Winkeliersvereniging „Hartje-Zuid" blaast Soesterbergsestraat en omgeving weer nieuw leven in Piste vrijhet spel gaat „weer" beginnen! V olksuniver siteit Soest- Soesterberg start met volle cursussen 'HARTJE-ZUID' H0FMAN TTssurantien Vandalen vernielen centrumweg-maquette Circus ,,Toni Boltini,, op 26 september in Soest Mevrouw Alting verlaat Soester raad winkelcentrum een brok gezelligheid in Soest. Betaling abonnement Ook naaste omgeving Bon voor elke bestede gulden Grote finale-show Vier hartjes Feestelijkheden Geschenk mimi 'HARTJE-ZUID' Zie pagina 14 HYPOTHEEK voor plan „OVERHEES" te Soest Westland/Utrecht hypotheekbank n.v. Donderdag 22 september 1977 56e jaargang no. 5 SOESTER COURANT Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126156 Verschijnt iedere donderdag Drieënzeventig enthousiaste winkeliers uit Soest-Zuid hebben zich georganiseerd in de vereniging „Hartje-Zuid". Deze vereniging gaat door middel van allerlei leuke akties en regelmatige aanbie dingen „een brok gezelligheid" in Soest-Zuid scheppen. Daarmee start zij aanstaande vrijdag en wel door grote feestelijkheden in deze straat te organiseren. In mei 1977 werd een enquête onder de winkeliers in Soest- Zuid gehouden die uitwees, dat er onder hen grote belangstel ling bestond voor een eventueel op te richten winkelcentrum-or ganisatie. Vijfennegentig pro cent van de aan de Soester bergsestraat gelegen zaken wil den graag een poging onderne men om van deze omgeving weer „een levendige bedoening" te maken. Ook alle banken, ma kelaars en garagebedrijven toonden een „warm hart" te hebben voor het „Hartje-Zuid". Een ledenvergadering, eind juni gehou- leverde een werkgroep op, be staande uit de heren J. Noels, B. van «-.•Aft. -- Een overzicht van het Boltini-dorp zoals IJ het kunt zien maandag a.s. op de Soester Eng, hoek Talmalaan. Bovenstaande slogan is een jaarlijks terugkerende kreet bij de komst van het Nationaal Nederlands Circus „Toni Boltini". Ook voor 1977 is deze slogan gebruikt, zij het dan met de wat opvallende aanvulling, t.w. het woordje „weer". Uit de lawine aan publiciteit, die het circus Boltini in het voorjaar van 1977 heeft mogen plukken is middels radio- en T.V.-uitzendingen, alsmede een optimale verslaggeving in dag-, week- en nieuwsbladen, duidelijk gebleken dat het bestaan van dit laatste, Nationaal Nederlands circus van importantie in ernstige mate was aangetast door een openbare verkoop van circusgoederen op 1 maart j.1. 1 oktober is de datum, waarop de betaling van 't abonnement voor het vierde kwartaal 1977 a f 5, moet plaats vinden. Prettig is, dat vele abonnees het gehele jaar voldeden, zodat deze lezers het ver zoek het vierde kwartaal zo spoe dig mogelijk te voldoen, naast zich neer kunnen leggen. Zij, die dat niet deden en de abonnees die door de één of an dere oorzaak tot op heden achterstand in de betaling hebben, gelieven deze achterstand tegelijk met de betaling van het vierde kwartaal te voldoen aan ons kantoor Van Weedestraat 29 of op onze postgirorekening 126156. of op onze rekening bij de Ned Midden standsbank N V. te Soest rek nr 68 43.10.805 Of op onze rekening bi| de Rabobank te Soest rek.nr 3599 20 950 Zij, die gewend zijn automatisch te betalen behoeven geen enkele handeling te verrichten. Voor Uw medewerkinq zeggen wi| U hartelijk dank Adm. Soester Courant Een verkoop, uitgevoerd in opdracht van belastingen en bedrijfsvereniging. Een verkoop ook waarbij bleek dat dit onrust bracht onder honderdduizenden Neder landers. Aan de zeer velé reakties, adhesie betuigingen en andere vormen van belangstelling en medeleven. Immers, dit stukje circus met z'n bijna 300 medewerkers, die hier wonen, leven en werken is een stukje nationaal bezit, een stukje eigendom van bijna elke Nederlander die het circus een warm hart toedraagt. In dit verband is thans het woordje „weer" gebruikt. Dank zij de enorme steun van particulieren en vooral het bedrijfsleven, waarvan wij met name „Persil" noemen, heeft Boltini kans gezien om voor 1977 een programma te presenteren waarmede hij elke vergelij king met uiterst goede, buitenlandse circussen kan doorstaan. Een program ma met spel en adembenemende span ning, met glamour en humor. Een spel tussen mens en dier, een spel met bal of muziek, maar zeker ook een spel van mens tot mens. Toni Boltini presenteert dit jaar de gloednieuwe Boltini-circustent, die men zonder twijfel tot de mooiste van Europa mag bestempelen. Een circustent naar ontwerp van Toni Boltini zelf en waarbij b.v. de zo noodzakelijke masten geen hinder meer vormen voor de bezoekers, ongeacht welke plaats men in deze gigantische circustent heeft Ingenomen. Een circustent met iet-wat theaterach tige indeling, maar waarin het zo speci fieke karakter van een tent volledig is behouden. Het circus is een der oudste uitingen van een stukje cultureel volksvermaak, wat nimmer mag verdwijnen. Boltini hoopt dan ook dat hij met de presentatie 1977 uw waardering en belangstelling kan wekken. Tal van aktiviteiten in dit land worden gesteund met diverse subsidie's en an dere financiële tegemoetkomingen die de wet kan bieden. Boltini heeft en maakt ook geen be zwaar tegen subsidie, maar vraagt zich dan toch wel af waarom zijn circus en dat van anderen niet in dat beleid worden opgenomen. Immers, het circus Boltini trekt jaarlijks alleen al ruim één miljoen bezoekers, jong en oud, rijk en arm. Het circus is als geen ander zo toeganke lijk voor iedereen. Het circus is ook als geen ander zo afhankelijk van b.v. weer en wind. Bij zware storm of regen kan het circus niet opbouwen, bij een extre me zomer komt er geen publiek. Andere bedrijven kunnen veelal een beroep doen op werktijd-verkorting, voor het circus bestaat een dergelijke regeling niet. We hopen nu maar, dat het niet stormt en regent als Boltini zijn nieuwe tent gaat opzetten op de Soester Engweg, hoek Talmalaan. op maandag 26 sep tember a.s., want dan zullen de twee voorstelling van 16.15 en 20.00 uur beslist uitverkocht zijn. Nieuwe stand Zoniiehloeinwedstri jd In de Zonnebloomwedslnjd 1977 kunnen thans de volgende standen genoteerd worden „hoogste plant 11 4.33.2 meter bij Wil- fred de Jong. Insjngerstraat 70. 2i 4.03 meter bjj Marais de Nijs, school De Kwikstaart. Van Arkel Instituut, „breedste bloem 11 42.5 cm. bij J. v.d. Grift, Birkstraut 76: 2i 32 cm. bij Kemko Schippers, School De Kwikstaart. Van Arkel instituut. „meeste bloemen li 41 stuks Wouter Swildens. Aviatik 20. Soesterberg.. 27 stuks K. F. J. Blok, Scalmeyerpad 29. Al wie hoger of breder denkt te hebben of een plant met een fors aantal bloe men, moet contact opnemen met Chris Uiterwijk, Kerkpad NZ 19. tel. 11381. de Hoef, T. v.d. Linden, G. Mout, R. Grendel. J. en B. Kareisen en R. van Essen. Deze werkgroep nam op zich acties op touw te zetten, het geheel te organiseren en een begroting op te stel len. Verder werd een adviseur voor re clame en organisatie in de arm genomen om het geheel een professioneel tintje te geven. Deze adviseur ontwierp onder andere het vignet, waaraan de winke liers, die aangesloten zijn bij „Hartje- Zuid", te herkennen zijn. Inmiddels bleken niet alleen winkeliers aan de Soesterbergsestraat belangstel ling te hebben voor deze organisatie, maar ook die aan de Birkstraat, Kerk en Torenstraat en aan de Oude Utrecht- seweg toonden interesse. Zodoende telde de winkeliersvereniging al gauw meer dan zeventig leden. Op één van de verga deringen besloten deze leden 23 septem ber een eerste avond te houden, en daar mee het winkelcentrum „officieel" te openen. „Hartje-Zuid" is opgezet om de winke^ liers aldaar te verenigen en te zorgen dat zij gezamenlijk een gezellige sfeer in Soest-Zuid scheppen, zodat de bevolking niet meer het idee heeft, dat zij naar Hilversum of Amersfoort moet om leuk te kunnen winkelen. Door middel van bijvoorbeeld Kerst- en Sinterklaasakties willen de winkeliers daarbij proberen de mensen, die anders meteen naar de stad gaan, in Soest te houden en ze te tonen wat deze plaats te bieden heeft. van de verschillende korpsen. Majoret tes en een Dixielandshow staan dan op het programma, terwijl de „hartenjage- rij" dan ook van start gaat. Alle winkeliers plaatsen stalletjes langs de weg, zodat een soort Braderie-effect ontstaat. De bezoekers krijgen voor elke gulden, die zij besteden, een bon, die hen kans geeft op één van de grandioze prij zen. Deze bonnen worden van zeven tot negen uitgereikt, waarna Dick Pas- schier door middel van een „hart van avontuur" de diverse prijzen uitdeelt. Hiervoor zijn beschikbaar een reis voor twee personen naar een warm land, zestig waardebonnen van 25,- en ver der vijftig, speciaal voor deze gelegen heid gedrukte, T-shirts. Iedereen, die een bonnetje heeft, maakt zo een goede kans iets te winnen. De avond eindigt met een finale van de showbands. Nog éénmaal krijgt de be volking gelegenheid om van de prachti ge entourage, bestaande uit vlaggen, stickers, snoepjes in de vorm van een hart - appels in die vorm waren er niet - en de lichtreclame te genieten, waarna het evenement door Dick Pas- schier afgesloten wordt. Het belooft een heel feest te worden aan de Soesterbergsestraat. De winkeliers daar, doen hun uiterste best om van Soest-Zuid „één brok gezelligheid" te maken, zodat iedereen voor zijn ple zier in „het Hartje-Zuid" gaat winkelen. In het vignet van deze vereniging zijn vier hartjes zichtbaar. Deze hartjes stel len de vier winkelcentra in Soest voor, namelijk Nikon, de Winkelkring Van Weedestraat, de Smitshof en het nieuwe „Hartje-Zuid". Met deze centra pro beert de jonge vereniging tot een samen werking op lange termijn te komen, zodat Soest werkelijk een eenheid wordt. Zij probeert dus niet een concurrent van de overige drie te worden, maar wil, dat deze vier winkelcentra zich gaan richten op de bewoners uit haar omge ving. Omdat de Soesterbergsestraat vrijdags avonds altijd erg gezellig is, is deze avond en de daarop volgende zaterdag als uitgangspunt voor de diverse akties genomen. Zo zullen er in hel vervolg elke week zeven aanbiedingen zijn van artikelen, die verkocht worden in het „Hartje-Zuid" en die uitsluitend op deze dagen verkrijgbaar zullen zijn. Deze aanbiedingen beginnen vrijdag 23 sep tember tijdens de feestelijkheden. Vrijdag 23 september begint het feest aan de Soesterbergsestraat met een re clameoptocht, begeleid door de auto's van de deelnemers aan het nieuwe cen trum. Op een vrachtwagen, die voorzien is van een boerenkapel, brengt het show korps „Wilskracht" uit Amersfoort tus sen vijf en zes een stuk muziek. Boven de optocht vliegen ook nog twee reclame-vliegtuigen met een toepasse lijke tekst. Van half zeven tot tien uur is de Soes terbergsestraat afgesloten voor al hel verkeer. Ook de Korte Ossendam is na vier uur voor auto's niet toegankelijk. Kwart voor zeven starten vanaf de brandweerkazerne en de Open Hof twee showkbrpsen. Zij lopen door Soest naar het „Hartje-Zuid", waarna de bekende televisie-presentator Dick Passchier de feestelijkheden opent met het uitreiken van een kado. in de vorm van een hart, aan één van de plaatselijke autoriteiten. De inhoud van het pakket is bestemd voor het Koloniehuis van de stichting AGO. Daarna vindt een taptoe plaats Foto Herman van Dam Afgelopen maandagavond zijn in de Van der Hucht-mavo aan de Valeriaanstraat de eerste taallessen gegeven van de Volksuniversiteit Soest-Soesterberg. De overwe gend vrouwelijke cursisten [er waren deze avond slechts 12 heren] werden welkom geheten door de voorzitter van de universiteit, de heer M. van Dorp. De heer Van Dorp merkte op dat de overtroffen. Hij dankte de cursisten en belangstelling de verwachting ver had ook de docenten voor het in het bestuur Vrijdagmiddag hebben twee opgeschoten knapen in de leeszaal van de bibliotheek de maquette van de Centrumweg met carboleum be smeurd. Daarbij werd ook de vloerbedekking en de muur van de zaal beschadigd. De „flinkerds" namen direct de benen en verdwe nen met een bromfiets richting Molenstraat. De schade aan de maquette wordt op 20.000 gulden geschat door de adjunct-directeur van gemeentewerken; de schade aan de leeszaal op 5000 gulden. Met het oog op de toegebrachte schade en de vrees dat een dergelijke onzinnige aktie zich herhalen zal, is besloten deze maquette niet langer ten toon te stellen. Aanvankelijk zou ze tot eind oktober in de bibliotheek opgesteld staan. Circa 500 Soesters hebben het geplande tracé toch nog gezien. Vrijdagmiddag kwamen de twee knapen de leeszaal binnen met een grote tas, waarin naar achteraf bleek, twee plas- ticzakken met carboleum zaten. Die gooiden zij plots voor de verbou wereerde aanwezigen op de maquette. De spatten kwamen op muur en vloer bedekking terecht; de maquette zelf werd gedeeltelijk met de vloeistof be dekt. Ieder weldenkend mens, hoe men over het gemeentelijk plan ook denkt, zal deze aktie afkeuren en verondersteld mag worden dat het aan de zaak van de tegenstanders geen goed gedaan zal heb ben. Integendeel!!! Een stijlloos optre den van lieden die de democratie geweld aan doen. winkelcentrum een brok gezelligheid in Soest. gestelde vertrouwen. Gezien de vrij korte tijd van voorbereiding had men niet meer cursussen in het pakket opge- genomen en had men zich ook beperkt tot talen en algemene ontwikkeling. Ook daarvoor echter was de belangstelling zo groot, dat men het aantal lessen had moeten uitbreiden. Voor Engels had men nu drie groepen voor Frans tweevoor Nederlands twee voor algemene ontwikkeling drie en voor Duits en italiaans ieder één. In totaal meldden zich 332 cursisten; 139 uit Soest en 93 uit Soesterberg. De belangstelling voor Engels was het grootst: 89 cursisten uit Soest en 25 uit Soesterberg; voor Frans 49 uit Soest en 21 uit Soesterberg; voor algemene ont wikkeling 45 uit Soest en 32 uit Soester berg; voor Duits 19 uit Soest en 7 uit Soesterberg; voor Italiaans 17 uit Soest en 8 uit Soesterberg. Voor de cursus Nederlands (Hoe zeg ik het, hoe schrijf ik het) meldden zich 20 cursisten uit Soest terwijl in Soesterberg voor deze cursus geen belangstelling bleek te bestaan. De heer Van Dorp wenste alle cursisten een goede cursus toe en sprak de hoop uit dat aan hun verwachtingen tegemoet kon worden gekomen. Het liberale gemeenteraadslid mevr. G. G. A. Alting-Ambrosius zal de lopende raadsperiode niet uitdienen. Het WD-raadslid neemt na de begrotingsbehandeling afscheid in verband met haar verhuizing naar Zutphen. Haar opvolger wordt waarschijnlijk drs. E. A. Banki, die de volgende kandidaat is op de WD-Iijst. Mevrouw Alting heeft sinds september 1970 zitting in de gemeenteraad, waarin zij zich vooral toelegt op sociale en maatschappelijke aangelegenheden. Zij is dan ook lid van de commissie maat schappelijk werk van het college van bijstand. Ook buiten haar raadslidmaat schap is mevrouw Alting actief. Zij is namens het gemeenieoestuur lid van de Stichting Samenwerking Woningbouw corporaties in Soest. Verder maakt zij zich verdienstelijk als lid van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, met na me voor het kinderpostzegelwerk. Ten slotte is mevr. Alting ook bestuurslid van het bejaardencentrum Molenschot. Op ons verzoek hebben wij de te Amersfoort, bereid gevonden, om speciaal voor DIT plan aantrekkelijke voorwaarden te hanteren zoals: 100% hypotheek no-risk hypotheek standaard hypotheek Zeer lage rente Voor individuele informatie of een kosteloze vrijblijvende offerte groeihypotheek 6 of 10 jaar voorfinanciering Rijksbijdrage verder nog vele varianten BINNEN TWEE DAGEN: Hypotheken - Beleggingen - Financieringen - Verzekeringen NIEUWEWEG 27 SOEST TEL. 02155-15459

Soester Courant | 1977 | | pagina 1