Irebo Kunstskibaan aan Soesterbergse Kerklaan bijna gereed Soest op vele punten oneens met streekplan Utrecht-Oost Opknapbeurt natuurbad hangt af van visie financiële experts Hockeyclub viert volgend jaar april 25-jarig bestaan Van Lenneplaan-bewoners tekenen verzet aan Hondje weg Hondje terug Zwemavondvierdaagse Nieuwe marktverordening Scholen moeten aantonen dat luxaflex verslijten kan Voor al Uw Wintersport reizen )Reisbureau GERTH Voorstel tennispark Soesterberg uit te breiden aangehouden Commissieleden nemen het op voor wethouder Plomp Bestuur Groot Engendaal bezorgd over verkeerstoename op Dalweg Vissterfte in vijvers langs de Koningsweg Haarproblenien KAPSALON HANS WEWER Provincie is te gedetailleerd te werk gegaan Vleesverkoop Herfstvakantiecursussen voor scholieren Nieuwe garage aan de Laanstraat Gaat het vrouwencafé door? Soester Courant van donderdag 25 augustus 1977 Foto Herman van Dam AT*. Otto Zoetelief tijdens zijn „eerste afda ling". De „grip" was goed constateer de hij. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een nieuwe marktverordening vast te stellen gebaseerd op het door'de Unificatiecommissie van de Vereniging van Hoofdambtenaren bij het marktwe zen opgestelde ontwerp. Daarmee kan tegemoet gekomen worden aan de wens van de kooplieden naar een landelijke uniforme verordening. Er zijn wat verschillen met de nu in Soest geldende verordening. Zo komt er een regeling dat wanneer de marktdag samen valt met een algemeen erkende christelijke feestdag. B. en W. een ande re dag voor het houden van de markt kunnen aanwijzen. Dan bevat het ont werp een aantal verdergaande eisen ten aanzien van degene die een plaats op de markt wenst en ook komt een verande ring in het systeem van toewijzing van vaste plaatsen. Met name degenen die regelmatig dagplaatsen bezetten gaan voorrang genieten op degenen die dat niet doen. Wanneer een branche-verdeling geldt, wordt daarmee rekening gehouden en de categorie van ingeschrevenen zonder dagplaats, krijgt voorrang als dat in het belang is van een evenwichtige branche verdeling. HARTMANLAAN JO SOEST TEL'02165 169/1' voor lichtdrukwerk magn. autoborden en stickers. Buitenzonwering aanschaffen met het argument dat de luxaflex versleten is, is er bij de leden van de commissie open bare werken niet ingegaan. Eerst zal duidelijk moeten worden wat er versle ten is. Is het het touwtje, zoals onder meer de WD-er Van Aalst veronder stelt, dan gaat de vervanging niet door. Minder problemen maakte de commis sie over de verharding van een spontaan ontstaan wandelpaadje door een plant soen nabij een school. Dat mag al wilde de heer Stam (CDA) beslist het woord „sluipweg" voor zo'n pad niet gebruikt zien. De heer Van Aalst had de noodzaak van de vervanging van de luxaflex in de Wethouder De Haanschool te Soester- berg nader bekeken. Willen bekijken, maar hij kon de school niet in. Door het raam had hij waargenomen dat de zonwering scheef hing. Naar zijn mening lag dat aan een gebroken touwtje. Repa reren zou aanzienlijk minder kostbaar zijn, veronderstelde hij. Van Aalst kreeg de steun van zijn collega's in de commissie. Daaronder viel later ook de vervanging van de luxaflex in de Rinke Tolmanschool. Die kon, gezien het aantal jaren dat de school bestaat, ook nauwelijks versleten zijn. Bovendien vond men dat de aan schaf zo vlak voor de winter ook absurd was. ,,'tZalerwelopneer komen, dat de scholen die buitenzonwering graag heb ben", dacht men. maar dan moesten er andere redenen voor opgegeven worden dan defekt of versleten. Het aanbrengen van een tegelverhar ding op een wandelpaadje door een plantsoen tussen de flat aan de Smitsweg en de Rinke Tolmanschool, ontmoette geen bezwaren. Het verhoogt ook de veiligheid voor de kinderen, die nu niet langs een drukke verkeersweg moeten. In de onderwijscommissie werd wat betreft de luxaflex het standpunt ingeno men dat de gemeente zoveel mogelijk moet trachten rekening te houden met de wensen van de scholen. Wethouder Plomp beweerde dat het laten repareren van kapotte touwtjes van de luxaflex op den duur net zo kostbaar schijnt te zijn als het vervan gen van de luxaflex. Naar zijn mening had bovendien de inspecteur van het lager onderwijs tot taak te beoordelen of buitenzonwering luxe was. De onderwijscommissieleden waren het met hem eens, temeer omdat tegenwoor dig alle nieuwe scholen van buitenzon wering schijnen te worden voorzien. De kunstskibaan van de ski-school Otto Zoetelief te Soesterberg nadert zijn voltooiing. Afgelopen dinsdag werd een begin gemaakt met het leggen van de kunststof matten en kon Zoetelief zelf voor het eerst een korte afdaling maken. De officiële opening is gepland op 1 oktober a.s. en deze zal gepaard gaan met een attractief en zeker ook spectaculair programma. Zoetelief is ongeveer vijftien jaar bezig geweest met de ontwikkeling van een kunstskibaan. Als gediplomeerd ski leraar wilde hij een mogelijkheid hebben ook in Nederland les te geven. Hij is daar ten lange leste in geslaagd met een voor Nederfand unieke skibaan. De in Soesterberg aangelegde baan is niet alleen de grootste in Nederland, Soest Laanstraat 66 Telefoon 02155-12683 maar er zijn ook wat specialiteiten in aangebracht waardoor de werkelijkheid zo dicht mogelijk benaderd wordt. De baan heeft een hoogte van 19 meter, een lengte van 85 meter en een breedte van 30 tot 45 meter. Er komen twee spring- schansen en er zijn zogenaamde „hob bels" ontwikkeld op de baan, zoals men die ook op wintersportplaatsen tegen komt. Er is gezorgd voor verlichting (twee masten van 19 meter en twee van 14 meter hoogtewaardoor ook in de avond uren geskied kan worden. Ter vervol making van de sfeer komt er dan ook nog een sleep )lift, waarmee men zich de helling op kan laten trekken. Gelegen in de prachtige omgeving van de Soester bergse Kerklaan is er werkelijk sprake van een bijzondere ski-gelegenheid. Er komt een gebouwtje bij waarin onder meer wat after-ski-festiviteiten kunnen plaatsvinden, maar waar ook ski-uitrus ting (schoenen en ski's) te huur zijn. Zoetelief wordt bijgestaan door twaalf gediplomeerde ski-leraren. Onder hen de Oostenrijkers Reinout Weidegger en Karl Grapler en de Zwitser Daniël Zur- briggen. De Nederlandse leraren komen uit Hulzen, Den Haag. Utrecht, Amstel veen en Soest: Cherry Van Ee en de gebroeders Brink. Er wordt lessen gegeven aan groepen van 5 tot 15 cursisten en dan aan 4 tot 6 groepen tegelijkde baan kan maximaal 100 ski-ers tegelijk „verwerken". De lessen duren een vol uur. Het ligt in de bedoeling eind november bovendien een „langlauf piste" van cir ca 200 meter gereed te hebben, zodat men wat het ski-gebeuren betreft vol ledig in Soesterberg aan zijn trekken kan komen. De baan is dagelijks geopend van 9 tot 23 uur; zaterdag en zondag van 9 tot 18 uur, waarna 's zaterdagavonds ruimte is'voor vrij skiën of voor demonstraties en wedstrijden. Een cursus van twaalf lessen (éénmaal per week) kost 190 gulden (voor inschrij ving tot half september 175 gulden). Er is een lagere prijs voor kinderen en er is een gezinskorting. Een abonnement voor De leden van de commissie openbare werken hebben geen bezwaar tegen de aanleg van nog een aantal tennisbanen op het tennispark aan de Kerklaan te Soesterberg. Wel maken zij een voorbehoud t.a.v. de door het college en de sportstichting genoemde plaats. Daarbij is voor hen vooral van belang wat er met de sporters gaat gebeuren, die dat terrein aanvanke lijk zouden mogen gaan gebruiken. Helemaal niet eens was men het in dat verband met de voorstelling dat door de aanleg van de tennisbanen op dat stuk grond, nu 4500 gulden bespaard zou worden. Het voorstel suggereerde dat nu de por- plasticlaag op het oorspronkelijk als speelveld bedoelde terrein niet aange bracht behoeft te worden, de aanleg van de tennisbanen een voordeel opleverde van 4500 gulden. Maar wat ging er dan gebeuren voor de gebruikers van dat speelveld? Men sprak van een „onvoldragen"voorstel en van de ..4500 gulden fabel". De aan vraag moest teruggenomen worden, want zonder oplossing voor het speel veld vroeg men om moeilijkheden. vrij-skiën (12 uren) kost 120 gulden (bij voorinschrijving 100 gulden).Er is ook hier een kindertarief en een gezinskor ting. Ook ski's en schoenen kan men „per abonnement" huren. De mat is geleverd door de fabrikant Gerrit van den Heuvel uit Middelbeers, zelf gediplomeerd skileraar en eigenaar van een kunstskibaan in zijn woonplaats. Het is een polymeer mat met polymeer „pinnen" van 22% nim. Per vierkante meter zijn er 21.000 pinnen aangebracht. De totale oppervlakte die van deze matten voorzien wordt is circa 4000 vierkante meter. In Soesterberg ligt daarom dan straks ook de grootste skibaan van Nederland. Zo zal de Nederlandse ski-ploeg er ko men trainen. Beginners kunnen na de cursus van 12 lessen geplaatst worden in de 3e klas van de wintersportskischool. Uiteraard zal men straks hier ook de andere klassen (tot 6) kunnen doorlopen. Het niveau van de ski-lessen doet zeker niet onder voor dat van de wintersport- skischolen; het ligt volgens Otto Zoete lief mogelijk hier zelfs wel hoger. Alle leraren zijn gediplomeerd en zij kunnen de 1000 leerlingen per jaar, waar men op rekent, zeker aan. Voor aanmelding voor de cursus en voor alle inlichtingen kan men terecht op de baan of op het adres Den Blieklaan 49 te Soest, waar de Skischool Otto Zoetelief voorlopig kantoor houdt. Met Restaurant van den Brink voor 4 tot 6 personenieder getal is welkom. een beetje extra gezellig maken?. wij hebben enige menu 's die we aan taf ei bereiden", zoals dat heet Bereiden"is flamberen, trancheren, fileren al naar het menu vraagt De taf ei hebben wij in dank genoteerd Valt U nog iets in bel dan gerust nog even no. 12706 Van de financiële commissie zal afhangen of het Soester natuurbad die opknap beurten krijgt, die het college (en de stichting zwembaden) noodzakelijk vinden. De leden van de commissie openbare werken spraken zich daar niet over uit, omdat men eerst wil weten of het benodigde geld, ruim twee ton, beschikbaar komt. In openbare werken vreesde men tafe- Van Aalst kreeg steun van het CDA en reien als in de vorige week gehouden wel omdat men in de commissie openba- raadsvergadering tijdens de heftige dis- re werken indertijd het aanleggen van cussie over de aanschaf van een bere- die buizen goedgekeurd had. Jan Visser geningsinstallatie. Daar was men het' (P.S.) vond evenwel dat het in het voor- ,niet met het college eens, omdat het stel had moeten staan. Bovendien wist niet in de normale planning van sport- de wethouder het allemaal blijkbaar voorzieningen was opgenomen. Hoorde zelf niet. de opknapbeurt van het natuurbad daar Wat de overige wensen voor het natuur- ook niet op te staan? bad betrof vonden de commissieleden Overigens was men het eens met de dat de voorziening van het plafond in het noodzaak van de verbetering van het garderobegebouw eerst nader bekeken kassagebouw, al vond Van den Brakel moet worden. Het voorstel, zo maar een (PvdA) de mededeling dat het gebouw tje uit 1933 dateerde zwaar overdreven. Dat kon helemaal niet, óf was het van iemand overgenomen? De heer Van Aalst (VVD) noemde het gebouwtje een „gasbom" vanwege het feit dat de gasmeter er geplaatst was en verder nam Van Aalst het op voor zijn wethouder de heer Plomp, die jongst leden donderdag ten onrechte in de raad aangevallen was over de beregenings- installatie: Onder de nieuwe banen aan de Schrikslaan waren niet meer dan wat buizen gelegd, waardoor straks leidingen getrokken zouden kunnen wor den. Er was in dit stadium nog geen sprake van leidingen voor de berege- ningsinstallatie. aluminium beplating aan te brengen op de houtconstructie, werd afgewezen. Ge vreesd werd dat t.z.t., omdat het hout rotte, de hele beplating naar beneden zou komen. Tegen het verven van het bad bestond geen bezwaar, mits men op het gebruik te product vijf jaar garantie krijgt. Evenwel wil de commissie eerst horen wat de financiële experts van het voor stel vinden. Het bestuur van het bejaardencentrum Groot Engendaal maakt zich grote zorgen over de toekomstige ontwikkeling in het gebied rondom het complex. Het betreft in dit geval niet alleen het bestemmingsplan Albert Cuyplaan, maar ook de toekomstige doortrekking van de Dalweg. In de directe omgeving van het bejaar dencentrum wil de gemeente in totaal circa 200 woningen Douwen en aan de bezwaren van Groot Engendaal is men tegemoet gekomen door niet hoger'dan tot twee bouwlagen te gaan, terwijl de ter afronding van het plan gedachte premiewoningen een bouwhoogte mogen hebben die de zes meter niet zal over schrijden. Met de gedachte aan het wijkje de woonerf-status te geven en het „door zicht" in de gaten te houden bleken een deel var. de bezwaren van de Groot- Engendaal-bewoners te zijn opgelost. Anders ligt dat met de gevreesde ver keerstoename in geval van doortrekking van de Dalweg. Het werd de bestuurders van het bejaardencentrum in de verga dering van de commissie duidelijk ge maakt, dat daartegen niet meer te protesteren viel. Het aanbrengen van geluidswerende voorzieningen kan pas, nadat de verkeersoverlast gemeten is. En dat is weer pas mogelijk na realisatie van de doortrekking. Overigens vond raadslid Lange dat het bestuur op moest passen voor een totaal isolement van de bejaarden. Het „ho ren" van verkeersgeluid mocht zeker ook voor bejaarden niet steeds als hinder aangemerkt worden. Alhoewel de Mixed Hockeyclub Soest op 23 september 1952 werd opgericht, zal het 25-jarig bestaan pas volgend jaar april groots gevierd worden. Wel zal dit jaar, exact op de oprichtingsdatum, een ledenvergadering worden gehouden waar in ieder ge val het heugelijke feit gememoreerd zal worden. Een lustrumcommissie bestaande uit op 22 april het bekende Corsmit toernooi mevrouw Esther Beek en de heren v.d. Klink, de Cneudt, Smit, Van Veen, A. Berghauser Pont en Knoppe heeft voor de maand april 1978 een fors aantal festiviteiten op touw gezet. Op 1 april wordt de receptie gehouden; op 8 april een sportmanifestatie tussen alle vereni gingen in Soest en een hockeywedstrijd met interland-spelers ten bate van het Bentinckfonds; op 9 april een junioren- toernooi met aansluitend een feest; op 15 april een toernooi voor wat oudere junioren en weer aansluitend een feest; (genoemd naar een oud-voorzitter) voor senioren, ook met een feest; op 29 april een reunistendag, uiteraard met een feest en op 30 april en 1 mei het dr. Brouwertoernooi. (genoemd naar wijlen Generaal Brouwer) Op 1 september start de verkoop van lustrumshirts, lustrumwijn, lustrumgla zen en lustrumstickers. En dan is er tenslotte voor de jeugd nog een bijzonde re aktiviteit, die via het clubblad als een soort „rode draad" bekend zal worden gemaakt. Tengevolge van de hevige regenval begin deze week, is er vissterfte opgetreden in de vijvers langs de Koningsweg: achter de flats aan de Veenbesstraat en bij de KLM-flats. Volgens de lieer Klandermans is één en ander een gevolg van hot, feit dat de vijvers een overstortfunctie vervullen bij calamiteiten (hevige regenval). Het rioolstelsel raakte overbelast en hel rioolwater kwam in de vijvers terecht. Verontreinigingen werden meegenomen en er trad zuurstofgebrek op. Om de zaak althans iets recht te trekken heeft de plantsoenendienst met gebruik making van een compressor, zuurstof in het water gebracht. Volgens de heer Klandermans is het echter niet meer „dan een druppel op een gloeiende plaat". De natuur moet het euvel herstallen en een beetje normale regenval zou uitste kend zijn. De vis die boven komt drijven is niet ge schikt voor consumptie. Overigens deed de jeugd begin deze week haar uiterste best naar adem snakkende vis te hel pen. Men droeg die vissen naar de andere kant van de Koningsweg waar vijvers in aanleg zijn en die uiteraard nog niet op een rioleringsstelsel zijn aangesloten. Laat het onze zorg zijn KONINGINNELAAN9 SOEST - TELEFOON 12882 Outdoor Girl Cosmetica Manicure Coyon en Barber artikelen Dinsdags gesloten. UW FIAT AGENT AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155-15963 Naar de mening van de leden van de commissie ruimtelijke ordening moet Soest een fors aantal bezwaren indienen tegen het ontwerp Streekplan Utrecht-Oost. Volgens de commissie bemoeit de provincie zich met een groot aantal zaken, waar ze niet of nauwelijks mee te maken heeft. Ieder kon zich goed vinden in de opmerking van de burgemeester dat de provincie zich moest bezig houden met provinciaal beleid. Men vond dat het streekplan soms de gedetailleerdheid van een bestemmingsplan benaderde. Voor Soest geldt dat met name voor de situering van het nieuwe centrum en de woningbouw. Ook was men van mening dat de provincie de gemeenten in een vrij onmogelijke positie gedrongen heeft, door na toezending van het ontwerpplan in juli, reeds uiterlijk 1 oktober reacties en bezwaren te vragen. Soest redt dat maar net, omdat in juli niet vergaderd werd en de agenda voor de augustus-vergadering al overvol was. „Waar bemoeien ze zich mee?", was een opmerking van de WD-er Lange, die net als zijn collega-commissieleden maar nauwelijks de tijd had gehad het ont werpplan te bestuderen. Men was blij dat het gemeentelijk-apparaat een aan tal „notities" op papier had staan, aan de hand waarvan men verder vergader de. Die notities konden de algemene goedkeuring wegdragen en zullen daar om in september aan de raad voorgelegd worden. Soest is er uiteraard mee ingenomen dat Amersfoort, Hoogland, Leusden en Veenendaal tot groeigebied zijn ver klaard en dat de andere gemeenten al leen mogen bouwen voor de eigen wo ningbehoeften. Verschil van mening bestaat er dan over de hoeveelheid. De provincie gaat in O verhees (3 en 4) niet verder dan totaal 800 huizen; Soest plande er 1300. In Klein Engendaal wil de provincie 400 wo ningen en Soest dacht aan 700. Daaren boven spreekt de provincie niet meer over het opvullen van „gaten", terwijl Soest daarbij denkt aan het gebied aan weerszijden van de (doorgetrokken) Dal weg 300 huizen; tussen Verl.Talmalaan en Waldeck Pyrmontlaan 200 huizen; plannetje Albert Cuyplaan circa 175 wo ningen en bovendien nog als „reserve" gebieden heeft de Boerenstreek 800 -, N.O.deel van Hees 100-, Jachthuislaan 50- en tussen Stadhouderslaan en Insp. Schreuderlaan 250 woningen. De zinsnede over de wenselijke plaats van het toekomstig centrum acht de ge meente .^onaanvaardbaar". De provin cie denkt aan een plaats ter weerszijden van de doorgetrokken Dalweg. „Het is toch in eerste instantie de ge meenteraad die bepaalt waar bepaalde bestemmingen worden gelegd. De moti vering, een binnenwaarts gerichte ver stedelijking op de Eng tegen te gaan, is beslist onvoldoende, terwijl een ande re reden, de optimale bereikbaarheid (van dat centrum), ook niets zegt", al dus de gemeente en de commissie. Men meent dat in de omgeving Parklaan en Bosstraat geen „onbebouwde eng- grond" in beslag wordt genomen, terwijl naar de mening van de commissie de ge vreesde binnenwaarts gerichte verste delijking juist wordt afgesloten door de aan te leggen Centrumweg. Als aan het plan van de provincie gevolg wordt gegeven dan zal naar de mening van Soest dat tot gevolg hebben, dat „de Soësterengwég aanmerkelijk ver zwaard moet worden",. Gemeente en commissie zijn overtuigd dat de provincie de raads-motieven om te kiezen voor een centrum aan de Parklaan/Bosstraat, niet voldoende heeft bestudeerd. „Gezien het overleg dat plaats moet vinden .tussen de provincie en de ge meenten bij de voorbereiding van een streekplan is het bovendien niet correct om, zonder een dergelijk punt bij dat overleg te betrekken, daarover derge lijke concrete uitspraken te doen", aldus de commissie. Men verwijst daarbij naar het nog niet zo verre verleden, toen de provincie instemde met een situering van het centrum op de zui delijke enghelling. Opmerkingen zullen tenslotte ook ge maakt worden over de plannen ten aan zien van de recreatie op Soester gebied: Wieksloterplas, Vlasakkers en De Stom- pert. De provincie wil die daar opvoe ren; de gemeente ziet dat niet zo zitten. Bovendien rijst de vraag wie dat alle maal moet gaan betalen. Niet geheel eens is men het ook met de stelling van de provincie dat de vlieg basis Soesterberg zalv moeten verdwii- nen, al werd het idee op zich juist ge vonden. Voor de Soesterbergse leefge meenschap zou het vergaande conse quenties hebben, nog afgezien of het voorstel wel reëel is. Soest wil er graag over praten. In een brief aan de gemeenteraad teke nen dertig bewoners van de Van Lennep- laan verzet aan tegen de gang van zaken met betrekking tot het bedrijf van de firma G. v.d.Pol. Het gaat hen daarbij om een ontwikkeling die in strijd is met het bestemmingsplan Landelijk Gebied en die bovendien veel geluidsoverlast bezorgt. „Al verschillende jaren", zo schrijven de bewoners, „wijst het college van B. en W. het bedrijf G. v.d.Pol B.V. op de wettelijke normen, die door het bedrijf worden overschreden ten kosten van de woonbuurt Van Lenneplaan". Niet al leen is de geluidsoverlast gebleven maar het bedrijf dringt met de opslagplaats de polder in. Met verwijzing naar de vol gende week te houden hinderwetzitting vragen de briefschrijvers: a. voor een deel van het terrein van het bedrijf het besluit tot ontheffing van de vrij stelling ten spoedigste te laten uitvoe ren; b. de in strijd met de wet opge slagen voorraden op een ander deel van het terrein zo spoedig mogelijk te laten weghalen; c. een terrein dat tot het Lan delijk Gebied van Soest behoort als zo danig te handhaven en niet toe te staan dat vanuit dat gebied één of meer uit ritten worden gemaakt naar de Van Len neplaan en d. de twee eerstgenoemde terreinen te laten terugbrengen in de oorspronkelijke staat. „Wij vertrouwen erop, dat u ons zult steunen in de naleving van de bestem mingsplanbepalingen, die u zelf hebt vastgesteld en verzoeken u ons van de voortgang van maatregelen op de hoogte te houden", aldus de brief aan de raad. Zaterdagmorgen negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van de kaarten genummerd van 201 tot en met 348. De regionale commissies Amersfoort en Utrecht van de Stichting Contactcen trum Bedrijfsleven-Onderwijs organi seren in het komend najaar „herfst vakantiecursussen" voor leerlingen uit de laatste en voorlaatste klassen van V.W.O.-, H.A.V.O.- en M.E.A.O.-scholen in de provincie Utrecht. Dit project heeft tot doel leerlingen gedurende één of meerdere dagen te laten kennismaken met wat er zoal bij bedrijven en instellingen gebeurt. Een dertigtal bedrijven en instellingen openen daartoe in de herfstvakantie hun poorteh, daarmede in totaal 450 cursus plaatsen aanbiedend. Eén dezer dagen wordt een speciale C.B.O.-krant „Op verkenning 1977" in een oplage van 9.500 exemplaren ver spreid onder alle daarvoor in aanmer king komende leerlingen uit voornoemde onderwijsinstellingen. Het secretariaat van de regionale com missie Amersfoort berust bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland. Nadere informatie omtrent deze C.B.O.-activiteit kunt u aldaar ver krijgen bij de secretaris van de commis sie. Drs. H. F. Witte (telefoon 033 - 12964). UPlUÖSRépORtAQe filmuèpORtAcie kmöeRseRie stuöio',' pe-Rs- ér» neöRijfsfótóqRApie 'owel in kleur als iwart-wll foto hCRITlAn VAT» ÖAtTl Stichting AMIVEDI Soest is te bereiken onder telefoonnummer (02155)-10667. Men wordt verzocht om in voorkomende gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met bovenstaand telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierentehuis, Klein Engendaalweg, telefoonnummer 13583, en de plaatselijke politie (Politie Soest telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huis dier. Houdt U een gevonden dier zelf in bewaring en meldt zich iemand als de eigenaar, vergewist U zich dan van de identiteit van die persoon, bijv. door inzage te vragen in rijbewijs of pas. Noteert U het adres! En meldt U dit bij het Dierentehuis en/of AMIVEDI. Dit in het belang van de dieren. Geeft U ook even bericht als Uw vermiste huisdier weer terecht is? VERMIST: 16-8. Een paartje Kaketoes, Spenkelink, Kampweg 36, Soesterberg, tel. 03463- 1693. 16-8. Kruising herder/setter, reu, 6 jaar, zwart/bruin kettinghalsband m.p. „Chi- co". Het laatst gezien in Amsterdam. Raadsheer, Googhweg 11A, Muiderberg, tel. 02942-1255. 18-8. Bast, herder, groot, reu, „Troef", witte bef. Beyer, Korte Hartweg 16, Soest, tel. 02155-16178. 17-8. Witte kater, Siameesachtig, 2% jaar oud. Vlooienband met halsband. Spiegel, Verl. Talmalaan 17, Soest, tel. 02155-16195. 18-8. Kater, wit met rode vlekken, ge- castr. 1 jaar oud, witte vlooienband, goudkl. ogen, erg schuw. Ten Thye, W. Beckmanstr. 246, Soest, tel. 02155-14547. 18-8. Kater, zwart, witte poten, witte streep op neus,witte bef, vlooienband, 1 jaar oud, schuw. Lucassen, Buys Ballot- str. 15, Soesterberg, tel. 03463-1242. 21-8. Poes, soort angora, Langharig. Nap, Drossaardlaan 3, Naarden, tel. 02159-40173. GEVONDEN: 16-8. Poes, cypers, 10 weken oud, met rode vlekken en witte bef, crème-kleuri ge poten. Van Otterlo, Haverweert 159, Soest, tel. 02155-20083. 18-8. Kater, zwart, witte bef, witte vlooienband, rode halsband met bel. Koorn, Plesmanstr. 337, Soesterberg, tel. 03463-1836 20-8. Dwergpoedel, reu, zwart. Is bij vinder: Ludlink, Kampweg 70, Soester berg. Te bereiken op nr. 03463-1692. 22-8. D. herder, reu, sterk vermagerd. Gev. te Zigeunerkamp, Amersfoort. Le ren halsband om. Dierentehuis Soest: tel. 02155-13583. De eerste Soester Avondzwemvierdaag- se wordt van maandag 29 augustus tot en met vrijdag 2 september in het Soester Natuurbad gehouden. Men heeft de keu ze uit twee afstanden: 250 meter of 500 meter. De gekozen afstand moet men op vier verschillende avonden afleggen. Heeft men de Zwemavondvierdaagse vol bracht, dan ontvangt men na afloop een herinneringsmedaille en een sticker. De prestatietocht vindt onder meer plaats onder auspiciën van de K.N.Z.B. De aanvang is elke avond om 19.00 uur. Aangezien niet iedereen tegelijk kan starten, wordt men op verschillende (start)tijdstippen ingedeeld. De kosten voor het deelnemen 5,-. Men moet zich vóór zaterdag 27 augustus a.s. aanmel den aan de kassa van het Natuurbad. Daar men in tijden wordt ingedeeld kan men zich slechts op één plaats opgeven. Daarom is gekozen voor het Natuurbad, dat ligt tussen Soest en Soesterberg. Wethouder G. A. W. G. A. Plomp van Sportzaken zal op een spectaculaire manier de eerste Soester' Avondvier daagse openen. A.s. zaterdag opent Frans Broerze in het panii Laanstraat 58 een nieuwe garage. De opening geschiedt door mevrouw de wed. Wiss-Tammer bij vele Soesters bekend als Lijs Tammer. Broerze is jarenlang in het „vak" en staat zijn mannetje. Auto's hebben voor hem wei nig „geheimen'. Het vrouwencafé in Soest heeft nu een jaar gedraaid met wisselend sukses. Gebleken is dat voor 't vrouwencafé wel genoeg belangstelling was, maar dat door weinig aktivlteiten een te kleine groep vrouwen werd bereikt. Om over de uitbreiding van de aktivitel- ten te praten, worden zoveel mogelijk vrouwen gevraagd a.s. donderdag 1 september om 20.30 uur in de Molensoos, Molenstraat 142, te komen. Bij geringe belangstelling zal die avond een beslissing genomen worden of 't nog zin heeft om door te gaan. Inlichtingen: Joke Kruitzer, tel. 10488.

Soester Courant | 1977 | | pagina 15