«H0F kleuren t.v. termijnplan. scliocmakcr ouders! van dam Rommelmarkt Blauwe Vogel bracht 12,000 gulden op Jeugd bepaalt mede de toekomst van de natuur ■7M. Gemeentebeleid niet eerlijk Wereldwijde petitie-aktie van Amnesty International Hondje weg Hondje terug Het kleuren tv. termijnplan, de bétere manier van kopen! SEC's evenementen programma gereed SEC Al-junioren winnen van VVOG Snelle 800 meter van Menno Lievers De jeugd viste in de Haarse Wetering Kerkmuziek Utrechtse Dom VVD-Open Huis in Soesterberg UiterivijJc in CDA-soos: Bekendmaking Met Raad en Daad ht omdat wordt ée0 Vrouwencafé start nieuw seizoen Expositie maquêtte Centrumweg tot eind oktober in bibliotheek Openbare vergadering Samenwerkingsorgaan Eemland wkostu Bestbetaalbaar door't nieuwe Trek 'ns een keertje 't bos in J»van Zal SCHOENEN - TASSEN SPORT, - Soester Courant van donderdag 15 september 1977 Siersmeedwerk voor de tuin. Wij hebben een uitgebreide kollektie tuinhekken en afschei dingshekken in onze expositietuin. Van strak modern tot sierlijk bewerkt. Met de hand gemaakt van kwalitatief hoogwaardig stalen profielen, eventueel volblad verzinkt. In standaardmaten en op maat lever baar. Komt u eens kijken naar onze permanente expositietuin, of vraag onze tolder aan bij Het Sierhek. De Meerit, Zandweg 82. Ie/. 03406-2583. Openingstijden maandag lol en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. zaterdag rau 10.00 tot 16.00 uur. Het evenementenprogramma van de voetbalvereniging SEC voor het pas gestarte voetbalseizoen is gereed. A.s. maandag 19 september begint de klaver- jascompetitie. die. wat dit jaar betreft, een vervolg heeft op maandag 24 okto ber. op maandag 21 november en op maandag 19 december. De wedstrijden beginnen steeds om 20.00 uur. Op zaterdag 15 oktober wordt een bingo avond georganiseerd evenals op zater dag 17 december. Ook deze festiviteiten beginnen om 20.00 uur. Zaterdagmiddag 3 december om drie uur wordt voor alle SEC-kinderen een Sint Nicolaasfeest ge houden en de Nieuwjaarsreceptie staat gepland op zondag 1 januari, 's middags van drie tot zes uur. Alle evenementen vinden plaats in de SEC-kantine bij de velden aan de Bosstraat. Op een zwaar te bespelen veld moest SEC aantreden tegen het Harderwijkse WOG. Al na 10 minuten kon Wim v/d Deyssel de stand op 1-0 brengen. Nadat beide ploegen lange tijd niet tot scoren konden komen was het VVOG dat 15 minuten voor rust de stand op 1-1 bracht, na een misverstand in de SEC- achterhoede. Na rust nam WOG de leiding 1-2), maar het publiek liet de Al-junioren niet in de steek. Het was dan ook Wim van de Deyssel die een hoek schop van Frank Marsmeyer met het hoofd afronde2-2. WOG werd daarna onder druk gezet en to$n de scheidsrechter aanduidde dat er nog één minuut te spelen was, was het de hardwerkende Luclen Meerding die met een daverend schot vanaf de middenlijn WOG veldeeindstand 3-2. Afgelopen woensdagavond nam Menno Lievers (S.O.Soest) deel aan een natio nale wedstrijd te Nijmegen. Startend in de A-serie (senioren) liep hij een tac tische race. met een zeer sterke eind sprint, waarin hij vele prominenten ach ter zich liet. Resultaat: nieuw clubrecord 1.55.4 (der de plaats), tevens goed voor een vijfde plaats op de nationale ranglijst 1977. SOESTERBERGSESTRAAT 2 Zaterdag 3 sept. j.1. organiseerde de H.S.V. de Snoekoaars Baarn-Soest haar tweede jeugd-viswedstrijd. Helaas kon dit gebeuren niet in de Soester vijver plaats vinden. De wedstrijdcommissie hoopt het vol gend jaar met de gemeentelijke instan ties en de Soestersportbond een accoord te verkrijgen dat er dan een viswed strijd voor de jeugd zowel in Soest als in Baarn plaats vindt in de vijvers. Deze jeugdviswedstrijd werd op buiten gewone wijze gesponserd door de heer D. Spruit speciaalzaak in hengelsport ln Soest, onder het motto van ,,wie de jeugd vangt, vist in de toekomst". En zo gingen dan ongeveer 40 toekomstige hengelaars van start voor één van de zéér fraaie prijzen nadat eerst door enkele leden het eendekroos uit de Haar se Wetering was verwijderd. Er werd door de jeugd in lengte bijna 10 meter vis gevangen. Bij de meisjes deed de zeer jeugdige Brenda Vermont het uitstekend; met 138 cm werd zij winnares van een her inneringsstandaard en deze werd bij de jongens gewonnen door de 14-jarige J. v.Kooten met 117 cm. Hier volgt de uitslag van de eerste zes jongens en meisjes: meisjes I. Brenda Vermont, Soest, 138 cm; 2. Margareth Bosman, Baarn, 57 cm; 3. Wilma Westerveld, Soest, 35 cm: 4. Sonja Westerveld. Soest, 32 cm: 5. Carla v. Klooster, Soest, 21 cm; 6. Jeanette v.d. Kraats, Soest, 11 cm. jongens 1. J. v. Kooten, Baarn. 117 cm; 2. W. v.d. Kraats, Soest, 80 cm; 3. K. Linge- rak. Soest, 69 cm; 4. T. Hak, Baarn, 61 cm; 5. R. Visser. Baarn, 60 cm; 6. B. v.d. Kraats, Baarn, 48 cm. PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN - Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten Zaterdagmiddag 17 september a.s. om 3.30 uur is er weer muziek in de Dom. Er zal dan ten gehore worden gebracht: dubbelkorige werken en muziek voor vier orgels van Joh. Ludw. Bach en Joh. Seb. Bach. De Domcantorij staat weer o.l.v. Maar ten Kooy. De toegang is vrij. A.s. woensdag 21 september, wordt in het Dorpshuis te Soesterberg het maan delijkse ..Open Huis" van de WD- raadsfractie gehouden. In een volstrekt informele sfeer kunnen aan de fractie vragen gesteld worden over de gang van zaken in de gemeente Soest, voorzover dat het bestuur betreft. Raadsleden zijn aanwezig om eventuele problemen te helpen oplossen dan wel ter zake kundige antwoorden te geven. Iedereen is wel kom vanaf 20.00 uur. In de maandagavond gehouden CDA-soos heeft natuiirvoorvechtor Chris Uiterwijk de gemeente verweten geen eerlijk beleid te voeren. Uiterwijk dooide daarbij op hot gebruik van oen chemisch bestrijdingsmiddel waardoor twee kilometer slootberm aan de Hooiweg verloren was gegaan. Tijdens de augustus vergadering van de raad had wethouder Hoekstra op vragen geantwoord, dat de gemeente daar geen schuld aan had, maar Uiterwijk meende dat dat niet klopte. De sloot was toch van de gemeente?de gemeente behoorde er dan toch ook van op de hoogte te zijn, indien het waterschap ging spuiten. Van selectief spuiten,zoals de wethouder gezegd had, was volgens Uiterwijk hele maal geen sprake, maar fractie-voQr- zltter Van Poppelen maakte hem duide lijk dat het om het gebruik van een se lectief middel ging. Uiterwijk verweet de gemeente daarna nog dat de beukenbomen aan de Eigen- domweg het loodje dreigden te leggen. Dat lag niet uitsluitend aan de droge zomer van vorig jaar, maar ook aan het feit dat er kort tevoren riolering was aangelegd. Men had de wortels van de bomen af gehakt; de gemeente had geluk dat de droge zomer er overheen kwam en de natuur zo de schuld gegeven kon worden. „Bestaat er wel overleg", vroeg Uiter wijk, „tussen de ondeskundigen van de dienst Openbare Werken en de deskun digen van de plantsoenendienst?,,. Hij dacht van niet en dat men daar volko men langs elkaar heen werkte. De CDA-fractie hield het toch maar op de droge zomer en stelde daarmee Uiter wijk teleur. Iets geruster ging de soos- bezoeker de agrariër A. v.d. Breemer naar huis. Hij verzocht de fractie er toch vooral op toe te zien, dat de gemeente de bestem ming van Eempolder en de Birkt, zoals vastgelegd in het streekplan Utrecht- Oost, liet zoals het was. De agrariërs wa ren daar zeer mee ingenomen, maar de vrees bestond dat Soest zich er niet bij neer wilde leggen. Fractie-voorzitter Van Poppelen stelde hem gerust; al week de streekplanbe stemming dan ook iets af van de be stemming in het eigen plan Landelijk Gebied; hij. Van Poppelen was van me ning dat als het gebied aangetast werd er ook geld beschikbaar moest zijn voor de schadeloosstelling. Was dat er niet, dan zou de bestemming dienen te blijven zoals die nu was. De CDA-fractie zou daar op staan. Gedurende de komende weken, tot 1 november aanstaande, wordt er door Amnesty International over de gehele wereld een petitie-aktie gehouden. Doel van deze aktie is om twee miljoen handtekeningen te verzamelen welke, eind van dit jaar zullen worden aangeboden aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Deze twee miljoen handtekeningen zul len worden verzameld voor een petitie met de volgende inhoud: „Wij, de ondergetekenden, diep veront waardigd over het feit, dat, in vele delen van de wereld mannen en vrouwen die nooit geweld hebben gebruikt noch daar toe hebben aangezet, lijden onder ge vangenschap enkel vanwege hun politie ke of religieuze overtuiging, hun ras, huidskleur of taal. Dit, ondanks de vele humane en nobele verklaringen van de gezamenlijke naties, van de wereld, te beginnen met de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. drie decennia geleden. van de Gemeentehof. De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning tc verle nen aan: Mevrouw A. C. Mussert-Albarda, Prof. H. de Vrieslaan 1 te Utrecht, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis met garage op een terrein, gelegen aan de Ir. Menkolaan, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie A, nummer 3660 ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 16 september 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest. 14 september 1977 De burgemeester voornoemd, I.b., J. J. Ebbers. PARKEREN - Kan de politie optreden op particuliere grond als je b.v. een auto parkeert bij een flat waar het bekende bord met zwarte auto op wit veld en rode rand bij de inrit staat onderschrift alleen toegestaan voor bewoners flat? Heeft een flatbewoner het recht om je te gelasten die auto te verwijderen, resp. de politie te bellen om proces-verbaal op te maken? Het is immers niet zijn grond? Antwoord: Het feit waar alles om draait is strafbaar. Niet op grond van de verkeerswetgeving, maar ingevolge ar tikel 461 van het Wetboek van Strafrecht. Dit vertelt ons immers, dat iemand die op verboden grond loopt of rijdt, kan worden gestraft. In dit geval is duidelijk met een bekend bord aangegeven, dat buitenstaanders ter plaatse niet met de auto mogen komen. De door u bedoelde bewoner heeft natuurlijk als ieder ander het recht om de politie te vragen om een strafbaar feit te komen constateren. Deze bewoner kan mede-eigenaar of huurder van deze grond zijn, maar dat tjoet niet een terzake, ook een derde, die een strafbaar feit ontdekt, kan de politie daarop attent maken. PENNING In ontving een penning met enerzijds een leeuw en het jaartal 1572 en het randschrift Door Gods zegen, Oran jes hulp en Nederlandse eendracht; anderzijds het jaartal 1872 en de woor den: Vrijheid en Orde. Heeft deze nog waarde? Antwoord: Uw penning is geslagen ter gelegenheid van het derde eeuwfeest van de val van Den Briel in 1572 en dus tegen 1 april 1872 in de handel gebracht. Zulke penningen werden*en worden nog (gesla gen door particuliere instellingen. Later, als ze niet meer actueel zijn. neemt de belangstelling af en daalt de waarde. Hebben wij de juiste penning op het oog, dan is deze van koper. De waarde kunt u dan grofweg stellen op 5.- a 10,-. Zilveren penningen kunnen enige malen zo duur zijn. Een nauwkeurige waarde- opgave is niet mogelijk hij gebrek aan een markt voor dit artikel. Dringen aan bij de Algemene Vergade ring van de Verenigde Naties om snelle en konkrete stappen te ondernemen teneinde strikte naleving van de Univer sele Verklaring van de Rechten van de Mens in alle landen te waarborgen. Bij alle Regeringen ter wereld om de onmiddellijke vrijlating van alle politie ke gevangenen te bewerkstelligen." De werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International vraagt een ieder te willen medewerken aan deze aktie. Men kan dit op vele manieren doen, namelijk zijn handtekening plaatsen op de lijst welke gereed ligt in het Amnesty Centrum, Middelwijkstraat 72 op woens dagavond van 19.30 tot 21.00 uur en zaterdagsmorgens van 10.00 tot 12.00 uur of tijdens de openingsuren van de Open bare Bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan in de week van 19 tot 24 september aan staande. Een lijst waarop men zelf 35 handteke ningen kan verzamelen kan telefonisch worden aangevraagd onder tel. nr. 17001 of worden afgehaald bij het Amnesty Centrum. Stichting AMIVEDI Soest is te bereiken onder telefoonnummer (02155)-10667. Men wordt verzocht om in voorkomende gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kon takt op te nemen met bovenstaand telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierentehuis, Klein Engendaalweg, telefoonnummer 13583, en de plaatselijke politie (Politie Soest telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huis dier. Houdt U een gevonden dier zelf in bewaring en meldt zich iemand als de eigenaar, vergewist U zich dan van de identiteit van die persoon, bijv. door inzage te vragen in rijbewijs of pas. Noteert U het adres! En meldt U dit bij het Dierentehuis en/of AMIVEDI. Dit in het belang van de dieren. Geeft U ook even bericht als Uw vermiste huisdier tveer terecht is? VERMIST: 30-8. Boxer, bastaard, reu, gestroomd, gecoupeerde staart, spits snuit. Heeft prikband om. Termeulen, Ereprijsstr. 11. Soest. tel. 02155-10595. 4-9. Bast. Pintscher. teef, gladharig. Weggelopen in Baarn. Hopman, v. L. Stirumlaan 2. Bunschoten, tel. 03499- 3492. 6-9. Dwerg Schnautzer. teef. peper en zout kleurig, heeft vrij lang haar. Wes terbrink, Dorresteinweg 64A. Soest, tel. 02155-13312. 7-9. Zwarte kater, gecastreerd, witte vlek op keel. 3 jaar oud ..Figaro". Van Manen. Joh. Poststr. 9. Soest. tel. 02155- 20466. 8-9. Kater, zwart/wit. gecastreerd. 2*6 jaar oud. Kuipers. Koninginnelaan 150, Soest. tel. 02155-18673. GEVONDEN: Tekkel, reu. langharig, black and tan. Gevonden op Luitelaarspad. In Soester Dierentehuis, tel. 02155-13583. 7-9 Poes. zwart/wit. Gevonden op Braamweg. Is in Soester Dierentehuis. 9-9. Poes. zwart/wit. Gev. bij Zonneglo ren Soester Dierentehuis. 9-9. Poes. zw./wit met 2 jonge poesjes van 7 weken oud, ze zijn cypers wit. Gev. op Korte Hartweg. Dierentehuis Soest. 9-9. Schildpad poes. grijs/wit. Dierente huis Soest. 9-9. Cyperse kater. 8 mnd. Gev. op Thorbeckestr. Dierentehuis. 12-9. D. herder, teef, jong. lichtbruin met grijs, zwart dek bruine halsband om met noppen. Gevonaen op Vliegveld Soester berg. Vinder: Notterman, Julianalaan 47A, Soest. tel. 02155-12974. De rommelmarkt die j.1. zaterdag op het pleintje naast het postkantoor gehouden werd ten bate van het dagverblijf van meervoudig gehandicapte kinderen De Blauwe Vogel, heeft 12.000 gulden opgebracht. Een resultaat dat de overigens zeer optimistische organisatoren, niet voor mogelijk hadden gehouden. Dit vooral ook omdat het de eerste keer was dat men een dergelijk evenement organiseerde. Om acht uur startte men de verkoop en toen gingen de aantrekkelijkste zaken, waaronder nogal wat antiek, snel weg. Daarna bleef het „lopen" totdat in de middag de regen daar een eind aan maakte. Toen was de buit echter al grotendeels binnen. De restanten wer den verkocht aan opkopers. Voor de muzikale omlijsting zorgde op een voortreffelijke wijze de Soester Har monie P.V.O. compleet met majorettes en drumband. Ook een draaiorgel droeg bij aan de gezellige sfeer. Aan de Bosstraat, even voorbij de ten nisbanen van de tennisvereniging Soest- Zuid is momenteel een nieuw dagverblijf voor de Stichting Voorzieningen Meer voudig Gehandicapten „Midden-Neder land" in aanbouw. Het krijgt een opper vlakte van 1500 m2 en is bestemd voor kinderen uit 'tGooi, de provincie Utrecht en west-Gelderland. In totaal zullen er straks 42 kinderen dagelijks gebruik van maken. Foto Herman van Dam De drukte op de Rommelmarkt van De Blauwe Vogel. Het nieuwe dagverblijf, dat volgend jaar in gebruik genomen zal worden, zal zeven groepsruimten en tellen, voor elk zes kinderen. Via twee ingangen is voor iedere groeps- ruimte een zo kort mogelijke verbinding tot stand gebracht met een voorhof. De loopstanden zijn zo klein mogelijk ge houden; 18 tot 24 meter. Het ontwerp van het pand is van de architect ir. Dolf Messing van het archi- tectenburo Van Woerden, Schneider en Duermeijer uit Soest. Er is een bedrag van circa drie miljoen gulden mee ge moeid. Ook in het nieuwe seizoen wordt er doorgegaan met het vrouwencafé in de Molensoos, Molenstraat 142, elke eerste en derde donderdag van de maand vanaf 20.30 uur. Na een eerste werkvergadering in het vrouwencafé begin deze maand, heeft men besloten door te gaan met het café. Dit bleek mogelijk daar een aantal vrouwen zich daadwerkelijk in wil zetten voor meer aktiviteiten in hqt vrouwen café. We denken aan het organiseren van film en/of discussie-avonden. Verdere suggesties waren: praatgroepen, klus- sencursus en thema-avonden. Donderdag 6 oktober wordt er gestart met de film „woman to woman". Alle vrouwen zijn welkom. In de bibliotheek aan de Albert Cuyp laan, wordt op donderdag 15 en vrijdag 16 september van 18 tot 21 uur én op zaterdag 17 septembervan 10 tot 17 uur de maquette van de Centrumweg ten toongesteld. Mensen van de gemeente zullen gedurende deze openingstijden aanwezig zijn om mondelinge toelichting te geven. De maquette zal daarna nog tot en met 31 oktober in de bibliotheek blijven staan, waarbij geïnteresseerden gedurende de openingstijden van de bi bliotheek haar kunnen bekijken. In het Amersfoortse gemeentehuis wordt volgende week woensdag 28 sep tember een openbare vergadering ge houden van het Samenwerkingsorgaan Eemland. Aan de orde komen onder meer het advies van de werkgroep struc tuurbeleid ruimtelijke ordening Eem land en de reacties daarop van de deel nemende gemeenten, alsmede het ad vies van de werkgroep inzake het ont werp streekplan Utrecht-Oost. De ver gadering begint om 20.00 uur. Wat het streekplan betreft stelt Eem land zich. evenals Soest, op het stand punt dat de provincie tè detaillistisch te werk is gegaan. Met name wordt daar, voor wat Soest betreft, de situering aan de Dalweg van het bestuurlijk Cen trum genoemd. Eemland meent verder dat de provincie de consequenties on der ogen moet zien van een eventuele opvatting van Amersfoort s gemeente raad. dat Amersfoort geen groei-stad moet worden, zoals het streekplan aan geeft. Natuurlijk betekent de aanschaf van een kleuren tv een flinke uitgave. Een uitgave die velen nog even moeten uitstellen.Tenzij.u gebruik maakt van het voordelige kleuren-tv-termijnplan. Waardoor het nu voor iedereen mogelijk is het overmorgen al in kleur te bekijken. De andere manier van kopen. Want dat is het. U kiest zelf een apparaat uit. Onverschillig welk merk of type. Het toestel van uw keuze wordt dan, desgewenst vaak al binnen 24 uur, bij u thuis bezorgd en vakkundig aangesloten. De betaling is al even simpel: na een eerste aanbetaling betaalt u. gedurende een door u zelf te bepalen periode, maandelijks een bedrag. Bovendien kunt u uw zwart-wit tv inruilen. Dat scheelt alweer. Niet alleen voor kleurentelevisie. Welnee. U kunt met evenveel gemak bij ons een Hi-fi- installatie kopen. Of een koelkast, een diepvriezer, een wasautomaat. Met dezelfde voordelen. Wij weten eralies van. Wij vertellen u graag alles over de vele mogelijk heden welke de andere manier van kopen juist kan bieden. SOEST Van Weedestraat 80 Tel. 02155-10344 SOEST—ZUID Soesterbergsestraat 20 A Tel. 02155-17253 SOESTERBERG Rademakerstraat 27 Tel. 03463-1587 De gierzwaluwen hebben voor het merendeel de reis naar Afrika achter de vleugels. Zij zijn wel 't meest extreme voorbeeld van de trekvogel en komen alleen naar ons land voor de voortplanting^ De rest van het jaar brengt de gierzwaluw meestal in tropische gebieden door. Èen ander voorbeeld,is de bonte kraai, die half oktober in Nederland neerstrijkt en voor eind maart vertrekt, waaruit blijkt, dat juist de wintermaanden hier worden door gebracht. Wat velen onder U niet zullen weten is, dat er vogelsoorten zijn, waarvan het trekvogel-zijn juist heel onopvallend is. De meeste spreeuwen, kokmeeuwen en roodborstjes soorten die de lezer wel zal kennen) die in Nederland broeden, trek ken in de nazomer weg. Hun plaatsen worden dan ingenomen door soortgeno ten uit noordelijker of oostelijker stre ken, die zich in Nederland in de winter maanden uiterst behaaglijk Installeren. Men is daar achter gekomen, d.m.v. een aluminium ringetje, dat de vogels om een pootje wordt gestoken, waarop num mer en naam van een Instituut voor Vo- geltrekonderzoek staat. Oók het Knsti- tuut) V(oor) N(atuurbeschermingsedu- catieafd. Eemland werkt hieraan mee. Op deze manier komt men zo aan een praktisch overzicht over het wel en wee van de trekvogelsoorten. Vogels, met een genummerd aluminium ringetje om de poot, zijn van enorm belang voor de wetenschap. Het is dan ook ten strengste verboden om dergelijke vogels te vangen. Maar wie ooit een dood exemplaar vindt, bewijst diezelfde wetenschap een zeer grote dienst, door het ringetje van de poot te halen en het op te zenden naar het Vogeltrekstation, Kemperbergerweg 11 te Arnhem. Onafhankelijk van wat erop vermeld staat. Is het ringetje van een buitenlands Instituut afkomstig, dan weet Arnhem de snelste en beste weg om de gegevens daar te krijgen, waar zij nodig zijn. Hij/zij die daaraan meewerkt zal altijd bericht ontvangen waar de vogel oor spronkelijk is geringd. Geef echter wel nauwkeurig op waar en wanneer men de geringde dode vogel heeft gevonden en vermeldt zo mogelijk van welke soort het dier was. Zoals U weet heeft het I.V.N. afd. Eem land een jeugd-afdeling opgericht. Er zijn reeds meisjes en jongens die zich hebben gemeld. Doch doordat wij ln deze courant in de vakantiemaand, er over schreven, heeft het niet zo veel reacties opgeleverd. Er kunnen zich nu nog gegadigden opgeven, opdat met de aanschouwelijke lessen kan worden be gonnen. 12- tot 16-jarigen en 10-12 jari gen zijn welkom mits zij werkelijk geïn teresseerd zijn. Éénmaal per veertien dagen wordt de Soester of Baarnse bossen ingetrokken en wel op zondagochtend. Zij gaan dan bijv. o.l.v. Peter Wijngaard, bij wie ook inlichtingen verkrijgbaar zijn, ontdek ken wat er zoal leeft en vliegt in die bos sen. Het adres is Hildebrandlaan 22 Soest. tel. 02155-13802. De jeugd heeft de toekomst. Onze na- tuurlijke-toekomst hangt van hen af. Nog steeds is I.V.N. noodzaak. September-herfstmaand. De maand, waarin wordt bewaarheid, dat een mistige morgen een mooie mid dag oplevert. De maand die ons bijzon- der mooi en rustig nazomer-weer kan brengen. De maand ook waarin het een feest kan zijn om in bos en duin (hoe gelukkig kunnen wij hiermee zijn in onze omgeving) te gaan kijken naar de bo men, die zich met hun vruchtentrossen aan ons tonen. Wilt U enige namen? Lijsterbes met oranjerode vruchten; duindoorn met oranje-geel; meidoorn met donkerrood; liguster met zwart en de Gelderse roos met zijn smakelijk uitziende bessen. Bovendien, wat dacht U van de kamper foelie en heggerank met zijn bonte bes sen? Ga eens wandelen, trek er eens op uit en leer vooral Uw kinderen als zij meegaan: „blijf eraf". Het is ook vooi een na U komende een genot om al het schoons, dat de septembermaand buiten oplevert, te kunnen bekijken. Let tevens eens op de prachtige varens, zoals op de schrale grond de eikvaren en in het bos de alleenstaande hoge stengels van de adelaarsvaren, die zo groot zijn, dat een groot kind er hele maal in kan schuilgaan. Aan de onderkant van het blad liggen de sporenhoopjes, die een stoffijn bruin poeder produceren, de sporen, waaruit weer nieuwe varens kunnen groeien. De ontwikkeling van de zgn. sporenplanten verloopt ingewikkelder dan bij de zng. hogere planten die echt zaad voort brengen. Paddestoelen zijn ook sporeplanten waarvoor wij gaarne in een volgend ar tikel Uw aandacht willen vragen. Rita, I.V.N.-afd. Eemland. Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 een verkeerde schoenmaat kan bij uw kind blijvend voetklachten veroorzaken Sluit dat risico uit Laat ons mede-verantwoor delijk zijn voor de ge zonde groei van kinder voeten Dankzij BUNNlESGroei- vorm-meler stellen wij met drievoudige zekerheid de juiste schoenmaat vast Ook voor u kontro- leerbaar meten wij LENGTE. BREED TE en INHOUD Sta op zekerheid, Sta op Bunnies- groeivorm-meter. Beniamino dealer Van Weudestraat 46 - Tel. 02155 -13473 A

Soester Courant | 1977 | | pagina 7