Missie - zendingskalender 1978 w TYPISTE Praktijkgerichte bijscholing Met raad en daad Doe een cursus Milieubesef BERKHOF OCCASIONSHOW Korfbaltweekamp Eemvogels - Woudenberg medewerkster S VU W. W. DEELEN b.v. u PEDICUREKURSUS FBssssnasnlss^r SOEST j W. W. DEELEN b.v. Vier van de vijf „wilde trimmers" BENT U DAT? „De Springbokken" HUIS VERKOPEN? HUIS KOPEN? TELEX-ERVARING strekt tevens tot aanbeveling. Fotografische opnamen Van Oosten-Fotografie Een begrafenis of crematie dient onopvallend goed verzorgd te zijn. Monuta Stichting R.WESTRA jiicicriicl Heropening vrijdag 19 augustus Ruimte hadden 0 wij nodig.** m Gezelligheid wilden fa wij houden. m Zijn wij geslaagd? m Graag nodigen wij U uit dat zelf te beoordelen. Een milieubewuster leven vereist om te beginnen kennis van dat milieu Ledenvergadering voetbalvereniging Hees FOTO-KOPIEËN Hedenavond training Red Stars Clubhuis „De Praatpaal" weer open AUTOBIANCHI Bij aankoop van een autocassion 1501. benzine gratis. autóccasion 2e F,atgarant,e Fiat 127 2 deurs/3 deurs/speciale 1973 t/m 1975 Fiat 124 1973 Fiat 1281973 Fiat 128 1976 Lada1974 AUTOBEDRIJF Laanstraat 82 - Soest - Tel. 02155-15963 Soester Courant van donderdag 18 augustus 1977 In een hypermoderne meet- en regelkamer zit een procesregelaar op wacht. Er is een foto van gemaakt. Waar, is niet zo van belang, want zo'n plaat is in ieder industriegebied ter wereld te schieten. In de 1978-uitgave van de Algemene Missie Kalender en van de kalender van de Nederlandse Zendingsraad, waarin zo'n foto te midden van een dertiental andere in kleur staat afgebeeld, wordt vermeld dat de opname gemaakt is in een grote Australische procesfabriek. De kalenderredaktie noteert daarbij: ..Het is geen bijbels beeld. Als de Bijbel het over arbeid heeft, gaat het over ambachten en over landbouw, over werk van mensen samen, over gemeenschap pelijke arbeid. Hier zit een procesrege laar alleen te waken over installaties waarvan de aanschaffingskosten de grootte van zijn jaarsalaris vele duizen den malen overtreffen. Grote verant woordelijkheid, ook voor de produktie én voorde veiligheid van de fabriek en haar omgeving. Eenzaamheid, verantwoor delijkheid, spanning. In de rijke landen is arbeid duur geworden. Er wordt op bezuinigd door de produktie-eenheden aldoor groter te maken en de technologie steeds meer te verfijnen. Dan zijn er nog maar enkele werkers nodig voor het kontroleren van het kontrole-instrumen- tarium. Op de zevende dag wordt niet meer gerust. De fabriek weet van geen ophouden en de wacht krijgt een roos- tervrije dag ergens in de week." Deze nieuwe, wederom in co-produktie tot stand gebracht Algemene Missie kalender en NZR-kalender staan dan ook geheel in het teken van het werk van de mens, het gebrek aan werk en het scheppen van werk in velerlei regio's op alle kontinenten van onze wereld. De titel is ontleend aan de Bijbel: ,,Wij zijn medewerkers van God Die mede werkers komen we tegen in de dertien (inclusief de omslagfoto) grote kleuren platen uit Japan (theepluksters), Euro pa (metaalgieter), Nepal (werkzoeken den), Indonesië (zeilmakers) en vele landen mer. De ligging van het genoem de land of de regio wordt aangeduid op een schetsmatig landkaartje. Het is meer een „nadenk-kalender", wordt er in de inleiding opgemerkt, die uitdaagt tot twaalf maandelijkse mo mentjes van meditatie op een thema, dat per plaat zeer informatief wordt toege licht. Uit de vijf gulden die maar in rekening worden gebracht voor deze kalender moeten ook nog baten komen voor het missie- en het zendingswerk. De kalender is verkrijgbaar bij: Centraal Missie Commissariaat, Van Alkemadelaan 1, Den Haag, tel. 070 - 24 45 94, Giro 17606. Nederlandse Zen dingsraad, Prins Hendriklaan 37, Am sterdam, te. 020 - 71 76 54. Giro 493248. Bij toezending per post moet 2,- voor verzending- en portokosten extra bere kend worden. Wij vragen op korte termijn een accurate pj Voor deze veelzijdige functie zoeken wij een kandidaat met een middel- bare opleiding, type-vaardigheid en kennis van boekhouden. Bij voorkeur I enige kantoorervaring. 0 Inlichtingen en sollicitaties bij: ■-> V\A/V makelaarskantoor Gallenkamp Pelsweg 11 - Soest Tel.: 02155-15360* bgg 10262 of 17251 Over enkele weken begint in Utrecht en Amersfoort weer onze (Algehele voetverzorging onder medisch toezicht) Grootste opleiding voor voet- en schoenkundig pedicure! Met 55 ervaren leraren. Wekelijkse avondlessen van 3 uren. Prospektus op aanvraag bij: Stichting Vakopleiding - Postbus 14 - Driebergen Telefoon 03438-6429 (b.g.g. 03405-2928). INDUSTRIETERREIN. U BEDRIJFSPAND met een totale k vloeroppervlakte van ca. 500 m2 en 3 kantoorvertrekken (met c.v.l. Inrij- hoogte 4 m. JT] Koopsom f 340.000, [I HELFT VAN EEN DUBBEL WOONHUIS met bedrijfshal Tca. 125 m2), loods (ca. 85 m2), parkeer- terrein en vrijetuin (Z.W.). Q Ind. woonhuis: entree, toilet, kelder, J woonkamer (7.38 x 3.45/4.07Ï met I parketvloer, geriefelijke keuken, bij- keuken. 0 verd.: 3 slaapkamers, badkamer (ligbad) en vliering. ;rj De bedrijfshal is voorzien van kracht- stroom, luchtleidingen enz. Het geheel wordt verwarmd door een gasgestookte centrale verwarmings- B installatie. Koopsom f 425.000,—. tj TE HUUR: jj Representatieve KANTOORRUIMTE ter grootte van ongeveer 150 m2. ,,j Deze ruimte maakt deel uit van een groter geheel, waarbij gebruik ge- maakt kan worden van de gemeen- schappelijke ruimten en voorzieningen, i Op korte termijn te aanvaarden. Fl MAKELAARSKANTOOR Gallenkamp Pelsweg 11 - Soest ri Tel.: 02155-15360* bgg 10262 of 17251 g laten het na enige tijd afweten.... Slechts één van hen sluit zich aan bij een sportvereniging. Dan zijn wij de club, waar U thuis hoort! De Algemene Gymnastiekvereniging Kantoor: Gebouw „Eltheto", Driftje4a, Soest- Zuid. Telefoon 12723 (tussen 9 en 12 uur v.m.). Daar maken we van trimmers „gymmers". Al bent U zo stijf als een bok...! Bemiddeling verkoop onroerende goederen Opdrachten gevraagd voor: FLATS EENGEZINSWONINGEN DRIVE-IN WONINGEN Wim van Veen, Plasweg 4a Soest tel. 17214 Onze opdrachtgever nabij Baarn zoekt voor enkele maanden een accurate in valster voor bovenstaande functie. Enige ervaring en zeer goede type vaardigheid zijn natuurlijk noodzakelijk. Hebt U goede referenties, kunt U snel aan de slag? Wilt U 35 a 40 uur per week werken?, bel ons dan eens. Wij zullen U graag alle gewenste inlich tingen over bovenstaande en andere tijdelijke vacatures verschaffen. UITZENDORGANISATIE Faas Eliaslaan 26, Baarn Telefoon 02154 - 1 88 00 Reklame-techniek-interieur-exterieur etc. EIGEN zwart-wit en KLEUR afwerking! i Oude Utrechtseweg 36 Soest-Zuid tel'. 13109. Binnen enkele weken beginnen in 't gehele land weer nieuwe cursussen van de Stichting Nederlandse Technische School. Zij worden gevolgd door technici die zich bezighouden met onderhoud, reparatie, bediening of installatie van bedrijfsappara- tuur. De deelnemers kunnen zich daar vrijwel elke industriële techniek in korte tijd eigen maken. De school geeft namelijk leergangen Industriële elektronica, Proceselektronica, Medische elektronica, Industriële elektrotechniek, Elektrische installatietechniek. Distributie- en antennesystemen, Meet- en regeltechniek, Toegepaste vacuumtechniek, Verwarmings- en koeltechniek, Hydrauliek en pneu matiek en Communicatie en organisatie. Kenmerkend voor de activiteiten van de NTS is de moderne aanpak van het onderwijs waarin de traditionele school situatie geheel werd losgelaten.^ Elke leergang is namelijk opgebouwd uit korte, afgeronde cursussen die op elkaar aansluiten. De deelnemers kunnen dus direct met die cursus beginnen die aansluit op hun eigen niveau; zij slaan voorgaande delen gewoon over. Dit heeft het grote voordeel, dat zij vanaf de eerste les actief bij de stof worden betrokken en slechts dat leren waaraan zij behoefte hebben. De NTS heeft thans 15 praktijkcentra. De cursusplaatsen zijn Amsterdam, Arn hem, Bergen op Zoom, Breda, Eindho ven, Enschede, Groningen, Heerenveen, Leiden, Maastricht, Rotterdam, 's-Her- togenbosch, Utrecht, Venlo en Zwolle. Eenmaal per week komen de cursisten daarin kleine groepen bij elkaar, samen met hun docent. Zij hebben zich dan thuis op de lesavond voorbereid. Dit werkt bijzonder effectief. Zo'n les is daardoor actueel en-steeds duidelijk op de praktijk gericht. De NTS-docenten hebben een grote prak tische ervaring. Zij fungeren dan ook tevens als adviseur en vraagbaak. Waar nodig, begeleiden zij de deelnemers bij het uitvoeren van hun practicumop drachten. Zij laten echter ook veel over aan het initiatief van de cursisten; zij stimuleren de zelfwerkzaamheid en bo vendien het zélf-oplossen van proble men, nodig voor het verkrijgen van zelfvertrouwen. Nodig om de theorie daadwerkelijk toe te passen in situaties zoals die voorkomen in de bedrijfsprak- tijk van alledag. Zo hebben de cursisten reeds na drie maanden een afgerond stuk kennis ver gaard. Bruikbaar kennis waarmee zij een streepje voor hebben. Zij weten dan ook dat studeren toch een aangename bezigheid kan zijn. De NTS is erkend door de minister van onderwijs en wetenschappen. De deelne mers kunnen dan ook een diploma beha len dat namens de minister wordt mede- ondertekend door een rijksgecommit teerde. De studiegids met uitvoerige informatie wordt op aanvraag toegezonden door de Stichting Nederlandse Technische School, Jacob Marisstraat 61, Amster dam. Telefoon (020) 15 72 22. TE LAGE UITKERING - Ik heb altijd zo'n 350,- per week gebeurd netto en kreeg nog allerlei toeslagen en kosten vergoedingen, maar nu ik in de ziekte wet loop, krijg ik ineens minder dan de helft. En ze zeggen dat ik straks als WAO ook niet meer kan ontvangen, eerder minder. Hoe zit dat? Antwoord: Dat komt omdat u als zieken geld zo'n 80% van uw werkelijk als loon geboekte bruto-inkomen ontvangt. Vol gens uw gegevens moet u in uw loonzak je meer hebben gevonden, dan volgens de boeken aan u werd uitbetaald. U verdiende dus „zwart". Over die extra betalingen en over de toeslagen en kostenvergoedingen wordt geen zieken geld verstrekt. Tijdens uw ziekte maakt u ook geen reiskosten e.d. Het is één van de nadelen van „zwart" (bij)verdienen, dat u verder terugvalt bij ziekte en werkloosheid dan anderen, van wie het volle loon normaal te boek staat. Onvolkomenheden zijn immers onherstelbaar. Daarom dient alles dat moet worden gedaan, omringd te zijn met zorg. iedere medewerker van de Monuta Stichting is zich daarvan bewust. In de 17 rouwcentra van de Monuta Stichting blijkt die zorg. Aula's en rouwkamers zijn met toewijding ingericht en afgestemd op dienstverlening. Maar ook in plaatsen waar geen rouwcentrum van de Monuta Stichting is gevestigd, vervult de Stichting haar taak op dezelfde wijze. V onderscheidt zich door zorgvuldigheid U kunt bellen met: Soest: Valeriaanstraat 11, tel. 02155-16710 Utrecht. Rouwcentrum Biltstraat 25-27, tel. 030-310238. Rouwcentrum Poortstraat 3. tel. 030-715770 Amersfoort: Rouwcentrum Bergstraat 7. tel. 033-12661 Hoofdkantoor Paslaan 28 Apeldoorn, telefoon 055-215136* Nieuweweg 59 - Soest Telefoon 13288 koopt LOMPEN. IJZER, PAPIER en METALEN: Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. Makelaarskantoor in onroerende goederen. Vredehofstraat 7, Soest. Tel. 02155 - 1 77 74 na 19.00 uur 1 21 09 Er wordt teveel verondersteld dat goed willende burgers over voldoende kennis van de omgeving beschikken om - indien zij dat althans zouden willen - milleube- wust te kunnen handelen. Onze omge ving verandert zo snel en de invloed van de mens daarop is zo groot, dat bijna niemand in staat is het totaal te overzien en alle relaties te onderkennen. Men kan zich daarbij neerleggen en zeggen dat „ze" er iets aan moeten doen. Zo blijven de meeste mensen „buiten spel staan", als het gaat om meedenken en meewerken aan een leefbaarder we reld, een leefbare toekomst. Juist nu de mogelijkheden, o.a. door een groeiend aantal inspraakprocedures, om actief mee te praten over de toekomst van ons land toenemen, zijn zeer velen niet eens in staat zich een bescheiden oordeel te vormen over zaken die te maken hebben met het milieu, ons alle leefomgeving. Dat kans anders worden Want het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie en de Stichting IVIO ont wikkelden gezamenlijk een schriftelijke cursus milieubesef, waaraan iedereen kan deelnemen. In 26 leseenheden krijgt de cursist ruim voldoende informatie om zich een me ning te vormen over vraagstukken als energievoorziening, de moderne land bouw, de verstedelijking, het natuur- en landschapsbehoud, de industrialisatie, de recreatie en vele andere probleem velden met betrekking tot het milieu. Aan de cursus zijn drie veldstudiedagen verbonden, waaraan iedere cursist kan deelnemen om in de praktijk bepaalde facetten onder deskundige leiding wat nader te leren kennen. Uiteraard is er schriftelijke begeleiding bij de cursus en wordt men in de gelegenheid gesteld om de opgedane kennis voortdurend te toetsen. De cursus start in de periode september - november en duurt bij een normaal studietempo een klein jaar. De kosten zijn 225,- (Dit bedrag kan in termijnen worden voldaan.) Nadere informatie kan men krijgen bij: Stichting IVIO, Maerlanthuis, Postbus 37, Lelystad (tel. 03200- 26514), of bij Instituut voor Natuurbeschermingsedu catie (I.V.N.). Plantage Middenlaan 41, Amsterdam (tel. 020-228115). A.s. zaterdag 20 augustus zullen de Eemvogelteams tegen teams uit Wou denberg spelen. Vanaf 12.00 uur wordt er gespeeld op het terrein aan de Staringlaan in Soest-Zuid. Het programma is als volgt: 12.00 - 12.40 Eemvogels A-Woudenberg A en Eemvogels B-Woudenberg B. 12.45 - 14.00 Eemvogels 2-Woudenberg 2.12.45 - 13.20 Eemvogels pup.-Woudenberg pup. 14.40 - 14.40 Woudenberg A-Eemvogels A en Woudenberg B-Eemvogels B. 14.45 - 16.00 Woudenberg 1-Eemvogels 1.14.45 - 15.15 Woudenberg pup.-Eemvogels pup. Deze wedstrijden worden mede gespeeld in het kader van de oefenwedstrijden waarmee de rood-zwarten verleden week zijn gestart. Het was een goede start, want tegen Samos 5 werd in Utrecht 6-6 gespeeld. De Eemvogels kwamen in de tweede helft sterk terug na een 4-1 ruststand in het voordeel van SAMOS. Via een 4-5 voorsprong voor de Soester ploeg werd er uiteindelijk 6-6 gelijk gespeeld. Belangstellenden voor de korfbalsport willen we nog graag welkom heten op ons terrein a.s. zaterdag bij onze korf baltweekamp. Op maandag 22 augustus a.s. wordt in de kantine van de voetbalvereniging Hees de jaarlijkse ledenvergadering ge houden. De agenda vermeldt de gebrui kelijke verslagen van dé'secretaris en de penningmeester, de behandeling van de begroting; benoemingen in diverse com missies en een bestuursverkiezing. Pe riodiek aftredend en herkiesbaar zijn de heren E. Gerth, voorzitter en J. Altena. Niet herkiesbaar stelt zich de heer H.'van Geytenbeek. Er ligt verder een voorstel de contri butie met vijftig cent per maand te verhogen. Daardoor zou deze worden voor senior-leden 8 gulden per maand, voor junioren 5 gulden en voor pupil len 3,50 per maand. Deze verhoging wordt opgevoerd als „minimale inflatie- korrektie". VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 In verband met het aanbrengen van de belijning op de nieuwe sportvloer in de sporthal Beukendal kan op vrijdag 19 augustus a.s. geen gebruik worden ge maakt van de sporthal. De training van de Red Star-teams wordt daarom verschoven naar heden avond, donderdag 18 augustus. Dit geldt voor alle teams. Op woensdag 24 augustus a.s. zal het clubhuis de Praatpaal aan de Molen straat van de stichting Jeugdzorg Soest weer open gaan. Er is voor het komende seizoen een heel programma opgesteld met alle mogelijke aktiviteiten voor kinderen vanaf 4 tot 15 jaar. Er zijn vele clubs en werkgroepen, die allen, mede dankzij de opbrengsten van de rommel markten, geheel gratis toegankelijk zijn. Op woensdagen is er van 2 tot 5 uur de gebruikelijke instuif voor de lagere schooljeugd; op de zaterdagmiddagen van 1.30 tot 3.30 uur de instuif voor 6 tot 10 jarigen en van 4 tot 5.30 uur voor 10 tot 15-jarigen. Dan is er nog een instuif voor 12 tot 15-jarigen van 9 tot 10 uur op de vrijdagavonden en alle dinsdag- en don derdagmiddagen van 1.30 tot 3.30 uur voor alle kinderen to 15 jaar. Nieuw voor dit seizoen zijn de groeps- werkgroepen, waarin aktiviteiten aan gepakt kunnen worden, die de groep leuk vindt Er komt bovendien een timmer- groep voor jongens en meisjes van 10 tot 12 jaar op de donderdagavonden van 6.30 tot 8 uur; een toneelgroep voo 12 tot 15 jarigen op diezelfde avond van 8 tot 9 uur, terwijl de reeds bestaande kelder- groep terecht kan op de vrijdagavonden van 7 tot 9 uur. Voor verdere informatie kan men bij de leiding van de Praatpaal terecht. (Dit geldt alleen als er geen inruil plaatsvindt) dus: Vier redenen voor de aanschaf van een autocassion 1e Bovaggarantie 3e 6 maanden omruilgarantie 4e Ruime sortering OFFICIAL FIAT-DEALER

Soester Courant | 1977 | | pagina 15