OOR HAAR Spik-spiksplinternieuw-nieuw reeft JP Wetenschappelijke schoonheidsverzorging Steelstofzuigers laten veel vuil liggen PROBLEEMLOOS HAARDROGEIU VLEES MET GEDROOGDE VRUCHTEN Vrijmoedigheid Hoewel ze vrij dicht bij elkaar liggen en dikwijls verward wor den, is er toch een wereld van verschil tussen brutaliteit en vrij moedigheid. Dit spreekt al duide lijk uit de woorden zelf. Het „bru te", harde doet ons heel wat minder aangenaam aan a/s het „vrije" en „moedige" van het andere. Het zijn inderdaad deze beide eigenschappen die ons in staat stel/en op te treden met juist die vrijmoedigheid, die niemand kwetsen wil, doch vaak heel verhelderend kan werken. Het is dikwijls heel wat gemakkelijker maar ja knikker te spelente bewonde ren wat van ons verwacht wordt en te zwijgen als we eigenlijk hoorden te spreken. Tot een ze kere grens kan dit natuurlijk ver standig en wenselijk zijn. Maar dan moeten we er ook goede en geldige motieven voor heb ben en niet alleen uit angst of gemakzucht handelenOok ver legenheid belet vele mensen rond uit voor hun mening uit te ko men. Daardoor hullen ze zich in raadselen, die het de andere par tij dikwijls uiterst moeilijk maakt erachter te komen wat de wer kelijke gevoelens, wensen en ge dachten zijn. Ze willen het ons makkelijk maken door geen en kele voorkeur te uiten, maar ze bereiken precies het tegendeel. Vrijmoedigheid hoeft zeker geen onbescheidenheid te beteke nen. Het is een loslaten van die onnodige krampachtige houding, die ons dingen doet wegmoffe len die gerust het daglicht kun nen verdragen. Waarom zouden we geen meningen en voorkeu ren mogen hebben, a/s we er eerlijk achter kunnen staan? Vrij moedigheid weet zich te geven, maar zal zich ook open willen stellen voor redelijke kritiek. Of voor afwijkende opvattingen, die men in overweging kan nemen of althans respekteren. Het is makkelijk en prettig omgaan met vrijmoedige mensen. Misschien moeten we in het begin even over een drempeltje heen, even wen nen en verkennen. Maar op den duur zal het licht vallen, omdat we weten waar we aan toe zijn. Hoe anders is het met brutaliteit! Hier is geen sprake van „zich geven", van takt, van ontzien. Hier is de z.g. eerlijkheid" hard, kwetsend en minstens eenzijdig. Hier ontbreekt iedere poging de ander te ontzien, laat staan te steunen. Gebrek aan zelfkennis zal ook het oordeel niet verzach ten. En gebrek aan gevoel kan leed veroorzaken, waarvan de persoon in kwestie waarschijn lijk nauwelijks de diepte kan pei len. Tot het hem mogelijk een maal zelf treft. Jetty 1 van de ten be- tation aan i van bur- de afgifte i van rente tfuziekver- srg te slui- >r de bouw ran onthef- l van de t" ten be- arshop en t perceel iterberg. 3AAT2 rkeersonge* inderen het wordt zo'n t. Ludgerus- school heeft in de leeg- i de Bonifa- aktiegroep de gemeen* a navolgende ining te ver* tbakken om* s onvoldoen* 0 vetdampen 3e opberging stoken op ïrs en tijdige ompressoren imten plaat- /ia aircondi- a dakramen g. geen pro* ing verleend er a.s. zullen 112 Phantoms lesterberj^ge- 32e Squadron worden gede- Zaragoza in ie Soester en medegedeeld staat dat de geven. >ela ngstelling weer het ge- een gedeelte svergadering Van links -naar rechts: een corduroy jurkje; grof gebreide spencer met geborduurde tekening; doorknoop corduroy jurkje; corduroy jack met borgvoering; corduroy vestpak; katoenen bloese in werkmansruitje. (Alle modellen behoren tot de nieuwe kinderkollektie van G&A) De vakantie is voorbij. De kinderen zijn een nieuwe fase van hun leven ingegaan. Naar de "grote" school, naar een andere klas. In ieder geval is er weer een nieuw stukje van de grote mensenwereld voor hen open gegaan. Evenais dit vijftig jaar ge leden al het geval was, zijn de kinde ren van nu ook nog trots op de nieuwe schooltas. Blij met potloden, balpen nen, een echte liniaal. Maar bij dit alles horen ook nieuwe kleren. Spik- spiksplinternieuw-nieuw. Hij doet stoer aan in zijn corduroy broek met geruite overhemd. Zij ziet er pittig uit in haar corduroy jurk met veel zakken. Kinderkleding zijn tegen woordig ook modieus. Maar tevens heel doordacht en berekend voor hun taak. Er is corduroy in brede en smalle rib voor pantalons, rokjes, pakjes en jurkjes. Als garnering wordt de stof omgekeerd gebruikt, waardoor een heel leuk effekt wordt verkregen. De kleuren volgen het grote mode-patroon en variëren van zand naar warm bruin en sportief le gergroen. Bij de pakjes en de broe ken, de rokken en de overgooiers zijn truien en bloeses in vrolijke felle kleuren, maar ook in de allernieuw ste tinten wit. Ideaal zijn ook de over hemdjes in werkmansruiten, van warme geruwde katoen, in vele kleur variaties. Grofgebreide truien zijn favoriet bij de schooljeugd. Maar al te graag worden ze gedragen in plaats van het echt winterse jack, dat dan ook veelal tot de Kerst in de kast blijft hangen. De winterjacks, vaak ook in mooie brede rib, zijn lekker warm gevoerd. Ze hebben originele garneringen met veel zakken, riemp jes, kleppen en lussen. Heel apart zijn ook de jacks in wollen Canadian- dekenruiten. Er is nog veel meer op windend nieuws op modegebied voor de jeugd. Gaat u maar eens een kijkje Schoonheidsverzorging is vandaag de dag een bijzon der serieuze zaak. Het bete kent gebruik maken van we tenschap en research. De gro te kosmetika-huizen beste den per jaar vele miljoenen guldens aan onderzoek, dat wordt uitgevoerd door een groot team specialisten. Daaronder bevinden zich chemici, biologen, fysici, bacteriologen en dermatolo gen (huidspecialisten). Om dat de preparaten door mil joenen vrouwen over de ge hele wereld worden gekocht, kunnen deze produkten on danks de hoge produktie- kosten toch voor een betaal bare prijs worden geleverd. Dat moet ook, want elke fa brikant van kpsmetika is er van overtuigd dat een goede huidverzorging geen luxe mag zijn. Elke vrouw heeft er récht op er leuk en stra lend uit te zien, ongeacht leef tijd of inkomen. Voor de ko mende winter is er een nieuw "potlood" voor ogen en lip pen op de markt gekomen. Geen stick meer voor uw lip pen en geen poeder meer voor uw ogen, maar nu schoonheid via een potlood, dat zacht is van samenstel ling en bovendien de juiste dikte heeft, zodat aanbren gen van korrekties of accen ten geen problemen oplevert. Met het tweekleurenpotlood kan een groot aantal varia ties in kleur worden aange bracht. Elk potlood heeft uiteraard geheel op elkaar afgestemde kleuren. Er zijn drie potloden in de handel, die dus totaal 6 kleuren kun nen produceren: grijs/ blauw; licht- en donker groen, en licht- en donker bruin. De drie kleuren voor uw lippen variëren van licht naar donker aubergine. De prijs bedraagt per potlood ca negen gulden. Een gemakkelijk te hanteren appa raat, waarbij tevens een standaard wordt geleverd, waarin de droger kan worden vastgezet. U hebt de handen dus volkomen vrij tijdens het föhnen. De standaard kan zowel op tafel worden gezet als aan de muur worden gehangen, zodat het opber gen ook geen hoofdbrekens meer kan opbrengen. De nieuwe föhn is an- thracietkleurig en instelbaar op zes warmtestanden en twee luchtsnelhe- den. Bij de droger behoort ten slotte nog een opzetstuk, waarmee de lucht stroom kan worden gebundeld en ge richt. Voor alles bij elkaar bent u ca. 65 gulden kwijt. 400 g gehakt half-om-half, 2 sneden brood zonder korst, 50 g rozijnen, 2 eetl. geraspte kaas, 80 g boter, zout, paprikapoeder, melk, paneermeel. Week het brood in de melk. Laat de rozijnen een half uur tje weken in warm water en daarna goed uitlekken. Maak het gehakt aan met het brood, zout, 2 eetl. paprikapoeder, de rozijnen en de kaas. Vorm er 4 stevige ballen van. Haal die door de paneermeel en braad ze in de hete boter gaar en bruin. Maak de braadjus af met wat water. Serveren met gekookte aardappelen en sla. Steelstofzuigers zuigen slechter dan goede slangstofzuigers. Ze zijn vermoeiend in het gebruik en minder geschikt voor het zui gen van grote oppervlakken, trap pen en meubels. Klopveegzuigers zijn alleen geschikt voor vezelige vloerbedekking. Ze zuigen goed maar zijn moeilijk te hanteren. Tot deze slotsom kwam onlangs de Stichting Warenonderzoek na een uitgebreide test. Steelstofzuigers hebben veel moeite met het opzuigen van draadjes en stof op lang en krul lerig tapijt. Hun bereik is aan merkelijk kleiner dan dat van slangstofzuigers. Ook het ge bruiksgemak van steelstofzui gers laat te wensen over. Klopveegzuigers geven slechte resultaten op losliggend tapijt. Ze zijn moeilijk wendbaar en door hun grote gewicht onge schikt voor het zuigen van trappen. Klopvegers zijn la- waaiiger dan steelstofzuigers. Bovendien storen ze meer op radio en televisie. Grote prijsverschillen merkt de Stichting VWO op tussen de papieren stofzakken van de ver schillende stofzuigers. Stofzak- Een „familiefoto" van vier sof zuigers uit dezelfde gerenommeerde stal. Links de ondanks alle kritiek handige steelstof- zuiger en daarnaast drie zg. „schoon- zuigers". Nummer drie en nummer vier zijn uitgerust met een automatische snoerhaspel en stofmeter, terwijl num mer vier bovendien over een elektroni sche zuigkrachtregelaar beschikt. (Foto: Miele "Mooi uit een potje" is al lang geleden een soort slagzin geworden. Maar "mooi mei een kleurenpotlood" is belangrijk nieuws uit de wereld van de kosmetika. Het artikeltje zal u duidelijk maken waarom de schoonheids- verzorging met het nieuwe Ultralucent Doublé Ended Eyeof Lippencil revolutionair nieuws wordt genoemd. (Foto: Max Factor) ken van het ene merk zijn vier keer zo duur in het gebruik als van een ander merk. De sugges tie dat een groter motorvermo gen een beter zuigresultaat geeft, is volgens de Stichting VWO on juist. Fabrikanten die in adver tenties de nadruk leggen op het motorvermogen van de zuigers handelen enigszins misleidend. De zuigkracht van een stofzui ger wordt grotendeels bepaald door de vorm van de zuigmond. Vraagt u zich af in welk opzicht haar- drogen of föhnen problemen kan op roepen, dan bestaan er twee moge lijkheden. Of u hebt er helemaal geen problemen mee, of u hebt nooit kans gezien ze op te lossen, zodat u ze naast u hebt neergelegd. Voor velen bestaan ze echter wel degelijk. Het (betrekkelijk) lang vasthouden van de föhn kan vermoeiend zijn, terwijl het nu eenmaal een werkje is dat u het liefst zelf doet. Een ander probleem vormt het opbergen van het appa raat. Welnu, deze moeilijkheden zijn nu voor iedereen van de baan. Want sinds kort is er een nieuwe lichtge wicht föhn in de handel gebracht. Dit is de nieuwe, door Philips in de handel gebrachte föhn met standaard. U kunt het apparaat zowel op taf el neerzetten als ophangen. Zowel inheemse- als zuid vruchten kunnen we in ge droogde vorm kopen. U kent ze wel: pruimen, appeltjes, peertjes, abrikozen, tutti frutti, krenten en rozijnen. U moet ze een dag van tevo ren in ruim water in de week zetten. De volgende dag kookt u ze tot ze zacht zijn. Wees voorzichtig met dat koken, want ze smaken beter iets te hard dan te zacht. Weekt u de vruchten 24 a 48 uur, dan is koken zelfs niet meer nodig. Hier volgen twee recepten voor een vlees menu met zuidvruchten. VARKENSVLEES MET ABRIKOZEN Voor het bereiden van dit ge recht hebt u de volgende in grediënten nodig: 200 g gedroogde abrikozen, 400 g varkensvlees in blok jes, boter of margarine, 2 eetl. zoute ketjap, peper, kopje abrikozennat, 3 preien. Zet de abrikozen een dag van tevoren in de week. De vol gende dag het vlees in boter of margarine bruin bakken. Wat ketjap, peper en een half kopje van het nat waar- In de abrikozen zijn geweekt toevoegen. Laat het vlees hierin ca. drie kwartier sud deren. Voeg daarna toe de uitgelekte abrikozen en de in reepjes gesneden preien. Het geheel nog 10 min. zachtjes laten sudderen. Serveren met rijst. GEHAKT MET ROZIJNEN U hebt de volgende ingre- diëntennodig:

Soester Courant | 1977 | | pagina 11