Piet Majoor wereldkampioen kanker bestrijding Kollekte organisatie een bagatel? Bewoners Scalmeijerpad beducht voor sluipverkeer Provincie" neemt afvoer van huisvuil op zich PTT-net voor data- telecommunicatie Aanvulling raadsagenda Openbare verkeersles in St. Ludgerusschool Gemeentevoorlichter geeft weer voorlichtingsles op lagere scholen Uw succes is onze Autorijschool M. LOS g 3 S in Uw succes is onze Afscheidsreceptie A. I. C. van Kalleveen Amnesty Centrum weer geopend Meisje aangereden Glaasje op: toch gereden Autodief aangehouden Vrachtwagen verliest lading Koe zoekt haas Lopend vee Dronken man strooit met bankbiljetten Doorrijder aangehouden Fiets ter aangereden Koningin Wilheimina Fonds Meertonige hoorn in beslaggenomen Spreekuur wethouder Ebbers ■Sa» 55 Turk kraakt woning Ijsbaan Soesterberg Voorwaarden voor vestiging patates voorbakkerij Bekendmaking Phantoms naar Spanje Soester Courant van donderdag 18 augustus 1977 Wereldkampioen Piet Majoor gelukge wenst door de S.O.Soest-atleet Menno Lievers. Foto Herman van Dam Van Lenneplaan 47 Telefoon 1 66 21 O V Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd zal de heer A. I. C. van Kalleveen op 1 september de ge meentedienst verlaten. Op vrijdag 26 augustus, 's middags van 5 tot 6 uur, is er een receptie in de instructiezaal van de brandweerkazer ne, Lange Brinkweg, waarbij men de gelegenheid heeft de heer Van Kalleveen de hand te drukken. De heer Van Kalleveen is chef buiten dienst van de gemeentelijke sociale dienst. Hij is ruim veertig jaar bij de overheid werkzaam geweest. Van 26 april 1937 tot 29 februari 1972 werkte hij bij de gemeente Amersfoort en vanaf 1 maart 1972 bij de gemeente Soest. Na de gebruikelijke zomersluiting is met ingang van zaterdag 13 augustus het Amnesty Centrum Middelwijkstraat 72 weer wekelijks op woensdagavond van 19.30 tot 21.00 uur en zaterdagsmorgens van 10 tot 12 geopend zijn. Men kan er dan weer terecht voor het gratis lenen van boeken en dokumenta- tie, het afhalen van gratis informatie materiaal, de verkoop van posters en Amnesty-uitgaven. Nadere informatie verstrekt het sekre- tariaat van de Werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International: W. Beckmanstraat 320, Soest tel. 17001. Op de Koningsweg werd door onvoor zichtig oversteken de 8-jarige Roos H. aangereden door de automobilist J. B. uit Soest. B. probeerde de botsing door sterk remmen te voorkomen, maar slaagde daarin niet. Roos brak een been en werd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De Soester atleet Piet Majoor heeft 6, 7 en 8 augustus deel genomen aan de wereldkampioenschappen voor veteranen met opvallende successen. In het zweedse Göteborg won hij niet alleen de zilveren medaille op de 800 m. maar veroverde hij bovendien de wereldtitel op de 1500 m. Op de Nieuweweg werd de autobestuur der J. J. G. (26) uit Eemnes aangehou den. Hij viel op door zijn rijstijl. De blaasproeven wezen uit, dat hij teveel gedronken had. Er werd een bloedproef genomen en G. kreeg naast een proces verbaal, een rijverbod. Een rijverbod kreeg ook de Soester R. I. (27). Hij werd op de Soesterbergsestraat aangehouden. Ook hier wezen de blaas proeven een teveel aan alcohol gebruik aan. I. werd ingesloten, omdat zijn passagiere, mej. M. C. (29) uit Bussum, de politie vertelde dat I. haar verkracht had in de bossen van het Soester Hoogt. I. bood haar een lift aan, maar ging te ver. Op de Alb. Cuyplaan werd de 20-jarige Soester A. J. v.d. B. door de politie aangehouden in verband met een in Baarn gepleegde autodiefstal. De twee de man die daarbij betrokken was, ontkwam in het nachtelijk donker. Van de B. werd door de bemanning van een surveillanceauto opgevangen toen hij hollend probeerde te ontkomen. Dat lukte hem niet, maar wel zijn maat. De twee mannen waren klem gereden op de Dalweg door de eigenaar van de gestolen autode Baarnaar B. K. (25). Toen zij uit de auto wegvluchtten, kwam de Soester politie op hun weg. De Baarnse politie zoekt de zaak verder uit. Op het kruispunt Dalweg-Alb. Cuyplaan verloor de 36-jarlge Amersfoortse chauf feur W. A. W. tien zakken cement van zijn vrachtwagen. Hij merkte het aan vankelijk niet en reed door. Later keerde hij terug en toen stond de politie hem op^, te wachten. \v. moest zelf de rommel opruimen en kreeg bovendien een pro cesverbaal. In de internationale atletiekwereld wordt de veteranenatletiek hoe langer hoe serieuzer genomen. Zo wordt in Oost-Europa, West-Duitsland en Austra lië, die zelfs met een grote ploeg vete ranen op tournee door Europa gaat, de veteranenatletiek gelijkwaardig aan de juniorenatletiek beschouwd. Nederland loopt in deze ontwikkeling wat achter en Piet Majoor kan dan ook een pionier genoemd worden van de Nederlandse veteranenatletiek. Zijn prestaties krijgen er nog een extra glans door, want als iemand uit een land dat achter loopt een wereldtitel op zijn naam brengt, moet hij wel over een buitengewoon loopvermogen en grote klasse beschikken. Dit alles is bij Majoor in overvloed aanwezig. Hij bewees dat dit seizoen al door de snelste wereldtijden voor veteranen van zijn leeftijd op de 800 m. en de 1500 m. te lopen. In Göteborg zegevierde hij niet geheel onverwacht in zijn serie op de 800 m. in de snelste tijd van de dag. Wat vreemd was daarna, dat hij de volgende dag, ondanks die snelste serietijd, door de organisatie op de buitenbaan gezet werd. Majoor had zo geen kijk op het achter hem lopende veld en toen de, atleten na 100 m. hun banen mochten verlaten moest Majoor vanuit de buiten baan helemaal naar de binnenbaan. Hij kwam achterin het lopersveld maar niet voor lang. Direct begon hij aan een lange opmars, die helemaal buitenom moest gebeuren. Iedereen werd gepasseerd in de race, slechts één loper had Majoor nog voor zich op de laatste 100 m. Hij liep zien derogen in, maar kon hem net niet meer inhalen voor de finish. Met een achter stand van slechts enkele meters werd Majoor 2e in de mooie tijd van 1.59.3 uit een veld van circa 80 deelnemers. Een evengroot veld was er op de 1500 m. Majoor, belust op sportieve revanche, Sinds half mei van dit jaar staat in een wei, aan de Langeindse Maten, van de heer G. van Zijtveld een koe. Het dier stond er zo maar opeens een dag en nog nooit meldde zich een eigenaar. Vorige week kreeg de koe een kalf (een stiertje) en Van Zijtveld wil nu langzamerhand wel eens weten, wie zo rond half mei een koe kwijt geraakt is. Men kan zich daarvoor met hem (Jachthuislaan) of de politie in verbin ding stellen. Meermalen is de politie de afgelopen week in de weer geweest om loslopend vee van de rijweg te halen. Zo werden twee keer koeien op de Koningsweg opgevangen en in een wei gedreven. Op de Insingerstraat liepen twee paard- jes. Ook die werden in een wei onderge bracht. De eigenaars is verzocht voor betere afsluitingen te zorgen. Van een achthoog flat aan de Joh. Poststraat gooide D. Z. bankbiljetten van honderd gulden naar beneden. Hij riep kinderen die de biljetten opraapten toe, ze bij hem terug te brengen. De politie ging op onderzoek uit en consta teerde dat de man zwaar onder invloed van alcohol was. Hij werd in bed gestopt om zijn roes uit te slapen. Op de Hilversumsestraatweg werd door de politie de Hilversummer F. T. aange houden in verband met een aanrijding op het Nieuwerhoekplein. T. reed door, maar op aanwijzing van omwonenden wist de politie hem staande te houden. Volgens zijn verklaring had hij in zijn woonplaats aangifte willen doen. Op de Molenstraat werd de 27-jarige wielrijdster mevrouw J. H.-H. van ach teren aangereden door de automobiliste mevrouw K. v.d. D.-K. Mevrouw H. kwam te vallen en haar 3-jarige voorop zittend dochtertje kwam eveneens op de grond terecht. Het meisje werd voor onderzoek naar het ziekenhuis Zonneglo ren gebracht. won gemakkelijk zijn serie en maakte zich op voor de finale. Direct na het startschot nestelde de be heerder van sporthal Beukendal zich in de tweede positie en controleerde de strijd. Iedere uitlooppoging werd door Piet Majoor bekwaam gepareerd en in de laatste ronde bleven drie kandidaten voor de titel over. Majoor volgde gemak kelijk het verhoogde tempo en op de laatste 100 m. sprintte hij razendsnel van zijn belagers weg. Zijn wereldkam pioenschap was een feit. Een grandioze prestatie, waarachter een enorme hoe veelheid trainingsarbeid en inzet schuilt. Onmiddellijk na de wedstrijd is Majoor uitgenodigd voor de Europese kam pioenschappen volgend jaar in Italië en hij kreeg zelfs de invitatie om in Afrika te starten. Dit hoogtepunt bete kent dus niet alleen een bekroning van zijn loopbaan maar ook een stimulans om door te gaan. Het is bijna zover. Eind augustus begin september zal voor de 28e keer de jaarlijkse kollekte voor de Kankerbestrijding in ons land worden georganiseerd. Gelukkig hebben onze landgenoten een open oog voor de noodzaak van deze inzame ling. Het is immers zo, dat nog steeds 25% van de Nederlanders aan deze ziekte overlijdt. En dat, ondanks de ontegenzeggelijke vorderingen die de weten schap heeft gemaakt en nog steeds maakt. Natuurlijk zijn er mensen die zich op het standpunt stellen dat kankerbestrijding overheidszorg is. Het komt wel eens voor dat onze kollektanten als beloning voor hun goede werk een dergelijke opmerking naar het hoofd krijgen. Natuurlijk is het een vaststaand feit dat de regering zeer veel doet voor de bestrijding van kanker. Dat alles binnen het ziekenfondspakket, maar er zijn nog talloze facetten die buiten deze steun vallen. Het zijn mede deze zaken waarvoor het KWF wederom een dringend beroep doet op Uw financiële steun. Noemen we alleen maar het weten schappelijk onderzoek naar de oorzaken van kanker; het onderzoek naar verbe tering en verfijning van de behande ling enz. enz., te veel om op te noemen en toch zo dringend noodzakelijk. Geluk kig is deze kwestie geen probleem want, zoals gezegd, onze landgenoten zijn hier niet blind voor. Kortom - men geeft. Daartoe wordt jaarlijks een kollekte ge organiseerd. Geen sinecure overigens. Nu is het zo, dat het K.W.F. in de loop der jaren veel ervaring heeft opge daan op dit gebied. Vergeet niet dat dit werk vrijwel geheel wordt gedaan door vrijwilligers. Daartoe heeft het Fonds in de jaren van zijn bestaan een leger van zo'n 5000 afdelingsbestuursleden en kontaktpersonen opgebouwd, die op hun beurt weer een 80.000 kollektanten om zich heen hebben verzameld. En dat is in feite nog niet genoeg. Heeft U nog wat vrije tijd voor het goede doel, meldt U dan als kollektant bij de heer B. Snij ders, Van Mecklenburglaan 17, tel. 15125. Nu is de wijze van koliekteren niet over al gelijk. Dit is nl. onder meer afhanke lijk van de gemeentevoorschriften. Zo kent men de kollekte met z.g. inteken lijsten, terwijl in andere plaatsen huis- aan-huis z.g. giftenzakjes worden opge haald in grote vierkante, verzegelde kol- Een groep van acht bewoners van het Scalmeijerpad in de wijk Overhees spreekt in een brief aan de gemeenteraadsleden haar beduchtheid uit over het feit dat hun woonstraat in de naaste toekomst veel sluipverkeer te verwerken zal krijgen. Eén en ander als gevolg van de verkeersmaatregelen, die burgemeester en wet houders voorstellen met het oog op de gedeeltelijke afsluiting van de Eigendomweg. De groep verwijst naar een brief van 2 februari van dit jaar waarvan de daarin verwerkte voorstel len niet door het college werden overgenomen. Men vraagt de raadsleden daarom niet accoord te gaan met het college-voorstel. In de brief van 2 februari zette de groep uiteen dat indertijd, bij de koop van hun woningen, uit overzichtskaarten bleek dat de Eigendomweg vanaf Koningsweg tot Scalmeijerpad, afgesloten zou wor den voor gemotoriseerd verkeer en dat vanaf de Den Blieklaan het (in te voe ren) éénrichtingsverkeer via het Scal meijerpad en Isaacstraat zijn weg zou vinden naar Soest. Dat betekende, schreef men toen, dat hun woonstraat in de toekomst veel sluipverkeer zou houden. Men stelde daarom voor de Eigendom weg tussen Koningsweg en Isaacstraat èn tussen de Den Blieklaan en de inrit van het Scalmeijerpad geheel voor ge motoriseerd verkeer af te sluiten, met slechts een ontheffing voor de aanwo- nenden. Verder wilde men een verkeers- lus in één rijrichting voor Isaacstraat- Eigendomweg-Scalmeijerpad-Isaac- straat en bovendien maatregelen dat de aan de Eigendomweg staande bomen be houden konden blijven (minimale breedte en luchtdoorlatende verhar ding). Dat had dan tot gevolg dat de woningen aan de Eigendomweg bereikbaar bleven voor brandweer, politie, ambulance, verzorgend verkeer en de aanwonenden, waardoor ook het idee woonstraat goede gestalte kreeg, de bomen leefruimte kregen en bovendien de verkeerslus aan sloot op de opzet van de wijk met lus sen" als op het Choristenpad, Minstreel pad, Claroenstekerpad enz. Nu het voorstel van het college met zo ver gaat, vrezen de bewoners sluip verkeer. Het college stelt de raad voor (het be sluit wordt vanavond in de raad behan deld) de Eigendomweg open te houden voor verkeer komend van het Scal meijerpad (èenrichting) naar de Den Blleklaan, terwijl de bewoners alleen de verkeerslus willen. Ze doen daarom een dringend beroep op de raad hun voorstel aan te nemen en te laten uitvoeren. De PTT zal zo spoedig mogelijk beginnen met de aanleg van een landelijk net voor data telecommunicatie. De levering van het schakelgedeelte van dit net zal worden opgedragen aan de Nederlandse Standaard Electric Maatschappij te 's-Gravenhage, terwijl PTT aan Philips de opdracht heeft verstrekt om samen met PTT te specifi ceren hoe de dataverwerkende abonee-apparatuur optimaal met dit schakelge deelte van het net kan samenwerken en welke interfacc-apparatuur daarvoor nodig zal zijn. Zoals bekend hebben de snelle ontwikke lingen op het gebied van datatelecom- municatie (dat is het transport van gege vens door middel van telecommunicatie voorzieningen) de PTT doen besluiten tot de instelling van een apart datanet naast het telefoon- en telexnet. Op de Kerkstraat raakte de Baarnaar J. v.d. L. (22) zijn meertonige (auto) hoorn aan de politie kwijt. Hij gebruikte het ding nadrukkelijk om op zijn aanwezig heid de aandacht te vestigen. Dergelijke apparaten mogen niet gevoerd worden. Ook een aangesloten sirene werd in beslag genomen. Wethouders J. J. Ebbers is verhinderd maandag 22 augustus spreekuur te hou den. Eén apart datanet wil niet zeggen dat er een eigen stelsel van grondkabels of straalverbindingen komt. In het be staande grote telecommunicatienet, waarin het telefoon- en telexnet al zijn ondergebracht, wordt door toevoeging van schakelmiddelen de mogelijkheid geopend dataverkeer op een eigen wijze af te wikkelen. De PTT wil een openbaar datanet nog in de zeventiger jaren tot stand brengen. Met het eigen datanet hoopt de PTT te bereiken dat: - een doelmatiger alternatief wordt ge boden voor de zogenaamde particuliere netten, gevormd met gebruikmaking van bij de PTT gehuurde lijnen - ook voor bedrijven en instellingen die het gebruik van een particulier data net niet kunnen bekostigen of daarvoor onvoldoende verkeer hebben, datacom municatie mogelijk wordt - voor datanetten slechts internationaal gestandaardiseerde systemen zullen worden toegepast - de onderlinge toegankelijkheid van de in de maatschappij aanwezige informa tiebronnen zal worden verbeterd. lektebussen. Op straat koliekteren met de bus, zoals wij dit van vroeger kennen, wordt niet veel meer toegepast. Natuurlijk kost de organisatie van een kollekte geld. Om iets te noemen: jaarlijks zijn er zo'n 3*4 miljoen giften zakjes en tienduizenden genummerde intekenlijsten nodig. Er moet beschikt worden over telbriefjes, verantwoor dingslijsten, raambiljetten, kollektebus- sen met sluitmateriaal enz. enz. Vergeet niet de aanzienlijke post voor porti en andere verzendkosten. Dankzij een voorzichtig beleid vallen de ze kosten mee, en wel zodanig dat van elke gulden zeker 95 cent ten goede komt aan de kankerbestrijding. Deze organisatie neemt bijna 1 jaar tijd in beslag, want begin april moet het materiaal voor verzending gereed zijn. De aanvragen voor de kollekte- vergunningen worden begin november van het voorgaande jaar aan de diverse gemeentebesturen toegezonden. In maart wordt al begonnen met het aan maken van TV- en radiospots, die gratis worden uitgezonden. Ook worden dan be sprekingen gevoerd over de Socutera- film en een door het bedrijfsleven ge sponsorde advertentiecampagne. Thans rust het uiteindelijke werk, het ophalen van het geld, in de handen van de kollektanten. Zij zijn het die een inzameling tot een sukses kunnen maken, maar met Uw hulp. Van Uw gulle gaven is dit sukses afhankelijk. Zij komen bij U, wind en regen ten spijt. Hun motto is: je kan en mag er niet omheen! En dat geldt voor iedereen, voor ons gehele Nederlandse volk! Geef dus met milde hand. En mocht U onverhoopt een kollektant mislopen, dan is er altijd nog postgiro 26000 of de bankrekening bij de Algemene Bank Ne derland, Amsterdam, nr. 54.40.54.040. Beide rekeningen ten name van het Koningin Wilheimina Fonds, Amster dam. Denk er dus om: je kan en mag er niet omheen. Nederlandse Bond van Dansleraren .PLEZIER VDORTWEE- Inschrijving dagelijks Cursusaanvang 17 september Bij Dansinstituut A. D. van KRALINGEN v. Heutszlaan 10, Baarn. Telefoon 02151-13319 De agenda voor de gemeenteraadsver gadering van vanavond is nog aangevuld met de volgende punten: N.B. Agendapunt 1. U gelieve dit aan te vullen met: „en 3 juni 1977 (vervolg)". Bovendien wordt u verzocht over te gaan tot vaststelling van de notulen van de besloten vergadering van 22 juni 1977. Deze notulen liggen bij de gemeente secretaris voor de leden ter inzage. 37. Voorstel tot het verlenen van onthef- Over twee jaar neemt de „provincie" in heel Utrecht de afvoer van huisvuil op zich. Het kan voor Soest mogelijk betekenen, dat de vuilverbrandingsinstallatie buiten werking gesteld wordt. Dat een en ander niet gebeurt met volle instemming van de betrokken gemeenten staat wel vast. De in het samenwerkingsverband Eemland verenigde gemeenten zijn er niet gelukkig mee en óók Soest niet. PvdA-raadslid De Wilde stelde er een aantal schriftelijke vragen over aan het college van burgemeester en wethou ders. Hij vroeg of er niet beroep bij de Kroon aangetekend moest worden ook al omdat de „provincie" een andere oplos sing gezocht heeft, dan de Wet op de Afvalstoffen vóór stond. Daarin werd er immers op aangedrongen dat gemeenten in samenwerking de afvoer ter hand zou den nemen; nergens werd geadviseerd dat de provincie dat moest doen. Hij vond daarom, nu geenszins vaststond dat technisch en/of financieel een pro vinciale regeling de voorkeur verdiende boven een voor de regio tot stand te brengen regeling op basis van de Wet op de Gemeenschappelijke Regelingen, dat het besluit van de „provincie" toch aan de beoordeling van de Kroon onderworpen moest worden. De Wilde meende dat de Eemland ge meenten in ieder geval in de gelegenheid gesteld moesten worden zelf deze vuilaf voer in samenwerkingsverband te rege len, zonder dat de provincie hen als naast betrokken besturen van recht streekse invloed op deze afvoer prak tisch uitsluit. Het college heeft de heer De Wilde inmiddels geantwoord, dat men zich bij de provinciale regeling heeft neergelegd. Be roep aantekenen is niet mogelijk omdat dat niet kan tegen een provinciale ver ordening. De enige mogelijkheid zou zijn, via het recht van petitie, aan de Kroon te verzoeken de verordening te vernietigen. Maar dan moet wel aange toond worden dat de verordening strijdig is met de wet of het algemeen belang. En strijdigheid met de Provinciewet kan naar de mening van het Soester college van burgemeester en wethouders niet aangetoond worden. Omdat ook de Afvalstoffenwet nog niet in werking is getreden, kan ook niet gesproken worden van strijd met die wet, meent het college. Overigens me nen burgemeester en wethouders dat de Eemland gemeenten wel gezamenlijk een ontheffing moeten aanvragen, zoals in de provinciale verordening mogelijk is. Soest heeft daarover reeds contact opgenomen met het dagelijks bestuur van Eemland. Een 27-jarige Turk kraakte vorige week een flat aan de Alb.Cuyplaan. Toen een schilder in opdracht van de eigenaresse de flat binnenkwam, trof hij daar de Turk M. A. T. met zijn vrouw aan. T. is in het bezit van geldige verblijfs- papieren en is werkzaam in Utrecht. Hij was tot zijn euvele daad gekomen, omdat hem nog steeds geen woning was toegewezen. Hij hoopte daar op deze manier aan te komen. De politie ontruimde de flat en de huis raad van T. werd bij gemeentewerken ondergebracht. T's vrouw werd nog even meegenomen naar het bureau, omdat zij tijdens de ontruiming nog even met een mes in de hand stond. Na gekalmeerd te zijn, mocht zij weer weg. Burgemeester en wethouders hebben besloten in Soesterberg geen nieuwe ijsbaan aan te leggen. Daar is heel wat om te doen geweest in verband met de aanleg van het sportpark aan de Kerk- laan. Aan de directeur van gemeente werken zal nu gevraagd worden of het bestaande baantje opgekapt kan worden. fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderweg" ten be hoeve van het gasdrukregelstation aan de Weegbreestraat te Soest. 38. Voorstel tot het machtigen van bur gemeester en wethouders tot de afgifte van invaliden-parkeerkaarten. 39. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Muziekver eniging „Odeon" te Soesterberg te slui ten geldlening ad 85.000,- voor de bouw van een repetitielokaal. 40. Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel l van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van een showroom, carshop en doorsmeerruimte op/inhet perceel Amersfoortsestraat 11 te Soesterberg. SOESTERBERGSESTRAAT 2 Veilig Verkeer Nederland geeft op don derdag 25 augustus a.s., 's morgens om 10.15 uur, een openbare verkeersles op de St. Ludgerusschool te Soest-Zuid. Onder het motto „Laat ze toch vóór gaan", start de V.V.N. die dag een landelijke voorlichtingscampagne, die meer veiligheid voor het fietsende kind op het oog heeft. Eén en ander in verband met recente ongevalsgegevens, waaruit blijkt dat van de verkeersonge vallen met fietsers, veel kinderen het slachtoffer worden. Op elf scholen in ons land wordt zo'n openbare les gegeven; de St. Ludgerus school is één van de elf. De school heeft een tijdelijk onderkomen in de leeg staande Margrietschool aan de Bonifa- ciusstraat. In verband met een hinderwetaanvraag voor vestiging van een patates-voorbak- kerij aan de Energieweg, achter het perceel Dorresteinweg 18 in het SoeBter Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter voldoening aan artikel 10 van de Woningweg ter openbare kennis, dat met ingang van 22 augustus 1977, gedurende drie maanden, ter gemeente secretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter lezing is neergelegd een Ver ordening tot wijziging van de bouwver ordening voor de gemeente Soest, vast gesteld bij raadsbesluit van 20 januari 1977, afdeling I, nummer 10234 en goedgekeurd bij besluit van Gedeputeer de Staten van Utrecht van 11 mei 1977, afdeling 5, nummer 177RO/877. Soest, 17 augustus 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. J. J. van Dommelen industrieterrein, heeft de aktiegroep „Soestdijk geen Stankwijk" de gemeen te gevraagd in ieder geval de navolgende voorwaarden aan de vergunning te ver binden: a. gaswassers boven de vetbakken om dat de geplande waterfilters onvoldoen de de stank en walm van de vetdampen opheffen; b. stankafsluitende opberging van het produktie-afvalc. stoken op aardgas; d. controle op filters en tijdige vervanging daarvan; e. compressoren slechts in geluiddichte ruimten plaat sen; f. ventilatiesysteem via aircondi tioning omdat ventilatie via dakramen absoluut ondeugdelijk is; g. geen pro- duktie voordat de vergunning verleend is. Met ingang van 2 september a.s. zullen voor de duur van zes weken 12 Phantoms van het op de vliegbasis Soesterberg ge- stationeerde Amerikaanse 32e Squadron voor trainingsdoeleinden worden gede tacheerd op de vliegbasis Zaragoza in Spanje. Het college van burgemeester en wethouders heeft de hoofden van de Soester en Soesterbergse lagere scholen een brief geschreven, waarin hen wordt medegedeeld dat ook in dit nieuwe schooljaar 1977/1978 de mogelijkheid bestaat dat de voorlichtingsambtenaar een voorlichtingsles over de gemeente komt geven. De les is bedoeld voor de leerlingen van de 6e klas. Gedurende de periode oktober tot en met maart 1978 kan aan de scholen welke hiervoor belangstelling hebben een bezoek worden gebracht. Ook kun nen scholen, die hiervoor belangstelling hebben, in de avonduren weer het ge meentehuis bezichtigen en een gedeelte van een gemeenteraadsvergadering meemaken.

Soester Courant | 1977 | | pagina 10