dactyk) Ski-centrum Berg-Zicht na groot sukses uitgebreid Les Gammas Frans voor beg mners Slijters sluiten zich aaneen Teleac- cursus: Herfstreis naar Luxemburg voor 55 plussers ^ken verlovingen weer helemaal "in"? Knip dit uit! Soester courant Reklame krant OP DE GROVE TOER - BREIRAGE 1977 Bezoekuren Ziekenhuizen Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 Courantenreklame is niet te vervangen Boutique Classique is er voor sfeer in Uw huis. Veiling percelen weiland EEMNES Twee percelen weiland ASSURANTIE ADVISEURS Van Ee Assurantiën B.V., ZONNEGLOREN a. part-time verpleegkundigen b. part-time verpleegkundigen PART-TIME VERPLEEGKUNDIGEN l Soes tor Courant van donderdag 15 september 1977 Vele ski-enthousiastelingen hebben zich op de vorig jaar geopende kunstskibaan voorbereid op hun wintersportvakantie. Zovelen zelfs, dat initiatiefnemers Jan en Mattie van Zonneveld en Sport Camping Shop te Utrecht besloten hebben, de baan een stuk uit te breiden. De lengte van de piste wordt nu ruim 50 meter en eventueel zelfs 65 meter. De breedte wordt 20 meter. Er is nog overleg gaande met de gemeente Woudenberg over een eventuele primeur op Nederlands zevende kunstskibaan: een overkapping over dat gedeelte van de baan, waar de skiërs weer omhoog lopen. Een waarborg, dat ook met slecht weer niemand zijn goede humeur zal verliezen. Op initiatief van Jan en Mattie van Zonneveld werd vorig jaar in samen werking met Sport Camping Shop in Utrecht en vele vrienden de baan in 3% week gerealiseerd. Op een steigerkon- struktie lag een nylon honingraatachtige mat. die de eigenschappen van sneeuw heel dicht benaderde en ook uitstekend bleek te bevallen. Oud Nederlands skikampioen Floris Croon, die vorig jaar de opening ver richtte, meende zelfs, dat men hierop de ski-sport beter zou kunnen leren dan direkt op sneeuw. Gelijk na de opening bleek de baan al een groot sukses. Behalve de enthousiaste lingen, die al eens op de latten gestaan hadden, kwamen er ook bezoekers, die het eerst wel eens wilden proberen.En velen kwamen dan tot de konklusie, dat ze een ski-vakantie eigenlijk wel erg leuk zouden vinden. Dat is ook de opzet geweest van Jan en Mattie: om diegenen, die nog wat huive rig stonden tegenover een wintersport vakantie, enthousiast te maken voor het skiën. En natuurlijk om de vele ski-lief hebbers gelegenheid te geven de spieren losser te maken, wat de kans op onge lukken in de sneeuw aanzienlijk kleiner maakt. Dit alles in een sfeervolle omgeving onder begeleiding van een ervaren ski- lerarenteam: Johan Peek (van de ski- school Mayerhofen in Oostenrijk), Ro- bert Geel, Dick Boerma (reeds enkele jaren begeleider van groepen van de Ned. Ski Vereniging naar skigebieden in Italië), Gerard Peek en Thea Peek. Ook de gezellige kant van het skiën kan beoefend worden. Naast de skibaan ligt namelijk café-restaurant Berg-zicht. Door een interne verbouwing zijn de faciliteiten daarvan nog verbeterd. Er wordt aan de bezoekers veel service verleend: er is een ski-shop ingericht, die op zaterdag en zondag geopend is van 10.00 uur tot 16.00 uur. In deze shop is het ski-bureau gevestigd voor allerhande informatie over wintersport: reizen voorbereiding, wintersportplaatsen, etc. Daarnaast kan men allerlei accessoires bekijken en kopen, nodig voor de winter sport. zoals mutsen, handschoenen, sok ken, pully's, skitasjes, skihoezen, boots, ski's, ski-schoenen, bindingen, enz. Voor groepen, clubs of verenigingen, die er tot nu toe een gewoonte van maakten 1 of 2 keer per seizoen te gaan bowlen of bingospelen, wil men graag de gelegen heid bieden om op het ski-centrum Berg-zicht te komen kennismaken met de ski-sport en eens een avondje te komen skiën. De baan is 's avonds verlicht, wat de sfeer extra verhoogd. Nieuw is, dat de lesprijzen voor lessen in cursusverband niet zijn verhoogd. Wel is de opbouw van de organisatie zó, dat men lid moet worden van de zgn. vrien denkring 50,- voor volwassenen en 30,- voor jongeren tot 15 jaar), alvorens men een cursusabonnement kan nemen. Een bepaald boeiende bijkomstigheid is, dat de houders van een vriendenlid maatschapskaart niet meer, zoals vorig jaar het geval was, voor het vrije gebruik van de baan toegangsgeld moe ten betalen. Zij zijn in de uren buiten de lessen om, gedurende het hele seizoen vrij om de baan te gebruiken om zich verder te bekwamen envolleerde" vrienden kun nen dus ook zonder lessenpakket hun hart ophalen voor de vriendenprijs. Een abonnement voor een cursus van 12 lessen kost voor volw. 165,- tot 15 jr. 110,-8 lessen kost voor volw. 120,- tot 15 jr. 80,-; per les kost voor volw. 20,- tot 15 jr. 15,-. In de periode september 1977 - juni 1978 zendt Teleac de Franse televisie- cursus „Les Gammas" uit. 39 uitzendingen in kleur elk van een half uur bieden u onder meer het avontuurlijke verhaal van drie merkwaardige wezens die op een dag in Frankrijk landen in een houten kogel. In Bourgondië begint hun kennismaking met Frankrijk en met de Fransen, maar vooral met de Franse taal, die de Gammas vanaf de éérste lettergreep moeten leren. Zelf beschikken zij slechts over drie letters g-a-m om duidelijk te maken wat zij bedoelen. Doel van de cursus De belangstelling voor Frankrijk als vakantieland stijgt de laatste jaren sterk. Omdat destijds in het traditionele onderwijs moderne vreemde talen voor namelijk werden onderwezen met als doel lezen en schrijven, richt deze cur sus „Les Gammas" zich vooral op het Frans leren verstaan en spreken, lezen en in beperkte mate schrijven. De na druk wordt vooral gelegd op het ver staan en spreken van het „conversatie- Frans": met woorden, uitdrukkingen en zinsstructuren, die veel voorkomen in al ledaagse situaties in Frankrijk. Inhoud van de televisielessen Elke televisieles bestaat uit drie delen van het vervolgverhaal van de Gammas. Tussen deze fragmenten door geven een Franse presentatrice en een Nederland se presentator uitleg van de belangrijk ste zinsstructuren, woorden enz. Deze uitleg richt zich vooral op de ver schillen tussen het Frans en het Neder lands. Behalve aan oefening wordt aandacht besteed aan belangrijke uit spraakverschijnselen Voor wie is de cursus bestemd? Om de avonturen van de Gammas te kunnen volgen is geen voorkennis van de Franse taal vereist. Stapje voor stapje en door veel her haling in steeds wisselende situaties ^aakt men snel vertrouwd met de voor de Nederlander dikwijls moeilijke Fran se taal. Natuurlijk spreekt vanzelf dat oefening, thuis, met boek en geluidscassette of langspeelplaat noodzakelijk is. De cursus is zeer geschikt voor mensen die - in Frankrijk hun vakantie willen door brengen en in de meest voorkomende situaties het Frans willen verstaan en spreken - het geschreven Frans beheersen, maar ook graag Frans willen spreken; - door een vroege keuze, die soms be perkt is, het Frans niet hebben kunnen opnemen in hun studiepakket; - die over veel tijd beschikken en zomaar vertrouwd of vertrouwder willen raken met een taal die haar charme niet gemakkelijk zal verliezen! Kennismaking met het leven In Frankrijk Veel methoden die worden gebruikt bij de basisstudie Frans bieden weinig of geen luistermateriaal. De dialogen van „Les Gammas" zijn door de selectie van de leerstof en de op bouw en herhaling zeer geschikt om als uitgangspunt te dienen voor het leren verstaan en spreken van het Frans op beginniveau. Bovendien bieden de avonturen van de Gammas levensechte situaties, waar door deelnemers zich zeker aangespro ken zullen voelen. Doordat de Gammas in Frankrijk in de meest uiteenlopende toestanden verzeild raken - in meer dan één landstreek - bieden de dialogen tevens de gelegen heid in aanraking te komen met de Franse cultuur, die in deze cursus nu eens niet vanuit de traditionele kant wordt benaderd. Samenstelling cursusproject 39 televisielessen; 3 boeken met elk 13 lessen; met daarin opgenomen: - de dialoog van de televisieles met daarnaast de Nederlandse vertaling een verklarend gedeelte, waarin be paalde uitdrukkingen enz. worden uit gelegd - schriftelijke oefeningen - de teksten van de oefeningen die ook op de geluidscassette of de langspeel plaat staan - een aantal veel voorkomende zinnen, die van dienst kunnen zijn in bepaalde gebruikssituaties Een grammatica-overzicht met daarin een woordenlijst Frans-Nederlands; 3 stripboeken in kleur; 7 geluidscassettes of 12 langspeelplaten; eindtoets, 16 stu diebijeenkomsten en zomercursussen (1978) in Frankrijk. lJitzendtyden De cursus start op zondag 18 september 1977 a.s. De uitzendingen vinden plaats op zondag van 15.00 - 15.30 uur via Nederland 1 en worden herhaald op vrijdag van 18.15 - 18.45 uur via Nederland 1. Cursusprijs De cursusprijs bedraagt voor hoeken grammofoonplaten 11,9,50 boeken geluidscassettes f 16/,, 50 U kunt zich als cursist aanmelden door overschrijving van het cursusbedrag op postrekeningnummer 54 42 32 t.n.v. Teleac-Utrecht, onder vermelding van „Frans". Privé lessen voor 1-2 personen en mini- groepslessen (3-6 personen) zijn moge lijk. De tarieven daarvoor kan men op aanvraag vernemen. Men kan lid worden door 50,- over te maken op giro 609231 t.n.v. J. C. van Zonneveld te Maarn, onder vermelding van Vriendenlidmaatschap ski-centrum en het telefoonnummer. Voor nadere afspraken wordt dan kontakt met de nieuwe leden opgenomen. Klachten omtrent bezorging kunt U doorgeven via tel. 14152 op donderdagavond tussen 17.30 en 18.30 uur en vrijdagmorgen voor 12.30 uur. Slijters zijn hot beu nog langer als kop van Jut te fungeren. Een groot aantal zelf standigen gaat zich aaneensluiten met de ruggesteun van de onlangs in het leven ge roepen Okee organisatie. Men is er van overtuigd door middel van een progressief, modern verkoopsysteem het getij te kunnen doen keren. De neergang van de slijterijen oude stijl is begonnen met het loslaten van de destijds geldende verticale prijsbinding. In de daarop volgende verkoopslag hebben honder den, soms zeer oude en bekende zaken, do strijd moeten opgeven. Het hoogtepunt kwam eind 1975 toen de accijnsverhoging met 30% in aantocht was, hetgeen tot een hamsterexplosie leidde. In 1976 kwam de terugslag. De ver- Er is geen sprake van een soort filiaalvor- plichte minimumprijs voor gedistilleerd ming of franchising, zegt directeur Pim bracht even rust maar op dit moment Verlaan (32). Elke slijter blijft zelfstan- woedt de jeneveroorlog voort nu de gel- dig maar kan gebruik maken van onze digheid van de regeringsmaatregel aan enorme marktkennis, management po- het oordeel van het Europese Hof is on- wer en verkoopervaring. Het is de be- derworpen. Niemand Weet wanneer de doeling dat de slijters gaan werken on- beslissing zal vallen en hoe die zal zijn. der het beeldmerk Okee een wijnglas Intussen blijven er slijters sneuvelen. Op met twee gestyleerde handen, duimen 1 januari 1977 waren er nog 3.600 ver- omhoog, eronder het woord Okee, alles kooppunten waarvan 1.200 filiaalbedrij- gevat in een cirkel) dat overal terug ven. Sindsdien zijn er volgens betrouw- keert. bare schattingen alweer een honderd Verder kan men alle mogelijke reclame gesloten. En in de komende jaren zullen middelen van de Okee organisatie be er waarschijnlijk nog zeven tot achthon- trekken zoals complete advertenties, derd verdwijnen. raambiljetten, folders en allerlei kleine Een miljoen artikelen van speciaal verpakkingsma- Tegelijkertijd stijgt het minimumbe- teriaal tot luciferdoosjes en kurketrek- drag dat nodig is voor een lonende jaar omzet. Was die een paar jaar geleden nog tus sen de twee en vierhonderdduizend gul den, het wordt nu al begroot op een mil joen, inclusief accijns en btw. De bran che-omzet was in 1976 1,6 miljard gulden (ondanks de accijnsverhoging 3% min der dan in 1975). Verwacht wordt een omzet van twee miljard in 1980, kers toe, maar ook grotere dingen zoals marktkraampjes en complete bars met tapinstallatie voor de party service. Maar vooral ook is het mogelijk het assortiment up to date te houden en een agressief prijsbeleid te voeren. De slijter krijgt zo alle voordelen van het zeer grote filiaalbedrijf maar hij blijft zelfstandig en eigen baas, zegt de heer Verlaan. Er blijkt wel uit, dat alleen de sterkste organisatie als deze bestaat nog niet en best georganiseerden zullen overblij- ^Nederland 1™aar ,zal ëezien de ont- ven, temeer daar de consumptie niet wdckelingen destijds in andere branches meer zo sterk zal stijgen als in de mfn daar met de rug tegen de laatste tien jaar toen er een verdubbe- !?3uur ongetwijfeld succes hebben, ling plaats vond. Men denkt bijvoorbeeld aan Spar en Met het verbruik van bier en wijn staan 9®n^ra' de Keurslagers, AD Drogiste- we in Europa op de zevende plaats, ^jen, Warme Bakkers en dergelijke, gedistilleerd op de derde. Er zit dus dertigtal slijters heeft al besloten nog wel wat rek in vooral doordat het om met Okee in zee te gaan. De ver geen bijzondere dranken meer zijn voor wachting is dat dit aantal weldra tot hon- feestdagen en speciale gelegenheden derd zal groeien en uiteindelijk zal lei maar tot het dagelijks gebruik zijn gaan behoren. lerS- Maar de bevolkingsgroei neemt af, er zijn verzadigingsverschijnselen en het verbruik zal van overheidswege eerder worden afgeremd dan aangemoedigd. Verkooporganisatie Dit alles heeft geleid tot de oprichting van de Okee slijtersverkooporganisatie. Er achter staat de Dranken Unie in Bo degraven, één van de grootsten in Neder land op het gebied van gedistilleerd, wijn, bier en frisdranken en die geheel onafhankelijk is, dus niet gebonden aan welke producent dan ook. den tot twee of driehonderd Okee slij- Speciaal voor de 55 plussers uit Amersfoort/Soest en omgeving, organiseert Stichting 55 reizen uit Baarn een 6-daagse touringcarries naar Luxemburg. Het wordt een herfstreis naar een van de mooiste streken van Luxemburg. Het vertrek is op maandagmorgen 3 oktober a.s. vanaf verschillende punten, waar de deelnemers opstappen en aan het eind van de vakantie ook weer worden teruggebracht. De route van de eerste dag voert door de Gelderse Vallei naar Arnhem (koffie- stop) richting Zuid Limburg, waar de lunch wordt gebruikt. Na de lunch wordt de Nederlands/Belgische grens gepas seerd en gaat men door de Belgische Ardennen naar Luxemburg, waar het stadje Clervaux het einddoel vormt. Het stadje Clervaux ligt in een diep dal aan de Clerve. Een schitterende omgeving voor een herfstvakantie en er is veel te zien. Niet alleen de natuur in herfsttooi maar ook een oude ridderburcht uit de 12e eeuw, de interessante parochiekerk in Romaans-Rijnlandse stijl en de abdij van de Benediktijnen van St. Maurits en St. Maer, noden de vakantieganger tot een bezoek. Prettig is, dat er goede en makkelijke wandelwegen zijn in de omgeving van het hotel. Gelogeerd wordt in hotel Kremer, een eenvoudig doch voortreffe lijk familiehotel met een gerenommeer de keuken. De 55-plussers verblijven in het hotel op basis van vol-pension. Tij dens deze vakantie blijft de touringcar steeds beschikbaar, zodat er ook - koste loze - excursies zullen worden gemaakt in de omgeving. Op het programma staat ondermeer een bezoek aan de Oraniënburcht, Mont St. Nicolaas, Ech- ternach, de stad Luxemburg en het mooie natuurgebied Esch sur Süre. Op zaterdagavond 8 oktober is men om plm. 20.00 uur weer thuis. Deze reis die de Stichting organiseert om nog meer bekendheid aan haar werk te geven kost slechts 350,- per persoon. Waarbij opgemerkt dient te worden, dat in deze prijs alle kosten van maaltijden, excur sies en verzekeringen zijn begrepen. Zij, die belangstelling hebben deze reis mee te maken kunnen kontakt opnemen met Stichting 55 reizen, Stationsplein 7 (in het VW-kantoor) te Baarn. Het telefoonnummer is 02154-17078. In het toekomstige stadsbeeld van Nederland en de andere West-Euro- pese landen, zal men steeds meer zelf gebreide mantels-truien-sjaals en mutsen te zien krijgen. Deze zelfgemaakte handgebreide en gehaakte kledingstuk ken zullen favoriet zijn bij jong en oud, boven de confectie van de laatste jaren. De NEVEDA wol fabrieken te Lei den laten weer eens zien dat zij on middellijk op deze breirage inhaken met de juiste woldiktes, fantasiedra den en kleuren die aangepast zijn aan de wensen van de gebruikster. Daarnaast werd ook de vraag naar breipatronen doordacht ter hand geno men. Indien men zich als aspirant-brei ster of als geroutineerde truienbreister laat informeren in de winkels krijgt men een prachtig kleurenboek met voorbeel den mee naar huis, zodat men daar op zijn gemak kan uitzoeken welke jas, trui of das men op de pennen wil gaan zetten. Eenmaal de wol gekocht, kan men de beschikking krijgen over een dik patronenboek met een keur van duide lijke breipatronen, prijs f 4,50. Zo is deze fabriek uit Leiden tevens uitgeef ster geworden van patronen- en voorbeel denboeken op het gebied van breien en haken en het vervaardigen van wandkle den. Deze twee afgebeelde mantels ko men uit het nieuwste patronenboek "NEVEDA No. 16". Als wolsoort is gebruikt FARM, vervaardigd uit 100% zuiver scheerwol en dat wordt uitgebracht in vier verschillende na- tuurtinten. Men moet breipennen no. 8 gebruiken en daardoor is zo'n mantel snel gereed. Voor de prijs behoeft men het ook niet te laten I Een knot van 100 gram kost slechts f 8,75. Neem uw moed en uw breipennen onder uw armen en u loopt er in de komende herfst en winter warm en modieus bij. ZONNEGLOREN, telefoon 19144. 3e klasse dagelijks 13.15-14.00 en 19.00-19.45 uur. dagelijks 13.15-14.30 en 19.00-19.45 uur. dagelijks 13.15-14.00 en 19.00-20.15 uur. Ie klasse 13.15-14.45 en 19.00-20.30 uur. Kraamafdeling: als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00-11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. ZIEKENHUIS BAARN Telefoon (02154) 7141-5831 Alle klassen dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.15 uur. Kraamafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.15 uur. Kinderafdeling:, dagelijks 14.30-15.00 en 17.30-19.00 uur. DE LICHTENBERG, AMERSFOORT Telefoon (033) 18341 dagelijks 13.45-14.15 en 18.30-19.15 uur. 2e klasse dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 uur. le klasse: 11.15-12.00 uur, 13.45-14.30 uur en 18.30- 19.30 uur. Kraamafdeling: dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afdeling. Psychiatrie dagelijks 18.45-19.15 uur en dinsdag, woensdag, donderdag, zaterdag en zon dag 13.45-14.45 uur. Hartbewaking: dagelijks 11.30-12.00 en 19.00-19.30 uur. ST. ELISABETH, AMERSFOORT Telefoon (033) 22444 3e klasse dagelijks 14.00-14.30 en 19.00-19,45 uur. Klasse afdeling: dagelijks 11.00-11.30, 14.00-14.30 en 19.00- 20.00 uur. Als u 't ons vraagt, ja! Want onze zaak wordt de laatste tijd overstroomd door verliefde paren, die hun verlovingskaart komen uitkiezen uit onze kersverse Kennemer Kaarten Kollektie. Trouwens, óók voor huwelijks-, dankbetuigings- en geboorte kaarten komen ze in 99% van de gevallen bij ons terug. Logisch, want voor zo' n even uitgebreide als smaakvolle kollektie ben je automatisch 'getrouwd' aan; Mevr. A. G. van der Lugt-Bijlsma De allernieuwste banken in stof staan bij Boutique Classique geëxposeerd en wel; 3 zits-bank bekleed met fraaie tweed beige met donzen kussens. Twee-zits grote maat half-ronde bank bekleed met donkerbruin linnen. Exclusieve eiken kasten in verschillende afmetingen. Hoekkasten, eiken schrijftafels, secretaires in eiken en noten. Beeldige kleine bijzetstoeltjes met leuke gebloemde stofjes. Leren stoelen in diverse kleuren leer. Twee- en driezitsbanken in leer. Keramiek; kandelaars, bloempotten, vazen, dekselvazen, bloem stukken. Theebladen uit Engeland en Italië, ruime keus. Placemats, onderzetters, kaasplankjes, lucifers voor de open haard. Tafel en vloerlampen (kappen los verkrijgbaar). SOEST KERKSTRAAT 7A, 9 en 9A TELEFOON 02155-15758 Zaterdags de gehele dag geopend tot half zes. Maandags gesloten. Notaris P. C. J. Beynen, te Baarn, zal op dins dag 20 september a.s. om 20.00 uur in het Her vormd Centrum, Torenzicht 26 te Eemnes, ten verzoeke van de heer A. W. Hoogeboom, in één zitting bij opbod en afmijning publiek verko pen, in één koop. in de Eemnesserpolder aan de Geerenweg te Eemnes, kadastraal bekend als gemeente Eem nes, sectie 1, nummer 501, groot 2.02.00 hec taren en nummer 502, groot 72.70 aren, te zamen groot 2.74.70 hectaren, vrij van pacht. Feitelijke levering bij betaling der koopsom uiterlijk 21 oktober a.s. ten kantore van de notaris. Betaling der kosten uiterlijk 27 september a.s. Jaarlijkse lasten plm. f350, Nadere inlichtingen te verkrijgen bij notaris P. C. J. Beynen, G. van der Veenlaan 2a te Baarn, tel. 02154-12613. uitzendorganisatie Vraagt voor diverse opdrachtgevers omgeving SOEST, BAARIM en AMERSFOORT TELEXISTE PONSTYPISTE SECRETARESSE TYPISTE TELEFONISTE B0EKH0UDMACHINISTE RECEPTIONISTE Hebt u interesse, stapt u dan eens uit de sleur en neem een tijdelijke baan. TEL: 02155-13106 Wiardi Beckmanstraat 519. In verband met verdere uitbreiding van onze werkzaamheden vragen wij op korte termijn (buitendienst) Leeftijd 20 - 30 jaar. De werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit het verder uitbreiden van onze assurantie portefeuille bij bestaande en nieuwe relaties. Wij verlangen: goede algemene ontwikkeling en contactuele eigenschappen representativitèit in bezit van het assurantie-B-diploma. Wij bieden: een interessante job met goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties te richten aan de direktie van: Slotiaan 294, Zeist, telefoon: 03404 -1 87 31 - ZIEKENHUIS en SANATORIUM Wij zoeken voor: DE AFDELING CHIRURGIE op free-lance basis voor enkele dagen per week van plm. 9.30 -18.00 uur voor de nachtdienst, bijvoorbeeld 7 dagen nachtdienst/7 dagen vrij. VOOR VERSCHILLENDE AFDELINGEN op free-lance basis voor het vervullen van incidentele diensten. Telefonische inlichtingen bij het hoofd ver plegingsdienst, telefoon 02155-19144, toestel 331. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de verpleegkundig direktrice. SOESTERBERGSESTR 125 SOEST TELEFOON 02155- 19144

Soester Courant | 1977 | | pagina 11