Plaats voor de fiets nccu Snorfiets niet meer weg te denken 3erlchof FOTO STRIP. VER HAAL H0F KASSIÈRE Meningen van Lezers Uw succes is onze Autorijschool BI. LOS Uw succes is onze Soester Jehova's spelen toneel op landelijk congres VOOR AL UW SPORTEN Vrachtschip overvaart zeilboot Inbraak kantoorgebouw OPERATORS Oplossing V.V.N. Puzzle 16 juni Bekendmaking Openbare bekendmaking Dronken Hilver summer kan het rijden niet laten Ada Kievit 6e bij nationale kampioenschappen zwemmen Vijfhonderd gulden en betaalcheques vermist zolderbrandje Drukkerij Smit Uitbreiding Kerkhof aan de Veldweg Wasbenzine veroorzaakt trouwcirculaires trouwkaarten Soester Courant van donderdag 21 juli 1977 ■f-f' i|l:' •1 Van Lenneplaan 47 •-* Telefoon 1 66 21 •-* Van donderdag 21 tot en met zondag 24 juli wordt er in de Jaarbeurshallen te Utrecht een congres van Jehova's getui gen gehouden onder de titel: Vreugde volle werkers". Tijdens dat congres zullen twee bijbelse drama's worden opgevoerd door een aantal Soester Jeho va getuigen. Donderdags om twintig voor vijf zal het stuk Koning Hizkia van Juda opgevoerd worden en zaterdags wordt om kwart over elf het verhaal van de profeet Majeaehi in beeld gebracht. Op het congres worden ongeveer zeven tienduizend bezoekers verwacht. De thema's zijn donderdag „Thuis het goe de doen", vrijdag „Wat speelt zich binnen de gemeenschap van Jehova's getuigen af", zaterdag „Jehova's naar buiten toe" en zondag „Goede werkers beerven de belofte". SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2430 Grootste sportzaak van 't Gooi In de nacht van zaterdag op zondag overvoer een vrachtboot een zeilbootje op de Eem ter hoogte van de Kleine Melm. De eigenaar van het zeilbootje deed maandag aangifte bij de politie. Hij heeft ongeveer vijfhonderd gulden schade aan zijn boot. De eigenaar van de vrachtboot is nog niet achterhaald, maar de politie stelt alles in het werk om achter de ware toedracht te komen. Ingebroken werd in het kantoorgebouw van de firma Jongerius aan de Amers- foortsestraat te Soesterberg. Om binnen te komen vernielden de onbekende da ders een ruit. Bureaus werden opgebro ken en alle laden doorzocht. Een poging een kast open te breken mislukte. Zo ver kon worden nagegaan wordt niets ver mist. SHELL-ZELFTANKSTATION „SMITSWEG" Weegbreestraat 54, SOEST. vraagt: plm. 18 a 19 jr. Aanmeldingen en inlichtingen: A. J. Zwiers - Telefoon: 14030 Nationaal Computer Centrum Woningcorporaties B.V. 't Hoogt 4 - 6, Baarn. Het Nationaal Computer Centrum Woningcorporaties is een jong en dynamisch bedrijf, dat automatiserings-opdrachten uitvoert ten be hoeve van diverse toepassingen in de volkshuisvestingssector. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een I.B.M. 370/125 - 256 K, die werkt onder DOS/VS. Tevens worden geavanceerde technieken toe gepast, zoals het Data Base Systeem VANDL/1 en de Data-Entry Methodiek O.C.R. Wij zoeken voor de afdeling Produktie: Vereisten: minimaal MAVO-diploma; kennis van DOS/VS (DOS) strekt tot aanbeveling; bereid om in shifts te werken Afhankelijk van leeftijd en ervaring liggen de salarissen tussen f 1.601,00 en f 2.460,00 per maand. De secundaire arbeidsvoorwaarden, zoals pensioenregeling, reiskosten vergoeding, vakantietoeslag, verhuiskostenvergoeding en studie kostenregeling zijn zonder meer uitstekend te noemen. Uw reacties worden gaarne tegemoet gezien door het N.C.C.W. Postbus 267, Baarn, ter attentie van de heer H. Gelderloos, die voor telefonische inlichtingen bereikbaar is onder nr. (02154) -17941 en na kantooruren onder nr. (02155) -18648. Wie weet niet wat een snorfiets is? Zelden werd de aanloop tot en de introductie van een nieuw artikel begeleid door zóveel publiciteit. Maar 't gebeurt ook niet elke dag dat een Minister van Verkeer en Waterstaat zélf een nieuw verkeersmiddel bedenkt, er een naam aan geeft en er als eerste een proefrit op maakt. Toch was die „uitvinding" geen toeval, het de eerste tijd óók afwachten welke De minister stelde - in het kader van zijn beleid om het verkeer veiliger te maken - het dragen van een helm op de bromfiets verplicht. Op de protesten die daarop alom rezen sloot het toestaan van de snorfiets zónder helmdraag-verplich ting logisch aan. Dat kón, omdat de snor fiets een lagere maximum snelheid heeft en een veilig-laag frame waardoor de snorfietser gemakkelijk met z'n voeten op de grond kan steunen. Een jaar na de introduktie Nu, ongeveer een jaar na de introduktie van de snorfiets, kunnen de fabrikanten en importeurs van de snorfiets een eer ste indruk geven. Drs. Hiensch, woord voerder van de Nederlandse snorfiets- fabrikanten en -importeurs (Batavus, Peugeot, Sparta en Tomos) zegt daar over: „Voor ons en voor de handel was markt dit nieuwe artikel zou veroveren. Wij dachten zelf aan twee groepen: aan de huisvrouw, die gemakkelijk per snor fiets boodschappen zou kunnen doen en dan niet gehinderd zou worden door 'n helm; en aan de wat ouderen, voor wie de snorfiets 't ideale vervoermiddel be tekent: veilig, gemakkelijk en zuinig. Nu, één jaar na de introduktie, is geble ken dat dat inzicht juist was". 10.000 snorfietsen op de weg Er zijn het eerste jaar zo'n 10.000 snor fietsen verkocht. De fabrikanten en im porteurs van snorfietsen rekenen voor dit jaar op een verkoop van 15.000 stuks. Drs. Hiensch: „de snorfiets is nu al niet meer weg te denken. Maar hij zal nog duidelijk terrein winnen. Want snor fietsen is fietsen zonder trappen. In de frisse lucht. Zónder helm. En veilig! Deze foto. Met m'n natte handen vol afwasschuim stond ik hem, direkt daarna, te bekijken, 't Is een wonderlijk gezicht als je langzaam de kleuren uit het donker ziet opkomen. "Kijk", zei de fotograaf "dat is nou het voordeel van zo'n kamera: je kunt er direkt iets mee doen. Ik heb hier heerlijk gegeten, maar-niet eens een bloemetje voor mijn gastvrouw. Mag ik je daarom deze foto aanbieden? Kun je later zeggen: "O ja, dat was die keer toen Karei de fotograaf bij ons is blijven eten." Nou is Karei niet alleen een aktief fotograaf, maar gelukkig ook een goeie afwasser. Hij heeft me dan ook niet in de steek gelaten en me geholpen. Waarbij ik er op stond, ook van hem een foto te maken. En even later kon Karei zich niet bedwingen toen de kinderen voor het keukenraam met zo'n grote spring- bal speelden. En zo kreeg ik ook deze foto van een attente gast, die iets terug wilde doen voor zijn gast vrouw. Een gast, die begreep, dat een moeder nooit genoeg foto's van haar kinders heeft. De Nederlanders beschikken gezamen lijk over ruim 8,5 miljoen fietsen. Jaar lijks worden in ons land meer dan een miljoen nieuwe fietsen verkocht. Cijfers die er niet om liegen. Is er voldoende plaats voor al die fietsen? Door het gestaag groeien van het aantal kilo meters fietspad en door het instellen van speciale fietsroutes, valt dat best mee. De fiets neemt zo weinig ruimte in beslag dat de te verwachten groei van het aantal fietsen zeker geen onoplos bare problemen met zich meebrengt. Waar de gebruikers van de fiets wel mee zitten, is dat er nog onvoldoende voorzie ningen zijn getroffen om de fiets op verantwoorde wijze te kunnen stallen en parkeren. Het gevolg is een fietsenchaos in vele straten, vooral bij winkels en bij veel publiek aantrekkende openbare ge bouwen. Gaat u bijvoorbeeld maar eens kijken bij bibliotheken, bij universiteits gebouwen, bij stations, bij overheidskan toren, bij bioscopen, bij sportvelden etc. Vaak ontbreken voorzieningen om een fiets te parkeren of te stallen geheel, of zijn de voorzieningen zeer onvoldoende. Dat het stelen en beschadigen van fiet- sem hierdoor in de hand wordt gewerkt is natuurlijk wel duidelijk. Bewaakte, ruim gespreide en rendabel exploiteer- bare fietsenstallingen zijn uiterst nood zakelijk evenals verantwoorde fietspar keerplaatsen. De plaatselijke overheden zullen op dit punt krachtig moeten ingrij pen en een duidelijk beleid moeten gaan voeren. De overheid loopt achter Maar de overheid houdt onvoldoende rekening met het toenemende gebruik van de fiets. Er zijn de laatste tijd in verschillende gemeenten maatregelen genomen om het aantal fietsparkeer plaatsen uit te breiden, maar de omvang is vaak niet meer dan een druppel op een gloeiende plaat. Uit een recent onder zoek is gebleken dat in slechts 27% van de Nederlandse gemeente speciale fiet senstallingen aanwezig zijn bij belang rijke bus- en tramhaltes. Van gemeenten met minder dan vijftigduizend inwoners heeft slechts 15% deze voorzieningen. Om het gebruik van het openbaar ver voer te bevorderen, is het in de eerste plaats nodig (en daar wordt weinig over gesproken) dat er goede parkeer- en stallingsvoorzieningen op dit, punt ko men. Ook het verantwoord stallen van een fiets in of bij eigen woning blijkt in veel gevallen problemen te geven. In het onlangs in Katernen 2000 gepubliceerde Beleidsplan Langzaam Verkeer wordt terecht de eis gesteld dat het scheppen van fietsparkeerruimte als onderdeel moeten worden gezien van een stadsver nieuwingsbeleid. „Bij alle publiek aan trekkende gebouwen" aldus dit beleids plan „moet voldoende stallingsmogelijk heid aanwezig zijn. De stallingen moeten nabij de ingang van de gebouwen gesi tueerd zijn en er moet voldoende sociale controle zijn om diefstal en beschadiging te voorkomen. Grote winkels en kanto ren moeten (wettelijk of bij verorde ning) verplicht worden voor voldoende stalling te zorgen." Algemeen belang Goede voorzieningen voor het stallen en parkeren van fietsen is een zaak van algemeen belang. Dat dit voor fietsers van betekenis is, behoeft geen betoog. Ook de automobilist en de voetganger hebben er belang bij. Automobilisten worden gehinderd door her en der ge plaatste fietsen, voetgangers ondervin den last van fietsen die op trottoirs worden geplaatst waardoor deze voet gangersruimte vaak onbegaanbaar UW FIAT AGEIMT AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 -15963 Horizontaal: l.aam; 4. A.n.w.b.; 8. al; 9. trolleybus; 11. om; 12. u.l.o.; 14. ende mie; 18. mist; 19. au; 21. dit; 23. v.t.; 24. vlaai; 27. Ir; 28. are; 29. m.e.: 30. eivol; 34. non; 35. stoptekens. Verticaal: 1. atol; 2. arm; 3. m.o.; 4. allen; 5. neon; 6. wij; 7. B.B.; 8. as; 10. lu; 13. getallen; 15. emotie; 16. mi; 17. is; 19. advies; 20. uitrit; 22. el; 25. aa; 26. arak; 29. mos; 31. v.o.; 32. op; 33. lt; 34. n.m. De winnaar van deze puzzle is Mevr. E. Spoelstra-Schröder, Stadhouderslaan 35, Soest. Een boekenbon ter waarde van 7,50 zal worden toegestuurd. Over de uitslag kan niet worden gecor respondeerd. De volgende puzzle zal 1 sept. a.s. weer verschijnen. SOESTERBERGSESTRAAT 2 wordt. In stadswijken zijn buurtbewo ners dan ook in actie gekomen en zij zijn gaan ijveren voor het plaatsen van fietsenrekken als oplossing voor het beter begaanbaar maken van trottoirs. Het scheppen van parkeerplaatsen voor fietsen zal in de meeste gevallen verhou dingsgewijs geen kostbare zaak zijn. Klemmen, rekken en parkeertegels zijn eenvoudige en goedkope hulpmiddelen en leggen weinig beslag op de beschik bare ruimte, zeker als er rekening mee wordt gehouden dat bij voldoende en verantwoorde parkeergelegenheid het willekeurig parkeren verboden kan wor den. Belangrijk is ook zo'n mogelijkheid te kiezen of naar een aanpassing te streven waarbij de fiets - om diefstal te voorkomen - tevens makkelijk aan het parkeerhulpmiddel kan worden beves tigd door middel van een kabelslot. Liefst ook per fietszadel een klein regen- dakje, indien het niet mogelijk is het hele complex te overkappen. Fietsrekken moeten zo worden geplaatst dat zij tegen aanrijdingen worden beschermd; zij kunnen vaak goed gecombineerd worden met bloembakken, bankjes e.d. De fiets heeft leefruimte nodig Om de fiets optimaal te kunnen gebrui ken, heeft de fiets ook leefruimte nodig. Dat het optimaal gebruik van de fiets moet worden bevorderd, behoeft nauwe lijks betoog. Niet alleen omdat fietsen gezond is en de fiets een milieuvriende lijk vervoermiddel is, maar ook omdat de fiets een duidelijke bijdrage levert voor het oplossen van verkeers- en autoparkeerproblemen. Dat de fiets leef ruimte nodig heeft, dat er voorzieningen voor de fiets moeten worden getroffen, wordt nog onvoldoende erkend en inge zien, zeker waar dit stallen en parkeren betreft. De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: Sporthuis Eb Kareisen B.V., Soester- bergsestraat 3 te Soest, ten behoeve van het vernieuwen van een winkel pand en het uitbreiden en vernieuwen van magazijnen op een terrein, gelegen aan de Soesterbergsestraat 3, kada straal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 2527. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 22 juli 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 20 juli 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften Gedeputeerde staten van Utrecht maken bekend, dat, overeenkomstig het bepaal de in artikel 4, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ter griffie van de provincie Utrecht, Kromme Nieuwe- gracht 49 te Utrecht en ter secretarieën van de gemeenten Amerongen, Amers foort, Baarn, Bunschoten, De Bilt, Doorn, Driebergen-Rijsenburg, Eem- nes, Leersum, Leusden, Maarn, Rens- woude, Rhenen, Soest, Veenendaal, Woudenberg en Zeist met ingang van 1 augustus 1977 gedurende twee maanden - derhalve tot en met 30 september 1977 - voor een ieder ter inzage ligt het ont- werp-Streekplan „Utrecht-oost". Gedurende de hierboven genoemde periode, waarin het ontwerp-streekplan ter inzage ligt kan een ieder bij provin ciale staten van Utrecht schriftelijk bezwaren indienen tegen dit ontwerp- streekplan. Voor belangstellenden is een exemplaar van het ontwerp-Streekplan „Utrecht oost", dat naast de streekplankaart be staat uit twee delen, namelijk de Be schrijving van de meest gewenste ont wikkeling en de Toelichting, tegen een vergoeding van 15,- verkrijgbaar bij de bibliotheek van de provinciale griffie van Utrecht, Achter St. Pieter 20 te Utrecht, tel. 030-321632. Utrecht, 8 juli 1977 Gedeputeerde staten voornoemd, voorzitter, P. J. Verdam, lo.-griffier, T. Renes. De 34-jarige Hilversummer W. B., die te diep in het glaasje gekeken had, liep dinsdagochtend in alle vroegte twee proces-verbalen op. Omstreeks half vijf werd hij door de politie achter zijn stuur vandaan gehaald omdat hij met zijn auto slingerend over de Soester bergsestraat reed. Nadat de gebruikelijke blaas- en bloed proef waren afgenomen kreeg de man een rijverbod opgelegd. Nog geen uur later kon de politie hem weer aanhou den: B. was weer achter zijn stuur gaan zitten en werd op de Biltseweg gesnapt. Ada Kievit lid van De Duinkikkers heeft tijdens de Nationale Zwemkam- pioenschappen, gehouden in het Sport- fondsenbad in Amersfoort, voor een mooi succes gezorgd. Ondanks de beperkte trainingsmogelijk heid die De Duinkikkers tot hun beschik king krijgen zag zij kans om bij de dames een 6e plaats te bereiken op de 100 m. schoolslag in een tijd van 1.23.81. Kampioene van Nederland werd Wijda Mazereeuw in een tijd van 1.15.84. Twee- i werd Elly Heerink in 1.18.68 en 3e Antoinet de Groot in 1.20.77. I)e Soester L. van der W„ een bewoner van de Haverweerd, vermist sinds alge lopen zondag een bedrag van 540,- plus twee betaalcheques. Het geld verdween met zijn portefeuille uit een colbertjasje. De Soestenaar vermoedt dat inbrekers zijn huis zijn binnengedrongen met be hulp van sleutels, die de man een week geleden verloren had Maandag ontstond er op de zolder van de familie Van R. aan de Insingerstraat een klein brandje. De oorzaak van de brand is vermoedelijk geweest het schoonma ken van een penseeltje met wasbenzine door één van de kinderen. De damp van de benzine is waarschijnlijk in aanra king gekomen met de waakvlam van de centrale-verwarmingsketel, waaronder een lichte explosie volgde. De brand weer rukte wel uit, maar hoefde niet meer in actie te komen. De schade was overigens ook zeer gering. Klassiek en modern I Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155- 14152 praktische tips voor fotograten in de vorm van een foto-drieluik Laatst hadden we Karei op bezoek. Door zijn vrienden wordt-ie meestal "de fotograaf" genoemd, omdat hij het fotograferen niet kan laten. En er ook veel over praat, zodat we meestal genoeg onderwerpen hebben om over te diskussiëren. Bij dat laatste bezoek was er trouwens ge sprekstof genoeg, want Karei had een kamera bij zich, waarmee je van die "direkt klaar"-foto's kunt maken. Helaas... een huisvrouw kan niet altijd praten; er moest ook gekookt worden. Vrijgezel Karei bleef graag eten, toen we hem uitnodigden. En zo stond ik na het eten met een aanrecht vol afwas toen Karei ineens riep: "Kijk 's even!" Hij stond achter me en toen ik omkeek maakte hij met z'n nieuwe kamera een foto. In deze open brief aan de gemeenteraad van Soest wil ik het graag hebben over het kerkhof aan de Veldweg. Om precies te zijn over de uitbreiding van dit kerk hof en hoe de bejaarde bewoners van Molenschot daarover denken. Onderge tekende weet hier het een en ander van, omdat zij veel over de vloer komt bij oudere mensen. De inwoners van Molenschot hebben uitzicht op de mooie Eng met het koren enz. Sommige ouderen kunnen door om standigheden niet meer van hun kamer af en het uitzicht is voor hen erg be langrijk. Alleen het kerkhof is geen pret tig gezicht. Meer speciaal omdat hier vaak familieleden liggen en als men daar steeds aan wordt herinnerd, dan maakt dat het leven er niet vrolijker op. Wat dat betreft, hadden ze wel een betere plek voor een bejaardentehuis kunnen kiezen. Maar ja, het is te laat om daar nu nog over te gaan zeuren. Waar nog wel over te praten valt, is de vergroting van kerkhof. Hierdoor komt de begraafplaats een stuk dichter bij Molenschot te liggen. Naar de mening van de Molenschotbewoners in deze is nog nooit gevraagd, wat erg jammer is. Want zij hebben grote bezwaren tegen ze plannen. Zij vinden, dat kerkhoven niet vlakbij bejaardentehuizen moeten worden gemaakt. Ook spijt het hen dat er weer een mooie akker verloren gaat. Ondergetekende vraagt hierbij om eens te letten op wat onze oudere Soesters ervan vinden. Deze mensen hebben vaak een leven van hard werken achter de rug. Zij hebben niet alleen alle recht op een goede verzorging, maar ook op inspraak. Hopelijk denkt de gemeente raad er ook zo over? Hoogachtend, MW. F. BUITENHUIS-V. D. AKKER Schaepmanstraat 82, Soest. PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN - Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie!

Soester Courant | 1977 | | pagina 11