1095.- mSÊLl Zuiveringsheffing gaat omhoog Tentweekend Soest ligt dwars Soest-For- Christ' Autocoureur Paul Maaskant gooit hoge ogen in de Golf-GTI klasse Doet U mee? HUISWERKCENTRALE MEINERS MEUBïBICK De gelukkige Winkelkringklant van deze week Leefkuil Easy Corner Honderd gulden in de Van Weedestraat Soester bedrijven houden wagen in optimale staat f 14,90 boekhandel Kantooropleidingen Instituut Hulscher 2, 3 en 4 september Leer de vreemde taal goed spreken huiswerkcursus bijles tentamenbegeleiding cijferservice ZOJUIST VERSCHENEN Soester Courant van donderdag 25 augustus 1977 «AAS* 17 Hoekkombinaties 3+2 in 14 Hoekkombinaties 3+2, 9 Hoekkombinaties 3+2, Soesterberg (centrum), Rademakerstraat 40, Telefoon 03463-2285. Dagelijks 9.00 - 18.00 uur. Vrijdags avondverkoop tot 21.00 uur. ribcord. Hoe is het mogelijk! Voor luxe royale uitvoering, ook in ribcord, voor luxe royale uitvoering met warme poolvelours. Geen geld voor zoiets moois! In de landelijke autocoureurs-wereld is de naam Paul Maas kant geen onbekende. En wie ooit 's zondagsavonds de sportuitzending op de t.v. bekijkt, heeft ongetwijfeld Frans Henrichs bij autoraces nogal eens horen praten over de „snelle rijkspolitieman". Deze Paul Maaskant woont in Soest; gaat op 7 oktober in Soest trouwen, maar stopt dan niet met de racerij. Voorlopig althans niet want zijn a.s. vrouw is zijn grootste fan. Foto Herman van Dam Autocoureur Paul Maaskant voor zijn Golf GTI de racerij heeft voorlopig nog, zonder zijn a.s. vrouw te kort te doen, zijn hart. Op 7 oktober, de trouwdag, zal de trouw- stoet bestaan uit tien racewagens en voor die tijd moeten we op de televisie de nummer 20 in de Golf GTI-race in de gaten houden. Maaskant werd 25 jaar geleden in Rot terdam geboren; woonde daarna enkele jaren in Barneveld en trad drie jaar ge leden in dienst bij de Rijkspolitie, Algemene Verkeers Dienst. Daar rijdt hij in zo'n witte Porsche; twee dagen twaalf uur dienst, dan twee dagen vrij. In die twee (dienst) dagen wordt circa 1000 kilometer per dag afgelegd en voor menigeen zouden dat dan voldoende au tokilometers zijn. Niet voor Maaskant, die verzot is op de autosport. Dat begon al vele jaren terug toen hij aan carterraces (skelters) deel nam en daar bijzonder leuke suksessen boekte. Zijn prijzenkast staat vol met bekers verdiend door leep rijden: feeling hebben èn inzicht. Die feeling, dat inzicht heeft hij mogelijk van zijn vader, die overigens niets met de racerij van doen heeft en het zelf ook nooit deed. Wel bracht hij zijn zoon ,,goed" rijden bij want dat kan hij. Vader Maaskant is bakker in Rotterdam en als bestellingen gebak rondgebracht moeten worden met de auto, dan moet er met inzicht gereden worden. Anders liggen de roomsoezen al door de wagen na de eerste bocht. Twee jaar geleden stapte Paul Maas kant van de skelter over op de merk- races. Zijn eerste seizoen reed hij in een Simca zonder sukses te boeken. Pech achter volgde hem. Dit seizoen startte hij in de Golf-GTI klasse en daar ging het hon derd procent beter. Zijn eerste race won hij en in de volgende drie races werd hij achtereenvolgens 4e, 6e en 8e. Een geleidelijke teruggang waarvoor de oorzaak niet ontdekt is. Het moet aan de motor gelegen hebben, maar waar aan is ook nu nog niet duidelijk. Afgelopen zondag kwam daar plotseling weer verandering in. In een race, die overigens niet meetelt voor het Golf- GTI klassement, ging het weer vlot en ging Maaskant als eerste door de finish. De vijfde race voor het Nederlandse Golf-kampioenschap wordt op 27 augus tus verreden en Maaskant heeft weer alle vertrouwen hoog te eindigen. Hij staat nu in het klassement op de derde plaats, maar hoopt nog te klimmen. De zesde en laatste wedstrijd wordt op 18 septem ber gehouden. Maaskant reed in zijn vrije tijd ooit motor maar heeft bewust voor de auto racerij gekozen. ,,Een motor, twee wie len, is me te gevaarlijk". In een auto voelt hij zich veiliger. Het lijkt een gemeenplaats, zéker uit de mond van een autocoureur, om te stel len dat het op „Zandvoort" veiliger is dan op de weg. Maar als Porsche-man weet hij beter dan menigeen, waar hij het over heeft. „Bovendien", zegt hij, „rijden er op Zandvoort, zéker vooraan (en daar hoort hij bij), ervaren mensen en zij rijden allemaal één richting uit zonder obstakels van zijwegen en ander verkeer". Zijn „Golf" wordt in orde gehouden door de monteurs van Tevako (ze gaan ook mee naar Zandvoort) en de opgelopen deuken worden uit de carrosserie ge haald door een ander Soester bedrijf: Verkerk van de Eigendomweg. Tijdens de race heeft Maaskant een brandvrij pak aan en de auto is voorzien van een rollbar, een beugel langs de voorstijlen. De autosport is een dure sport en daar om is Maaskant zo gelukkig om naast de technische steun van de twee Soester bedrijven, een uitstekende sponsor te hebben in „de Gelderse", een financie ringsmaatschappij. Die maatschappij draagt een aardig steentje bij in de jaar lijkse kosten die zo'n 10.000 a 15.000 gulden bedragen. Maaskant .droomt er niet direct yan „formule 1" te gaan rijden; hij weet eigenlijk niet of hij een dergelijk aanbod ooit zou aanvaarden. Naar.zijn heilige overtuiging hoeft hij er ook niet aan te denken, want zoiets is voor geen enkele Nederlandse jongen weggelegd. „Daar is zeer veel geld voor nodig" weet hij. „Je moet je pinkopen; een ton of wat op tafel leggen en dan via de formule 3 misschien oprukken naar de „grote klas se". Hij denkt er daarom niet eens aan, maar heeft wel zijn gedachte laten gaan over deelname aan rally's: 24 uurs ritten, Tulpenrally, rally van Monte Carlo en dat werk. „Zo'n race op Zandvoort duurt twintig minuten, maar een rally fijn drie dagen lang aan het sturen!", is zijn verzuchting. Dit jaar leek het daar overigens al een keer op. Hij maakte in Francorchamps (24 uursrit) deel uit van het team van Maasland en Rob Slote- maker, maar Slotemaker werd driehon derd meter na de start in onherstelbare kreukels gereden en Maaskant restte toen slechts „de vreugde van in het team opgenomen geweest te zijn". Voor Maaskant is het nut van de race rij nog steeds het uitproberen van be paalde onderdelen op betrouwbaarheid. „Er is veel mogelijk met computers e.d., zegt hij, „maar het gebruik in de praktijk zal altijd nodig blijven. Waar is dat beter te testen dan tijdens de ex treme omstandigheden in een race?. Voor hem is het bovendien pure sport om te bewijzen dat hij sneller is dan de ander. In de merkenraces is sneller zijii door meer motorisch vermogen uit gesloten. Dan komt het aan op inzicht, beheersing en taktiek. Wie als eerste in zo'n merkenrace de laatste ronde ingaat wint in de meeste gevallen niet. Door ge bruik te maken van de „slipstream", en daar is grote beheersing voor nodig, kan de nummer twee of drie dikwijls als eerste de finish passeren. Hij zal dat in de komende weken nog enkele keren pogen te bewijzen, want Ontdek hoeveel fijne boeken U vindt bij: Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 TYPEN (1 O-vingersysteem blind) STENO (nederlands, Engels, Duits en Frans) PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN (ook rep. kursus) NEDERLANDSE BEDRIJFSCORRESPONDENTIE J- ENGELSE BEDRIJFSCORRESPONDENTIE KANTOORASSISTENTE SECRETARESSE SPREEKVAARDIGHEID DISCUSSIE- EN VERGADERTECHNIEK Deze kurssusen worden verzorgd door Molenstraat 11, Soest, telefoon 02155 -1 29 00. (Aangesloten bij de Verenigde Nederlandse Onderwijsinstellingen) Aanmelden: dagelijks aan ons Instituut. De provincie wil de zuiveringsheffing (de belasting voor bestrijding van de verontreiniging van het oppervlaktewater) volgend jaar op 105 gulden brengen voor gezinnen en op 35 gulden voor alleenwonenden. De bedragen zijn nu respectie velijk 93 en 31 gulden. De vtotale kosten van het waterkwali teitsbeheer worden volgend jaar geschat op bijna 39 miljoen gulden. Aangezien voor 1977 het bedrag van 34,2 miljoen werd geraamd, betekent dit een stijging met 13%. Oorzaken van de kostenstij ging zijn: de kapitaalslastende perso neelskosten de exploitatiekosten van de installaties en de overige kosten. Wat betreft de weigeraars zegt de pro vincie dat circa 55% van de opgelegde aanslagen altijd vóór de vervaldag wordt betaald, terwijl circa 25% in de maand na de vervaldag ontvangen wordt. Per 30 juni 1977 zag de situatie wat be treft de weigeraars er als volgt uit: geïnd op herhaald bevel 776 adressen; betaald per bank of giro 592 adressen; geïnd via loonvordering 52 adressenon- invorderbaar 183 adressen; lopende af spraken 276 adressen; nader onderzoek groep woningen 129 adressen en gelegde beslagen 321 adressen. Tot en met juli 1977 werden 966 loon-" vorderingen gedaan. Thans zijn er 1216 vorderingen in voorbereiding en de ra ming voor dit jaar voorziet in 4000 vorderingen. Op de door U gewenste tijd (overdag of 's avonds) In uw eigen tempo Op uw eigen nivo Met voortdurende begeleiding door bevoegde docenten TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Voor inlichtingen: (033) 29097 Met enige verbetenheid wordt in het periodiek overzicht van het Samenwerkingsorgaan Eemland gemeld dat dankzij tegenwerking van Soest er geen gebruik gemaakt kan worden van militair ter rein door motorcrossers. Het bericht luidt: Van de zijde van de Minister van Defensie te 's Gravenhage is thans definitief bericht ontvangen dat het verzoek om medegebruik van militair terrein door motorcrossers uit de regio niet kan worden ingewilligd, aangezien het gemeentebestuur van Soest de vereiste medewerking niet wenst te verlenen. De interkerkelijke evangelisatiecommissie, dit is een commissie met leden uit verschillende Soester kerken, organiseert dit jaar een tentweekend op 2, 3 en 4 september. Het thema van dit weekend is „Wat is het leven". Vrijdagavond, 2 september draait in de tent op de Eng de film „Yoneeo". Dit is een film over een veertienjarig Japans meisje, dat op zoek is naar een ant woord voor haar levensvragen. Zij kan dat bij diverse „geloven" niet vinden, en wordt tenslotte door Europese jonge lui bekeerd tot het christelijk geloof. Na de film is er gelegenheid om met de medewerkers van „Soest-For-Christ" te Kortom: U kunt met alle studiemogelijkheden bij ons terecht. Wiardi Beckmanstraat 505 - Soest - Tel. 17089 praten. Zaterdagmiddag 3 september is er een kleurwedstrijd in de tent. De kleurplaten worden bij de diverse scholen uitge deeld, zodat de kinderen deze thuis kun nen kleuren. Deze middag mogen zij hun platen inleveren en de resultaten worden beoordeeld door een jury, waar onder andere Rien Poortvliet in zit. Ook zal er die middag gehandenarbeid en gezongen worden. Die avond treden de New Valley Singers op. Zondagmorgen 4 september zijn de twee plaatselijke zondagscholen uitge nodigd om in de tent „school" te houden. Dominee Van Rossum, hervormd leger- predikant uit Voorthuizen, gaat in de dienst voor. 's Avonds spreekt dominee Marus en treden de Credes Singers uit Utrecht op. Deze twee hebben al eerder voor de televisie samengewerkt. Na elk onderdeel bestaat de mogelijk heid met de leiding na te praten. Daar voor is er een tent in de grote tent opgezet. Als propaganda voor deze ge beurtenis worden 7.500 aanplakbiljetten en (strooi) folders bij de kerken uitge deeld, met de bedoeling dat deze opge hangen en verspreid worden over heel Soest. Op deze manier hoopt de inter kerkelijke evangelisatiecommissie de bevolking van haar werk bewust te maken. Daar sta je dan weer. Wat gaat de tijd toch gauw voorbij. Voor je 't weet is het weer zover. Wij bedoelen de kollékte voor de kankerbestrijding, 't Is iets dat de meeste koilektanten nooit overslaan, 't Is toch zo dat één van de 4 landgenoten aan de een of andere vorm van kanker overlijdt en dat is de reden om geld bijeen te brengen. Vanzelfsprekend is dit voor een groot deel een zaak voor de overheid, maar de liefde kan nu eenmaal niet van één kant komen. Daarom slaan de meeste koilektanten die kollekte nooit over. Zo'n 80.000 zijn er de laatste dagen van augustus en begin september voor dit doel in de weer. Het K.W.F. heeft in de 28 jaar van zijn bestaan door het gehele land een indruk wekkende organisatie opgebouwd. Circa 5000 afdelingsbesturen en kontaktperso- nen zijn maanden doende om een leger van zo'n 80.000 koilektanten zo efficiënt mogelijk werkzaam te doen zijn. Maar het zijn er niet voldoende, bij lange na niet. Wij kunnen niet dringend genoeg een beroep doen op Uw medewerking. Nee, het is niet meer zoals vroeger, met een rammelende bus op pad en dan maar elke voorbijganger om een bijdrage vragen. Dat zie je niet zo vaak meer. Neen, U krijgt een wijk of straat te bewerken en dikwijls vraagt dit 2 be zoekjes. Hoewel, in vele gevallen neemt de goede gever al direkt een besluit. Laat U eens voorlichten bij het plaatse lijk bestuur of de kontaktpersoon. Even navragen en U hebt het adres. Het motto van de kankerbestrijding is: „je k&n en mager niet omheen". En dat geldt voor iedereen - zowel voor de gevers en niet minder voor U Mogen we op U rekenen? Bij sigarenmagazijn Jansen aan de Van Weedestraat kan deze mevrouw terecht voor het in ontvangst nemen van vier waarde bonnen van elk 25 gulden. Zij is doze week de geluksklant van de Winkelkring Van Weedestraat. - FotoSwager Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25,- elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 29. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. V kunt ze direct of later besteden. Als het een troost voor U kan zijn: iedereen vindt het rot weer, maar wij houden ook de moed erin Tip v. d. week CORDUROY BROEKEN v.a. ZAKEN ZIJN ZAKEN Nieuwe avonturen van Ollie B. Bommel De doffe doffer, de zwelbast, de slijtmijt.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3