Soester bezwaren tegen streekplan Utrecht-Oost Kunt U helpen? Niet? De Spiekersjop EHBO- cursus! Agenda Soester Gemeenschap Nieuwe aktiviteiten-programma Kon.Mij. tuinbouw en plantkunde Volleybalkompetitie begint goed voor SVV/ Stam Tien Olympiateams in aktie op eerste kompetitieavond Veel records aan de einde atletiekseizoen Heren MHC Soest wonnen met 3-0 van Alliance Centrum Recreatie Volg dan nu een Vliegveld Erisgewoon veel ongewone brilmode bril - centrum Klub- kampioenscliappen Tennisvereniging Soest-Zuid ,,De Snoekbaars" Jeans 39,90 Rib-cord. in vlotte modellen intéressante prijzen in 5 kleuren, o.a. bordeaux. Kinder-ribcord alle maten v.a. 29,25 Flanellen bloesen Unie en ruiten 29,90 Steenhoffstraat 66 René van Zee snelle tijden V.V.Z. verliest eerste bekerwedstri j d „Soest-Zuid" tennissuksessen in Bussum Eerste winst dames B.D.C. Soester Courant van donderdag 15 september 1977 Op voorstel van het college van burgemeester en wethouders zal de gemeenteraad bezwaar aantekenen tegen het ontwerp-streekplan Utrecht-Oost. De bezwaren zijn veelzijdig en omvatten de progno ses over de woningbouw, het Soester inwoneraantal, het ingrijpen in gemeentebevoegdheden, de situering van het bestuurlijk cen trum, de creatie van het recreatiegebied Wieksloterplas, de wat irreëel aandoende suggestie van sluiting van de vliegbasis, wat wegenproblemen en de opvatting over agrarisch gebied. Soest meent dat de provincie te gedetailleerd te werk is gegaan. „Hoewel het college van gedeputeerde staten met ons overleg heeft gevoerd bij de voorbereiding van het streekplan zijn er nog verschillende aangelegenheden in het streekplan anders benaderd dan U èn ons college voor een goede ruimtelijke ontwikkeling van Soest juist achten", aldus b. en w. aan de raad. Burgemeester en wethouders zeggen dat het belangrijkste uitgangspunt van het voorontwerp is: enerzijds onverant woorde urbanisatie tegengaan, ander zijds binnen zekere grenzen duidelijke mogelijkheden bieden door de huisves ting van de eigen bevolking van de ge meenten. De woningvoorraden mogen daarbij niet leiden tot het aantrekken van vestigingsoverschotten uit andere delen van Nederland. Toch vinden b. en w. dat bij nadere be schouwing de vraag rijst of het ontwerp niet teveel afwijkt van de omschrijving in de Wet Ruimtelijke Ordening. Er wordt op veel punten zoveel in details getreden, dat niet meer gsproken kan worden over ,,de ruimtelijke ontwikke ling in hoofdlijnen". Er wordt geen ruimte gelaten voor gemeentelijk beleid. Als voorbeeld daarvan wordt ondermeer aangehaald de wijze waarop, volgens de provincie, gemeenten hun woningbe hoeften moeten aantonen. ,,Het lijkt als of het de bedoeling is de gemeenten hun eigen verantwoordelijkheid in deze te ontnemen". Men vindt dat de relatie tussen gemeenten en provinciaal be stuur op wederzijds vertrouwen dient te berusten en op het respecteren van el- kaars bevoegdheden. En dan niet alleen van de gemeenten, maar óók op die van het samenwerkingsorgaan Eemland. Soest vraagt zich ook af. wie schade vergoedingen moet gaan betalen als bij voorbeeld aan de landbouw beperkingen worden opgelegd en geconstateerd wordt dat volgens de prognoses in het streekplan er in 1990 meer arbeidsplaat sen in de regio zijn, dan er arbeids aanbod is. Zo'n ontwikkeling geeft dan grotere druk op de woningmarkt en dat zal weer het uitgangspunt van het plan doorkruisen. Wat Soesterberg betreft vindt Soest dat er gezorgd moet worden dat het dorp leefbaar blijft. Er wordt daarom een be roep op de provincie gedaan om moge lijkheden te creëren voor woningbouw, zodat voldoende draagvlak blijft bestaan voor allerlei voorzieningen. Niet eens is men het met de provincia le opvattingen over woningbouw en be volkingstoename. De provincie rekent op 41.300 inwoners in 1990 en Soest op 44.845 waarvoor dan 16.080 huizen nodig zijn.Soest stelt de gemiddelde woning bezetting op 2,77. Met het oog daarop verzoekt men het streekplan zo aan te passen, dat die wo ningen ook gebouwd kunnen worden. Ook de door Soest opgenomen reserve gebieden voor woningbouw (Boeren- streek, n.o.deel van Hees, het gebied tussen Jachthuislaan en Koninginnelaan en het gebied tussen Stadhouderslaan en Insp.Schreuderlaan) moeten in het streekplan als zodanig opgenomen wor den .opdat, wanneer'voor één of meer reservegebieden een bestemmingsplan voor woningbouw moet worden ontwik keld, gedeputeerde staten zo'n plan niet behoeven af te wijzen wegens strijdig heid met het streekplan". Verbaasd is Soest dat het gebied Lazarusberg als wijkpark moet worden ingericht; Soest wil daar zelf over beslissen en zo is het ook met de plaatsbepaling van het Centrum. De Dalweg wordt onaanvaardbaar genoemd. Allereerst vragen wij ons af welke voor het college van gedeputeerde staten de beweegredenen zijn geweest af te stap pen van het eerder ingenomen standpunt dat de plaats van het centrum uit ste debouwkundig oogpunt was, zoals bij de beslissing over het bestemmings plan Park en Centrum mei '71werd ge formuleerd. „Nog in het besluit tot goedkeuring van het bestemmingsplan Overhees (juni '75) verwijzen g.s. naar deze uitspraak, on der mededeling dat zij zich bij de beslis sing over het bestemmingsplan Soes- terberg-Park en Centrum niet afwijzend hebben uitgelaten over de plaats van een nieuw stadscentrum", aldus Soest. De optimale bereikbaarheid van het cen trum, waar in het streekplan voor ge pleit wordt, is zeker zo goed gewaar borgd bij het station Soest-Zuid als aan de Dalweg en dat kan vanwege de ge plande Centrumweg. Soest maakt de provincie er verder op attent dat men na diepgaand overleg gekozen heeft voor koppeling van be stuurlijkcentrum met winkelcentrum en voor binnenwaartse verstedelijking be hoeft men niet bevreesd te zijn juist door de aan te leggen Centrumweg. Het aanleggen van de Wieksloterplas als recreatiegebied, roept bij Soest vra- 2.000.000 ongelukken per jaar in en om de woning. Inlichtingen: Mevr. C. van Kooten-de Zoete Vondellaan 20, Soest Telefoon 13692 Mevr. J. Verkade-Bodt Vermeerlaan 1, Soest Telefoon 15937 Mevr. M. Wiemans-Hendriks Stadhouderslaan 60, Spest Telefoon 15884 gen op over de betaling. Bovendien voelt men er niets voor omdat het gebied een „zekere landschappelijke waarde" heeft. In dat verband wordt er ook op gewezen dat de exploitatie van het Soester natuurbad al jaren een tekort vertoont. Intensivering van de recreatie op de Vlasakkers en De Stompert wordt door Soest eveneens afgewezen. De gevolgen zullen zijn: verkeersproblemen. Ernstig bezwaar maakt men tegen de gedachte dat er daar gelegenheid moet komen voor weekendrecreatie in tent of cara vans „omdat dit een stap is naar het tot stand komen van één of meer perma nente kampeerterreinen". Begrip heeft men voor de gedachte dat het gewenst is het vliegveld Soesterberg te sluiten, maar of de gedachte reeel is. betwijfelt men. Omdat niet verwacht mag worden dat de sluiting vóór 1990 een feit zal zijn, vindt Soest het zin voller de basis aan te duiden als „na tuurgebied met militair medegebruik". Overigens vestigt men daarbij de aan dacht op de werkgelegenheid die het vliegveld aan vele Soesterbergers biedt. Terwijl de landelijk spelende teams van de volleybalvereniging SW/Stam-Renault nog twee weken mogen „uitrusten" [ter voorbereiding van het nieuwe seizoen worden diverse tournooien en oefenwedstrijden afgewikkeld] is de kompetitie voor de regionaal spelende teams al weer begonnen. Heren tweede klasse SVV 3 kon ondanks al zijn routine toch niet in het verwachte spel komen. De eerste en tweede set werden vrij gemak kelijk van Limvio 2 gewonnen, doch dit was niet bepaald eigen verdienste. Bij meer tegenstand zal het voor dit team nog moeilijk genoeg worden. (15-6, 15-4, 18-16). Het vijfde herenteam van SW speelde geen slechte wedstrijd tegen Voleem 1. Alhoewel dit heer geen winst werd be haald, zit er toch toekomst in dit team. Derde klasse In een matige wedstrijd wist SVV 7 door een betere inzet tegenstander BG&SV 8 nul op request te geven. Dames derde klasse De dames van het 8e team veroverden in een zeer eenzijdige wedstrijd tegen Olympia 9 gemakkelijk de eerste drie punten. De eerste twee sets eindigden zelf3 in 15-1, terwijl de laatste iets meer inhoud had (15-8). en als U piekert overeen piekfijne mqdebril...kijk dan maar eens bij ohs waar een verrassende kollekfie is.. vari Weedestraat 17A Tel.17120 Leverancier alle ziekenfondsen 16 september: Bingo-avond in Diensten- staan. Vertrektijden: 8.45 uur, „la Gran- centrum Honsbergcn, Wiurdi Beekman- deBoeuffe Soesterbergsestraat, 8.48 u. straat 475. Aanvang 20 uur. Raadhuis, 8.50 u. Braamhage-Nieuwer- hoek, 9.00u. Station Baarn, 9.05 u. Brink, 17 september: Open dag m het Arti- Baarn, 9.08 u. Heemstralaan hoek Ferd. shockgebouw, ter gelegenheid van het Huycklaan, Baarn. nieuwe cursus-seizoen. Steenhol't'straut 46. Vanai 10 uur. oktober t/m 30 oktober: Ledenten toonstelling Artishock in het Artishock- 20 september; Politiek t ule „Proest gebouw, Steenhoffstraat 46, iedere mid- ïn de Rode Haan, Birkstraat 32. Aan- dag van 14 tot 17 uur. vang 20 uui. Onderwerp, de zojuist verschenen gemeentelijke Cultuurnota. Spreker: Hpib Knotterus, ambtenaar van fabrif Riemaker, Laanstraat 34. Ver- r 7amalon nm On Kunnnn nnnnnM./! n j... culturele zaken in de gemeente l livcht. Gespreksleiding: Jan Visser. 7 oktober: Excursie NIVON naar brood- zamelen om 20.15 uur op genoemd adres. 8/9 oktober: Weekend NIVON in het A.B.K. huis te Eerbeek, Hallsweg 12 te Hall bij Eerbeek. Opening zaterdag om 15 uur. Opgave bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, tel. 142 70. 9 oktober: Kamerconcert in het Arti- shockgebouw met Berna Kousemaker, 4 oktober: Modeshow ui Dienstencen trum Honsbergcn, Wiardi Beekman- straal 475. Aanvang 10.30 uur. 19 t/m 24 september: Handtekeningaktie voor politieke gevangenen van Amnesty International. Men kan zijn handteke ning zetten tijdens de openingstijden in sopraan en Kees Steinroth, piano. Steen de Openbare Bibliotheek, Alb. Cuyplaan. hoffstraat 46; aanvang 14 uur. 21 september: Bijeenkomst Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde over: „Gereedmaken van de tuin voor de winter op biologische basis" door de heer M. R. Rietveld. In het Medisch Centrum, Nieuweweg; aanvang 20.00 uur. 22 september: Speciale Vredesweek Schrijfavond in Soesterberg. Vertoning Amnesty-klankbeeld. Nadere informatie bij mevr. M. Sluis-Spaan, Banningstraat 7, Soesterberg, tel. 03463-1940. oktober: Wandeling NIVON bij Vier houten onder leiding van Henk Rutgers. Vertrek van het Baarns Lyceum cm 14 uur. september: Maandelijkse bijeen komst van de gespreksgroep van het Humanistisch Verbond, aanvang 20 uur. Inlichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 28 43. 28 september: Fietsmorgen K.V.G. Ver trek om 8.45 uur vanaf de Petrus en Pauluskerk naar het Compostbedrijf voor een rondleiding. oktober: Feestelijke receptie t.g.v. het zestigjarig bestaan Ned. Ver. van Huis vrouwen in het Brandpunt te Baarn: van 15-17 uur. oktober: Toneeluitvoering door toneel club „De Tobarets", met het blijspel: Een bezem voor de bruid", t.g.v. het zestigjarig bestaan van de Ned. Ver. van Hulsvrouwen. In het Brandpunt te Baarn, aanvang 14.15 uur. 5 oktober: Bridge-drive voor alle leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Baam-Soest t.g.v. het zestigjarig be staan. In de zaal van de Emmakerk, Regentesselaan 2, aanvang 13 uur. Op gave bij de dames F. G. Granaat-Pfister, Corn. Dopperlaan 2, Baarn, tel. 02154- 13664 en W. van Hoorn, Wiardi Beck- manstr. 177, tel. 1 56 70. 6 oktober: Bijeenkomst Soester Vogel vrienden in gebouw Middelwijk, Paral lelweg, aanvang 20 uur. Bijeenkomst van de vrouwengespreks groep van het Humanistisch Verbond, aanvang 14 uur. De heer J. Maas spreekt over: „Alcoholisme vroeger en nu". Inlichtingen bij mevr. Lien Becker, tel. 1 28 89. Tocht naar Treslong Ned. Ver. van Huisvrouwen t.g.v. het zestigjarig be- Afgelopen weekend werden op de tennis banen aan de Bosstraat zo'n 120 partijen gespeeld in de voorrondes voor het elndtournool senioren seizoen 77/78. Het aantal inschrijvingen was dermate groot, dat de technische commissie be sloten heeft diverse partijen door de week te laten spelen. Veel verrassingen zijn er nog niet te melden:de meeste geplaatste spelers en speelsters kwamen 1 of 2 ronden verder. Ad Vreeswijk versloeg Peter Blomberg moeiteloos in 2 sets en tesamen met Laura Paling werd het mixed-koppel T. en R. van Daatselaar verslagen. Robert Meeder moest in Rob ter Hoek zijn meerdere erkennen, terwijl bij het herendubbel een spannende strijd gele verd werd door de finalist van 1976 Eddy Hibbei, welke samen met Ruud Blok in 3 sets het duo Adse Ros F rits Gerth versloeg. Het voortreffelijk spelende mixed koppel Maria Marlens - Joop Meyers moest het onderspit delven tegen Frits Gerth - Jet Visser in twee sets 6-4/7-5. Bij de dames won Truus Tourné moeite loos haar partijen, zowel in de single als in haar mixed partij samen met Henk Vink. Het aankomend weekend zal ongetwij feld weer aantrekkelijk tennis te zien geven, wanneer men begint met de kwart en eventueel halve tinules. De afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft het programma gereed voor het seizoen '77-'78. Op 21 september a.s. wordt gestart en de laatste aktiviteit staat gepland voor volgend jaar juni. De ledenvergadering wordt gehouden op woensdag 25 januari '78 met na de pauze een dia-serie met toelichting over de „Bomen in Soest". Dit onderdeel van de vergadering wordt verzorgd door het hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, de heer A. v.d. Broek. Op 21 september vertelt de heer M. T. sus" en de cursus „Verrijken van uw Rietveld over het gereed maken van de plantenkennis door bestudering van de tuin voor de winter, op biologische basis; winterkenmerken". De Ikebana-cursus op dinsdag 11 oktober houdt de heer Van voor beginners start op donderdag 13 Tol een inleiding over „aanleg en onder- oktober (in totaal 5 lessen) en wordt houd van vijver en waterplanten"; op gegeven door mevrouw Van Heugten. De donderdag 10 november spreekt de heer cursus over plantenkennis wordt gege- J. L. Okhuyzen over kamerplanten met ven door de heer D. Smit en telt 2 a 3 daaraan gekoppeld de jaarlijkse ruil- lessen. Voor beide cursussen kan men beurs van vaste planten en dan op zich in verbinding stellen met het sekre- woensdag 23 november volgt een inlei-1 tariaat. ding over heesters en coniferen door de heer G. Bootsman. Woensdag 14 december worden er onder leiding van mevrouw G. J. Bax-Swart kerststukjes gemaakt, waarna op 25 januari van het nieuwe jaar de ledenver gadering gehouden wordt. Op woensdag 14 februari verzorgt de heer L. J. P. Verhoef een lezing over „groenten in eigen tuin"; op woensdag 15 maart spreekt de heer J. L. Mol over: „Kleine tuinen Grote zorgen" en op woensdag 12 april de heer D. Smit over: „rotsplanten en vetplanten". In mei volgt dan nog een voorlichtings avond over dahlias-kweken en het sei zoen wordt in juni afgesloten met een excursie naar de kwekerij „Uithof". Het lidmaatschap van de K.M.T.P. geeft voor één persoon vrije toegang tot alle bloemententoonstellingen van de Ko ninklijke Mij. in het gehele land, inclu sief de Nationale bloemententoonstelling in Aalsmeer. De contributie bedraagt veertig gulden per jaar; jeugdleden tot 21 jaar betalen vierentwintig gulden. Sekretaris van de afdeling Soest is de heer A. J. Kok, Braamweg 76, tel. 17701 en de leden administratie is in handen van mevrouw J. M. Aten, Kerkpad. De eerste avond op woensdag 21 septem ber wordt gehouden in het gebouw Me disch Centrum, hoek Nieuweweg-Smits- weg. Aanvang 20.00 uur. De afdeling kent tenslotte nog aktivitei- ten als de „Ikebana-bloemenschikcur- De leden van de hengelsportvereniging De Snoekbaars Baarn-Soest hebben in de viscompetitie al bijna 200 meter vis boven water gehaald. Er wordt in twee divisies gevist en samen bracht men 846 maat vissen aan de wal. De zesde wedstrijd, die in de Vecht gehouden werd, leverde in de eerste divisie de heer H. J. van Riet als winnaar op met 372 cm. In de tweede divisie was de eerste plaats voor E. v.d. Kraats met 233 cm. Met nog twee competitiewedstrijden, voor de boeg kan de totaalstand nog belangrijk veranderen. De eerste divisie wordt aangevoerd door W. v.d Kraats met 15.98 meter vis (67 stuks-grootste vis 47 cm); 2. Th. Bosman met 15.32 meter (70 stuks-43 cm) en 3. H. J. van Riet met 11.78 meter (48 stuks-49 cm.) De tweede divisie wordt geleid door H. Schuur met 13.43 meter (60 stuks-groot ste vis 43 cm); 2. J. A. v.d. Bliek met 11.23 meter (43 stuks-49 cm) en 3. E. v.d. Kraats met 8.43 meter (36 stuks-48 cm). In de eerste divisie komen 10 leden uit; in de tweede divisie 16 leden. De 7e competitiewedstrijd wordt op zaterdag 1 oktober gehouden in de Naardervaart. Voor inlichtingen over de verenigingen kan men kontakt opnemen met de heer Th. Bosman, Wijkamplaan 19, Baarn, tel. 02154-15934 of in Soest met de heer H. J. van Riet, tel. 10100. Op de eerste kompetitieavond van de Nevobo in sporthal Beukendal is meer dan de helft van de achttien in de seniorenkompetitie spelende teams in aktie geweest. Doordat twee trainingsavonden uitgevallen zijn in verband met de vernieuwing van de vloer van Beukendal viel deze eerste kompetitieavond deze keer wel wat erg snel. 54,50 49,50 GRANDIOZE COLLECTIE TRUIEN (eigen import). Dit alles bij Waar Japie wacht In de afgelopen week heeft de Soe9ter atletiekvereniging een groot aantal successen te boeken gekregen. De meest verheugende mededeling was echter wel dat de sportstichting positief besloot over de aanleg van een volwaardige atletiekaccom- modatie aan de Bosstraat. Op die accommodatie kan het Soester publiek genieten van voortreffelijke atletiek. Zo zal in de kogelstootring Pauline Groen waarschijnlijk hoge ogen gaan gooien. Afgelopen week stootte zij in Hilversum tijdens de jubileumwedstrijden van G. A. C. met de 3 kg. zware kogel de geweldige recordafstand van 12.59 m. Op dezelfde dag leverde B-jumor Mar cel Klarenbeek ook een fantastische prestatie. In zijn eerste 800 m. van het seizoen, hij had zich nl. vooral op de 400 m. gericht i.v.m. de Europese jeugd- kampioenschappen, finishte hij na een erg snelle laatste 100 m. als tweede in 1.56.3. Een nieuw persoonlijk en clubre cord dat met 2.00.00 op naam van Menno Lievers stond. De Soester atleet René van Zee heeft in de nadagen van het atletiekseizoen, na zijn snelle 1500 m. in 3.58.6 te Den Haag, opnieuw prestaties van formaat gele verd. De Soester fysiotherapeut, die al enige leden, waaronder Marcel Klaren beek. vlak voor de Europese jeugdkam pioenschappen snel van lastige blessures afhielp, verscheen zaterdag aan de start voor de 5000 m. in het West-Duitse Kónigswinter. Met grote regelmaat voltooide hij de 12.5 ronden in 15.31.8. een uitstekende presta tie. Zondag liep deze atleet in Dordmund in het fameuze stadion „Rote Erde" de 100 m. en de 400 m. Op de 100 m. sprintte hij naar een snelle 12.1 sec. en relatief nog beter was de 400 m. in 53.0 sec. Het debuutjaar van deze atleet bij de S.O.Soest. afd. atletiek, kan als uiterst succesvol beschouwd worden, niet alleen voor hemzelf, maar ook voor de overige atleten vanwege de grote stimulans die van deze actieve loper uitgaat. Menno Lievers, nu A-junior, kwam in Den Haag woensdagavond tot een nieuw clubrecord op de 1500 m. Te midden van senioren realiseerde hij een tijd van 4.02.1. De snelste Soester op de mijl is echter René van Zee. Met opvallend gemak volgde hij het hoge tempo en finishte al na 3.58.6. Een verbetering van zijn persoonlijk record met maar liefst 4.3 sec. Een nieuw persoonlijk record was er ook voor de talentvolle Harry Ketelaar, die op de 400 m. in een zeer snelle 51,7 sec. het baanovaal rondging. Wanneer Kete laar helemaal gewonnen wordt voor de atletiek mogen we nog veel van hem verwachten. Soest zou volgend jaar dan een zeer snelle 4 maal 800 m. ploeg op de been kunnen brengen. Want naast uiter aard Marcel Klarenbeek, Harry Kete laar en René van Zee liep Menno Lievers afgelopen week in Nijmegen op de 800 m. het nieuwe clubrecord van 1.55.4, zodat een ploeg met een eindtijd van binnen de 8 minuten te formeren valt. Een andere aangename verrassing was de uitermate snelle tijd die Marcel Klarenbeek op de 200 m. tot stand bracht. Ofschoon voorspelbaar was dat Klarenbeek op de 200 m. één dezer dagen kon vlammen, was het juist zo verras send dat hij zijn 22.3 sec. op de sintel- baan in Utrecht op de klokken bracht. Aanstaande donderdagavond moet hij op de veel snellere baan ln Sittardlals de weergoden meewerken nog enige tien den van seconden van die tijd kunnen afknabbelen. Samen met Robert van 't Wout loopt hij daar een 100 m. en een 200 m. Op de 2000 m. steeplechase zal Menno Lievers starten. Bij de senioren doet René van Zee een aanval op zijn persoonlijk en op het clubrecord. Gezien zijn uitstekende vorm moet deze verbe tering te realiseren zijn voor de hinder- nisspecialist op „zijn" 3000 m. steeple chase. De trainers van de verschillende trai ningsgroepen hebben dit jaar beslist te weinig tijd gehad voor de voorberei dingen op de kompetitie en voor de team samenstelling. Alleen de eerste teams hebben voldoende tijd. daar de nationale kompetitie pas in oktober van start gaat. Dames: Het derde team heeft erg weinig moeite gehad tegen het .derde team van BG SV. Vooral-dé eerste twee sets-werden met het grootste gemak gewonnen (15-2/ 15-1). Vooral Linda VèÜinga viel op door haar goede serve en aanval. In de derde set werden de Olympia aanvallen beter verwerkt door BG SV, zodat er toen af en toe leuke rally's te zien waren. Toch bracht Olympia ook deze set gemakke lijk op haar naam 15-7 Het vijfde team had ook geen moeite met het tweede team van BG SV. Alleen in de eerste punten kon de Baarnse ploeg tegenstand bieden. Ma- rian Schmidt en Coralie Couwenberg, vanuit het zesde naar het vijfde geko men dit jaar, speelden een geweldige partij. Het zesde team verloor met 3-0 van het eerste team van Limvio, dat meer klas se in zijn ploeg had. Alleen in de derde set leek het er even op, dat de Olym pia dames voor een verrassing zouden gaan zorgen, door tot de negende punt aan de leiding te gaan. Het achtste en negende team verloren beiden met 3-0 van resp. Limvio 3 en SVV 8. Voor beide teams geldt dat er nog niet goed op elkaar is ingespeeld. In de derde set behaalden beiden de beste resultaten. Heren: Het vijfde herenteam verloor met 2-1 in een bijna gelijk opgaande strijd van SVV 6. Dit team van trainer/coach/speler Franken mist dit jaar zijn sterkste spe ler, daar Jan Vlaswinkel dit seizoen bij zijn oude vereniging in de eerste klasse is gaan spelen. Ook het zevende en achtste team verlo ren met dezeltde cijfers (2-1) van hun tegenstanders. Het uit oudere spelers bestaande 7e team deed dit van ^G SV 8. Het zeer jonge achtste team miste duidelijk erva ring tegen het veel meer geroutineerde Devu. Toch speelde dit team een leuke partij. Het negende herenteam, ontstaan uit de heren recreatiegroep van het vorige seizoen, speelde zijn eerste kompetitie wedstrijd tegen Limvio 3. Geheel vol gens de verwachtingen werd verloren, maar toch dienen het enthousiasme en de inzet van deze heren niet onvermeld te blijven, daar deze een voorbeeld is voor vele meer geroutineerde teams. De bekerwedstrijden van vorig seizoen hadden voor VVZ een betere uitkomst dan de eerste tegen Hoogerheide, die dinsdagavond op het VVZ-terrein werd gespeeld. De Hilversummers, nog oude rivalen van VVZ, bleken als voorheen lastige tegenstanders te zijn. Het spel van VVZ, was vergeleken bij de eerste twee competitiewedstrijden van dit seizoen, iets beter, maar de bal moet nóg vlugger worden afgegeven. Vooral de buitenspelers moeten in het spel betrokken worden, wil men succes hebben. Ondanks het snelle spel van Hoogerhei de, kon VVZ tegenstand bieden, zodat van scoren voorlopig geen sprake was. Het zag er naar uit, dat de rust met blanke stand zou ingaan, maar juist enige minuten daarvoor wist rechtsbui ten Eddy Hol de bal via zijn hoofd langs Post te koppen. Hoogerheide leid de met 0-1. Vervolgens eenzelfde spelbeeld, met een sterk aanvallend Hoogerheide en een verdedigend VVZ, waarbij vooral Mart van Asch uitblonk, terwijl Henk Post menige redding volbracht. WZ was niet bij machte een vuist te maken. Toen na een kwartier spelen Bert Sik- king van Hoogerheide er 0-2 van maakte, was het met VVZ gedaan. Wel werd Siem Opmeer gewisseld met Martin Kievits, maar het hielp niet. Er kwam geen verandering meer in de stand en VVZ is door deze nederlaag uitgebekerd. Trainer Surstedt moet de training nu maar toespitsen op de competitie, zo dat VVZ een behoorlijke plaats kan inne men. In het ten bate van de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers gespeeld toernooi op de tennisbanen van het Spieghel te Bussum, stonden in de vier finales drie dames-dubbels van de L.T.V. „Soest- Zuid"; de dames Hooijer en Tourneè in de hoofdronde en de dubbels Van Kessel-Visser en Cijfer-Schwiep in de le en 2e verliezersronde. Gezien de ster ke bezetting in alle rondes, is dit voor de dames van de LTV Soest-Zuid een ge weldig resultaat. B.D.C. heeft de lastige uitwedstrijd te gen de Volewijckers uit Amsterdam ge wonnen. Na de zware oefenwedstrijd van zaterdagavond, 3 x 25 minuten, te gen de hoofdklasser Ancora had men hier niet aan durven denken. In een goed gespeelde wedstrijd maakte Tinke Si- mons na vijf minuten het eerste doel punt. Na twee fouten van de niet sterk lei dende scheidsrechters nam de Volewij ckers een 2-1 voorsprong, maar B.D.C. vocht zich terug. Door doelpunten van Ciet Smeeing en Diny v.d. Heiden werd de ruststand 4-3 in het voordeel van B.D.C. Gezien de kansen die men zich wist te scheppen had de voorsprong veel groter kunnen zijn. Na de rust gingen de Vo lewijckers sterk in aanval wat na vijf minuten leidde tot de gelijkmaker 4-4. B.D.C. kon daarna uitlopen tot 6-4 door doelpunten van Diny v.d. Heiden en Ria v. Dijk. Ada Pronk moest voor twee mi nuten het veld verlaten en dat bracht de tegenstander terug tot 6-5. Hierna kwa men de Volewijckers er niet meer aan te pas. Door drie doelpunten van resp. de bijzonder sterk spelende, Ria Pronk, Ria v. Dijk en een penalty tot slot van Diny v.d. Heiden kwam het eindsignaal bij de stand 11-6. Dat de tegenscore beperkt bleef kwam door het uitstekende keepen van Marry Steenbakkers, die een formidabele par tij stond te keepen. Voor de dames van B.D.C. een belangrijke zege die het ge loof in eigen kunnen versterkt. Heren na een slordige wedstrijd op winst. De heren van B.D.C. wisten na de suk- sesvolle overwinning van Voiendam op U.D., dat ze het in het vissersdorp niet gemakkelijk zouden krijgen. Allereerst misten de Soester heren Bert Smeeing die geblesseerd aan de kant moest blij ven door een oogblessure, opgelopen in de oefenwedstrijd tegen E.S.C.A. in Arn hem, donderdag j.1. Er was veel wind en hierdoor konden de B.D.C.ers niet goed in hun spel komen. Na een slordige eerste helft werd de rust met een 8-7 voorsprong bereikt. In de tweede helft keken de Soester heren al gauw tegen een achterstand aan. 15 Minuten voor tijd bij de stand 13-13 keerde het tij. B.D.C. nam het ini tiatief Over en via de tussenstanden 15-13, 17-14 bereikte men de eindstand van 18-14. Er zal volgende week tegen U.D. uit een ander vaatje moeten worden getapt wil men die wedstrijd ook in winst om kun nen zetten. Hockey: Na de ruime nederlaag in de eerste competitiewedstrijd heeft het eerste elftal van de MHC Soest zich uitstekend hersteld. Met 3-0 werd gewonnen van Alliance. De veranderingen die coach J. Dirkze in het elftal aanbracht bleken suksesvol te werken. Zo speelde R. van Dooremaal een goede partij en was de comeback van Fran«jois Collard, na enige jaren in het buitenland vertoefd te hebben, een belangrijke versterking. Goed gemotiveerd dicteerde Soest dit keer het spel. Vanaf het begin beheerste men het middenveld met een gemak of men al jaren op deze samenstelling speelde. De schaarse Alliance-aanvallen leverden geen problemen op en zo kon Soest zeer opportunistisch in de aanval gaan. Achter elkaar golfden de aanval len over links zowel als over rechts op het Alliance-doel. De middenvelders kwamen vaak en onverwacht op en steunden zo de voorwaartsen voortreffe lijk. Dat leidde in de eerste helft tot twee uitstekende doelpunten; het eerste uit een voorzet van rechts door debutant R. van Dooremaal; het tweede door de zeer hard werkende spits B. Buys. De mid denveldspelers H. Koppe, Fr. Collard en R. Simons bleven de strijd controleren en zo werd de rust bereikt. Dc tweede helft bood ongeveer hetzelfde beeld en good-old Cor Thomas bracht de stand met een spectaculaire duik op 3-0. Nadat Buys wegens een blessure uitge vallen was. nam Soest iets gas terug, maar problemen leverde dat niet op. De beste kansen bleven voor Soest. Ver schillende strafcorners waren even- zovele kansen, maar doelpunten kwa men er niet van. Eindstand 3-0. A.s. zondagmiddag speelt het eerste heren elftal weer thuis tegen Myra uit Amsterdam

Soester Courant | 1977 | | pagina 9