Ambtenaren namen afscheid Spreekvaardigheid van collega A. Kalleveen MUcLmor Leven met Antiek" De gelukkige Winkelkringklant van deze week Molensoos gaat vrijdag weer open Boek van de Maand: Honderd aulden in de Van Weedestraat JAAR KLEUR PASFOTO Voor al Uw Wintersport reizen Reisbureau GERTH Talenpraktikum Amersfoort Kunstwerken in wijk Egghermonde Werkzaamheden Overhees 2e fase Amersfoortse jongen komt om op overweg Auto over dé kop instituut Hulscher - Soest Rooster voor het kursusjaar 1977/78 Honsbergen opent winterseizoen \^waar kleren kiezen kinderwerk is Popgroep Focus in Amersfoort aktuele boeken boekhandel in Mikimo's nieuwe mode Mevrouw v.d.Berg-Verkerk 20 jaar „in bouwmaterialen" Soester Courant van donderdag 1 september 1977 Na een vakantieperiode van twee maanden gaat de Molensoos weer open. In die twee maanden is er hard gewerkt aan het programma en is er o.a. een nieuwe discobar gebouwd. De nieuwe openingstijden zijn: maan dag 20-23 uur, volksdansen; woensdag 19.30-23 uur, soos; vrijdag 20-24 uur, soos; zaterdag 20-24 uur, disco; zondag 14.30-17 uur, disco. Op de zaterdagavonden zal geprobeerd Wofeden eenmaal per maand êen pop groep te laten optreden. De filmavonden zijn om de veertien dagen op woensdagavond om precies 20 uur. Ook is er ruimte voor inspraakde jon geren kunnen zelf met voorstellen voor een programma komen. Deze aktivitei- ten kunnen op de avonden dat er soos op het programma staat uitgevoerd wor den. Ook dit jaar moet men weer lid zijn om de Molensoos te mogen bezoeken. Iedereen kan lid worden mits hij of zij zich aan de bekende huisregels houdt en de leeftijd van 16 jaar is gepasseerd. Het systeem van de twee-maanden-kaart is afgeschaft, er zijn alleen nog jaar kaarten te koop. Het maakt echter wel uit wanneer een jaarkaart wordt ge kocht: sept. '77 introductie 8,-, okt. nov. 10,-, december 9.-, januari '78 8,-, februari 7.-, maart 6.-. april ƒ5,-, mei 4,-, juni 3,-. Het scholierenprogramma van 12 tot 2 is komen te vervallen omdat de Molensoos slechts over eën beroeps kracht beschikt. Toch zal worden gepro beerd om tijdens de vakanties een extra scholierenprogramma te brengen. Wij brengen in uw VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 BABY EN KINDERKLEDING Soest - Laanstraat 66 Telefoon 02155-12683 VERSTAAT U UW EUROPESE COLLEGA? EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Eng, Du, Fr, Sp, Ital, Ned. Intensieve kursus: 20 weken. Inlichtingen 033 - 2 90 97 Sommigen willen een nationaal kabinet, anderen een lekkere trui; wat dat betreft kunnen wij een mode -formatie combinatie wèi waarmaken De Amsterdamse kunstenaar E. Claus en de in Bennekom wonende kunstenaar G. J. Langendijk hebben de opdracht gekregen voor het maken van een kunst werk voor de Soesterbergse wijk Eg ghermonde. Claus maakt het plastiek „Twee duiven" en Langendijk het plas tiek „Gestileerde omhelzing". De kunst werken zullen geplaatst worden in de grote plantenbakken bij Morane en Spad. Vanaf heden is de Di Lassostraat in Overhees 2e fase aan al het verkeer onttrokken. Alleen hetbouwverkeer mag van de straat gebruik maken. Men is deze week ook begonnen met de riole ringswerkzaamheden in deze fase waar 300 woningen komen. Vrijdagmiddag is de 17-jarige Amers foortse jongen Ronald v.d. Berg om het leven gekomen op de spoorwegovergang in het Berkenlaantje. Hij reed daar op zijn fiets tegen een trein en was op slag dood. Het slachtoffer reed op zijn race fiets op De Zoom richting Den Dolder. Aan het eind van de weg sloeg hij linksaf en reed de met knipperlichten beveiligde overweg op. De uit Den Dolder naderen de trein heeft hij kennelijk niet gehoord, noch de knipperlichten zien wei ken. Soms komt deze opmerking uit de per soonlijke sfeer, vaak ook uit de beroeps sfeer. Juist in deze tijd, waarin het kunnen spreken, vlot je mening onder woorden* kunnen brengen, in hoge mate op prijs wordt gesteld, is het zeer hinderlijk het gevoel te hebben zichzelf onvoldoende te kunnen uiten. Hoevaak hoort men de klacht niet: 's avonds wist ik precies wat ik had moeten zeggen Zoals vele problemen heeft ook het gebrek aan spreekvaardigheid verschillende oorzaken. Enkele van deze oorzaken, zoals het gebrek aan durf. onvoldoende oefening, te weinig ervaring en daardoor een te gering zelfvertrouwen, zijn wel degelijk te verbeteren. De kursus Spreekvaardigheid, zoals het Instituut Hulscher die heeft samenge steld, onderscheidt zich op enkele opval lende punten van wat te doen gangbaar is. Doelbewust worden storende factoren zoals onnodige spanning „zenuwen", onzekerheid weggenomen, zodat een op timaal klimaat ontstaat om te spreken, te oefenen, zelf bijzonderheden te ont dekken en ook zelf bepaalde wetmatig heden te ervaren. is veel later in de kursus zal het element „spanning", als de kursist er aan toe is, weer teruggebracht worden om te toetsen of de verworven ervaring ook functioneert onder wat moeilijkere omstandigheden. Tevens bepalen de kursisten zelf in belangrijke mate het tempo en de intensiteit van enkele trai ningsonderdelen. Het instituut gaat er, zoals wel duidelijk zal zijn, heel nuchter van uit. dat je niet kan leren spreien uit een boek. Overbodige theorie wordt niet voorgeschoteld. Daardoor zal de hoe veelheid voorbereiding vrij gering zijn. Daartegenover staat de noodzaak, dat de kursisten alle op de lessen aanwezig zijn. Hij of zij is nl. de informatiebron voor ieder ander en kan geen moment gemist worden. Onderwerpen die o.a. in de kursus aan de orde komen zijn: - het kennismaken, het leggen van een eerste contact; - het onderscheiden van belangrijke gegevens van minder belangrijke ge gevens; welke aanknopingspunten zijn vaak goede beginpunten voor een gesprek - kort formuleren, bondig uitleggen; - het herkennen van wetmatigheden; - het risico van vooroordelen en daaruit voortvloeiende misverstanden of con tactbreuk doelgerichte gesprekken en vrijblij vende gesprekken; - het gedurende korte tijd zelf ononder broken spreken. Tenslotte zij opgemerkt, dat gebruik gemaakt kan worden op verzoek van de kursisten van hulpapparatuur, zoals: voorbeeldgesprekken op de band, het opnemen van eigen gesprekken op de bandrecorder en op de videorecorder. Maandagavond ging in de bocht van de Den - Blieklaan de uit Harlingen af komstige autobestuurder J. S. met zijn wagen over de kop. De auto was totaal vernield; de bestuurder kwam met de schrik vrij. Maandagmiddag: Typen Maandagavond: Typen Middenstands Engelse conversatie Dinsdagmiddag: Engelse conversatie Dinsdagavond: Engelse conversatie Spaanse conversatie Nederlandse bedrijfscorrespondentie Engelse bedrijfscorrespondentie Typen Algemene Ontwikkeling Nederlandse taal Steno talen Spreekvaardigheid Vergader- en discussietechniek Praktijkdiploma boekhouden Woensdagavond: Engelse conversatie Duitse conversatie Typen Nederlandse bedrijfscorrespondentie Middenstands Franse conversatie Donderdagmiddag: Franse conversatie Engelse conversatie Typen Donderdagavond: Franse conversatie Praktijkdiploma boekhouden Steno Nederlands Typen Behalve de cursus Spreekvaardigheid en Vergader- en discussie techniek beginnen alle cursussen in de eerste week van september. Op enkele clubs zijn nog wat plaatsen vrij. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: Instituut Hulscher, Molenstraat 11 te Soest, tel. 02155 - 12900. Soesterbergsestraat53 Soest Telefoon 12419 In juni '68, zij was toen bijna elf jaar in dienst bij de Gebr. Swager, werd het be- Mevrouw M. v.d. Berg-Verkerk KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16206 drijf overgenomen door de heer J, Swa ger jr. Door deze directie-wisseling werd het „koperen" feest, 12^ jaar, over het hoofd gezien. In februari 1973 trouwde ze en werd me vrouw M. v.d.Berg-Verkerk. In 1974 zou het derde lustrum (15 jaar) gevierd kun nen worden, maar het kwam er niet van. 1 januari 1976 vond er weer een direc tie-wisseling plaats; het bedrijf werd overgenomen door de heer E. Harings- ma. De heer Haringsma was al enige ja ren bij Swager in dienst en hem moet de gang van zaken rond Marijke opge vallen zijn. Hij weet hoeveel Marijke in de loop der jaren voor het bedrijf is gaan betekenen; zij is een lopend vademecum. Als Marijke het niet meer weet, weet niemand het. Maar zoiets is nog niet voorgekomen. De firma Haringsma gaat daarom van daag de jubileum-achterstand inhalen, want precies vandaag, i september is Marijke 20 jaar bij het zelfde bedrijf werkzaam. Het wordt een intern feestje, waarop overigens alle klanten van het bedrijf, supporters van Marijke, welkom zijn. Rest nog te vermelden dat Marijke een „echte Soester" is; dochter van Verkerk van „Café Centraal", dat tot begin 1972 stond bij het N.S.-station Soestdijk. Voor 100 gulden aan bloemen en planten mag deze mevrouw halen bij „Bloemsicrkunst Gej tenbeek" aan de Burgemeester Grothestraat 4. Geytenbeek is aangesloten bij de Winkelkring Van Weedestraat, de combinatie van winkeliers die nu al maandenlang iedere week een klant gelukkig maakt met vier waardebonnen van 25 gulden. Swager Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25,- elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 29. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. U kunt ze direct of later besteden. Het drie-jarig bestaan van Honsbergen zal vrijdagavond om 20 uur feestelijk gevierd worden met een Fancy-Fair en tevens opening van het winterseizoen 1977/78. Het dienstencentrum wordt door c Luchtmacht van attributen voorzien, terwijl welwillende medewerking zal worden verleend door de P.V.O.-majo rettes. Voor de bewoners van Honsber gen wordt een z.g. zeskamp georgani- seeerd, waarvoor de deelnemerskaarten gratis verkrijgbaar zijn in het diensten centrum. Veel attracties. Dit feestelijk gebeuren is georganiseerd door de leider van het dienstencentrum en de bewonerscommissie, die voor dit doel geld voor prijzen ter beschikking heeft gesteld. Op woensdag 7 september treed in het kader van de keistadfeesten in Amers foort, de Formatie „Focus" op. Dit eve nement vindt plaats in de Markthal. Fo cus nu in de nieuwe bezetting: - Thijs van Leer, keyboards/Flute - Eef Albers, gitaar - Philip Catherine, gitaar - Bert Ruiter, bas - Ritchie James, slagwerk. Aanvang 20.30 uur. Kaarten Rien Veerman Arnhemseweg 32 te Amersfoort, tel. 033-13027 en aan de zaal (Markthal). Het nieuwe Boek van de Maand, voor de maand september 1977, gaat over „Leven met Antiek". Als er ooit een actueel boek van de maand verschenen is, dan is het dit wel, want antiek trekt meer dan normale belangstelling. Ook in Soest zijn er meerdere zaken waar antiek te koop is en voor deze kopers is dit boek een onmisbare wegwijzer. Tot 1 oktober a.s. kost het 19,50; daarna 32,50. „Leven met Antiek" kwam tot stand met medewerking van vele deskundigen, musea en ook particuliere verzame laars. De inhoud laat weinig te wensen over: Stijlen van Lodewijk XVI tot Amsterdamse School en Stijlgroep; meubelen; klokken; aardewerk en por selein; glas; ijzer, tin, koper en brons; zilver: sieraden en tenslotte Tips. Naast algemene wetenswaardigheden wordt een beknopt overzicht gegeven van de achtereenvolgende stijlperiodes, nuttig voor het „dateren" van een voor werp. Onmisbaar is ook de kennis van de materialen die in het verleden werden gebruikt en het boek voorziet ook hierin. Het is daarom een gids voor de antiek- Ijefhebber en dan voornamelijk voor de verzamelaar van Nederlands antiek, vervaardigd en gebruikt tussen eind 18e eeuw en begin 20ste eeuw. Samen met een groot aantal illustraties, wordt „dui delijke taal" gesproken. De teksten zijn van Noortje de Rooy van Zuydewijn; de beeldredactie werd gevoerd door D. F. Lunsingh Scheurleer en Pieter Groot. „Antiek is in de mode", staat er in het voorwoord. „Snuffelen bij antiekwin kels, op veilingen, beurzen en rommel markten is een favoriete vrijetijdsbeste ding". Het boek wil de lezer voorgaan op die speurtochten; leren echt van na maak - mooi van kitsch te onderscheiden- Er wordt veel namaak-antiek aangebo den maar ook de kwaliteit van voorwer pen die wèl oud zijn, kan sterk wisselen. Voorwerpen kunnen ook beschadigd zijn, gedeeltelijk vernieuwd, of opgebouwd zijn uit verschillende stukken, die niet bij elkaar passen. Het boek helpt u dit te onderscheiden. Gevoel voor kwaliteit veilt niet uit een boek te leren en daarom wordt de tip gegeven rond te gaan kijken bij vei lingen; kijkdagen bezoeken; in musea om adviezen vragen. Er staan heel wat meer tips in, o.a. hoe het op veilingen toegaat; waar men de niet-echte Friese klok aan herkent en waar men op moet letten bij koop van sieraden uit .groot moeders tijd". Het is daarom een boek dat iedere antiekliefhebber toch wel in zijn bezit mag hebben. MAARTEN BIESHEUVEL De weg naar het licht een gevarieerde m q i-a verhalenbundel IQfüU Harry MUL/SCH Oude lucht IQ en drie verhalen I ü,3U De grote Bagley omnibus Spanning en avontuur in een.,,pil" vaneen boek. 1*7 Cn (752 blz.) Z/,üU lEOÈKlLeven met _n |ralSlantiekNUla,au (na 1/10 32,50) voordeelaanbieding: Sinuhe de Egyptenaar de beroemde roman van Mika Waltari, van 25,90 voor een aanbieding uit het „Leuke boekjes festival" zie onze advertentie op pag. 4 Vergeten spelletjes uit grootmoeders tijd van 14,50 voor Gewoon lekker rondneuzen voor toffe kleren en het zit je altijd als gegoten. Rokken en jurkjes, precies de laatste mode in sportieve en folklore trends. Of een superecht bontjack of bijvoorbeeld jeans met strakke pijpen. En kijk, met felle kousen erover en nog eens ruige laarzen is het gewoon te maf. Ongelooflijk, dat heeft Mikimo allemaal voor jou. En daarnaast ook nog eens alles wat je erbij wenst, zoals riemen, kniekousen, sjaals, mutsen en ga maar door. Kiezen bij Mikimo is hartstikke fijn. Tot ziens dus. Tja, wat verstaat men daar onder? Simpel gezegd: het jezelf kunnen uiten op een voor ieder begrijpelijke wijze. Men zou er versteld van staan te weten hoeveel mensen er eigenlijk van zichzelf zeggen; lk kan niet praten, ze snappen me niet, ik weet niet wat ik zeggen moet. Op bijzonder hartelijke wijze hebben ambtenaren van de secretarie j.1. vrijdag afscheid genomen van hun collega de heer A. 1. C. Kalleveen. Er waren toespraken van de wethouder mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg; de waarnemend- directeur van de gemeentelijke sociale dienst de heer H. Hengeveld; de heer R. Vrede veld van het College van Bijstand en van de heer II. van Hal, oud-directeur van de gemeentelijke sociale dienst. Het afscheid in de feestelijk versierde zaal van de brandweerkazerne werd ondermeer bijgewoond door het raadslid me vrouw G. Alting-Amhrosius. wijls hoger aangeslagen kon worden dan dat van de een of andere beroemd heid. Mevrouw Van Stiphout wenste de heer Kalleveen een goede pensioen tijd toe en bood namens het gemeente bestuur een ladder aan. Ook de waarnemend-directeur van de sociale dienst, de heer Hengeveld, sprak lovende woorden. Hij noemde Kalleveen „een redder in de nood, die steeds erin slaagde het gros van de problemen op te lossen". Het belang van de cliënt stond voorop en hij was altijd bereid te helpen. Namens het personeel van de dienst overhandigde hij een werkbank en namens de per soneelsvereniging van de secretarie een schemerlamp. Ook de heer Vredeveld van het col lege van bijstand kwam niet met le^ handen, en hij sprak zijn bewondering uit voor de moed waarmee de heer Kalleveen gedurende veertig jaren zijn taak verricht had. De heer Van Hal noemde Kalleveen een uitstekend leider van de buiten dienst en een bijzonder goed medewerker. Aan de samenwerking bewaarde hij bijzonder prettige herinneringen. Tenslotte sprak de heer Kalleveen woorden van dank; voor de prettige samenwerking en voor de steun die hem altijd verleend was. Wethouder Van Stiphout noemde de met pensioen gaande heer Kalleveen „te jong om te stoppen". Zij vond dat de sociale dienst een aanzienlijk ver lies leed, omdat de heer Kalleveen een van de laatsten was, die de dienst van onderafaan" geleerd had. Zij prees de scheidende ambtenaar omdat hij nooit wilde uitgaan van de (wettelijke) norm, maar van wat de mensen no dig hadden. Zij zelf had veel van hem geleerd en zij dacht dat een leven zo geheel in dienst van de mensen, dik- A. I. C. Kalleveen. Omdat ze eigenlijk door directie-wisselingen steeds tussen de wal en het schip is ge vallen, heeft mevrouw Marijke v.d.Berg-Verkerk nooit een (zaken) jubileum of lus trum gevierd. En daar was toch wel alle reden voor, want hoeveel meisjes die van de schoolbanken gaan werken, werken lang bij dezelfde baas? Marijke Verkerk, toen nog niet ge trouwd, kwam op 1 september 1957 in dienst bij de handel in bouwmaterialen Gebr. J. C. en P. Swager. Zij kwam toen, 15 jaar oud, van de R.K. ULO.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3