Dertien Soester winkeliers brengen een najaarsshow „die klinkt als een klok" HOFMAN TTssurantien Viering met groots ganzenbordspel en deelname aan T.V.-programma „Ren je Rot" Eindkrediet voor verbouwing Van der Huchtscholen Sint Willibrordusschool bestaat 25 jaar: „Soest laat zien wat het heeft" Snelheidscontrole Onrust onder woningzoekenden Gemeente handelt onduidelijk HYPOTHEEK voor plan „OVERHEES" te Soest Westland/Utrecht hypotheekbank n.v. Programma woensdag 28 september Programma donderdag 29 september Unieke samenwerking Soester slachtoffer verkeersongeluk in Leusden Betaling abonnement Saskia Serge Vorig jaar april is de verbouw van de Van der Huchtscholen aan de Paulus Potterlaan, de kleuterschool en de lagere school, gereed gekomen. Na dien zijn er nog wat betalingen geweest en heelt ook de tuinaanleg plaatsgevon den. zodat nu de balans opgemaakt kon worden. In totaal heeft de verbouw van de twee scholen 916.629.52 gekost. Daarvan was reeds 650.000 gulden beschikbaar gesteld; op 18 sprll 1974 125.000 gulden; op 18 juli 1974 325.000 guldèn en op 17 april 1975 200.000 gulden. Thans wordt het eindkrediet gevraagd, groot 266.629.52. De totale bouwkos ten waren f 720.825.70: voor de aanleg van de centrale verwarming was 29.580 gulden nodig: voor de door de gemeen te verzorgde tuinaanleg f 22.610.92; voor de leges 3.328 gulden en voor de stoffering en zonwering 11.781,45. Voor het schoonmaken na de verbouwing was nog een bedrag van 2320 gulden nodig en tenslotte kostte de „naam" van de school2360 gulden. Maandag werd het gemotoriseerd ver keer op snelheid gecontroleerd op de Middelwijkstraat, de Nieuweweg en de Burg. Grothestraat. 1230 Voertuigen passeerden de radarapparatuur en daar van reden 24 bestuurders te hard. Top- score was 86 km. p/u. Woensdag 21 september a.s. wordt op de Sint Willibrordusschool aan de Sint Willibrordusstraat in Soest-Zuid het 25-jarig bestaan van de school gevierd. Dat gebeurt voor de kinderen met een Eucharistieviering in de parochiekerk; een groots opgezet ganzenbordspel op de speelplaats van de school; een gezamenlijke lunch en 's middags, het hoogte punt, de deelname van een schoolteam aan het Tros T.V.-program ma „Ren je Rot". Op de T.V. zal de opname overigens pas op 26 ok tober te zien zijn. 1 September 1952 werd de school officieel de heer Tans vele jaren van grote werk- in gebruik genomen. Er was een groot zaamheid toe". officieel gezelschap met onder andere de Het hoofd van de R.K.-ULO sprak de burgemeester. Mr. S. P. Baron Ben- hoop uit dat ook de Sl. Willibrordusschool tinck. wethouder Van Zadelhoff, Deken goede leerlingen zou afleveren aan zijn Smit, Mgr. Smit, de pastoors Lommerse school. en Voss, de gemeenteraadsleden Ooms, De school bloeide en groeide zodanig Zoetelief en Van Wely. de directeur van zelfs, dal in de wijk Soest-Zuid een twee gemeentewerken de heer- Van Noessel, de R.K. school gesticht werd; de St. de heer Nijhuis hoofd van de Maria- Ludgerusschool. Nadat aanvankelijk de- school, de heer Weyts hoofd van de ze tweede school een wat kwijnend be- R.K.-ULiO, twee zusters van de St.Jo- staan leidde en er in de kringen van het sephschool, ds. van Krugten, de inspec teur van het Lager Onderwijs, de heer Lindeman, de bisschoppelijk inspecteui de heer Oomes, architect Brouwer, aan nemer van Breukelen en de hoofdinspec teur van politie. De kinderen stonden buiten het gebouw en „zagen", zoals onze verslaggever toen schreef, „hoe vele notabelen uit kerkelijke en wereldlijke kringen met hun tegenwoordigheid aan deze opening luister bijzetten". Na inzegening van het gebouw door De ken Smit, kwamen de sprekers los: De ken Smit; de burgemeester, inspecteur Lindeman, de bischoppelijk inspecteur, de architect, de aannemer, de dominee, pastoor Voss, de heer Van Wely, de heer Wantenaar namens kerk- en schoolbe stuur, de heer Weyts, hel nieuwe school hoofd Taris en de heer Van Hal, secre taris van het schoolbestuur. Zij allen werden bedankt door pastoor Lom merse. Men sprak in superlatieven en zo zei bij voorbeeld inspecteur Lindeman dat de vreugde ditmaal wel zeer groot was „nu hier een zeer mooie school is gebouwd. Licht en lucht kunnen in overvloed bin nen komen; aan de hoogste eisen van hy giëne is voldaan, terwijl het gebouw het in deze omgeving zeer goed doet. Spre ker hoopte dat de onderwijzers de lief de voor het kind, de pedagogische liefde, gestadig zouden beoetenen". Raadslid Van Wely, zelf oud-school hoofd. zei zelfs „dat dit een schoolge bouw was, zoals er geen tweede bestaat en welke niet is te verbeteren. Het moet hier prettig zijn te werken en hij wenste R.K.' schoolbestuur zelfs rekening ge houden werd met opheffing, kreeg later de St.Willibrordusschool het moeilijk. Vooral vorig schooljaar waren de pro-" blemen groot, maar dankzij grote in spanningen van het schoolteam met het nieuwe hoofd de heer H. J. M. van Ree en de oudercommissie is men die moei lijkheden te boven gekomen. Er is spra ke van een „vernieuwing" die zich on dermeer manifesteert in het gebruik van de nieuwste leermethodes voor Neder landse taal, rekenen, geschiedenis en kennis der natuur. Er is nu een volle dig ingericht handenarbeidlokaal; men beschikt over een voortreffelijk docu mentatiecentrum en de contacten met de beide kleuterscholen in de wijk, de Fatima-kleuterschool en de Bengelen- bak, zijn optimaal. Ook de participatie van de ouders in het schoolgebeuren is voortreffelijk. Met veel plezier gaan kinderen en ouders daarom het 25-jarig bestaan vieren in een schoolgebouw „Zoals er geen tweede bestaat". De vrij simpele vraag hoe de gemeente de reservelijst van woningzoekenden met het oog op de woningbouw in Overhees 2 hanteerde, heeft de CDA-raadsfractie maandagavond tijdens de CDA-soos, danig in verlegenheid gebracht. Fractie-voor zitter Van Poppelen vertelde omstandig waarom de geselecteerden na maart van dit jaar zo weinig gehoord hadden en hij citeerde uit een vragenlijst die nu rond gestuurd was met het oog op de voor eind september uitgeschreven voorlichtings bijeenkomst. Hij ging echter niet op de vraag in en zei tenslotte, toen men daar toch op aandrong, telefonisch te zullen gaan informeren. De belangstelling voor deze soos was dit keer wel erg groot. Voornamelijk kwam dat door de ongerustheid van gega digden voor koopwoningen in de wijk Overhees 2, die indertijd op de reserve lijst terecht gekomen waren. Hoe werd die lijst gehanteerd nu gebleken was, dat aanvankelijk geselecteerden zich te ruggetrokken hadden. De woordvoerder van de groep, de heer B. v.d. Kolk, vond het vrij absurd dat de gemeente tussen de „reservisten" nu weer urgente gevallen schoof. Hoe kon dat bij koopwoningen? Hij wilde ook we ten of de „reservisten" voor Overhees 3 in aanmerking kwamen of dat zij weer moesten meeloten. Fractie-voorzitter Van Poppelen kwam er niet uit. Wel was hij van mening dat het gemeentebestuur wat meer openheid had moeten betrachten: óók de raad werd in het onzekere gelaten. De bezoekers vonden dat een vreemde situatie omdat de raad toch te beslissen had en niét een of andere instantie. De fractie hoorde ook dat veel woning zoekenden bang waren voor represaille maatregelen van de plaatselijke over heid indien men wat uitvoeriger in actie kwam tegen het gemeentelijk beleid. „De bevolking is angstig" werd gezegd. Van Poppelen ging uiteindelijk niet op bellen; hij kreeg een viertal vragen mee die hij met spoed zou laten beantwoor den. Het ging de vragenstellers daarbij om a. worden de eerste 25 kandidaten van de reservelijst ook uitgenodigd voor de voorlichtingsbijeenkomst eind sep tember? b. wordt de nummering van de reservelijst strikt aangehouden; c. blijft deze lijst ook gelden voor Overhees 2 tweede bouwfase en straks Overhes 3, zonder dat er weer een loting plaats vindt? en d. openbaarmaking van zo- wel de lijst van geselecteerden als van de reservelijst. De heren B. v.d. Kolk, Duinweg 1 tel. 13101 en J. Heerkens, Wiardi Beekman- straat 76, tel. 19993 treden voor dit geval als contactpersoon voor de verontrust ten op. Op ons verzoek hebben wij de te Amersfoort, bereid gevonden, om speciaal voor DIT pian aantrekkelijke voorwaarden te hanteren zoals: 100% hypotheek groeihypotheek 6 of 10 jaar no-risk hypotheek voorfinanciering Rijksbijdrage standaard hypotheek verder nog vele varianten Zeer lage rente Voor individuele informatie of een kosteloze vrijblijvende offerte BINNEN TWEE DAGEN: Hypotheken - Beleggingen - Financieringen - Verzekeringen NIEUWEWEG 27 SOEST TEL. 02155-15459 Lady speaker: Ciska Peters 20.00 uur Modeshow 21.00 uur Optreden Ciska Peters 21.30 uur Pauze, uitdelen van hapjes door fa. van Asch en de Kaasspecialist 22.00 uur Modeshow 22.45 uur Optreden Saskia en Serge 23.15 uur Finale 20.15 - 22.45 uur Idem als 28 sept. 22.45 uur Optreden Lee Towers 23.15 uur Finale. Foto Herman van Dam De Sint Willibrordusschool aan de Sint Willibrordusstraat in Soest-Zuid. Donderdag 15 september 1977 56e jaargang no. 4 SOESTER i COURANT Abonnement pe, kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f io,-. Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 *- Postgiro 126156Verschijnt iedere donderdag Dertien Soester winkeliers brengen een grandioze najaarsmode show onder de titel „Alle dertien goed". Deze happening wordt op woensdag 28 en donderdag 29 september gehouden in het restaurant van het Soester Natuurbad. Behalve een grootse modeshow, treden ook diverse bekende Nederlandse artiesten op en worden de bezoe kers vergast op een hapje en een drankje. Een dergelijk evenement is voor Soest een uniek gebeuren. De dertien volgende winkeliers maken de najaarsshow tot een onvergetelijk ge beuren. Nic. van Dam zorgt voor de schoenen, tassen en sportkleding; Coli- tico draagt zorg voor de sieraden en hor logerieën; Eb Kareisen is met sportkle ding en jeans vertegenwoordigd; het Brilcentrum toont een unieke collectie brilmonturen; Bobby's Fashion zorgt voor de herenmode; René for Fashion en Pieternel tonen een uitgebreid assorti ment dameskleding en Kapsalon Henry en Roel B.S. verzorgen de kapsels van de acht mannequins en de vier dress- men. De entourage wordt verzorgd door Aals- meer's bloemenhuis, drukkerij Prakti- cum, Slagerij van Asch en de Kaas specialist. Deze vier geven de najaars show nog meer een allround karakter. Op de twee avonden laten deze dertien winkeliers duidelijk zien. dat Soest haar bevolking héél wat te bieden heeft. Alles wat met het uiterlijk van de mens te ma ken heeft wordt op de show getoond. Deze Soester zaken maken op deze avon den duidelijk, hoe belangrijk het is dat de mensen goed gekleed gaan en dat deze kleding met hun uiterlijk één geheel is. Zij vinden het uiterlijk een belangrijk deel van de persoonlijkheid, en daarom is hun devies: „Het zijn de kleine dingen, die het doen". De show besteedt daarom aandacht aan de haar-mode, sieraden, schoenen en brillen, die ook behoren bij dé verzor ging van het uiterlijk. Dit zijn dingen, die bij een modeshow meestal op de achtergrond raken, maar die in Soest goed naar voren zullen worden gebracht. De samenwerking van de verschillende winkeliers, die hiervoor nodig is, getuigt van een goede onderlinge verstandhou ding. Tot nu toe organiseerden Pieternel, René for Fashion en Bobby's Fashion afzonderlijk modeshows, maar nu gaan zij met elkaar iets groots brengen. Hon derdtwintig verschillende „outfits", ge showd door twaalf vakmensen, zullen maken dat er in Soest nog lang over dit festijn gesproken zal worden. Als onder delen van dit modeprogramma worden lammy-coats, dames- en herenkleding, wintersportkledingetc. getoond. Ciska Peters Eigenlijk wordt alle mode „van de vroege ochtend tot de late avond" hier aan de Soester bevolking getoond. En al deze mode is in onze woonplaats ver krijgbaar; de belangstellenden zullen zien dat Soest haar inwoners zeker wat te bieden heeft. Zelfs peperdure juwelen en andere sieraden zijn in Soest ver krijgbaar. Ook deze artikelen, waarvoor een topverzekering van vele duizenden guldens moest worden afgesloten, zijn een onderdeel van het najaarsevene ment. Onder de dertien organisatoren bestaat een groot enthousiasme voor dit gebeu ren. De winkeliers willen op deze manier hun zaken, die relatief ver van elkaar verwijderd zijn „dichter bij elkaar" brengen. Dit willen zij doen door een show te presenteren, die helemaal af is. De entrée voor deze najaarsshow is slechts 7,50 per persoon. Dit bedrag is zeer laag, gezien het vele, dat tijdens de show geboden wordt. De entrée van een modeshow kost normaliter al gauw tien tot twintig gulden, terwijl een dergelijke show meestal veel eenzijdiger is. De Soester bevolking is in de afgelopen week reeds warm gelopen voor het najaarsevenement. Dit bleek uit de ver koop van enige honderden kaarten in de afgelopen dagen. Deze kaarten zijn nü nog bij de dertien winkeliers te verkrij gen, maar het ziet er naar uit dat ook hier gaat gelden: ,,Wie het eerst komt, het eerst maalt". De organisatoren presenteren hun show ook onder de titel „Een avondje uit, goed voor U". De show is dan ook bedoeld om naast veel mode-informatie een stuk ontspanning te geven. Hiertoe treden bekende Nederlandse artiesten op, zoals Ciska Peters, Saskia en Serge en Lee Towers. Verder wordt door middel van lekkere hapjes en een drankje de sfeer erg gezellig gemaakt. Kortom: een veel zijdig programma. Lee Towers Een verkeersongeluk in Leusden heeft het leven gekost aan de 22-jarige Jozef Kooiman uit Soest. Hij bestuurde een auto, die door een foutieve inhaalma noeuvre van een tegenligger frontaal daarmee in botsing kwam. De naast het slachtoffer zittende mej. N. D. uit Amersfoort, alsmede de twee inzitten den van de andere auto, J. S. en T. S. beiden uit Scliiedam, werden met verwon dingen naar het ziekenhuis De Lichten berg gebracht. 1 oktober is de datum, waarop de betaling van 't abonnement voor het vierde kwartaal 1977 a f 5, moet plaats vinden. Prettig is, dat vele abonnees het gehele jaar voldeden zodat deze lezers het ver zoek het vierde kwartaal zo spoe dig mogelijk te voldoen, naast zich neer kunnen leggen. Zij, die dat niet deden en de abonnees die door de één of an dere oorzaak tot op heden achterstand in de betaling hebben, gelieven deze achterstand tegelijk met de betaling van het vierde kwartaal te voldoen aan ons kantoor Van Weedestraat 29 of op onze postgirorekening 126156. of op onze rekening bij de Ned. Midden standsbank N.V. te Soest rek.nr 68.43.10.805 of op onze rekening bi| de Rabobank te Soest rek.nr 3599.20.950. Zij, die gewend zi|n automatisch te betalen behoeven qeen enkele handeling te verrichten. Voor Uw medewerking zeggen wij U hartelijk dank. Adm. Soester Courant Als laatste willen de winkeliers aan de belangstellenden kenbaar maken, dat zij toch vooral op tijd moeten komen, omdat het programma precies om acht uur begint. In verband hiermee stellen zij de zaal reeds om half acht open en doen de deuren stipt om acht uur dicht. Het programma moet dan namelijk begin nen, omdat de organisatoren contrac tueel bepaalde tijden met de artiesten hebben afgesproken. Wie dus later dan acht uur komt. loopt de kans een geslo ten deur te vinden. Daarom moeten bezoe kers woensdag 28 of donderdag 29 september op tijd in het restaurant van het Soester Natuurbad zijn.

Soester Courant | 1977 | | pagina 1