Gemeente handelt als aktiegroep" f 64,50 TaiKgara, v.v.z. Boutique de Ponbergiene One Way Day: jongeren-manifestatie in Utrecht Studie van bedrijfsleven door Kamer van Koophandel hypotheken Goede kans op nieuwe dorpsversiering Vier schrijfavonden Amnesty International Weer vernielingen speelplaatsen in het Soesterveen Asfaltering opritten overweg Openbare commissievergaderingen Aanvang bouw kleedruimte sportpark Sterrenbergweg Nieuwe stand Zonnebloemwedstrijd Vuren geschaafd Vuren wandschroten Wastafels op zuil Badkuip gekleurd 130.00 Veldweg 4 Tel. 02155-14878 Milieugroep Zuidereng-Nee": r>n Fotografische opnamen Van Oosten-Fotografie Verkeerscontrole Poging tot diefstal mislukt Glaasje op - toch gereden Eerste klaverjaswedstrijd Uit auto gestolen tas gevonden in vuilnisbak Bromfietser botst tegen auto Koplamp tussen voorwiel; fietser over de kop Schenner der eerbaarheid aangehouden exclusieve kleding voor modebewuste vrouwen Fantastische wintercollectie Opening Vrijdag 30 september 9.30 uur. bettt«tva0 daé23 ,,Ik ken God, jij ook? van der lans helpt vérder dan u denkt Brommer in beslag genomen Aanvullingsagenda voor de raadsvergadering van 15 september 1977 DAF VOLVO tto R o o kii h ïr gU Dddlil DaVi Schoolverlaters maken in regio 25% van werkzoekenden uit Ski-leraren oefenden in Soesterberg Concert Baarnse Bach-cantorij Geldkistje met 700 gulden zoek Soestor Courant van donderdag 15 september 1977 De vernielingen in het Soesterveen ne men hand over hand toe. Nu moest de speelplaats op de hoek Kamperfoelie- straat/Dalweg het ontgelden. Vandalen hebben daar nagenoeg alle speelvoor- zieningen voor de jeugd uit de grond gerukt en vernield. Waarom? Wel valt het op dat niemand er iets van bemerkt. Na de vernielingen aan de school in Overhees en aan de speelvoorzieningen aan de Valeriaanstraat is dit het derde geval van vernielzucht binnen veertien dagen. De gemeente hoopt, dat wanneer men mensen bezig ziet. iets te vernielen, dit direkt aan de politie wordt doorgegeven, opdat opgetreden kan worden. Vanaf maandag 19 september zullen gedurende ongeveer veertien dagen door de firma Hendriks uit Soest werkzaam heden verricht worden aan de beide opritten naar de spoorwegovergang Os- sendamweg/Nieuweweg. De huidige opritten bestaan uit klinker bestrating en betonplaten. Bij regenach tig weer betekent dat vaak gladde weg gedeelten. Er zal nu een asfaltlaag met een dubbele slijtlaag worden aange bracht. Tijdens de werkzaamheden zullen ver keerslichten voor de voortgang van het verkeer zorgdragen. Dat betekent wel dat vertraging bij deze overweg ont staat. De Bosstraat wordt tijdelijk een éénrichtingsweg. Slechts van de Nieuwe- weg af kan men de Bosstraat inrijden. Openbare (raads) commissieverga deringen worden gehouden op maan dag 26-, dinsdag 27- en donderdag 29 september a.s. Op 26 september ver gadert 's middags om vier uur in het gebouw van gemeentewerken de com missie openbare werken: 's avonds om half acht in het gebouw Welzijn aan de Lange Brinkweg. de commissie onder wijs. Dinsdag komt in ..Welzijn" 's avonds om half acht de commissie Ruimtelijke Ordening bijeen en donderdag 29 sep tember vergadert daar de commissie financiën. Aan de orde komen de voor stellen voor de raadsvergadering van 20 oktober. Afgelopen maandag is door het Bouw bedrijf E. A. van de Hengel uit Soest een begin gemaakt met de bouw van de kleedruimten op het sportpark Sterren bergweg in Soesterberg. Geprobeerd zal worden nog dit jaar met de werkzaam heden gereed te komen. Er komen acht kleedkamers met vier doucheruimten, een berging,c.v.-ruimte, materiaalhok, vier wasruimten, éen rui me kantine en een bestuurskamer. In de Zonnbloemwedstrijd 1977 kunnen thans de volgende standen genoteerd worden: ..hoogsteplant": 1) 4,33.2 meter bij Wil- fred de Jong, Insingerstraat 70; 2) 4.03 meter bij Marius de Nijs, school De Kwikstaart, Van Arkel instituut. ..breedste bloem": 1) 42,5 cm. bij J. v.d. Grift, Birkstraat76; 2) 32 cm. bij Remko Schippers, School De Kwikstaart, Van Arkel Instituut. In de categorie meeste bloemen aan één plant", zijn nog geen aanmeldingen ontvangen. Al wie hoger of breder denkt te hebben of een plant met een fors aantal bloemen, moet contact opnemen met Chris Uiterwijk, Kerkpad NZ 49, tel. 11381. soest zelfbouwmarkt keukencentrum Maand September aanbiedingen afhaalprijs 5x7cmf 2,99 per meter 1 Zz x 5 cm.ƒ0,90 per meter 1 Vz x6cm.fl,oo per meter Afname lengte op dat moment in voorraad. 6 cm. werkende maat lengte 390 - 420 - 450 per meter ƒ0,90 perm 14,35 gekleurdf 110,00 Zie ook onze scherpe aanbiedingen aan de zaak. Foto Herman van Dam De Centrumwegmaquêtte van „Zuider- eng-Nee", op dc plaats waar straks de Centrumweg komt. Tijdens de ludieke presentatie van de door de milieugroep „Zuidereng-Nee" gemaakt maquette van de Centrumweg, heeft de woordvoerder van de groep gesteld dat de gemeente Soest zich met de verspreiding van de folder over deze weg gedraagt als een aktiegroep. „De grootste aktiegroep in Soest zetelt in het gemeentehuis". Overigens zei men blij te zijn met de folder omdat de gemeente zich duidelijk in het defensief gedrongen voelt en nu daar met een noodsprong probeert uit te komen. Voor de presentatie was een bijzonder de schop en groef op de plaats, waar heterogeen gezelschap maandagavond straks de centrumweg zal lopen. Men tegen zonsondergang bijeen in de buurt wilde op deze manier duidelijk maken, van het Engenbergje. Men hanteerde er dat er van de Eng niets over zou blijven, Reklamertechniek-interieur-exterieyr etc. EIGEN zwart-wit en KLEUR afwerking! Oude Utrechtseweg 36 Soest-Zuid tel. 13109. Bij een op de Amersfoortsestraat te Soesterberg gehouden verkeerscontrole zijn heel wat feilen en fouten aan het licht gekomen, zoals defecte handrem, niet góed bevestigde container, een aan-' hager met onjuiste kentekenplaat, ver plaatste koppeling, losliggende koppe lingsschotel, vervoer van uitstekende lading zonder lengte driehoek, het niet dragen van autogordels, gescheurde veerbladen, overtredingen van de rij- tijdenwet. Ook bromfietsers ontkwamen niet aan de controleéén reed zonder bel en een ander met een lekke uitlaat. Twee uit Amersfoort afkomstige man nen, de 21-jarige S. M. M. K. en de 19-jarige M. K., werden door de politie aangehouden in verband met een poging geld te stelen uit de kassa van de Spiekershop aan de Steenhoffstraat. Het werd tijdig ontdekt en de politie gewaar schuwd. De mannen werden even later aangehouden in een andere zaak aan de Steenhoffstraat. Na verhoor en het op maken van een pro ces-verbaal, werden ze vrij gelaten. Op de Burg. Grothestraat werd de 19- jarige Soester F. P. aangehouden. Hij bestuurde een personenauto en had te veel op. De biaasproeven wezen dat uit. P. weigerde evenwel de bloedproef. Een procesverbaal voor rijden onder invloed kreeg ook de 35-jarige A. W. Hij reed op de Dalweg, nabij de Beukenlaan een verkeersbord en drie boompjes om ver, maar wachtte de komst van de politie niet af. Na enig zoeken werd zijn beschadigde auto in de wijk Overhees aangetroffen, zodat de rekening alsnog gepresenteerd kan worden. Maandagavond werd in de kantine van het clubhuis van V.V.Z. de eerste kla verjaswedstrijd uit een serie van negen gehouden. Om 20.00 uur was de vaste kern aanwezig en toen de voorzitter van de evenementencommissie, de heer C. Stolwijk, een welkomstwoord sprak en hoopte op gezellige wedstrijden, waren vierenzestig dames en heren aanwezig. Zoals altijd waren er gelukkigen en min der voorspoedigen, maar de sfeer was als vanouds. Prijswinnaars waren: 1. Mevrouw L. Westland. 6215 p.2. G. Stolwijk, 5466 p.3. J. v.d. Mey, 5294 p. 4. Chr. van Grol, 5288 p.; 5. H. Kok, 5281 p.6. Mevrouw M. van Kooij-Val- kenet, 5217 p.; 7. C. van Wijngaarden. 5202 p.8. Mevrouw M. Fugers. 5172 p. 9. H. v.d. Linden. 5052 p.; 10. Rob Duit, 5028 p.11. E. Klompenhouwer, 5003 p. 12. Mevrouw H. van Huenen, 4979 p., 13. Mevrouw Jos v.d. Kuijlen-Dumee, 4956 p.14. W. A. van Grol. 4924 p.. 15. J. Poot, 4901 p. De troostprijs was voor de heer R. N. Westland. die slechts 3283 punten wist te behalen. De heer C. Stolwijk reikte de prijzen, die ditmaal uit bloemen en planten be stonden, uit. Hij maakte bekend, dat u.s. zaterdag avond in het clubhuis een openings feestavond zal worden gehouden, met muzikale begeleiding van het dansorkest „The Valley's' Deze avond begint om 21.00 uur. De evenementencommissie hoopt, dat deze avond zal slagen en rekent op veel leden en donateurs. Op devBraamweg werd in een lege vuilnisemmer een tas aangetroffen, die afkomstig bleek te zijn van diefstal. Ze was diezelfde dag uit de auto van me vrouw B. gehaald, die haar voertuig parkeerde op de picknickplaats aan de Foekenlaan. Er zat geen geld in en er wordt niets vermist. Corduroy pantalons met smalle en uitlopende pijpen, in Camel Groen Grijs Zwart Marine Donkerbruin MIDDELMAN TORENSTRAAT 19 SOEST Op de Burg. Grothestraat botste de 40-jarige bromfietser J. E. op het fiets pad tegen de achterzijde van de auto, bestuurd door de 31-jarige R. H. S. van D. uit Hilversum. E. werd met hoofd wonden naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. R. van D. kwam achteruit rijdend een erf af. Omdat de koplamp tuSsen het voorwiel van zijn fiets kwam. ging de Amerikaan R. G. (36) op het fietspad langs de Soesterbergsestraat, onderuit. Met hoofdletsel werd hij het ziekenhuis Zon negloren binnengebracht. Daarvoor werd de ziekenauto gebruikt. In samenwerking met de Amersfoortse politie werd m Birkhoven de 27-jange D. W. uit Putten aangehouden. W. had even tevoren openbare schennis der eer baarheid gepleegd aan De Zoom ten overstaan van een 10-jarig meisje. De grootvader waarschuwde de politie met de mededeling dat de man in een groene auto reed. Die auto werd gesignaleerd bij een snelheidscontrole op de Birk- straat en daardoor kon de man vrij vlot aangehouden worden. ondanks de gemeentelijke toezegging in de folder, dat de Eng niet verloren zou gaan. Volgens de woordvoerder van de groep is de Eng een natuurhistorisch cultuurge bied, waaraan niet geknoeid mag wor den. Uitbreidingen van kerkhof en ge meente kwekerij, waar plannen voor bestaan, mogen niet op de Eng plaats vinden en hij wees op het uitstralings effect van de centrumweg op dit unieke natuurgebied. Van werkelijk objectieve voorlichting van de Soester bevolking was geen sprake. De gemeentelijke maquêtte en ook de folder waren immers onvolledig; het tracé door de polder èn de aanslui- tingsweg van Soest-Zuid (op de weg) had men bewust weggelaten. Ook stond ner gens aangegeven hoeveel woningen op geofferd zouden moeten worden voor deze nieuwe weg. Wie bepaalde dat Soest deze weg nodig had? Verwezen werd daarom naar de eigen maquêtte, die naast het héle tracé van de weg (van Koningsweg tot aan de Birk- straat) ook liet zien wat er allemaal werkelijk verloren zou gaan. Onthuld werd tenslotte dat de maquêtte van de groep een kleine honderd gulden gekost had, in schrille tegenstelling tot de onvolledige maquêtte van de gemeen te, waar 30.000 gulden voor neergeteld was; de groep had er, in vrije tijd, veertien dagen aan gewerkt; het ge meentelijk project nam vele maanden werk in beslag. De maquêtte van Zuidereng-Nee zal op vele plaatsen te zien zijn: ,,op alle plaatsen waar veel mensen bijeen ko men", wist men te vertellen. meto.a. modellen van: Mariëlle Bolier Fiorucci Jousse In-Weare Koninginnelaan 21 Soest Telefoon 03155-20196 ViafW«Sa^O.v0flttt0f Minstens 15.000 jongeren verwacht evangelist Ben Hoekendijk op de zesde door hem en zijn medewerkers georganiseerde zgn. „One Way Day". De manifestatie wordt op 22 oktober gehouden in de Irenehal van het Utrechtse Jaarbeurscomplex, die groter is dan alle in de afgelopen jaren gebruikte accommodaties. De propa ganda voor de dag is in volle gang. Twee teams van Hoekendijks organisa tie „Opwekking" reizen door Nederland en België om de plannen te presen teren in koffiebars e.d. Verder zijn duizenden raambiljetten en 150.000 folders vervaardigd en is er een dia klankbeeld beschikbaar voor vereni gingen, clubs, kerken, etc. De gehele kampagne wordt gevoerd onder het motto „Ik ken God, jij ook?" De Eemlandse Kamer van Koophandel zal één dezer dagen een onderzoek houden onder het bedrijfsleven in de regio. Doel van deze jaarlijkse studie is het verkrijgen van inzicht in de regionale ontwikkeling van het bedrijfsleven over 1977 alsmede van de perspectieven die zich in de verschillende ondernemingen voor het komende jaar aftekenen. Uit het totale bestand van 6500 ingeschrevenen is daartoe een naar grootte-klasse en branche representatieve steekproef getrokken, die 1800 bedrijven omvat. Eenzelfde onderzoek zal tegelijkertijd door nagenoeg alle andere Kamers van Koophandel in Nederland ter hand wor den genomen. Daardoor wordt het moge lijk de regionale uitkomsten in een landelijk kader te plaatsen. De verlangde gegevens hebben slechts ■.een globaal karakter. Ondermeer wordt gevraagd naiïr de ontwikkeling - dus niet naar het exacte niveau - van omzet, veenbesstraat462, soest, tel02155-16267 Er bestaat een redelijke kans dat Soest uitgebreider onderzoek, niets op. Toen een nieuwe feest\ersiering krijgt. Leer- besloot men het probleem aan de Riet- lingen van de Rietveld-Accademie heb ben, daartoe aangezocht, aangekondigd, daar een studie object van te zullen maken. Zij komen in Soest praten om zich te oriënteren over onze bedoelingen. Een jaar of wat geleden werd iedereen duidelijk dat de straat versiering, welke trouw ieder jaar met Koninginnedag en andere nationale feestdagen opgehan gen en geplaatst werd. niemand meer aansprak, laat staan boeide. De com missie culturele zaken werd ingescha keld om er verandering in te brengen, maar dat leverde, ook na een wat veld-accademie voor te leggen en daar heeft men gereageerd. voorraad, bedrijfsresultaat, investerin gen en personeelsbezetting. Eén en ander zal per bedrijfstak worden ge analyseerd. Deze gegevens zijn voor de Kamer van Koophandel van veel belang bij het vervullen van haar adviesfunctie aan de overheid omtrent het te voeren regionaal)-economisch beleid. Ook de'deelne'frffende ondernemingen zélf kunnen met de resultaten van deze studie hun voordeel doerfT Doordat de gemiddelde resultaten per bedrijfstak zullen worden gepubliceerd, kunnen in dividuele bedrijven zelf vergelijkingen trekken. De resultaten van deze enquête naar de regionale bedrijfsontwikkeling zullen aan het begin van het nieuwe jaar worden gepubliceerd. Op de One Way Day wordt opnieuw een gevarieerd programma geboden. Een uit talrijke kerkelijke koren samenge steld „One Way Day koor" gaat spe ciaal voor deze dag gecomponeerde werken ten gehore brengen, waaronder de musical „De Grote Opdracht". Een orkest van ca. 15 muzikanten zorgt voor de begeleiding. Behalve Hoekendijk, zullen verschei dene jeugdleiders het woord voeren. Een belangrijk element is de ..evange lische beurs", waar weer talrijke zen- dings- en evangelisatiegenootschap pen zich presenteren d.m.v. tachtig in formatieve stands. Vierhonderd daar voor getrainde „nazorgers" staan de gehele dag ter beschikking voor per soonlijke gesprekken. De manifestatie heeft behalve een evangelisatorisch ook het karakter van verzet tegen allerlei onchristelijke filo sofieën, zoals evolutionisme, nihilisme, en marxisme. Hoekendijk ziet daarin bedreigingen voor de hedendaagse jeugd. „Als iemand jong is en geen hou vast heeft in het evangelie, heeft hij geen weerstand tegen die onchristelijke stromingen", zegt hij. De kosten van het evenement worden geraamd op 120.000,-. Vorig jaar kwa men de kosten ruimschoots uit de col lecten. Het geld dat overbleef werd be schikbaar gesteld voor zendingsprojek- ten. De toegang is vrij. De 14-jarige E. K., raakte zijn brommer aan de politie kwijt, omdat het apparaat niet verzekerd was. De knaap was ook te jong om de bromfiets te mogen besturen. 19. Voorstel tot aankoop van het perceel Van Weedestraat 23 van Cornelisse- Laren Soest B.V. 20. Voorstel tot ruiling van gronden aan de Bosstraat te Soest en aan de Vüeg- tüiglaan te Soesterberg met de heer J. H. H. Zwartkruis te Amersfoort. 21. Voorstel tot verkoop van grond voor de bouw van 225 woningen in het plan Overhees, 2e fase, aan de Stichting Woningbouw 1978, gevestigd te Hilver sum. Te beginnen met donderdag 15 september om 20.00 uur aanstaande worden er weer maandelijkse schrijfavonden gehouden in het Amnesty Centrum Middelwijkstraat 72 zij-ingang Deze avonden hebben tot doel te schrijven voor de vrijlating van mensen die om hun huidskleur, overtuiging of godsdienst zijn vastgezet en ook vaak worden gemarteld. LEASING INRUIL FINANCIERING AMAL1ALAAN 19-21 - BAARN - TEL. 02154-17547 Van het totaal aantal bij het arbeidsbureau Amersfoort ingeschreven werkzoeken den maken de schoolverlaters bijna 25% uit. Het aantal werkloze jongeren onder de 23 jaar is zelfs ruim 40%. Daarbij komt nog dat de totale vraag naar personeel met ruim 5% terugliep. In het verslag over de maand augustus wordt door het arbeidsbureau een totaal aantal werkzoekenden opgegeven van 1296; 841 mannen en 455 vrouwen. Van de 841 mannen zijn er 123 jonger dan 19 jaar en 159 nog geen 23 jaar. Het aan tal schoolverlaters bedroeg hier 150. Van de 455 vrouwen zijn er 116 jonger dan 19 jaar en 143 nog geen 23 jaar. Het aantal schoolverlaters is hier 151. Bij de mannen steeg het aantal werkzoeken den, vergeleken met de maand juli, met 93 en bij de vrouwen met 112. Verge leken met vorig jaar augustus Is de si tuatie 'aanzienlijk gunstiger. Toen ston den er 1163 mannen en 486 vrouwen als werkzoekend ingeschreven. Ook lande lijk gezien neemt Amersfoort een gunsti ge plaats in. Hier is het werkloosheids percentage onder de mannen 1.9; in de provincie 2.6 en in Nederland 4.7. Wat Soest betreft staan er in Amersfoort 157 mannen iin juli 138) en 74 vrouwen in juli 60) ingeschreven. Uit Amersfoort zelf totaal 697; Baarn 161; Bunschoten 66; Eemnes 20; Leusden 80; Soest 231 en Woudenberg 41. Verder zullen nog schrijfavonden wor den gehouden op dinsdag 11 oktober, woensdag 16 november en donderdag 15 december. Allereerst wordt er geschreven voor de drie gevangenen die maandelijks in het blad „Wordt Vervolgd" van Amnesty vermeld staan, daarnaast voor allerlei andere, vaak zeer urgente gevallen. De ervaring heeft geleerd dat veel men sen graag op de schrijfavond komen. Het is in de praktijk voor velen erg moeilijk zich er toe te zetten thuis brieven en kaarten voor dit doel te gaan schrijven. De maandelijkse schrijfavond is dan een goed hulpmiddel omdat men dan „er voor komt" en ook ongestoord kan schrijven. Ook draagt de deelname een wat vrijblijvend karakter. Men kan de gehele avond schrijven, maar ook voor een uurtje komen. De organisatie van de schrijfavond is in handen van enkele geroutineerde ..schrijvers" die de deelnemers bij het begin graag zullen helpen. Alle deelnemers ontvangen gratis de handleiding „Schrijf een Politiek Ge vangene" waarin uiteengezet wordt hoe geschreven moet worden en waarin tal van voorbeelden van brieven in vele talen zijn opgenomen. Men kan ook in het Nederlands schrijven. Schrijfmateriaal en postzegels zij voorhanden. Van de deelnemers wordt een klein aandeel in de kosten gevraagd. Verdere informatie verstrekt de heer B. van Vliet, Stadhouderslaan 142, Soest tel. 02155 - 13879. INGEKOMEN STUKKEN g. Brief van de heer M. P. Bergers, Isaacstraat 30 te Soest d.d. 17 augustus 1977, waarin hij bezwaar maakt tegen de instelling van het éénrichtingverkeer op het Scalmeijerpad, ter afdoening in han den te stellen van het college van bur gemeester en wethouders daar uw raad inmiddels besloten heeft tweerichtings verkeer op het Scalmeijerpad in te stellen; terwijl tevens genoemd pad nabij de Eigendomweg voor het door gaande verkeer wordt afgesloten. h. Brief van G. van den Pol B.V., Loodgieters- en verwarmingsbedrijf, Van Lenneplaan 69 te Soest, inzake ontheffing zoneverordening en aanvraag hinderwetvergunning, om advies in han den te stellen van burgemeester en wethouders. Op de in aanleg zijnde skibaan te Soes terberg van de skischool Otto Zoetelief oefenden j.1. zondag 35 leden van de Nederlandse Vereniging van Skigym nastiekleraren. Ook enkele leden van het Nederlandse Jeugdskiteam kwamen in aktie. Het hoogtepunt was een demon stratie schansspringen door de Oosten rijkse leraar Reinhard Weidegger. De belangstelling was j.1. zondag van de kant van het publiek zeer groot. Voor de ski-cursussen hebben zich circa honderd leerlingen aangemeld. Zij maakten gebruik van de mogelijkheid van vóórinschrijving. Deze termijn sluit a.s. zondag. Inlichtingen worden ver strekt via het adres Den Blieklaan 49, tel. 19123. Zondag a.s. 18 september wordt in de St.Nicolaaskerk te Baarn de maande lijkse cantate-uitvoering gegeven van de Bach-cantorij. Uitgevoerd wordt cantate nr. 8 „Liebster Gott, wann werd' ich sterben" van Joh.Seb.Bach, door solis ten, koor en orkest. Liturgie: ds. L. Friederich uit Hilversum; aanvang 19.30 uur. De 18-jarige E. G. deed bij de politie aangifte van vermissing van een geld kistje met 700 gulden. Wanneer de dief stal gepleegd zou zijn, kon G. niet opgeven. In mei werd het in een kast in zijn woning weggezet en in september bleek het daar niet me.er te staan.

Soester Courant | 1977 | | pagina 13