Wim Hofslot nieuwe koning van Groot Gaesbeeker Gilde Soester Courant van donderdag 1 september 1977 De ponyclub uit Hoogland tijdens de vossejach't De vendelgroet van het Gildekorps voor de koning. Het springconcours werd ge wonnen door Mej. W. van Ros- sum met Mac Donald. Tweede werd Mej. F. van Dorresteijn met Kim. Tijdens het concours waren er vendeldemonstraties van het Gilde, een optreden van de Soesterbergse muziekvereni ging Odeon en shows van de ponyclub uit Hoogland en uit Baarn. De zaterdagfeesten werden ge opend door de burgemeester van Soest, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften. Ook de ouderman van het Gilde-, de heer W. Schimmel, hield een... toespraak en de Soester Mu ziekvereniging PVO, compleet met puppyrettes, majorettes, drumband en complete har monie, verzorgde de muzikale omlijsting. Het zondagprogramma startte met een eucharistie-viering met Gilde-eer in de kerk van de H. H. Petrus en Paulus. Op het feesterrein werd vervolgens het Koningspaar gehuldigd, waarna het koningschieten be gon. De kop van de papegaai kwam bij het 36ste schot naar bene den, afgevuurd door Ruud Kok. De rechtervleugel volgde bij het 46ste schot en kwam op naam van Jan Hagen; de lin kervleugel bij het 92ste schot door Hans v. d. Heuvel en de staart bij het 105e schot door Wim Hartman. Het duurde echte^ tot het 288ste schot voor de vogel geheel naar beneden kwam. Aan het Koningschie ten namen 108 leden van het Gilde deel. Groot was ook de belangstel ling voor het schieten op de wip en voor het schijfschieten. Ook de kinderkennis trok een enorm aantal bezoekertjes. Met het koningsbal werd ten slotte het Gildefeest 1977 af gesloten. Wanklanken waren er nauwe lijks al vonden enkele bezoe kers aan het vrije dansfestijn het noodzakelijk te vechten met een Marokkaan, omdat hij met een Nederlands meisje danste. De vechtersbazen H. J. D. (17) en T. S. van T. (19) werden door de regelma tig surveillerende politie af gevoerd en ingesloten. Ook kwam er bij de politie een aangifte binnen van dief stal uit een bij het feestter rein geparkeerde auto: Daaruit werden een zonnebril, en Mazda-jas en wat casset tebandjes gestolen. Al met al waren de Gildefees- ten zeer geslaagd en zal zeker de komende jaren het concours hippique niet meer op het pro gramma ontbreken. Ongetwij feld zullen de prestaties van de deelnemers aan het spring concours stijgen, want nu kwamen slechts twee deelne mers voor een prijs in aan merking. De organiserende vereniging de Warmbloed Paardenfokvereniging Eemland zal daar wel op toezien. Gildefeesten werden gezellig dorpsfeest Met het 288ste schot haalde zondagmiddag om tien over half vier Wim Hofslot de „papegaij" naar beneden. Hij kon zich vanaf dat moment schutterskoning van het Groot Gaesbeeker Gilde noemen. Met korpseer werd hij naar de op de Blaak aan de Ferdinand Huycklaan geplaatste muziektent gebracht en werd hij voor het eerst toegesproken door de Ouderman van het Gilde, de heer W. Schimmel. Kampioen van de oüd-koningen werd Gijs Hilhorst. Bij het 33ste schot kwam de vogel naar beneden. 13 Oud koningen namen er aan deel. Het Koningschieten was het hoogtepunt van de drie dagen durende jaarlijkse feesten van het Groot Gaesbeeker Gilde. De weersomstandigheden, zeker tij dens het buitengebeuren, waren ook dit jaar weer frappant goed. Vrijdagavond werd de dan nog regerende koning A. Hilhorst met echtgenote gehuldigd in de op de Blaak staande feesttent. Aansluitend was er voor de le den het Koningsbal. Zaterdagmorgen kwamen circa zestig Soesters aan de start voor de in het kader van de Gilde- feesten door de S.O. Soest, afde ling atletiek, georganiseerde trimloop. Zij begonnen aan hun 3.000 c.q. 6.000 meter na een mislukt start schot door wethouder Plomp af gevuurd. J)e wethouder had even tevoren de in Soest wonende veteraan- -wereldkampioen Piet Majoor namens de gemeente bedacht met een beker. Majoor, uitkomend op de 3.000 meter, kwam later als eerste over de meet in gezelschap van de S.O. Soest-atleet Menno Lie- vers. Zij finishten in 10 minuten en 9 seconden. Bijzonder goed was in dat ver band de prestatie van de winnaar van de 6.000 meter, Jan Dorre- stein, die in de tijd van 20 min. en 3 seconden de finish passeer de. Dorrestein verbeterde zijn tijd van 1976 met twee seconden. Aan de vergetelheid mag ontrukt worden dat het cda-raadslid, de heer J. Menne, de 6.000 meter volbracht in 24 minuten. Het CDA was met de heer Van Poppelen ook 's middags tijdens het concours hippique aktief. Van Poppelen was microfonist en voorzag het zeer talrijke publiek van uitstekende toelichting. Het ,,vak" was hem niet geheel vreemd, want insiders weten, dat hij zeventien jaar lang als zoda nig ook optrad tijdens het con cours te Hoogland. In Soest kende het concours, zo als overal bij dergelijke gelegen heden een aantal rubrieken. De parkoersbouwer was de heer P. Wilten. De jury kwam tot de volgende uitslagen: Eenspannen tuigpaarden, luxe aanspanning: 1. Numanda van C. H. van Dijk; 2. Odessa van G. C. Voorburg; 3. Jonelia van de gebr. Middelaar. Best gaande rijpaard: 1. Por: ky van G. van Duinkerken, be reden door Joke Becker; 2. Muscadet van en bereden door R. H. Scholtz; 3. Dilona van P. C. de Bruin, bereden door mej. B. Huurdeman. Eenspannen tuigpaarden, ge reden door dames: 1. Numan da, mevr. Van Dijk; 2. Jonelia, mevrouw Middelaar; 3. Marcel, G. van Roosendaal. De prijs voor het „schoonste geheel" was voor PietHein, gereden door mevrouw G. van Zijtveld. Tweespannen tuigpaarden, luxe aanspanning: 1. Pasja en Jo nelia van mevrouw Van Zijt veld en de gebr. Middelaar; 2. Nesatine en Mijuana van B. van Dijk en 3. Favorita en Charlotte van G. van Zijtveld. Kampioenen tuigpaarden: 1. Numanda van C. H. van Dijk; 2. Odessa van G. C. Voorburg en 3. Marcel van G. van Roo sendaal. Alle foto's op deze pagina werden gemaakt door Herman van Dam Dc winnaar van de eenspannen tuigpaarden, de heer C'. II. van Dijk niet „Numanda", tijdens zijn ereronde. Het „lastigste" spelletje van (Je kinderkennis werd met „inspanning" gedaan en met „spanning" gevolgd. Ere-gast, loco-burgemeester J. Ebbers, richt op de „papegaij". De nieuwe koning van het Gilde, Wim Hofslot, wordt gelukgewenst door zijn voorganger Toon Hilhorst.

Soester Courant | 1977 | | pagina 11