rebo Basketbaltopper een succes Hondje weg Hondje terug B. en W. bereid debat over beregeningsinstallatie als misverstand op te vatten Uitstekend bezochte jaarvergadering van V.Y.Z. '49 A.s. zaterdag rommelmarkt van „DeBlauwe Vogel" Na aanrijding doorgereden Geparkeerde auto beschadigd Diefstal uit auto Bekendmaking Agenda gemeenteraadsvergadering donderdag 15 september a.s. Instituut voor plantkunde waarschuwt tegen bungalowbouw rond Slangenbosje Honsbergen opende het seizoen 1977/78 „King-Kong" in Artishock's Open-Huis Wanden vol brilmode van morgen... bril centrum Firma Tensen bracht 500e gast Stichtse Milieufederatie noemt provinciaal beleid verwerpelijk CDA-soos in „De open Hof" Raadslid Visser wil krediet beregenings installatie opnieuw bespreken Houdt de krant bij de hand ringen voor gelukkige mensen met liefde gemaakt A. van der Weerd Met 60 km op brommer De heer I. J. Valkenet de nieuwe secretaris Soester Courant van donderdag 8 september 1977 A.s, zaterdag 10 september wordt op het oude marktplein naast het postkantoor aan de Steenhoffstraat de Rommel markt gehouden van ,,De Blauwe Vo gel". „De Blauwe Vogel" is het dagver blijf aan de Bosstraat voor meervoudig gehandicapte kinderen. De opbrengst komt dan ook geheel aan deze kinderen toe. Deze rommelmarkt onderscheidt zich in niets van andere rommelmarkten, al leen is de aanvoer (en niet alleen uit Soest maar uit de hele provincie) zo groot geweest, dat men daar vorige week al een punt achter zetten moest. Mogelijk dat door de „provinciale aanvoer" er bijzondere koopjes te halen zullen zijn. Verder wordt de in wendige mens niet vergeten. PVO, de Soester Harmonie, zal met een mars door Soest de aandacht zaterdag nog eens extra op deze rommelmarkt vestigen. Stichting AMIVEDI Soest is te bereiken onder telefoonnummer (02155)-10667. Men wordt verzocht om in voorkomende gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met bovenstaand telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierentehuis, Klein Engendaalweg, telefoonnummer 13583, en de plaatselijke politie (Politie Soest telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huis dier. Houdt U een gevonden dier zelf in bewaring en meldt zich iemand als de eigenaar, vergewist U zich dan van de identiteit van die persoon, bijv. door inzage te vragen in rijbewijs of pas. Noteert U het adres! En meldt U dit bij het Dierentehuis en/of AMTVEDI. Dit in het belang van de dieren. Geeft U ook even bericht als Uw vermiste huisdier weer terecht is? VERMIST: 18-8. Rood cyperse poes, 2 jaar oud. Weggelopen bij Dierenarts. Te Groen, Lange Brinkweg 93, Soest, tel. 02155- 20356. 29-8. Bast. Fox, reu, l^é jaar oud, gladharig. Laseur, Troelstrastr. 37, Soest. 30-8. Bast. herder, zwart, iets bruin, reu, rode halsband met riem. Nijhuis, Smits- weg 353, Soest, tel. 02155-11847. 30-8. Poes, zwart, op kin een paar witte haren. Kluten, Colenso 118, Soest, tel. 02155-16619. 2-9. Witte kater, zwarte neus, 3 maanden oud. Hofman, Braamweg 79, Soest, tel. 02155-11080. 28-8. Schildpad poes met korte staart. Costerus, Schapendrift 9, Soest, tel. 02155-13543. 2-9. Wetterhoun. reu, zwart, witte plek op borst, bruine halsband om, witte voor poot. Weggelopen te Leusden. 5 maan den oud. Eigenaar woont te Hogeveen, fam. Steenbeek, Witte de Withstr. 7, Hogeveen, tel. 05280-62185. GEVONDEN: 3-9. Lapjes poes, 6 maanden oud. Kruit hof, Rembrandtlaan 22, Soest, tel. 02155-18353. 5-9, Bouvier, teef, 5 jaar oud. Dierente huis Soest, tel. 02155-13583. 1-9. Bast. Keeshond, reu, langharig, zwart/bruin 1 witte voorpoot, staande oren. Gevonden te Hoevelaken. Bruine halsband en vlooienband om. In Dieren tehuis Soest, tel. 02155-13583. 1-9. Een zwarte poes, op de Wieksloter- weg, Soest. In Dierentehuis Soest. HARTMANLAAN 30 SOEST TEL 02155-16941 voorlichtdrukwerk magn. autoborden en stickers. De politie zoekt de bestuurder van de auto, die in de nacht van vrijdag op zaterdag, op de Middelwijkstraat be trokken was bij een aanrijding, maar daarna doorreed. De auto werd op de Stationsweg aangetroffen en daarbij in de buurt de 21-jarige H. de Z. en de 19-jarige R. H. Vast kwam te staan dat H. in de auto gezeten had. De bestuurder bleek later A. v.d. B te zijn, die de Wagen van zijn zwager leende. De bestuurder van de andere wagen, de Amersfoorter J. W. van S. (39) zag de auto over de as van de weg op zich afkomen. De wagens schampten langs elkaar en werden beiden zwaar bescha digd. De bij haar woning aan de Nachtegaai- weg geparkeerde auto van mevrouw A. C. is in de nacht van zaterdag op zondag door een passerende automobilist aan gereden. De dader verdween. Uit de aan de Vlasakkers geparkeerde personenauto van de heer C. K. werd zondag een tasje gestolen met daarin in het kentekenbewijs van de auto, een paspoort, rijbewijs, enkele loten, che ques en een bedrag van 185 gulden. K. liet zijn auto een ogenblik afgesloten alleen. Toen hij na vijf minuten terug kwam was een raampje opengebroken en het tasje verdwenen. van de Gemeentehof De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen aan: 1. J. R. A. Kaats, Noorderweg 47 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Noorderweg 47, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie A, nummer 4048; 2. G. Beijen, Soesterengweg 2 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Christinalaan 15. kadastraal bekend ge meente Soest, sectie K, nummer 1612; 3. B. A. Berkel, Larixlaan 2 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Larixlaan 2, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie D, nummer 3262. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 9 september 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecretarie, af deling I, ter inzage. Soest, 7 september 1977 De burgemeester voornoemd, l.b. J. J. Ebbers De Soester gemeenteraad komt donderdagavond 15 september a.s. om 19.30 uur in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de ondervolgende agenda: ners van de Van Lenneplaan inzake de hinder van het bedrijf G. v.d. Pol B.V., met voorstel deze brief om advies in handen van burgemeester en wethou ders te stellen. e. Brief d.d. 20 augustus 1977 van de Nederlandse Bond van Hotel-, Café- en Restaurantpersoneel inzake het para- commercieel gebruik van het te bouwen Dienstencentrum De Borg, met voorstel deze brief om advies in hknden te stellen van burgemeester en wethouders. f. Brieven van: a. de familie Van Steendelaar, Lange Brinkweg 50; b. S. van Gorkum, Lange Brinkweg52 en 1. Beëdiging van de heer mr. J. M. Kruitwagen als gemeentesecretaris. 2. Verdeling van de raad in twee afde lingen voor de behandeling van de begro ting. 3. Vaststelling van de notulen van de raadsvergaderingen van 9 december 1976 en 16 juni 1977. 4. Ingekomen stukken a. Jaarstukken 1976 en begroting 1978 van het Gasbedrijf Centraal Nederland, met voorstel het G.C.N. mede te delen dat geen bezwaren tegen deze jaarstuk ken en begroting bestaan. b. Brief van de Bond van Kermisbedrijf- houders „Bovak" van 1 december 1976, waarin verzocht wordt toe te staan dat 22 anderen; kermiszaken op zondagen na 13.00 uur c.M. G. Brouwer, Lange Brinkweg 48 en geopend mogen zijn. Deze brief is in de vergadering van uw raad van 20 januari 1977 aan de orde geweest. Op uw verzoek hebben wij advies ingewonnen van de Stichting Coördinatie Kermissen Soest en de cul turele commissie. Deze adviezen liggen voor u ter inzage. Wij stellen u voor de brief te beantwoor den conform de ter inzage gelegde con cept-brief. c. Brief d.d. 17 mei 1977 van de Wijkraad Soesterberg, met het verzoek de wijk raadsverordening zodanig te wijzigen, dat de wijkraad door rechtstreekse ver kiezingen kan worden samengesteld, met het voorstel deze brief overeen komstig de ter inzage gelegde ontwerp- brief te beantwoorden. d. Brief d.d. 24 augustus 1977 van bewo- „Bebouwing tot op vijf meter van de rand van het Slangenbos vormt een ernstige bedreiging voor de planten- en dierenwereld die zich daar bevindt. Bij een zo klein natuurgebied kunnen veranderingen in of bij de rand van grote invloed zijn", aldus dr. J. T. de Smidt van de vakgroep Vegetatiekunde en Botanische Oecologie van de Rijksuniversiteit van Utrecht. In zijn brief aan de omwonenden van het bosje zet hij ook uiteen, waaraan het bijzondere karakter van het gebiedje te danken kan zijn. Naar de mening van dr. De Smidt zal juist aan de gesteldheid van de rand extra zorg besteed moeten worden om te voorkomen dat nadelige invloeden tot in de kern van het bosje doordringen. Dat betekent: „een zo gaaf en gesloten mogelijke bosrand en storende aktivitei- ten op afstand houden. Het open gebied rondom het Slangenbos is dan ook een STOFFEERDERIJ ANTIEK i J. H. L. V. ROSSUM Nieuweweg 37 Soest Telefoon 0215S19152 Honsbergen, het flatgebouw voor zelf standige bejaarden, vierde vrijdag avond het drie-jarig bestaan en tevens de opening van het winterseizoen 1977/ 78, met medewerking van de muziekver eniging „P.V.O." die bijna 80 jaar be staat, nu onder leiding van haar diri gent, de heer Piet Daalhuizen. De jeug- dige majorettes van P.V.O. verhoogden de feestvreugde. Toen om ruim 20 uur, de leider van het dienstencentrum, de heer A. F. v.d.Genugten, een welkomst woord sprak, waren 132 bewoners van Honsbergen aanwezig. Ieder ontving drie consumptiebonnen. De Luchtmacht had voor de nodige attri buten gezorgd, zoals electra, kegelen, pijltjes gooien, ballen werpen, sjoelen en de oude grabbelton ontbrak ook niet. De bewonerscommissie had voor de no dige prijzen gezorgd, zodat het geheel op een echte wedstrijd leek. Er werd met aandacht gespeeld en bij ieder spel stond een jurylid dat de punten noteerde. Tegen 11 uur was het zover, dat de voor zitter van de bewonerscommissie de heer J. J. Marchand, de prijswinnaars bekend kon maken. Het waren geen prijswinnaars maar winnaressen, want alle prijzen gingen naar de dames. Het werd een geslaagde avond en allen zei den, zoiets moeten we vaker doen, dan komt het oude weer boven. De vertoning van de film „King-Kong" voor de jeugd maakt een van de onder delen uit van Artishock's „Open-Huis", dat zaterdag 17 september a.s. gehouden uordt. Tussen 19 uur 's morgens en 4 uur 's middags kan iedereen daar terecht die wat meer wil weten over het cursuswerk van Artishock. Er worden demonstraties van de verschillende technieken gege ven: docenten zijn aanwezig voor het geven van inlichtingen en er is een klein kinderprogrummaatje. Artishock houdt ieder jaar aan het begin van het cursusseizoen één dag „Open- Huis". De bedoeling daarvan is dat iedereen zich zonder enige verplichting kan oriënteren omtrent de mogelijkhe den die Artishock op het gebied van cursussen biedt. Komend seizoen zijn dat cursussen fotografie, drukken, teke nen en schilderen, edelsmeden, textiele werkvormen, keramiek, dansen (Ame rikaans. Joegoslavisch. Israëlisch», poppenmaken, bloemschikken, binnen huisarchitectuur. ruimtelijk vormen ter wijl er dan ook cursussen zijn voor kinderen. Behalve demonstraties en informatie zullen er ook aktiviteiten zijn. waaraan de bezoekers daadwerkelijk kunnen deelnemen. Er is een straatfotograaf aanwezig, die voor geringe vergoeding foto's maakt en de kinderen worden aan hel werk gezet voor het maken van een groot gipsen beeld. Voor hen is er naast fle film ook poppen, De informatie die gegeven wordt betreft ook de andere aktiviteiten van Artishock zoals de kamerconcerten, de filmavonden, ten toonstellingen en de sociëteit onmisbare bufferstrook", aldus ds. De Smidt. Hij wijst er op dat aan de kant van de Ir. Menkolaan die vrije strook nog maar van minimale breedte is en dat het van groot belang is om aan de zijde van de Insp. Schreuderlaan de buffer intact te laten. Aantasting van deze strook dient naar zijn mening beslist te worden afgewezen. Dit geldt dan zowel boven- als ondergronds omdat de toevoer van kwelwater eveneens een essentiële fak- tor is voor het voortbestaan an het ekosysteem ter plaatse. Het bijzondere karakter van het Slan genbosje is volgens dr. De Smidt te danken aan een kleine veenvorming, die zou toegeschreven kunnen worden aan vochtige omstandigheden als gevolg van een kwel. die ook nu nog functioneert. Het Slangenbosje maakt deel uit van een circa één kilometer breed'dal tussen We; Lazarusberg en de hoogte van Baarn. Dit dal vormt de versmalde doorgang van een bredere laagte, die de Gooise van de Utrechtse Heuvelrug scheidt, naar het dal van de Eem. Deze laagte is gekenmerkt door een reeks van landgoederen met vijvers en door vennen en venen: Paleis Soestdijk, Pijnenburg, Vijverhof, het Pluismeer en het. Soesterveen. De voornaamste af watering aan de oppervlakte vindt plaats naar het noordwesten door de Praamgracht, die op vrij korte afstand van het Slangenbos via de bovenge noemde versmalde doorgang verbinding maakt met de Eem. Het ligt volgens dr. De Smidt daarom voor de hand te veronderstellen dat zich hier ook onder gronds een belangrijke waterafvoer be vindt. die dan als kwel aan de dag kan treacn. Dr. De Smidt meent dat de enige situatie in de Gooise en Utrechtse Heuvelrug die hiermee vergeleken kan worden, de Darthuizerpoort bij Leersum is. Die laagte is echter veel smaller en veel hoger gelegen. Een overeenkomst is, dat aan de oostelijke dalopening ook een gebied ligt met vennen; het Leersumse veld. In ligging en ecologie komt dit veld nog het'meest overeen met het Pluis-, meer en het voormalige Soesterveen. Met het Slangenbos wordt hier echter niets overeenkomstigs gevonden, aldus dr. De Smidt van de Rijksuniversiteit te Utrecht. 32 anderen, inzake overlast van pluizen- regen" van bomen aan de Lange Brinkweg. met het voorstel zich te con formeren aan het inmiddels door ons college gegeven antwoord, hetwelk bij de stukken voor u ter inzage ligt. 5. Vragenhalfuurtje. 6. Voorstel tot deelname aan de gemeen schappelijke regeling Centraal Instituut Vorming en Opleiding Bestuursdienst (C.I.V.O.B.) 7. Voorstel tot-het van toepassing verkla ren van de Verplaatsingskostenverorde ning op het onderwijzend personeel. 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking ex artikel 72 van de Lager- onderwijswet 1920 en van artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onder wijs Soest ten behoeve van de aanschaf van een boekhoudmachine voor haar ad ministratie. 9. Voorstel tot het wijzigen van de Bezoldigingsverordening 1971. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet ten behoeve van het treffen van diverse voorzieningen aan enkele openbare lagere scholen. 11. Voprstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwen van een zesklassige lagere school en een twee- klassige kleuterschool in de wijk Over- hees, tweede fase. 12. Voorstel tot aankoop van een perceel grond achter het perceel Wilhelmina- laan 4, Soest, van Van Houdringe B. V., Maatschappij tot Exploitatie en admini stratie van Onroerende Zaken te De Bilt. 13. Voorstel tot het vaststellen van een marktverordening voor Soest. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de bouw van een kassagebouw bij het Soester Natuurbad. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het verbeteren van het plafond van het garderobegebouw van het Soester Na tuurbad. 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het schilderen van de bassins in het Soester Natuurbad. 17. Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet", zulks ten behoeve van: a. het uitbreiden en wijzigen van een herstelinrichöng voor motorvoertuigen op/in het perceel Burg. Grothestraat 68 te Soest; b. een opslagplaats en expeditie van elektrotechnische materialen op/in het perceel Laan Blussé van Oud Alblas 2 te Soesterberg. 18. Voorstel tot het indienen van bezwa ren tegen het ontwerp-Streekplan Utrecht-Oost. Een spiege/tjeaan de wand of in de hand erbij en U zult de ideale bril, waar U enthousiast óver zu/t zijn, er echt 'weI weer tussenuit halen. van Weedestraat 17A Tel.17120 Leverancier alle ziekenfondsen Zoals u wel zult weten, verzorgt de firma Tensen daguitstapjes in 't binnenland, maar ook naar 't buitenland. Behalve deze dagritten zijn er ook vacantiereizen naar Duitsland (Warstein) en Oosten rijk. Maandag 29 aug. vertrok er weer een touringcar naar Warstein in Sauerland. De chauffeur Jan Voorthuizen, bijge naamd „Ome Jan" bracht ons via een prachtige rit over de Veluwe, door de Achterhoek, en langs vele binnenwegen in Duitsland, naar de plaats van bestem ming. In hotel „Lindenhof" werden we harte lijk verwelkomd door de eigenares Frau Cacilie Hengesbach. Daar was al een bus van de „Snelle Vliet" met Hollanders gearriveerd. Wat was nu het geval? In „de Snelle Vliet" werd die week de 1000ste bezoeker gebracht, en met de bus van Tensen de 500ste gast van Tensen Donderdagavond moest dat gevierd wor den. Door loting werd aangewezen wie de 500ste was. Die eer viel te beurt aan mevr. Reynders, wonende aaii de Konin- ginnelaan. De voorzitter van de plaatselijke V.V.V., de heer Fromme, sprak hartelijke woor den, en was blij, dat er zoveel Hollanders naar Warstein kwamen. Mevr. Reynders kreeg een prachtige zilveren penning van de Stad Warstein, een grote, mooie vaas met bloemen en ook wijn van t hotel aangeboden. Er was daarna een prettige feestavond met gezellige muziek, dans en polonaise lopen. Een hele geslaagde feestavond. De Firma Tensen willen we dank zeg gen, voor die goed verzorgde 6 daagse reis. Voor; weinig geld heeft de firma, ons veel laten genieten. Sauerland is een pracht- land. Ik kan het iedereen aanbevelen. J. v.d.Koppel In een brief aan de leden van de gemeenteraad zeggen burgemeester en wethouders gaarne bereid te zijn het tijdens de vorige raadsvergadering gevoerde debat rond de beregeningsinstallatie voor de tennisbanen aan de Schrikslaan als een misverstand op te vatten. De raadsleden krijgen het verzoek voortaan dergelijke zaken niet meer tijdens de openbare raadsvergadering aan de ord&te stellen, maar de discussie in de commissievergaderingen te voeren. Misverstanden behoeven ?sich dan niet meer voor te doen. Het college zegt toe alles te zullen blijven doen om de aanhangig gemaakte voorstellen zo volledig mogelijk te doen zijn. Tijdens de augustus-vergadering van de raad werd een voorstel, een krediet van 32.000 gulden beschikbaar te stellen ten behoeve van het aanleggen van een beregeningsinstallatie in het tennispark aan de Schrikslaan, aangehouden. In het daaraan voorafgaande debat, dat in De Stichting Milieufederatie heeft in een reactie op het concept streekplan Utrecht- Oost het provinciaal beleid met betrekking tot de groeiprognose verwerpelijk genoemd. Naar de mening van de .federatie heeft de provincie, in strijd met eigen uit gangspunten, de groeibehoefte van het bedrijfsleven tot basis van het streek plan gemaakt. Men vindt dat het be drijfsleven de bevolking moet volgen en niet omgekeerd. „Het komt voor", aldus de Federatie, „dat bedrijven in Utrecht- Oost worden uitgebreid, met de nood zaak tot import van arbeidskrachten, terwijl zij vestigingen hebben in gebie den, waar het werkloosheidspercenta ge tienmaal zo hoog is. Zouden de ver antwoordelijke overheden in die gebie den hetzelfde doen als G. S. van Utrecht, dan zou men in die gebieden moeten gaan rekenen met een steeds verder te ruglopende bevolking". Naar de opvatting van de Federatie kan de provincie de verstedelijking van Utrecht-Oost afremmen door nieuwves- tigingen van bedrijven, middels bestem mingsplannen, tegen te houden; een strikt toewijzingsgebied van woningen te voeren ten behoeve van de eigen be volking; het aanbod van bedrijfster reinen afremmen en het aantal te bou wen woningen per hectare, in verband met de behoefte aan kleinere woningen, te brengen op 30 (i.p.v. 25). De Federatie wijst erop dat Utrecht- Oost zo aantrekkelijk is gebleken dat, terwijl voor Nederland sinds 1960 de be volking toenam met 2l7f en het aantal arbeidsplaatsen met 8r/r, de percentages hier respectievelijk 35% en 35% zijn. Wil er van de aantrekkelijkheid van het gebied nog wat overblijven, dan moeten er nu maatregelen genomen worden. Doet men dat serieus, dan kan nog voorkomen worden dat Utrecht-Oost de komende tien jaar gewoon een stuk van de Randstad wordt. De maandelijkse (politieke) CDA-soos wordt dit keer a.s. maandag 12 septem ber gehouden in „De Open Hof" in het Smitsveën. Zoals bekend zijn deze in formele bijeenkomsten met CDA- raadsleden bedoeld om iedereen in de gelegenheid te stellen problemen met of in de gemeente bij de raadsleden aan te kaarten. In het verleden is meermalen gebleken dat de soos-en zich daar bijzonder goed voor lenen en dat gerezen moeilijkheden zo tot een oplossing konden worden gebracht. De soos begint om 20.00 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. In een brief aan burgemeester en wet houders vraagt raadslid Jan Visser de brief van het college over de berege ningsinstallatie voor de tennisbanen aan de Schrikslaan op de agenda te plaatsen van de volgende week te houden raads vergadering. Visser wil bij de „eventuele" discussie ook betrekken het „opziendbarende inter view" dat wethouder Plomp met de ver slaggever van de Gooi- en Eemlander had en dat in de krant de kop mee kreeg: „Er is bloeddorstig ingehaakt op oncontroleerbaar gerucht". eerste instantie ging over planning van dergelijke voorzieningen, kon het college niet genoegzaam verklaren hoe het stond met eventueel reeds aanwezige onder grondse leidingen voor deze installatie. Uit de raad kwam het verwijt, dat vooruitgelopen was op de besluitvor ming. Gevraagd werd schriftelijk mee te delen hoe het met de leidingen stond en het besluit een krediet beschikbaar te stellen, werd niet genomen. „Uiteen door ons ingesteld onderzoek is gebleken", zo schrijft het college aan de raad, „dat er bij de verbetering van de banen in het voorjaar, ondergrondse plastic pijpjes zijn aangelegd, welke bij een eventuele toekomstige ontwikkeling met betrekking tot beregening van ten nisbanen onmiddellijk benut zouden kunnen worden". De meerkosten, zes honderd gulden, konden ten laste worden gebracht van het krediet dat de raad beschikbaar stelde voor de vernieuwing van de vier ,,beneden"banen en gelet op de kostensparende factor (anders zou den de banen weer opnieuw opengebro ken moeten worden) is men daar toen toe overgegaan. Het college maakt de raad er op attent dat naar hun mening die gang van zaken niet zo vreemd is. „Bij de behandeling in de raadscommissies van het plan tot het aanleggen van een tennisbaanver lichting op het sportcomplex aan de Kerklaan te Soesterberg is vanuit de commissie openbare werken de sugges tie gedaan, ook vooruitlopend op een eventuele toekomstige ontwikkeling, plastic pijpjes voor doortrekking van bedrading onder de banen aan te leggen, zulks ook ter voorkoming van extra werkzaamheden achteraf", aldus het college in de brief aan de raadsleden. Het college, dat in hoge mate de wijze waarop het debat zich in de augustus- vergadering ontwikkelde betreurt omdat immers op zijn minst de oprechte bedoe lingen van B. en W. in twijfel werden getrokken, zegt tenslotte te vinden dat er enige vrijheid moet bestaan met betrek king tot de wijze van uitvoering van raadsbesluiten. En dat zeker als er sprake is van kostenbesparing. „Wij zien dit als een onderdeel van uitvoeringsbe leid, waarvoor wij ons verantwoordelijk achten", aldus burgemeester en wet houders. De door Red Stars georganiseerde basketbalinterland Nederland-Cincinnaty Oaks werd een groot succes. De ruim zeshonderd aanwezige toeschouwers hebben kunnen genieten van een spectaculaire wedstrijd tussen het team, dat Nederland moet gaan vertegenwoordigen bij de Europese kampioenschappen en het Amerikaanse profteam uit Cincinnaty. Foto Herman van Dam Basketbal van hoog niveau werd er ge speeld in de sporthal Beukendal tussen een Nederlands team en de Cincinnaty Oaks uit Amerika CONSTANT Ga maar kijken bij: HORLOGER JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 |Telefoon 12982 - Soest Voor de aanvang van de wedstrijd hield wethouder Plomp een korte toespraak, waarin hij speciaal de aandacht vestigde op de vernieuwingen in de sporthal, waaronder de nieuwe vloer, de baskets en het prachtige elektronische score bord. Mede hierdoor was het voor de basketbalvereniging The Red Stars mo gelijk een dergelijke topwedstrijd in Soest te organiseren. De wedstrijd verliep erg sportief. Vanaf het begin nam het Nederlands team een kleine voorsprong, vooral door een goed scorende Jimmy Woudstra. Bij rust stond het Nederlands team elf punten voor: 50-39. Het amerikaanse team kwam moeilijk tot scoren, hetgeen te wijten was aan het feit, dat het aangekomen was na een lange reis per vliegtuig en bus. Ondanks dat wisten ze tocht het publiek te amuse ren met een aantal spectaculaire acties. Ook in de tweede helft was het Neder landse team sterker. Door een schot- vaardige Jan Dekker, een makkelijk scorende Woudstra en een dunkende Kees Akerboom wist Nederland uit te lopen tot een eindstand van 108-85. Al met al een zeer geslaagde topwed strijd, waarvan The Red Stars er in de toekomst meer van hoopt te mogen organiseren. De 20-jarige P. M. B. raakte zijn brom mer aan de politie kwijt omdat hij er met een snelheid van 60 km p/u. mee op de Nieuweweg reed. Het voertuig werd voor een technisch onderzoek naar het poli tiebureau gebracht. Toen donderdagavond de voorzitter van V.V.Z., de heer H. Duit, de jaarvergadering opende, waren ruim vijftig leden aanwezig. Hij sprak niet uitgebreid over het afgelo pen seizoen, het is u allen bekend. Wij zijn weer niet gepromoveerd, maar wij heb ben de moed niet verloren en gaan rustig verder. Ik hoop dat het seizoen 1977/78 goed mag worden. De heer Duit deelde mede, dat de heer H. V. van Altena (algemeen adjunct) wegens drukke werkzaamheden genood zaakt was als bestuurslid te bedanken. Spreker dankte de heer van Altena voor hetgeen hij voor VVZ heeft gedaan. De secretaris, de heer H. Strietman, bracht een uitvoerig jaarverslag. Het eerste elftal deed het in het begin van de afgelopen competitie erg slecht, maar dat veranderde vrij spoedig. Het eerste werd kampioen en het zag er naar uit, dat we derde klasse zouden worden. In Spakenburg gooide Valleivogels roet in het eten en wij bleven vierde klasser. Trainer Hovelink werd vervangen door de heer Surstedt, die reeds de jeugd van VVZ traint. Het ledental stijgt gestadig. Hij dankt alle medewerkers voor het vele werk voor VVZ gedaan. Bestuursverkiezing. De aftredende be stuursleden, de heren C. Oskam en S. Wijma, werden herkozen. Tussentijds traden af de heren H. Y. van Altena, D. v.d. Bovenkamp, R. den Broeder en secretaris H. Strietman. Voor al deze aftredende bestuursleden waren vervangers gevonden, alleen voor de functie van secretaris waren geen candidaten naar voren gekomen. Ten slotte stelde de heer I. J. Valkenet zich beschikbaar als secretaris en werd met algemene stemmen gekozen. De overige nieuwe bestuurslede^ zijn de heren R. Stoon, C. van Huenen. K. Westland on G. v.d. Munt. De voorzitter dankte de afgetreden bestuursleden voor hun vele werk en hoopte met de nieuwe bestuurs leden op dezelfde voet voort te kunnen gaan. Bij de bestuursmededelingen zei de voorzitter, dat de TOTO en LOTTO veel meer kan opbrengen voor onze vereni ging. Doordat de heer Jan Rijnders Soest heeft verlaten, hebben wij in de heer en mevrouw Morren nieuwe verzor gers gevonden voor genoemde Toto en Lotto. De heer Duit liet zich enigszinsboos uit over het plaatsen van auto's buiten de vakken van het parkeerterrein en over het klimmen over de hekken. Spreker wordt daarover dikwijls op het matje ge roepen bij de Sportstichting en dat be gint hem werkelijk te vervelen. Hij hoopt, dat een ieder dit woord van hem goed in de oren knoopt, want voor hem is de lol er af. De heer H. Strietman deed de verheu gende mededeling, dat per 15 september a.s. bij VVZ weer een clubblad zal ver schijnen. Het moat een volledig clubblad worden en spreker vraagt de leden om zoveel mogelijk copy in te zenden. De he ren Huijting en Van Zeijl zullen de ver zorgers worden. De penningmeester, de heer C. Oskam bracht een uitvoerig jaarverslag uit, het welk de leden schriftelijk ter hand was gesteld. Hieruit bleek, dat VVZ er goed voor staat en een gezonde vereniging is. De begroting voor het seizoen 1977/78 werd vastgesteld op 83.600,-. Het punt „zaalvoetbalwerd van de agenda afgevoerd. In de nieuwe kascommissie kregen zit ting, de heren F. de Zoete, W. Hospes en H. Wegerif. Om half twaalf sloot de voorzitter deze geanimeerde jaarvergadering.

Soester Courant | 1977 | | pagina 13