Verbeteringen Soester natuurbad kosten ruim 2 ton In memoriam Th. J. Regter Programma Gildefeesten MIVA-aktie in Soest Bocht Zonnegloren eist wéér verkeersslachtoffer voor 3 missionarissen Helft van Patio-woningen aan de Mecklenburglaan gereed Kunstenaar J. H. Isings overleden 402 vervoermiddelen giro: 27 2249 Zesjarig meisje bij verkeersongeval gedood Winkeliers Soesterbergsestraat organiseren feest Deel Lange Brinkweg tijdelijk voor verkeer gesloten In dit weekeinde van 27-28 augustus vraagt de MIVA de Missie Verkeersmiddelen Aktie, uw hulp om missionarissen en eigenlandse krachten te geven voor hun belangrijk werk ten bate van de mensen in de derde wereld. Overbrug daarom in dit week-einde de afstand naar uw medemensen in de ontwikkelingslanden; dit kan doeltreffend en snel via t.n.v. MIVA, Vijverstraat 12, Breda De 64-jarige mevrouw R. J. Fontijn-van Breukelen is zondagavond het slachtoffer geworden van een verkeersongeval, toen de auto, waarin zij als passagiere meereed op de Soesterbergsestraat nabij het ziekenhuis Zonnegloren uit de bocht vloog. Zij was op slag dood. Ook een in de auto zittende hond overleefde het ongeval niet. Het slachtoffer reed mee in de auto, bestuurd door de 59-jarige K. W. uit Soest. Hij reed richting Soest en toen hij de bocht in de Soesterbergsestraat bij Zonnegloren gepasseerd was, kwam hij in de berm terecht. Na daar een dertig meter doorgereden te zijn, kwam de wagen tegen een rechts van de weg staande boom tot stilstand. Van de auto bleef niet veel over. W. werd met inwendige kneuzingen het ziekenhuis Zonnegloren bin nengebracht. Van hem werd een bloedproef genomen. Het is het vierde verkeersongeval met dodelijke afloop dit jaar. Burgemeester en wethouders vragen* de raad in totaal 235.000 gulden beschik baar te stellen voor het aanbrengen van noodzakelijke verbeteringen en on derhoudskosten. Het betreft een nieuw kassagebouw, waarmee in andere baden ook een goed het verbeteren van het plafond van het resultaat is verkregen. In totaal wor- garderobegebouw en het schilderen van den de kosten voor alle baden tesamen de bassins. Het kassagebouw dateert uit 1933 en voldoet niet meer. De laatste seizoenen is de verkoop van dag kaarten sterk toegenomen (in 1975 met ruim 46 en in 1976 met ruim 39 zodat de werkruimte voor het personeel aangepast moet worden. Er moet onder meer een betere ventilatie in komen en de gasmeter, die er nu nog staat, moet er uit verwijderd worden. Boven dien wil men rekening houden met een eventuele bijplaatsing van een tweede kassa. De kosten worden geraamd op 34.500 gulden. Wat het plafond van het garderobege bouw betreft, heeft zich tussen de be staande laklagen schimmel gevormd. De laklagen moeten nu verwijderd wor den en de kosten daarvan worden ge raamd, inclusief het opnieuw lakken, op 113.500 gulden. Een goedkopere oplossing is het aan brengen van een aluminium beplating; daardoor wordt het onderhoud in de toekomst minder duur. In totaal is er dan 78.500 gulden nodig. Tenslotte moeten de zwembaden van een nieuwe verflaag voorzien worden. Dat is nodig uit een oogpunt van bescher ming, veiligheid en esthetische overwe gingen. Gekozen is voor een behandeling met een sigma-coating; een procédé geraamd op 122.000 gulden. 'Vrijdagmiddag is de 6-jarige Amanda Jansen bij een verkeers ongeval op de Dalweg dodelijk ver ongelukt. Het meisje stak ter hoog te van de Veenbesstraat plotseling de weg over voor de auto, bestuurd door de heer J. de V. (38) uit Soest. Het meisje werd geschept en onge veer dertig meter meegesleurd. Zwaar gewond werd zij naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht waar zij aan haar verwondingen overleed. Het is het derde dodelijke verkeers ongeluk binnen de gemeentegrens van Soest dit jaar. Op 72-jarige leeftijd is vrijdag j.1., na een periode van ernstige ziekte, overleden oud-collega Th. J. Regter, die meer dan een kwart eeuw als gemeenteontvanger zijn niet geringe gaven te dienste van de gemeente Soest heeft benut. „Mijnheer" Regter zoals wij hem kenden (alleen al deze aanspreek vorm spreekt boekdelen) zal in onze herinnering blijven voortleven als een opgewekte, integere, bekwame en concientieuze ambtenaar, die door zijn beminnelijke eenvoud en oprechtheid een speciale plaats in het toenmalige ambtenarencorj>s innam en aan wiens oordeel en ad viezen grote waarde werd gehecht. Naast de inzet voor zijn ambt bekleedde hij jarenlang funkties in het verband van de Ned.Hervormde Kerk, terwijl ook het christelijk onder wijs blijvend mocht profiteren van zijn bekwaamheden in zijn funkties van administrateur en bestuurslid. Een man is heengegaan, die om zijn sociaal gevoel en medemenselijk heid hogelijk gewaardeerd werd in de Soester samenleving, hetgeen in het bijzonder tot uitdrukking kwam bij zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Moge hij rusten in wede HENK VAN HAL, oud collega. De heer Regter werd op 23 augustus 1904 in Den Helder geboren. Op 1 oktober 1927 kwam hij als ambtenaar naar Soest. 5 december 1934 volgde zijn benoeming tot gemeenteontvanger. Op 15 januari 1968, na 33 jaar gemeenteontvanger geweest te zijn, ging hij met pensioen. De heer Regter was jaren kerkvoogd en ouderling van de Ne<j.Hervorm- de Kerk; lid van het bestuur van de Scholen met den Bijbel en onder meer medeoprichter van de Soester Turn Club. De crematie heeft jongstleden dinsdag plaatsgevonden. Donderdag 25 augustus 1977 56e jaargang no. 1 SOESTER 8 COURANT Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal 10,-. Verschijnt iedere donderdag Bureau voor redactie en administratieVan Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126156 De winkeliersvereniging Soesterbergse straat heeft van burgemeester en wet houders toestemming gekregen om op vrijdag 23 september a.s. een aan tal festiviteiten op de Soesterbergse straat te houden. In verband met werkzaamheden aan in de grond liggende gasleidingen op de splitsing Schans/Lange Brinkweg/ Kruisweg wordt het gedeelte van de Lange Brinkweg, gelegen tussen Korte Kerkstraat. Korte Middelwijkstraat en Kruisweg afgesloten voor al het verkeer. Uitgezonderd zijn de voetgan gers. Deze verkeersmaatregelen gel den van maandag 29 augustus tot en met vrijdag 2 september of zoveel langer als voor de uitvoering van de werkzaamheden nodig is. In heel het land vindt in het komend week-einde van 27 28 augustus de MIVA-bliksemaktie plaats. De MIVA, de Missie Verkeersmiddelen Aktie, hoopt dan aan 402 missionarissen en eigenlandse krachten de voor hen noodzakelijke vervoermiddelen te kunnen geven. De MIVA-kollekte in Soest zal vooral ten goede komen aan: J. Houdijk, werkzaam in Irian Jaya, Indonesië. Hij werkt er in de stad Biak, waar hij de zorg heeft voor een parochie, waar veel transmigranten uit andere gebieden van Indonesië wonen. Biak is voor een groot deel van Irian de cen trale plaats. Naast zijn parochiewerk zorgt pater Houdijk voor het vervoer van missiepersoneel van en naar de ha ven en het vliegveld. Zijn bestelwagen doet verder dienst voor het vervoer van zieken en het transport van goederen. Deze bestelwagen is dringend aan vervanging toe en pater Houdijk heeft hiervoor de hulp van de MIVA gevraagd. P. Majoor, werkt in Brazilië. In de stad Joao Pessoa zet hij zich in voor groepen, die in moeilijke omstandigheden verke ren, Hij heeft er een opvangcentrum voor jeugd en jongeren; organiseert cursussen voor mensen, die niet aan de slag kunnen komen; een aantal mensen vindt werk in een door pater Majoor en zijn kollega's opgezette drukkerij; ook aan een groep blinden geeft hij hulp. Het 'centrum, dat zich met al deze taken bezig houdt is zo steeds aktief voor een duizendtal mensen. De kleine vrachtwa gen, die voor de running van dit centrum onmisbaar is. is dringend aan ver vanging toe en pater Majoor heeft hier voor de hulp van de MIVA gevraagd. Broeder C. Smeele. In de stad Lumbashi, in Zaïre, is hij verbonden aan een z.g. jongensstad, waar 550 werkeloze jonge ren een technische opleiding en ook vorming krijgen. Om oud-leerlingen aan de slag te helpen is er ook een coöpe ratieve bouwonderneming opgericht. Pater Smeele vraagt voor het vervoer van goederen en materialen een kleine vrachtwagen. Help deze en vele missionarissen aan vervoer. U kunt helpen: duidelijk en concreet. Geef iets extra's, naar vermogen. U kunt helpen: bij Uw kerkbezoek in het week-einde van 27 - 28 augustus. U kunt helpen: door een gift of extra-gift over te maken op giro: 27 22 49 ten name van MIVA, Vijver straat 12, Breda. r oio lierman van nam Aan de Mecklenburglaan zijn de eerste vijf van de tien in aanbouw zijnde patio-woningen opgeleverd. Patio-woningen hebben als kenmerk een aan drie zijden omsloten tuin. Dat is voor velen zeer aantrekkelijk als bovendien omwonenden niet in de tuin kunnen kijken. Ondermeer bij het blokje patio-woningen aan het Claroenstekerpad is dat het geval. In het plannetje Lazarusberg nam de gemeente de bestemming „patio-wo ningen" op, maar dat leverde in dit geval voor deze tien woningen, een aanzienlijke hoeveelheid problemen op. De percelen grond werden aan particu liere bouwers verkocht, die aanvankelijk ieder met een eigen architect kwamen aandragen. Na veel praten kwam een aantal bij één architect, de Soester Dick Renooy, uit. Toen er wat gegadigden afvielen in een later stadium, werden de nieuwe adspirantkopers geconfronteerd met het gezamenlijke idee van de „blij vers". Zo kwam men tot een uiterlijke eenheid, waarna Renooy begon aan de achteraf gigantische- taak, negen bijna geheel verschillende indelingen te ontwerpen. Iedere toekomstige bewoner van zo'n patio-huis had zo zijn eigen ideeën en het strekt de architect tot eer, dat hij er in slaagde ieder tevreden te stellen-. Er zijn bijvoorbeeld woningen met een open trap; met een open woonkamer; de een met een garage, de ander zonder en alleen een car-port en weer een ander met de garage onder het huis. Eén woning moest als een „casco" opgele verd worden. Om die zaken rond te krijgen is er veel tijd in gaan zitten totdat vorig jaar oktober met de bouw begonnen kon worden. De „casco" werd circa drie maanden geleden reeds opgeleverd en vorige week waren de overige vier aan de zijde van de hockeyvelden gereed. Er werd door de toekomstige bewoners van dit toch wel unieke object met veel respect over het werk van de architect gesproken; de architect van zijn kant is blij dat het werk op deze manier voltooid is. Op 93-jarige leeftijd is vrijdag in Soest overleden de schilder-tekenaar J. H. Isings. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden. Hij woonde in Soest aan de Kolonieweg. Johan Herman Isings werd op 31 juli 1884 in Amsterdam geboren. Al jong hielp hij mee in de bakkerij van zijn vader en al jong ook manifesteerde zich zijn grote belangstelling voor historische dingen. Hij begon zijn carrière als decoratieschilder en deed zo een grote kennis van materialen op. Op een avondtekenschool kreeg hij les van J. Visser en Georg Rueter. Op een technisch bureau leerde hij als tekenaar het op de milimeter nauwkeu rig uitwerken van ruwe schetsen en daarna begon bij zijn carrière als il lustrator met plaatjes in het jongens boek: „De overwinnaars van Nooitge- dacht" van L. Penning. Een uitgever vroeg hem de vaderlandse geschiedenis te illustreren en dat leidde dan uiteindelijk tot zijn beroemde schoolplaten. Isings kreeg daarbij hulp van de bekende aquarellist N. van der Waaij, hoogleraar aan de Rijksacade mie voor beeldende kunst. Hij leerde in die jaren ook de tekenaar Jetses (van „Ot en Sien"kennen en er ontstond een hechte vriendschap. Jetses bracht Isings in kontakt met de uitgever Wolters, die toen bezig was met een reeks historische schoolplaten. In 1910 maakte Isings zijn eerste schoolplaat voor Wolters: „De Daïn te Amsterdam in 1666". Zestig jaar later besloot hij de reeks met „Columbus neemt Guanahani in bezit, oktober 1492". Boeken die hij illustreerde waren o.a. een boek over Willem de Zwijger; de beroemde jongensromans van Johan Been „Drie Matrozen", „Paddeltje" en „De schatten van II Tigretto". Óp zijn negentigste verjaardag werd hij benoemd tót Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In dat jaar (1974) bracht de Vara herdrukken uit van zijn school platen. Even later verscheen een serie boeken ieder met acht reprodukties in kleur en een toelichting van Isings zelf. Er kwamen van zijn werk ook legpuzzles en ansichten. In het Gelderse Empel is een school naar hem genoemd en op 15 oktober 1975 opende onze burgemeester in de galerij „De Drie Kingen" aan de Kerkstraat de voor Nederland unieke expositie van zijn werken. Daar werden met medewerking van de uitgever Wolters twintig originele werken van de thans overleden kunste naar tentoongesteld. De tentoonstelling trok zo'n 3000 bezoekers uit het hele land. PROGRAMMA VRIJDAG 26 AUGUSTUS Deze avond is alleen toegankelijk voor Gildeleden en genodigden (lidmaatschapskaart tonen s.v.p. 19.30 uur Het Koningspaar van het Gilde, A. Hilhorst en echtgenote, wordt door het tambours- en vendelkorps en het bestuur van het Gilde af gehaald van de Oude Kerk. 20.00 uur Huldiging van het Koningspaar m.m.v. Gildekorps, Mannen koor APOLLO, Boerenblaaskapel PVO. aansluitend: Koningsbal m.m.v. The Rithme Trio en de Mobile Drive- in Discotheek HOKY POKY. PROGRAMMA ZATERDAG 27 AUGUSTUS 11.00 uur Trimloop, georganiseerd door S.O. SOEST afd. Atletiek, naar keuze 3000 of 6000 m. Deelnemer o.m. wereldkampioen Piet Majoor. Inschrijving vanaf 10.00 uur in de feesttent a 2,-. Ieder deelnemer ontvangt een herinneringsvaantje. 11.30 uur Afhalen Koningspaar en Autoriteiten vanaf het Busstation, Soesterbergsestraat. 11.30 uur Muzikale show van PVO op het feestterrein. 12.00 uur: Aankomst Koningspaar en Autoriteiten op het feestterrein. Vendelgroet door het Gildekorps. Toespraak van de Ouderman W. Schimmel. WILHELMUS gespeeld door PVO. Opening Gildefeesten door de Burgemeester van Soest. 12.30 uur Aanvang Concours Hippique. 17.30 uur Einde middagprogramma. 19.30 uur Afhalen van het Koningspaar van het pleintje achter de Oude Kerk. 20.00 uur: Korte huldiging van het Koningspaar. Daarna KONINGSBAL o.l.v. The Rithme Trio uit Amersfoort en de Mobile Drive in Discotheek HOKY POKY uit Soest. ENTREE3,50 per persoon. PROGRAMMA ZONDAG 28 AUGUSTUS 1977 9.30 uur Eucharistieviering met Gilde - eer in de Kerk van de H. H. Pe trus en Paulus te Soest-centrum. Na de dienst op het Kerkplein vendel- groet als eerbetoon aan het Kerkelijk Gezag. 13.00 uur Huldiging van het Koningspaar op het feestterrein. Vendelzwaaien door het tambours- en vendelkorps van het Groot Gaes- beeker Gilde van Soest. 13.30 uur Aanvang prijs- en KONlNGSschieten op de Papegaai door leden van het Gilde. Tegelijkertijd het schieten op de wip om het kampioenschap van Soest en schijfschieten. Voorde jeugd: KINDERKERMIS. Deze middag voor iedereen GRATIS TOEGANG op het feestterrein. 16.00 uur Het Koningschot valt. Eerste huldiging Koning 1977. Onmiddellijk daarna: het kampen om het kampioenschap 1977 op de wip en het OUD KONINGSKAMPEN (een schietwedstrijd tussen alle Oud-Koningen vanaf 1960 met als inzet een fraaie wisselprijs). 16.30 uur EINDE MIDDAGPROGRAMMA. 19.30 uur Afhalen Schutterskoning 1977. WAAR????? 20.00 uur Aftreden van de Koning 1976 en huldiging van de nieuwe Koning in de feesttent. Prijsuitreiking schietwedstrijden. Daarna KONINGSBAL o.l.v. The Rithme Trio uit Amersfoort en de Mo bile Drive-in discotheek HOKY POKY, Soest. TOEGANGSPRIJS: ƒ3,50 per persoon. I

Soester Courant | 1977 | | pagina 1