fotosafari en snapshot geven aan, welke waar Las Vegas voor zijn geld in petto heeft. Het spelbeeld wordt verlevendigd door het geel van de lijnen van het speelveld en het rood en blauw van de rackets. Het eveneens in kleur uitgevoerde scorebord maakt het zelf bijhouden van de stand volstrekt overbodig. Elk doelpunt wordt niet al leen op het scherm in beeld gebracht een geluidssignaal bevestigt bovendien nog eensduidelijk hoorbaar dat er gescoord is. Heeft één van de spelers dat vijftien maal gedaan, dan wordt het spel auto matisch beëindigd. Overigens: met al leen bij een doelpunt klint een signaal, worden banden of zijlijn van het speel veld geraakt, dan wordt dat eveneens, zij het door een lagere toon, hoorbaar Het televisietoestel is al lang niet meer uitsluitend het apparaat waarmee al dan niet interessante programma's van binnen- en buitenlandse zendgemachtigden in de huiskamer ontvangen en bekeken kunnen worden. vanger van een wat ouder type, dan biedt een adapter - de ES 2299 - uitkomst. Las Vegas kan worden gespeeld op zes penlight batterijen, maar werkt óók op het lichtnet. Men heeft daar dan wel een voedingseenheid - de ES 2297 - bij nodig. Nóg een typenummer: ES 2203 Las Vegas alleen voor zwart/wit televisietoe stellen. Prijs ES 2204 248,- ES 2203 198,- Olympic televisie-spel! 6 boeiende spelmogelijkheden werkt op elk t.v.-toestel met het KOM HEM PROBEREN BIJ Voor het kleurentelevisietoestel begint langzaam maar zeker het middelpunt te worden van wat men een huistheater zou kunnen noemen. Men kan er bijvoor beeld een video-recorder aan koppelen, met behulp waarvan programma's kun nen ivorden opgenomen die in een later stadium - het voor de kijker meest gelegen moment - kunnen worden afge draaid. Denken we aan documentaires, shows en educatieve bijdragen, die bovendien des gewenst in een videotheek kunnen wor den bewaard. Voorts is er de mogelijk heid op de videorecorder een camera aan te sluiten, waarmee eigen program ma's kunnen worden vastgelegd. En dan zijn er verder de televisiespelen waarmee jong en oud zich blijkens stijgende verkoopcijfers goed weten te vermaken. De ontwikkelingen in de Verenigde Sta ten wijzen erop dat de telespelen, zoals ze doorgaans worden genoemd, de gezel schapsspelletjes van vroeger duidelijk aan het verdringen zijn. Ook in Nederland neemt dit eigentijdse huiskamervermaak hand over hand toe; niet in de laatste plaats dankzij Philips die dezer dagen een nieuw telespel introduceerde dat vergeleken met ande re produkten uit die sector een paar opmerkelijke nieuwtjes aan de gebruike lijke mogelijkheden heeft toegevoegd. Het heeft de naam Las Vegas meegekre gen, maar wordt prozaïscher ook wel aangeduid als de ES 2204. gemaakt. Een nóg lagere toon bevestigt het raken van de bal. Moe ilijkheidsgraad Om het allemaal nog wat boeiender te maken kan de moeilijkheidsgraad wor den opgevoerd. Zo kan men de snelheid van de bal verhogen, de invalshoek vergroten of het formaat van de rackets wijzigen. Ook de automatische serveer mogelijkheid kan als extra handicap worden ingevoerd. De schuifregelaars waarmee de spelers in feite tegen elkaar in het strijdperk treden vormen een vondst op zichzelf. Zij zorgen er namelijk voor dat de beweging van de hand waarmee wordt gespeeld, dezelfde is als die van het racket op het beeldscherm. Het regelen van het spel- verloop met behulp van draai-regelaars wordt door velen als onlogisch ervaren. Het aansluiten van het nieuwe Philips telespel is een buitengewoon eenvoudige zaak: meri steke het uiteinde van het drie meter lange snoer van de stuureen- heid in de antenne-ingang van het televi sietoestel, men kieze een vrije kanaal en het speelveld wordt onmiddellijk op het scherm zichtbaar. Past de steker niet, wat kan voorkomen bij een televisie-ont-

Soester Courant | 1977 | | pagina 7