vraagt Kroon raadsbesluit te vernietigen OokZuidereng- Nee" Maquette Centrumweg gereed De gelukkige Winkelkringklant van deze week Honderd gulden in de Van Weedestraat Na vakantie te bezichtigen Wethouder Plomp voorzitter OKHF Soesterberg krijgt niet meer politietoezicht Betaling abonnementsgeld Spreekuur Paal en perk aan hinderlijke begroeiingen op straathoeken Twee gewonden bij botsing auto tegen verkeerspaal Tot voorzitter van het Oudercomité Kin derhartenfonds OKHF. is benoemd drs. G. A. W. G. A. Plomp uit Soest. De heer Plomp, wethouder van onderwijs en voorzittervan de sportstichting, volgt in deze landelijke functie bij het OKHF de heer C. Minderman op, die sinds 15 mei 1971 als voorzitter optrad. De heer Plomp maakte reeds deel uit van een bestuurscommissie. Het politietoezicht in Soesterberg zal gehandhaafd blijven op het huidige niveau. Er zullen geen veranderingen in de tegenwoordige situatie worden aangebracht. Dit berichten burgemees ter en wethouders aan een inwoner van Soesterberg naar aanleiding van door hem ingediende klachten over vernie lingen. Die vernielingen zijn volgens het college in Soesterberg niet erger dan elders in de gemeente. Het feit dat de politiepost Soesterberg 's nachts geslo ten is, doet daar ook niets aan af. De post was 's nachts nooit bezet, zodat in voorkomende gevallen, nu net als vroeger, assistentie uit Soest moet ko men. De aandacht van de surveillerende patrouilles wordt zowel overdag als 's nachts gelijk over Soest en Soesterberg verdeeld, waardoor van achterstelling van Soesterberg geen sprake is. Eén en ander geldt ook bij melding van on gelukken. Op 1 juli a.s. is 't moment weer aangebroken, dat de betaling van 't abonnementsgeld voor het der de kwartaal 1977 a 5,- moet plaatsvinden. Nog liever zagen wij, dat die abonnee's die nog niet 't gehele jaar voldeden, nu ineens het tweede halfjaar a 10,- betaalden. Dat scheelt ons veel werk en 't is een prettig idee voor dat U voor geheel 1977 het abonne mentsgeld voldaan heeft. Helaas moeten wij een aantal abonnee's verzoeken de achter stand van het le en 2e kwartaal ineens bij de betaling te voldoen. U kunt Uw betaling voldoen aan ons kantoor, Van Weedestraat 29 of op onze postgirorekening 126156 of op onze rekening bij de Ned. Middenstandsbank N.V. te Soest rek.nr. 68.43.10.805 of op onze rekening bij de Rabobank te Soest rekeningnr. 3599.20.950. Zij, die gewend zijn automatisch te betalen behoeven geen enkele handeling te verrichten. Voor Uw medewerking zeggen wij U hartelijk dank. ADM. SOESTER COURANT Wethouder D. Hoekstra is verhinderd woensdag 20 juli spreekuur te houden. Donderdag 14 juli 1977 55e jaargang no. 47 SOESTER I COURANT Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Verschijnt iedere donderdag Bureau voor redactie en administratieVan Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126156 De gemeente gaat de hand in eigen boezem steken en de eigen groenvoor zieningen op straathoeken kritisch be kijken. Er zijn nogal wat kruispunten waar het groen het uitzicht belemmert. De snoeischaar zal daar driftig gehan teerd worden. Eenzelfde kritische blik wordt ook van tuinbezitters verwacht. Zij kunnen overigens aangepakt" worden krach tens artikel 161 van de Algemene Politie Verordening waarin bepaald is dat uit zicht belemmerende begroeiingen, mu ren en schuttingen, ingekort moeten worden. Ook is het verboden rozen struiken of andere van doornen voor ziene planten te hebben op een plaats waar wegeebruikers daarvan hinder kun nen ondervinden. De situatie op de Kerkstraat. De onderdoorgang komt tussen garage Van der Lee en kapsalon Robert. Duidelijk is ook, dat de Centrumweg onder de spoorlijn door gaat. Links in het midden de splitsing Birkstraat-Soesterbergsestraat. Het tracé van de Centrumweg, gezien vanaf de Koningsweg. In het midden van de in de maquette reeds twee-baans (vier rijstroken) opgenomen weg, de aansluiting van de Nieuweweg op bet dorpscentrum. De aansluiting is iets naar het noorden verlegd. De spoorwegovergang in de Ossendamweg, nabij het station Soest-Zuid. Tussen de Centrumweg en de spoorlijn, aan weerszijden van de Nieuweweg is het nieuwe dorpscentrum gepland. Tussen het dorpscentrum en het gebouw van Trein 828 (rechts boven) komt de aan9luitingsweg vanaf Soest-Zuid met de Centrumweg, met een aftakking naar het dorpscentrum. De groep merkt verder op, dat niet alleen de reacties (naar aanleiding van de ter visie legging van het ontwikke lingsplan) verwerkt moeten worden, maar ook de „bezwaren". Zij zijn van mening dat, als de gemeente het ontwik kelingsplan ziet als een plan, waarin de grote lijnen voor de toekomst worden vastgelegd, burgers het recht moeten hebben daar bezwaarschriften tegen in te dienen. „Blijft één en ander achterwege, dan komt het ons voor dat wij burgers wat betreft de grote lijnen geen inspraak hebben, wat ons lijnrecht in tegenstel ling lijkt te staan met de door de raad aangenomen inspraaknota" aldus de milieugroep. Men vraagt daarom het raadsbesluit te vernietigen en de Soester raad in overweging te geven de door de groep geschetste procedure te volgen. Vier waardebonnen van 25,- elk, liggen te wachten bij juwelier Colitico aan de Van Weedestraat op deze Klantenkring-klant, 't Moet een plezier zijn om dit bedrag bij deze juwelier te mogen besteden, want net als bij alle andere klantenkring-deelnemers, munt de collectie uit door veelzijdigheid. Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25,— elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. U kunt ze direct of later besteden. De in verband met de toekomst van Soest zeer belangrijke maquette van het Centrumweg-tracé is deze week bij gemeentewerken afgeleverd. Het zes meter lange en ongeveer twee en een halve meter brede werkstuk laat op bijzonder duidelijke wijze zien, waar de meerderheid van de gemeenteraad mee akkoord gegaan is. De weg kan zó uitgevoerd worden, tenzij gedeputeerde staten of de Kroon het plan niet goedkeuren. Het is een goede gedachte van het gemeentebestuur, dit vrij kostbare werkstuk ook aan de inwoners van Soest te tonen. Dat zal vermoedelijk aan het eind van de zomervakantie gebeuren en dan waarschijnlijk in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. Bij een frontale botsing met een per sonenauto tegen een verkeerspaal, een zogenaamd voorsein voor een ver keerslichtinstallatie, op de Rademaker- straat te Soesterberg werden twee van de vijf inzittenden gewond. Zij werden met snijwonden naar het Amersfoortse ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. Na het raadslid Jan Visser en de Werkgroep Leefmilieu Soest heeft nu ook de milieu groep „Zuidereng-Nee" De Kroon gevraagd het raadsbesluit van 2 en 3 juni j.1., waarbij het ontwikkelingsplan werd vastgesteld, te vernietigen. Het gaat de groep daarbij vooral om bet feit, dat het centrumplan eerder vastgesteld zal zijn dan het ontwikkelingsplan „in definitieve vorm". Verwezen wordt, ter staving daar van, naar het gemeentelijk voorlichtingblad „Op 't Hoogt", waarin ondermeer gezegd wordt dat het ontwikkelingsplan omstreeks mei 1978 weer in de raad behandeld zal worden, om te bezien in hoeverre herziening, als gevolg van nieuwe ontwikkelingen of binnen gekomen reacties, gewenst is. Vorig jaar oktober viel in een vergade ring van de commissie ruimtelijke orde ning voor het eerst het woord maquette in verband met het tracé van de Cen trumweg. Weliswaar had de raad in meerderheid, VVD- en CDA-fracties, reeds haar fiat aan dit tracé gegeven, maar men wilde de tegenstanders, PvdA en progressief Soest (en dan vóóral de PvdA), overhalen er ook mee in te stemmen. PvdA en P.S. waren tégen omdat naar hun mening de argumenten tégen een alternatief tracé (met een bocht langs de spoorlijn) niet zwaar genoeg waren. De maquette moet hen nu doen inzien, dat het door de raad aangenomen tracé de beste oplossing geeft voor het Soester verkeersproblemen. Tot de bouw van de maquette werd vrij vlot besloten, omdat in de vergadering geopperd werd, dat daar slechts enkele duizenden guldens mee gemoeid zouden zijn. Dat is niet helemaal uitgekomen, of beter gezegd helemaal niet uitgekomen. Voor het ontegenzeggelijk prachtige werkstuk is 30.000 gulden op tafel gelegd. De maker, de Modelmakerij Kenner- merland uit Amsterdam, had er vijf maanden werk aan. De gemeente leverde de tekeningen, die vervaardigd waren op schaal 1 500; de maquette is geleverd op schaal 1 250. Uitgewerkt is het tracé van de weg vanaf de (aan te leggen) rotonde aan het eind van de Koningsweg aan de zijde van de Eigendomweg, tot aan het (te bouwen) viaduct in de Kerkstraat ter hoogte van garage Van der Lee. Voor de geïnteresseerde bezoeker zijn een paar periscopen bijgeleverd, waar door men zich kan overtuigen, dat op bepaalde punten staand, de Enghelling visueel niet aangetast is. Van de kant van de Molenstraat bijvoorbeeld kijkt men over de ingegraven weg heen. Van het bejaardencentrum Molenschot af echter, moet de weg goed te zien zijn en zéker ook men de Molenweg een stuk oploopt, want uiteindelijk is het zo, dat de zuidhelling opgeofferd wordt. Niet op de maquette is aangegeven, waar de verbindingsweg van Soest-Zuid met de Centrumweg en het Centrum komt, noch de plaats van het winkelcen trum en het bestuurlijk centrum. Daar was deze maquette ook niet voor be doeld. Ze is echter uit losse onderdelen opgebouwd, waardoor het mogelijk wordt stukken te vervangen. Dat kan ondermeer met een maquette van het winkelcentrum en het bestuurlijk cen trum; het werkstuk blijft zodoende ja renlang zijn waarde behouden en ver dient daarna zeker een plaats in de plaatselijke oudheidkamer, om onze na komelingen te laten zien, hoe wij in de zeventiger jaren een verkeers- en cen trumprobleem hebben opgelost. In ieder geval zal men dan het gemeen tebestuur niet kunnen verwijten, dat men „kosten en moeite" gespaard heeft. Het is een machtig interessant werkstuk, waardoor velen zich werkelijk een oor deel kunnen vormen, waar het vóór- en tegenstanders nu eigenlijk om gaat. Het ongeluk gebeurde in de nacht van maandag op dinsdag. De politie trof bij de zwaar beschadigde auto vijf man aan: P. E. van R. (19) uit Driebergen, R. E. P. (19), P. G. (18) en E: J. van L. (16) uit Zeist en R. H. K. (20) uit Soester berg. Volgens hun verklaring werd de wagen bestuurd door een onbekende zesde man, die echter na de aanrijding verdwenen was. Van R. en P. liepen verwondingen op; Van R. snijwonden in het gezicht en P. een wond aan zijn linker voet. Het autowrak werd naar het politiebureau gesleept. Foto: Nachtwacht Soest Het ontwikkelingsplan werd in de juni- vergadering van de raad vastgesteld met enige „voorbehouden": de finan ciële haalbaarheid en de levensvatbaar heid van het centrum moest aangetoond worden; het tracé van de Centrumweg en de ontsluiting van het centrum moes ten definitief zijn en ook moesten de reacties naar aanleiding van een ter visie legging verwerkt worden. In het tijdschema, dat voor het bestem mingsplan Centrum wordt aangehouden, is echter voorzien in een ter visie legging (van het centrumplan) vanaf half no vember. Het plan kan dan in februari '78 in de raad gebracht worden. „Volgens ons", zo schrijft „Zuidereng- Nee" aan de Koningin, „is er maar één juiste procedure mogelijk. Het ontwik kelingsplan moet eerst ter visie gelegd worden en daarna, nadat de bezwaren verwerkt zijn, definitief vastgesteld wor den. Pas daarna kunnen de diverse deelplannen (bestemmingsplannen) ter visie worden gelegd".

Soester Courant | 1977 | | pagina 1