VVV- nieuws Wethouder Plomp te water voor avondzwemvierdaagse Soesterbergers hebben bezwaren tegen streekplan Utrecht-Oost Hinder Verwarmingsbedrijf G. van de Pol te groot voor bewoners Van Lenneplaan 3 Dansles ouders! KAN ti&h* Parkgarage Baarn b.v. „De Blauwe Vogel" organiseert op 10 september rommelmarkt Arnould G. Diepeveen viert 12%-jarig bestaan „Financiën" niet tegen verbeteringen natuurbad De Zonnebloem gaat weer varen Bedrijf hoort niet in woonwijk Gespreksgroepen gescheiden mensen DAF Dan Bearda's Dansstudio Feestelijke heropening Spullenhulp Wat weet u van allerlei soorten glazen? brjl centrum Controle op niet afgesloten fietsen SCHOENEN-TASSEN SPORTS Snelheidscontrole VOLVO Sop ster Courant van donderdag 1 september 1977 Het dagtochtenprogramma van de firma Tensen is afgelopen. Toch kunt U met de bekende rode bussen nog op reis al is het dan wat verder van huis. Een li-daagse tocht naar Oostenrijk, naar het prachtige Salzkammergut staat op het programma van 9 t.m. 20 septem ber a.s. Mocht U nog mee willen, boekt U dan zo spoedig mogelijk. Zoals wij al mededeelden, bespreken wij kaarten voor het optreden van koor en orkest van James Last op 21 september in de Edenhal te Amsterdam. Op 17 september treedt dit orkest op in de IJsselhal te Zwolle, 'om 20.15 uur. De voorverkoop hiervoor is 20 augustus be gonnen. 25,- per persoon. Van 27 augustus t.m. 16 oktober is in het Amersfoortse Zonnehof de tentoon stelling „Groningen 1918-1928", beeld van 10 jaar Groninger Kunstkring De Ploeg. Geopend: dagelijks van 10-17 uur. zon dag 13-17 uur. Zonnehof 8. Amersfoort. Zoals elk jaar wordt er ook dit jaar in Amsterdam een Kunst- 10-daagse georganiseerd, d.i. een feestelijke ope ning van het nieuwe theaterseizoen en zal dit jaar van 16 t.m. 25 september plaatsvinden. Gedurende deze periode kunnen circa 200 voorstellingen in ver schillende Amsterdamse theaters worden bijgewoond voor de prijs van 1. 2 of 3 knaken. De voorverkoop voor de Kunst- 10-daagse begon op zaterdag 27 augus tus. Informeert U eens aan ons kantooi'. Van 2 tot en met 10 september 1977 zijn de Keistad-feesten 1977 in Amers foort weer. die in het teken zullen staan van. Italië.Komt U tussen 2 en 10 sep tember eens in Amersfoort kijken, mee doen of luisteren, dan zult u het gast land Italië met andere ogen zien. In de St. Aegtenkapel en Flehite zijn tijdens de feesten tentoonstellingen uit Ravenna en Umbria, panelen met foto's uit 5e en 6e eeuwse mozaïken uit verschillende kerken en kapellen uit Ravenna en ca. 50 keramische producten uit Umbrie enz. De openingstijden staan in het program maboekje vermeld, dat U gratis bij ons kunt afhalen. Is Tiel in het voorjaar een centrum voor het maken van bloesentochten. op de tweede zaterdag van september, dus de tiende, is het weer tijd voor het jaarlijkse Fruitcorso Tiel. Aan dit corso gaat een feestweek vooraf: op 5 septem ber is er braderie met demonstraties oude ambachten, lunapark en muziek. Deze week hebben wij het langver wachte boekje met 7 wandelingen door het Gooisch Natuurreservaat ontvangen. De verkoopprijs is twee gulden. Even eens kwamen wij weer in het bezit van de kaarten van dit gebied. In een keu rig mapje kunt U hiervan in het bezit komen (2 kaarten, het noordelijk en zui delijk gedeelte) voor 3,50 samen. De vereniging van Beeldende kunste naars „Hilversum" exposeert van 3 tot 26 september in De Vaart. Vaart- weg 163, Hilversum. Voor de cursussen van de Volksuniversi teit Soest kunt U tot 10 september in schrijven. Alles over het cursuspro- gramma kunt U vinden in het boekje, dat gratis ter beschikking ligt aan ons kantoor. In het Artishockgebouw aan de Steen- hoffstraat 46 te Soest wordt zondagmid dag 4 september om 14 uur in de ten toonstellingszaal weer een kamerconcert gehouden, met medewerking van uit stekende solisten, in dit geval Emile Biessen. fluit en Gerrit Hommerson, piano. Op het programma staan werken van van Beethoven, Ravèl, Fukushima, Dutilleux, Chopin, Strawinsky en Godard. Er is ruim voldoende plaats. Evenals vorig jaar wordt in Amersfoort een promenadeconcert gegeven. De net to opbrengst van dit concert komt ten goede aan het Nederlandse Rode Kruis. Medewerking wordt verleend door het Utrechts Symfonie-orkest, Therèse Steinmetz, het trio Nico v. d. Linden Jr en Farce Majeur. Dit concert is in het cultureel centrum „De Flint", zodat U <ian ook kunt kennismaken met dit nieuwe gebouw. Aanvang 20.15 uur. Zaal open 19,30 uur. Toegangsprijs 11,- per persoon. In de voorverkoop zijn kaarten verkrijgbaar bij de Rabobank a 8.50 per persoon. Houdt U dus 27 september vrij. Even buiten Lelystad, aan de voet van de IJsselmeerdijk is een splinternieuw expositiecentrum neergezet: „Het nieu we land" (omdat we zo trots zijn op de aan de Zuiderzee ontworstelde pol ders). In de drie paviljoens vindt U aanschouwelijk onderwijs over het win nen van land en wat er allemaal voor verstandige dingen mee te doen zijn. Zomer en winter kunt U er terecht, tussen 10 en 17 uur. Op 14 september a.s. is in Oldenbroek een grote jaarmarkt. Er is een tradi tionele schapenmarkt. Om half negen begint de schapenmarkt en dat verschij- kraampjes te vullen, die voor een be langrijk deel bijdragen tot het onge dwongen en gezellige sfeertje van die dag. Bij de zonnige dagen in het begin van de week krijgt men weer lust er op uit te trekken, gezien het aantal ver kochte fiets- en wandelroutes. Haait U uw fiets weer eens tevoorschijn en maak eens een paar tochtjes. Wij hebben ge schikte routes om het weer eens te pro beren. Nu de hei zo prachtig bloeit zou U nog wel eens een wildspeurtocht kunnen maken of een tocht met de Veluwse stoomtrein. De tijden van vertrek en aankomst kunnen wij voor U opzoeken. Komt U eens even langs. De Soester kadobon doet het steeds beter. Verkrijgbaar aan ons kantoor en te besteden ui bijna alle Soester en Soesterbergse winkels De waarden zijn; 5,-. 10,-. J 15,-. 20. en J 25. DE WINTERPROGRAMMA'S ZIJN VERSCHENEN Gaarne zenden wij U deze geheel gratis toe. Vakantiereizen per vliegtuig, trein of eigen auto. Steenhoffstraat 9a, tel: 16571 en 14905 f Lissone- Lindeman/ Ruys f Sportwethouder G. Plomp ging maandagavond als eerste te water bij de start van de zwemavondvierdaagse. Hij opende de rij van tweehonderd deelnemers die deze week gedurende vier avonden óf 250 óf 500 meter zwemmen. Hun prestatie wordt beloond met een herinneringsmedaille en een sticker. De wethouder deed het 100 meter in de schoolslag „voor". Als onderwijswethouder lag die slag hem het best. Toen moest hij het water uit omdat een wethouder meer verplichtingen heeft. Clubs in alle leeftijden Utrechtseweg 89 Telefoon 033-14456 AMERSFOORT A.s. zaterdag 3 september om 12 uur wordt Spullenhulp aan de Veldweg met enig feestelijk vertoon heropend. Dank zij hulp van de gemeente is er aanzien lijk meer ruimte gekomen en is ook de outillage verbeterd. Er zijn leuke attracties aan dit feest verbonden met aardige prijzen en zo mag een van de prijswinnaars gratis alle koopwaar meenemen, die hij in één keer naar buiten kan dragen. Verdef zal het semi zigeuner-orkest WASO optreden. -Ar—. „De Blauwe Vogel" is een dagverblijf voor meervoudig gehandicapte kindèrerivte Soest. „Meervoudig gehandicapt", wil zeggen dat deze kinderen zowel geestelijk ai», lichamelijk gehandicapt zijn. Door de enorme inzet van enige ouders werd dit dagverblijf in december 1975 geopend. Onder liefdevolle verzorging van een des kundig team vertoeven de kinderen hier 5 dagen van de week, worden 's morgens ge haald en 's avonds weer thuis gebracht, zodat het gezinsverband blijft bestaan, wat voor deze kinderen erg belangrijk is. Gehandicapte kinderen die toch al zo veel moeten missen, willen ook graag speelgoed wat in de meeste gevallen spe ciaal aangepast moet worden. Een dagje uit met de kinderen naar de dierentuin is voor deze kinderen een ware belevenis, en men kan ze geen groter plezier doen. Om bij het nieuw te bouwen dagverblijf, waarvan de bouw op 1 augustus j.1. is be gonnen aan de Bosstraat te Soest, een kinderboerderij of aangepaste speeltuin te kunnen verwezenlijken en om eerder genoemde evenementen te kunnen be kostigen, is veel geld nodig. Om dit doel te kunnen bereiken organi seert de oudercommissie met welwillen de medewerking van B. en W. van Soest op zaterdag 10 september een rommel marktbazaar met vele kramen met handwerk, droogbloemen, houtsnijwerk boeken, grammofoonplaten, lootjes, pop raden, etc. etc. etc. Aan de inwendige mens wordt ook gedacht, t.w. oliebollen, belegde broodjes, frisdranken etc. etc. Voor de rommelmarkt is al veel bij el kaar gebracht. Toch kan er nooit te veel zijn. Mocht u nog iets op uw rommel zolder hebben, alles is welkom voor het goede doel. Bel 033-26326 de heer De Zoete en het wordt bij u weggehaald. De rommelmarkt-bazaar wordt gehou den zaterdag 10 september op het gezel lige parkeerterrein achter het V.V.V. kantoor aan de Steenhoffstraat te Soest. Naast de gemeenteraad, aktie- en milieugroepen in Soest gaat nu ook de inspraakwerkgroep Soesterberg bezwaar aantekenen tegen het ontwerp streekplan Utrecht-Oost. De bezwaren van de Soesterbergers betreffen de bijna onmogelijkheid nog woningbouw te plegen in Soesterberg; de afslag van de nieuwe Rijksweg 28 ter hoogte van de wijk Ons Belang en het afsluiten van de Leusderheide voor recreatie-doeleinden. Het opgestelde bezwaarschrift ligt ter ondertekening ter inzage in de dependance van de bibliotheek te Soesterberg. Wat de woningbouw betreft vinden de Soesterbergers dht er in het streekplan geen ruimte is gelaten voor hun dorp- En dat nog wel terwijl men er naar streelt als zelfstandig dorp te kunnen blijven voortbestaan. Daarbij is uiteraard een evenwichtige, sociaal stabiele en hechte bevolkingsopbouw nodig. Door het keurslijf waarin Soesterberg in het streekplan wordt gedwongen, vreest moeten. De afslag van de nieuwe Rijksweg 28 zal naar de mening van de inspraakwerk- gvoep vooreerst het dorp in tweeën delen, waardoor de ongeveer 600 bewo ners ten oosten van de geprojecteerde afslag (aan de Amersfoortsestraati van het dorp afgesneden worden. Daar komt dan nog bij dat de fietsende schooljeugd straks een drukke kruising over zal men verpaupering, achteruitgang en ontwrichting van de sociale structuur. Daarbij heeft men ook op het oog de snel wisselende populatie van militairen en forensen met hun gezinnen; groepen die doorgaans weinig bijdragen aan een evenwichtige opbouw. Het terrein waar de afslag door aange legd wordt is volgens de werkgroep een van de weinige gebiedjes, waar in Soes terberg nog woningen gebouwd kunnen worden Ook is de weg overbodig omdat de verbinding Soest Utrecht en Soest- Amersfoort reeds op andere wijze, heel goed en veel directer is geregeld. Van een verbetering is derhalve geen sprake, maar meer van een „verspillende inves tering en een ongewenste toegift aan het autoverkeer". Tenslotte vindt de werkgroep dat ui het streekplan een wal al te berustende houding wordt aangenomen ten aanzien van het terugdringen van de recreatie op de Leusderheide. Bevorderd moet wor den dal de Leusderheide weer openge steld wordt: dat de afslag van de Rijks weg koml te vervallen en dat er tot 1990 mogelijkheid geschapen wordt voor de bouw van 1100 woningen in en direkt grenzend aan de Soesterbergse dorps kern Vati ontspiegeld. van gekleurd. van dubbel-focus. vanHeel veel meer zijn er nog Wij weten er alles van en kunnen iedereen de beste en juiste glazen adviseren van Weedestraat 17A Tel.17120 Leverancier alle ziekenfondsen Evenals voorgaande jaren verzorgt de Zonnebloem-Soest dit najaar weer een tweetal boottochten met het passagiersschip „AJex van Wayenburg" voor langdurig zieken en gehandicapten van alle leeftijden, ook hoogbejaarden, van alle gezindten, dus voornamelijk diegenen, die niet met een bus mee kunnen. Dit keer zullen de boottochten plaatsvinden op donderdag en vrijdag 29 en 30 september a.s. De afvaart heeft beide dagen plaats vanaf de Eemkade in Amersfoort en voert zo mogelijk naar de havens van Amsterdam, terwijl de aankomst weer in Amersfoort is. Het vervoer per auto naar en van de Eemkade wordt door de Zonnebloem geregeld. De kosten verbonden aan deze schitte rende boottocht zijn zo laag mogelijk gehouden en bedragen slechts 20.-. Wanneer er in Uw omgeving mensen zijn die voor een dergelijke boottocht in aanmerking zouden moeten kómen, maar zelf niet tot inlichtingen of aanmel ding komen, geeft U dan hun naam en adres door (schriftelijk of telefonisch), maar wél voor 15 september a.s. aan de wijkzusters van de kruisverenigingen of Mevrouw A. van Hoorn-Koehoorn, In- singerstraat 27, tel. 19875. Natuurlijk is het niet noodzakelijk dat U door een ander wordt opgegeven. Wan neer U meent in aanmerking te komen voor deze boottocht, die dus duidelijk is bedoeld voor de mensen, die normaal gesproken haast niet meer buiten ko men, dan meldt U zichzelf aan bij één van de voormelde adressen. Vóór 15 september s.v.p. Autobezitters, die zich op één van de twee of beide dagen voor vervoer van de deelnemers beschikbaar willen stellen, worden verzocht zich op te geven aan Mevrouw C. A. Verduyn-Majoor, Olijke- weg 30, tel. 16301 of Mevrouw G. Wijn- hoff-Jacobs, Kerkdwarsstraat 20, tel. 17451. Zij krijgen van de Zonnebloem dan tijdig op welke patiënt(en) en op welk tijdstip door hen vervoerd dienen te worden. Maandagavond heeft de politie een con trole gehouden op onbeheerd en niet- afgesloten staande fietsen en brommers. De buit was 9 fietsen en één brommer. De eigenaars kunnen hun voertuig terugkrijgen bij het politiebureau: voor de fiets moet dan vijf gulden betaald worden: voor de brommer tien gulden. De firma G. van de Pol wil graag nog eens met de bewoners van de Van Len neplaan praten om de gerezen problemen de wereld uit te helpen. Na rouwmoedig bekend té hebben, dat men met het toelaten van het bedrijf Peko op het terrein goed in de fout gegaan was, drongen de drie heren van de directie van Van de Pol aan op een gesprek. Al viel de schuldbekentenis goed, de vraag blijft open, of de be woners voldoende vertrouwen in van de Pol behouden hebben om alsnog de zaak onderling te regelen. Loodgieters- en Verwarmingsbedrijf G. van de Pol B.V. verscheen op de hin derwethoorzitting naar aanleiding van de door het bedrijf aangevraagde hin derwetvergunning „de gehele inrichting omvattende". De omwonenden kwamen met zes man, een veel grotere groep ver tegenwoordigend. Zij zetten uiteen hoe groot de hinder van Van de Pol wel was. De lawaai-overlast van aan- en af rijdende auto's, mogelijk wel honderd per dag, was groot. Niet alleen was bij voorbeeld het trottoir stukgereden, waardoor vooral in het donker een ge vaarlijke situatie was ontstaan, maar naast Peko was ook de firma Oud op vjlèt terrein toegelaten. Oud had compres soren in bedrijf en die machines kwa men pie.t in de hinderwetaanvrage van Van de Pol voor. Dan was het zicht vanuit de tuin geweld aangedaan door opslag van buizen in het toch Landelijk Gebied van Soest. Men vond, dat burgemeester en wet houders de daarvoor verleende vrijstel- lingsvergunning ui dienden te trekken. De gebruikte terreuien moesten ook weer in de oorspronkelijk staat worden terug gebracht. De omwonenden voelden zich duidelijk bedreigd, pok al omdat Van de Pol inmiddels doende was meer grond achter de woningen op te kopen. Het CDA-raadslid Menne, bewoner van de Van Lenneplaan, meende, dat die be dreiging ook als hinder ervaren kon worden. Er zou verpaupering van de buurt van komen. Als Van de Pol dan groeide, dan moest het bedrijf maar naar het industrieterrein. Van groeien was evenwel zeker geen sprake meer, beweerde de directie. Eerder kromp men in. Men wees op het prettige be gin zo'n 20 jaar geleden, met een her tenpark achter de woningen. De omwonenden beaamden dat en be treurden het daarom des te meer, dat de zaak zo uit de hand gelopen was. Zo draaiden er sinds 1969-70 22 ma chines, veel meer dan men aanvanke lijk verwachtte. Ook al was er voor ieder individueel geval vergunning gege ven, het werd toch noodzakelijk het bedrijf nu in haar geheel te beoordelen. En voor de bewoners bleef de vraag of het bedrijf in deze omvang, met de nu geconstateerde overlast daar gehand haafd kon blijven. Met een mode show in zijn boutique aan het Kerkpad Z.Z. 160 op donderdag 8 sep tember a.s. gaat de couturier Arnould G. Diepeveen het 12V2-jarig bestaan van zijn zaak vieren. Tijdens de show, die om 10.15 uur begint en waarvoor plaatsen gereserveerd kunnen worden, wordt de jubileumcollectie Herfst-Winter 1977-1978 getoond. Bovendien komen ingeschreven klanten gedurende 12%. dag in aanmerking voor een leuke korting op de prijzen. Deze ju bileumverkoop zal worden gehouden van 9 september tot 22 september. Ingaande 1 september worden de ope ningstijden op de zaterdagen veranderd. In plaats van 10 tot 17 uur, wordt het van 13 tot 18 uur. Gedurende de jubileumweek en ook op zondag 11 september zal de kunstenares- se Hansje Busquet de la Porte in de bou tique haar aquarellen en pentekeningen exposeren. eeri verkeerde schoenmaat kan bij uw kind blijvend voetklachten veroorzaken Sluit dat risico uit Laat ons mede-verantwoor delijk zijn voor de ge zonde groei van kinder voeten Dankzij BUNNIES Groei vorm-meter stellen wij met drievoudige zekerheid de juiste schoenmaat vast. Ook voor u kontro- leerbaar meten wij LENGTE. BREED TE en INHOUD Sta op zekerheid, Sta op Bunnies- groeivorm-meter. Beniamino dealer: Van Weedestraat 46 - Tel. 02155 -13473 Het ziet er naar uit dat do totaal 235.000 gulden kostende verbeteringen aan het Soes ter Natuurbad uitgevoerd zullen kunnen worden. Nadat de leden van de commissie openbare werken er onder voorbehoud van instemming van de financiële experts mee akkoord waren gegaan, gaven die experts inmiddels ook hun fiat. Opvallend was, dat in de vergadering van de financiële commissie nauwelijks vra gen gesteld werden over de hoogte van de gevraagde kredieten en de juistheid van de prijzen, maar dat de commissieleden afdwaalden naar technische zaken. Het voorstel dat aan hun beoordeling werd onderworpen omvatte drie zaken: een nieuw kassagebouw (34.500 gulden), het verbeteren van het "plafond van het garderobegebouw (78.500 gulden) en het schilderen van de bassins (122.000 gul den). Of het voor deze prijzen niet te duur was, werd niet besproken. Wel werd er gepraat over de ook in openbare werken aan de orde gestelde vraag, of het nieuwe aluminium plafond in het garde robegebouw aan het bestaande houten plafond bevestigd zou worden. Kwam dan t.z.t. de hele zaak niet naar beneden? Wethouder Ebbers vond dat een goede vraag en kon de vragenstel ler, de heer Blaauw (VVD) antwoorden dat het via de collega's in openbare werken al uitgezocht wordt. Blaauw wilde ook weten waarom het zo op het oog In goede staat verkerende kassagebouw geheel vernieuwd moest worden. De ventilatie alleen kon toch niet de oorzaak zijn! Als de gasmeter Het Centrum voor Psychosociale Zorgbegeleiding te Soest organiseert in samenwer king met de Stichting Organisatie Gescheiden Mensen een serie van pl.m. acht gespreksa\onden voor gescheiden mensen in een zaaltje van Gebouw „De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest, aanvangend begin september. Gebleken is. dat mensen die gescheiden zijn, zich vaak geïsoleerd voelen. Men moet maar in zijn/haar eentje zien klaar te komen met de nieuwe levenssituatie. En behalve het feit van de scheiding zelf, wat meestal een zeer ingrijpend en negatief-emotioneel gebeuren is, staat men daarnaast ook voor tal van ongewo ne nieuwe levenssituaties. Je merkt bijvoorbeeld, dat je omgeving je wat links laat liggen, je verliest je oude vrienden- en kennisenkring. Je moet vaak je verdriet alleen verwerken. Er ontstaan financiële problemen, pro blemen met de bezoekregeling. Hoe vind je weer nieuwe kontakten? Een baan? SOESTERBERGSESTRAAT 2 Het is goed om met lotgenoten over al deze zorgen eens te praten en te konsta teren. dat de eigen problematiek niet zo uniek is, maar dat vele. vele anderen er óók mee worstelen. (Eén op de vier huwelijken eindigt in een echtschei ding! i. De gespreksavonden zijn bedoeld om met elkaar van gedachten te wisselen over de echtscheidingsproblematiek in het algemeen en in het bijzonder om door de groepsleden zelf opgegeven onder werpen te bespreken in een volgorde, welke in de groep in onderling overleg wordt bepaald. Zo kwamen ln reeds eerder gehouden bijeenkomsten van ge scheiden mensen de volgende onderwer pen aan bod: relatie met kinderen, met de ex-partner, invloed van vriend van ex- partner, hoe voed je kinderen op zonder vader0, kind tussen gescheiden ouders, hoe leg Je nieuwe kontakten?, financiële regeling t.a.v. de kinderen, alimentatie, pensioenregeling, kortom een heel scala van brandende kwesties. Geïnteresseerden kunnen zich voor na dere informatie wenden tot het C.P.Z.. schriftelijk onder postbus 453 (C.P.Z.te Soest, telefonisch onder nr. 02155-1.95.56 óf na 19.00 uur 030-89.29.09. Gedurende een twee uur durende snel heidscontrole op de Stadhouderslaan passeerden In totaal 214 auto's. 16 be stuurders reden harder dan de toege stane 50 km. p.u. De hoogst gemeten snelheid was 101 km. p.u. eruit moest, dan was toch geen heel ge- houw nodig? De chef van de zwembaden in Soest, de heer C. Pouw, verduidelijkte het raadsvoorstel met de opmerking dat de verkoop van dagkaarten toenam en dat het gebouwtje daar niet op berekend was. Als de twee tegenover elkaar gele gen loketten openstonden, waaide het papiergeld vrij rond. En bij drukke da gen moesten er noodvoorzieningen ge troffen worden. De commissieleden had den begrip voor de situatie en Pouw's argumenten bleken zwaar genoeg om accoord te gaan met het voorstel. De heer J. Menne (CDA) kwam op een heel andere toer uit. Hij gebruikte de voorstellen om te betogen dat het de raadsleden aan een totaal overzicht ont brak; een totaal overzicht dan van de door de gemeente verstrekte subsidies. Menne had niet alleen de sport, maar ook de gezondheidszorg, het jeugdwerk, de kuituur enz., op het oog. Hij vroeg daar een overzicht van en hij kreeg de toezegging van de wethouder dat er aan gewerkt zou worden; aan ge werkt werd er eigenlijk al, maar de wet houder kon hem niet toezeggen dat het overzicht nog voor de begroting klaar zou zijn. Jan Visser (P.S.) vroeg wat gerichter over de kosten. Hij maakte er bezwaar tegen, dat de vermelde prijzen, prij zen waren van het vorig jaar. Waarom waren die niet „bijgewerkt" op het hui dige prijspeil? Visser kreeg de toezegging dat het als nog zou gebeuren en dat was voor Vis ser voldoende om met de voorstellen ac coord te gaan. En omdat Menne en Blaauw geen bezwaren hadden (de com missieleden Van Ee, Storimans en De Wilde stuurden bericht van verhindering) komt de kredietaanvraag in september in de raad. Luxaflex Dat gebeurt ook met het voorstel do Luxaflex-zonwering in enkele scholen te vervangen door buitenzonwering. Ook hier een technische vraag of de luxa flex nu werkelijk versleten was, of dat alleen de touwtjes kapot waren. En ook hier het, inmiddels al bekende^antwoord uit de onderwijscommissie: Touwtjes repareren schijnt net zo duur te zijn als vervanging. De CDA-er Menne vond dat als de ver vanging (door buitenzonwering) het on derwijs ten goede zou komen (de luxa flex houdt de zon buiten maar niet de warmtehet hem best was. Visser (P.S.) meende dat er meer dui delijkheid was geweest als er gewoon gesteld was, dat men graag de luxa flex wilde vervangen zien door buiten zonwering. Hij merkte overigens op dat de inspecteur van het onderwijs zich in zijn advies niet uitliet over het al dan niet versleten zijn. De heer Blaauw (VVD) dacht dat „mijn heer Luxaflex het wel niet prettig zou vinden indien hij hoorde dat zijn pro- dukt al na zeven jaar versleten was". Blaauw noch Visser hadden moeite met het beschikbaar stellen van het krediet. Zo mag van deze commissieleden de Stichting Katholiek Onderwijs ook een nieuwe boekhoudmachine aanschaffen. Er is een bedrag van 19.000 gulden 1 mee gemoeid. LEASING INRUIL FINANCIERING AMALIALAAN 19-21 - BAARN - TEL. 02154-17547 5 4

Soester Courant | 1977 | | pagina 9