John Riethoven winnaar L.T.C. Soest toernooi Geslaagde pupillenatletiekwedstrijd Polio-Toernooi op de velden van Sec en Soest Duinkikkers behaalden goede resultaten bij nationaal polotoernooi „De Springbokken" heeft nieuw lesrooster Voetbaltoernooien voor de jeugd van S.O. Soest Zondag a.s. SEC-veteranentoernooi Internationale basketbal wedstrijd in Soest SVV heeft trainingen weer hervat Voor de laatste maal de Pallandbeker Wedvlucht vanaf Essen VOOR AL UW SPORTEN SVV jeugdweek weer groot succes SPORT Eerste plaats voor Soester B-pupillen Voetbaltoernooi bij Hees Postduivenvereniging in oude MAVO Vleesverkoop Referendaris J. C. Paans met pensioen Totaal 400 woningen in Overhees 2 Drie nieuwe tennisbanen in Soesterberg Taxi-verordening in werking Soester atleten naar Amsterdam en Utrecht Beëdiging officieren Soester Courant van donderdag 18 augustus 1977 Foto Herman van Dam John Riethoven, de winnaar van het LTC Soest toernooi, tijdens zijn finale tegen Niels Menko SW heeft een week later dan de bedoe ling was de trainingen weer hervat. Afgelopen dinsdag was de eerste trai ning voor alle seniorengroepen. De selektie groep en zijn al vanaf begin au gustus aan het trainen, de dames in de Bunthal en de heren in de zaal aan de Paulus Potterlaan, beiden op de vrijdag avond. De eerste trainingen, die van de meisjes en jongensjeugd, beginnen om 18.00 uur. De senioren trainen van 19.00 uur tot 23.00 uur in de verschillende groepen, die onder leiding staan van de 3 trainers van SW de heren Both, Schaepkens en Teunissen en enkele eigen trainers. De minitrainingen starten a.s. zaterdag in de zaal aan de Valeriaanstraat. Hier trainen de minigroepen vanaf 9.30 uur. Ook op de woensdagmiddag wordt een gedeelte van de minitrainingen afge werkt en wel in de zaal aan de Paulus Potterlaan en deze trainingen beginnen om 15.30 uur. De adspiranten jongens- groep traint ook gedeeltelijk in deze zaal en wel vanaf 16.30 uur. De eerste trai ning op de woensdagmiddag start op woensdagmiddag 24 augustus. In de meeste jeugdgroepen is een zoda nige indeling gemaakt, dat er voldoende ruimte is voor nieuwe leden, die ook nu weer een maand gratis kunnen meetrai- nen. In de seniorengroepen is een be perkte ruimte. Alle seniorengroepen trainen op de dinsdagavond in Sporthal Beukendal. Aldaar is elke trainings avond een van de bestuursleden aan wezig, die belangstellenden voor de volleybalsport de gewenste inlichtingen kan geven. Zaterdag j.1. werd door Hengelsportver eniging „De Snoekbaars" de tweede federatie-viswedstrijd georganiseerd met als inzet bovengenoemde beker. Velen jaren was voor deze visvereniging de Pallandbeker een begrip en zijn spe ciaalzaak in Baarn voor elke Baarnaar een lust voor het oog, maar ja aan alles is niet alleen een begin en ook voor de heer Palland kwam het einde van dat begrip. Wij wensen hem en zijn gezin het allerbeste toe. De wisselbeker die al voorzien was van vele prominente namen van vissers uit Baarn en Soest, is definitief in handen gekomen van de heer Veenkamp uit Soest. Deze alom bekende sportvisser kon niet beter wensen dan in het bezit van deze trofee te komen. Het aantal deelnemers van deze tweede federatie-viswedstrijd was een nieuw record voor de wedstrijdcommissie met bijna 90 deelnemers en ruim 75 meter gevangen maatvis werden hun werk zaamheden beloond. De uitslag van de eerste twaalf zijn als volgt: 1. C. Kroon, Hilversum, 313 cm. 2. J. Brouwer, Naarden-Bussum, 256 cm. 3. M. v.d. Pol, Hilversum, 242 cm. 4. K. Veenkamp, Baarn-Soest, 214 cm. 5. W. v.d. Kraats, Baarn-Soest, 196 cm. 6. Th. Bosman, Baarn-Soest, 178 cm. 7. F. v. Vugt, Naarden-Bussum, 174 cm. 8. G. v. Beek, Hilversum, 172 cm. 9. P. Koetman, Amersfoort, 150 cm. 10. G. v. Nimwegen, Baarn-Soest, 148 cm. 11. J. Belt, Baarn-Soest, 147 cm. 12. E. v. Zoeten, Amersfoort, 145 cm. Door de postduivenhoudersvereniging „Soest" werd deelgenomen aan een wed vlucht vanaf Essen, afstand 98 km. In- concours waren 58 duiven, die werden gelost om 17.30 uur, met N.O.wind. De eerste duif arriveerde 19.02.28 uur en behaalde een snelheid van 1058.30 me ter per minuut. De uitslag is als volgt: Comb. Vogel 1 4 6. M. de Ruiter 2 8 11 15. H. Nap 3 10. G. v. Egdom 5 7 13. Comb. Huisman 9. J. Croon 12 14. Tevens werd door de p.v. „Soestdeel genomen aan een vlucht vanaf Duffel, afstand 132 km. In concours waren 68 duiven, die werden gelost om 13.45 uur, bij N.O.wind. De eerste duif arriveerde 16.02.55 uur en behaalde een snelheid van 958.43 meter per minuut. De uitslag is als volgt: Comb. Hulsman 1 3 6 7 15. Comb. Vogel 2 11 17. H. Nap 4 10 13. J. Croon 5. Joh. de Hartog 8 12. M. de Ruiter 9. G. H. v.d. Broek 1416. Onder zonnige weersomstandigheden vonden afgelopen zondag de finales plaats van het B en C toernooi van de plaatselijke Lawn Tennis Club. In de B categorie won John Riethoven in een buitengewoon aantrekkelijk duel het herenenkelspel. Meer dan 200 mensen waren komen kijken naar de finales en met name de herensinglefinale boeide het publiek van begin tot einde. De 17-jarige John Riet hoven, in een ver verleden nog eens lid van de LTC Soest, nam het in die partij op tegen Niels Menko, een zeer gerouti neerd speler, die moeiteloos de finale had bereikt. Riethoven deed hierin overigens nauwelijks voor hem onder, want in de eerste drie ronden stond hij in totaal slechts 8 games af, alleen in de halve finale ondervond hij in feite noe menswaardige tegenstand. In de finale brachten zowel Riethoven als Menko bijzonder attractief tennis, dat dan ook zeer vaak werd beloond met ovationeel applaus. In een drie sets tellende partij zegevierde uiteindelijk John Riethoven vooral dankzij zijn zeer goede smashes en een keiharde, dubbel- handig geslagen backhand. De damesenkelfinale kende een verras send verloop. Ingrid Truyens de winna res van vorig jaar, verloor namelijk zeer snel en geheel kansloos van Ellen Drie bergen, die zaterdags al had geïmpo neerd door een overwinning op Guusje Wolff. Het gemengd dubbelspel was het enige onderdeel waarbij een Soester deelne mer de finale haalde. Maria Schothuis bereikte met haar Amersfoortse partner SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT39- BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Maarten Dirkzwager de finale dankzij winst op de dubbel van Diest/Heldoorn die op hun beurt in een eerder stadium hadden verrast door winst op Ingrid Truyens en Joep Mathot. De eindover winning bij dit onderdeel ging echter niet naar het Soester-Amersfoortse koppel maar naar Ilse Burg en Ron Wessels, die met een 2-6, 7-6, 6-1 overwinning de -eerste prijs opeisten. Bij de herendubbel was Ron Wessels ook al uiterst succesvol. Tesamen met Ed- gar Cukier won hij van Niels Menko en Rob Bakker. Diezelfde Bakker had eerder in het toernooi vriend en vijand in negatieve zin verrast door midden in zijn enkelspel tegen Alexander Ton van de baan te lopen en niet meer terug te keren. C Toernooi In het C-toernooi zag Astrid van Vugt helaas geen kans een Soester overwin ning in het dames enkel te behalen, na een 6-0 winst in de eerste set verloor zij de tweede en derde set met 7-5, 6-2 van Helen Vreedeveld uit Hilversum. Het enige LTC lid dat een overwinning boek te was Arnout Hulst die samen met Carel Bölger (BLTC) het herendubbelspel won. In de damesdubbel verloren de dames Hooyer en Tourné, beiden van de T.V. Soest-Zuidjde finale op het nippertje van de dubbel Peek/Philips. Ben Dooper reikte ook op deze finaledag weer de prijzen uit. Hij dankte daarbij de wedstrijdleiding bestaande uit Mini Schneider, Peter Bake, Joop van Dort en Erik van Dort en de wedstrijdcommissie die er in geslaagd waren om alle 260 partijen op tijd gespeeld te krijgen, ondanks het geheel verregenen van de vrijdag. Ook dankte hij Nic. van Dam van de gelijknamige schoenen-annex sportzaak voor de royale bijdrage in de kosten van de prij2entafel. Met de prijsuitreiking kwam een defini tief einde aan 16 dagen toernooi met bijna 600 partijen en gezien het succes zal ongetwijfeld volgend jaar de veer tiende maal sinds 1964 een soortgelijk toernooi worden georganiseerd. Afgelopen zaterdag en zondag hebben de dames en heren van de Duinkikkers uit Soest deelgenomen aan een groot nationaal waterpolotoernooi, georganiseerd door de zwemvereniging te Zevenaar. Zowel de dames als de heren waren in de A-poules ingedeeld,wat betekende.dat op zware tegenstand gerekend moest wor den. De dames hadden als tegenstand sters: IJsselmeeuwen; D.W.K. en G.Z.V. en speelden een volledige compe titie. Zaterdag verloren de dames van IJsselmeeuwen, maar wonnen van D.W.K. en G.Z.V. Zondag waren de dames iets minder gelukkig. Alleen van G.Z.V. werd ge wonnen, terwijl van IJsselmeeuwen en D.W.K. verloren werd, hetgeen te wijten was aan de afwezigheid van de onmis bare keepster Elvira Wiersema. In hun poule werden de dames derde, door een iets slechter doelgemiddelde. De jeugd van de Soester Volleybal Ver eniging is in de week van 6 tot 13 augustus weer acht dagen lang op kamp geweest. Jongens en meisjes in de leef tijd van 15 tot en met 19 jaar, zo'n 25 in getal, zijn met de fiets een week naar Ermelo geweest, alwaar ze in een va kantieboerderij verbleven. In Ermelo heeft de groep een week lang aktief aan verschillende evenementen meegedaan. Naast volleybal ter plaatse is men ook een dag in Harderwijk geweest alwaar het Dolfinarium is be zocht. Ondanks het slechte weer heeft de groep zich optimaal vermaakt en heeft een nog betere band weten te scheppen onder de jeugd. Dit kan in het komend seizoen nog duidelijk merkbaar blijven, temeer daar ook de overige SVV jeugd in het enthousiasme van deze jeugd zal worden betrokken. De groep stond onder leiding van Jeanet Hogenhout, Adri van der Zon en René van Hal, de voorzitter van SVV. De jongelui moesten zelf voor alles zorgen. Het eigen eten moest worden klaar gemaakt, een gedeelte van de program ma's moest worden verzorgd. Na de verschillende weken die al geor ganiseerd zijn o.a. in Luxemburg en Duitsland schoot deze week eruit door de goede onderlinge band, die er tussen de jeugd was ontstaan. Het is echter een mooi succes aan het begin van het nieuwe seizoen. De heren deden het zelfs nog beter in hun poule. Speelden zij zaterdag tegen G.Z.V. en De Brenly, welke wedstrijden werden gewonnen, tegen de derde tegen stander Vahalis werd gelijk gespeeld. Zondag werd eerst van D.W.K. gewon nen. In de laatste wedstrijd stokte de Duinkikkersmachine en tegen Z.V.V. moesten de Soesters hun eerste neder laag in dit goed georganiseerde toernooi incasseren. Deze nederlaag kostte de Duinkikkers-heren de eerste plaats. Nu werden ze tweede achter Z.V.V. met een iets minder goed doelgemiddelde. Trainer-coach, de heer A. Timmer, was bijzonder tevreden over de geleverde prestaties en hoopt de geconstateerde gebreken in de teams nog voor de aanvang van de competitie weg te kun nen krijgen. .mijnl PUMA-schoenen zijn zó uit de winkel goed voor elkg voet! Van Weedestraat 46 - Tel. 02155 -13473 naast Albert Heyn Bij de aanvang van het nieuwe seizoen gaan f,De Springbokken" van start met een geheel vernieuwd lesrooster. De talrijke wijzigingen zijn de leden reeds medege deeld door middel van het clubblad „De Bok". Belangstellenden en nieuwe leden kun nen zich hierover dagelijks in Gebouw Eltheto op het kantoor van de gymnas tiekvereniging laten informeren, bij voorkeur telefonisch of persoonlijk öp maandag, woensdag en vrijdag in de morgenuren van 9 tot 12 uur. Telefoon 12723. De wijzigingen in het lesschema beteke nen evenzovele verbeteringen. Zo zijn alle selectiegroepen in één zaal onderge bracht, waardoor - technisch gesproken - een optimale voorbereiding op wedstrij den kan plaats vinden (maandag en dinsdag aan de Paulus Potterlaan). De jazz-gymgroepen gaan allen naar de grote zaal van de L.T.S. (dinsdag aan de Molenstraat). De ritmische gymnastiek wordt in al haar verscheidenheid geconcentreerd in het Soesterveen, al waar een gloed nieuwe piano de lessen zal opfleuren (donderdag aan de Smitsweg). De opleiding van de Showband werd om praktische reden gesplitst: de majoret tes verhuizen naar de L.T.S. aan de Molenstraat, (maandag), de drumband blijft in verband met de berging van het instrumentarium aan de Mariastraat, zij het op een andere avond (vrijdag). De heren tenslotte zullen allen op maan dag aan de slag kunnen, geselecteerden, zowel als sportieve recreanten. Kortom, dames en heren, jongens en meisjes van alle leeftijden kunnen aan hun trek komen en zich in de talrijke varianten van het gymmen en trimmen aangenaam verpozen en sportief bekwa men bij de Algemene Gymnastiekver eniging „De Springbokken", de grootste sportvereniging ter plaatse! Afgelopen zaterdag organiseerde de atletiekafdeling van S.O. Soest op het voetbalcomplex aan de Bosstraat een atletiekwedstrijd voor pupillen. De jongste jeugd van de verenigingen uit het K.N.A.U. district Gooi en Eemland streden daar in de vierde en beslissende competitiewedstrijd voor het bereiken van de landelijke finale. Dit is opnieuw gelukt aan de jongens pupillen B-ploeg van de S.O. Soest. Afgelopen zaterdag werden op de S.O. Soest terreinen wedstrijden gehouden in de pupillencompetitie van het district Gooi-Eemland. Vier deelnemertjes aan de start voor hun 60 meter. Foto Herman van Dam Met haar beperkte middelen zorgde het actieve atletiekbestuur voor een vlot verloop van deze wedstrijd, die mede door het uitblijven van de regen een plezierig karakter had. Bij de meisjes pupillen C werd de Hilversumse Debby Everts eerste in het veld dat alleen uit meisjes van haar club G.A.C. bestond. Ditzelfde beeld was er bij de meisjes pupillen B. Hier zegevier de Jolanda Bakker. Ook bij de meisjes pupillen A won de eerste ploeg van G.A.C.van wie Anouk de Valk eerste werd met o.a. een verte- sprong van 3,73 m. en een 60 m. sprint van 9.8 sec. Helaas kon de S.O. Soest geen meisjes- ploeg laten deelnemen. Een oproep om het meisjes pupillenbestand wat op te vijzelen en op het oude hoge peil te brengen is wel nodig. Iedereen is wel kom, zaterdagmorgen om 9 uur en woensdagmiddag om 5 uur. Bij de jongens pupillen C sleepte op nieuw een ploeg van G.A.C. de eerste plaats in de wacht. De individuele eind overwinning was hier echter voor Bert van der Heiden van B.A.V. uit Baarn. Ter voorbereiding op de a.s. competitie wordt bij de voetbalvereniging Hees een groot toernooi georganiseerd om de In- singer-trofee. Daarvoor zijn uitgenodigd de vereni gingen De Sperwer uit Loenen aan de Vecht; Terschuurse Boys en Lopik. Ie dere vereniging komt met de eerste twee elftallen. De wedstrijden worden gehouden op het Hees-sportcomplex aan de Kooiweg in Pijnenburg. Ze beginnen om 12 uur en na afloop worden de prijzen uitgereikt door de heer mr. J.HO. Insinger. De postduivenvereniging „Soest" krijgt van de gemeente toestemming om tot nader order één van de lokalen van de voormalige mavo-school aan de Middel wijkstraat te gebruiken. Dat kan uiter aard pas als de muziekschool het pand verlaten heeft. De muziekschool heeft haar oog laten vallen op de r.k.pastorie aan het Kerkplein. De jeugdafdeling van de voetbalclub S.O. Soest begint het seizoen '77-'78 met enkele toernooien. A.s. zaterdag 20 augustus nemen D- en E-pupillen deel aan het Polio-toernooi; zondag 21 augus tus wordt voor de C-junioren een nieuw toernooi „La Prima Vera" georgani seerd en op zaterdag 27 augustus wordt een uniek toernooi gehouden waaraan pupillen deelnemen van de negen oudste voetbalverenigingen van ons land. Aan het „La Prima Vera"-toernooi ne men deel de Baronie uit Breda, Excel sior uit Rotterdam, Zeeburgia uit Amsterdam en Soest. De wedstrijden beginnen om 11 uur; de laatste partijen staan gepland om 14.45 uur. Voor het toernooi van de „Negen Oud- Zaterdagmorgen negen uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvin den aan de houders van groene kaarten, genummerd van 101 tot en met 200. ste" hebben ingeschreven: de Konink lijke U.D. uit Deventer (1875). de Koninklijke H. F. C. uit Haarlem (1879), Hercules uit Utrecht (1882), Frlsia uit Leeuwarden (1883), D.F.C. uit Dor drecht (1883), H.V.V. uit Den Haag (1883), Hermes D.V.S. uit Schiedam (1884) en P.W. uit Enschede (1885). Hier hoorden aanvankelijk bij Robur et Velocitas uit Apeldoorn en Concordia uit Delft (1885), maar beide verenigingen moesten het af laten weten in verband met verplichtingen elders. Robur et Velocitas kon de uitnodiging al direct niet aannemen en Concordia schreef te elfder ure af. Voor Concordia speelt nu Feyenoord (1908) en uiteraard neemt Soest deel. iedere vereniging stuurt één pupillen- en één pupselftal in het veld. De wedstrij den beginnen om elf uur en duren ieder tweemaal tien minuten, zonder rust. De prijsuitreiking wordt verwacht rond 17 uur. Vorig jaar werd het toernooi gewon nen door Hermes DVS; 2. Frisia en 3. Hercules. Het Soester vuurwerk kwam bij de jongens pupillen. B. Seymour Bos, Eelco Moree, Dennis Esselman, Ronald Mol en Arnold Vonk zorgden voor goede presta ties en wonnen deze competitie.' De snelste Soester 40 m. loper was Eelco Moree die 7,2 sec. nodig had, direct gevolgd door Seymour Bos en Dennis Esselman met beide 7,3 sec. Voor Arnold Vonk kwam 7,6 sec. op de klokken en voor Ronald Mol 8,2 sec. Bij het balwér- pen een verre worp van Eelco Moree met 30 m. Op'enige afstand kwamen Dennis Esselman met 22 m„ Seymour Bos met 21 m., Ronald Mol met 18 m. en Arnold Vonk met 16 m. Het vèrspringen bracht een dubbele Soester triomf. Eelco Moree won met 3, 37 m., enkele centimeters voor Sey mour Bos die na 3,30 m. in het zand terecht kwam. Arnold Vonk met 2,90 m., Dennis Esselman met 2,89 m. en Ronald Mol met 2,66 m. verbeterden eveneens hun persoonlijke records. De naast de meerkamp verwerkte 1000 m. was één van de mooiste nummers van de dag. Direct na de start nam Eelco Moree enige meters voorsprong en hand haafde die tot de finish. Een fraaie overwinning met een voor de hobbelige grasbaan goede tijd van 3.52.7. Seymour Bos, die bij de start enigszins in het gedrang kwam, werkte zich in het ach tervolgende groepje naar voren en snel de naar een sterke 2e plaats toe. Zijn tijd was nog binnen de 3 minuten, nl. 3.59.3. Ook Dennis Esselman liep een sterke 1000 m. en finishte in 4.06.0. Voor Arnold Vonk werd 4.23.0 en voor Ronald Mol 4.41.0 opgetekend. De eerste plaats in het individuele klassement was voor Henk- Jan Veen van G.A.C. Eelco Moree werd 2e en Seymour Bos derde. De jongens pulillen A was een dergelijke hoofdrol niet toebedeeld. Zij werden vierde. Op de 60 m. was de snelste Soester Vincent Klarenbeek met 9,6 sec. Guido Does liep 10,1 sec., Maarten Diks en Richard Pennock beiden 10,3 sec. Guido Does stootte de kogel naar een afstand van 6,04 m. Maarten Diks bracht het2 kg. zware projectiel 5,78 m. verder, Vincent Klarenbeek 5,69 m. en Richard Pennock 5,39 m. Bij het vèrspringen kwam Vincent Kla renbeek het sterkst voor de dag. Hij sprong 3,56 m. een nieuw persoonlijk record. Guido Does beëindigde zijn vlucht na 3,34 m., Maarten Diks na precies 3,00 m. en Richard Pennock na 2,86 m. Ook op de aansluitende 1000 m. was Vincent Klarenbeek de sterkste Soester. Hij ging zelfs enige tijd aan de leiding, moest in de eindsprint wat toegeven maar hield aan de race wel een nieuw persoonlijk record van 3.49.0 over. Richard Pennock legde zijn kilometer af in 4.23.0, Maarten Diks in 4.42.0 en Guido Does in 4.45.0. De eindoverwinning was bij de jongens pupillen A opnieuw voor een ploeg van G.A.C. Ondanks de gebrekkige accomodatie zorgde de S.O. Soest voor een vlotte organisatie en een prettige wedstrijd. Aan de heer J. C. Paans, referendaris bij 'de inspectie der belastingen te Baarn, is in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd op zijn verzoek op 1 november a.s. eervol ontslag uit 's Rijksdienst verleend. De heer Paans begon zijn carrière op 1 augustus 1928 in Woudrichem; op 15 februari 1929 volgde overplaatsing naar Werkendam en na opheffing van het kan- toor aldaar werd hij met ingang van 1 januari 1937 overgeplaatst naar Veghel. Op l januari 1940 volgde zijn benoeming in Geertruidenberg. Vandaaruit volgde hij de cursus voor controleur en na het examen behaald te hebben werd hij op 1 januari 1946 aangesteld bij de belastingen te Baarn. Van de 49 dienstjaren die de heer Paans er nu op heeft zitten, bracht hij er 31 in Baarn door. Hij was veel in Soest werk zaam. Eind oktober wordt de afscheidsreceptie gehouden. Er blijkt nogal eens een misverstand te bestaan over het aantal te bouwen wo ningen in Overhees 2. In deze wijk wordt in twee fases gebouwd: in de eerste fase komen er 225 premiekoopwoningen, 30 woningen in de zogenaamde beschutte sfeer en 45 woningwetwoningen. In de tweede fase worden nog eens 100 wo ningen gerealiseerd. Het tennispark op het sportcomplex aan de Kerklaan te Soesterberg kan uitge breid worden met drie banen wanneer meer dan 50 procent van de leden van de tennisvereniging uit Soesterberg (c.q. Soest) komt. De banen zullen dan aange legd kunnen worden op het nu verharde terrein. Op 9 augustus j.I. is de nieuwe taxi-ver ordening Soest in werking getreden. De raad keurde deze verordening op 17 februari van dit jaar goedgedeputeerde staten van Utrecht verklaarden op 17 mei „geen bezwaar" te hebben en daar na heeft de verordening, conform de wettelijke voorschriften, ter visie gele gen. De Polio-Pupillen-Commissie van de jeugdcommissie Amersfoort van de K.N.V.B., Afd. Utrecht, organiseert in samenwerking met de jeugdcommissies van de v.v. S.O. Soest en S.E.C. te Soest op zaterdag 20 augustus a.s. het jaarlijkse Polio-Pupillen/Toernooi voor D en E pupiUen, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt, aan het Prinses Beatrix Poliofonds t.b.v. het gehandi capte kind. De doelstelling van dit jaarlijks terug kerende jeugd-voetbal-toernooi is om de gezonde jeugd in haar sportbeoefening in financieel opzicht een bijdrage te la ten leveren voor de verzorging en behan deling van hun „invalide" leeftijdsge noten. De voetballertjes, de vereni gingen, scheidsrechters, commissiele den en alle overige bezoekers van de wedstrijden dragen met een financieel offertje bij om tot een zo groot mogelijk bedrag te komen voor het goede doel. Dergelijke toernooien vinden overal in den lande periodiek plaats zowel op de buitenvoetbalvelden als in binnensport zalen. Het toernooi in het distrikt Amersfoort wordt dit jaar gehouden op de velden van S.O. Soest en S.E.C. te Soest en vangen om 9.30 uur aan en zijn om streeks 17.00 uur geëindigd. Aan dit toer nooi nemen 58 D-pupillen-elftallen deel en 54 E-pupillen-elftallen. Ongeveer 25 scheidsrechters uit de regio hebben hun medewerking toegezegd voor het leiden van de wedstrijden. De Polio-pupillen-commissie met haar medewerkers hoopt van ganser harte dat de weersomstandigheden de toer- nooidag gunstig gezind zullen zijn, want het toernooi moest in de laatste vijf jaren viermaal worden afgelast wegens overvloedige regenval of uitzonderlijke droogte. De commissie hoopt tevens dat vele ou ders en belangstellenden de wedstrijden zullen bezoeken, hetgeen de opbrengst ten goede zal komen. Op het Soest-terrein spelen de E-pupillen (8-10 jaar) en op het SEC-terrein de D-pupillen (10-12 jaar). De deelnemende verenigingen zijn: IJs- selmeervogels, Spakenburg, Soest, KVVA, Quick, CJVV, Hoevelaken, VVZ, Baarn, SEC, APWC, HVC, Hees, Hoog landerveen, TOV, Amsvorde, Achter veld, Amf.Boys, Cobu Boys en WZA. De wedstrijden beginnen om half tien en duren ieder tweemaal tien minuten. De aan vangsttij den van de laatste wed strijden zijn gepland om 17.00 uur. Het jaarlijkse SEC-vetoranentoernooi met tien deelnemende teams zal ongetwij feld zondag a.s. doorgang kunnen vinden. Tot tweemaal toe moesten de orga nisatoren het toernooi afgelasten door de droogte in de jaren 1975 en 1976. De toestand van de terreinen is echter thans zodanig dat zondag om 11 uur met dit jaarlijkse toernooi gestart kan worden. Op twee velden zal worden gevoetbald en de tien teams zijn verdeeld over twee poules. In poule I spelen BVC uit Bilt- hoven, dat in mei j.1. haar eigen toernooi won; Hilversum, Kranneburg uit Den Haag, SO Soest en als nieuwkomer Hil versumse Boys. De organiserende vereniging SEC zal het in haar poule opnemen tegen 't Gooi uit Hilversum, PEC uit Zwolle, Donar uit Hilversum en Baarn. In totaal wor den twintig wedstrijden gespeeld in de poules. De finales beginnen om kwart voor vijf. SEC biedt alle deelnemers een broodmaaltijd aan. Het SEC-veteranenteam bestaat uit spe lers die in 1958 na spannende promotie wedstrijden SEC naar de derde klasse KNVB brachten. Dit zijn o.a. Leo van Breukelen, Wout de Bruin, Lammert Ruttenberg, Henk Huyink, Willem Pot hoven, Jan Veldhuizen en Joop Wester- veld. De Hilversumse clubs zijn met vier teams wel zeer sterk vertegenwoordigd. PEC speelt met haar oude prof-spelers. Het toernooi begint klokslag elf uur. De Soester basketbalvereniging The Red Stars organiseert op vrijdag 2 september a.s. in de sporthal Beukendal de „interland" Nederland-Cincinnati Oaks. Het is een vriendschappelijke wedstrijd en bedoeld als oefenwedstrijd voor het Nederlandse team, dat half september deel zal nemen aan het vierlandentoernooi in Haarlem. .Vastgoed/Strijen" en jan Loorbach Het Amerikaanse semi-prof. team is afkomstig uit Ohio. Voor het Nederland se team zijn uitgenodigd Jimmy Woud stra (Punch)Cees Akerboom, Jan Dek ker en AI Faber van „EBBC"; Simon Bruyn en Dan Cramer van „Arke": Emill Hagens, Cock van de Lagemaat en Kees Limmen van „Buitoni"; Hugo Harrewijn van „Mulhouse"; Harry Kip 'Van „Parker"; Bert Kragtwijk van „Delta Lloyd"; Jos Wolffs van „Kim- bria"Renso Zwiers van „Donar"Fop- ma van Nat. Nederlanden: Kruidhof van van „Radio Musette' Aan het toernooi in Haarlem nemen clubteams deel uit Amerika, Joegoslavië en Polen (of Roemenië) en het Neder landse team. Het is een voorbereiding voor het Europese kampioenschap dat in België gehouden wordt. Kaarten voor de wedstrijd in Soest (a vijf gulden) zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij het secretariaat van The Red Stars, Heuvelweg 27 en op 2 september in de sporthal Beukendal. A.s. zondag 21 augustus nemen een jongens- en een meisjesploeg van de atletiekafdeling van de S.O. Soest deel aan wedstrijden van de Amsterdamse Atletiek Club, A.A.C. op het sportcom plex Ookmeer. De zaterdag daaropvol gend, 27 augustus, nemen meisjes en jongens van „Soest" deel aan de wed strijden in de jeugdcompetitie welke gehouden worden op de Chris Berger- baan aan de Kruislaan in Amsterdam- Oost. Deze wedstrijd wordt georgani seerd door de AV'23 te Amsterdam. Zondag 28 augustus komen A- en B junioren aan de start in de junioren competitie. De wedstrijden worden in Utrecht gehouden op de sintelbaan „Maarschalkerweerd" en zijn georgani seerd door de U.A.V. te Utrecht. Op vrijdag 2 september zullen op de vliegbasis Soesterberg 16 tweede-luite nants van de Koninklijke Luchtmacht door de bevelhebber van de luchtstrijd krachten, de Lt.-Generaal M. G. Ge- schiere, worden beëdigd. Voor deze plechtigheid zijn uitgenodigd de minis ter van defensie, de commissaris van de Koningin in Utrecht en de burgemees ters van Utrecht, Amersfoort, Zeist, Soest en Bilthoven.

Soester Courant | 1977 | | pagina 13