<H0F televisie! CSSI M Meubelfabriek Oisterwijk KLEURENFOTO'S RADIO STEREO Prins Bernhard 66 jaar m Zonnig begin voor T.V. „Soest-Zuid" hypotheken assurantiën financieringen van der lans denkt vérder met u mee tt t veenbesstraat462, soest, Burgelijke Stand Wedvlucht vanaf Srombeek Prins Bernhard opent Lathyrus tentoonstelling Beiaardcohcert in Hilversum foto heRnun van öam Uitbreiding garage niet toegestaan Inbraak Artishockgebouw 'J(e/ ^/V- l/eein Géén inschrijfniogelijkheden voor woningen in Beschutte Sfeer Schildersezel kwam niet van PVO-bestuur Amnesty centrum tijdelijk gesloten Geen bezwaar tegen afsluiting openbaar pad Laanstraat/Energieweg Ledenvergadering voetbalvereniging SEC Restaurant van de Brink U gaat met vakantieHeel veel genoegen en goede thuiskomst toegewenst U wilt dan niet meteen zelf koken Kom bij ons voor een goed vacantiebesluit. Ja over 14 dagenmet hoeveel personen? Graag voor die 1 SOESTERBERGSESTRAAT 122 IN SOEST datum voor U gereserveerd. U sprak met 12706 Bezetting oud-PVO gebouw geregeld Geslaagd WIJ REPAREREN ALLE MERKEN EN Gemeente Soest Bekendmaking Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. Verkoop uitsluitend in onze eigen 10 toonzalen Soester Courant van donderdag 30 juni 1977 Gisteren vierde Prins Bernhard op paleis Soestdijk in de huiselijke kring zijn 66ste verjaardag. Wij wensen de prins nog vele goedé jaren toe. tel.02155-16267 GEBOREN: Quinten Reinoud, zoon van E. R. Strumpel en W. P. J. van Litsenburg.- Catharina Emilie Aletta, dochter van R. P. R. Gelpke en E. A. K. Leeuw.- Timotheus Wilhelmus Gerardus, zoon van W. G. Rademaker en G. J. de Zoete.- Arne-Willem, zoon van C. W. van den Burg en P. A. Colpaart.- Egidius Egon Raphaël, zoon van C. M. P. van der Zant en A. T. Bijlsma.- Floortje Jansje, dochter van P. R. Brouwer en M.J. Vink.- Irene Christel, dochter van C. C. Hilhorst en E. E. Oosterbeek.- Petrick Edgar, zoon van J. van Bruggen en H. Kaasjager. GEHUWD: Boersen, Antonius Johannes Karei - van Zuilen, Josefine Hillegonda.- Van den Broek, Olof - Verhoef, Yvonne Huberta Maria.- Huisman, Rijk - Nap, Herma.- Van der Wiel, Wouter - Overwijk, Maria Susanna.- Altena, Johannes - Huisman, Wijnanda Elisabeth. OVERLEDEN Maria van den Heuvel, echtgen. van F. Rosendal.- Jan Derk Hendriks, wed. van J. B. de Keyzer.- Dirkje Stolk, wed. van C. A. van Rijn.- Berendina Pieternella Louws, echtgen. van H. Tol- sma.- Johannes Nicolaas Lesbesque, echtgen. van E. Vervoorn.- Harmen Woudstra, echtgen. van E. Borst. De Postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" nam het afgelopen weekeinde deel aan de wedvlucht vanaf Srombeek, een afstand van 156 Km. In concours waren 314 duiven. De lossing vond plaats om 2.45 uur, bij Zuid Westen Wind. Aankomst eerste duif 17.06.59 uur. Snel heid 1101.80 M. Gedetailleerde uitslag: J. v.d. Belt 1-16-31-32-56, Th. Wigtman 2-29-50-51-59, G. Rijksen 3-5-6-15-23-25-27- 28-37-38-39-41-44-48-49-53-54-58-61-63, H. de Bree 4-7-13-20-24-26-30-33-35-47-52, A.v. Ginkel 8-11, L. v.'t Klooster 9, R. Vos kuilen 10-19-21-45-60, A. v. Riet 12-43, J. v.d. Brakel 14-18-22-24-55, C. v.d. Hoek 17-36-40, A. de Bes 42, A. v. Dorresteyn 46-57, G. Zeypveld 62. PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN -Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten VAN OOSTEN - FOTOGRAFIE - SOEST Oude Utrechtseweg 36 (hoek Braamweg) Tel. 13109. Morgen, vrijdag 1 juli om 11 uur, opent Prins Bernhard in het Singer Museum te Laren de Lathyrus en Zomerbloemen tentoonstelling, welke daar tot en met maandag 4 juli wordt gehouden. De openingstijden zijn vrijdag van 12 tot 17 uur en de overige drie dagen van 10 tot 17 uur. In Hilversum worden ook dit jaar weer tien zomeravondconcerten gegeven op de beiaard in de raadhuistoren, op dins dagavonden van 20 tot 21 uur. Bij zes van de concerten wordt gelegenheid gegeven tot een bezoek aan de klokkenkamer en de speelcabine en wel op 5, 12, 19 en 26 juli en op 2. 9. 16, 23 en 30 augustus. Belangstellenden moeten zich op die data uiterlijk om 19.30 uur melden bij de ingang onder de toren. Zij gaan met de beiaardier mee naar boven, die dan tot 20 uur al demonstrerend tekst en uitleg geeft. Die beiaardiers zijn Peter Bakker, stads- beiaardier van Hilversum en Nijkerk; Todd Fair USA; Hein vde Ligt, stads- beiaardier van Amsterdam en Veisen; Jos Lerinckx uit België en Joh. van Rootselaar uit Nijkerk. Bij mooi weer kan men tijdens het concert boven op de toren blijven. De beiaard klinkt prachtig op dat veilige plat en het uitzicht is mooi. Wie niet boven wil blijven, gaat om 20 uur onder geleide mee naar beneden. Het bezoek aan de toren is kosteloos. BRUIÓSRepOPtAQe pilmRCpÖRuqe kmöenseRie i stuöio-, peRs- en I BeÓRIjfSfOtOQRAfie zowel in kleur als zwarl-wil Het feit dat ten onrechte in 1969 ver gunning verleend werd aan de Beetz- laan een loods van 10 bij 25 meter te bouwerij is geen aanleiding om nu ook toestemming te geven aan de Maria- straat een garage van 24 meter te ver groten tot 78 meter. Het betrof hier het verzoek van de heer J. Westemeijer, die zijn aangevraagde bouwvergunning geweigerd zag en daar om in beroep kwam bij de commissie voor de beroepschriften. De heer Westemeijer voerde ook de bij de wasserij op de hoek Beetzlaan-Nieuw- straat gebouwde open loods aan, om te bewijzen dat anderen wel vergunning kregen. Het hielp hem niet, omdat de loods bij de wasserij er zonder vergun ning gezet werd. Ook zijn laatste argument, dat de woon omgeving zou opknappen indien hem de vergunning verleend werd, (dan zou veel buiten liggend bouwmateriaal uit het zicht verdwijnen) vond de commis sie niet voldoende, om te' adviseren alsnog de bouwvergunning te verlenen. De strijdigheid met het bestemmings plan is onoverkomelijk. Ook de heer J. Harts, wonende aan de Bosstraat 90, liep vast op een bestem mingsplan. Hij vroeg vergunning om een bestaande loods te verbouwen tot gara ge met hobbyruimte. Alles lag tegen de grond, maar omdat volgens het be stemmingsplan alle opstallen dienen te verdwijnen, wordt de vergunning voor nieuwbouw niet verleend. De heer Harts betoogde dat er geen sprake was van nieuwbouw, maar eer der van heroprichting, omdat de funde ring niet vernieuwd werd en ook veel- oud-materiaal, waaronder het complete dak, gebruikt worden. Bovendien had hij in de directe omgeving van het woon huis, al veel opstallen afgebroken, die niet meer herbouwd werden. De vraag van de commissiè of er t.z.t. sprake kon zijn van bedrijfsuitoefening, werd door de heer Harts ontkend. Het ging om een hobby: het opknappen van oude koetsjes. Daar was de geplande „smeerkuil" ook voor. Zijn standpunt dat het om een gedeeltelijke vernieuw ing van iets bestaands ging. werd door de commissie niet zo maar overgeno men. De heer Harts kondigde bij voor baat reeds aan, door te zullen vechten tot in de hoogste instantie. In het weekend werd ingebroken in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat. De onbekende dader verschafte zich toegang door het wegnemen van een raam aan de voorzijde. Binnen werden enige kasten opengebroken, maar voor zover kon worden nagegaan, wordt er niets vermist. Siersmeeclwerk voor de tuin. Wij hebben een uitgebreide kollektie tuinhekken cn afschei dingshekken in onze expositictuin. Van strak modern tot sierlijk bewerkt. Met dc hand gemaakt van kwalitatief hoogwaardig stalen profielen, eventueel volblad verzinkt. In standaardmaten en op maat lever baar. Komt u eens kijken naar onze permanente expositietuin, of vraag onze folder aan bij [let Sierhek. De Alcrra, Zandweg 82, lel. 03406-2583. Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 9-00 tot 17.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Het is gebleken dat vele inwoners de mening zijn toegedaan dat er bij de gemeente inschrijfmogelijkheden zijn om in aanmerking te komen voor een woning in de zogenaamde Beschutte Sfeer. Dat is niet juist. In Overhees II worden over enige maan den ruim 200 nieuwe woningen gebouwd. De gegadigden hiervoor hebben inmid dels van de gemeente bericht gekregen. Ook de reservekandidaten zijn reeds in gelicht. Al deze mensen zullen door de gemeente, in samenwerking met de woningbouwvereniging Patrimonium nog eens geattendeerd worden op de mogelijkheid tot het verkrijgen van een Beschutte Sfeer-woning. Er zijn dus géén nieuwe inschrijfmogelijkheden De schildersezel, die oud-PVO dirigent, de heer H. Wilderdijk, bij zijn afscheid van het leerlingen-orkest werd aange boden, kwam niet van het PVO-bestuur. Het was een geste van de ouders van de leerlingen; PVO had het voornemen de heer Wilderdijk in augustus, wanneer hij tien jaar bij dc harmonie iri functie geweest zou zijn te huldigen. Daar is nu een streep door gehaald, niet in het minst tot spijt van het bestuur. Toch ging men niet met onvrede uit elkaar, zo verzekerde ons PVO-bestuur- ders. De heer Wilderdijk bood zelfs aan, indien PVO er dan nog niet in geslaagd was een dirigent aan te trekken, de har monie tijdens een concours in november te leiden. Van dat aanbod hoeft geen gebruik ge maakt te worden, omdat inmiddels PVO de heer P. G. Daalhuisen aantrok als nieuwe dirigent. Enigszins vreemd doet het nu aan, dat de nieuw opgerichte ver eniging de heer Wilderdijk als dirigent heeft aangesteld en met zijn naam aan ledenwerving onder de PVO-leden wordt gedaan. In de circulaire van de nieuwe vereniging staat de heer Wilderdijk garant voor dezelfde faciliteiten bij de Amersfoort- se muziekschool, als PVO aan haar le den kon aanbieden. Het PVO-bestuur wan niet tot enig com mentaar bereid. Met ingang van 2 juji aanstaande zal het Amnesty-Centrum van de werkgroep Soest en omstreken van Amnesty Inter national wegens vakanties gesloten zijn tot zaterdag 13 augustus. Op deze laatste datum zal het centrum weer van 10.00 tot 12.00 uur geopend zijn. Uiteraard gaat het werk van Amnesty International gewoon door. Zij die gedu rende de zomersluitingsperiode nadere inlichtingen wensen kunnen tele fonisch terecht onder nummer 02155-17001 of 20962. Van de kant van de gemeente bestaat er geen bezwaar het pad tussen de per celen Laanstraat 30 en 32 en de Ener gieweg aan het openbaar verkeer te onttrekken. Weliswaar zijn er enkele bezwaarschriften ingediend, maar de gemeente meent dat deze niet van zoda nig aard zijn, dat de afsluiting niet door moet gaan. Aan het bezwaar van lagergieterij Holleman kan tegemoet gekomen wor den door hem „recht van uitweg" te geven en het bezwaar van de heer Smeeing kan opgelost worden door hem een gedeelte van het pad te la ten kopen. Er zal, zegt de gemeente, naar ge streefd worden de belangen van de omwonenden zorgvuldig in het oog te houden. Daarbij wordt aangetekend dat zij, behalve lusten, ook lasten heb ben van het pad, in de vorm van overlast, veroorzaakt door honden, die er plegen te worden uitgelaten. Op vrijdag 5 augustus a.s., aanvang 20 uur, wordt in de kantine aan de Bos straat de jaarvergadering gehouden van de voetbalvereniging SEC. Naast de ge bruikelijke jaarverslagen vermeldt de agenda een voorstel tot contributiever hoging en verkiezing van bestuursleden. Niet herkiesbaar stellen zich de waar nemend voorzitter J. Bouwmeester, de Tweede-secretaris D. v.d. Bunt en de kommissaris J. Belt. Behandeld word ook de begroting voor het nieuwe seizoen. Foto Herman van Dam „SOEST-ZUID. Maandag, 27 juni om tien uur was de start van het open jeugdtoernooi, georganiseerd door T.V. De zweetdruppels gaven bewijzen van grote strijdlustigheid onder de jeugdige rivalen. Dat deze wedstrijden met extra veel inspanning werden en nóg worden gespeeld, is mede te danken aan de Soester sportzaak „Nic. van Dam", die geweldige prijzen beschikbaar heeft gesteld in de vorm van tennisrackets, tennis- kleding, sportschoenen en andere kostbare tennisbenodigdheden. Het is een uniek, gebaar dat Nic. van Dam dit gehele toernooi wil „sponsoren". Dankzij het goede tennisweer van de eerste dag, mag de technische commissie op een goede succesformule voor de rest van deze week rekenen. Mochten de weergoden toch nog enige regendruppels laten vallen, dan heeft de T.V. altijd nog een uitweg naar de naastgelegen tennisbal, zodat de finales toch voor a.s. zaterdag gepland kunnen blijven. De bezetting van het oude PVO-oefen- lokaal aan de Beetzlaan is geregeld. Hoofdgebruiker wordt de Stichting Peu- terspeelzaken Soest; mede-gebruikers zijn de wandelsportvereniging Olympia en de Accordeonvereniging Animato. Voor twee andere kandidaten, de Post duivenhoudersvereniging Soest en Am nesty International, worden andere op lossingen gezocht. De postduivenhou- ders werden uit het gèbouwtje geweerd, in verband met de moeilijke combinatie: peuterspeelzaal en postduiven en dat weer in verband met de hygiëne. Amnesty International kan nog gebruik blijven maken van de oude openbare Mavo-school aan de Middelwijkstraat." Wordt de school afgebroken, dan kan de groep mogelijk onderdak vinden in het wijkdienstencentrum in Overhees. Aan de politieopleidingsschool te Am sterdam slaagde onze plaatsgenoot de heer A. Blaauwendraad voor het diploma gemeentepolitie. De heer Blaauwendraad treedt in dienst van de gemeentepolitie te Laren (N.H.). KERKSTRAAT 3 - SOEST TELEFOON 15677 van dc Gemeentehof. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat de raad dezer ge meente in zijn vergadering van 16 juni j.1. aan het Bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs Soest te Soest me dewerking ex artikel 72 van de Lager- onderwijsvvet 1920 heeft verleend ten behoeve van de aanschaf van meubilair e.d. voor de onder haar bestuur staande Mariaschool voor g.l.o. aan de Maria- straat. Iedere ingezetene kan tegen vorenver- vermeld besluit tot inwilliging binnen dertig dagen na de datum van deze be kendmaking beroep aantekenen bij het college van gedeputeerde staten te Utrecht. Soest, 29 juni 1977. Het college voornoemd, De secretaris l.s., J. L. van Dommelen. De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften. De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. H. E. Reinsma, Chr. Huygenslaan 125 te Soesterberg, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis en het ver bouwen van een schuur op een terrein, gelegen aan de Chr. Huygenslaan 125, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie E, nummer 2898; 2. G. C. Vreman, Bonifaciusstraat 10 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een berging op een terrein, gelegen aan de Bonifaciusstraat 10, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3421 3. H. Schuur, Korte Brinkweg 32 te Soest, ten behoeve van het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis en het bou wen van een dubbele garage op een ter rein, gelegen aan de Julianalaan 68 en 70, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 1123; 4. G. F. v. d. Gaast, Heideweg 39 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis en het aanbouwen van een garage op een terrein, gelegen aan de Heideweg 39, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie D, nummer 2215. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen ié een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 1 juli 1977, even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling l, ter inzage. Soest, 29 juni 1977. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften. Eetkamers, slaapkamers, woonkamers en vele kleinmeubelen waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Geloogd Massief Eiken eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toonzalen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Exposities in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 98-99 (hoek leidseplein) te. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21.30 uur. Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E 36. Utrecht) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur. donderdagavond tot 21 uur.

Soester Courant | 1977 | | pagina 9