Stijlvolle nieuwe mode Zichzelf zijn Maak toilet met zo'n beautyset Hertogin van Windsor bezorgd over TV-serie Uit de Chinese keuken Sportpi zaterds Zoniag •MM 2b vlog ijuiven welzichzelf'maar ze laten er een ander de ruimte niet voor. En het kan ook anders. Want aan datzichzelf' zijn kunnen heel wat meer kanten zitten. Men kanwel degelijk open staan voor een andere mening om deze op eigen waarde te schatten, zonderin "meepraten" te vervallen, tegen eigen over tuiging in. Men kan toe gevend, tegemoetkomend, vriendelijk zijn, zonder zichzelf geweld aan te doen. Men kan trachten te be grijpen en verzachten, alvorens te veroordelen. Menkanbepaalde dingen laten rusten, die neer drukkend op de ander zullen werken, zonder in vleierij te vervallen. Datzichzelf kan een edelsteen zijn met veel facetten. Thuis zijn we anders dan onder vreemden en tóch kunnen we in beide gevallen volkomen oprecht zijn. Iedere "ander" ziet ons een beet je anders, maar dat hangt evenveel van die ander af. Aan ons blijft echter de opdracht van die steen met die vele facetten zoveel mogelijk een wer kelijke edelsteen te maken. VOETBAL V.V.Z. 14.30 uur VVZ 12.00 uur VVZ 14.15 uur Spakit 12.00 uur Chefia 14.15 uur VVZ- 12.15 uur VVZ - 12.15 uur VV3 - HEES 14.30 uur He' - L 14.15 uur He> 3 - 12.15 uur Hes 4 - 12.00 uur AUs 7 12.15 uur AUs 9 SEC 14.00 uur Bsum 14.00 uur SC 3 - 14.15 uur VP 4 - SOESTEFERG 16.15 uur -b. Du 14.15 uur berg Het is zowel een bevrijdende gedachte "zichzelf" te kunnen zijn, alswel een van de allermoeilijkste opgaven. In het eerste geval stellen we ons een hinderlijke druk van omstandigheden en verplich tingenvoor, waar we liefst onderuit zouden willen. Wanneer we tegen iemand zeggen: "Hé, bij jou kan ik zo heerlijk "mezelf" zijn", dan ligt daarin min of meer toch een kompliment, de verzekering dat men begrepen enaanvaard of zelfs gewaardeerd wordt zoals mennu eenmaal van nature "is".Maar ook kan het voorkomen dat men tegeniemandzegt: "Hé, bij jou kom ikzo eens heerlijk "los van mezelf". Het is de uiting van een meer tobberige, gewetensvolle en veel van zichzelf vergende natuur, die eigenlijk altijd rondloopt met het gevoel tekort te schieten en daar door dl te veel met zichzelf bezigis. Hetkontaktende afleiding, het richten van de aandacht op geheel andere zakenbrengendan eveneens een gevoel van verlichting. Toch blijft die hoofdopgave "zichzelf" te zijn bestaan, want zonder dat zijn we komediespelers en huiche laars, wat ons zelfrespekt en daarmee ons zelf vertrouwen ondermijnt. We ontmoeten wel eens mensen die door de overtuiging dat ze zichzelf moeten zijn een zeer starre indruk maken. Ze geven hun mening alsof het de enig juiste mogelijkheid is. Ze stellen eigen gedrag en ge- woontenalszó voorbeeldig, dat het, zelfs onuitgespro ken, een vernietigende kritiek inhoudt voor iedereen die het een beetje anders wenst te doen. Tot op zekere hoogte zijn ze dan inderdaad Foto links boven Drie sjiekedeux-pièces uit de nieuwe winterkollektie. De foularddruk is uitge voerd op Kampala, Zweedse jersey die doet denken aan zeemleer, licht en soepel in het dragen en gemakkelijkte wassen. Deze ensembles zijn verkrijgbaar in een tiental effen tinten en zeven gekleurde drukken op een verschillend fond, zoals beige, zandkleur en zachtrose op lichtgrijs. Foto links onder Links eenhemdbloes- japonnetje van Kampala, verkrijgbaar in 10 ver schillende zachte kleuren. Eender kleuren van de bijpassende geribde pull is aangepast aan de kleur van de japon. Het trois- pièces in een foularddruk op Innosoy-jersey van 100% polyester, is verkrijgbaar in zes kleuren: zwart of bruin op champagne- kleurige achtergrond; zwart en rood, groen en beige op witte achtergrond en tweekleurige bruine kamee op zandkleurige achtergrond. Esterel behoort tot de couturiers die hun eigen stijl jaar-in-jaar-uit trouw blijven. Deze stijl heeft bovendien in al zijn eenvoud iets aparts, dat als trés destingué kan worden betiteld. De modebewuste vrouw herkent zijn modellen dan ook zonder dat ze naar de naam van de ontwerper, van het modehuis behoeft te zoeken. Ze herkent ze op het eerste gezicht aan de aparte stijl, evenals een kenner goede wijn reeds aan het bouquet heeft geklassificeerd, voordat hij het eerste slokje heeft geproefd. Esterel maakt geen woeste modellen, geen wilde mannenpakken, geen japonnen met décolletés tot het niet dieper meer kan, geen kleren vol strikjes en kwikjes. Wat dit Franse modehuis wél maakt zijn heel eigen, aparte, klassieke japonnen, deux-pièces en trois-pièces, blouses en rokken. Modieuze, tot de to tale garderobe van de vrouw behorende kledingstukken en accessoires, die zowel door de jonge als door de modebewuste oudere vrouw kunnen worden gedragen. Kleren die de draagster ty peren als een vrouw met een gedistingeerde smaak. En ook al krijg je de Esterel-mode nu juist niet cadeau, ze blijft in al haar exclusiviteit betaal baar en haar geld. VOETB/- SEC 14.30 uuSEC - A 11.30 uuSEC 2 - 12.00 uufceist 2" 11.30 uu toda 4 11.30 uu looglan 14.30 uu- EC6- S.O.SOES 14.30 utr VOG - 12.00 uur eeneru 14.30 uur oest 3 11.30 uur oest 4 14.30 uui ilversi 09.30 uu: juick 9 14.30 uu -looglar 14.30 uipoest 11 SOESTRBERG 14.30 uJOdijk - i 11.30 ui Patria c 11.30 uRoda 3 11.00 ïr KVVA 5 11.30 ir S'berg 14.30 tfr S'berg f HOCKY M.H.I SOEST Damj 11.30[ir Maarssi ll.oojur Schaerv I Shinty (20/9) Soest B (20/9) Hein 14.3uur Soest - 12.3uur Soest 2 14.Juur Bloeme 11.4 uur Baarn 12.1 uur Soest 4 13.1 uur Barnev HADBAL JETTY Foto onder: Enkele stijlvolle acces soires uit de Esterel- kollektie. Mejes pupillen lltt uur BDC 3 Mlsjes adspirai 11>0 uur BDC 2 Dtnes junioren 12)0 uur BDC 2 1J00 uur BDC 3 ritmes senioren lloo uur BDC 2 Jjngens pupillei D.00 uur BDC 1 J>ngens adspirs J).00 uur BDC 1 Ieren junioren 12.00 uur BDC 1 (Foto's: JacquesEsterel/ Coördination Benelux, Brussel) voor de nagelriemen, een eeltstift, maar ook een kussentje voor het inkloppen van lotions, en sponsje voor het gelijkmatig verdelen van crèmes en een massage apparaatje voor de hoofd huid. Maar het hart van deze set is toch wel een ladyshave, die een nieuwe, namelijk iets gebogen vorm heeft. Deze vorm maakt het apparaat gemakkelijker te hanteren. De ladyshave is voorzien van een tondeuze aan twee zijden met daar tussen een blad dat de haar tjes tot zeer dicht op de huid verwijdert. Ze kan op de huid heen en weer worden gehaald, waardoor sneller ontharen mogelijk is. De cassette heeft aan de binnenzijde een spiegel. Op onze speurtocht naar nieuwtjes kwamen we een unieke beautyset tegen. Alle hulpstukjes die nodig zijn bij de verzorging van huid en nagels zijn bijeengebracht in een schelpvormige cassette van ivoorkleurige kunststof. Op de groene binnenvoering ligt alles overzichtelijk gerangschikt. Er is bijvoorbeeld een set vijltjes bij, een bokkepootje Windsor „ernstig bezorgd" is over de serie die de commerciële zender Thames TV, rond de abdicatie wil maken. De secretaresse van de hertogin deelde mee dat haar niet van tevoren om toestemming is gevraagd. Bij de Thames TV verklaarde men niets te weten of de hertogin van Windsor maatregelen wil nemen ter voorkoming van de serie. Zij is acht maanden geleden aangekondigd en zou over ongeveer een jaar klaar zijn voor vertoning. De produktie kost 1,5 miljoen pond sterling en is gebaseerd op het boek „Eudard de Achtste" van Frances Donaldson. De rol van de hertog wordt gespeeld door de acteur Edward Fox en die van mevrouw Simpson door de Amerikaanse Joan Hackett. prei en selderij, de in dunne reepjes gesneden paprika en de in stukjes gesneden bamboespruitjes toe (eventueel te vervangen door bloemkoolroosjes Giet er de bouillon bijDrie min. laten sudderen. Dan de in stukjes gesneden tomaten toevoegen. Nog 5 min. laten sudderen. Dan de ve-tsin toevoegen. Eventueel nog wat soja en de aangemaakte maizena. In die tussentijd hebt u de mie gekookt. U zet op de tafel de schaal met vlees, de schaal met mie en een schaal met een mengsel van fijngesneden ham, verkruimelde eieren en geroosterde amandelen. Varianten: In plaats van varkens vlees kalfsvlees. In plaats van amandelen fijngehakte walnoten. In plaats van tomaat stukjes ananas. 2 lepels soja, peper, 2 lepels olie, 1 lepel sherry, 500 g in blokjes gesneden varkens vlees, 1 knoflookteentje, zout, 1 bosje selderij, 1 dikke prei, 1 groene paprika, 100 g champignons, 2 grote tomaten, blikje bamboe spruitjes, Vz liter bouillon, 1 lepel maizena, mespunt ve-tsin, 2 eetl. geschaafde amandelen, 2 hard gekookte eieren, 50 g gekookte ham, mie. De hertogin van Windsor zou willen proberen te voor komen dat voor de Britse televisie een feuilleton gemaakt wordt over de abdicatie om harentwil van koning Eduard de achtste, de latere hertog van Windsor. Eduard de Achtste trad in 1936, na een regering van 300 dagen af, om te kunnen trouwen met de voor de kerk en staat onaanvaardbare Amerikaanse mevrouw Wallis Simpson, die twee keer was getrouwd en gescheiden en wier-ex-echtgenoten nog in leven waren. De Britse ex-koning overleed in 1972 te Parijs. Chinese gerechten zijn in Nederland zö geliefd (denkt u maar aan de bami, de tjap-tjoi, de foe yong-hai) dat ze bijna tot de traditionele Nederlandse kookkunst behoren. Nog niet zo bekend maar desalniettemin ver-ruk-ke-lijk is het gerecht chow-mein. Het heeft met vele andere Chinese gerechten gemeen, dat er wel veel ingrediënten aan te pas komen, maar dat het toch makkelijk en snel te maken is. En het heeft die typisch kruidig-zoete-smaak, die bij de echte Chinese keuken hoort. U hebt er de volgende ingrediënten voor nodig: rJ postduivenl Zwaluw" nam Y cfc! aan de we Ui afstand va Uren 459 duive th 8.40 uur. bij »mst eerste du feid 1892.77 m. I. Rijksen 1 5 61 b 42 51 55 60 64 5 19 21 29 44 50 E 1091. J.v.d.Bra 6 40 45 79 89. A. 12 24 27. B. Roe: voskuilen 33 47 Hoek 36. J. v.d. p7 7173. A. v. Ri' f72 78. A. v. Gink [62. H. Woudstra Roer 1 lepel olie met sherry, soja en wat peper en een klein scheutje water door elkaar en laat even rusten. Verwarm de rest van de olie met wat zout en het zeer fijn gesnipperde knoflook teentje. Voeg het vlees toe en laat dit, al roerend 2 min. bakken. Voeg dan het oliemengsel toe en roer nog 2 min. goed om. Voeg vervolgens de gesnipperde He Britse dagblad „The Sun" berichtte, dat de 81-jarige hertogin „van Dit is de geopende beautyset inschelpvorm, die we tijdens onze speurtocht naa r nieuwtjes ontdekten. De prijs van deze set bedraagt ca. 130gulden. (Foto: Philips) Ook P.V. de Vr de wedvlucht v 398 duiven. 10.24.57. Aanko Uitslag: Kamei

Soester Courant | 1977 | | pagina 16