Garage Stam showt nieuwe Renault 20 TS Gespreksgroepen in „Honsbergen Geerlof Stam na crash op Zandvoort, derde op Zolder Ruim 31/* miljoen voor sportaccomodaties Voor plaatselijke Overheid alleen een begeleidende taak Eerste stand in Soester Zonnebloemwedstrijd De Zonnehuiskalender 1978 A.s. weekend in Italië op Mönza Eindverslag commissie sportieve recreatie: 9 9 Voor het 8ste jaar: Snelheidscontrole ^ken verlovingen weer helemaal "in"? Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 foto heRrrun vap Cum Tuinmeubilair Sportstichting wil voor verenigingen passe-partoutsysteem invoeren Een begrafenis of crematie dient onopvallend goed verzorgd te zijn. Monuta Stichting Vier boekdelen Ontwikkelingsplan Soest te koop V erkeersongevallen Soes ter Courant van donderdag 8 september 1977 Bij garage Stam aan het Nieuwerhoekplein is vanaf vandaag de nieuwe Renault 20 TS te zien. Dit nieuwe model van Renault is al eerder in de vakpers besproken en zonder uitzondering deed men er lyrisch over. Voor een leek is het iedere keer wonder lijk dat een nieuw model, ook werkelijk iets „nieuws" heeft, maar met deze 20 TS wordt dat toch weer waar gemaakt. Renault ontwikkelde voor deze wagen een geheel nieuwe 2 liter-motor, die 110 DIN/pk levert. Dat heeft resultaat voor de snelheid, want met veel gemak wordt de topsnelheid van 170 km gehaald. En wat bij die snelheid weer van belang is, is de stuurbekrachtiging (en voorwiel aandrijving) waarmee de 20 TS moeite loos in de hand te houden is. Bij lang zaam riiden is.dit ook goed te merken. Aan de veiligheid is extra zorg besteed: vervormbare kreukelzones en een on vervormbare veiligheidskooitwee ge scheiden remcircuits met rembekrachti- ging en remdrukbegrenzer; gelaagde voorruit (een ruit die niet de auto in komt als hij stuk gaat). Uiteraard is voor rij-comfort gezorgd: ruime, prettig zittende stoelen, uitste kende verwarming, handgrepen aan de portieren, armleuningen, elektrisch be diende ramen, elektromagnetische deur- begjrendeling, kaartentassen aan de voorportieren, een overzichtelijk dash board, alle bedieningsknoppen onder handbereik, een eenvoudig te monteren radio, waarvan de antenne en de volle dige bedrading al aanwezig is, zonwe rend getint glas en verstelbare rugleu ningen (indien de rugleuningen geheel horizontaal worden gezet, vormen ze sa men met de achterbank een comforta bele slaapbank). De bagageruimte mag er ook zijn; met gekantelde achterzitting en omhoogge- klapte rugleuning is 935 dm3 beschik baar. Gaat de achterbank er geheel uit, en dat kan vrij eenvoudig, dan heeft men zelfs 1145 dm3 en volgens Stam mag het complete volume (1550 dm3) gebruikt worden als de wagen van twee zijspie gels voorzien is. Enfin de Renault 20 TS heeft zoveel aardigs dat het beslist de moeite loont eens bij Stam te gaan kijken. Voor de be zoekers heeft men een gratis intelli gentie-spel. Bovendien mag de serieuze belangstel lende een gratis proefrit maken. APART f GEZELLIG SOESTERBERGSESTRAAT107 S TELEFOON 02155 - 2 02 02 Dagelijks geopend. maandags t/m zondags van 17.00 tot 21.30 uur. maandags t/m vrijdags van 12.00 tot 14.00 uur. De commissie sportieve recreatie uit de Sportstichting is van oordeel dat het sport beleid van de overheid mede op de recreatieve betekenis van de sport zal moeten inspelen en daarbij rekening zal dienen te houden met de recreatieve behoeften en motivatie van de bij de sport betrokkenen en te betrekken bevolking. In dat beeld zal gestreefd moeten worden, zonder te kort te willen doen aan de ge reglementeerde sportbeoefening, naar de bevordering van vooral die sportactivi teiten, waarin de recreatieve functie optimaal tot zijn recht kan komen. Aldus het eindverslag dat de commissie nadat in Soest met enig sukses was deel- uitbracht, nadat zij vorig jaar 22 septem- genomen aan het landelijk experiment ber in functie trad. De behoefte aan deze van het ministerie van CRM. Het CRM- commissie en een visie werd duidelijk experiment duurde twee maanden, maar in Soest werd het dankzij mede- Het Wijkdienstencentrum „Honsbergen" aan de Wiardi Beckmanstraat te Soest or ganiseert verschillende aktiviteiten voor ouderen, zoals bijvoorbeeld bejaarden- gymnastiek, volksdansen, zwemmen, biljarten, zangkoor. Engelse les, etc. Deze ak tiviteiten spreken een ieder aan, het is zonder meer duidelijk wat er gebeurt. Dat is echter helaas nog niet altijd het geval met een aktiviteit als een „gespreks groep". Over het nut van een gespreksgroep, watje daar nu moet doen, heersen nog veel misverstanden. En dat is jammer, want ook dit seizoen worden er weer ge spreksgroepen in Honsbergen georganiseerd, een aktiviteit waarvan je veel kunt „meepikken". Misschien is het goed om hieronder te proberen uit de doeken te doen wat deelname aan een gespreksgroep inhoudt. Wat is een gespreksgroep? Een gespreksgroep is een groep, die be staat uit mensen die bij elkaar zijn ge komen om met elkaar te praten op een open en eerlijke manier. Zij willen met elkaar van gedachten wis selen over vraagstukken die hen bezig houden. Zij willen hun eigen mening over een bepaald onderwerp toetsen aan de mening van een ander. Hierover wil len ze discussiëren, met als gevolg, dat zij door deze discussie tot een ander in zicht kunnen komen c.q. hun inzichten kunnen verbreden. Of men houdt vast aan de eigen mening en probeert deze te verduidelijken. De onderwerpen put men uit de eigen levenservaring, uit lite ratuur, aktuele gebeurtenissen of andere bronnen. Doel van een gespreksgroep De opzet van een gespreksgroep is niet een soort kursus in „Leren spreken in het openbaar". Bepaald niet. Het doel van de gespreksgroep ligt in het geza menlijk denken over een bepaald onder werp en behalve zélf spreken ook heel goed luisteren naar de ander. Door middel van het gesprek bestaat de mogelijkheid om zich in de groep te uiten, te spreken over de dingen die bij jezelf leven en die je belangrijk genoeg vindt om met een ander te delen. Dan kan een stuk herkenning volgen, de an der denkt, voelt nét als jijzelf! Dat is een prettige ontdekking! (Soms gaat een ander dwars tegen jouw me ning in. maar dat kan ook erg interes sant zijn. Dat geeft juist het pittige aan zo'n bijeenkomst Maar in principe kun je mensen ont moeten, die op dezelfde golflengte zitten als jijzelf. Bovendien willen we allemaal wel eens „spreken en ook écht gehoord worden". Vaak ontstaan er binnen een gespreks groep interessante kontakten, goede vriendschappen. Verder gaat het er bij deze gespreksgroepen om - indien moge lijk - in de eigen persoonlijkheidsont wikkeling verder te komen, het zichzelf beter leren kennen. En dat is bepaald niet aan leeftijd gebonden! Uiteraard worden de bijeenkomsten ge leid door een gespreksleider, die ervoor zorgt, dat het groepsgesprek zo goed mo gelijk verloopt. Dat men niet te vaak van het onder werp afdwaalt. Hij stimuleert en let op, dat iedereen de kans krijgt aan het woord te komen. Tussentijds geeft hij samenvattingen om het onderwerp overzichtelijk te houden en aan het eind van de bijeenkomst maakt hij samen met de groepsleden de „gespreksbalans" op. Wat is er uit ge komen. wat zijn onze conclusies? Sinds januari 1975 draaiden er in het Wijkdienstencentrum twee gespreks groepen van ongeveer 10 tot 12 personen per groep, die het tot dusverre hebben volgehouden om wekelijks bij elkaar te komen. Over het algemeen was er veel enthousiasme en was men van mening, dat men de wekelijkse bijeenkomsten niet graag zou missen. De gespreksonderwerpen worden in ge zamenlijk overleg bepaald. Ieder groepslid kan een gespreksthema opgeven. Met elkaar wordt dan over legd, of het onderwerp geschikt is om in bespreking te nemen. Elke bijeenkomst duurt 2Vé uur met 15 a 20 minuten pauze. Nadere informatie Wie over deze aktiviteit méér wil weten, kan zich wenden tot de leider van het Wijkdienstencentrum „Honsbergen", de heer A. F. van de Genugten, Wiardi Beckmanstraat 475, telefoon 10607. Ook kunt U zich wenden tot de ge spreksleider, drs. F. J. Wertwijn, tele foon (na 19.00 uur)030-892909. Aanmelding Wanneer U besluit U voor deelname op te geven, kunt U de heer Van de Genug ten verzoeken U een aanmeldingsformu lier toe te zenden. Na inzending hiervan aan het Wijkdienstencentrum ontvangt U een uitnodiging voor de eerstvolgende bijeenkomst. De groep van vrijdagmor gen heeft nog behoefte aan mannelijke deelnemers! Maar laten de dames zich hierdoor niet laten weerhouden, ieder een is van harte welkom .werking van de gemeenteraad nog eens drie maanden voortgezet: Het ging dar bij voornamelijk om niet bij vereni gingen aangesloten inwoners toch aan sport te laten doen, onder leiding met ge bruikmaking van beschikbare accomo- daties en tegen een geringe vergoeding. Naar de mening van de commissie kan de plaatselijke overheid de organisatie van dergelijke evenementen (sportieve recreatie) in eigen beheer houden, maar het mag niet meer zijn dan een begelei dende taak en zeker mag de overheid zich niet begeven op het terrein van lei dinggeven. Dit standpunt wordt ingeno men, ondanks dat de plaatselijke vereni gingen zich niet of nauwelijks daarmee bezig willen houden. In het rapport staat daarover: „Het geringe animo van de sportverenigingen om zitting te nemen in de commissie Sportieve Recreatie wijst erop, dat er in Soest weinig steun is te verwachten van de georganiseerde sportwereld om „het bewegen" verder te ontwikkelen. De bemoeienissen hiermee blijken be perkt tot een klein aantal clubs". Men is bevreesd voor concurrentie van de overheid en die situatie dient ook vol gens de commissie vermeden te wor den. De overheid zou leerkrachten/trai ners aan de sportverenigingen kunnen onttrekken; zalen blokkeren; de recrea tiesport goedkoper aanbieden dan ver enigingen die dezelfde sport bedrijven en bovenal met gemeenschapsgeld lei ders en publiciteit betalen. De zoge noemde „wilde recreatie" met over heidssteun, vindt de commissie even eens onjuist. Eerst zal in zo'n geval de levensvatbaarheid aangetoond moeten worden. Om één en ander te reguleren komt de commissie tenslotte tot het advies in de gemeente een actiecomité op te richten, waarin zowel plaatselijke verenigingen als de sportstichting zitting hebben. Dit comité zal moeten inhaken op landelijke of provinciale acties en voor de te orga niseren evenementen zal jaarlijks een post op de begroting van de sport stichting moeten worden opgenomen. Voor het achtste achtereenvolgende jaar wordt in Soest door de plaatselijke imkers vereniging en de Koninklijke Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde de zonnebloemwed strijd georganiseerd. Daarbij gaat het om drie categorieën: a. de hoogste plant b. de breedste zonnebloem en c. de plant met het grootste aantal bloemen. De records zijn op dit moment in de categorie a. een plant van 5.22,3 meter gemeten in 1972; in b. een bloem van 50.4 cm. gemeten in 1976 en in c. een plant met 100 bloemen geteld in 1975. De deelname is voor iedere inwoner van Soest vrij; men behoeft er geen lid voor te zijn van één of andere vereniging. Wat de deelnemers slechts te doen staat is contact opnemen met de belangrijkste man in de organisatie: Chris Uiterwijk, KerkpadNZ49, telefoon 11381. Uiterwijk noteerde inmiddels de volgen de standen a. Hoogste plant - 3.94 meter bij mevrouw C. v.d. Grift, Beukenlaan 45; 2. een plant van 3.52 meter bij Mark ter Linde, Gen tiaanlaan 7. b. Breedste bloem - 42,5 cm. bij J. v.d. Grift, Blrkstraat 76. In de categorie „meeste bloemen" is nog geen aanmel ding ontvangen. AI wie hoger, breder of méér denkt te Op de Nieuweweg werd gedurende an- derhalf uur een snelheidscontrole ge houden. In dat tijdsbestek passeerden 551 voertuigen de radarapparatuur. 16 bestuurders reden te hard; de hoogst gemeten snelheid was 81 km. p/u. hebben, neme contact op met Uiterwijk. In oktober wordt de wedstrijd afgesloten met een feestavond. Voor de winnaars zijn er leuke prijzen beschikbaar, af komstig van de Coöp.Landbouwvereni- ging. Torenstraat 16; Avicultura, G. J Blom, Soesterbergsestraat 49; fa.Spruit, Beukenlaan 54; fa.J. Hilhorst, Steen- hoffstraat 34; J. v.d. Westeneng, Nieuwe weg 40 en het Tuinadviescentrum Vaar- derhoogt aan de Dorresteinweg. Ook de gemeente draagt een steentje bij in de prijzenpot in de vorm van crocusbollen en de imkers stellen potten honing be schikbaar. Wat het wedstijdreglement betreft het volgende; 1. De hoogte van de zonne- bloemplant wordt gemeten vanaf de aar de tot en met de in horizontale stand ge houden bloem of zaadknop; 2. De breedte van de bloem wordt gemeten dwars over het breedste gedeelte; 3. De bloemen moeten in bloem staan (die al zaad ge vormd hebben tellen ook mee»; 4. De planten in alle drie categorieën behoren in goede staat te verkeren, dus niet ge knakt of gebroken te zijn en bovendien nog ter plaatste vast te staan. Als u 't óns vraagt, ja! Wantonze zaak wordt de laatste tijd overstroomd door verliefde paren, die hun verlovingskaart komen uitkiezen uit onze kersverse Kennemer Kaarten Kollektie. Trouwens, óók voor huwelijks-, dankbetuigings- en geboorte kaarten komen ze in 99% van de gevallen bij ons terug. Logisch, want voor zo'neven uitgebreide als smaakvolle kollektie ben je i automatisch 'getrouwd'aan; Onder de vele kalenders die ons jaarlijks ter beoordeling worden aangeboden, neemt de Zonnehuiskalender een heel aparte plaats in. Hoewel deze kalender de aandacht en de steun wil vragen voor een belangrijk stuk christelijk filantropisch werk, wordt hij niet ontsierd door opdringerige of storende reklame. Integendeel, het is een kalender die een sieraad aan de wand is! kunnen dienen als een Sinterklaas- of Zoals elk jaar is ook nu het thema: bloemen. Dit keer bloemen die velen amper meer kennen, omdat het een stukje flora te zien geeft, dat vergeten schijnt. Bloempjes, zoals u ze vroeger in bijna ieder weiland, langs de slootkant, langs de wegbermen en in de bossen kon vinden. Hierdoor is deze kalender toch weer geheel anders dan vorig jaar. Over de aanschaffingsprijs kunnen we kort zijn. Bijzonder laag voor zo'n stukje kunstwerk: 3,90 per stuk. U doet er verstandig aan om de kalender bij één der plaatselijke medewerkers (indien in uw woonplaats aanwezig) te bestellen, aangezien een bestelling bij het Vereni gingsbureau te Utrecht moet worden belast met niet minder dan 2,75 aan porto- en administratiekosten. Bestelt u de kalender dus in Utrecht, dan moet u per kalender een bedrag storten van 6,65 op girorekening 359 7 667 t.n. v. de Vereniging „Het Zonnehuis", onder vermelding „toezending kalender". Overigens is ook dan de kalender niet te duur betaald. Nu de feestdagen weer in het verschiet liggen, zou deze kalender Kerstgeschenk. In elk geval, de Vereni ging tot verpleging van langdurig zieken „Het Zonnehuis" is onze steun waard. De verkoopadressen voor Soestdijk-Soest- Zuid en Soesterveen zijn: Anna Paulownalaan 6, tel. 15868; Beatrixlaan 46, tel. 13137; Julianalaan 6, tel. 16701; Pr. Hendriklaan 19, tel. 15548; Beckeringhstr. 40, tel. 20179. BouiösuepoptAce 1 filmeepoQt.voe kinöCRSCPie studio-, pcRs- en BeóRijfsfotoqRAfie Geerlof Stam in „nr.2" aan kop tijdens de race in het Belgische Zolder. Vermoedelijk nog in de maand november zal de raad het voorstel gedaan worden 3.254.000 gulden beschikbaar te stellen voor het inrichten en aanpassen van enige sportaocomodaties. Het betreft de aanleg van een atletiekaccomodatie waarvoor 1.788.00 gulden nodig is; een honkbalaccomodatie waarvoor 578.000 gulden gevraagd zal worden en de aanleg van enige voetbalvelden op het complex Bosstraat-Oost [S.O. Soest] waarvoor 888.000 gulden beschikbaar zal moeten komen. In de bestuursvergadering van de sport stichting, die dinsdagavond gehouden werd, leverde het voorstel nauwelijks discussie op. Wethouder Plomp zette uiteen, dat de afronding van het sport park Bosstraat-Oost in de investerings nota 1971-1985, voorzien was voor het jaar 1978. Men zat dus goed op schema. Wat de atletiekaccomodatie betreft had Soest gepoogd een regionale atletiek baan aan te leggen in samenwerking met Amersfoort en Baarn. Omdat Amers foort en Baarn het lieten afweten, zou Soest nu de aanleg geheel voor haar rekening dienen te nemen. Wel was er de toezegging van de KNAU dat de acco- modatie alsnog een regionale funktie zou krijgen. Bovendien zou de baan in de gemeente multifunctioneel gebruikt kunnen worden. Dat multifunctionele gebruik werd door de heer Klarenbeek, de voorzitter van de atletiekafdeling van de Sport Organisa tie Soest, nader toegelicht. Hij dacht aan gebruik door scholen, dienstsport (poli tie, brandweer enz.), conditietrainingen invaliden sportbond. Klarenbeek pleitte voorts ook voor de aanleg van een halfkunststof baan en hij wees daarbij de sintelbaar af. Geen voorstander was hij van de tartanbaan, omdat Soest daar geen behoefte aan had. Wel verzocht hij, en gaf daarmee een advies van de KNAU door, in plaats van zes acht banen aan te leggen. Op den duur zou men daar toch toe moeten overgaan in verband met de regionaal gedachte funktie. De accomodatie zal gerealiseerd worden aan de Zoom, over de Wieksloterweg O.Z. De voetbalafdeling van S.O.Soest krijgt in totaal zeven velden tot haar beschikking en de ^.honkbal vereniging verhuist dan naar de Ferd. Huijcklaan, naar de oude velden van de voetbalvereniging WZ. Bij de honkbal- en softbalvelden zal een kleedaccomodatie geplaatst worden, af komstig van het op te heffen voetbalveld aan de Kampweg te Soesterberg of van de hockeyvelden aan de Schrikslaan. De bestuursleden van de sportstichting hadden zoals gezegd geen commentaar en steunden het voorstel, dat nu via het college en de commissies in november de raad zal bereiken. Van het terras bij de tennisbaan te Soesterberg werden door onbekenden twee witte tuintafels en acht witte tuin stoelen weggehaald. De politie stelt een onderzoek in. Op voorstel van de commissie Tarifering Sportakkomodaties wil de sportstichting overgaan tot de invoering van het passe-partoutsysteem. Het doel is van de gebruikers van de gemeentelijke accomodaties op deze manier een gelijke bijdrage ter dekking van de kosten te krijgen. De commissie is bij het voorstel uitge gaan van de gedachte, dat, zolang niet bekend is hoe de prioriteiten voor de verschillende takken van sport gesteld moeten worden, de overheid geen expli ciete keuze dient te maken bij het beschikbaar stellen van akkomodaties voor de verschillende takken van sport. Het passe-partout draagt er volgens de commissie toe bij, dat zoveel mogelijk mensen aan sport kunnen gaan doen, omdat de keuze van de te beoefenen tak van sport met betrekking tot het gebruik van de gemeentelijke akkomodaties niet door financiële motieven wordt beïn vloed. Of het stimulering van sportieve activiteiten gaat betekenen, zal afge wacht moeten worden. Onder een passe-partout moet verstaan worden „een door de gemeente/sport stichting af te geven rechts-)persoons- gebonden toegangsbewijs, dat de eige naar ervan recht geeft gedurende een bepaalde termijn, in verband van een vereniging die is aangesloten bij een bij de Nederlandse Sport Federatie aange sloten bond, het daartoe geëigende ge bruik te maken van de daarvoor bestem de sportakkomodaties op de tijden dat deze akkomodaties aan de vereniging zijn toegewezen". Het systeem is naar de mening van de commissie, na een overgangsperiode, eenvoudig hanteerbaar, controleerbaar en de hoogte van de bijdrage van de sportbeoefenaar kan jaarlijks (via de index) eenvoudig worden bijgesteld. De bedoeling is het systeem per 1 januari 1979 te laten ingaan; de hoogte van de (passe-partout) bijdrage zou in eerste instantie op 25 gulden kunnen worden gesteld. Het is naar de mening van de commissie wel gewenst een overgangsregeling te treffen. De eigen kantines van de ver enigingen zullen buiten de passe-partout regeling vallen. Indien door zelfwerk zaamheid van de verenigingen de exploi tatielasten van de sportstichting (ge meente aantoonbaar worden verlaagd, kan de stichting, volgens het voor stel, een afzonderlijke regeling treffen. Na zijn onfortuinlijke optreden in Zandvoort, waar hij zijn Renault 5 in de training in elkaar reed, kwam Geerlof j.I. weekend goed terug door derde te worden in de Renault 5 races te Zolder. De training liep daar echter ook niet zo vlot, een kapot voorwiellager zorgde voor een klapperend stuur en Geerlof kwam niet verder dan een zevende trainingstijd. Dit werd verholpen en Geerlof moest in de race vanaf de zevende plaats naar voren zien te komen. Bekwaam rijdend kwam Geerlof in de richting van de koplopers, Hans Deen en de Belg van Ierschot. Halverwege de strijd werd Geerlof echter op zijn huid gezeten door John Bolten. Deze wilde met alle geweld voorbij, riskeerde daardoor teveel en belandde in de vangrail. In de voorlaatste ronde leek Geerlof op weg naar een tweede plaats maar Hans Deen hield taktisch rijdend Geerlof ach ter zich. Door deze uitslag wordt de kop van het Beneluxkampioenschap nu aan gevoerd door het trio: Stam, Bolten en Deen. Dat betekent dus spanning te over in het Benelux kampioenschap. Maar eerst gaan de heren dit weekend naar het circuit van het Italiaanse Monza, waar de coureurs net als in Zandvoort een voorwedstrijd van de Italiaanse Grand Prix zullen rijden, in het kader van de Europese competitie. Het zal daar niet meevallen voor de Hollandse afvaardiging, want de Ita lianen zijn ware duivels, zeker op hun eigen circuit te Monza. Geerlof zal eruit proberen te halen wat erin zit, bij de eindstreep valt pas de beslissing, zegt hij. Zijn ongeluk is hij alweer vergeten, mede door de zekerheid dat de Renaults erg veilig zijn, dat is wel bewezen als je met een vaart van 120 km. op een stilstaande auto klapt en er zo weer uitstapt. Na Monza komen de coureurs op 18 september weer in Zandvoort in aktie voor de Benelux Competitie. Onvolkomenheden zijn immers onherstelbaar. Daarom dient alles dat moet worden gedaan. omringd te zijn met zorg. Iedere medewerker van de Monuta Stichting is zich daarvan bewust. In de 17 rouwcentra van de Monuta Stichting blijkt die zorg. Aula's en rouwkamers zijn met toewijding ingericht en afgestemd op dienstverlening. Maar ook in plaatsen waar geen rouwcentrum van de Monuta Stichting is gevestigd, vervult de Stichting haar taak op dezelfde wijze. onderscheidt zich door zorgvuldigheid Wilt u meer weten over ons9 Dat kan. Schrijf op de voorzijde van een open enveloppe. Monuta Stichting, antwoordnummer 262 Apeldoorn. Zet op de achterkant uw naam en adres. Duideli|k graag. Doe de enveloppe, zonder postzegel, in de bus en u ontvangt van ons uitvoerige informatie. Bij de kassier van het gemeentehuis zijn vanaf maandag 5 september de vier boe ken van het Ontwikkelingsplan Soest te verkrijgen. Samen kosten de delen 10,-. Elk deel afzonderlijk kost 2,50. Deel I bevat de voorstudies van het Ontwikkelingsplan; deel II bestaat uit de bijlagen; deel III handelt over het Welzijn en deel IV is het Ontwikkelings plan Soest 1977. Het „Ontwikkelingsplan Soest 1977" is door de gemeenteraad op 3 juni 1977 aangenomen en bevat de beleidsvoor nemens voor de gemeente Soest - hierbij dus ook Soesterberg gerekend - in de ko mende jaren. Vanaf deze week ligt het Ontwikkelings plan gedurende twee maanden ter inza ge in het gemeentehuis (afdeling alge mene zaken en stadsontwikkeling) en in drie bibliotheken (Alb.Cuyplaan. Schou tenkampweg en Dorpsplein Soester berg). Tot 29 oktober kan men schriftelijke reacties zenden aan het college van bur gemeester en wethouders. Deze reacties zullen bij de eerste herziening van het plan worden betrokken. Op het fietspad van de Stadhouders laan, nabij de Korte Brinkweg kwam de 15-jarige Irmgard V. uit Baarn, door on bekende oorzaak te vallen. Met verwon dingen aan de linker heup en rechter hand werd zij met de ambulanceauto naar het Baarnse ziekenhuis gebracht. Naar het ziekenhuis Zonnegloren werd mevrouw B. D. (62) vervoerd met ver- moedelijk een gebroken sleutelbeen. Me vrouw D. kwam door onbekende oorzaak op de Korte Ossendam te vallen.

Soester Courant | 1977 | | pagina 11