Concept nota gemeentelijk cultuurbeleid gereed Harmonie Odeon nooit naar Soest in Duitsland X7Ö Stichting R.K. Onderwijs Soest vraagt krediet voor Boekhoudmachine Drie Amerikanen namen zakken mest weg „Subsidieverordening amateur- kunstbeoefening" grote verbetering Vleesverkoop Nylon Jack van de Gemeentehof Hinderwet Hinderwet Hinderwet Hinderwet Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Hinderwetzitting uitgesteld Hinderwetzitting Hinderwetzitting Meisjes... bij ons zijn ze er wel bril centrum Herbestrating Colenso Openluchtconcert in Baarnse Pekingtuin Wethouder Ebbers in bestuur waterleidingbedri j f Op Oude Tempellaan weer verkeer in twee richtingen Politie assisteerde Zeister collega's ÜÜ9HNMSIMMMN Soester Courant van donderdag li augustus 1977 De R.K. pastorie aan het Kerkplein aangekocht door de Amersfoortse Muziek school om er de Soester dependance in te vestigen. Tot uiterlijk 22 september a.s. hebben een groot aantal plaatselijke vereni gingen en stichtingen, hoofden van scholen en commissie gelegenheid te reageren op de zo juist gereed gekomen „Nota Cultuurbeleid" van de ge meente. De nota moet volgens de plannen in de maand oktober in de ge meenteraad aan de orde komen omdat in de nota een aantal voornemens is geformuleerd met betrekking tot het gemeentelijk beleid op cultureel gebied. De raad moet zich over deze voornemens uitspreken. Dat gemeentelijk cultuurbeleid richt zich in het bijzonder op de kunstzinnige vorming in het onderwijs, de buitenschoolse kunstzinnige vorming, het biblio theekwerk, de amateurkunstbeoefening, de kunst èn het vormings- en ontwik kelingswerk voor volwassenen. „Het is erop gericht voor een ieder kansen te scheppen om hieraan zo optimaal mogelijk te kunnen deelnemen", aldus de aanbieders van de nota, het college van burgemeester en wethouders. Om een dergelijke nota werd reeds in de vorige zittingsperiode van de raad ge vraagd; met name het raadslid Ben Joosten van D'66 hekelde de toenmalige wethouder om het ontbreken van een beleidsvisie. Tijdens de behandeling van de begroting voor dit jaar, zegde het college van b. en w. toe een welzijnsnota aan te bieden. Daarvan zou aanvankelijk het gemeen telijk cultureel beleid deel uitmaken. Dat bleek evenwel niet zinvol omdat het onderdeel „cultuur" te veel om vattend was en men besloot tot een aparte nota. In deze nota zijn de plaatselijke ak- tiviteiten en initiatieven geordend, waardoor meningsvorming over het beleid in brede kring mogelijk is ge worden. Mede daardoor kan de besluit vorming van het gemeentebestuur op passende wijze plaatsvinden. Geconstateerd wordt dat de kansen voor de inwoners van Soest om aan het cul turele leven deel te nemen, nogal on gelijk zijn. „Gelijke kansen" houdt in tiit verband in: besef hebben van de be tekenis van cultuur voor de eigen ont plooiing; het beschikken over de feite lijke mogelijkheid om te beslissen over de eigen deelneming èn het hebben van keuze uit alternatieven. Van een ver plichting mag echter nimmer sprake zijn. Wat "de gemeente betreft gaan de be moeienissen dan over (te hoge) finan ciële bijdragen, onvoldoende acco- modaties, onbekendheid, drempelvrees en het ontbreken van bepaalde voor zieningen. Een actief beleid kan zich richten op het verstrekken van sub sidies, het stichten van accomodaties en het bepalen van prioriteiten. Ook het bevorderen van de kunstzinnige vorming in het onderwijs, behoort volgens de opstellers van de nota tot het actieve gemeentebeleid. In de nota wordt overigens wel gesteld dat het standpunt dat de overheid tot dusver ten aanzien van cultuur en cul tuurbeleid innam als „terughoudend" kan worden aangemerkt. De overheid richtte zich vooral op de vraag naar voorzieningen zoals deze zich manifes teerde, waardoor nieuwe vormen van cultuuruitingen het wel eens moeilijk hadden. Als voorbeelden worden ge noemd: moderne muziek, moderne beel dende kunst en het vormingstheater. Maatschappelijke ontwikkelingen heb ben daarop invloed en zo ook op het culturele beleid van de gemeente. Onderwijs Aan de kunstzinnige vorming binnen het onderwijs heeft de gemeente de laatste jaren steeds meer geld besteed; in 1975 - 8000 gulden; een jaar later 20.000 gulden en dit jaar werd 30.000 gulden daarvoor op de begroting uit getrokken. De vorming is in vijf sectoren verdeeld; audio-visuele (films, foto's, radio, t.v.); beeldende (tekeningen, schilderijen); dans; dramatische creatiefspel en voordracht) en muzikale. De kunstenaarsvereniging Artishock verleent hierbij haar medewerking en verder worden aan leerlingen van zesde klassen van het lager onderwijs, les gegeven door leden van het Scapino Ballet. Voor de muzikale vorming is in Soest al vele jaren een consulente aktief, die de leerkrachten begeleidt en verder wordt door scholen van het voortgezet onderwijs gebruik gemaakt van het aan bod van de stichting „Het school- concert". De opstellers van de nota zeggen; „Wij zijn in principe voorstander van het geven van een basisvorming in alle genoemde kunstzinnige sectoren; wij zijn ons evenwel bewust dat dit uit gangspunt niet steeds gerealiseerd kan worden omdat het lesrooster niet altijd voldoende ruimte laat. Onder deze basis vorming wordt verstaan de eerste alge meen oriënterende kennismaking, het verwerven van elementaire vaardig heden". Men is van mening dat door het bestaan van de leerplicht de mogelijkheden van een integratie van de kunstzinnige basis vorming in het onderwijs groot is. „Er is behoefte aan en recht-op het leren kennen van die mogelijkheden; voorkomen moet worden dat jeugdigen door beperkte kansen in een achter standsituatie raken", aldus de nota. Buitenschools Het hoofdstuk in de nota dat aan de „buitenschoolse kunstzinnige vorming" gewijd is, heeft betrekking op het crea tiviteitscentrum Artishock en de plaat selijke dependance van de Regionale Muziekschool. Wat het „onderkomen" van Artishock betreft wordt gesteld dat het niet geheel voldoet aan de eisen, alhoewel de laatste jaren een aantal ruimten is aagepast aan de nieuwe functie van het gebouw. De lesgelden worden van een „redelijke hoogte" gevonden en dat komt omdat dergelijke centra goede rijks- en ge meentelijke subsidies ontvangen. Bo vendien is een duidelijke kortingsre geling voorhanden ten behoeve van minder-draagkrachtigen. Overigens wordt in de nota wel gezegd dat „de voorzijde van het gebouw aan de Steenhoffstraat en de entrèe verbe terd moeten worden in die zin, dat het pand meer tot een bezoek uitnodigt". Wat de muziekschool betreft wordt de „behuizing" slecht genoemd en in feite „niet verantwoord om daarin les te geven". De rijkssubsidie wordt, verge leken met de bijdragen aan bibliotheken en creativiteitscentra, als „erg laag" gekenschetst. Er is ook sprake van een hoge financiële drempel, al bestaat er een kortingsregeling. Soest heeft er 400 leerlingen op. Het gemeentelijk beleid richt zich op lagere lesgelden (c.q. hogre subsidies); verbetering van de huisvesting en het inschakelen van schoolruimten voor het geven van lessen Algemene Muzikale Vorming aan jonge kinderen, voor wie de afstand naar de Muziekschool te groot is. Wat het gebouw betreft, heeft het be stuur van de Muziekschool besoten tot aankoop van de r.k.pastorie aan het Kerkplein. In dit pand komen acht ruim- De Soesterbergsc harmonie Odeon zal zolang het huidige bestuur in functie is, nooit een bezoek brengen aan Soest in Duitsland. „We hebben nogal het een en ander gehoord over hoe het daar toe gaat", merkte voorzitter C. Lensink in de vergadering van culturele commissie op. „Wij willen dat onze vereni ging niet aandoen; dat risico v/illen wij niet dragen". daar ook voor in aanmerking mochten komen. De heer Lensink kwam tot zijn onver bloemde opmerking tijdens de rondvraag. Hij vroeg de commissieleden daarin eens een andere regeling uit te werken, waardoor ook de muziekvereniging met gemeenschapsgeld een goodwill-reisje naar het buitenland konden maken. Odeon vroeg financiële steun voor een reis naar het Duitse Stammheim. maar burgemeester en wethouders honereer- den dat niet. Dit ondanks het feit dat de culturele commissie zich op het stand punt gesteld had, dat als sportvereni gingen (en men had daarbij het oog op de sportuitwisseling met Soest- Duitsland) subsidie ontvingen voor bui tenlandse reizen, muziekverenigingen tes voor individueel onderwijs en lessen voor kleine groepen en een ruimte voor grotere groepen. Een voordeel van de situering van dit pand wordt genoemd, dat voor uitvoeringen gebruik gemaakt kan worden van de aangrenzende kerk, welke over een zeer goede akoestiek beschikt. Men hoopt ook op een groei tot 700 Soester leerlingen. Bibliotheek Een hoofdstuk wordt gewijd aan de bibliotheek en de Invloed van de „Wet op het openbaar bibliotheekwerk" op de ontwikkeling van de laatste jaren. Het gemeentebeleid is gericht op de uitbrei ding van de boekencollectie; op de huis vesting; de openingstijden en de perso- neelformatie. Vooral de huisvesting van het filiaal „Soest-Zuid" laat te wensen over. De gemeente gaat contact op nemen met het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek en Leeszaal om daarin verbetering te brengen. Ook zal voor het eind van dit jaar een gemeen telijkplan, (voor de ontwikkeling van dit welzijnswerk) zoals dat door de wet is voorgeschreven, aan de raad ter vast stelling worden voorgelegd. Dit plan geldt de jaren 1978-1982. Ook wordt een statutenwijziging voor bereid, die dan de bestuurssamenstel ling zal betreffen. Het dienstpakket zal mogelijk uitgebreid kunnen worden met dia's, filmstroken, overheadtransparanten, 8 mm. films en video-cassettes en platen. Amateur-kunstbeoefening Na geconstateerd te hebben dat er in Soest heel wat verenigingen op dit ge bied werkzaam zijn wordt ondermeer gezegd dat, op grond van de bouwplan nen voor enkele gebouwen voor sociaal- culturele doeleinden, de ruimtepro blemen voor culturele manifestaties in enkele jaren wel grotendeels voorbij zullen zijn. Ter verbetering van de huidige wijze waarop jaarlijks de subsidies worden be paald is een „Subsidieverordening amateur-kunstbeoefening'opgesteld. Het doel van de verordening is de vereni gingen door een gerichte subsidiëring financieel te steunen bij de vormingsaktivi- teiten ten behoeve van de leden. Het basissubsidie is een bijdrage in de alge mene kosten die iedere vereniging heeft, zoals vergader-, porto-, telefoon- en drukwerkkosten. Ook is subsidie mo gelijk in de kosten van dirigent, instruc teur of regisseur en in de accommo- datiekosten. Ook is er een subsidie voor jeugdleden mogelijk. Om van de verordening, die men op 1 januari 1978 in werking wil laten treden, gebruik te kunnen maken, moet de vereniging tenminste 20 leden tellen en ook tenminste èén jaar bestaan. Jaar lijks zullen voor de verenigingen formu lieren beschikbaar komen, waarmee de subsidie aangevraagd kan worden. Extra bijdragen in de kosten van uit voeringen worden in het algemeen uit gesloten, alhoewel subsidies ter gelegen heid van speciale evenementen (een lustrum) weer wel mogelijk zijn. De opstellers menen dat de verordening voor de verenigingen een verbetering betekent. Kunst Het gemeentelijk beleid ten aanzien van „Kunst" betreft plaatselijke kunste naars, die gebruik maken van de Beel dende Kunstenaars Regeling BKRIn overleg met het bestuur van de biblio theek zal worden bezien of de door mid del van deze regeling verkregen kunst werken, in de artote(ek kunnen worden opgenomen. Indien bij plaatselijke kunstenaars, die van de BKR gebruik maken, belangstel ling bestaat voor het verlenen van op drachten, zal de gemeente dit sti muleren. Door de aanbieders van de nota wordt aanbevolen uit het Fonds Kunstaan kopen, niet alleen plastieken te kopen, maar ook aandacht te besteden aan an dere kunstvormen. Dit Fonds zal aange vuld kunnen worden met „overschotten van de 1%-regeling" en gezegd wordt dat voortaan deze 1%-regeling „conse quent zal worden toegepast" bij alle ge meentelijke gebouwen en nieuwbouw- wijken. Vormingswerk Het beleid ten opzichte van het vor mings- en ontwikkelingswerk voor vol wassenen richt zich voorlopig op het crëren van een overlegstructuur met het particuliere initiatief. Men wil zo tot een „educatief netwerk" komen, waar door mogelijke „witte plekken" op vor- mingsgbied opgevuld kunnen worden. Daar zullen nogal wat maanden mee ge moeid zijn, waardoor een rijksbijdrage eerst voor 1979 aangevraagd zal kunnen worden. Wethouder mevrouw Van Stipthout ver telde de Odeon-bestuurders dat de sport verenigingen nooit subsidie ontvangen hadden, maar dat de sportuitwisseling wel financieel gesteund werd. Overigens mocht daarbij niet de jarenlange his torie uit het oog verloren worden, want al meer dan twintig jaren was er sprake van een dergelijk contact met het Duitse Soest. Door de leden van de culturele commissie zal echter toch aangedrongen worden op een principiële uitspraak over al dan niet subsidiëren van culturele contacten met het buitenland. Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van groene kaar ten, genummerd van 251 tot en met 348 en van 1 tot en met 100. Uit een bar aan de Burg. Grothestraat werd het nylon jack van M. B. (17) gestolen. B. deed hiervan aangifte bij de politie. RECTIFICATIE Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ovöreenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1. sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de directie van „Lindner Industrie" B.V., Konings weg 20 te Soest om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een mengerij voor lak ken en P.V.C.-compounds ten behoeve van de fabricage van metalen sluitingen op/in het perceel Dorresteinweg 71 ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5466. Gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zal op dinsdag 30 augustus a.s., des voormiddags 10.30 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn ge rechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene, die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 10 augustus 1977 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. H. S. G. van Dongen RECTIFICATIE Burgemeester en Wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de heer W. Spijker, Birkstraat 142 te Soest, om een nieuwe de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een huishoude lijke technische installatie ten behoeve van een pluimveebedrijf, alsmede voor de opslag van mest, op/in het perceel Birkstraat 142, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie C, nr. 2066. Gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zal op dinsdag 30 augustus a.s., des voormiddags 10.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wórdt er op gevestigd, dat tot beroep zijn ge rechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene, die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 10 augustus 1977 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. H. S. G. van Dongen RECTIFICATIE Burgemeester en Wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid l, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van loodgie- ters-en verwarmingsbedrijf G. v.d. Pol B.V., Van Lenneplaan 69 te Soest, om een nieuwe, de gehele inrichting omvatten de, vergunning tot het wijzigen van een loodgieters- en verwarmingsbedrijf op/in het perceel Van Lenneplaan 69 kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie C, nr. 3598. Gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 30 augustus a.s., des voormiddags 09.30 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die. zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 10 augustus 1977 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. H. S. G. van Dongen RECTIFICATIE Burgemeester en Wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeentese cretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de heer J. F. M. Lips, Bilderdijklaan 39 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een autoplaatwerkerij annex spuit- inrichting op/in het perceel Eikenlaan 39, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 3718. Gedurende vier weken na dagtekening van de bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 30 augustus a.s., des voormiddags 09.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. De burgemeester van Soest maakt bekend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek, op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen aan: Vereniging tot voortzetting van Patrimonium's Woningbouw, p/a Van Hamelstraat 44 te Soest, ten behoeve van het bouwen van 75 woningwetwo ningen in het plan Overhees II, ka dastraal bekend gemeente Soest, sec tie G, nummers 6294, 6901 en 7093. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 12 augustus 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 10 augustus 1977 De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver-van Haaften De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek, op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen aan: J. J. Nieberg, Julianalaan 2 te Sóest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Julianalaan 2, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 907. De aandacht van belanghebbenden Alvorens een definitieve beslissing zal wordt erop gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 10 augustus 1977 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. H. S. G. van Dongen worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 12 augustus 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 10 augustus 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt ter uitvoering van artikel 9 van de Verordening voor de Commissie voor de Beroepschriften be kend, dat op vrijdag 19 augustus 1977 om 16.30 uur in het gebouw van de afdeling Welzijn. Lange Brinkweg 79 te Soest, een openbare vergadering van de commissie De voor dinsdag 9 augustus geplande zaj worden gehouden, waarin het be- Hinderwetzitting ging niet door. Aan de roepschrift zal worden behandeld van de orde zouden komen de volgende verzoe- heer H c Hoek te Maarssen tegen de ken om een Hinderwetvergunning: Lips, weigering van een bouwvergunning voor v.d.Pol, Lindner en Spijker. De vier het oprichten van een stalhouderij op een verzoeken worden nu dinsdag 30 augus- terrein, gelegen aan de Bosstraat hoek tus behandeld. Dinsdag 23 augustus a.s. worden in het gemeentehuis vier openbare zittingen betreffende de Hinderwet gehouden. 10.00 uur: betreft een verzoek van C. P. Hilhorst, Lange Brinkweg 56 te Soest om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een agra risch bedrijf, bestaande uit een veehou derij en een varkensmesterij op het per ceel Lange Brinkweg 56 te Soest. 10.30 uur: betreft een verzoek van Agen- tura Kabelapparatuur B.V. „AKAP", Stationslaan 10 te Zeist om een vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een magazijn voor de opslag van elektronische mate rialen op het perceel Laan Blussé van Oud Alblas 2 te Soesterberg. 11.00 uur; betreft een verzoek van me vrouw A. van Es-Oostema, Sterrenberg weg 30 te Soesterberg om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een inrichting tot het persen en het opslaan van oude materialen en afvalstoffen op het perceel Sterrenberg weg 30 te Soesterberg. 11.30 uur: betreft een verzoek van A. G. van 't Klooster, Olijkeweg 1 te Soest om een vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een veehouderij en een biggenfokkerij op het perceel Olijkeweg 1 te Soest. Dinsdag 30 augustus a.s. worden in het gemeentehuis vier openbare zittingen betreffende de Hinderwet gehouden. 09.00 uur: betreft een verzoek van J. F. M. Lips, Bilderdijklaan 39 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een autoplaatwerkerij annex spuitinrichting op het perceel Eiken laan 39 te Soest. 09.30: betfeft een verzoek van Loodgie ters- en Verwarmingsbedrijf G. v.d.Pol B. V„ Van Lenneplaan 69 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning tot het wijzigen van een lood gieters- en verwarmingsbedrijf op het perceel Van Lenneplaan 69 te Soest. 10.00: betreft een verzoek van W. Spijker, Birkstraat 142 te Soest om een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een huishoudelijke technische installatie ten behoeve van een pluim veebedrijf, alsmede voor de opslag van mest op het perceel Birkstraat 142 te Soest. 10.30: betreft een verzoek van de directie van Lindner Industrie B.V., Konings weg 20 te Soest om een vergunnig tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een mengerij voor lakken en P.V.C.-compounds ten behoe ve van de fabricage van metalen slui tingen op het perceel Dorresteinweg 71 te Soest. Wieksloterweg te Soest. Soest, 10 augustus 1977 De voorzitter voornoemd, J. J. J. M. Festen Monturen zó mooi jat /e bril dragen helemaal niet gek vindt van Weedestraat 17A Tel.17120 Leverancier alle ziekenfondsen De hofjes bij de flats van Colenso zul len gedurende ruim twee maanden her- bestraat worden. De werkzaamheden zullen aanstaande maandag beginnen. Verkeerstechnisch zal dat geen proble men geven De weg Colenso-evenwijdig aan het park wordt niet herbestraat. Deze straat is zo'n twee jaar geleden reeds in orde gemaakt. Ook wordt vol gende week begonnen met het grond werk voor de voetpaden bij de school in Overhees 2e fase. A.s. zondagmiddag om 14.30 uur wordt in de Pekingtuin aan de Stationsweg te Baarn een openluchtconcert gegeven, dat georganiseerd wordt door Phono- gram in samenwerking met de VVV- Baarn en de Stichting Pekingtuin. Het programma is als volgt: 1. De Carnaval Ouverture van Dvorak door het San Francisco Symphony Orchestra onder leiding van Seiji Ozawa; 2. Rapso die op een thema van Paganini/Rach- maninoff door het Royal Philharmonic Orchestra onder leiding van Edo de Waart; 3. Tweede pianoconcerto van Rachmaninoff door het Royal Philhar monic Orchestra eveneens onder leiding van Edo de Waart. Solist bij de concer ten 2 en 3 is Rafaël Orozco. Het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs in Soest heeft burgemeester en wethouders verzocht een krediet van 19.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een nieuwe boekhoudmachine. Op dit moment gebruikt de administra tie van de stichting een machine, die in 1969 werd aangeschaft en toen 868,- kostte. Deze boekhoudmachine heeft, mede gezien de prijs, weinig mogelijk heden. Administratief-technisch gezien is het geen boekhoudmachine. Er ont breken teveel belangrijke mogelijkhe den. Zo'n machine moet bijvoorbeeld telwerken hebben en een programmeer bare kontróle. Uit een onderzoek bleek dat deze machi ne duidelijk verouderd is. Het boekings proces neemt teveel tijd en er moet relatief teveel kontróle op de uitkomsten worden uitgeoefend. Omdat de administratie van de Stichting zodanig is uitgebreid, dat de aanwezig heid van goed materiaal noodzakelijk is, lijkt een nieuwe boekhoudmachine geen overbodige luxe. Ook de „onderwijs administratie" van de gemeente be schikt over uitstekend materiaal. De commissie onderwijs en financiën zullen moeten beslissen of zij met een krediet van 19.000,- akkoord kunnen gaan. Op voorstel van b. en w. zal wethouder Ebbers benoemd worden als lid van het algemeen bestuur van het Waterleidingbedrijf Midden-Nederland. De benoeming zal gelden tot 1 november 1979. Wethouder Hoekstra wordt, tot 1 november 1978, plaatsvervangend lid. Deze benoemingen zijn een gevolg van wordt benoemd door de gemeente, die het raadsbesluit van 18 december 1975, toen ingestemd werd met de wijziging van de gemeenschappelijke regeling van het waterleidingbedrijf. Soest vormt met de gemeenten De Bilt, Eemnes en Zeist, éénn district en het district levert drie leden in het Algemeen Bestuur. De drie districtszetels worden bij toer beurt door alle vier gemeenten bezet, zodat óók bij toerbeurt één van de vier gemeenten gedurende een periode van een jaar niet is vertegenwoordigd. Door de vier gemeenten is afgesproken dat steeds één plaatsvervangend lid gedurende een jaar niet in het algemeen bestuur is vertegenwoordigd, ter ver vanging van de vertegenwoordiger, welke het eerst zal aftreden. De overige plaatsvervangende leden worden door de twee resterende gemeenten benoemd. Wel is het de bedoeling dat de stukken voor de vergaderingen aan alle vier ge meenten worden toegezonden, waardoor de gemeente die in een bepaald jaar niet in het algemeen bestuur is ver tegenwoordigd, te allen tijde de wens te kennen kan geven een voorbespreking te houden met zijn district-collega's. In verband met diefstal van zakken com post en koemest werden door de politie drie Amerikaanse militairen aangehou den die na verhoor overgedragen werden aan de marechaussee. De drie verdachten, W. P. J. (26) en J. Door het college van burgemeester en wethouders is het besluit van 13 juli 1976 ingetrokken, waarbij de Oude Tempellaan te Soesterberg werd aangemerkt als B-weg en èènrichting-verkeer werd ingesteld. Voor de Intrekking van het besluit zijn de volgende redenen in aanmerking ge nomen: door de verbetering van de laan zijn er voor wat betreft de constructie en de breedte géén argumenten aanwe zig voor handhaving van de aanwijzing als B-weg; uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat het aantal 3-assige mo torvoertuigen zo gering is dat handha ving van de B-weg status niet gerecht- aard is, dat èénrichtlngverkeer in het belang van de verkeersveiligheid zou zijn. Op de kruising Rademakerstraat-Ban- ningstraat-Kampweg-Veldm.Mout- gomeryweg zal de verkeerslichtinstal latie opnieuw in werking worden ge steld. Met Rijkswaterstaat, de eigenaar van de weg, zal contact worden opge nomen over de verplaatsing van de waarschuwingsborden „U nadert ver vaardigd zou zijn, uit visuele en mecha- keerslichten". Deze borden staan nu op nische tellingen is niet gebleken dat de 300 meter van het kruispunt en het is verkeersintensiteit op dc laan van dien de bedoeling dat ze op 100 meter afstand komen te staan. M. N. (23) belden uit Bilthoven en T. R. Mc. G. (21) uit Zeist, werden zondag morgen vroeg op heterdaad betrapt door bloemist E. Scholten aan de Middelwijk straat, toen zij van zijn terrein zakken mest wegnamen. Aai) de hand van het door hem opgege ven autotype, waarmee de mannen ver dwenen, kon de politie even later op de Van Weerden Poelmanweg tot aanhou ding overgaan. De zakken mest werden nog in de wagen aangetroffen. In de nacht van dinsdag op woensdag heeft de Soester politie assistentie ver leend aan de Zeister collega's. Daar werd een auto achtervolgd met twee mannen, die betrapt waren bij een in braak. Met behulp van de politie uit Amersfoort en de Rijkspolitie slaagde men er uiteindelijk na drie kwartier in de auto in Leusden tot staan te brengen. De twee mannen, A. P. (30) uit Bunnik en J. K. (21) uit Amersfoort werden In Zeist Ingesloten. 1

Soester Courant | 1977 | | pagina 13