Weer „boem" op de Soesterbergsestraat Met Raad en Daad Christof f el Pullmann door kranslegging herdacht bril - centrum Verbetering warmwater voorziening kleedgebouwen S.E.C. en S.O. Soest Meningen van Lezers OPRUIMING Winkelkring Van Weedestraat 17 A J «van Zal Bestuurscommissie niet noodzakelijk voor goed functioneren openbaar onderwijs Ook Soester winkelier slachtoffer van ongedekte cheque trouwcirculaires trouwkaarten Qk' t/l'lwt ii Drukkerij Smit Bezoekuren Ziekenhuizen Radio's en benzine gestolen Fond kampioen schappen - P.V. de Vriendschap Inbraak S.V. Eemland wil lid worden van Sportstichting A. van der Weerd fw# Tuin-Adviescentrum 'T Vaarderhoogt Inbreker betrapt Militair tegen boom gebotst Auto gestolen Portofoons afgenomen Eigendomweg is geen Beukenlaan meer Extra krediet voor bouw kleedclub gebouw Sterrenberg Soester Courant van donderdag 28 juli 1977 S'ïW'c «fo* •HARTWANliAAN 3G IS0EST JEL 02155M6941 Voor lichtdrukwerk magn. autoborden en stickers. ook nieuwe meubelen vragen plaats. artihome moet dus wel eens opruimen. Het leuke van zo'n opruiming voor U is, dat U voor echt mooie dingen veel en veel minder betaalt. Tot en met 30 juli kunt U daarvan profiteren. U bent trouwens steeds welkom bij Soest, Burg, Grothestraat 1a, tel.02155-17415. Wij zijn met vakantie tot en met donderdag 4 augustus. Ook door de dienst Gemeentewerken is meegedeeld dat deze onvoldoende zijn. De kosten voor het plaatsen van een apparaat dat, gekoppeld aan een cen trale verwarmingsketel, constant voor voldoende warm water van maximaal 55°C kan zorgen, worden voor de v.v. S.E.C. en de v.v. S.O. Soest geraamd op respectievelijk 11.200 en 10.700 gul den. Het verzoek zal in de vergadering van de stichting op dinsdag 2 augustus behandeld worden. Vooral uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK BeckeringhstraatH Tel. 11018 De onderwijscommissie heeft zich maandagavond nog niet uitgesproken over de eventuele instelling van een bestuurscommissie voor het openbaar onderwijs in Soest. Omdat mevrouw Kor thuis (WD) en mevrouw Greefhorst (CDA) ontbraken, meenden de overige drie commissie leden niet hierover geen oordeel te kun nen vellen. Wel liet wethouder mevrouw van Stiphout, plaatsvervangster van haar onderwijscollega Plomp, weten dat burgemeester en wethouders de instel ling van een dergelijke plaatselijke com missie niet noodzakelijk achten. Zij vin den dat een schoolraad, oudercommis sie en gemeenteraad goed functioneren in het huidige bestel en dat een bestuurs commissie de verantwoordelijkheden van deze instanties zal beperken. Ook menen zij elders in den. lande genoeg voorbeelden te hebben om het oude systeem te handhaven. Wij hebben een uitgebreide kollektie tuinhekken en afschei dingshekken in onze expositietuin. Van strak modern tot sierlijk bewerkt. Met de hand gemaakt van kwalitatief hoogwaardig stalen profielen, eventueel volblad verzinkt. In standaardmaten en op maat lever baar. Komt u eens kijken naar onze permanente expositietuin, of vraag onze folder aan bij Het Sierhek, De Mcertt, Zandweg 82, tel. 03406-2583. Openingstijdenmaandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Doe het zelf Bouwmarkt en Keukencentrum Bezoek onze Keukenshowroom In samenwerking met de recherche van de rijkspolitie in Utrecht heeft de Hilver- sumse gemeentepolitie begin deze week een 22-jarige man en zijn 26-jarige vriendin gearresteerd. Het tweetal heeft in de afgelopen maanden tenminste 30.000 gulden door middel van ongedekte cheques buitgemaakt. Voornamelijk midden-Nederland was het werkterrein van A. L. uit Hilversum en mej. A. G. J. van E. uit Amsterdam. In onder andere Soest, Baarn, Bunscho ten en Loosdrecht werden winkeliers met ongedekte giro- en bankcheques betaald. Het tweetal kocht vooral antiek, schilderijen, textiel, klokken en lampen. De Rijkspolitie heeft van deze goederen tot nu toe geen spoor kunnen vinden. Het onderzoek wordt verricht door het rechercheteam van de Utrechtse Politie Zij verwacht dat het totale bedrag van de cheques dat door de twee werd uit gegeven de dertig mille nog ruimschoots zal overschrijdejn. Doe het zelf Bouwmarkt en Keukencentrum Alles voor de Doe-het-zelver Veldweg 4, Soest Telefoon 02155-1 48 73 en Veldweg 4, Soest Telèfoon 02155-1 4878 Siersmeedwerk voor de tuin. Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie! Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155 - 14152 Klassiek en modern De 15-jarige Soester J. H. T. botste dinsdagmiddag met zijn personenauto op de Soesterbergsestraat tegen de hem naderende 39-jarige K. C. eveneens wonende in Soest. T. Kwam uit de richting Soesterberg en wilde linksaf de Dennenweg inslaan. Hier bij liet hij de doorgang voor C. niet vrij, zodat beide auto's botsten op de wagen van E. C. van de W. uit Amstelveen. Deze stond op de Dennenweg en wilde de Soesterbergsestraat opdraaien. Hoewel twee politiewagens uitrukten, bleef het gelukkig bij blik schade. H0RL0GER JUWELIER OPTIEK ZONNEGLOREN, telefoon 19144. dagelijks 13.15-14.00 en 19.00-19.45 uur. dagelijks 13.15-14.30 en 19.00-19.45 uur. 2e klasse B: dagelijks 13.15-14.00 en 19.00-20.15 uur. Ie klasse: 13.15-14.45 en 19.00-20.30 uur. Kraamafdeling: als boven, tle klasse echter 's morgens van 10.00-11.00 uur. Kinderafdeling 14.30-15.15 uur 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. Nieuweweg 37 Soest Telefoon 02155-19152 Uit de auto van mevrouw R. P. uit Soes terberg zijn twee radio's ontvreemd. Het voertuig werd op de Inrit bij de woning van de eigenaresse opengebro ken. Ook werd benzine uit de tank van de wagen overgeheveld. Onaangeweren: 1. Combinatie Wester- veld. 2. J. Kamerbeek. 3. Altenaar/ Reijerse. 4. C. Vaessen. 5. B. Schimmel. Aangewezen: 1. Combinatie Westerveld. 2. 3. 4. J. den Blanken, A. Meesters en B. Schimmel. 5. J. v. Dijk en Sukel/v. Klooster. Duif kampioenen: 1. J. Kamerbeek, - 1278656. 2. E. v. Daatselaar, - 831215. 3. Comb. Westerveld, - 687781. Bij een inbraak in een kelderbox aan de Smitsweg is voor ongeveer zeshonderd gulden aan gereedschap buitgemaakt. De dader is waarschijnlijk met behulp van valse sleutels binnengedrongen. Het bestuur van de schaatsvereniging Eemland" te Soest heeft de stichting verzocht als deelnemer te worden toe gelaten. De vereniging voldoet aan de eisen gesteld in de statuten. Het verzoek zal behandeld worden in de vergadering van aanstaande dinsdag. Soesterbergsestraat26 Telefoon 12982 - Soest ZIEKENHUIS BAARN Telefoon (02154) 7141-5831 Alle klassen: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.15 uur. Kraamafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.15 uur. Kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 17.30-19.00 uur. DE LICHTENBERG, AMERSFOORT Telefoon (033) 18341 dagelijks' 18.45-14.15 en 18.30-19.15 uur. dagelijks' 13.45-14.30 en 18.30-19.30 uur. Ie klasse 11.15-12.00 uur, 13.45-14.30 uur en 18.30- 19.30 uur. Kraamafdeling: dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afdeling. Psychiatrie: dagelijks' 18.45-19.15 uur en dinsdag, woensdag, donderdag, zaterdag en zon dag 13.45-14.45 uur. Hartbe waking: dagelijks 11.30-12.00 en 19.00-19.30 uur. De krans wordt door kolonel H. C. de Bruijn aan de voet van het beeld gelegd. „Christoffel Pullmann, Grenadier van de lijfcompagnie in het regiment infan terie van den Prins van Hessen Darm- stadt. Oud 28 jaren, verkiezende liever het leven te verliezen dan zijn wapens over te geven in de nacht van 27 juli 1787". Dit is het opschrift van het ge- denkbeeld van Pullmann tegenover paleis Soestdijk. Gisteren 190 jaar geleden verloor deze soldaat het leven toen hij op wacht voor paleis Soestdijk, weigerde een nachtelijke aanval van de Utrechtse Patriotten stil te laten passeren. Hij sloeg alarm en werd neergeschoten. Voor het paleis is een beeld voor hem opgericht om zijn plichtsgetrouwheid te eren. Dit monument werd in 1937 op 27 juli door Hare Majesteit de Koningin onthuld. Woensdagochtend 27 juli 1977 werd door Kolonel H. C. de Bruijn, comman dant van de tweede divisie van de Ko ninklijke Marechaussee, een krans ge legd aan de voet van het monument. Bij deze plechtigheid waren nog ver scheidene andere hoge Marechaussee officieren aanwezig. Christoffel Pull mann wordt één keer per vijf jaar her dacht. L/ff-P® v0rand®rön? °oe het nul Wij hebben een A" W'/fT iCVvi^ ruime sortering heesters, coniferen, bomen, rozen V en zelfs fruit in pot, alles zonder risico te planten. Zakkende prijzen in ons assortiment perkplanten b.v. Geraniums voor f 1,25, nog steeds een ruime Kamerplanten en snijbloemen, aardewerk, koper, tin en plastic, voor elk wat wils. Sortering heide, mooie zware kwaliteit, tegen verlegen prijzen nl. 1,75 p. st. DORRESTEINWEG 72 A - Geopend: ma t/m za 8 SOEST - TELEFOON 12883 6 uur. Vrijdagavond 7 - 9 uur. GEEN ALIMENTATIE - Ik ontving bijgevoegde eis tot betaling van alimen tatie, terwijl ik alles voor mijn vrouw achterlaat. Wat nu? Antwoord: Deze eis lijkt nergens op. Uw vrouw mag het huis met de zaak en al Je voorraden plus de inboedel be houden. Zij heeft altijd deze winkel be heerd en kan ruimschoots leven van de winsi. Daar staat tegenover, dat U we gens Uw invaliditeit niet meer kan werken en bent aangewezen op een uit kering W.A.O. De rechter zal de beide inkomens wel vergelijken en haar eis vermoedelijk afwijzen. U hebt wel een advocaat nodig, maar U kunt Pro Deo procederen. Gaat U maar een bewijs van onvermogen halen bij de afd. Be volking. ST. ELISABETH, AMERSFOORT Telefoon (033) 22444 dagelijks 14.00-14.30 en 19.00-19.45 uur. Klasse afdeling: dagelijks 11.00-11.30,14.00-14.30 en 19.00- 20.00 uur. IJSLAND - Broeden er eigenlijk wel vogels op IJsland? AntwoordOp de lijst IJslandse broedvo- gels staan er zo'n 76 verschillende ver meld, zoals de aalscholver, de alk, de gans, de sneeuwhoenders, de strandlo- pers, de zeezwaluwen, de ijsduiker, 14 soorten eenden en 9 verschillende meeuwen. De belangrijkste „broeder" op IJsland is de papegaaiduiker, met zijn prachtige gekleurde snavel, waar mee hij de gevangen visjes eerst sorteert voor hij ze verorbert of aan zijn jongen voert. Verder komen er op IJsland veel vogels uit Europa en Azië, maar ook uit Noord-Amerika voor. Anders dan meni geen denkt, heeft IJsland een aange naam zomerklimaat. De broedmaand is juni. HUIS GOEDKOPER OVERDOEN Als ik mijn huis voor een lager bedrag dan de taxatiewaarde aan een familielid overdoe, moet hij dan schenkingsrecht betalen? Antwoord: Met de tegenwoordig sterk opgedreven koopsommen is het moeilijk vast te stellen, hoever u beneden de taxatiewaarde kunt verkopen, voordat de inspecteur der registratie en succes sie een vorm van schenking zal constate ren. Beslissend is, of de bedoeling aan wezig was om de ander te bevoordelen. De inspecteur krijgt kennis van alle overdrachten en verervingen van onroe rend goed en Is een prijs opvallend laag, dan zal hij zich wel afvragen, of er een niet-zakelijke band tussen koper en ver koper aanwezig is. Betreft het familie, dan loopt de bevoordeelde spoedig het risico van een aanslag. Het schenkings recht is gelijk aan het successierecht. De familierelatie is dus van belang en het tarief stijgt progressief met de hoogte van het schenkingsbedrag. THERMOMETER IJKEN - Ik wU mijn thermometers precies 0 en 100 graden C laten aanwijzen. Moet ik ze dan tussen ijs leggen en in een ketel kokend water houden en kunnen er dan geen ver schillen ontstaan? Antwoord: Water kent drie aggregatie- toestanden, nl. de vaste fase (ijs), een vloeibare fase (water) en een gasfase (waterdamp). Bij elke fase-overgang blijft de temperatuur tijdelijk gelijk tot de gehele hoeveelheid stof is overgegaan Een zeventienjarige inwoner van Soest werd dinsdagnacht betrapt bij een in braak. Omstreeks half elf kreeg de politie een melding dat er vermoedelijk ingebroken werd in de woning van de familie K. aan de Birkstraat. Met vier agenten ging de politie erop af. In het huis werd P. T. aangetroffen, hij was binnengedrongen na vernieling van de ruit in de achterdeur. Het pand was al diverse malen door hem onderzocht. T. werd voor verhoor meegenomen naar het politieburo. De negentienjarige Amerikaanse mili tair W. L. S. botste dinsdagnacht met zijn auto tegen een boom op de Soester bergsestraat. De auto raakte ter hoogte van Soestduinen in de slip, waardoor S. een gebroken neus en wat schaaf- wondjes opliep. Hij is overgebracht naar Zonnegloren. De auto is zwaar beschadigd. in de nieuwe fase. Bij smeltend ijs blijft de temperatuur o graden tot al het ijs is gesmolten. Als U water kookt en er komt stoom af, dan blijft het water konstant 100 graden C tot alle water verdampt is. u kunt dus Uw thermometers beurtelings in smeltend ijs en (later) in kokend water houden en dan moeten ze alle resp. 0 en 100 graden C aanwijzen. Tenminste als de luchtdruk die dag 1 atmosfeer (is 76 cm kwikdruk) bedraagt. U zult de ba rometer er daarom eerst voor moeten raadplegen, want is de druk van de buitenlucht lager dan za] het water eer der koken, en omgekeerd. De verenigingen S.O. Soest en S.E.C. hebben de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest verzocht de warmwatervoorziening in de kleedakkomodaties van de sportterreinen te verbeteren. Een blauwe Simca 1100, mét het ken teken 27-35-ÜK is in de nacht van zater dag op zondag gestolen. De eigenaar, G. van P. uit Soest had de wagen gepar keerd aan de Smitsweg. In de auto be vinden zich zowel het kentekenbewijs als het rijbewijs van de eigenaar. Twee mannen, die met portofoons liepen te zenden, zijn door de politie aange houden. De portofoons waren volgens de politie 27 MC'ers. Daar op initiatief van staatssecretaris van Huiten de Tele foon- en Telegraafwet ruim een jaar geleden gewijzigd is, Is het gebruiken van dergelijke zendapparatuur zonder machtiging strafbaar. De portofoons zijn in beslag genomen. In de vergadering van de commissie openbare werken op maandag 25 juli is er een aanvullend krediet beschikbaar gesteld voor de bouw van een kleed clubgebouw aan de Sterrenberg te Soes terberg. Het aanvullend krediet van 345.000,- werd door de prijsstijgingen in het afgelopen jaar noodzakelijk ge maakt. Extra rente en aflossing maakt voor de verenigingen niet zo veel uit, want zij hadden hier bij hun begroting al op gerekend. M. de R., Erg mis meen ik het niet te hebben als ik veronderstel dat er stemmen, zelfs offi ciële, zijn opgegaan en plannen in de maak zijn om een gedeelte van de Eigendomweg een andere verkeersbe- stemming te geven. Gaat het niet om het gedeelte tussen Koningsweg en den Blieklaan? En als belangrijk argument gold dan: ,,Men kan die laap niet zo maar verbreden, want dan moet er minstens één rij beuken weg". En: ,,Dit was nog de enige fraaie beukenlaan in Soest"Welnu: dit laatste argument ls totaal achterhaald door de sterfte onder die bomen. Zeker twintig dode of stervende beuken staan daar! De beuken op de Eigendomweg zijn - zonder toedoen van de mens - ten dode opgeschreven. En, schrale troost, in het hele land is er die sterfte onder de beuken te zien. Oorzaak mij onbekend. Heel erg jam mer, maar de Eigendomweg als beuken laan is niet meer te handhaven en dus evenmin het het gesignaleerde argu ment. A. W. MOLL

Soester Courant | 1977 | | pagina 9