Cultuurnota in „Café Proest" danig gehekeld WHM9M SOMVINYL BRANDSMA verf behang B.V. webo De 'Boxer'voordeelset Oprichters hockeyclub en bloc erelid DEMONSTRATIES met 9e j£a& uit de SfutUtue WANDBEKLEDING Ondanks verbouwing toch verkoop bij Eb Kareisen Soester schaakclub in nood door ledenverlies Vrijdag 23 september 's avonds uitgebreide Officiële Mededelingen „Fleur" 12e vakbeurs voor Bloemisterijartikelen Gereedschapskist, 5 delig 19,50 'HARTJE-ZUID' gereedschappen ijzerwaren Model-vliegtuigbouwer weer op de Leusderheide N atuurwandeling vrouwengilde BAR 'T JUK Dinsdag a.s. BIERAVOND SPUITBUSSEN VOOR: AUTO'S, KEUKENS, KOELKASTEN, GASFORNUIZEN, TEGELS, ENZ. ENZ. 'HARTJE-ZUSD' SOEST - SOESTERBERGSESTRAAT 52 TELEFOON 02155-12563 Speciaalzaak in verf, behang en gereedschappen van de Gemeentehof Openbare bekendmaking Openbare bekendmaking Openbare bekendmaking Openbare bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Tweerichtingsverkeer Industrieterrein Vóórdat u uw keukenkeus maakt Soest*'r Courant van donderdag 22 september 1977 Met een variant op het bekende „boeren, burgers en buitenlui" heette gisterenavond Jan Visser de bezoekers van Proest, het publiek café van progressief Soest, van harte welkom. Het „boeren, burgers en buitenlui" had hij bij deze gelegenheid ver vangen door: „Mensen van de Soester gemeenschap, actievoerders, een ambtenaar van culturele zaken, een journalist, vertegenwoordiger van Artishock en aan andere mensen". Centraal stond in Proest" gisteren avond de cultuurnota, die binnen korte tijd vastgesteld moet worden door de ge meenteraad. Als spreker was aanwezig de heer H. Knottnerus uit Baarn, die in het dagelijks leven cultuurambtenaar is bij de ge meente Utrecht. De heer Knottnerus had voor deze gelegenheid een studie ge maakt van de cultuurnota Soest en deze op een aantal plaatsen van kantteke ningen voorzien. Hij zei ondermeer dat de nota in woorden wel veel beloofde, maar naar de financiële vertaling toe weinig mogelijkheden met zich mee bracht. De heer Knottnerus merkte verder op, dat hij bij het lezen van het begin van de nota erg verrukt was. In Soest moest wel iets heel bijzonders aan de hand zijn. zo stelde hij. als zij daar de kunstzin nige vorming in het onderwijs als basis nemen voor het cultuurbeleid. Echter al lezend was het enthousiasme bij hem toch wel gedaald, daar hij vond, dat de huidige cultuurnota veel meer een inven tarisatie was. De praktische uitvoer baarheid is volgens hem een zaak. die nauwelijks haalbaar is. De nota zal dan ook wel eens goed onthaal krijgen bij de gemeenteraad, maar is dit ook nog het geval als het aankomt op de finan ciële vertaling van het geheel, zo vroeg hij zich af. Hij concludeerde uit het hoofdstuk „al gemeen". dat men in Soest bepaald niet duidelijk voor ogen had. wat men nu pre cies onder cultuur verstaat. Eigenlijk is het met de gehele nota zo, alhoewel U in Soest blij mag zijn met een dergelijke nota. dat men in dit stuk wel veel belooft, maar toch steeds weer gas terug moet nemen, daar men doel stellingen of niet verder uitwerkt of niet weer kan maken, zo concludeerde Knot tnerus. Of. zo voegde hij er aan toe. U moet het beter weten, daar ik als buitenstaan- normaal 29,50 Hartjeprijs Kabelhaspel 10 mtr. normaal 23,85 winkelcentrum een brok gezelligheid in Soest. Hartjeprijs 17,50 Normale adviesprijs 360 Alleen filiaal Soesterbergsestraat 57 Aanbiedingen geldig vrijdag 23/9 en zaterdag 24/9 zolang de voorraad strekt. der tegen het geheel aankijk. Het antwoord van Jan Visser (PS) liet weinig aan duidenjkneid te wensen over. Ja. we weten inderdaad beter. Er ontbreken een aantal zaken in de no ta. zo stelde hij. Artishock wordt bijvoorbeeld In de nota niet genoemd, nou ja niet genoemd, er wordt gezegd, dal zij op uitbreiding niet hoeven te rekenen en dat is dan de dunk voor liet feit, dat zij meegewerkt hebben aan de totstandkoming van „De Borg", waar zij een ruimte hebben. Een heet hangijzer was ook de BKR re- geling voor welgeteld vijf kunstenaars in Soest. Het algemeen gevoelen van de aanwezi gen was toch wel. dat eén en ander niet thuishoorde in een cultuurnota, maar dat de betaling van kunstenaars die op een andere wijze niet aan de slag kunnen komen, een maatschappe lijk probleem is. Dit hoofdstuk hoort duidelijk niet in de cultuurnota thuis of in ieder geval niet in de vorm zoals dat hier gebracht is. Ook de amateur kunstbeoefening moest het ontgelden. „Dit is het enige punt wat de gemeente niet teveel kost en de raad kan hier dan ook een bruine beurt mee maken, aldus Knottnerus. Amateu risme, zo blijkt uit de nota. is leuk, maar alleen niveau wordt betaald. Slechts door een promotie kan men meer sub sidie in de wacht slepen. Maar in plaats van de amateurkunstbeoefening op een dergelijke wijze te subsidiëren moesten ze maar eens de post voor de dirigenten optrekken. Deze mensen zijn tenslotte verantwoordelijk voor het peil van een vereniging, zo concludeerde men gisterenavond in een overigens zeer zellig politiek café Proest. Ook de kunst met een grote K kwam er bekaaid af. „In Soest hebben ze kennelijk alleen nog maar gehoord van beeldende kunst. Podiumkunst wordt niet gewaardeerd. Evenmin is dit het geval met het provinciaal orkest, dat toch ook best wel in Soest wil spelen als men hier bereid is over de brug te komen" aldus Jan Visser. Voor wat betreft de subsidiering van de amateur muziekkorpsen maakte Visser nog een aardige toespeling. Men stelt hier. dat de muziekkorpsen voor het geld dat zij krijgen best eens een keer per jaar gratis op kunnen treden, maar dit is natuurlijk hetzelfde als dat men zegt: „die auto van de burgemeester wordt zo zwaar gesubsidieerd, nu willen wij er met zijn allen ook wel eens èèn keer per jaar in rijden". Hij voegde hier aan toe, dat hem verzekerd was, dat de muziekkorpsen in Soest de ge meenschap genoeg laten profiteren van de gelden die zij ter schikking hebben gekregen door bijvoorbeeld op te treden in bejaardencentra etc. Tot slot concludeerde men, dat er aan de nota cultuurbeleid nog wel heel wat moet veranderen eer het een werkelijke be leidsnota wil worden. De model-vliegclub „De Vrije Vogels' mag weer gebruik maken van de Leus derheide. Zowel van het ministerie van defensie als van de gemeente Soest heeft men toestemming gekregen; van defensie kreeg men toestemming voor het ge bruik van de test-tank baan aan het Zeister Spoor en van de gemeente, die geen planologische bezwaren heeft. Op woensdag 28 september zal de maan delijkse wandeling gehouden worden, Vertrek precies om 9.15 uur vanaf hoek Veenbesstraat-Smitsweg. Wiardi Beckmanstraat483 Winkelcentrum Honsbergen bent van harte welkom. Zoals U reeds uit de advertenties van Sporthuis Eb Kareisen heeft kunnen concluderen, is men aan de Soesterbergsestraat druk doende via een drastische verbouwing de zaak te vernieuwen en te vergroten. De onprettige rommel, die nu eenmaal gepaard gaat met uitbreken en opbouwen, neemt voorlopig dagelijks nog toe. Ongetwijfeld zullen er cliënten zijn, die menen, dat Eb Kareisen B.V. hierdoor tijdelijk gesloten is. Niets is echter minder waar. Bij Kareisen bent U toch dagelijks welkom voor Uw inkopen en de advertentie elders in dit blad wijst U zelfs de weg naar extra koopjes in de verbouwingsopruiming. Voor de wintersporters is het belangrijk te weten, dat de wintersportverhuur eind september begint. Meteen verdacht gering applaus, omdat men die mensen nauwelijks kende, hebben de leden van de mixed hockeyclub Soest vrijdagavond tijdens de algemene ledenvergadering besloten de vijf oprichters van de club met het erelidmaatschap te bedenken. Dat gebeurt dan in het kader van het 25-jarig bestaan, dat officieus met een onderling feestje morgen^vrijdag 23 september, gevierd gaat worden, maar met een groots opgezet festijn volgend jaar april. De vijf oprichters zijn de heren W. Stroink, W. Sehunselaar en P. Dekker en de dames mevrouw T. Felix-Schut en mevrouw E. Buitendijk-Elbertse. Voor mevrouw Felix betekent het het tweede erelidmaatschap. De vergadering werd door circa veertig seniorleden bijgewoond. Zij hoorden van voorzitter drs. D. Stroband dat de jubi leumfestiviteiten nog niet op de nieuwe clubaccommodatie gevierd zullen kun nen worden. Niet dat daar iemand op gerekend had, maar de planning voor ingebruikneming van het nieuwe com plex aan de Dorresteinweg dreigde in gevaar te komen door het uitblijven van de provinciale goedkeuring. Deze wacht op de toestemming voor de bouw van het clubhuis, waartegen nog bezwaren kun nen worden ingediend. Overigens gaat het de club goed; nieuwe bestuursplannen konden achterwege blijven in verband met het „behelpen" wat men nu nog moet doen. Met het oog daarop werd ook een elftal-stop inge voerd, wat betekent dat nieuwe leden niet direct „aanspraak" kunnen maken op plaatsing in een elftal. Het betreft dan de jeugd, waaraan men er 232 als lid heeft ingeschreven staan, tegen 110 se nioren. Er is wel een schreeuwend ge brek aan kader. Nadat unaniem besloten was de oprich ters het erelidmaatschap aan te bieden, stond men vrij lang stil bij de begroting en de contributieverhoging. Beide zaken werden evenwel goedgekeurd, waardoor de contributie voor senioren voortaan 180 gulden is; voor junioren 130 gulden; voor adspiranten 100 gulden en voor veterinnen (vrouwelijke veteranen) 110 gulden. Niet-spelende leden betalen 50 gulden evenals de donateurs. Het entree geld werd gebracht op 50 gulden en ieder die na 1 december de contributie betaalt, moet nog eens 50 gulden meer neertel len. Vervolgens werden leden in de diverse commissies benoemd. Dat waren de elftalcommissie, de bar-, scheidsrech ter-, zaalhockey-, redactie-, feest-, toer nooi- en materiaalcommissie en de twee wedstrijdsecretarissen. Met mededelingen over de a.s. lustrum viering en een geanimeerde rondvraag werd de vergadering besloten. Het bestuur van de Soester schaakclub is er in het afgelopen verenigingsjaar niet in geslaagd het gestadig teruglopende ledental een halt toe te roepen. De club telt momenteel nog „maar" 35 leden (vorig jaar september 49) en dat was voor verschillende leden vrijdagavond op de jaarvergadering aanleiding om het be stuur daarover aan de tand te voelen. Temeer daar op voorgaande jaarvergade ringen al door het bestuurscollege van de Soester schaakclub was aangekondigd te bekijken wat daar aan te kunnen doen. Het bestuur moest echter een antwoord schuldig blijven. „Wij weten ook niet waaraan de sterke teruggang in ledental te wijten is" merk te voorzitter Vegter op. „Voor ons is dit ook een groot probleem", waarop pen ningmeester Henk Gerth de vergadering inlichtte over de onderhandelingen die met het bestuur van de Baarnse schaak vereniging geopend zijn over een even tuele fusie. Hij vertelde verder dat die onderhandelingen in nog zo'n pril sta dium zijn, dat over de afloop in feite nog winkelcentrum een brok gezelligheid in Soest. niets valt te vertellen, daar Baarn z'n ledenvergadering nog moest inlichten. Bovendien zou een fusie niet zo ver moe ten gaan, volgens het bestuur, dat het samengaan tot gevolg zou hebben dat Soest of Baarn z'n schaakvestiging kwijt zou raken. „Onze ideeen gaan in de richting van een sterke vereniging met een afdeling in Soest en Baarn. Met na me in de bondscompetitie zouden we dan een grotere vuist kunnen maken" aldus het bestuur dat verder een commissie in het leven riep die op zo kort moge lijke termijn moet gaan onderzoeken welke activiteiten ontplooid moeten wor den om het schaakleven in Soest nieuw leven in te blazen. Het jaarverslag van secretaris Balvers, waarin de sterke teruggang in woord ge bracht werd, was overigens niet geheel in mineur geschreven want zo kon er ook melding gemaakt worden van plezieri ger zaken zoals de promotie van het eerste tiental naar de hoogste klasse van de Stichts Gooise schaakbond en de pro longatie van het tweedeklasserschap van het tweede tiental. Ook kon een nieuwe clubkampioen be groet worden. Zowel in de interne als in de kampioenscompetitie was de heer Braf met grote voorsprong geëindigd waardoor hij voor een jaar in het bezit kwam van de kampioensbeker. De beker voor de beste persoonlijke re sultaten in de bondscompetitie kwam voor een jaartje bij de heer Van de Berg terecht. In het bestuur behoefden geen wijzi gingen te worden aangebracht daar de periodiek aftredende wedstrijdleider C. van Dijk werd herbenoemd. 1HAATMANLAAN30 SOÉst TEL 02155.1694, voor lichtdrukwerk magn. autoborden en stickers. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens; maken bekend, dat hun college heeft besloten door plaatsing van borden 61 van bijlage II van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens het pad, gelegen aan de noord-westzijde van de Eigendomweg en lopende langs de perceelsgrenzen, tussen de Konings weg (voorlopig nabij Cojabé) en de Den Blieklaan als voetpad aan te wijzen. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Konin klijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Konink lijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Konink lijke Nederlandse Motorrijdersvereni ging te Arnhem, de commissaris van po litie te Soest en de direkteur van ge meentewerken te Soest. Soest, 21 september 1977. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels' en Ver keerstekens, maken bekend, dat hun college heeft besloten in te trekken hun besluit van 4 februari 1975, afdeling I, nummer 7444, waarbij de Eigendomweg tussen de Weegbreestraat en de Den Blieklaan als B-weg wordt aangeduid, voor zover het betreft het gedeelte van de Eigendomweg gelegen tussen de Ko ningsweg (voorlopig nabij Cojabé) en de Den Blieklaan. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris van de Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Ko ninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Konink lijke Nederlandse Toeristenbond A.N. W.B. te 's-Gravenhage, de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging te Arnhem, de commissaris van politie te Soest en de directeur van gemeente werken te Soest. Soest, 21 september 1977. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens, maken bekend, dat hun college heeft besloten door plaatsing van borden volgens model 59 van bijlage n van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens het gedeelte van de Ei gendomweg, lopende van de Koningsweg (voorlopig nabij Cojabé) tot de Den Blieklaan, te bestemmen tot verplicht fietspad voor fietsers en bromfietsers. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieu directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Ko ninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Ko ninklijke Nederlandse Motorrijdersver eniging te Arnhem, de commissaris van politie te Soest en de direkteur van gemeentewerken te Soest. Soest, 21 september 1977. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen Van maandag 26 tot en met woensdag 28 september aanstaande vindt in de Margriet- hal van de Jaarbeurs in Utrecht voor de 12e maal de vakbeurs „FLELR" plaats. Er is een rekordbelangstelling voor deel name aan deze beurs. Niet minder dan 106 toeleveranciers van de bloemisterij branche zullen op een totale oppervlakte van ruim 2600 m2 laten zien wat er te koop is aan: bloembinderijartikelen. va zen, potterie, mandwerk, sierbakken, kaarsen, droogbloemen, planten, verzor gingsartikelen, enz. enz. Ook ae Dedriji&ekonomische en ut- artis tieke aspekten van de bloemisterij krij gen op de beurs weer veel aandacht. De Fleuroporganisatie is aanwezig met een grote informatiestand en organi seert Internationale demonstraties bloemschikken. De vakbeurs „Fleur" is dagelijks ge opend van 10.30 uur - 22.00 uur. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens, maken bekend, dat hun college heeft besloten in te trekken hun besluit van 11 juni 1975, afdeling I, nummer 7962, inhoudende geslotenver klaring van het Scalmeijerpad voor alle verkeer behalve voor (brom)fietsers voor wat betreft genoemd pad, vanaf het pand Iscaacstraat 32 tot en met het pand Den Blieklaan 70. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Ko ninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Konink lijke Nederlandse Motorrijdersvereni ging te Arnhem, de commissaris van politie te Soest en de direkteur van gemeentewerken te Soest. Soest, 21 september 1977. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek, op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen aan: de gemeente Soest, p/a gemeentewerken Lange Brinkweg 77 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een kleed/clubge bouw op een terrein, gelegen aan de Koningsweg, kadastraal gemeente Soest, sectie G, nummers 4541, 5604, 5605 en 6044. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 23 september 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te die nen. De op het verzoek betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 21 september 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek, op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen aan: F. Jellema, Prins Bernhardlaan 50 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een berging en het vergroten van een dakkapel op een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Prins Bernhard laan 50, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 1850. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 23 september 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 21 september 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften Burgemeester en wethouders hebben be sloten op de Belvédèreweg en Industrie weg tweerichtingsverkeer in te stellen. Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur. 5 topmerken 50 modellen 500 m* showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspecialist van midden-Nederland deKcukenbeurs ""oudenberg TH

Soester Courant | 1977 | | pagina 15