vvv- nieuws jaaps jaaps Kunt U helpen? 32 Hartelijk dank ^53ET Niet? EHBO- cursus! ANDERS? Vandalen vernielen speelplaats OüLIcVHUl Lilian Keyzer en Hans van Willige drievoudige club-kampioenen Puzzel mee met Veilig Verkeer Nederland afd. Soest - üi re°v Concert in Utrechtse Domkerk 2e Kamerlid Hanny van Leeuwen in de Open Hof Volg dan nu een Grote belangstelling voor cursussen plaatselijke V olksuniversiteit Vuren geschaafd Vuren wandschroten Wastafels op zuil Veldweg 4 Tel. 02155-14878 Wc we/ee/ts*andeK''aeJe/reecAw/Z gaan weet stil waar tóf wez&t snoet! Tennisvereniging Soest-Zuid Geen droppingsterrein voor parachutisten in Soest VOOR AL UW SPORTEN Jeugddiensten in „De Open Hof" Soester Courant van donderdag 8 september 1977 De eerstvolgende wandeling van het Instituut voor Natuurbeschermings educatie, afd. Eemland, is een nazomer wandeling, door het bos- en duinenge bied rond de Maarschalkersteeg te Soest. Deze wandeling is op zondag 11 september onder leiding van natuurgid- sen. Punt van samenkomst is (komende vanuit Soest) de eerste bocht voorbij het ziekenhuis Zonnegloren. Start tussen 14 en 14.30 uur. Honden mogen aangelijnd mee. Mini- en midgetgolf is een leuke sport, die door mensen vanaf 8 tot 99 jaar beoefend kan worden. Om wat meer gegevens over deze banen te hebben heeft de vereniging Nederlandse Midget Golf een flink aantal folders gebracht. Wanneer U met deze trimsport eens wilt meedoen kunt U een gratis folder af halen. De A.N.W.B. geeft o.a. een 15-tal handi ge boekjes uit onder de titel: „Waar naartoe vandaag?" Om het antwoord op die vraag voor deze omgeving wat mak kelijker te maken, hebben wij deel 7 weer aangeschaft. Waar naartoe van daag in Utrecht en 't Gooi. In één oog-opslag ziet U „waar-wat" te vinden is, terwijl helemaal achterin een lijst met evenementen te vinden is. „Brasil tropical" heet de show die op zaterdag 24 september in Theater Gooi land te horen en te zien zal zijn. De toegangsprijzen hiervoor zijn 11,- t/m 20,-, C.J.P. en pas 65 geldig. Kaart verkoop vanaf één week tevoren aan ons kantoor. Een volledig concert kunnen de poplief hebbers bijwonen in het Congresgebouw te Den Haag van de groep WEATHER REPORT. Entree: 10,-, 15,-, 20,- en 25,-. Kaarten ook via ons theaterbe spreekbureau tussen 10 en 4 uur. Topografische kaarten zijn bij uitstek geschikt voor de echte wandelaars. U vindt er elk weggetje op. Prijs 11,- per stuk. Het I.V.N. afdeling Amersfoort e.o. maakt op 11 september een natuurwan deling naar het Hazewater. Om 14.00 uur wordt er verzameld bij de Paradijsweg en iedere belangstellende is welkom. Een fotofietstocht is weer eens iets heel anders. Aan de hand van een fotoroute beschrijving zult U Uw weg moeten vinden. Het vertrek van deze tocht is op het seminarie terrein aan de Arnhemse Bovenweg te Driebergen-Rijsenburg, om 9.30 uur. De tocht duurt ongeveer 2 uur. In het Cultureel Centrum De Speeldoos te Baarn kunt U op 15 september a.s. naar solotoneel door Emmy de Leeuwe met „van Heijermans tot Annie M. G. Schmidt. Het Centrum is aan de Rem- brandtlaan 35 en de avond begint om 20.30 uur. In Spakenburg kunt U tot en met 30 september van maandag tot en met vrijdag de hele dag, tegenover de Jacht haven de haringinleggerij gaan bekij ken. Ook t/m 30 september een blik in de palingrokerij in de Spuistraat werpen of op maandag, woensdag en vrijdag vanaf 16.00 uur in de haven de Spakenburgse Visafslag zien. Ook is t/m 30/9 de Toren in de Dorpsstraat te bezichtigen van maandag t/m vrijdag van 9-17 uur. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij de gemeente in Bunschoten tijdens de kantooruren. Genoeg om enkele uren in dit bijzondere plaatsje door te brengen met eventuele gasten. Al jarenlang voeren Britse para's op de zeventiende september boven de Ginkel- se hei, ter herdenking van de slag om Arnhem, een massale landing uit. Indien U een hoofdletter P (van eigen makelij) op de voorruit van de auto plakt, zult U door de politie netjes naar een parkeer plaats worden verwezen. De Nationale Reserve zal die dag het terrein afbake nen. De para's maken deel uit van het Tiende Parachute Regiment van de Brit se Luchtmacht en worden gedropt met Fokker-transportvliegtuigen van de Nederlandse Luchtmacht. Mensen die hun hart hebben verpand aan'de Amsterdamse Jordaan, moeten niet verzuimen tussen 9 en 18 september een bezoekje te brengen aan het gebied tussen Palmgracht en Elandsgracht, waar het Jaarlijkse Jordaan Festival wordt gehouden. Iedere dag vanaf 16 uur Kermis, Jordaan cabaret, Fami lie-operaconcert, horeca-serveerrace, markt, handkarrenrace, zijn slechts gre pen uit een vol programma. Informeert U even naar het volledige programma. In het kader van de Amersfoortse Kei- stadfeesten kunt U de komende dagen nog het één en ander meemaken. Van avond de Braderie in de binnenstad met gezellige terrasjes op de Varkensmarkt tot 21 uur. Vrijdag 9/9 Gondelvaart van 11-17 uur door de Langegracht, Westsin gel, Zuidsingel. 10/9 o.a. Majoretten korpsen festival en boogschieten en ven- delzwaaien, ballonwedstrijd, optreden van dixielandband en de keitrekoptocht. Het hoe laat en waar kunt U vinden in het programmaboekje, dat U bij ons gratis kunt afhalen. Op vrijdag 9 september wordt in Lopik bij de Meetmast aan de Zijdeweg een Open Dag van het K.N.M.I. gehouden van 12-17 uur. Denkt U aan de Rommelmarkt, die a.s. zaterdag achter het V.V.V. kantoor van 8-18 uur wordt gehouden? In Amersfoort is dezelfde dag in de Markthal van 10-17 uur een Grote alge mene ruilbeurs. Om 18 uur begint in deze Markthal voor de laatste keer de Indische feestavond: Kota Batoe en dit zal duren tot 02 uur. Een licht klassiek grammofoonplaten- programma, ingeleid door Bob Bouma, kunt U beluisteren op zondagochtend, 11/9 in De Speeldoos te Baarn (i.s.m. Phonogram). De toegang is gratis en het begint om 11.30 uur. Heel bijzondere muziek kunt U beluis teren op 14 september in Slot Zuylen te Oud-Zuilen, waar 1'Orchestre Folklo- rique Roumain Benone Damain een Roe meens concert zal geven met medewer king van de Pan-fluitist Nicolae Pïrvu. Kaarten hiervoor 15,- zijn verkrijg baar op telefonische bestelling, tel. no. 030-440255. De Stichting Hoofdstad Operette geeft op 29 en 30 september a.s. een uitvoering van „Wiener Blut" in Theater Gooiland. Dirigent John Kapper, regie: Alexander Pichler van de Opera te Wenen. Kaarten van 12,50 t/m 22,50 (C.J.P. en pas 65 geldig) verkrijgbaar telkens een week tevoren bij de bekende verkooppunten, alsook aan ons kantoor. De 14e nationale kampioenschappen v.d. koninklijke federatie van landelijke rij- vereniging „Levade" wordt op 10 sep tember in Park Berg en Bos gehouden. Foto Herman van Dam Vandalen hebben afgelopen weekend grondig huisgehouden op de openbare speelplaats aan de Valeriaanstraat. Er werd veer tien vierkante meter klinkerbestrating opgebroken; vier bankplanken op zeer ondeskundige wijze gedemonteerd en twee be tonnen bankpoten kapot geramd. Bij het geweld dat voor de bank gebruikt is, moet een zware moker gehanteerd zijn. Wat de lol van dergelijk vandalisme is, ontgaat ieder weldenkend mens. Hopelijk is er een getuige die wat klaarheid in de zaak kan brengen. Voorlopig draait de gemeenschap weer voor de kosten op. Horizontaal: 1. familielid; 4. dunne stam; 8. rund; 9. bergingsvoertuig, 11. maanstand; 12. sprookjesfiguur; 14. myth. figuur; 18. geschenk; 19. bevel; 21. boom; 23. een heid van elektr. arbeid (afk.); 24. aard bol; 27. en andere; 28. pers. vnw.; 29. verlichting-, 30. stuwen; 34. bijw.; 35. weldoener. Vertikaal: 1. kleiaarde; 2. walvis; 3. familielid; 4. snee; 5. telwoord; 6. ondere andere; 7. gewicht; 8. voorvoegsel; 10. klaar; 13. per duizendste; 15. huidziekte; 16. schei kundig element; 17. jongensnaam; 19. gebogen metselwerk; 20. vis; 22. laatst leden; 25. uitroep; 26. zoogdier; 29. hoogste punt; 81. deciliter; 32. en an dere; 33. anonymus; 34. voermansroep. Uw oplossing kunt U insturen vóór 22 sept. a.s. aan het secretariaat V.V.N. afd. Soest, mevr. J. M. H. Korte-Tieland, Duinweg 3. Er wordt één boekenbon van 7,50 beschikbaar gesteld. De winnaar wordt bij de volgende puzzel in deze krant bekendgemaakt. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. bluederiim en corduroy Jaaps. Spijkergoed in 'n Spijkerbroek! BezoekJaaps Vrije-tijds Broekenhoek! kledingcentrum AMERSFOORT HILVERSUM ZEIST Inl. Federatiecentrum Uddel, tel. 05770- 1541. Als U wat verder van Soest wilt gaan kunt U op 10 september ook naar het 17e oogst fruitcorso in Tiel, of het criterium (ren) op Duiridigt te Wassenaar, of het Koningsschieten van het gilde St. Catha- rina in de Broekstraat te Mierlo (N.B.). Op 11 september is er bloemencorso in het Centrum van Valkenswaard; er zijn draverijen op de Renbaan in het stads park te Groningen om de Gerard Hei- kensprijs; in Markelo wordt op motoren de trophée des nations gereden en in Loosdrecht wordt aan wedstrijdzeilen gedaan. Of U bezoekt in de Breda'se veilinghallen de grote hondententoon- s telling. Tenslotte maken wij U er nog op attent, dat het molencomplex in Kinderdijk van 12 t/m 17 september verlicht zal zijn en er kunnen (eventueel met buitenlandse gasten) rondvaarten langs deze molens gemaakt worden. Te veel mogelijkheden om op te noemen. Mocht U nog geen doel Voor Uw uitstapje hebben gevonden, informeert U dan even aan ons kantoor. Misschien bren gen wij U op een idee. 'flÖGERS bluerienim Loop géén blauwtje bij Jaaps. Hij heeft ook witte. BezoekJaaps Vrije-tijds Broekenhoek! kledingcentrum AMERSFOORT HILVERSUM ZEIST A.s. zaterdag" 10 september, aanvang 15.30 -uur, wórdt in de Utrechtse Dom kerk, een concert gegeven. Uitgevoerd worden een orgelconcert van de compo nist Carl Heinrich Graun en een hobo concert van Joh. Gottlieb Graun. De toegang is vrij. De gezamelijke afdelingen van de N.C.V.B. Soestdijk, Soest-Zuid en Soes- terveen. hopen hun eerste ledenver gadering te houden op woensdag 14 september, 8 uur in de Open Hol aan de Dalweg. Mevrouw Hanny van Leeuwen, lid van de tweede kamer voor het C.D.A. zal een lezing houden over het onderwerp: „Vrouwen Vrede". Dit is ook het jaarthema van de lande lijke N.C.V.B. Belangstellenden harte lijk welkom. 2.000.000 ongelukken per jaar in en om de woning. Inlichtingen: Mevr. C. van Kooten-de Zoete Vondellaan 20, Soest Telefoon 13692 Mevr. J. Verkade-Bodt Vermeerlaan 1, Soest Telefoon 15937 Mevr. M. Wiemans-Hendriks Stadhouderslaan 60, Soest Telefoon 15884 De belangstelling voor de cursussen van de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg is overweldigend. Het zijn vooral de cur sussen Algemene Ontwikkeling en Engels die de aandacht trekken; zelfs zó, dat het bestuur zich genoodzaakt zal zien om parallelcursussen te organise ren, wat evenwel niet zonder problemen zal gaan. Hoewel niet in het programma opgeno men, is er belangstelling voor een cur- Bij voldoende aanmelding zal hieraan kunnen worden voldaan. Voor enkele cursussen zijn nog plaatsen open. Tot 10 september kunnen belangstellenden contact opnemen met het secretariaat van de Volksuniversiteit: mevrouw H. Adams, Betje Wolfflaan 47, tel. 18748. soest zelfbouwmarkt keukencentrum Maand September aanbiedingen afhaalprijs 5x7cmf 2,99 per meter 1 Vz x 5 cmf 0.90 per meter 1 Vz x 6 cmƒ1,00 per meter Afname lengte op dat moment in voorraad. 6 cm. werkende maat lengte 390 - 420 - 450 per meter 0,90 perm2/ 14,35 gekleurd 110,00 f 130,00 Zie ook onze scherpe aanbiedihgen-aan de zaak. 1MODE MODEGRIEP SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST Het bestuur van het Groot Gaesbeeker Gilde en het bestuur van de Warmbloedpaardenfokvereniging EEMLAND wil hiermede haar dank baarheid tot uitdrukking brengen aan allen die door hun medewerking ertoe hebben bijgedragen dat de GILDEFEESTEN EEN GROOT SUCCES ZIJN GEWORDEN. Niet alleen de mooie weersomstandigheden, maar ook het Gemeente bestuur, Gemeentewerken, Politie, Brandweer, EHBO, alle adverteer ders, sponsors en het grote aantal medewerkers, die niet met name te noemen zijn, hebben ertoe bijgedragen dat op een zeer geslaagd VOLKSFEEST kan worden teruggezien. Het bestuur van het Groot Gaesbeeker of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest. Het bestuur van de Warmbloedpaardenfokvereniging EEMLAND. Gevonden VOORWERPEN IN DE FEESTTENT 1 shawl of hoofddoek 1 manchetknoop 1 stropdas 2 opzet-zonnebrillen 1 sleutel 1 zilveren schakelarmband Af te halen: Eikenlaan 83, Soest. Foto Herman van Dam Zondag 4 september was de finaledag voor dé onder ideaal tennisweer gespeelde halve en hele finales van de jeugdtenniskampioenschappen Tennisvereniging De finalisten van de mixed-dubbel IMilou Soest-Zuid. Ros en Erik Baltus Het tennispark aan de Bosstraat, inmid dels weer geheel beschikbaar, was het gezellige middelpunt van vele leuke en sportieve wedstrijden. De kampioen van 1976 moest ditmaal zijn meerdere erkennen in Edwin Ab- bring, die de titel voor zich opeiste. Een regelmatig tennisseizoen van deze junior, welke over het gehele jaar steeds In tournooien zich positief presenteerde. Tesamen wonnen Edwin Abbring en Kees Kijzer hun finalepartij van Otto van Bentum en Jan Mantjes 6-1/6-3. Bij de meisjes van 15 t/m 17 jaar toonde Lilian Keyzer een waar en groots kam pioene door alle partijen te winnen. In de single versloeg zij haar opponente José ter Hoek in 3 sets 3-6/6-2/6-2. Samen met José won zij de meisjes dub bel en in een spannende mix finale met Kees Kijzer veroverde zij haar 3e titel op José ter Hoek/Otto van Bentum in 3 sets 6-2/2-6/7-5. Bij de jongens t/m 14 jaar behaalde Hans van Willige een full-house. Hij won in de finale van Tom Winkeler met dui delijke cijfers en liet in het dubbel met Henk Evelaar en in de mixed met Petra van Breukelen fantastische staaltjes van spelinzicht en ambitie zien. De meisjes t/m 14 jaar bracht ook dit jaar wederom Eva van der Molen op het hoogste plaatsje van het ereschavot met haar dubbelpartner Hèlène Cijfer won zij bovendien het meisjes dubbel. De jeugdcommissie en trainer Paul Hak kunnen op een geslaagde jeugdtournooi terugblikken; speciaal het spelpeil, de inzet en de ambiance toonden ook dit jaar duidelijk vooruitgang. Aankomend weekend starten de wed strijden om de senioren clubkampioen schappen, hopelijk met net zoveel zon als de laatste 2 weekends. Burgemeester en wethouders hebben een verzoek van de Para Club Icarus, om de Vlasakkers te mogen gebruiken als droppingsterrein, afgewezen. Het college heeft de verkeersveiligheid zwaar laten wegen. Naar zijn mening zal de autobestuurder afgeleid worden door naar beneden komende parachutisten met alle mogelijke gevolgen van dien. Overwogen is voorts dat het kijkende pu bliek de natuur zal vernielen en dat de veiligheid van de parachutisten gevaar loopt door de nabij gelegen spoorlijn en de aanwezigheid van hoogspanningska bels. Dat alles nog afgezien van lan dingen op geparkeerde auto's. SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT39 - BAARN TELEFOON 02154-12490 Grootste sportzaak van 't Gooi De Jeugddiensten in De Open Hof gaan weer van start. Het is de bedoeling Iedere tweede zondag van de maand een dergelijke dienst te houden. A.s. zondag 11 september, aanvang 19.00 uur, zal pastor W. Mali spreken over het thema: „Wat gaat ons de toekomst aan". Mede werking verleent het koor The Mes- sengers. 1

Soester Courant | 1977 | | pagina 9