De schijnwerper op Drukinktfabriek Sinclair and Valentine Holland B.V. rsrtsr;, Werken in Soest nieuwbouw DRUKfNKTFABRIEK VAN SINCLAIR AND VALENTINE Soes ter Courant van donderdag 11 augustus 1977 Het industrieterrein aan de Nijverheidsweg, waar de nieuwe Sinclair- fabriek gebouwd zal worden. Het laboratorium, een zeer belangrijke schakel bij de drukinktfabricage. De dissoivermachine, één van de onmisbare schakelsin het Een van de driewalsen die bindmiddel en pigment samenvoegt, productieproces. Sinclair and Valentine Holland, de naam maakt al duidelij'k dat het de Nederlandse vestiging betreft van een internationale onderneming met onder andere 60 drukinkt- fabrieken die verspreid zij'n over Canada, de Verenigde Staten van Amerika, Zuid- Amerika en Europa. De voorgevei van het moderne bedrijfspand van Sinclair and Valentine Holland B.V. Sinclair and Valentine werd in Amerika in 1890 opgericht en behoort nu tot de drie grootste drukinktleveranciers ter wereld. Sinclair and Valentine is een dochteronderneming van Wheelabrator-Frye Inc. (USA) en maakt met een omzet van f 250.000.000 over 1976 een kwart van de totale omzet van Wheelabrator Frye uit. Wheelabrator-Frye bezit verder een carbon-papierfabriek, een aantal drukkerijen en een industriële groep die installaties bouwt ter bestrijding van milieuverontreiniging. De Soester vestiging van Sinclair and Valentine is opgericht in 1959 en maakte sindsdien een voor spoedige groei door. Ook nu in de huidige moeilijke economische tijd is het bedrijf nog kerngezond. Het bestaande pand aan het We teringpad op het industrieterrein is in drie stappen gebouwd. Het eerste gedeelte kwam gereed in 1964. De sterke groei maakte noodzakelijk dat sindsdien reeds twee maal het bedrijf werd uit gebreid. Ook nu is uitbreiding weer noodzakelijk maar dit is nu op het huidige étiik grond rica. 3000 m2) niet meer mogelijk. Reeds enkele jaren geleden werd dit voorzien en werd het besluit genomen een stuk grond van 9000 m2 aan de Nijverheidsweg te reserveren voor het bouwen van een nieuwe fabriek. Met deze bouw zal waarschijnlijk nog dit jaar begonnen worden. Het ontwerp van het nieuwe bedrijf is gemaakt door het Soester Archi- tektenbureau H.H. Beekman. In de Soester Courant van donderdag 21 april jl. werd reeds melding gemaakt van een symbolische aanvang van de nieuwbouw door het plaatsen van een bouwbord op het nog braaklig gende terrein aan de Nijverheidsweg. Tegelijkertijd werden bij de gemeente de bouwplannen ingediend en een Hinderwetvergunning aangevraagd. Sinclair and Valentine Holland bereikt op dit moment een jaarlijkse omzet van ongeveer f 8.500.000,- met on geveer 50 werknemers en behoort daarmee tot de drie grootste drukinkt fabrikanten van Nederland. De pro- dukten worden uitsluitend op de Ne derlandse markt verkocht. Het produkt (drukinkt) wordt gele verd aan drukkerijen, ook Soester drukkerijen behoren tot de klanten kring. De drukkerijen drukken hiermee aller lei produkten zoals bijvoorbeeld re- klamefolders, tijdschriften, kranten, etiketten, dozen, ijsbekers, melk kartons, plastic folie voor draagtassen en zakken enz. Het zou teveel zijn om alle toepas singsmogelijkheden van drukinkt op te sommen. Omdat het bedrijf zeer sukselvol is en een stijgende produktie heeft is er mede in verband met de komende nieuwbouw een blijvende vraag naar uitbreiding van de personeels-bezet- ting in de produktie-afdelingen. ,,Het is onbegrijpelijk dat het in deze tijd van werkloosheid zo moeilijk is ,om personeel te krijgen dat in de pro- duktieafdeling wil werken. Het maken van drukinkt omvat het omgaan met, weegschalen en machines waarvoor toch wel inzicht en nauwkeurig en netjes werken een vereiste is. Er wordt erg veel prijs gesteld op schoon werken. Van het werk is beslist een interessante job te maken zonder ge vaar voor sleur", aldus direkteur Van der Loon. Veel mensen weten niet wat drukinkt is en hebben het produkt meestal nooit gezien. Drukinkt is een gekleur de pasta en het meest verwant met verf. Drukinkt wordt echter in veel dunnere lagen dan verf op het mate riaal aangebracht, zelfs in diktes van een duizendste millimeter. Daardoor moet de drukinkt veel krachtiger zijn, veel meer kleur bevatten dan verf. De kleur wordt verkregen door in een bindmiddel gekleurde poeder te malen. Een bindmiddel ziet er uit als stroop, het gekleurde poeder wordt pigment genoemd en het malen ge beurt op machines die driewalsen of parelmolens worden genoemd. Drukinkt maken is maatwerk In de drukinkt zijn alle kleuren van de regenboog mogelijk in meerdere soorten drukinkt; zij worden uitge werkt, ontwikkeld in het laboratorium. Het laboratorium is daarom ook een zeer belangrijke schakel in dit bedrijf waar alle bestellingen worden voor bewerkt. Daarna gaan de recepturen naar de produktie-afdelingen waar de ingrediënten, soms tien verschillende per kleur, worden afgewogen, sa mengevoegd, gemengd en gemalen. Vervolgens gaat een bekertje van de drukinkt naar het laboratorium voor een zeer nauwkeurige kwaliteitskon- trole. Na goedkeuring wordt de drukinkt dan afgevuld en gewogen in blikken en jerrycans. Sinclair and Valentine maakt niet alle soorten drukinkten maar heeft zich gespecialiseerd in de betere soorten waaraan hoge kwaliteitseisen worden gesteld. In de loop van jaren heeft Sinclair and Valentine Holland een geweldige reputatie gekregen voor kwaliteit en service. Dit imago kon worden opge bouwd niet alleen vanwege de kwali teit van de produkten maar ook dank zij de goede taakopvatting van de me dewerkers in de produktie- en expe ditie afdeling, die de produkten netjes verpakken en verzenden. Het is de mening van de direktie dat alleen hoge kwaliteit kan worden gemaakt als schoon en verzorgd ge werkt wordt. Het is daarom duidelijk dat de medewerkers het meest waar devolle bezit zijn van een bedrijf. Sinclair and Valentine Holland is zeer tevreden met Soest als vestigings plaats omdat Soest zeer centraal in Nederland is gelegen met goede ver bindingsmogelijkheden. Bovendien wordt het werkklimaat en verhouding met de gemeentelijke au toriteiten als prettig ervaren. Men ziet bij Sinclair and Valentine Holland de toekomst met optimisme tegemoet. De foto's op deze pagina werden verzorgd door FOTO ASTRA-SOEST

Soester Courant | 1977 | | pagina 9