Bont- en suèdeshow Miner groot sukses Renault breidt garantie uit -HOF Discussie- en vergadertechniek Bevolkingsonderzoek tuberculose VAN ESSEN Agenda Soester Gemeenschap s Hondje weg Hondje terug Officiële mededelingen Bekendmaking Bekendmaking Vleesverkoop PvdA-Soest houdt 13 september ledenvergadering Bootje overvaren 4-jarige peuter velt bromfietser Kleinkunstprijs voor Soester Vergadering Samenwerkingsorgaan Aanleg persleiding door Industriegebied Bijeenkomst met bewoners Overhees 2 Prijsuitreiking Biljartvereniging Zonneheuvel" Tot 1 oktober huursubsidie aanvragen filmfoto Nu KLEURENPOSTER 30 x 40 cm voor maar f 12,50 van uw beste foto. Vergadering stichting molen ,De Windhond' V. d. Huchtschool Overhees met alle klassen in noodschool Uw succes is onze Autorijschool M. LOS c3 Uw succes is onze Ouders spreken verkeersmaatregel af Drie gewonden bij autobotsing Bolderwagen weggenomen Met gestolen brommer op pad Wat is de betekenis van „kinder kermis" Baily-brug in Soesterberg Controle zwaarvervoer Jongetje op fietspad omvergereden Bromfietser rijdt fietster omver Politie ontfermt zich over spinnen Met voet bekneld tussen stalen rijplaat Soester Courant van donderdag I september 1977 In de gemeente Soest zal van 5 tot en met 14 september en van 5 tot en met 13 oktober weer een bevolkingsonderzoek plaatshebben. Hoewel daar van de buitenkant weinig van is te bemerken, zal het onderzoek niet gelijk zijn aan voorgaande keuringen, omdat de situatie in de ontwikkeling van de tuberculose belangrijk is gewijzigd. Vlak na de wereldoorlog, toen de tuber culose in ons land een enorme omvang had aangenomen, was het met het oog op het besmettelijke karakter van de ziekte noodzakelijk de gehele bevolking, vanaf de leeftijd van een half jaar aan een röntgenologisch borstonderzoek te on derwerpen. Door de goede ontwikkeling van de zuigelingenzorg werd de leeftijd voor deelname al vrij snel gesteld op twee jaar. Dankzij de actieve aanpak van de tuberculosebestrijding in ons land kon de deelname aan het onderzoek in 1959 worden teruggebracht tot de leeftijds groep van 15 jaar en ouder. Bij de schoolgaande jeugd was toen reeds de tuberculose geen probleem meer. Nu 18 jaar later zijn er weer enorme vorderin gen gemaakt. De leeftijd voor deelname aan het be volkingsonderzoek kan nu zonder enig bezwaar worden opgetrokken tot 40 jaar, omdat onder deze leeftijd praktisch geen tuberculose meer voorkomt. Voor de oudere mensen en voornamelijk de man nen kan dat niet gezegd worden. noemde leeftijdsgroep is het nog niet zo dat met de tuberculosebestrijding kan worden gestopt. Bovendien doet zich het feit voor. dat boven de 40 jaar, vooral bij mannen, de longkanker veelvuldig voor komt, een ziekte, die wil zij een moge lijkheid hebben om met enig sukses bestreden te worden, in de eerste plaats een tijdige opsporing vereist. Verder zijn er de hart- en vaatafwijkingen, zover deze röntgenologisch zijn te ontdekken. Omdat het onderzoek nog steeds nuttig blijkt te zijn. heeft het gemeentebestuur gemeend weer te moeten medewerken aan de uitvoering en stelt daarvoor in aanmerking komende mannen en vrou wen gaarne in de gelegenheid zich hier aan te onderwerpen. Dit jaar wordt bij wijze van proef het röntgenologisch borstonderzoek gekombi- neerd met een urine-onderzoek. Dit laat ste onderzoek is o.a. gericht op het opsporen van suikerziekte. De deelname aan het borstonderzoek bedraagt 7,- per persoon; deelname aan beide onderzoeken 10,- per per soon. Niet dat de tuberculose nog een pro- Er wordt op gewezen dat het urine- bleem zou vormen, maar voor laatstge- van de Gemeentehof. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek, op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: het gemeentebestuur van Soest. p.a. Steenhoffstraat 2 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een zesklassige lagere school en een tweeklassige kleu terschool op een terrein gelegen in het plan ..Overhees" II, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 7093 e.a. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 2 september 1977. eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te die nen. De op- het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (9-12 uur) ter gemeentesecretarie afdeling I ter in zage. Soest, 31 augustus 1977. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-Van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend. dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek, op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen aan: de Stichting Gezondheidsbevordering Soest. p.a. Gentiaanlaan 3 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een me disch centrum op een terrein, gelegen aan de Rademakerstraat 43, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, num mers 3253 en 2770 ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 2 september 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (9-12 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 31 augustus 1977. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-Van Haaften Zaterdagmorgen negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van kaarten genummerd van 1 tot en met 125. Dinsdag 13 september a.s. houdt de afdeling Soest van de PvdA een leden vergadering in restaurant v.d. Brink aan de Soesterbergsestraat. Aan de orde komt o.a. de procedure rond de gemeen teraadsverkiezingen van volgend jaar en dan de kandidaatstelling en het program voor de periode 1978-1982. Besloten zal ook worden welke kandidaten de afdeling door geeft voor Provinciale Staten en behandeld wordt het ontwerp beginsel programma voor het partijcongres van 13, 14 en 15 oktober. De vergadering begint om 20 uur. In de Grote Melm werd het maas- kruisertje van de Amersfoorter E. de N. overvaren door de schipper M. V. van een vrachtboot uit Amsterdam. Het bootje werd over de gehele lengte be schadigd. Schipper V. werd in Baarn aan de kant geroepen: hij gaf toe dat het voorval hem niet ontgaan was. Op de Molenstraat liep de 4-jarige Petra S. plotseling de rijweg op en te gen de passerende bromfietser T. van S. (17). Beiden kwamen te vallen. Petra werd met een hersenschudding en wat schaaf- en snijwonden per ambulance auto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. onderzoek bij wijze van proef plaats heeft. De belangstelling van de bevol king zal medebepalend zijn bij de beslis sing of in de toekomst met dit onderzoek moet worden doorgegaan. Uiteraard zul len ook de medische resultaten een belangrijke rol spelen. Op de oproepingskaart staat duidelijk waar en wanneer men verwacht wordt, alsmede enkele aanwijzingen ten behoe ve van het onderzoek. Indien men om welke reden dan ook niet kan deelnemen aan het onderzoek, wordt men verzocht dit via het invullen van de kaart kenbaar te maken. Volgende week dinsdag wordt tijdens de jaarlijkse feestelijke bijeenkomst van docenten en leerlingen Van de Akademie voor Kleinkunst te Amsterdam de Pi- suisse-prijs uitgereikt aan de uit Soest afkomstige Jan Elbertse (22). De Pisuis- se-prijs werd ingesteld door de actrice Fie Carelsen. Elbertse werd uitgekozen door directie en docenten. De prijs (1500 gulden) zal uitgereikt worden door Jen ny Pisuisse. Het Samenwerkingsorgaan Eemland houdt op woensdag 28 september a.s. een vergadering in het Amersfoortse stadhuis. De vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. Stichting AMTVEDI Soest is te bereiken onder telefoonnummer (02155)-10667. Men wordt verzocht om in voorkomende gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met bovenstaand telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierentehuis, Klein Engendaalweg, telefoonnummer 13583, en de plaatselijke politie (Politie Soest telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huis dier. Houdt U een gevonden dier zelf in bewaring en meldt zich iemand als de eigenaar, vergewist U zich dan van de identiteit van die persoon, bijv. door inzage te vragen in rijbewijs of pas. Noteert U het adres! En meldt U dit bij het Dierentehuis en/of AMIVEDI. Dit in het belang van de dieren. Geeft U ook even bericht als Uw vermiste huisdier weer terecht is? VERMIST: 20-8. Kater, gestreept, 2 jaar oud, groot en zwaar kale vlek op rug. Bos, v. Maarenplein 29. Soesterberg, tel. 03463- 2166. GEVONDEN: 27-8. Te Baarn een Dr. Patrijshond, reu, bruin/wit, heeft rode halsband om en een vlooienband. 2 jaar oud. Is bij vinder: Van Os, Celebesstraat 45, Baarn, tel. 02154-14593. ,y Foto Herman van Dam Blij met nog wat zomerse dagen organiseerde, het Amersfoortse bonthuis Miner deze week haar eerste bont- en suèdeshow. De belangstelling was enorm. Meer dan 225 dames, allen nog in ,,'t zomers", bewonderden de collectie voor a.s. winter, ge toond door vier mannequins en één dress-man. De prijzen varieerden van 400 tot 6000 gulden en met genoegen nam men er kennis van dat bijvoorbeeld zeehondenbont er niet bij was. Het enthousiasme was groot en de dankbaarheid voor de in deze omgeving toch vrij unieke show, werd onderstreept met een groots applaus. Het bonthuis is in Amersfoort gevestigd in de Korte Bergstraat. De firma Almere zal maandag 12 sep tember a.s. starten met de aanleg van een persleiding door het Industriegebied van Soest. De werkzaamheden zullen ongeveer acht weken duren en niet leiden tot afsluiten van wegen. Wel zullen hier en daar tijdelijke verkeers- probleempjes ontstaan, doch getracht zal worden de hinder zoveel mogelijk te beperken. De persleiding is nodig om het rioolwa ter van Overhees naar de Rioolwater zuivering aan de Maatweg te brengen. De persleiding wordt gelegd vanaf het nieuwe rioolgemaal aan de Dorrestein- weg Koningsweg en gaat via Dorre- steinweg, linksaf Industrieweg, kruising Enërgiéweg, kruising Weteringpad, rechtsaf Kostverlorenweg, kruising Laanstraat, naar de bestaande leiding in de Nieuwstraat, waar het op wordt aangesloten. De aanliggende bedrijven zullen tijdig op de hoogte gebracht worden wanneer men met de werk zaamheden voor hun bedrijf bezig is. Voor de mogelijke kopers van de wo ningen in Overhees 2 worden door de gemeente twee informatie avonden ge organiseerd. Men krijgt dan alle inlich tingen over de in deze wijk te bouwen huizen. De bijeenkomsten worden ge houden op woensdag 28 en donderdag 29 september in de zaal van de brandweer kazerne aan de Lange Brinkweg. Tijdens de ledenvergadering op vrijdag 2 september van het District Eemland Volgens gegevens van het bureau huur subsidie van de afdeling welzijn blijkt dat er in de gemeente Soest nog zo'n 200 mensen zijn die nog geen aanvraag voor huursubsidie over de periode 1 juli 1977 - 1 juli 1978 hebben ingediend en daar zeer waarschijnlijk wel voor in aanmerking komen". - - - Tot 1 oktober heeft men nog de gelegen heid een aanvraag in te dienen bij het bureau huursubsidie. Aanvraagformu lieren zijn verkrijgbaar bij het bureau huursubsidie, gebouw welzijn, Lange Brinkweg 79, op werkdagen van 8.30 tot 12 uur. Gezinnen en alleenstaanden vanaf 30 jaar komen voor huursubsidie in aan merking als het belastbaar jaarinkomen niet meer dan 35.000,- bedraagt en de kale huurprijs van de woning tussen de 169,58 en 525,- per maand ligt. Alleenstaanden jonger dan 30 jaar kun nen huursubsidie krijgen als hun belast baar jaarinkomen niet meer dan 21.500.- bedraagt en de kale huurprijs ligt tussen 130,- en 350,- per maand. Een vouwblad met alle informatie over de huursubsidieregeling, inclusief een ta bel met uit te keren bedragen, ligt klaar bij het bureau huursubsidie en bij het bureau voorlichting van de gemeente. Birkstraat 2, Soest, tel. 12874. 2 september: Zeskamp Theresiaschool ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan op het sportveld en de speelplaats van Renault Nederland N:V: zal met ingang van heden, 1 september, de geldig heidsduur van de garantie op nieuwe personen- en bedrijfsauto's uilbreiden tot 1 jaar. De nieuwe auto-garantie van Renault betreft zowel onderdelen als arbeidsloon en is niet gebonden aan een maximum aantal kilometers. Renault Nederland N.V. streeft ten aanzien van garantie een actief beleid na, hetgeen inhoudt, dat steeds het belang van de Kenault-eigenaar prevaleert. Veelzijdige garantie Renault verleent niet alleen garantie op nieuwe auto's, maar voert al vele jaren een dynamische garantiepolitiek die met name ook gericht is op bij zondere vormen van gebruik, zoals LPG, op onderdelen, op gebruikte auto's en op de kwaliteit van de Renault carros serieën. Voor gebruikte auto's kent Renault binnen haar dealer-organisatie de z.g. Gouden Garantie,, hetgeen inhoudt dat op basis van de Bovag-garantie de ter mijn van drie maanden wordt verdub beld en enkele beperkende bepalingen komen te vervallen, waarvan de belang rijkste js het vervallen van het percen tage van de kosten van de reparatie dat aanvankelijk voor rekening van de koper kwam. Renault heeft aan het begin van dit jaar bekend gemaakt dat bij ombouw van Renaults op LPG door Renault dea lers volgens de voorschriften welke door Renault en de leveranciers van LPG- apparatuur zijn opgesteld, de fabrieks garantie te volle wordt gehandhaatd. Ook deze garantie wordt verlengd tot 1 jaar. Ten aanzien van de carrosserieën biedt Renault bovendien een zeer uitgebreide zekerheid met haar Renault ML Carros serie Garantie, die gedurende vijf jaar van kracht is. Deze Carrosserie Ga rantie betreft de Renault personenauto s en de daarvan afgeleide typen. Wel zijn aan de Carrosserie Garantie voorwaar den verbonden zoals het laten uitvoeren van horhalingsbeurten. de school aan de Theresiastraat; aan vang 9 uur. Alle ouders en belangstel lenden zijn van harte welkom. Om 19.30 uur wordt in de school een genoeglijk samenzijn belegd voor alle leerlingen vanal 12 jaar en oud-leerlingen tot 18 jaar; met bingo, kampfiim, muziek en dansen. 2 september: Kermis in Dienstencentrum Honsbergen, met medewerking van de Luchtmacht, Boerenkapel en bewoners commissie Honsbergen, Wiardi Beck- manstraat475; aanvang 20 uur. 3 september: Feestavond ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van de Theresiaschool voor alle ouders, belang stellenden en oud-leerlingen van 18 jaar en ouder met de vertoning van de schoolkampfilm, een wijnlokaal met Franse kaas. barbecue met sateh. mu ziek en gelegenheid tot dansen. 4 september: Kamerconcert in het Ar- tishockgebouw met Emile Biessen, dwars fluit en Gerrit Hommerson, piano. Steen hoffstraat 46; aanvang 14 uur. 5 september: Demonstratie-middag Ned. Ver. van Huisvrouwen van het product schap groente en fruit, in hel Brand punt te Baarn. Aanvang 14.15 uur. 7 september: Openbare vergadering Soester Gemeenschap ten huize van Ti-udy Bijlenga, Weegbreestraat 80; aan vang 20.15 uur. 8 september: Excursie Ned. Ver. van Huisvrouwen naar .Gouden Handen" tn 's-Heerenberg. Nadere bijzonderheden bij de dames E. M. ter Meulen-Kloos, Wiardi Beek manstraat 343 en N. Terp stra, Hoofdstraat 40, Baarn. van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond, zullen in het restaurant van het Soester Natuurbad de in de afgelopen competitie behaalde prijzen worden uit gereikt. De Soester Biljartvereniging Zonneheu vel is dit seizoen goed voor de dag ge komen. Met vijf teams werd meege daan. Het eerste werd kampioen in de hoogste klasse van het District, terwijl in een andere afdeling het vierde team een eervolle tweede plaats innam. Ook in het nieuwe seizoen gaat de club weer diverse activiteiten op stapel zetten met als topper het Nationale Kampioenschap anker-kader 57/2 hoofdklasse, van 20 t/m 23 april. Momenteel is er ruimte voor enkele nieuwe leden. Liefhebbers zijn welkom op de club avond, elke donderdag in het restaurant van het Natuurbad. De stichting tot herbouw van de stellingkorenmolen „De Windhond" houdt voor haar medewerkers en belangstellenden een vergadering op woensdag 28 september a.s., 's avonds om 7.45 uur. Zij, die nog geen uitnodiging ontvingen en deze ver gadering toch willen bijwonen, moeten hun naam en adres vóór 5 september opzenden aan genoemde stichting p.a. Kooiweg 4, Soest. De uitnodiging annex agenda wordt dan toegezonden. Eind vorig jaar werd voor het eerst melding gemaakt van het plan de ko renmolen „De Windhond" (afgebroken in 1928) te herbouwen. Sindsdien is er veel gebeurd en bleek er voor het plan grote belangstelling te bestaan. Belang stelling alleen is echter niet voldoende; men heeft mensen nodig die willen mee helpen plannen te maken en uit te voeren. Mensen die mee willen denken en in gemeenschappelijk overleg een taak op zich willen nemen. De'vergadering van 28 september kan van doorslaggevend belang zijn. Op die In totaal 55 kinderen van de Van der Huchtschool in de wijk Overhees zijn j.1, maandag verhuisd van het scholen complex aan de Willaertstraat naar de vier noodlokalen aan de Di Lasso straat. Zij zijn daarmee in feite de eerste „bewoners" van de wijk Over hees 2 geworden. Tot nu toe woonde men „in" bij de andere 3 zuilen; het openbaar-, het R.K. - en het Prot. Christelijk onder wijs. Het scholencomplex (2 scholen) aan de Willaertstraat bood ruimte aan van iedere zuil een kleuterschool en drie klassen van de lagere school. Voor het vierde leerjaar bouwde de gemeen te vier noodlokalen; voor iedere zuil één lokaal. Dat noodgebouw werd neer gezet aan de Di Lassostraat en in on derling overleg kwam men overeen dat de Van der Huchtschool er helemaal in zou trekken; met twee gecombineer de kleuterklassen en vier gecombi neerde lagere school klassen. Maandag trokken de 55 leerlingen met onderwijzend personeel in optocht naar het nieuwe gebouw, vrolijk nagezwaaid door de achterblijvers. Niemand treur de en wat de toekomst brengen zal, straks met een vijfde klas, zal de tijd leren. Van der Hucht heeft in het nood gebouw wel enige ruimte daarvoor. PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN - Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten De cursus discussie- en vergadertechniek van het Instituut Hulscher is duidelijk doelgericht. Hij veronderstelt dat de cursisten een zekere mate van spreek vaardigheid bezitten en deze willen gebruiken in vergaderingen, meetings, ge spreksgroepen, enz. De cursus start met het inventariseren van de wensen en het daarop samenstel len van het theoretische en practische gedeelte voor de gehele cursusperiode. Globaal kan men immers de discussie en de vergadering vanuit twee stand punten benaderen: de situatie van dege ne die moet leiden en de situatie van degene die in de vergadering/discussie zijn standpunt kenbaar wil maken als lid van die vergadering. Beide uitgangspunten zijn uitstekend te verenigen, juist als het gaat om in zicht te krijgen in eikaars standpunten, mogelijkheden en onmogelijkheden. Naast de practische oefening zal een zekere hoeveelheid theorie in de vorm VanLenneplaan47 Telefoon 1 66 21 O <0 h Ouders van kinderen die de twee R.K. scholen aan de Mariastraat bezoeken en daar dagelijks rond begin en eind tijd van de scholen geconfronteerd worden met een verkeerschaos van brengers en halers, hebben beslo ten een verkeersmaatregel te nemen. De hulp van alle ouders wordt inge roepen voor het voorstel voortaan de Mariastraat alleen maar in te rijden vanaf de Van Straelenlaan en via de Beetzlaan weer weg te rijden. Er staan altijd wel aan een zijde auto's van be- woners geparkeerd, maar die leveren dan geen problemen op. De maatregel geldt uiteraard alleen voor autobezitters. Als de proef slaagt dan is er voor Soest een unieke situatie, n.1. dat de Mariastraat op de school- spitstijden op eigen initiatief een een- richtingsweg zal zijn. „Laten we ho pen", zo schrijven enkele bezorgde ouders in hun aan de schoolkinderen meegegeven circulaire, „dat deze proef zal slagen zodat wij ouders met trots kunnen zeggen zélf voor de veiligheid van onze kinderen te kunnen zorgen". van een losbladig systeem worden ge- gebruikt. De onderwerpen, die in de loop van de cursus aan de orde komen, zijn: de vergadergroep, de gespreksgroep, de leiding, type van leiders, het samen stellen van een gespreksgroep, hulpmid delen, verschillende types in vergade ringen en gesprekken, soorten vergade ringen, beïnvloeding, besluitvorming, de voorbereiding, blokkades in discussie en gesprek, het oplossen van problemen. Verder zal er aan trainingen gegeven worden: luistertraining, training van for mulering, annalyse van bestaande voorbeelden en eigen voorbeelden. Voor verdere informatie over beide cur sussen kan men zich wenden tot Insti tuut Hulscher, Molenstraat 11 te Soest. Zowel de bestuurder van de auto, de 51-jarige H. B. als zijn echtgenote en hun 14-jarige dochter werden maandag avond per ambulanceauto naar het zie kenhuis Zonnegloren gebracht met ver wondingen welke zij opliepen naar Aan leiding van een verkeersongeval. Dat ongeluk gebeurde op de hoek Wiardi Beckmanstraat-Beukenlaan, waar B. komende van de W. Beckmanstraat, geen voorrang verleende aan de auto mobilist R. P. uit Amersfoort. De beide auto's werden zwaar beschadigd. Vrijdagavond, gedurende de koop uren, is een groene bolderwagen ter waarde van 450 gulden, weggenomen bij de handel in curiosa en antiek aan de Van Weedestraat 72. De wagen stond op het trottoir voor de winkel en was er neergezet om aandacht op de zaak te vestigen. Vermoedelijk heeft de wagen de „aandacht" getrokken van wat jongelui, want volgens de berichten werd de kar zondagmiddag in de om geving van het Nieuwerhoekplein ge signaleerd. De eigenaresse, mevrouw S. houdt zich aanbevolen voor een be richtje bij aantreffen. Twee uit een inrichting in Ermelo weg gelopen knapen werden in Soesterberg om half één 's nachts aangehouden dooi de politie. Zij zaten op een brommer, die zij weggenomen hadden op het strand Horst nabij Nijkerk. De knapen, de 18-jarige L. A. S. en de 16-jarige L. H., zijn teruggebracht naar Ermelo. vergadering wil men de basis leggen voor alle werkzaamheden. Besproken zal ondermeer worden of alle medewer kers in een ondersteunende vereniging gebundeld moeten worden. Verder zal het resultaat van het op de hoek van de Molenweg en Molenstraat uitge voerd bodemonderzoek bekend worden gemaakt. Daar stond indertijd De Wind hond". Tja, de kinderen wilden graag naar de kinderkennis want vriendjes en vrien dinnetjes zouden ook gaan! En wat doe je dan, je gaat! Maar wat een grandioze afgang!De kinderen verwachtten ten minste een draaimolen erbij (en niet alleen mijn kinderen). Maar nee, men had alleen wat tentjes (en wat voor tentjes) opgesteld, waar ze dan altijd prijs hadden. Hardstikke goed, zeg! Het was een enórm terrein daar aan de Ferd. Huycklaan, maar waarom dan de dranghekken, waardoor men tijdenlang in de rij moest staan om bij het volgende tentje te komen. Waarom niet de tentjes over het terrein verdeeld! Niet te gelo ven? Was men bang dat het gras ver trapt werd? Toen we arriveerden dachten we eerlijk gezegd, dat men vergeten was de kin derkennis op te bouwen. Toen we einde lijk in de rij stonden om de kaartjes te kopen, werden de kinderen zo'n beetje onder de voet gelopen, door duwende en voordringende mensen. Kleine kinderen wordt niet op gelet. Ik moet zeggen dat zaterdag een groter succes was dan zondag want zelfs vóór we alle spelletjes gedaan hadden, zeiden de kinderen (die doodmoe waren, en niet van de spelletjes, maar van in de rij staat)„Laten we maar liever naar huis gaan, mammie, gisteren was het véél leuker dan vandaag". Nee, het idee was aardig, maar waarom alles achter dranghekken als er zo ont zettend veel ruimte is, dat is iets wat ik nooit zal begrijpen. Er was té weinig ruimte tussen de tentjes voor het aantal mensen dat in de rij stond. Voordringen werd zodoende goed in de hand gewerkt. Ik hoop écht, dat als er volgend jaar wéér een kinderkermis „georganiseerd" wordt, dat men het beter doet dan dit jaar, want men had nét zo goed de prijsjes metéén kunnen geven (zonder dat de spelletjes gedaan werden), dan waren er ook niet zulke lange „files" geweest. MEVR. J. S. In verband met de ingebruikneming van de sportvelden aan de Sterrenbergweg te Soesterberg, heeft het college van bur gemeester en wethouders stappen on dernomen om tijdelijk een baily-brug over de Rijksweg aan te brengen. Het is de bedoeling dat er onder de weg een tunnel komt, maar zolang deze niet gereed is moet de baily-brug in de veiligheid van de bezoekers aan het sportcomplex voorzien. Dinsdag overdag werd door de politie een controle gehouden op het over de Amersfoortsestraat rijdende zwaar wegvervoer. Na een voorselectie wer den 37 vrachtwagens van de weg ge haald en daarvan bleken er dan 14 niet in orde te zijn. Geconstateerde fouten waren: losse bouten aan de koppelings schotel, gebroken veerbladen, gescheur de remtrommels, verkeerde koppe ling, maar ook overbelading en in één geval vervoer van gevaarlijke stof fen zonder vergunning. In totaal wer den vijf kentekenbewijzen ingevorderd. Op het fietspad langs de Burg. Grothe- straat werd de 12-jarige Gerrit S. onder steboven gereden door de 17-jarige bromfietser Johan de J. Beiden kwamen te vallen en beiden belandden in het ziekenhuis Zonnegloren; Gerrit in be wusteloze toestand en met een diepe wond Johan in verband met pijn aan zijn arm. Het ongeluk gebeurde doordat het jongetje op het moment dat de bromfiet ser passeerde plotseling van het voetpad op het rijwielpad stapte. Op de kruising Schrikslaan-Pelikaanweg verleende de 17-jarige bromfietser M. van K. geen voorrang aan de autobe stuurder P. B. (54). Door de botsing kwam Van K. met zijn brommer tegen de daar ook fietsende mevrouw H. V. van D. (54) terecht. Mevrouw V. werd met een hersenschud ding per ambulanceauto naar het zieken huis Zonnegloren gebracht. De drie voertuigen werden beschadigd. Dinsdagavond om half twaalf bracht de heer B. van het Harperpad in de wijk Overhees twee spinnen aan het politie bureau, waarvan hij veronderstelde dat ze gevaarlijk waren. De politie zet ten de twee forse spinnen in een plas ticdoos en gaf ze als kameraad een „passerende" tor. De tor werd niet eens bekeken en woensdag zijn de spinnen „op vrije poten" gesteld. De vorkheftruck-bestuurder J. J. B. (39) raakte bij het manoeuvreren in het ma gazijn van de S.R.V. aan de Nijverheids- weg. met zijn voet bekneld tussen een stalen rijplaat. Hij hield er een forse wond aan over, waarvoor hij naar het ziekenhuis Zonnegloren werd gebracht.

Soester Courant | 1977 | | pagina 13