De nieuwe Opel Rekord mm Programma Volksuniversiteit Baarn najaar 1977 MUcUrior s JAAR waar kleren kiezen kinderwerk is Uw succes is onze Autorijschool M. LOS 3 Uw succes is onze Demonstratie Volksdansen voor ouderen Koester Courant van donderdag 15 september 1977 gerust met hydraulische klepstoters, waardoor klepafstelling overbodig is. De standaard krachtbron van de Rekord blijft de beproefde 1.9 N motor die 75 DIN pk levert. Deze motor, evenals de 60 DIN pk 1.7 N motor gebruikt norma le benzine. De 2.1 liter dieselmotor met een ver mogen van 60 DIN pk behoudt zijn spe ciale plaats in het programma. Een nieuw ontworpen luchtfilter vermindert het motorgeluid. Veiligheid De constructie van de carrosserie werd door middel van computers berekend, waardoor in geval van een botsing Ln de kreukelzones een gecontroleerde defor matie optreedt. De passagierskooi en de langsliggers werden verstevigd. Het vei- ligheidsstuur is met kunststof bekleed. De stuurkolom is energie-absorberend. Rolgordels zijn standaard op alle Re kord modellen. De hoge mate van passieve veiligheid in de nieuwe Rekord is het resultaat van Opel's jarenlange veiligheidsonderzoe kingen op de proefbaan en in het labo ratorium, aangevuld met analyses van plaatsgevonden verkeersongevallen, dit in samenwerking met gespecialiseerde doktoren. Optionele uitrusting Op het merendeel van de nieuwe Re- kords zijn een groot aantal extra's lever baar, zodat de koper zijn auto reeds vanaf de fabriek geheel naar eigen wen sen kan laten uitrusten. Nieuw zijn ondermeer electrische deur sloten, electrisch bediende ramen, elec- trisch bediend schuifdak, airconditio ning, in de hoogte verstelbare voorstoe- len en vanzelfsprekend is de beproefde automatische transmissie leverbaar. Onderhoud Door diverse maatregelen werd de co- rosiebestendigheid nog opgevoerd. Een aantal verbeteringen werden inge voerd voor een gemakkelijker en goed koper onderhoud. Het vervangen van een voorbumper bijvoorbeeld neemt 33% minder tijd. De Opel rijder kan bij ongeveer 6500 Opel-Euroservice dealers terecht voor service en onderhoud. De nieuwe Rekords zullen medio sep tember in ons land leverbaar zijn. Opel Rekord stationwagen De combinatiewagens zijn al lang het imago van bestelwagen kwijt. De be langrijkste redenen hiervoor zijn de trend naar meer auto-toerisme en het feit dat alleen de vormgeving maar niet langer het comfort, van de sedans ver schilt. Als één van de meest actieve fabrikanten op dit gebied heeft Opel deze ontwikkeling gestimuleerd. Het belangrijkste gegeven van de nieuwe Opel Rekord stationwagen is de aanzienlijke vergroting van het laadvo lume. Het grootste rechthoekige pakket, dat vervoerd kan worden, kan 35% gro- ter zijn dan bij het vorige model. Het totale laadvolume van de nieuwe Rekord combinatiewagen is 1638 liter. Dit werd mogelijk gemaakt door het dak verder naar achteren door te trekken. De lengte van de laadvloer bij neer geklapte achterbank bedraagt 1951 mm, de breedte tussen de wielkasten be draagt 1139 mm en de totale breedte 1411 mm. De hoogte is 759 mm. De carrosserie werd 45% stijver zodat minder trillingen optreden, waardoor het geluidsniveau in het interieur aan zienlijk minder werd. De vergrendeling van de achterbank werd verstevigd, maar tegelijkertijd werd de bediening simpeler. De nieuwe stationwagen is leverbaar als drie- en vijfdeurs model. De vijf- deurs uitvoering is leverbaar in stan daard en Deluxe uitvoering. Voor het eerst zijn de stationwagens uitgerust met het geforceerde ventilatie systeem, zoals op de sedans. Dezelfde motoren als op de sedans zijn leverbaar. Met de 2.0 liter inspuitmotor accelereert, de caravan van 0 -100 in 13 seconden. De topsnelheid bedraagt in de ze uitvoering 176 km/uur. Opel zal op de autotentoonstelling in Frankfurt, die vandaag 15 september geopend werd, een geheel nieuwe Opel Rekord serie voorstellen. Door uitgebreide windtunneltesten is men er in geslaagd één van de belangrijkste doelstellingen - zuinigheid - te verwezenlijken. De aërodynamische carrosserie heeft een frontaal oppervlak dat 10% groter is dan van zijn voorganger, maar door de speciale vormgeving is de luehtweerstand 10% minder. Een brandstofbesparing van 5% was het resultaat, terwijl bovendien de top snelheid 5% hoger is dan van de vorige Rekord Een verder resultaat van de windtunnel- proeven was dat de opwaartse druk op de vooras bij hoge snelheden 40% lager is. De auto blijft meer met de neus op de weg gedrukt en heeft dus een beter weg contact bij hoge snelheden. De zijwind gevoeligheid is ook beduidend minder geworden. Door een langere, laag aflopende motor kap, een eveneens verlengde daklijn en een kortere hogere achterkant kreeg de nieuwe Rekord zijn elegante wigvormi ge carrosserie. De gemakkelijk toe gankelijke kofferruimte werd met 20% vergroot en heeft volgens VDA-norm een inhoud van 480 liter. De buitenafmetingen zijn vrijwel gelijk aan die van zijn voorganger, maar het interieur werd ruimer. Door de vorm van de voorruit wordt de luchtstroom over het dak geleid en ont staan geen wervelingen langs de zijrui ten die daardoor bij regen beter schoon blijven. Hiertoe draagt ook de speciale vorm van de buitenspiegel bij. Verdere uiterlijke kenmerken van de nieuwe Rekord zijn de grote koplampen en achterlichten en de tot in de zijkant van de wagen doorlopende richtingaan wijzers. De brede bumpers zijn voorzien van rubber strippen. De „Deluxe" en „Berlina" uitvoeringen hebben op de flanken kunststof beschermstrippen. De nieuwe Rekord is leverbaar als twee- en vierdeurs sedan in standaard, De- luxe en Berlina uitvoering. Voor de spor tieve rijder is een speciaal „S" pakket leverbaar met ondermeer gasgevulde schokdempers, vierspaaks sportstuur- wiel, halogeen koplampen en een spe ciaal instrumentenbord. De Rekord Caravan is verkrijgbaar in drie- en vijfdeurs uitvoering. De vijf deurs is ook leverbaar in een Deluxe uit voering. Interieur De breedte op schouderhoogte werd met 26 mm vergroot. Het grote glasopper vlak en de slijtvaste stoffen bekleding zorgen voor een licht en vriendelijk in terieur. Kleine spullen kunnen opgeborgen wor den in een bakje op de transmissie tunnel en in een trogvormige uitspa ring boven het handschoenenkastje. Met behulp van een computer werd de juiste zitpositie met betrekking tot het uitzicht en de plaatsing van het stuur wiel, instrumenten, bedieningsschake laars en pedalen bepaald. De gemakkelijk afleesbare instrumen ten zijn achter niet-reflecterend glas ge plaatst. De schakelaars zijn voorzien van verlichte symbolen. Het ventilatiesysteem, ontwikkeld in Opel's klimaatkamer bij snelheden tot 200 km en bij temperaturen die we slechts in de poolstreken kennen, berust op het mengluchtprincipe. Hierbij wordt de temperatuur niet gere geld door de warmwatertoevoer in de kachel te doseren, maar door warme en koude lucht te mengen. Onafhankelijk van de rijsnelheid wordt de gewenste temperatuur snel bereikt en deze is ook nauwkeuriger te regelen. Zes uitstroomopeningen op het instru mentenpaneel, elk afzonderlijk regel baar en uitlaten op voethoogte zorgen voor een tochtvrije luchtverdeling. De luchttoevoer via het instrumentenpaneel en vanuit de voetruimte is afzonderlijk regelbaar. Speciale openingen leggen een warme lucht gordijn langs de deuren en zij panelen. Voor het achtercompartiment zijn aparte luchtkanalen aangebracht. De nieuw ontworpen aanjager heeft vier snelheden en levert bij een minimum aan geluid tot 130 liter per seconde, waardoor per minuut de lucht in het passagierscompartiment drie maal ver verst kan worden. Met gebruikmaking van het bestaande verwarmingssysteem kan vanaf de fa briek airconditioning worden inge bouwd. De stoelen bestaan geheel uit schuim- stof. De voorstoelen zijn bovendien voor zien van veren om trillingen van de wiel ophanging en carrosserie op te vangen. De brede, wijdopenslaande deuren zor genJ voor een gemakkelijke instap. De deurrubbers zijn ver naar buiten ge plaatst, waardoor een betere geluids isolatie werd verkregen en het binnen dringen van vuil rond de deuropeningen wordt verhinderd. De speciaal geisoleerde bodemplaat dempt trillingen en rijgeluiden. Wielophanging Bij het ontwerpen van de wielophanging hadden de Opel-ingenieurs vier doelen voor ogen: verbetering van het comfort, het behou den van de veilige en neutrale stuur- karakteristiek, een lichtere besturing en een kleinere draaicirkel. De geheel nieuw ontworpen voortrein op het McPherson principe. De inwendig van een teflon laag voorziene schokdem pers zorgen voor een betere demping, waardoor zowel de wegvastheid als het comfort verbeterd werd. De starre achteras werd verder verbe terd en aangepast aan de nieuwe voor wielophanging. Alle rubber veerbussen werden vergroot voor een betere geluidsisolatie. De nieuwe Rekord is uitgerust met schijfremmen vóór en trommelremmen achter. Rembekrachtiging is standaard. De kogelkringloop-stuurinrichting kreeg een andere overbrengverhouding voor een lichtere besturing. Stuurbekrachti ging is op alle Rekords leverbaar. De draaicirkel werd 60 cm kleiner en bedraagt nu 10,8 meter. Getipt voor echte knullen, toffe kleren van Mikimo om zo mee weg te lopen Hoe oud jc ook bent, één, zes. tien of dertien jaar, het geeft niet. Mikimo heeft voor jou altijd oer fijne kleren. En 't zit hoe dan ook als gegoten. Normaal toch f Broeken horen nu met strakke pijpen. In stoere rib of stevige jeans. En wat dacht je bijvoorbeeld van zon echte knicker bocker. Doe er dan een leuke trui en sportkousen bij en je maakt 't. Mikimo heeft keuze te over. Zo ook joppers in te gekke kleurige houthakkersruiten. Ja daar raak je beslist weg van. Leren jacks en super - snelle ski-pakken. Ga maar eens kijken, het hangt er pasklaar voor jou. En vergeet niet de sokken, riemen, mutsen enzovoorts, want hel past er allemaal bij Tot ziens dus. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16286 Radiaal staalgordel banden zijn stan daard op 5% J x 14 velgen. Motoren: sterk maar zuinig: De nieuwe 2.0 liter inspuitmotor is de krachtigste uit de srie motoren, die in de Rekord leverbaar zijn. Deze motor is uitgerust met het Bosch L-Jetronic inspuitsysteem en levert 110 DIN pk. Met deze krachtbron levert Opel niet al leen één van de pittigste motoren in deze klasse, maar ook een bijzonder zuinige. Afhankelijk van de rijstijl bedraagt het brandstofverbruik tussen 8,5 en 12 liter per 100 km. Met de 2.0 E motor acce lereert de Rekord van 0 tot 100 km in 12 seconden. De topsnelheid bedraagt 179 km/uur. De 2.0 S motor blijft in het programma. Het vermogen is 100 DIN pk en geeft de Opel Rekord een topsnelheid van 173 km/uur. De nieuwe 2.0 N motor neemt genoegen met normale benzine, deze motor levert 90 DIN pk en vervangt de huidige 1.9 SH motor. De 2.0 N motor heeft een nieuw ontworpen carburateur, waarvan het on derhoud en de afstelling aanzienlijk ver eenvoudigd is. Alle Rekord twee liter motoren zijn uit- Van Lenneplaan 47 Telefoon 1 66 21 CD CD 0) Si Op donderdag 6 oktober zal 's middags om half 3 in Gebouw Eltheto een derde volksdansgroep voor ouderen starten. Er is al een groep in „De Drie Eiken" en een in „Honsbergen". Wilt U weten of dit iets voor U is? Kom dan op woensdag 21 september om 2 uur naar het Gebouw Middelwijk a/d Paral lelweg. Daar zal de groep uit Soesterberg U dan laten zien, tot welke prestaties een volksdansgroep kan komen. Iedere belangstellende is daar hartelijk welkom. Toegang vrij. Voor eventuele inlichtingen en opgave: Federatieve Raad voor het Bejaarden- werk, Middelwijkstraat 36, Soest, tel. 02155-19289, J. Hukema (Projektleid- ster). D'ffc 23 september toch gaan doen. Kom kijken Mededelingen De tekst geeft een korte beschrijving van de activiteiten t/m december 1977. Meer informatie, mondeling zowel als schriftelijk, kunt u verkrijgen tijdens de openingsuren op ons bureau in de Speel doos, Rembrandtlaan 35, Baarn, telefoon 1 60 33. Bureau Het bureau van de Volksuniversiteit is geopend voor informatie en inschrijving, 's morgens van 10.00-12.00 uur op werk dagen. Secretaresse Mej. G. I. Smit. Prijzen Alle in de folder genoemde activiteiten zijn voor iedereen toegankelijk. Leden, houders van een C. J.P. en Pas-65 krijgen reductie op cursusgelden. Het lidmaat schap zal vanaf 1 januari 1978 samenval len met het kalenderjaar. De leden moeten op de ontvangen ac ceptgirokaart de contributie ditmaal voor 1% jaar voldoen t.w. 15,- voor leden en 7,50 voor gezinsleden. Dit lidmaatschap geldt dan tot eind decem ber 1978 en wordt automatisch verlengd, tenzij vóór eind december 1978 schrifte lijk is opgezegd. Zij, die het gecombineerde lidmaatschap via de V.V.V. Baarns Bloei hebben betaald, kunnen volstaan 5,- per lid en 2,50 per gezinslid over te maken, zodat ook zij tot eind 1978 hun contributie voor de Volksuniversiteit hebben betaald. Inschrijving De inschrijving geschiedt in volgorde van ontvangst van betaling. Men krijgt alleen bericht als de cursus is volgeboekt of door te weinig aanmeldingen niet doorgaat. Betaling a. contant tijdens de openingsuren van de V.U. in de Speeldoos, Rembrandtlaan 35, Baarn. b. door middel van bijgevoegde accept girokaart, waarop aan de achterzijde de codering en bedragen ingevuld kunnen worden en aan de voorzijde duidelijk uw naam en adres. c. door storting van het bedrag op giro 33 56 887 t.n.v. Volksuniversiteit Baarn, met specificatie van het bedrag. d. door storting op banknummer 55.29. 32.078 van de A.B.N. te Baarn. Volledige opgave van naam en adres en codenummer* s) van de cursus*sen) is voor alle cursisten noodzakelijk. Het lesgeld kan eventueel in twee termijnen worden betaald. Cursuskaarten worden op de eerste les uitgereikt. Voor het toezenden van de lidmaatschapskaart gelieve u 0,75 extra te storten. Abonnement Theater Gooiland code Gooiland Met Theater Gooiland worden twee se ries V.U. abonnementen aangeboden, inclusief busvervoer. Serie 1977: 20/9 toneel; 13/11 opera; 7/12 triller. Prijs 60,-; leden V.U. 52,50; Pas 65 37,50. Serie 1978: 31/1 Toon Hermans; 15/2 Blijspel; 28/3 Toneel. Prijs 62,50; Leden V.U. 55.-; Pas 65 40,-. Meer gegevens op ons bu reau verkrijgbaar. Algemene Ontwikkeling code 2.01 Voor hen die hun lagere schoolkennis willen ophalen en uitbreiden. Een kans om te ontdekken of men weer kan wennen aan het opnieuw gaan leren te zien welke mogelijkheden binnen ieders bereik zijn. Onderdelen: Nederlands; Rekenen in de praktijk; Eenvoudig engels; Maat schappelijke oriëntatie. In de Speeldoos, donderdagmorgen 9.30- 11.30 uur, begin 22 september, 12 weken, met mogelijkheid tot vervolg. Cursus prijs 45,- exclusief leermateriaal. Project „In de derde versnelling" code 2.02 Gespreksgroepen over de levensfase van het ouder worden, voor echtparen en alleenstaanden van 55-65 jaar. Een ken nismaking op een vormingscentrum, ge volgd door 6 gespreksbijeenkomsten, te beginnen voorjaar 1978. Voor dit project zoeken wij gespreksleiders, die in het najaar 1977 onder deskundige leiding daarvoor opgeleid willen worden. Opfriscursus - N. W. A. van Roon code 2.03 Een korte cursus om uw kennis van de nederlandse grammatica op te frissen. Een grote steun bij het leren van een vreemde taal. Start in de 'week van 22 augustus - 6 lessen. Cursusprijs 20,- inclusief boek. Nederlands voor buitenlanders code 2.04 Bij voldoende belangstelling wordt een cursus nederlands voor buitenlanders georganiseerd. Bij opgave gaarne eigen moedertaal vermelden. Cursussen voor de jeugd code 1.01 Timmeren. In de Speeldoos, maandag middag 16.00-17.00 uur, begin 19 septem ber - 11 lessen - 6-8 jaar. Cursusprijs 50,- inclusief materiaal, code 1.02 Timmeren. In de Speeldoos, maandag middag 17.00-18.00 uur, begin 19 septem ber - 11 lessen - 8-10 jaar. Cursusprijs 50,- inclusief materiaal, code 1.04 Timmeren. In de Speeldoos, donderdag middag 16.00-17.00 u., begin 22 septem ber - 11 lessen - 6-8 jaar. Cursusprijs 50,- inclusief materiaal, code 1.05 Timmeren. In de Speeldoos, donderdag middag 17.00-18.00 u., begin 22 septem ber - 11 lessen 9-12 jaar. Cursusprijs 50,- inclusief materiaal. Muzikale expressie - G. Lustenhouwer code 1.06 In de Speeldoos, woensdagmiddag 13.30- 14.15 uur., begin 21 september 10lessen- 6-7 jaar. Cursusprijs 35,-. Muzikale expressie - G. Lustenhouwer code 1.07 In de Speeldoos, woensdagmiddag 14.30- 15.15 uur., begin 21 september -10 lessen- 7-8 jaar. Cursusprijs 35,-. Creatief spel - Annelies Roodnat code 1.08 in Het Brandpunt, woensdagmiddag 14.00-15.-- u., begin 21 september 10 les sen - 6-8 jaar. Cursusprijs 40,- inclusief materiaal. Handenarbeid - Dorelies Schomaker code 1.09 In de Speeldoos, vrijdagmiddag 16.00- 17.30 uur, begin 23 september - li lessen - vanaf 10 jaar cursusprijs 60,- inclusief materiaal. Cursussen Algemeen Kunstgeschiedenis - Ellen Jellema code 1.10 kennedy-Mavo, lx per 14 dagen 20.00- 22.00 uur begin 27 september -10 lessen. Cursus 75,- - leden 70,- incl. syllabus. Psychologie Gert Smit code 1.11 In de Speeldoos, woensdagavond 20.00- 22.00 uur. begin 21 september 1 inlei dende les (vrij toegankelijk) 10 lessen. Cursusprijs 75,- - leden 70,- incl. syllabus. Psychologie - Gert Smit code 1.12 Voor hen die een vervolgcursus willen volgen, wordt na een inleidende les in een drie- tot viertal lessen uitgebreid aandacht besteed aan enkele specifieke onderwerpen. Antieke meubelen - Maria Kersen code 1.13 In de Speeldoos, woensdagmorgen 9.30- 11.30 uur, begin 26 oktober - 6 lessen. Cursusprijs 50,- - leden 45,-. Huid- en haarverzorging - Sonja Jansen code 1.14 In de Speeldoos, woensdagavond 20.00- 22.00 uur, begin 21 september - 8 lessen. Cursusprijs 65,- - leden 60.-. Bridge voor beginners en gevorderden code 1.15 In de Speeldoos, maandagmiddag 15.00- 17.00 uur, begin 19 september -11 lessen. Cursusprijs 50,- - leden 45,-. Volksuniversiteit Soest In september worden ook in Soest diver se cursussen door de nieuwe Volksuni versiteit aldaar georganiseerd. Inlich tingen tel. 02155-18746. Creatieve cursussen Antieke poppen - Marjoke van Dijk code 1.31 In de Speeldoos, voor gevorderden, dins dagmorgen 9.30-11.30 uur, begin 20 sep- tember, 8 lessen - cursusprijs 65,- - leden 60,-. Antieke poppen - Marjoke van Dijk code 1.32 In de Speeldoos, voor beginners, dinsdag middag 13.30-15.30 uur, begin 20 septem ber, 8 lessen cursusprijs 65,- - leden 60,-. Wandkleden maken - Marion Holtrop code 1.33 In de Speeldoos, dinsdagavond 20.00- 22.00 uur. begin 20 september -11 lessen - cursusprijs 75,- leden 70,-. Tekenen - Bert van As code 1.34 Schilderen en aquarelleren in de Speel doos, dinsdagavond 19.30-21.30 uur, be gin 20 september -11 lessen - cursusprijs 75.- - leden 70,-. Tekenen - Bert van As code 1.35 Met potlood, houtskool en/of pen in de Speeldoos, donderdagavond 19.30-21.30 uur, begin 22 september - 11 lessen - cursusprijs 75,- - leden 70,-. Timmeren - Jan Ravenhorst code 1.36 De eerste lessen werkstukjes maken met verbindingen, dit materiaal is bij de cursus inbegrepen, daarna vrij timme ren, waarvoor het materiaal zelf aange schaft moet worden. In de Speeldoos, dinsdagavond 20.00-22.00 uur., begin 20 september - 11 lessen - cursusprijs 90.- - leden 85,-. Spinnen - Marjo Scholtmeijer code 1.37 Spinnen op spintol, spinnewiel, verven en verwerken, in de Speeldoos, maan dagavond 19.30-21.30 uur, begin 19 sep tember - 10 lessen - cursusprijs 70,- - leden 65,-. Handenarbeid - Dorelies Schomaker code 1.38 Werken met klei, gips, hout en papier, in de Speeldoos, donderdagmorgen 9.30- 11.30 uur, begin 22 september -11 lessen - cursusprijs 90,- - leden 85,- incl. materiaal. Handenarbeid - Dorelies Schomaker code 1.39 Werken met klei, gips, hout en papier, ln de Speeldoos, donderdagavond 20.00- 22.00 uur, begin 22 september -11 lessen - cursusprijs 90.- - leden 85,- incl. materiaal. Leerbewerken Mv. A. M. Dijkema code 1.40 Gewenst ervaring met naaimachine. In de Speeldoos, dinsdagmorgen 9.30-11.30 uur. begin 20 september - 4 lessen cursusprijs 35,- - leden 30,-. Volksuniversiteit samen met Tuinbouw Bloemschikken beginners - Moni Post code 1.50 In Het Brandpunt, dinsdagavond 20.00- 22.00 uur, begin 27 september, vervol gens 4,18,25 okt., 1,15. 22, 29 november - 8 lessen - cursusprijs 40,- - leden VU en Tuinbouw 30,-. Bloemschikken gevorderden - C. Amesz code 1.51 In de kas van bloemisterij. Jansen, maandagavond 20.00-22.00 uur, begin 26 september - 8 lessen - cursusprijs 40,- - leden V.U. en Tuinbouw 30,-. Tuinieren - M. Sentner code 1.52 In de Speeldoos, donderdagavond 20.00- 22.00 u., begin 24 november, vervolgens 1 en 8 december, 12, 19 januari 1 praktijkles - 6 lessen - cursusprijs 35,- - leden V.U. en Tuinbouw 25,-. Kamerplanten - M. Sentner code 1.53 In de Speeldoos, donderdagavond 20.00- 22.00 u., begin 20 oktober, vervolgens 27 oktober, 3, 17 november - 4 lessen - cursusprijs 30,- leden V.U. en Tuin bouw 20,-. Opgave voor deze „groene" cursussen bij Mevr. Jehee, Dalweg 22, tel. 13072 tussen 19.00 en 20.00 uur. Talencursussen Deze cursussen bestaan uit 25 lessen van 1 Yi u. Er wordt van u verwacht dat u minstens dezelfde tijd aan huiswerk besteedt. Zij worden gegeven in de Kennedy- Mavo, Kerkstraat 28 en in de Speeldoos, Rembrandtlaan 35. Herfstvakantie is in de week van 17-21 oktober. Cursusprijs voor 25 lessen 125,- - leden 115,- - Pas 65 95,- De cursussen zijn ingedeeld in 4 groe pen: I. geen vooropleiding vereist; II. voor hen die 1 hebben gevolgd of in kennis daarmee gelijkstaan; III. bouwt voort op 2 en is ook voor hen die elders voldoende kennis hebben op gedaan; IV. deelnemers moeten de taal redelijk beheersen en daarin een eenvoudig ge sprek kunnen voeren. Kan ook opgezet worden als certificaats cursus. Om te bepalen in welke groep u thuis hoort kunt u: a. de leerboeken inzien op ons bureau; b. tijdens het spreekuur daarover met de docenten overleg plegen. Spreekuren in de Speeldoos, Rembrandt laan 35. Woensdagavond 31 augustus, aanvang 19.30 uur, frans. Maandagavond 5 september, aanvang 19.30 uur, engels. Dinsdagavond 6 september, aanvang 19.30 uur, spaans, Italiaans. Woensdagavond 7 september, aanvang 19.30 uur, noors, duits. Rooster talencursussen 1977/1978 Frans I - Mv. K. van Dorp code 3.01 Speeldoos, donderdagmorgen 10.15-11.30 uur, begin 22 september. Frans I - Mv. B. Verbree code 3.02 Kennedy-Mavo, maandagavond 19.30- 20.45 uur, begin 19 september. Frans II - Mv. T. Landgraaf code 3.03 Speeldoos, donderdagmorgen 10.15-11.30 uur, begin 22 september. Frans II - Mv. B. Verbree code 3.04 Kennedy-Mavo, maandagavond 20.45- 22.00 uur. begin 19 september. Frans III - Mv. T. Landgraaf code 3.05 Speeldoos, donderdagmorgen 9.00-10.15 uur, begin 22 september. Frans III - Mv. B. Roos code 3.06 Speeldoos, maandagavond 19.30-20.45 uur, begin 19 september. Frans IV - Mv. K. van Dorp code 3.07 Speeldoos, donderdagmorgen 9.00-10.15 uur, begin 22 september. Frans IV - Mv. B. Roos code 3.08 Speeldoos, maandagavond 20.45-22.00 uur, begin 19 september. Engels I - Mv. W. van Asselt code 3.11 Speeldoos, dinsdagmorgen 10.15-11.30 uur, begin 20 september. Engels I - Mv. W. van Asselt code 3.12 Speeldoos, donderdagavond 19.30-20.45 uur, begin 22 september. Engels I - Mv. E. Dijkema code 3.13 Speeldoos, dinsdagavond 19.30-20.45 uur, begin 20 september. Engels II - Mv. W. van Asselt code 3.14 Speeldoos, dinsdagmorgen 9.00-10.15 uur, begin 20 september. Engels II - Mv. A. Steenhoff code 3.15 Kennedy-Mavo, maandagavond 20.45- 22.00 uur, begin 19 september. Engels III - Mv. A. Steenhoff code 3.16 Kennedy-Mavo, maandagavond 19.30- 20.45 uur, begin 19 september. Engels III - Mv. C. ten Oever code 3.17 Speeldoos, dinsdagmorgen 9.00-10.15 uur, begin 20 september. Engels IV - Mv. C. ten Oever code 3.18 Speeldoos, dinsdagmorgen 10.15-11.30 uur, begin 20 september. Engels IV - Mv. W. van Asselt code 3.19 Speeldoos, donderdagavond 20.45-22.00 uur, begin 22 september. Engelse IV - Mv. E. Dijkema code 3.20 Speeldoos, dinsdagavond 20.45-22.00 uur, begin 20 september. Duits I code 3.31 Speeldoos, maandagavond 20.45-22.00 uur, begin 19 september. Duits II code 3.32 Speeldoos, maandagavond 19.30-20.45 uur, begin 19 september. Duits III - Mv. I. Levinsky code 3.33 Kennedy-Mavo, maandagavond 19.30- 20.45 uur, begin 19 september. Spaans I - Mv. E. Reijinga code 3.41 Speeldoos, donderdagavond 20.45-22.00 uur, begin 22 september. Spaans II Mv. E. Rij inga code 3.42 Speeldoos, woensdagmorgen 10.30-11.45 uur, begin 21 september Spaans II - Mv. E. Reijinga code 3.43 Kennedy-Mavo, woensdagavond 19.30- 20.45 uur, begin 21 september. Spaans III - Mv. E. Reijinga code 3.44 Speeldoos, woensdagmorgen 9.15-10.30 uur, begin 21 september. Spaans III - Mv. E. Reijinga code 3.45 Kennedy-Mavo, woensdagavond 20.45- 22.00 uur, begin 21 september. Spaans IV - Mv. E. Reijinga code 3.46 Speeldoos, donderdagavond 19.30-20.45 uur, begin 22 september. Noors II code 3.51 Speeldoos, woensdagavond 19.30-20.45 uur, begin 21 september. Noors III code 3.52 Speeldoos, woensdagavond 20.45-22.00 uur, begin 21 september. Italiaans III - Mv. I. van Lent code 3.61 Kennedy-Mavo, donderdagavond 19.30- 20.45 uur, begin 22 september. Italiaans I Mv. I. van Lent code 3.62 Kennedy-Mavo donderdagavond 20.45- 22.00 uur. begin 22 september.

Soester Courant | 1977 | | pagina 23