Margreet Alexander wint D-toernooi LTC Soest KADO ui VAN ESSEN Commissie beroepschriften niet eens met B. en W. Syiïicfbfai MEUBIDICK t De gelukkige Winkelkringklant van deze week FOTO'S MET 2 DAGEN KLAAR GEOPEND rön«2 r^p-s-Nogs,echts Honderd aulden in de Van Weedestraat V.V.V. Nieuws filmfoto „De blauwe vogel" organiseert op 10 september rommelmarkt Gemeente accoord met wielerwedstrijden Vlaggen gestolen ainj Leer de vreemde taal goed spreken MALMO Soester Courant van donderdag 11 augustus 1977 Het Drentse dorp Barger-Compascuum, de vroegere veenkolonie, bestond in 1966 honderd jaar. Ter herinnering aan de stichting van het dorp door de zgn. boekweitkolonisten heeft men toen een miniatuurdorp ingericht, waaruit het huidige veenmuseum is gegroeid ,,'t Aole Compas". Het veenverleden van Drente wordt hier actualiteit. U ziet er o.a. een veenbrug, boekweitveld, plag genhutten en een veenput, werktuigen en gereedschappen. Eén maal per 14 dagen, op zaterdag zijn er demonstraties turf graven, persturf maken, vlegeldorsen en andere oude ambachten. Inl. tel. 05913- 9228. Geopend van 9-18 (aug). Op 27 augustus zal in de Groenoordhallen te lelden een concert worden gegeven door „SANTANA". Aanvang: 20.15 uur. En tree 25,-. Voorverkoop via ons kantoor vanaf 6 augustus. Eveneens in Leiden, in de Groenoordhal len, zal het grootste Ierse Folk-Festival worden gehouden, dat ooit in Nederland heeft plaatsgevonden. Aanvang hiervan is 12.00 uur. Einde 23.00 uur. Prijs 20.-. Hiervoor kunt U ook via ons kantoor re serveren. (Dit festival vindt doorgang op 4 september). Op de hei tussen Hilversum en Laren, wordt op 13 augustus weer een archeolo gische wandeltocht gehouden. De ge meente-archeologe van Hilversum gaat dan aan het hoofd van de stoet de hei op. Het vertrektpunt is het St. Janskerkhof, om 2 uur. In Dieren is op zaterdag, 13 augustus een mammoet-trip voor fietsers met gestaal de spieren. Een bijzonder evenement, genaamd Vale Ouwe Tocht. Ziet U niet tegen een fietstocht van 100 of 200 km. op, dan kunt U fijn meedoen. Onderweg ziet U veel mooie plekjes en een paar pittige klimpartijtjes ontbreken ook niet. Start: om zeven uur 's ochtends vanaf het terrein van de Gazelle-fabrieken. Inschrijfgeld 7,50. U kunt ook in de buurt van Dieren overnachten. V.V.V. Velp (085-619616) weet hier alles van. De Veluwse Stoomtrein rijdt nog steeds. Er zijn ook combinatiemogelijkheden, zoals wandelen met de V.S.M. voor houders van een 65 plus pas; fietsen met de Veluwse Stoomtrein Mij.; per boot en stoomtrein (tot 18/8 elke donderdag) en per huifkar en stoomtrein, (dagelijks, behalve op zondag en maandag). In het Bijbels Museum in Amsterdam is tot en met eind september een expositie van originele illustraties uit het boek „Wat de Bijbel ons vertelt" van illustra tor Kees de Kort. Geopend di. t/m zaterdag van 10-17. Het museum is aan de Herengracht no. 366. In het Nieuwe De La Mar-theater in Amsterdam treedt van 3 t/m 27 augus tus, iedere woensdag, donderdag, vrij dag en zaterdag, om 20.15 uur op: Seth Gaaikema, met zijn one-man-show: Familie Willekeur". Deventer, 500 jaar Drukkersstad. In 1477 rolde het eerste werk van de Deventer drukker Richard Paffraet van de pers. Van dat moment af was de stad behalve koek-ook drukkersstad. Inmiddels is dit 500 jaar geleden. Men heeft er een heel evenement van gemaakt. Tussen l en 10 september zijn er exposities en evene menten, met als thame de boekdruk kunst. De toegang is voor pas 65 houders veelal gereduceerd. Reserveert U alvast een dag voor een uitstapje, als U geïnte resseerd bent. TQt en met 13 augustus wordt In het Drentse Nijeveen het 500-jarig bestaan van het dorp gevierd met een feestpro gramma. De gerestaureerde korenmo len is ook weer in gebruik gesteld. Er is nog veel meer te doen in deze provincie, b.v. 20/8 een bloemencorso in Eelde, met in de week daaraanvoorafgaand, een „lichtweek". Op 13, 17, 20, 24, 27 en 31 augustus in het Openluchttheater in Diever een voorstelling van „De Storm" van Shakespeare. Het hele jaar door kunt U er het museum Kinderwereld in het Pietershuys te Roden aan de Brink 31, bezoeken. Het herbergt een grote poppencollectie, poppenhuizen, fornuis jes, serviezen, boeken, leermiddelen, spellen, stoommachines, tinnen soldaat jes. Dagelijks geopend van 10-12 en 2-5, zondags 2-5. Leuke gelegenheid de klein sten met een museum te laten kennisma ken. „Oude Ambachten markten" zijn erg in trek. Wie aan onze eigen markt niet voldoende heeft, kan zijn licht tot en met 25 augustus ook in Gouda opsteken. Hier wordt iedere donderdag van 9-12.30 uur op de markt/Burgerhal markt gehou den. In Haarlem is op zaterdagavond tot en met 3 september in het Frans Halsmu seum avondopenstelling van 20.30-22.30. Het museum wordt dan door kaarsen verlicht en er speelt een achtergrond muziekje. In Den Helder is het tot en met 13 augustus Visfeestweek. Tot slot van deze feestweek zal de vlootschouw worden gehouden. In het Gelderse Kerkwijk, in het Cen trum wordt op 13 augustus het Oogst- corso gehouden. Eveneens op 13 augus tus en in Gelderland, t.w. in Heerewaar den, een gondelvaart, „Maas in vlam men" geheten. In het watersportcen trum Heerewaarden. U vergeet natuurlijk het Bloemencorso in Leersum niet. Het wordt voor de 25e keer georganiseerd en zal vereerd wor den met een bezoek van Prinses Beatrix en Prins Claus. Zaterdag 13 augustus. Aansluitend aan het corso zal een voet balwedstrijd worden gehouden, waarvan de baten bestemd zijn voor Lis Hartel, die ponyrijden voor gehandicapten wil stimuleren. De wedstrijd is op het HDS- terrein en gaat tussen de mini-voetbal verenigingen „Domstad" uit Utrecht en een team van het Revalidatiecentrum ,,De Hoogstraat" te Leersum". Een bezoek dus zeker waard. Het traditionele vuurwerk begint om 10 uur 's avonds op terrein „Dreef", en zal het sluitstuk van een fleurige dag Leersum zijn. Om 12 uur begint een show en om 15 uur de grote optocht. Prijsuitreiking om 18 uur. De entreeprijs is 3,50, kinderen t/m 10 jaar gratis. In het Zeister Slot gaat de tentoonstelling van werken van Karei Appel „Appels toen Appels nu" nog tot 11 september. Een bezoek aan Zeist kan dan gecombi neerd worden met een bezoek aan de traditionele Kunstmarkt, welke op 13 augustus wordt gehouden. Mocht U niet genoeg ideeën voor een uitstapje hebben, haalt U dan even de „Toerismee"-krant, die gratis verkrijg baar is en waarin alle „uitjes" in de provincie Utrecht staan vermeld. Ook een handig evenementen-gidsje voor het hele land met permanente- en seizoen evenementen kan nuttig zijn 1,-. In Doorn wordt op 14 augustus de 12e kastelentocht en concours d'elegance gehouden met medewerking van vele aanspanningen (rijtuigen) uit het hele land. Mensen in antieke kleding. Inl. 03432-2511. Foto Herman van Dam Ïk:rjï ilf M) "A«|ga 3 sHh! r?.i tóflj h .-efefc' US2 '»-*• x j 'i->• F: - mm Onder grote publieke belangstelling zijn afgelopen zondag de finales van het open D, jeugd- en veteranen toernooi van de LTC Soest gespeeld. Margreet Alexander zorgde hierbij voor een Soester overwinning door Rien van de Horst uit Hilversum in de eindstrijd te kloppen. Aanvankelijk zag het er somber uit voor Margreet, want zij verloor de eerste set met 6-2. In de 2e set echter had Margreet het juiste speltype gevonden om haar tegenstandster uit haar ritme te halen, door het spel te vertragen won zij daarna de 2e en 3e set met 6-4 en 6-3. De damesenkel stond trouwens in een eerder stadium ook al bol van Soester successen, van de acht kwartfinale plaatsen werden er maar liefst zes door Soestspelers in beslag genomen, behalve Margreet Alexander waren dat Elly Twijsel, Ellen Luten, Aafke Korsloot, Jos Heemskerk, en verrassend Marga Kamlag (door driemaal winst in een driesets partijen). Bij het herenenkelspel was Martin Luten de meest succesvolle Soester deelnemer, hij bereikte als enige de halve finale door in een zeer goede partij Edwin Abbring van TV Soest-Zuid in drie sets te ver slaan. Dit terwijl Eddy Hibbel de door gang naar de halve finale geblokkeerd zag worden door Frans Burgers van OSO uit Hilversum. Uit de halve finales kwamen Gerard van de Berg en Arjen Vos als finalisten te voorschijn, beiden hadden in de vijf voorafgaande wedstrijden weten te im poneren en de verwachtingen van de finale waren dan ook hoog gespannen. Helaas had Gerard van de Berg te kampen met een inzinking, waardoor de En als u wilt, bekijken we ze samen met u op technische kwaliteit. Tevens verzenden wij gratis uw dia's-smalfilms. Birkstraat 2, Soest, tel. 12874. „De Blauwe Vogel" is een dagverblijf voor meervoudig gehandicapte kinderen te Soest. „Meervoudig gehandicapt", wil zeggen dat deze kinderen zowel gees telijk als lichamelijk gehandicapt zijn. Door de enorme inzet van enige ouders werd dit dagverblijf in december 1975 geopend. Onder liefdevolle verzorging van een deskundig team vertoeven de kinderen hier 5 dagen van de week, worden 's morgens gehaald en 's avonds weer thuis gebracht, zodat het gezinsverband blijft bestaan, wat voor deze kinderen erg belangrijk is. Gehandicapte kinderen die toch al zoveel tel. 02153-11420. Speciaal voor Loosdrecht moeten missen, willen ook graag speel goed wat in de meeste gevallen speciaal aangepast moet worden. Een dagje uit met de kinderen naar de dierentuin is voor deze kinderen een ware belevenis, en men kan ze geen groter plezier doen. Om bij het nieuw te bouwen dagverblijf, waarvan de bouw op 1 augustus j.I. is begonnen aan de Bosstraat te Soest, een kinderboerderij of aangepaste speeltuin te kunnen verwezenlijken en om eerder genoemde evenementen te kunnen be kostigen, is veel geld nodig. Om dit doel te kunnen bereiken organi seert de oudercommissie met welwil lende medewerking van B. en W. van Soest op zaterdag 10 september een rom melmarkt bazar met vele kramen met zoals handwerk, droogbloemen, hout snijwerk, boeken, grammofoonplaten, lootjes, pop raden, etc. etc. etc. Aan de inwendige mens wordt ook gedacht, t.w. oliebollen, belegde broodjes, frisdranken etc. etc. Voor de rommelmarkt is al veel bij el kaar gebracht. Toch kan er nooit te veel zijn. Mocht u dus nog iets op uw rommel zolder hebben, alles is welkom voor het goede doel. Bel 033-26326 de heer De Zoete en het wordt bij u weggehaald. Speciaal voor Blaricum kunt u bellen de heer Johan Post, Stachouwerweg 23, Mevr. Tissen, Vrijheid 56, tel. 02158-1144. De rommelmarkt-bazar wordt gehouden zaterdag 10 september op het gezellige parkeerterrein achter het V.V.V. kantoor aan de Steenhoffstraat te Soest. De ren- en toeristenvereniging Tempo krijgt van de gemeente toestemming voor het houden van een zomeravond competitie op de achtereenvolgende don derdagen 11,18 en 25 augustus en 1, 8,15 en 22 september. Gereden wordt op het parkoers in het Soester industrieterrein en de wedstrij den beginnen steeds om 19.00 uur. Tempo kreeg ook toestemming voor het houden van een jeugdwedstrijd op a.s. zondag 14 augustus. Gereden wordt dan op het parkoers Industrieweg. Belvédère- weg, Koningsweg en Weteringpad. Bij Kela-Tapijt te Soesterberg werden twee vlaggen, de Amerikaanse en de Nederlandse, gestolen. De gezamenlijke waarde van de dundoeken in geld is 160 gulden. In Bemmel (G) is op 14 en 15 augustus het 20e internationale ponyfestijn met op 14 augustus concours hippique en pony- markt enz. Tot slot manen wij U attent op een demonstratie waterskiën en wel in Oud- Loosdrecht, le plas, op 14 augustus. Heeft U als geschenk al eens een kado- bon ontvangen? Dan weet U hoe prettig het is zelf keus te kunnen maken. Aan ons kantoor zijn kadobonnen verkrijg baar, die in bijna alle Soester- en Soes- terbergse zaken kunnen worden ge bruikt. Verkrijgbaar in waarden van 5,-; 10.-; 15,-; 20,- en 25,-. Spelmoment uit de finale dames-dubbel (veteranen) met achter het net de latere winnaars, de dames J. Luten (links) en M. Groart. finale vrij snel door Arjen Vos van de Baarnse LTC werd beslist, in de herendubbel haalden zeer verras send Mathieu Verkerk en Pim de Haan van de LTC Soest de halve finale, ook Leendert Heemskerk met zijn Baarnse partner Joost van Löben Seis wist de halve finale te bereiken. De finale ging tussen Kievit/van Rijk uit Blaricum en de al eerder genoemde Hilversummers Burgers en van de Berg. In deze zeer aantrekkelijke wedstrijd zegevierden uiteindelijk Gerrit Kievit en Frank van Rijk. In de finale gemengddubbel lag de gemiddelde leeftijd van de spelers rond de 16 jaar. Martin en Ellen Luten streden zeer langdurig met Petina Boevé en Joost van Lóben Seis uit Baarn maar moesten zich uiteindelijk bij 9-7 in de derde set gewonnen geven. Veteranen Bij de veteranen wonnen Jeanet Luten en Teus de Bree zoals ieder jaar de singles. Greet Groart zegevierde tesa- men met Jeanet Luten in de damesdub- bel. De spectaculairste partij van de dag begon om half vijf, Kauling/van Doorn troffen de Bree/Rekké in de finale he rendubbel. Na anderhalf uur tennis had iedere partij 1 set gewonnen en nam de 3e set een aanvang. Vanaf dat moment gaven beide koppels elkaar geen enkele gelegenheid tot het nemen van een beslissende voorsprong. Van 6-5 werd het 6-6 van 7-6 werd 7-7 en van 12-11 weer 12-12. Het publiek leefde harstochtelijke mee vooral bij de talloze gemiste match points Pas bij 16-15 viel de beslissende klap en wonnen-Teus de Bree en Chx-is Rekke' 6-4. 6-7. 17-15. Tegèn achten kon de voorzitter van de LTC Soest Ben Dooper beginnen met de prijsuitreiking. De spelers toonden zich hierbij blij verrast met de prachtige prijzen die allemaal tegen minimale prijzen beschikbaar waren gesteld door het plaatselijk sporthuis Nic. van Dam. In zijn toespraak bedankte Ben Dooper de toernooicommissie voor het organise ren van de 316 partijen en memoreerde hij Richard Kauling die in zijn drie finales niet minder dan 109 games speel de. Helemaal tot slot sprak hij de wens uit vele spelers en toeschouwers zondag 14 augustus weer te zien bij de finales van het B- en C- toernooi. A.s. donderdag worden in de raadsvergadering zes adviezen be handeld van de commissie voor de beroepschriften. In twee geval len gaat de commissie met het college mee; in de vier andere gevallen is de commissie het met het college niet eens. De twee gevallen waarin de commis sie zich met het besluit van burgemees ter en wethouders accoord verklaren be treffen de geweigerde vergunning aan dè heer P. N. van Dijk aan de Ko- ninginnelaan 44 en aan de heer J. Weste- meijer aan de Mariastraat 2. In deze beide gevallen is er sprake van strij digheid met het bestemmingsplan Soest- dijk-'t Hart. De heer Van Dijk vroeg ver gunning voor het aanbouwen van een magazijnruimte en de heer Westemeijer voor het uitbreiden van een woonhuis en een garage met berging. Wat de geweigerde vergunning aan de heer J. Harts betreft, is de commissie van mening dat er duidelijk sprake is van vernieuwing. De heer Harts vroeg vergunning voor het verbouwen van een loods tot garage met hobbyruimte op het terrein aan de Bosstraat 90. Hij liet be wust twee muren staan en zou het dak herplaatsen. Het college weigerde de vergunning, omdat naar zijn mening sprake was van een geheel nieuw bouw- werk, zelfs al werd er dan op de be staande fundering gebouwd. Het tweede geval, waarin de commissie niet met het college meegaat, betreft de door de heer H. C. van Dongen gevraag de vergunning een erfafscheiding te bou wen bij zijn woning aan de Brik 2 te Soesterberg. Het college is van mening dat de erfafscheiding, conform de voor schriften, niet hoger mag zijn dan één meter, terwijl de heer Van Dongen een vergun ning had aangevraagd voor 1.80 meter. Volgens het college zou het „open-karak ter" van de wijk Egghermonde daardoor aangetast worden. De commissie zegt echter dat, nu dé tuin van de heer Van Dongen grenst aan en openbaar parkeerterrein, de privacy ge schaad wordt. Die Privacy wil de com- missie zwaarder laten wegen. Aan het verzoek van de heer Betsman, wonende Kampweg 78 te Soesterberg, wil de commissie om sociaal-medische redenen voldoen. De heer Betsman vroeg vergunning voor het uitbreiden van zijn woonhuis met een bijkeuken en een berging. Daardoor zou de bouw- strook, ter plaatse 12 meter, met twee meter overschreden worden. Het bete kende ook een overschrijding van circa 20% van de toegestane breedte en boven dien een overtreding van het voorschrift dat tussen een woonhuis en een bijge bouw, drie meter geheel onoverdekt en onbebouwd moet blijven. Niet bekend was bij het college, dat de heer Betsman de berging nodig had voor het stallen van rolstoelen van drie minder-valide kinderen. De commissie wil dat echter laten meewegen, temeer omdat geen enkel belang met de uitbouw wordt geschaad. In dit geval wil men de vergunning daarom toch wel verleend zien. Het laatste geval, waarin de commissie het niet met b. en w. eens is, betreft de aan de heer Uyland geweigerde vergun- ning voor het verbouwen c.q. uitbreiden van een bedrijfsgebouw aan de Postweg te Soesterberg. De commissie is van mening dat het col lege de vergunning niet had mogen wei geren omdat het college de aanvraag aan gedeputeerde staten had moeten zenden ten einde de vereiste verklaring van geen bezwaar als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verkrijgen. Met het college is de commissie het eens, dat voorkomen moet worden dat de Schooldwarsweg voor het zware verkeer gebruikt gaat worden. Dat zou een ge volg kunnen zijn van uitvoering van het bouwplan. In de noordgevel van het pand, welke grenst aan de Schooldwarsweg, zijn een groot aantal uitgangen gepland. Het voor het terrein geldende nieuwe be stemmingsplan werd door gedeputeerde staten nog niet goedgekeurd, mede om dat voor de thans op het industrieterrein aanwezige woonbebouwing door de Soes ter gemeenteraad onvoldoende waar borgen waren geschapen om het woon- gerief te waarborgen. De commissie wil daarom voor dit geval de mening van G. S. weten en stelt voor de vereiste verklaring (art.19) alsnog aan te vragen. In het geval de verklaring wordt afgegeven, zal de gemeenteraad de vergunning kunnen verlenen. op 3 augustus j.I. KAPSALON Soesterbergsestraat 70 (Bij Busstation Soest-Zuid) Tel. 10706 (volgens afspraak) Uw nieuwe adres voor bij-de-tijdse haarverzorging Handelsmogelijkheden met Italië In het kader van de Amersfoortse Kei- stadfeesten organiseert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland een spreekdag voor bedrijven over han delsmogelijkheden met Italië. Hieraan zal medewerking worden verleend door de heren A. Castellari en G. Castelli, beiden van het Italiaans Instituut voor de Buitenlandse Handel te Amsterdam, en de heer J. P. H. Schellenberg, di recteur van de Nederlands-Italiaanse Kamer van Koophandel te Milaan. De spreekdag wordt gehouden op maandag 5 september, ten kantore van de Kamer. In andere publicaties staat abusievelijk 9 september vermeld. Bedrijven welke geintresseerd zijn in een gesprek met ge noemde heren worden verzocht contact op te nemen met de Kamer, Arnhemse- weg 23, Amersfoort, tel, 033-12964 tst. 18, de heer Voortman. Op de door U gewenste tijd (overdag of 's avonds) In uw eigen tempo Op uw eigen nivo Met voortdurende begeleiding door bevoegde docenten TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Voor inlichtingen; (033) 29097 Aangezien deze advertentie dinsdag 's morgens al om 8 uur ingeleverd moest worden, wist ik geen leuk verhaaltje, daarom maar een aanbieding: Bij aankoop van een broek 1 paar legerboots (w.w. 37,50) Als Meubidick iets moois voor u ziet, koopt hij er meteen een heel stel van. Dat is veel voordeliger. Nü helemaal! Stoer hout en sterk rundleder uit Zweden. Zit geweldig goed. Moderne vorm en puur kwaliteit. Nergens zo voordelig! Hoekkombinatie 3+2, echt leder voor maar 1895,- iS^^rrfoolweer beperkt leverbaar Soesterberg (centrum), Rademakerstraat 40, Telefoon 03463-2285. Dagelijks 9.00 - 18.00 uur. Vrijdags avondverkoop tot 21.00 uur. Deze klant van schoenenzaak J. A. van Dorrestein aan de Van Weedestraat kan bij haar favoriete schoenwinkelier terecht om vier waardebonnen van elk 25 gulden op te halen. Zij is deze week de „gelukkige" kant van „Winkelkring Van Weedestraat". Foto Swager Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25,- elk. 1 Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 29. 1 Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. 1 U kunt ze direct of later besteden.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3