Bloemencorso Midden-N ederland te Leersum Ruim twee en een half miljoen krediet nodig voor bouw lagere- en kleuterschool in Overhees Originele start van volleybalseizoen in sporthal Beukendal Afsluiting gedeelte eigendomweg voor gemotoriseerd verkeer Kralen Gordijnen Kampweek Olympia- wandelvereniging groot sukses Vragen van raadslid Visser voor a.s. raadsvergadering Bouwvergunning stalhouderij gevraagd om woning te bouwen General Motors ontwikkelt instrumentenpaneel met kristallen BDC opent seizoen met sterk bezet tournooi Culturele commissie vlot in medewerking Zaterdag en zondag finale van sterk bezet B en C toernooi LTC Soest Bospad wordt verhard Eerlijke jongen J. P. DE ROND interieurverzorging Gouden jubileum Kontakta vonden weduwen- en weduwnaarsbond SOESTEBBEBGSESTRAAT 122 IN SOEST Eerste lustrum all-in toernooi in Soest VOOR AL UW SPORTEN Indeling voetbalcompetitie Soester Courant van donderdag 11 augustus 1977 Op zaterdag 13 augustus beleeft Leersum weer haar schoonste dag van het jaar. Voor de 25e achtereenvolgende keer laten de verenigingen 17 praalwagens, aangevuld met 18 versierde luxe-wagens, over een ruim en overzichtelijk par cours, aan het oog van tienduizenden toeschouwers voorbij trekken. Acht muziek korpsen met majorettes en vendelzwaaiers maken het bloemensprookje compleet. Voor het opmaken van deze 17 praal wagens zullen dit jaar ruim 500.00 dahlia's worden gebruikt, naast de an dere bloemen, die onmisbaar zijn om het toefwerk tot zijn recht te laten komen. Onder de gasten op dit jubileumcorso zullen dit jaar aanwezig zijn Prinses Beatrix en Prins Claus. Zoals in Leersum gebruikelijk is, mag de route slechts tegen betaling worden be treden. Kinderen t/m 10 jaar gratis, terwijl de entree-prijs 3,50 bedraagt. De wagens zijn vanaf 12.00 uur te bezichtigen op de Lomboklaan. Om 15.00 uur trekt de stoet langs een 5 kilometer lange route. De Tielse Fruitmeisjes zullen de bezoe kers gratis laten genieten van het Be- tuws fruit. Vanaf 11.00 uur is er in Leersum op de Kerkweg een „Kupstmarkt" van 20 Leersumse Kunstenaars. Om 17.00 uur een voetbalwedstrijd op de Wildbaan tussen de elftallen van mini voetbalclub ..Domstad" tegen het Rev. Centrum ,,De Hoogstraat" ten bate van Stichting Paardrijden Gehandicapten "Lis Hartel". Om 18.00 uur zal de prijsuitreiking in „de Kolk" plaatsvinden. Om 20.00 uur begint daar het corso-bal met medewerking van het orkest „The Simple Melodies". Tot slot van deze Leersumse hoogtijdag zal een groot vuurwerk worden afge stoken op de Dreef. Dit vuurwerk begint om 22.00 uur. Voor verdere bijzonderheden zal er weer een programmaboekje te koop zijn, waarin alle gegevens over het corso vermeld staan. Dit programma kost 0,50 en wordt op het parcours aangebo den. Op woensdag 10, donderdag 11, vrijdag 12 en zaterdag 13 augustus organiseert de Oranjevereniging een Lunapark met diverse attracties op het terrein aan de Kerkweg. Het pad, dat loopt van de Larlxlaan naar het fietspad door het bos tussen de Foe- kenlaan en de Sparrenlaan, wordt ver hard. De gemeente gaat er voor zorgdra gen, dat het verharde pad uitsluitend als wandelpad gebruikt kan worden. Bij de politie meldde zich de 15-jarige J. S. met de boodschap dat hij met voetballen een ruit van het postkantoor had vernield. De politie gaf het bericht door aan de directeur van het postkan toor, die verder contact met de eer lijke jongeman zal opnemen. A.s. donderdag 19 augustus komt in de raad het veelbesproken voorstel aan de orde om een gedeelte van de Eigendomweg af te sluiten voor het gemotoriseerde verkeer. Het betreft het gedeelte tussen de Koningsweg en het Scalmeyerpad waarop dan uitsluitend fiets- en voetgangersverkeer mogelijk zal zijn. Op het Scalmeyerpad zal éénrichtingverkeer ingesteld worden, echter in omgekeerde richting dan thans het geval is. Dat impliceert dat men vanaf de Den Blieklaan niet meer de Eigendomweg en het Scalmeyerpad kan opgaan. De afsluiting is een veel besproken zaak geweest. Aanvankelijk dacht men aan onttrekking aan het openbaar verkeer met, gelijktijdig, openstelling voor het fiets- en voetverkeer. Daartegen rezen bezwaren zowel bij gedeputeerde staten als bij de Kroon. Er is dan sprake van strijdigheid met de Wegenwet. De ho gere overheid stelt zich op het standpunt dat er maatregelen genomen moeten worden met gebruikname van het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens, waarmee het zelfde effect be reikt kan worden. Door plaatsing van borden kan de Eigendomweg de bestemming „ver plicht fietspad" c.q. (een aan te leg gen voetpad) „verplicht voetpad" krijgen. De gemeente hoopt door deze maatregel een aantal langs de weg staande fraaie bomen te kunnen behouden. De percelen Eigendomweg 117 en 131 zullen aangesloten worden op de door te trekken Isaacstraat; de bestaande aan- Laanstraat 37 - Soest - Tel. 13284 De kampweek en de deelname aan de Jeugdtweedaagse in Venlo is voor de leden van de christelijke wandelsportvereniging Olympia voor de derde achtereenvolgen de maal een groot sukses geworden. Met een grote leger-, twee bungalow- en vijf kleinere tenten werd ruim een week gekampeerd op camping „Maalbeek" in Belfeld bij Tegelen. De deelname aan de „Tweedaagse leverden de drie Olympia-groepen twee derde en een vierde prijs op. Zaterdag 30 juli arriveerden de Olym- pianen per touringcar van Tensen in het Limburgse dorpje Belfeld. De week werd gevuld met bezoeken aan de grote speeltuin „Klein Zwitserland'" in Tege len, het rekreatieoord „De Schatberg" in Sevenum met o.a. zwembaden en speel tuin. Om in Sevenum te komen werd gebruik gemaakt van de fiets. De touris- tische rit bedroeg 51 kilometer v.v. In dezelfde plaats at men in een pannekoe- kenhuis. Er werd met de boot een rondvaart van vier uur gemaakt op de Maas van Venlo naar Kessel v.v. Men voer hiérbij door één van de grootste binnenvaartsluizen van West-Europa. De rivier heeft een verval van 3.25 meter. De Olympianen hadden boven dien het voorrecht de Westduitse grens te mogen passeren om zich een hele dag in het immense pretpark en sprookjes- tuin „Phantasialand" in Brühl (bij Köln) te vermaken. De jeugd werd ook op de camping beziggehouden. De kampleiding had o.a. een badmintonwedstrijd en een kien- avond georganiseerd. Van het zwem water bij de camping werd veelvuldig gebruik gemaakt. Dat kon omdat de temperatuur iedere dag boven de 20 graden lag. Voor de 26e keer zou van donderdag 4 t.m. zondag 7 augustus de Jeugdvier- daagse in Venlo worden gehouden maar enkele weken voor het vertrek van de Olympiawandelsporters naar het Lim burgse kwam het bericht dat men over onvoldoende leiding kon beschikken zo dat alleen de laatste twee dagen werd gewandeld. De temperaturen lagen inmiddels boven de 25 graden en dat deed de organisatie besluiten de straatparkoersen door Ven lo in te korten. De route op de tweede dag ging langs de Westduitse grens en door Tegelen. De ongeveer 700 deelnemertjes werden de laatste dag ingehaald met bloemen en muziek. Bij het gemeentehuis van Venlo werd het défilé afgenomen. De meeste ouders van de Olympia-jeugd maakten zondag 7 augustus van de gelegenheid gebruik met de bus naar Belfeld af te reizen. Een jury had het wandellegioen gevolgd en lette streng op het afstand houden ten opzichte van andere groepen, 't netjes achterlaten van de rustplaatsen, 't zin gen, de leiding enz. Het resultaat was dat de veertien adspiranten met leidster mevr. J. Veldhuizen op de 10 kilometer, met vijftien groepen, een derde prijs bemachtigden. Het aantal groepen op de 15 kilometer bedroeg achttien. De elf junioren onder leiding van de heer D. W. Brood wonnen een vierde prijs, terwijl leider de heer W. van Steendelaar voor zijn tien senioren de derde prijs in ontvangst mocht ne men. Eventueel kon iedere vereniging een eigen verzorgingswagen tijdens deze twee dagen mee laten rijden. Voor Olympia waren twee verzorgers op de route, mevr. S. Brood en de heer E. R. Kalkman. Alle Olympianen haalden de finish en konden de speciaal ontworpen medaille met lint in ontvangst nemen. De wandelsporters van Olympia kunnen weer terugzien op een geslaagde „hal ve" Jeugdvierdaagse en een fantas tische kampweek. Zaterdag 20 augustus organiseert Olym pia voor de 20e keer haar Paleis Soest- dijktocht in Soest, met afstanden van 6, 12, 18 en 25 km. Komend weekend zal op het terrein van handbalvereniging BDC voor de derde maal in suksessie een tournooi worden gehouden voor pupillen, aspiranten, junioren en senioren. De eerste 2 leeftijdsgroepen komen zater dag binnen de lijnen. De junioren en se nioren zijn op zondag aan de beurt. Op beide dagen heeft de toumooicom- missie voor een aantrekkelijk program ma gezorgd met een sterke bezetting. Totaal 62 teams zullen beide dagen ak- tief zijn. Hoewel de bekerwinnaars van de hoogste seniorenpoules van vorig jaar, Vole- wijckers en Aalsmeer, de door assu rantie- en adviesburo PS uit Soest be schikbaar gestelde wisselbeker niet kun nen verdedigen, betekent het meedoen van bekende verenigingen als Ancora uit Rotterdam, het Utrechtse Sims/HMS, Van der Voort, Quinkes uit Kwintsheul en Frias uit Nijmegen, dat er van sterk handbal kan worden genoten. Op zaterdag begint het tournooi om 10.30 uur, op zondag om 10.00 uur. Het BDC-terrein is te vinden aan de Birk- straat.'ter hoogte van de Henr.Blaekweg. sluiting van deze percelen op de Eigen domweg komen dan te vervallen. Daar door houdt de Isaacstraat wel twee- richtingverkeer. De commissie onderwijs zal een concept-voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwen van een zesklassige lagere school en een twee klassige kleuterschool in de wijk Overhees te behandelen krijgen. Hiermee is een bedrag van 2.550.000,- gemoeid. Het college van burgemeester en wet houders wil snel starten met de behan deling van de bouw van een derde defini tieve school in de wijk Overhees. Deze school zal gaan bestaan uit een lagere school en een kleuterschool met een speelzaal. De kleuter- en lagere school worden ge bouwd op een perceel grond in de nabij heid van de nog te bouwen R.K. school voor MAVO. Diverse commissies hebben voor deze plaats al hun toestemming verleend. Het totaal benodigde krediet, inclusief het meubilair en de leer- en hulpmid delen, wordt geschat op ruim twee- en-een-half miljoen gulden. Het scholen complex zal door de gemeente worden gebouwd. Het raadslid voor Progressief Soest, Jan Visser, heeft voor de volgende week donderdag te houden raadsvergadering een twee tal vragen ingediend, die nauw verband houden met het milieu. Zijn eerste vraag betreft hinderwetvergunningen; zijn tweede het ille gaal gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen. „Al jaren lang", zo schrijft Visser aan zijn collega-raadsleden en aan b. en w., „pleegt het gemeentebestuur in de va- kantietijd belangrijke plannen ter in zage te leggen, aan- en afkondigingen te doen en hoorzittingen te houden op een tijdstip, waar achteraf iedereen veel kritiek op heeft". Hij heeft dat ook dit jaar, bij terugkeer van vakantie, weer geconstateerd door telefoontjes van ver ontruste mede-burgers. Visser doelt daarbij op een hinderwet- aanvraag voor een patatbakkerij, een vergunning voor een LPG-installatie, een woningwetvergunning voor bungalow- bouw in het Slangenbosje en een aan vraag voor een lakkenmengerij bij Lind- ner. „Is het niet mogelijk", vraagt hij, om in de vakantietijd (de raad vergadert in juli toch ook niet!bovengenoemde acti viteiten tot een minimum te beperken of helemaal achterwege te laten? „Hoe is het mogelijk dat gevaarlijke installaties en milieuverontreinigende bedrijven zónder hinderwetvergunning al maan denlang volop werken, zonder dat ie mand daar iets tegen doet' In zijn brief aan de raad zegt Visser dat het zó bij de bevolking over komt. De za ken worden ongemoeid gelaten en aan het bedrijf wordt gezegd: vraagt u maar rustig een vergunning aan. Deze proce dure kost ook weer veel tijd en onder tussen zit een hele wijk of buurt óf in de stank, óf leeft met de angst dat er vandaag of morgen iets ergs gebeurt. „Welk beleid voert u hierbij: hoe werkt de afdeling milieuzaken en kunt u één en ander nader toelichten" wil Visser weten. In de brief vestigt hij ook de aandacht op een illegaal gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen langs twee kilo meter sloot in de Eempolder en de tegen strijdige verklaringen daarover van de gemeentelijke voorlichtingsambtenaar en natuurbeschermers. Hij vraagt: „Wat is hierop uw commen taar, welke maatregelen heeft u genomen Om deze affaire na te gaan en te onder zoeken en hoe denkt u in de toekomst dit soort ongelukken te voorkomen?". Onze plaatsgenoot de heer Chr. van Etten herdenkt zondag a.s. het feit, dat hij 50 jaar kerkkoorzanger is. Dit jubi leum zal worden gevierd met een plech tige, gezongen H. Mis, waarin door het kerkkoor zal worden uitgevoerd de Mis van Gröber. Nadat het verenigingsgebouw „De Ak ker" aan het Melkpad 14b te Hilversum de maand juli gesloten was, zijn de kontaktavonden van de weduwen- en weduwnaarsbond deze week weer be gonnen. Ze worden om de veertien dagen op de dinsdagavonden gehouden, aan vang 20.00 uur. Voor inlichtingen kan men contact opnemen via telefoonnum mer 02153-15126 (na 14 uur) of in Soest telefoonnummer 14843. Met Restaurant van den Brink. ...een trouwpartij in het gezin...ja mevrouw, dat moet iets moois worden...geheel aparte zaal...natuurlijk...receptie beneden dus geen trappen klimmen...ach Mevrouw, mag ik U uitnodigen voor een kopje koffie. We bespreken dan alle mogelijkheden als menu etc. en zelfs de prijzen... Wanneer U rustig kunt praten...b.v. in de middag. Graag j tot ziens... U sprak met 12706.. Voor de vijfde maal in successie organiseren twee anthousiaste volleyballers, Werner Paans en Herman Stam, het all-in toernooi in Soest. Een toernooi dat door z'n opzet en tijdstip waarop het verspeeld wordt na vijf jaar niet meer is weg te denken vóór de aanvang van de competitie. De leden van de culturele commissie zullen het gemeentebestuur positief advi seren in de verzoeken om subsidie van de muziekvereniging Odeon, van het pas opgerichte Soester Muziekgezelschap en van de Volksuniversiteit Soest-Soester- berg. Het gaat bij Odeon om een bankgarantie voor 85.000 gulden, nodig voor de bouw van het nieuwe repetitielokaal; bij het Soester Muziekgezelschap om een bankgarantie voor 15.000 gulden, nodig voor de aanschaf van instrumenten en wat de Volksuniversiteit betreft om een totale subsidie van 11.062,50. In de vergadering van de commissie waarin de aanvragen behandeld werden, mochten bestuursleden hun verzoeken nader toelichten. Odeon's voorzitter, de heer C. Lensink verklaarde dat het ging om een gebouwtje, dat in systeembouw Volgende week vrijdag 19 augustus komt de commissie voor de beroepschriften bijeen ter behandeling van het beroep van de heer H. Hoek uit Maarssen. Hij is het niet met het college eens, dat hem een gevraagde bouwvergun ning voor een stalhouderij weigerde. De stalhouderij zou gebouwd worden op de hoek Wieksloterweg-Bosstraat. In het weigeringsbesluit zegt het college dat het bouwplan in tegenstelling tot de aanvraag, het bouwen van een woonhuis omvat, waarbij de te bouwen bedrijfsge bouwen in een later stadium zouden worden aangevraagd. Er is derhalve sprake van het bouwen van een woonhuis en dat kan daar niet omdat volgens het bestemmingsplan Landelijk Gebied daar alleen gebouwd mag worden „ten dienste van het agrarisch bedrijf' Alleen een woonhuis kan niet nog af gezien van het feit dat een stalhouderij nietvalt onder de begripsbepaling .agrarisch bedrijf' Bovendien merkt het college op, dat het bouwplan voor het woonhuis niet „past" in de omgeving en het ontwerp een ge forceerde indruk maakt door een on duidelijke knik en door vele soorten ge veldoorbrekingen. door de firma Van Heek uit Scherpenzeel opgetrokken wordt, van 9 bij 14 meter. Er zouden zo mogelijk voorzieningen te gen geluidshinder aangebracht worden. Van het zaaltje zal in de toekomst ook gebruik gemaakt worden door de Soes- terbergse toneelvereniging en de Amers- foortse muziekschool. Hij maakte de commissieleden tenslotte opmerkzaam op het optreden van de harmonie tijdens de a.s. Gildefeesten. Dan zullen voor het eerst de nieuwe uniformen gedragen worden. De heer Flierman van het pas opge richte „Soester Muziekgezelschap" zet te uiteen waarom 36 leden van de Soester Harmonie PVO zich afgescheiden had den. Zij wilden uitsluitend in een gezel lige sfeer muziek maken en concerten geven; voor het „buiten gebeuren", het over de straat marcheren en sere nades brengen, voelden zij niets. Omdat PVO meer de richting van show band uitging met puppyrettes, majoret tes en drumband, en samengaan niet meer mogelijk bleek, trok men zich terug. Omdat het gros van de 36 leden reeds als leerling van de Amersfoortse Muziek school was ingeschreven, was ook de verdere opleiding gewaarborgd. Wethouder mevrouw Van Stipthout vond het spijtig dat het tot een scheuring ge komen was, maar commissie-voorzitter mevrouw Korthuis meende dat er in Soest wel degelijk plaats was voor een vereniging met de doelstelling als van het nieuwe gezelschap. De commissieleden stemden daarmee in. Wat de subsidie aan de volksuniversiteit Soest-Soesterberg betrof, werden geen vragen gesteld. Wel maakte de heer Leef- lang van de provinciale culturele raad de leden van de commissie opmerkzaam op een andere werkwijze, die in meerdere gemeenten in Utrecht gevolgd werd en die minder kostbaar zou zijn. Het ging hem daarbij om een meer vrijblijvende afspraak met de „lesgevers". Hij meen de dat door dat systeem ook meer cursus sen gegeven konden worden. SPORTHUIS i. D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154-12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Vijfjaar geleden besloten Werner Paans en Herman Stam, toen nog voorzitter van respectievelijk Olympia en SVV een originele start te bedenken voor het volleybalseizoen. Het moest een toernooi worden waaraan niet alleen de eerste teams van de diverse verenigingen kon den deelnemen maar ook de spelers van lagere teams. Zo werd een toernooi bedacht waaraan iedere vereniging, die in Soest haar uit- en thuiswedstrijden speelde, kon deelnemen met een team voor iedere klasse waarin zij ook uit kwam in de gewone competitie. Het idee, en naar later bleek ook de uitvoering, werd een groot succes. Toen de organisatoren later een wed strijdsysteem gingen hanteren waarbij een team pas was uitgeschakeld als het tweemaal had verloren werd het nog aardiger, aangezien de loting bepaalde wie de volgende tegenstander zou wor den. Ook was de prijs die de winnaars ontvingen, een foto van het team, op dezelfde avond uitgereikt als de finale plaatsvond, een verrassing. Het lustrum zal nog meer in het teken staan van de all-in gedachte. Naast een toernooi waarin weer teams uit allerlei klassen doorelkaar spelen is er een toernooi bestaande uit spelers van ver schillende verenigingen. De organisato ren hebben de verenigingen gevraagd de zeven beste spelers en speelsters op te geven. Uit die opgaven stellen zij dan zes, dames- en zes herenteams samen, en deze teams gaan uitmaken wie het all-in-kampioenschap 1977 behaald. De wedstrijden zullen worden gespeeld in de sporthal Beukendal en plaatsvin den op woensdag 24 augustus, donderdag 25 augustus en donderdag 1 september. De deelnemende verenigingen zijn SW, Olympia, BG&SV, Limvio, Devu en Voleem. WZ is voor het zaterdagvoetbal van de KNVB ingedeeld irt de 4e klasse D. Daarin komen ook uit Bloemenkwartier te Hilversum, Candia en Renswoude te Rhenen, DVS'33 te Ermelo, Edo te Utrecht, Jonathan te Zeist, de Merino's te Veenendaal, Montfoort, Renswoude, Terschuurse Boys en IJFC te IJssel- stein. Het tweede elftal van VVZ komt uit in de reserve 3e klasse D van de KNVB en speelt tegen DVS'33-2, Jonathan 2, De Merino's 2, De Musketiers 2, Renswoude 2, NSC 2 te Nijkerk, SDCP 2 te Putten, Sparta 2 te Nijkerk, WOG 3 te Harder wijk, VVOP 2 te Voorthuizen en Wou denberg 2. SEC en Soest zijn ingedeeld in de 4e klasse G van zondagcompetitie van de KNVB. Daarin spelen ook APWC en HVC te Amersfoort, Baarn, Donar te Hilver sum, 's-Graveland, Hoogland, Laren en LVV te Laren, Minerva te Utrecht en WOG te Harderwijk. Het tweede elftal van SEC is ingedeeld in de reserve 3e klasse D van de KNVB. Daarin spelen ook 't Gooi 2 te Hilversum, Hercules 2, HMS 2, Stichtse Boys 2, Utrechtse Boys 2 en UW 3 allen te Utrecht, Saestum 2 te Zeist, SDO 2 te Bussum, Vreeswijk 2, Vriendenschaar 2 te Culemborg en Rapiditas 2 te Weesp. Direct aansluitend op het D toernooi organiseert de LTC Soest een B en C toernooi dat inmiddels alweer in een ver gevorderd stadium is. Met name het B toernooi is dit jaar buitengewoon sterk bezet. Polshorloges met vloeibare kristallen (Liquid Crystal Displays of LCD's) zijn tegenwoordig geen zeldzaamheid meer. In de toekomst zullen automobilisten via LCD's in hun auto's echter meer dan alleen de tijd kunnen aflezen. Snel heid, kilometerstand, brandstofpeil, stand van de transmissie e.d. zullen dan op deze wijze zichtbaar zijn. Het „LCD" instrumentenpaneel wordt op het ogenblik in de laboratoria van General Motors in de Verenigde Staten getest in een Chevrolet Monte Carlo. Het scherm bestaat uit twee glasplaten, waarbinnen zich tussen twee polarise rende lagen de vloeibare kristallen be vinden. Deze bestaan uit moleculen, die onder invloed van een zwakke elec- trische stroom een verschillende stand aannemen. Hierdoor wordt de polarisa tie van het licht gewijzigd, zodat het weerkaatst of wordt geabsorbeerd door de polariserende lagen, afhandelijk van de inschakeling of onderbreking van de electrische stroom. Digitale systemen met vloeibare kristal len bieden voordelen die andere electro- nische systemen niet hebben. Doordat ze slechts een zwakke stroom van laag voltage nodig hebben, kunnen ze worden toegepast met geïntegreerde circuits. Reflecterende LCD's hebben een uit stekend contrast en zijn bijzonder goed afleesbaar ook bij fel zonlicht. Bij ex treem lage temperaturen - beneden 20° onder nul - reageert de LCD evenwel traag, doordat de vloeibare moleculen dan moeilijker bewegen. Verder onder- zoekingen zijn dan ook nog vereist. Het electroden patroon kan elke ge wenste vorm aannemen, hetgeen een grote keuze in vormgeving mogelijk maakt. Bovendien kunnen door het ge bruik van gekleurde polariserende films aanduidingen in verschillende kleuren worden verkregen. Tenslotte bieden de zeer platte LCD s de mogelijkheid om plaats en gewicht te besparen in de instrumentenpanelen van automobielen in de toekomst. Bij de heren speelt bijvoorbeeld Niels Menko van het Melkhuisje mee, Menko die in 1972 en 1973 het toernooi won speelde het afgelopen jaar eredivisie voor zijn club. Een andere favoriet is John Riethoven een jong talent dat het afgelopen jaar in de hoofdklasse voor HLTC (Melkhuisje) speelde en zelfs in viel in het eredivisie team. Mochten Menko en Riethoven elkaar treffen in de finale dan zou dit wel eens een erg be langrijke partij kunnen worden, in verband met de opstelling van het eerste HLTC team van volgend jaar. Het is echter lang niet zeker dat beiden de finales zullen halen, want het deel nemersveld kent nog veel meer erg sterke B spelers zoals van Rooyen, Frank van Fraayenhoven en Jeroen Hei doorn van de LTC Soest. Bovendien zal rekening gehouden moeten worden met Alexander Ton die op het B toernooi van 't Laer verraste door winst op de als derde geplaatste Karei Stegenga. Bij de dames komt Ingrid Truyens (ere divisie) haar vorig jaar behaalde eerste plaats verdedigen, maar als zij de fi nale mocht halen zal zij het ongetwij feld erg moeilijk krijgen met Guusje Wolf dan wel Ellen Driebergen. Al met al belooft het deze week een erg leuk toernooi te worden, en de wed strijdleiding die afgelopen zondag al meer dan 2oo bezoekers mocht be groeten rekent dan ook op grote pu blieke belangstelling.

Soester Courant | 1977 | | pagina 11